op dezen dag, terwijl de wind nog steeds in den Noord-Oost-hoek zit, eikaars krachten te meten. Het is precies tien uur in den voormiddag als het schot valt voor den kamp der zes- meters. Keurig wordt er gestart, met voor aan de Sally en de Kemphaan en vlak daarachter de Prinses en de Piet Hein. In den wind kruisend naar het Zweiland heeft de Sally de leiding, maar nauwelijks is de boei genomen of het spel van den vo- rigen dag herhaalt zich. De Prinses loopt in en heeft spoedig een voorsprong, welke zij behoudt tot op hel laatste rak der eerste ronde, als de Sally haar handig weet af te dekken en binnendoor als eerste om de boei gaat. Een fraaie strijd in tactiek volgt dan. Lang houdt Maarten de Wit z'n tegenstan der achter zich, maar terugkomend van Dieperpoel naar het Norremeer gaat Doedes langs hem heen, terwijl bijna op hetzelfde moment de Kemphaan, die steeds vierde lag, de Piet Hein weet te passeeren. Opkrui- send naar het Zweiland wisselen De Wit en Doedes weer van plaats, waarna de Prinses kort voor de finish juist onder de zeilen van de Sally weet door te loopen en zóó als winnaar door de lijn gaat. 1. Prinses Juliana (st. ir. Doedes), in 2 u. 10 min. 24 sec.; 2. Sally (st. M. de Wit), in 2 u. 12 min. 29 sec.; 3. kemphaan (st. G. de Vries Lentsch), in 2 u. 12 min. 41 sec. 4. Piet Hein (st. ir. Van Hoolwerff), in 2 u. 12 min. 41 sec. In de 45 M2. kruiser-klasse toonde Benati 11 zich opnieuw de snelste. Haar start was niet al te best, maar bij het ingaan der tweede ronde lag de Benati reeds ongeveer gelijk met de Ariël en de Liesbeth, om daarna flink uit te loopen en welverdicnt te winnen. De Karmada klopte de Simmerwille in de handicap-D-klasse met beduidende meer derheid, terwijl de wedstrijd der regenbogen het overwicht der Brasemermeer-zeilers ten overvloede nog eens duidelijk maakle. De zesmeters gingen te halftwee nogmaals van start. Voorop weer de Sally, die op de2en dag wel zeer goed door De Wit is gestuurd. En ditmaal heeft de Prinses geen kans ge had haaT te benaderen. Ir. Doedes, zeker van den hoofdprijs, had den helmslok aan Fokker overgelaten en deze heeft met de tweede plaats, heel ver na de Sally, genoe gen moeien nemen. Spanning was er niet. De Wit had al spoedig een buitengewoon groolen voorsprong en ware de Kemphaan, die aanvankelijk in tweede positie lag, niet tijdelijk aan den grond vastgeraakt de Prinses zou niet meer dan derde zijn ge worden. Nu kregen Fokker en Hoolwerff de kans om een plaatsje te klimmen en zij heb ben er dankbaar gebruik van gemaakt. De uitslag is: 1. Sally, in 2 u. 5 sec.; 2. Prinses Juliana, in 2 u. 3 min. 41 sec.; 3. Piet Hein. in 2 u. 6 min. 12 sec.; 4. Kemp haan. in 2 u. 6 min. 18 sec. Gelijk gezegd was de hoofdprijs, berekend over de drie races, voor de Prinses. De pun ten werden als volgt toegekend: 1. Prinses Juliana. 45 pnt.2. Sally, 33 pnt.; 3. Piet Hein, 20 pnt.; 4. Kemphaan, 13 pnt. De verder resultaten zijn: 45 M2. klasse: 1. Benati II (Fentinga), in 2 u 9 min. 28 sec.2. Liesbeth (Veld- huys), in 2 u. 11 min. 41 6e>c.3. Ariel (Koert), in 2 u. 12 min. 6 sec.; 4. Föhn (Hernen), in 2 u. 16 min. 6 sec.5. Cop- pelstock (Schuddeboom), in 2 u. 18 min. 5 sec. Hoofdprijs Benati II D-klasae: 1. N armada (Tieleman), in 2 u. 19 min. 68 sec.; 2. SimmerwiMe (Wil ton), in 2 u. 23 min. 68 sec. (ber. tijd). Hoofdprijs: Narmada. Regenbogen: 1. Hollandia (Van Stave ren), in 2 u. 19 mm. 27 sec.2. Braasse- mermeer (Nathan), in 2 u. 21 min. 54 sec.; 3. De Leede (Van der Mey), in 2 u. 23 min. 33 sec.; 4. De Laak (v. d. Zwan), in 2 u. 23 min. 42 sec.; 5 Holland (M. Staverman), in 2 u. 24 min. 13 sec. Hoofdprijs Hollandia, 12 voetsjollen A: 1. Mamselle X (Bak ker in 1 u. 23 min. 59 sec.2. Troef. Hoofdprijs: Mamselle H. 12 voetsjollen B1. Rietvink (Schölvinck) in 1 u. 31 min. 13 sec.2. Loodsje (Pluy- gers), in 1 n. 33 min 28 sec.3. Had je me maar (Borgorhoff Mulder), in 1 u. 40 min. 52 sec.4 Mouette (De Koster), in 1 u. 62 min. 41 sec. Hoofdprijs: Rietvink. 