68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 13 October 1927 Derde Blad No. 20730 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Protestanten en Vrijz. Hervormden. Het bestuur der afdeeling Alphe'n a. d. Rijn van den Ned. Prot. Bond stelde 10 dezer aan een daartoe bijeengeroepen ver gadering voor, met het oog op „de plaatse lijke behoeften der geloofsgemeenschap" de afdeeling te veranderen in een der Ver. van Vrijz. Hervormden. Geen der 30 aanwezige leden nam het echter ter vergadering voor het bestuursvoorstel op; integendeel, het vond van verschillende zijden warme be strijding, vooral nadat de algemeene voor zitter van den bond, mede aanwezig, erop gewezen had hoeveel een bondsafdeeling in Alphen, waar ook verscheidene niet Her vormde vrijzinnigen zijn, kan doen. Ander zijds bleek, dat in de kerkelijke gemeente Oudshoorn, welke burgerlijk onder Alphen valt, de vrijzinnige Hervormden zich duch tig hebben te weren, zullen zij het veld be houden. De afgevaardigde van het hoofd bestuur der Ver. van Vrijz. Hervormden, op verzoek aanwezig, drong dan ook niet zon der grond aan op het oprichten van een af deeling, zoo niet inplaats van, dan naast den bond. Dit laatste overlatend aan de leden persoonlijk, besloot de vergadering tenslotte niet tot opheffing van de bonds afdeeling over te gaan maar met het hoofd bestuur van den bond te overleggen, langs welken weg den bloei van het vrijzinnig godsdienstig leven op alge meenen grond slag in Alphen en omgeving krachtig te be vorderen. Er zijn aldaar volgens de laatste volkstelling 45 Doopsgezinden, 71 Remon stranten, 39 Lutherschen en 260 buiten kerkelijken. De heer J. H. Belgraver, hoofd der Chr. Lagere Landbouwschool slaagde te Utrecht voor het examen pluimveeteelt. BODEGRAVEN. Zaterdagmiddag zal de officieèle ope ning plaats vinden van de nieuwe Christe lijke Bewaarschool aan de Willemstraat. Het schoolgebouw is bijna gereed en men hoopt deze week geheel klaar te, komen. Na de opening zal, naar wij vernemen, ds. Pott, Ned. Herv. predikant, een rede hou den, terwijl afgevaardigden van verschil lende vereenigingen het woord zullen voe ren. Deze vergadering zal alleen toeganke lijk zijn voor genoodigden, doch later op den avond zal het gebouw, dat er prettig uitziet, voor het publiek ter bezichtiging zijn opengesteld. Toen de landbouwer D. uit Zeven hoven thuis kwam bemerkte hij dat zijn portefeuille met ong. f 500, die hij 's mor gens op de markt in zijn zak gestoken had, verdwenen was. Hij kon begrijpen dat hij die verloren had op den kleinen afstand tusschen de melksalon en zijn op de oude markt geplaatsten wagen. Daarom trok hij naar Bodegraven, in de hoop, dat het ver lorene gevonden zou zijn. Alle naspeuringen zijn echter tot nu toe vergeefs geweest. De zaak is nu in handen der politie gegeven. LEIDERDORP. Van 22 dezer tot 6 November zal in den Rotterdamschen Kunstkring een ten toonstelling van bouwplastiek van Willem C. Brouwer („Vredelust" alhier) worden gehouden. AALSMEER. Arbeidsovereenkomst. Tusschen de Coöp. Vereen. „Centrale Aalsraeersche Veiling" eenerzijds en den Ned. Landarbeidersbond, den Alg. Ned. Bond van Handels en Kantoorbedienden en den Ned. Chr. Landarbeidersbond, in welke drie organisaties het veilingpersoneel groo- tendeels is georganiseerd, anderzijds is een collectieve arbeidsovereenkomst gesloten. Een minimum weekloon wordt gegarandeerd van f 30 voor volslagenen, overuren worden betaald met 12 pCt. boven het daguurloon (kantoorpersoneel 16 pCt.), arbeid op Chr. feestdagen dubbel loon, 6 vacantiedagen per'jaar met behoud van loon, een opzeg termijn van 6 weken voor de werkgeefster en 4 weken voor de werknemers, bij onge vraagd eervol ontslag een schadevergoeding van twee weken loon voor elk jaar dienst betrekking tot een maximum van 26 weken. Bij het pensioenfonds zijn mede belang rijke verbeteringen tot stand gekomen. Bedankt. Ds. E. L. W. Smilde, van Haastrecht, heeft bedankt voor het beroep naar de Ger. Kerk, alhier. Ds. Biesma, van Groningen, heeft be dankt voet het beroep naar de Chr. Geref. Kerk alhier. Op Dinsdag 18 en Woensdag 19 Oct. a s zal in de o. 1. scholen te dorp, Oost einde en Uiterweg en in de R.