HET BOORDENHUIS AGENDA. HOEDEN het nieuwste PETTEN f van DASSEN t het nieuwste SOKKEN in alleprijzen BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Botanisch Laboratorium: Voordracht van den heer Joh. Van Manen u:t Calcutta over „Hedendaagach Nep&l." 8 uur. Nutszaal: Volksonderwijs Afd. Leiden. Openbare vergadering 8>/i uur. Stadszaal (groote zaal)Piano-avond Dirk Schater. 8 uur. Zaterdag. „Den Burcht": Alg. verg. Ver. v. Oud- leerlingen Genootschap M. S. G. Hallnegen. Nutsgebouw: Jaarvergadering Alg. Ver. voor Vrije Lulherschen. Sprekers de heeren Aug. L. Reimeringer en D. G. Hoevers. 2 uur. Volksgebouw: Instituut voor Arb. Ont wikkeling. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en tamilie-matinée. „City-theater", Haarlemmerslr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Slalionsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breeslraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 October tot en met Zondag 16 October waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. RECLAME. A. KLAASSENS VISCHMARKT 7 9585 Gisteravond had er op den Zoeler- woudsche-Singel een aanrijding plaats, tus- schen een fietsrijder en een auto. Doordat de wielrijder door het slippen kwam te val len werd zijn rijwiel door de aulo ernslig beschadigd. De wielrijder kwam er met eenige lichte ontvellingen aan de handen af. Den autobestuurder treft geen schuld. In de Medusaslraat is een kruiwagen onbeheerd aangetroffen. Rechthebbenden kunnen zich vervoegen bij de politie. Ten nadeele van P. W. C. L. is uil de sociëteit „Miverva" een rijwiel ontvreemd. Gisterochtend omstreeks kwart over tien, toen een koppel kalveren, toebehoo- rende aan S. v. d. S. over de Oude Vest werd gedreven, is een dezer dieren ter hoogte van de Klimmende Leeuwsleeg in botsing gekomen met een wagen, geladen met petroleum en turf, van I. P. De wagen, waaronder een hond was ge spannen, geraakte te water. De hond ver dronk, terwijl ongeveer 50 liter petroleum verloren ging. DE ALGEMEENE TOESTAND. Volkenbondswerk, Het Volkenbonds-comité voor de bestrij ding der valsche-munterij heeft haar werk zaamheden beëindigd na het ontwerp-cun- ventio opgesteld te hebben, die aan den raad voorgelegd zal worden met het verzoek, dat de raad deze ontwerp-conventie aan alle regeeringen zal toezenden en binnenkort een internationale conferentie bjjeen zal roepen met het oog op het aannemen van een definitieve internationale conventie. De ontwerp-conventie komt in hoofdzaak hierop neer: Ie. unificatie van de nationale wetgevin gen teneinde tot het resultaat te komen, dat de misdadigers nergens aan hun straf ontkomen, doch integendeel overal strenge en zooveel mogelijk zekere onderdrukking zullen vinden; 2e. politieke beweegredenen van d ngene, die hef misdrijf gepieegd heeft, kunnen nooit voldoende zijn om aan de overtreding van de conventie het karakter van een poli tiek misdrijf te geven. Zooals men weet, beslaat in verschillende landen de bepaling, dat voor een politiek misdrjjf geen uitlevering is toegestaan; 3e de ontwerp-conventie stelt voor dat ieder land zal overgaan tot het oprichten van een centraal bureau van politie, dat alle gegevens verzamelen zal om de onder zoekingen te vergemakkelijken. De vertegen woordigers van deze centrale bureaux zullen van tijd tot tijd bijeenkomen, tezamen met de vertegenwoordigers van de circulatie banken en andere geïnteresseerde autori teiten. Een van de onderwerpen van deze periodieke conferenties zou kunnen zijn de organisatie en de controle van een inter nationaal centraal bureau van inlichtingen. 