12 voetsjollen voor dames: 1. Mieke, in 1 u. 30 min. 4 sec.2. Pam, in 1 u. 38 min. 1 sec.3. Twin Toy, in 1 u. 45 min. 33 sec. Hoofdprijs: Pam. Open Sloepen: 1. Steur, in 1 u. 28 min. 35 sec. (ber. tijd); 2. Flushing, in 1 u. 36 min. 5 sec.3. Faljerel in 1 u. 41 min. 22 sec. Hoofdprijs: Steur. Open kieljachten: 1. Joho (F. Boom), in 1 u. 24 min. 4 sec.2. Swastika, in 1 u. 26 min. 41 sec. HoofdprijsJoho. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN WE STEL. R0EIB0ND. De wisselbeker naar Den Haag Geringe successen van „Die Leythe" Goedgeslaagde wed strijden. Do Westelijke Roeibond heelt voor de derde maal in successie zijn jaarlijkscha roeifestijn gehouden, een ook voor den derden keer heeft de organisatie weinig of mets te wenschen overgelaten. Na Haar lem en Den Haag was de Sleutelstad uit gekozen als terrein voor den strijd en zoo zijn Zaterdagmiddag op een 1200 M. lange baan op het Galgewater, tusschen De Vink en het clubhuis van „Die Leythe" de wed strijden gehouden, die vrijwel ten doel heb ben de jongeren te prikkelen en aan te zetten tot voortdurende en constante oefe ning, en in verband waarmede het nummer der Jonge Vieren (beginnelingen) dan ook als het voornaamste wordt beschouwd. De winnaar van dit nummer ontvangt niet min der dan 5 punten, terwijl verder slechts worden toegekend: 3 punten voor de Oude Vier, 2 voor het stijlroeien voor dames- beginnelingen en 1 voor het sciffnummer. Wie in totaal de meeste punten behaalt krijgt voor een jaar den wisselbeker in zijn bezit. In 1925 was dit „Die Leythe", in 1926 „Het Spaarne", en ditmaal streed „De Laak", uit Den Haag, zóó succesvol, dat het den prijs voor een jaar mee huistoe mocht nemen Ondanks eenigen hinder van de vrij drukke scheepvaart, hebben de wedstrijden onder leiding van de heeren jhr. Van Doorn, dr. Van Iterson e. a. een tamelijk vlot verloop gehad, terwijl er heel dien blijden najaars middag een prettige en sportieve stemming heeft geheerscht op het terras van het club gebouw van „Die Leythe" en op het kalme water en de omgeving, waar tal van bootjes het algemeen aspect verlevendigden. De vóórwedstrijden waren meerendeels niet zeer spannend. Begonnen werd met de „Overnaadsche Vierriems-gieken voor Se niors", waarvan de eerste heat een vrij gemakkelijke zege bracht van de Delftsche Spert over Die Leythe, dat al spoedig eenigen achterstand kreeg te boeken en tegen de beter roeiende en een hooger tempo slaande Delftenaars geen kans had in den einaspurt. 1. De Delftsche Sport, in 5 min. 3 4/5 sec.; 2. Die Leythe in 5 min. 6 sec. De tweede heat was voor Het Spaarne, dat op de helft van de baan achter De Laak lag, maar toen onstuimig kwam op zetten, den achterstand inhaalde, en met nauwelijks waarneembaar verschil als eerste door de finish ging, in 4 min 5S3/5 sec.; 2. Do Laak, in 4 min. 59 4/5 sec. In de eerste heat van het Sciff-nummer voor beginnelingen roeide W. Strijland, van de Delftsche Sport, een goeden wedstrijd. B. ten Have van Het Spaarne, die zeer slecht stuurde, had niets tegen hem in te brengen en verloor met vele lengten. De tijd van Strijland was 5 min. 33 3/5 sec.; 2. Ten Have, in 5 min. 47 3/5 sec. Vervolgens had A. L. W. Seyffardt Jr., van De Laak, een row-over, in verband met het feit, dat Van Nierop (Die Leythe) zich had terug getrokken en de nieuwe inschrijving van Do Vries daarna te laat was