-K. school te Kudelstaart gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Vanwege den Aalsm. Tuinbouw-Bond wordt thans gewerkt om statistische gege vens betreffende den tuinbouw en wat er mee in verband staat te verzamelen. De laatste gegevens, waarover men beschikt, dateeren van 1913, en sindsdien hebben verschillende culturen hier zoo'n enorme uitbreiding ondergaan, dat het oude cijfer materiaal niets meer beteekent. Teneinde het doel te bereiken heeft iedere bloem- of boomkweeker een vragenlijst in te vullen, betreffende de hoeveelheid land. welke hij in cultuur heeft, over hoeveel M2. glas hij beschikt, het aantal seringen-, rozen-, pru nus- en sneeuwbal-struiken, dat hij in cul tuur heeft, enz. enz. Verschillende commis sies zijn aangewezen om de lieten te ver zamelen en de kweekers zoo noodig bij het invullen behulpzaam te zijn. Het zal natuurlijk niet meevallen, om al de ver kregen cijfers te verzamelen en te rang schikken in een statistisch overzicht. Doch is men eenmaal daarmee klaar, dan be schikt de Tuinbouwbond wat het doel is over materiaal, wat hij uitsluitend dienstbaar wil maken aan de propaganda voor de plaatselijke cultures. HAARLEMMERMEER. Veertigjarig jubileum. Heden is het 40 jaren geleden dat de heer T. H. van der Veen, hoofd van de bijzondere school met den bijbel aan den Aalsmeerder weg te Rijk in deze gemeente, als onderwijzer bij het christelijk onderwij'6 in functie trad. De geachte jubilaris is eerst werkzaam geweest te Zutfen, daarna te Sauwert en vervolgens te Meppel om daarna zijn be noeming tot hoofd van de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg te aan vaarden. Aan deze school is hij als zoodanig ruim 35 jaren werkzaam geweest. Onder zijn eminente leiding is deze school tot groo- ten bloei gekomen. De heer Van der Veen, die bij het school bestuur en personeel hoog staat aange schreven en door zijn vele honderden leer lingen en oud-leeriüngen wordt geëerd en bemind, mag zich dan ook in de hoogach ting en vriendschap van zeer velen ver heugen en kan met de zijnen met groot© dankbaarheid en waardeering op de afge legde loopbaan terugzien, Van verschillende zijden ondervindt de heer Van der Veen blijken van belangstel ling. Ook het schoolbestuur heeft zich niet onbetuigd gelaten en den jubilaris op waardige wijze gehuldigd in een daartoe in het kerkgebouw aan den Aalsmeerder- weg gehouden bijeenkomst, waarin door ds. B. A. Bos een feestrede werd ge houden. Gouden echtpaar. Naar wij vernemen hoopt het echtpaar J. VerkaikE. Aafjes, wonende aan den Akerdijk te Rijk alhier op Maandag 24 October a.B. z'n 50-jarige echtverbintenis te herdenken. De beide oudjes zijn nog kras en ge nieten een vrij goede gezondheid; de man is 73 en zijn vrouw rujm 70 jaren oud. Het zal dit echtpaar op genoemden dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De heer K. te Hoofddorp kwam 's mor gens tot de onaangename ontdekking, dat zijn vrachtauto uit de schuur verdwenen was. Naar het gebeurde wordt een onder zoek ingesteld. De groote naj aaVsp aar de nm a rk t zal te Hoofddorp worden gehouden op Don derdag 20 October a.s. HILLEGOM. Van de gemeenten Hillegom en Lisse is een adresboek verschenen. Mr. Sens schreef een en ander over de zweminrichting waar van een kiekje benevens een van de Str Josephkerk is opgenomen. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ger. Kerk alhier, trad gister avond dr. Wielenga van Voorschoten op, zulks op uitnoodiging der Ger. Jonge).