4e. wanneer er moeilijkheden tusschen do ondorteekenaars van de conventie mochten komen betreffende de interpretatie of de toepassing van de conventie, dan zullen deze aan het Haagsch Internationaal Ge rechthof onderworpen worden. tt Over het Lithausche protest bij den Vol kenbond meldt men nog nader: In zjjn telegram aan het Volkerenbonds- Becretariaat meldt Woldemaras, dat hij binnenkort een memorandum za! insturen. Hjj acht het optreden van Polen in strijd met de bepalingen van het minderheids- verdrag van Versailles, dat Polen destijds de groote mogendheden ter bescherming van de minderheden op zijn gebied gesloten heeft. Uit het feit, dat Woldemaras zich niet beroept op art. 11 van het Volkenbonds- verdrag, krachtens hetwelk deze kwestie aan den raad voorgelegd zou moeten worden, wenscht te maken, dat Woldemaras van deze kwestie geen eigenlijk politiek geschil wenscht te maken, docht het slechts als een zuivere minderheden-kwestie behandeld wenscht te zien, met dit gevolg, dat het memorandum onderzocht zal worden door een commissie van drie leden uit den raad, die beslissen zal of het geval in December voor den raad zal komen. Gewoonlijk wordt echter in een dergelijk geval door bemid deling van deze commissie het geschil tus schen de bedde regeeringen onder elkaar geregeld. BELGIE. De koning over de nationale verdediging. Bij de ontvangst van de „bureaux" van Kamer en Senaat, die den vorst hun geluk- wenschen aanboden, bij gelegenheid van de geboorte van prinses Joséphine, hield de koning een rede over het probleem der na tionale verdediging. Hij sprak de hoop uit, dat de beide Kamers binnenkort een wet zouden aanne men, waardoor de veiligheid en integriteit van het Belgische grondgebied, door de grondwet gewaarborgd, definitief verzekerd zouden worden. De koning herinnerde er aan, hoe hijzelf een eed had afgelegd om alle maatregelen te nemen, geëigend aan de veiligheid van hel land te verzekeren. DUITSCHLAND. De vlaggekwesiie. De „Vossische Zeitung" meldt, dat de overeenkomst met de Berlijnsche hotels uit drukkelijk stipuleert, dat bij alle gelegen heden eerst de rijksvlag moet worden uit gestoken en daarnaast eventueel de zwart- witle-roode handelsvlag, mits voorzien van den zwart-rood-gouden bovenhoek. ENGELAND. De liberalen op het oorlogspad. Twee liberale oud-ministers hebben gis terenavond voor liberale kiesvereenigingen gesproken. Sir Hc-Tbert Samuel zeide te Portsmouth, dat deze regeering geen rugge- graat, noch energie had betoond en dat de afbeelding van haar premier met zijn onaf scheidelijke pijp een symbool is van de conservatieve beloften die in rook zijn op gegaan. Walter Runciman viel te Cardiff vooral het financieel beleid van de regeering aan en zeide, dat door de mislukking van de be loofde en noodzakelijke bezuinigingen het Enge'lsch crediet op de wereldmarkten in. dalende richting ging. De kolen-subsidie en erger nog de suikerbiet-subsidie waren de ergste staaltjes van protectionistisch wan beleid en zouden duizenden kiezers onder de liberale vaneh terug doen stroomen. De partij was zoo overtuigd van de volstrekte déb&cle van de conservatieven bij de vol gende verkiezing, dat zij in ruim 