binnengekomen. De „Overnaadsche vierriems-gieken voor beginnelingen" bracht eerstens Het Spaar no tegen De Laak aan den start, met een on- b«lreigde Haagsche zege tot resultaat, in 5 mm. 5 2/5 sec.; 2. Het Spaarne, in 5 min. 9 sec. Spannender was de tweede heat tusschen De Delftsche Sport en Die Leythe, waarin de Leidenaars nu eens met een lengte de leiding hadden om het volgende moment de Delftenaars weer vlak naast zich te zien. Onder groote spanning won Die Leythe met een halve taflengte. De tijd was 5 min. 15 3/5 sec.die den Delftenaars 5 min. 19 3, o sec., maar deze laatste opgave zal wel niet kloppen met de werkelijkheid. Met het stijlroeien voor dames begon do eigenlijke bekerstrijd, omdat nu met de pun ten-telling werd begonnen. De Laak „opende de score" met twee punten tegelijk door een welverdiende zege in dit nummer. Do ploeg bestond uit de dames: W. P. de Haan (boeg), A. C. Geesink, M. A. A. van Genderen Stort, A. A. Smit (slag) en E. C, de Jongh (stuurvrouw). Twee was De Delft sche Sport en drie: Het Spaarne. Vervolgens sleepte W. Strijland voor Da Delftsche Sport een punt in de wacht door, cie Sciff-finale te winnen van Seyffardt Jr. (De Laak) in 5 min. 413/5 sec. De stand was dus: De Laak 2 pnt.; Da Delftsche Sport 1 pnt. In den eindstrijd der Oude Vieren kwamen De Delftsche Sport, Het Spaarne en De Laak (als snelste tweede) tegen elkaar. De Haarltmmers namen onmiddellijk den kop en bleven daar tot het einde, hoewel De Laak op de laatste 100 Meter fel spurtend naderbij kwam en toen den achterstand tot minder dan een bootlengte verkleinde. 1. Het Spaarne, in 4 min. 56 3/5 sec. (W. GimpoJ, "boeg, E. Dunlop, A. Henveyer, CL Terwogt, slag, en C. Dumont, stuurman); 2. De Laak, in 5 min. 4/5 sec.3. De Delftsche Sport. Voor den wisselbeker luidde nu den stand: Het Spaarne^ 3 pnt.; De Laak, 2 pnt.; l)e Delftsche Sport, 1 pnt. Hieruit volgde, dat de strijd der Jonge Vieren, die 5 pnt. zou opleveren, en waaraan Het Spaarne, Die Leythe en De Laak (eerstgenoemde als snel ste tweede) zouden deelnemen, de beslissing moest brengen. Zeker was het echter al, dat De Delftsche Sport geen kans meer maakte. Het is een aardige strijd geworden in het slot-nummer. Niet zoozeer om de eerste plaats, want De Laak was te snel, maar wel tusschen Die Leythe en Het Spaarnei Lang waren de Leidenaars twee, maar ten laatste trokken de Delftsche roeiers zóó hara en zóó vinnig, dat de achterstand iedere seconde werd verkleind en Die Leythe niet dan na de uiterste krachtsinspanning wist te winnen. Het verschil in aankomst was nauwelijks waarneembaar! 1. De Laak^ met B. E. F. Winckel, boeg, A. Bos, Th. G. H. Visser, G. Slotboom, slag en H. J. Mulder, stuurman, in 5 min. 4/5 sec.; 2 Die Leythe, in 5 min. 104/5 sec. Merk waardig genoeg maakten de Oude en de Jonge Vier van „De Laak" precies den zelfden tijd. De Hagenaars veroverden in totaal 7 pnt, tegen Het Spaarne 3, De Delftsche Sport 1 en Die Leythe 0, en zijn dus voor een jaar eigenaar van den beker. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Aldeeling I, 1ste klasse: Ajax-Excelsior 2—1: II. B. S.—U. V. V. 3—0; R. C. H Edo 1—1. 2e klasse A: We9t FrisiaH. B. C. 41;' Helder— W. F. C. 1—1; V. S V.—D. E. G. 3—1; 7 V. V Alc. Victrix 3—1; K F. G. Hollandia 30. 2de klasse B: DonarV. V. A. 13;1 A. F. C.—H. V. C. 9—1. Af deeling H, 1ste klasse: Feyenoord— H F. C. 4—1; SpartaZ. F. C. 2—1 II.V.V. 't Gooi 43. 2de klasse A: D. H. C.Fortuna 31; St. HoocerVios 30; VoorwaartsHercu les 1—3. 2de klasse B: S. V. V G. V. V 5—3; UnitasOvermaas 42; MerwedeO. D. S. 1—3. 3de klasse A: L. F. C.Hillinen 23i' LugdunumAlphen 32.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12