- Vereen. ,,Hebt de Waarheid en den Vrede lief." Na opening met gemeenschappelijk gezang van Psalm 65 vs. 1 en 2 en voor lezing van. Psalm 118. ging zijneerw. voor in gebed. Spr. begon met op te merken, dat- ver schillende tijden ook verschillende illusies hebben. B.v. tijdens de Fransche revolutie in het laatst der 18e eeuw, was het hoog ste doel, om groot te zijn aan het hof, daar sierlijke buigingen te kunnen maken met bepoederde pruik, gewapend met een keurig zwaard, wat liefst nooit gebruikt mocht worden. In het begin der 19e eeuw, was het de burgerlijkheid, waarnaar gestreefd werd. Thans is volgens velen de ingenieur, de denker, de leider der groote fabriek, waar duizenden werken, de benijdenswaardige man. De techniek. Spr. wilde het inzondeiheid hebben, over wat het hoogst is n.l. God te kennen en dit moet door zelfkennis. In de middel eeuwen zou men wenschen dat de kinde ren een voorbeeld namen aan ParcivaL In die dagen toen het volk werd onder wezen door hun geestelijke voorgangers, en ook door de zangers, welke op kasteelen en burchten gastvrij ontvangen werden, werd ook het verhaal bezongen van Par- oival. Zijneerw. gaat het verhaal na van dezen jongeman die, als ridder in een narrenpak uittrekt, niet op koninkrijken belust, maar om God te vinden. Eindelijk door den weg van ellende £n zelfkennis, leert hij God keimen, op Gods tijd en wijze. Verschillende echoone gedachten, haalt spr. uit dit verhaal, ook in verband met de wereld van heden. Ook nu nog, jongen en ouderen, moeten hun schuld voelen, zichzelf leeren bezien om zoo God te zoeken en te vinden. Na nog een hartelijke opwekking tot de aanwezigen te hebben gericht om ook het jeugdwerk te steunen, besluit spr. zijn met bijzondere aandacht aangehoorde rede. Op de gebruikelijke wijze wordt de bij eenkomst gesloten waarna wordt gezongen Psalm 89 vs. 8. OEGSTGEEST. Hulde aan de nagedachtenis van broeder v. d. Horst, Gistermiddag had in het gesticht Ende- geesrt, iü de broeders conversatiezaal, de onthulling plaats van het portret van wij- len broeder J. H van der Horst. Dit portret is geschonken door de echt- j genoot-e van den overledene aan de ge zamenlijke broeders. De waarnemend geneesheer-directeur, dr. Oort, sprak de aanwezige verplegers toe en schetste allereerst den moeilijken tijd en den zwaren arbeid, dien broeder v. d. Horst, gedurende 28 jaar als le verpleger van het onrustig mannen paviljoen had mee gemaakt. Spreker wees er op hoe broeder v d. Horst in de verschillende ziekte-ge vallen steeds belang stelde en eindigde met de woorden ,,Deze man, is zeker deze hulde waard." VOORHOUT. Gemeenteraad. De begrooting dienstjaar 1928 vastgesteld. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, houdende mededeeling dat de beslissing omtrent de bouwverorde ning betreffende de rooilijnen verdaagd is, welk stuk voor kennisgeving werd aange nomen. Behandeling der aangeboden ontwerp-be» grooting voor het dienstjaar 1928. Bij de algemeene beschouwingen bracht de lieer v. d. Hulst hulde aan het college van lx en W. voor hun beleid in zake de bitu- raeering der wegen. Tevens vraagt hij of B. en W. het vorig jaar het belastbaar inkomen niet te laag geschat hebben. De opbrengst der belastingen is gebleken aan merkelijk hooger te zijn, dan de raming. De voorzitter dankt den heer v. d. Hulst voor de uitgesproken waardeering en zegt, dat B. en W. het vorig jaar met het oog op het toen geraamde inkomen, geen termen konden vinden om tot belasting-verlaging over te gaan. De heer v. d. Laan merkt op, dat het voordeelig batig slot den dienst 1926 be treft, maar niet dat van 1927 en dat B. en W. van meening waren, dat een daling van het belastbaar inkomen te verwachten was. Het voorstel van het vorig jaar betrof trouwens alleen de vermogensbelasting. Als volgend punt der algemeene be schouwing werd de wenschelijkheid besproken om de begrooting van volgende jaren met de memorie van toelichting aan de raads leden toe te zenden. Het raadplegen en be- studeeren daarvan wordt hierdoor gemak kelijker gemaakt. Daartoe wordt besloten. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting stelt de heer Nijssen voor, dat een instructie voor den secretaris wordt vastgesteld. De voorzitter wenscht deze zaak niet in détails te behandelen, maar stelt voor, dat B. en W. een ontwerp zullen indienen. Z. h. a. aangenomen. Een voorstel om het salaris van den amV tenaar ter secretarie, den heer A. A. Bulten, met f 200 te verhoogen, werd eveneens z. h. s. aangenomen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot uitbreiding der straatverlichting. Nog negen electrische lantaarns zullen er geplaatst worden en wel 3 langs den Loos- terweg, 3 langs de Teylingerlaan en 3 aan den Prinsenweg. De begrotingscommissie gaf in overwe ging het verplaatsen der vuilnisbelt. Ook op scherper politietoezicht daar ter plaatse werd aangedrongen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor- 1 alsnog geen betere plaats konden vinden, j en achtten de ommuring niet noodzakelijk. Scherper politietoezicht werd toegezegd. De heer v. d. Voet dringt als voorzitter der begrotingscommissie er op nieuw op" aan, dat verbetering dat verbetering in den toestand moest gevonden worden. B. en W. zeggen nadere overweging tot Een voorstel van B. en W. om een post van f1500 uit te trekken voor verbreeding van de Akervoorderlaan, vond ingang by den raad. De heer v. d. Voet voert een krachtig pleidooi voor de handhaving van den post „Steunregeling voor werkloozen", welke post dooi B. en W. onnoodig geacht werd. Ook de heer Witteman sluit zich bij den heer v. d. Voet aan. De heer v. d. Laan wijst op het verschil tusschen losse en georganiseerde arbeiders. Deze laatste toch kunnen, geholpen dooi gemeentesteun, de gevolgen der werkloos heid best onder de oogen zien. De voorzitter wenscht niet in economische beschouwingen te treden. Hy zegt, dat B. en W. gaarne bereid zijn mede te werken tot moreele verheffing van den arbeider. Verschillende posten zyn daarom op deze begrooting voor werkverschaffing niet uit getrokken. De heeren v. d. Hulst en Nijssen zijn van meening, dat bij goed overleg, de verdien sten in de zomermaanden een groote tege moetkoming kunnen zijn voor de tekorten by werkloosheid. De heer v. d. Voet wil op bedoelde uit getrokken posten geen tegenvoorstellen doen, hij vertrouwt ten volle op de toezegging van B. en W., maar behoudt zich het recht voor daar later op terug te komen. De intrekking der verordening wordt daarop z. h. s. aangenomen. Aan de orde komt de post van f50 sub sidie aan de R.-K. geitenfokvereeniging. De meerderheid der begrotingscommissie heeft geen termen kunnen vinden bedoeide subsidie te verleenen. Na langdurige discussie werd de post geschrapt met 4 tegen 3 stemmen. Voor: de heeren v. d. Laan, Witteman en v. d. Voet. De heer Nijssen stelt voor f25 uit te trekken voor een autoval, welk voorstel wordt ondersteund door den heer v. d. Hulst De voorzitter merkt op, dat daarvoor geen afzonderlijke post noodig is. De heer v. d. Laan zegt dat een autovai niet op één plaats gesteld moet worden, beter is het den weg in verschillende vak ken te verdeelen. De raad is van gevoelen, dat B. en W. in dezen geest zullen handelen. RECLAME. 9520 De zon lokt naar buiten, doch - het is waschdag. En de waschdag stelt zijn eischen. De' huisvrouw kan het goed niet in den steek laten. Toch kan zij vlug klaar zijn, door Rinsote gebruiken.' 