500 distric ten met redelijke kans op succes candidaten zou stellen. ITALIË. Overeenkomst met het Vaticaan? In een artikel zegt de „Osservatore Ro mano", het orgaan van den H. Stoel, dat het niet inziet, waarom Italië niet den Staat in het leven kan roepen, dien de Kerk moedig heeft om haar geestelijke functies in de wereld te vervullen. Het blad voegt er bij, dat de kwestie enkel Italië aangaat en dat de buittenlandsche mogendheden slechts op de gewone wijze acte behoeven te nemen van hetgeen Italië samen met den H. Stoel bedisseld heeft. in Italiaansche politieke kringen aarzelt men niet om een spoedige volledige over eenstemming over de Romecnsche kwestie te voorspellen. GRIEKENLAND. Bulgaarsch grensincident - Pensioen voor mevr. Manos. De „Neue Freie Pre-sse" verneemt uit Athene, dat wegens het binnendringen van Bulgaarsche benden op Grieksch gebied de Grieksche regeering de Grieksch-Bulgaarsche grens heeft gesloten. Te Kawalla zijn twee Bulgaren aangehou den, die het havenkantoor in de lucht wilden laten vliegen. De parlementaire commissie van onder zoek, die alle besluiten nagaat, welke onder de dictatuur van Pansalos zijn uitgevaardigd, hcefl het besluit bekrachtigd, waarbij aan mevrouw Manos, de morganatische vrouw van wijlen koning Alexander, en hun doch tertje Alexandra een pensioen is toegekend, gelijk aan de bezoldiging van een actief lui tenant-generaal. RUSLAND. Rakofski teruggeroepen Ver- hooging huishuren. Rakofski, de gezant le> Parijs, is Ihans offi cieel teruggeroepen. Er wordt voorgesteld Dofalewsky, gezant te Tokio, tot zijn opvolger te benoemen. 4 De slad Moskou staat, volgens de Roel, aan den vooravond van e'en nieuwe verhoo ging der huishuren, welke zal worden inge voerd ter versterking van de fondsen voor nieuw-bouw. De verhooging zal hierin be staan. dat. terwijl tot nu toe de huurprijzen werden berekend naar de inkomsten van het gezinshoofd, voortaan mede in aanmerking zullen worden genomen de inkomsten van de overige' leden van het gezin, in dier voege, dat voor de bepaling van het bedrag der huur de inkomsten van het gezinshoofd ten volle en die van de overige leden van het gezin, in dier voege, dat voor de bepaling van het bedrag der huur de inkomsten van het ge zinshoofd ten volle en die van de overige leden van het gezin voor de he'lft zullen gei den. VEREENIGDE STATEN. Het congres der arbeiders. Het congres der Amerik ar bed dersfede ratie te Los Augeïes heeft zich uitgespro ken voor de uitsluiting van de Aziaten uit de Vereenigde Staten en mam voorts een motie aan ten gunste van de onafhanke lijkheid der Filippijnen. CHINA. Noord en Znid. Uit Sjanghai wordt gemeld dat de natio nalistische machthebbers der francs te Hankau en Nanking, na de jongste suc cessen van Tsjang tso lin's troepen in be ginsel besloten hebben tot samenwerking, om de zaak der nationalisten niet te doen mislukken. Als voornaamste onderhande laars zullen Soen-fo, de zoon van wijlen Soen Yat Sen namens Nanking en gene raal Tang-tsi- namens de regeering te Han kau optreden. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Miss Elder gevonden. De Dnitschers hebben pech. Gisteren nam begrijpelijkerwijs de onge rustheid over het lot van miss Elder gere geld toe, tot er een geruststellend bericht kwam: „Ruth Elder en Haldeman zijn bij de Azoren opgepikt door het Nederlandsche stoomschip „Barendrecht". Beiden maken het goed. Het stoomschip „Berendrecht" behoort aan Phs van Ommeren's Scheepvaart Be drijf te Rotterdam. Het was Zaterdagmiddag van Rotterdam vertrokken met bestemming Pensacola aan de Mexicaansche Golf. Het schip kan zich dus bevonden hebben in den Oceaan op 300 A 400 mijl voorbij Landsend. Blijkens een bij de maatschappij ont vangen bericht van den gezagvoerder zou de kapitein trachten, mej. Elder en Halde man op de Azoren aan land te zetten. Het is Ruth Elder gelukt in de onmiddel lijke nabijheid van de „Barendrecht" op het water neer te komen. De zee was echter zoo woelig, dat bij de pogingen om na de beide vliegers ook de machine te bergen, de motor is ontploft en het geheele vlieg tuig verbrandde. Slechts enkele instrumen ten, die de vliegers zelf direct hadden mee genomen, zijn behouden. Gedaald moest worden tengevolge van een gebroken olieleiding. Ruth's moeder ontving volgend telegram: „Wij zijn in veiligheid en hebben geen van beiden ook maar eenig letsel. Ik zal u later mijn plannen seinen. Uw liefhebbende Ruth." Het Duitsche vliegtuig D 1230 is gisteren te Lissabon opgestegep, maar na zeer kor ten tijd weer geland wegens een gebleken defect aan den motor. Het Oceaanvliegtuig D 1220 vloog gister middag kort na halféén boven Wilhelms- hafen en Ruestringen. Na een glijvlucht landde het vliegtuig op de landingsplaats voor watervliegtuigen. Daar de zee echter woelig was, kon het vliegtuig daar niet blijven. Daarop werd den piloot een gunsti ger ligging in de binnenhaven aangewezen. Het vliegtuig steeg op en vloog tot aan de Westerhaven, waar het neerstreek. De lan ding verliep zonder incidenten. Onmiddel lijk na de landing werd het anker uitge worpen en de vliegers begaven zich aan wal om naar Warnemuende te telefoneeren. Kort na de landing arriveerden 2 marine officieren met manschappen, om het terrein af te zetten. De marconist bleef aan boord om reparaties aan het draadlooze toestel aan te brengen. De vliegers weigeren elke mededeeling over het tijdstip, waarop zij verder zullen vliegen. Woensdagmorgen te drie uur passeerde een vliegtuig met groote snelheid Calcutta, koersend naar het Oosten. Zijn identiteit is een raadsel. Er is geen bericht, of het ge heimzinnige vliegtuig ergens geland is.- HEINRICH XXIV VAN REUSS. t Te Greiz overleed prins Heinrich XXIV van Reuss oudere linie. Hij was de laatste mannelijke afstammeling van de oudere linie en de broeder der echtgenoote van den cx-keizer, Hermine van Reuss. AARDBEVINGEN. De seismografen te Weenen registreerden gisteren om 5 uur 28 min. 27 sec. een aard beving, waarvan de haard vermoedelijk 90 K.M. van daar verwijderd ligt. Ook bij Semmering werd de aardbeving gevoeld. Om 8 u. 20 m. werd de aardbeving te Belgrado waargenomen. De eerste faze duurde 17 seconden met 8 schokken. Het centrum bevond zich op circa 110 K.M. ten Z. van Belgrado. Te Madenradnek stortte een huis in. De berichten maken melding van geen enkel slachtoffer. GROOTE BRAND IN EEN CONSERVENFABRIEK. Te Ludwigslust brak in een vleeschcon- serven- en worsffabriek een brand uit, die grootem omvang aannam. De fabriek is grootendeels verwoest, al leen de machinekamer is blijven staan; de machines echter zira erg beschadigd. Groote vleescbvoorradeü zijn verbrand, ongeveer 7600 K.G. worst en het vleesch van 60 geslachte varkens Er werkten 200 arbc deTs in de fabriek. De schade wordt u deeltelijk door verzekering gedekt. EEN TRAGISCH ONGELUK. Te Merxem, bij Antwerpen wilde het parket een onderzoek instellen ten huize van een aannemer, die zich, naar het zeg gen van zijn vrouw, zou hebben doodge schoten, hetgeen men echter wantrouwde. De fotografische dienst van het parket be gaf rich naar het bewuste huis. Een rech terlijk officier en een paar agenten waren bij het onderzoek aanwezig. De rechterlijke officier vond op een ka mer der bovenverdieping een kleine brow ning. Herhaalde malen trok hij den be weegbaren loop van het wapen naar ach teren, om eventueel nog aanwezige kogels er uit te doen springen. Er kwam echter geen kogel te voorschijn. Het mechaniek van het vuurwapen schijnt echter niet gewerkt te hebben, want het volgende oogenblik ging er een schot af en drong een kogel in het hoofd van den rech terlijken officier, die op hetzeflfde oogen blik in elkaar zakte en overleed. OVERSTROOMINGEN. Bijna de geheele streek langs de Zwartë- Zeekust in Bulgarije staat onder water. Ex- is aanzienlijke schade aangericht, vooral in het dorp Jenakeui, waar ook 13 personen zijn verdronken. EEN INTERNATIONALE OPLICHTER GEARRESTEERD. De recherche te Weimar is er in geslaagd een internationialte dief en chèquewerval- scher te arnesteeren, die door verschillende autoriteiten in binnen- en buitenland wordt gezocht. Het betreft den z. u. „Oberregis- eeur" v. Reichel uit Koningsbergen. De op lichter logeerde in de eerste hotels in Wei- mar; hij had in de stad talrijke inkoopen gedaan welke hij betaalde met chèques op de Duitsche Bank. Het bleek echter spoe dig, dat de heer v. Reichel op de bank geen contanten had staan, Waarop zijn ar restatie volgde. In hoofdzaak heeft hij fi lialen van de Duitsche Bank in China, Japan, Turkije, Italië enz. voor groote be dragen opgedicht. Reichel zal naar Ber lijn worden gebracht. EEN WERELDTENTOONSTELLING VAN AUTO'S. Gisteren is te Londen onder groote be langstelling de 21e auto-tentoonstelling ge opend. Op deze tentoonstelling zijn een negental landen vertegenwoordigd die in totaal 615 verschillende modellen hebben ingezonden, tezamen ongeveer een waarde vertegenwoordigende van 1 millioen pond en welker prijzen varieeren tusschen 135 tot ruim drie duizend pond. Over het alge meen ie zoowel wat den bouw, als de in richting betreft, l-'oote vooruitgang te constateeren. 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 14 Oct 5e klasse 17e lijst Hooge prijzen: $818 100.000 met premie van 30.000. J704 niet met premie van 3000. 5731 9397 1000. 14976 ƒ400. 5835 6514 15216 16369 2298 2922 4431 4551 6157 6404 7595 7669 8278 8767 10274 10973 11933 12175 14711 14749 17757 17855 19348 19800 20918 20962 5e klasse 16e lijst: 1587 m.z. 1586; 5899 met 'ƒ70 m.z. 5897 met 70: 8959 m.z. 8954 2967 l4745 9420 12804 15254 m.z. alle met 70. DUITSCHE SCHOOLWET VERWORPEN. BERLIJN, 14 Oct, (Wolff). De Duitsche Rijksraad heeft met 3731 stemmen het schoolwelontwerp verworpen. Tegen steraden Beieren, Anhalt, Olden- burg, Thüringen, Hessen, Hamburg, Bre men, Lubeck, Mecklenburg-Schwerin, Wur. hemberg, en de Pruisische provincies met uitzondering van Berlijn en de provincie Saksen DE TERUGROEPING VAN RAKOWSKI. PARIJS, 14 Oct, (V. D.). In de Russische antwoordnota, die gisteren te Moskou aan den Franschen Ambassadeur ter hand ge steld werd, verklaart de sovjet-Regeering de rechten van Frankrijk