's Nachts weekt dan al het vuil los, hetwelk 's mor gens al het zware werk bespaart. Nog vóór den middag kan het goed al buiten hangen, klaar om- te strijken. Koop nog heden een pak! ejf. DE LEVER'S ZEEP Ml], VLAARD1NGEN Post huur van huizen. De heer v. d. Voet stelt er prys op er aan te herinneren, dat zoowel de burge meester als de secretaris huur voor hun woningen betalen, zoodat een tegenover gestelde meening op een misverstand be rust. De opcenten der vermogensbelasting wor den van 100 op 50 gebracht en het per centage der gemeentelijke inkomstenbelasting van 31/2 op 3 pet. Op voorstel van de begrootingscommissie wordt aangenomen, dat B. en W. een heffing zullen treffen op de handenbelasting, en wei voor losloopende honden van f5 en voor z.g. bandhonden f2.50 per jaar. Tegen: de heeren v. d. Laan en Witte man. Verder wordt er èen post van f 1000 uitgetrokken voor de omlegging van een sloot en verbreeding van den v. d. Berg van Heemstedeweg. Z. h. s. worden achtereenvolgens aange nomen een voorstel tot wijziging Vermo gensbelasting; een voorstel tot het verhuren van een stuk grond tegenover het gemeente huis, tot plaatsing van een muziektent Do begrooting wordt thans in zijn geheel aangenomen met 'n bedrag van f 89.045.66l/2 in ontvangst en uitgaaf voor den gewonen dienst, en een bedrag van f 8637.481/2 ia ontvangst tegen f7209.481/2 in uitgaaf voot den kapitaaldienst. Een batig slot alzoo van f1428. Rondvraag. De heer Witteman wijst op een defect aan een lantaarn aan de Bergamolaan. De heer v. d. Hulst verzoekt B. en W. stappen te willen doen tot aanvulling van de dienstregeling voor de avondtremen. De heer Nijssen zag gaarne, dat de ge meente-ontvanger ook eenige zittingsuren in den avond hield. De voorzitter zegt op een en ander nadere overweging toe. Niets meer aan fle orde zijnde sluit d% voorzitter de vergadering om in geheime zitting over te gaan, ter behandeling van de reclames schoolgeld en wegenbelasting WARMOND. Bij de politie alhier werd door den metselaar V. aangifte gedaan, dat hij, wan delende van Leiden bij het Groene Kerkje onder Oegstgeest, was aangesproken door een hem onbekend persoon. Deze vroeg hem hoe laat het was en toen V. zijn horloge voor den dag haalde, ontrukte de aanran der hem dit en zette het op een loopen. De politie doet onderzoek. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De begrooting 1928 vast gesteld. Voorzitter de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering; de secretaris leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededeeling van verschillende ingekomen stukken, waar onder de verslagen van de Gezondheids commissie te Alphen aan den Rijn over 1925 en 1926; het proces-verbaal van kas- opneming bij den gemeente-ontvanger en administrateur van het waterleidingbedrijf en missives van Ged. Staten waarbij goed gekeurd worden teruggezonden diverse raadsbesluiten. Al die stukken neemt de Raad voor kennisgeving aan. Het verslag van den A. N. W. B. over 1926 en het ont werp provinciaal wegenplan zullen voor de leden ter visie worden gelegd ter gemeente secretarie. In verband met een desbetreffend schrij ven van den hoofdinspecteur van den Rijks waterstaat stellen B. en W. voor om de Kip- penbrug aan het Rijk in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen, zonder de daarmede annex zijnde wachtdeuren, tegen betaling eener schadeloosstelling aan het Rijk van f 590. De heeren de Graaf en Los spreken de vrees uit, dat eT in de toekomst wel eens moeilijkheden kunnen ontstaan, wanneer de gemeente herstellingen moet verrichten aan de wachtdeuren, want dan zal steeds toestemming noodig zijn van het Rijk. tenminste als dit voorstel wordt aan genomen. Ook wijzen de heeren de Graaf en van Bennekom er op da! verschillende land bouwers zullen gedupeerd worden, wanneer de brug wordt verlaagd en de doorvaart be lemmerd wordt. De heer Stadhouder vindt het een belang der gemeente dat de brug aan het Rijk over gaat, want dan is de gemeente van de kos ten af. Anderzijds deelt hij evenwel de mee ning der heeren de Graaf en Los, doch hij vermoedt dat het Rijk er wel geen bezwaar tegen zal hebben om ook de sluisdeuren over te nemen. Bij stemming over een voor stel de Graaf om