niet te willen loochenen. De sovjet-Regeering kan evenwel niet accoord gaan met de in de Fransche nota genoemde argumenten. De onderschei dene zaken, waarop in de nota de aandacht gevestigd wordt, zijn door beide regeeringen serieus besproken met het resultaat, dat de Fransche regeering tevreden was over de verklaringen van Tsjitsjerin. Evenzoo heeft Rakofski de hem toegedichte motieven en zienswij'zen niet vereenigbaar -genoemd met de functie van Russisch ambassadeur, wes halve hij ze dan ook ten zeerste veroor deelt. 'De geruchten evenwel, die de hou ding van de Russische delegatie en de ern stige bedoeling der Russische regeering, om de hangende kwesties te regelen en verbe tering fe brengen in de Russisch-Fransche betrekkingen, in discrediet wilden brengen, konden door de sovjet-Regeering niet ont kend worden. Deze omstandigheid heeft Rakofski er toe gebracht de mededeelingen inzake de besprekingen en de nog niet bij gelegde meeningsverschillen te publiceeren waarvan men hem in Frankrijk nog steeds een verwijt maakt. De sovjet-Regeering ziet zich echter uit eerlijkheids-overwegingen gedwongen, Rakofski uit zijn functie van Russisch ambassadeur te Parijs te ontzet ten en een opvolger te benoemen-. DE OPVOLGER VAN RAKOFSKI. PARIJS, 14 Oct. (V. D.). De tot opvolger van Rakofski als Russisch Ambassadeur te Parijs benoemde gezant te Tokio Dowga- lewski, was vroeger, evenals de voormalige sovjet-ambassadeur te Parijs Krassin, elec- tro-technisch ingenieur. In deze hoedanig heid was hij geruimen tijd Volkscommissa ris voor Posterijen en Telegrafie. Dowga- lewski is nog slechts korten tijd diplomaat; eerst in den loop van dit jaar volgde hij Kopp als gezant te Tokio op. De officieuze „Petit Parisien" beschouwt het feit, dat een uitwisseling tusschen Dowgalewski en Ra kofski zal plaats hebben, als een aanwij zing, dat Tsjitsjerin voornemens is moeilijk heden van binnenlandschen politieken aard te omzeilen. PARIJS, 14 Oct. (V. D.) De Ministerraad van heden zal zich vermoedelijk bezighou den met het Russische antwoord op den Franschen eisch inzake de terugroeping van Rakowski als Russisch ambassadeur te Parijs. In welingelichte kringen wordt aangeno men, dat de regeering wel geen bezwaren zal maken tegen zijn vervanging door Dowgalewski. Bovendien zal het niet moge lijk zijn belangrijke^ beslissingen te nemen aangezien Briand eerst over enkele dagen te Parijs zal terugkeeren. Vooralsnog zullen de werkzaamheden op de Russische ambas sade geleid worden door Besedowski, die als hoofd der ambassade zal fungeeren totdat de nieuwe ambassadeur zal zijn gearriveerd, AMERIKA EN GELDLEENINGEN. WASHINGTON, 14 Oct. (Reuter). De ge dragslijn van het dep. van buitenlandsche zaken ten aanzien van het goed- of afkeu ren van het door particulieren verstrekken van geldleeningen aan buitenlandsche re geeringen vindt een krachtig bestrijder in se nator Glass, die deze betitelt als een door de wet niet toegelaten aanmatiging van gezag. Glass zegt dat het departement van buitenl. zaken niet het recht heeft om zich te men gen in het verstrekken van geldleeningen aan het buitenland, teiwijl voorts deze poli tiek in het buitenland een slechten indruk kan maken, en de oorzaak kan zijn van misbruik maken door een staats-secretaris, indien deze niet een volkomen onkreuk baar man is. DE WELVAART DER ARBEIDENDE KLASSE. LONDEN, 14 Oct. (V. D.). Gemeld