brug- en wachtdeuren over te doen, wordt dit voorstel, met alleen de stemmen der beide wethouders tegen, aan genomen. Op een verzoek van J. van Evert om eene schadeloosstelling van f 3000 door hem gele den aan het werk aan den Vrouwenweg, wordt afwijzend beschikt. Naar aanleiding van een verzoek van de gewestelijke landstormcommissie om eene subsidie van f 25 voor 1928, besluit de Raad, conform het voorstel van B. en W. f 10 te voteeren. Met betrekking tot een verzoek van den R.K. Boerenbond om eene subsidie van f 50 te geven voor het houden van een land- bouwwintercursus, stellen B. en W. voor om in navolging van het Rijk, dit bedrag toe te staan. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 10 tegen 1 stem (de heer de Graaf) aangenomen. Een verzoek van J. W. Bonda, waarbij deze in beroep van een weigeringsbesluit van B. en W. vraagt om vergunning om over het Watertje te mogen rijden, wordt af gewezen. Op een verzoek van de wed. van St. om onderstand huishuuT, wordt besloten een bedrag van f 1.50 per week te verleenen. Tegen het voorstel van B. en W. om in de vacature de Boer, als onbezoldigd ambte naar van den burgerlijken stand een amb tenaar ter secretarie te benoemen, of een anderen ambtenaar, heeft de heer Stadhou der ernstige bezwaren. Er wordt met die aanbeveling een eigenaardige blaam gewor pen op de raadsleden, want van klein af heeft hij altijd gehoord dat raadsleden en wethouders onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand waren. De voorzitter deelt nadat over deze kwes tie door verschillende leden het woord is ge voerd mede dat B. en W. de aanbeveling te rugnemen en voorstellen om geen onbezol digd ambtenaar te benoemen. Aldus wordt besloten. Vervolgens worden een tweetal begro tingswijzigingen vastgesteld, alsmede eene verordening tot wijziging der verordening op het beheer van het waterleidingbedrijf. Aan de orde is dan de voorloopige vaststelling van de gemeentebegroting voor 1928. De commissie van onderzoek ze'gt in het uitgebrachte rapport dat ze zich met de door B. en W. voorgestelde ramingen volkomen kan vereénigen, alsmede met het voorstel om aan van den Akker geene schadeloosstelling te geven voor de autobus, doch eene subsidie! van f 350 voor 1928 en van f 175 voor het tijkvak 1 Juli—31 December 1927. Verder merkt deze commissie op dat zij niet voelt voor aanschaffing eener motorbrandspuit, waarvan het gemeentebestuur van Leiden bericht is ontvangen, dat op verzoek over de motorspuit aldaar kan worden beschikt tegen betaling der kosten. Ten aanzien van dit laatste punt zouden B. en W. gaarne van den raad vernemen of deze al of niet voor aanschaffing eener dergelijke spuit is. De voorzitter vraagt of de Raad nog arti kelsgewijze behandeling wenscht. waarop ontkennend wordt geantwoord. De heer Los zou het evenwel nuttig vinden indien eens de volle aandacht werd geschonken aan de aanschaffing eener motorbrandspuit. De voorzitter leest hierna e'en schrijven voor van de Fa. Bikkers uit Rotterdam, waaruit blijkt dat er voor f 3958 eene motorbrand spuit, die 800 liter water per minuut verzet, kan aangekocht worden, terwijl voor twee oude spuiten nog een bedrag van ongeveer f 500 zal terugbetaald worden. Ook biedt deze firma aan om eene demonstratie te komen houden, hetgeen den heer Los aan leiding geeft om een voorstel in te dienen, dat B. en W. in eene volgende vergadering met eene kosten berekening zullen komen en tevens om eene demonstratie aan te vragen. Na eenige discussie wordt besloten om eerst het prae-advie's van B. en W te behandelen en daarna, wanneer de Raad in principe, voor aanschaffing mocht zijn. een demon stralie aan te vragen De heeT Stadhouder zegt dat hij de begrooting is gaan inzien en dat hij een post heeft aangetroffen van 14043.79 1/2 voor betaling van pensioen»!

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9