wordt, dat president Coolidge door zijn te Pitts burg gehouden rede eenig opzien gebaard heeft door de verklaring, dat het Ameri- kaansche volk zich niet langer met het pro bleem mag bezighouden hoe men een nog grootere mate van maatschappelijken wel stand kan bereiken, doch dat daarentegen de bestaanskwestie van het volk het zwaartepunt heeft de vraag hoe het in de toekomst zijn reeds bereikte welvaart zon der teruggang of buitensporigheden het best zal kunnen opvoeren. De Amerikaansche arbeider, zeide Coolidge, heeft reeds een zekeren welstand bereikt, zoodat voor het oogenblik geen ernstige conflicten tusschen kapitaal en arbeid te verwachten zijn, UIT DE VLIEGWERELD. LISSABON, 14 October. (Wolff). Da D 1230 heeft «vanochtend .6 u. zgn reis naar de Azoren voortyrzet. WILHELMSHAFEN, 14 Oct. (Wolff). Om 11.58 u. Duitsche tjjd is de D 1220 opgestegen om zjjn tocht voort te zetten. NEW-YORK, 14 Oct. (Reuter). Holloway, een diergenen drie miss Elders vliegtocht heeft gefinancierd, heeft op een verzoek om Linstrnictïes, hoe het verder met de vlucht moest gaan, dat Haldeman hem ge zonden had, draadloos geantwoord dat, waar de vliegster naar Parijs wenscht te gaan, hij het aan Haldeman overlaat langa welken weg en met welk vervoermidel bij de Fransche hoofdstad wil bereiken. AMSTERDAM, 14 Oct. (V. A.) Het Duit sche Oceaanvliegtuig D 12120 is te 1.35 's middags op de vliegbanen te Schelling- woude gedaald. PARIJS, 14 Oct. (V. D.). De Fransche vlieger Coster is met zjjn metgezel, naar uit Senegal wordt gepield, om 3 uur naar Natal gestart. Om 7 uur 32 is hij boven Dakar gesignaleerd. WEER 'N VROUW OVER „HET KANAAL". LONDEN. 14 Oct. (N. T. A. draadloos). Mevrouw Gill uit Sheffield, die gisteroch tend 9 u. 11 te Kaap Grisnez te water ging om het kanaal over te zwemmen, is om 12 u. 20 m. middernacht in de Shakespeare baai bij Dover aan land gegaan. Ned. Tel. Ag. 1EIS OM DE WERELD. LONDEN, 14 Oct. (N.T.A. Draadloos) Naar uit Port Louis (Mauritius) wordt gemeld, is de bekende tennisspeler Allan Gerbault, die in zijn vaartuigje Firecrest, dat 40 voet meet, een tocht om de wereld doet, op het eiland Reunion aangekomen en geland. Hij had niets dan een doek om het lichaam, de tra- dilioneele dracht van de inboorlingen van Polynesie. Van daar vertrekt hij naar Durban. WILHELMINA-RAAM IN DE NIEUWE KERK TE DELFT. Naar wij vernemen zal het door Edward Bok aan de Nieuwe Kerk te Delft geschon ken raam ter herinnering aan het 25-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhel- mina, in tegenwoordigheid van genoodigden worden onthuld op 27 October a s. Het raam is ontworpen door den schilder Willem van Konijnenburg en uitgevoerd in het atelier voor gebrand glas van den heer Schouten te Delft. De onthulling geschiedt door jhr. mr dr. H A van Karnebeek. den voorzilter van het Comité, dat zich op verzoek van den heer Bok heeft belast met het lot stand brengen van het raam. 2—1 Prllzen van J 70. S 415 1895 2512 2860 3757 f6878 8710 11196 12748 14239 17357 17737 20438 p NIETEN 129 527 1041 1269 1884 2968 3925 4162 4217 4344 4706 5026 5105 5325 5551 6517 6915 7116 7158 7519 7679 7694 7706 8065 8259 9365 9764 9964 10086 10238 11122 11444 11720 11723 11876 12333 12649 13231 13926 14442 15332 15845 17069 17215 17283 18223 18541 18632 18648 19232 20432 20505 20714 20789 20877

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2