SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD DE NA-KAAG. Maandag 10 October 1927 No. 22 Het voornaamste nieuws van heden. 68*(e Jaargang Bu reaui Noordolndspleln LEIDEN VAN HET ZEILEN. Dagen van zon en zeilersvreugde Een schitterend slot van het seizoen De Prinses Juliana wint den Hoofdprijs in de zesmeterklasse Hoe de Sally wraak nam. (Van onzen eigen verslaggever). Ir. Doedes, die de Prinses Juliana" tweemaal ter overwinning stuurde en daardoor den hoofdprijs der zesmeters won. slechts vier jachten aan den start, n.l. de „Prinses Juliana" met ir. Doedes aan den Helmstok, de „Piet Hetin" gestuurd door ir. van Hoolwerff, de „Sally" met Maarten de Wit en de „Kemphaan", waarin G. de Vries Lentsch het roer hanteerde. Op het eerste rak, dat stik in den wind was en waar der halve gekruist moest worden, wist „Sally", die ook de beste start had, de eerste plaats te behouden, maar reeds in het volgende rak liep de „Prinses" haar voorbij om daarna de leiding niet weer af te staan. De drie overige deelnemers bekampten el kaar uiterst fel de twetede plaats. „Piet Hein" slaagde erin zich op de tweede plaats te handhaven, terwijl „Sally" in de laatste vijf meter de „Kemphaan" nog voorbijliep en zoodoende op de derde plaats beslag legde. De eerste dag van de door het bestuur georganiseerde Na-Kaag is onder voor de zeilerij vrijwel ideale omstandig heden verloopen. Stralend herfstweer, een heerlijke topzeils koelte uit den noordhoek, een vlotte organi satie, bevredigende deelneming, ziedaar' de factoren, welke het welslagen van dit sport- feest tot besluit van het setilseizoen bewerk stelligden. Alleen was het jammer, dat in het hoofd nummer, de race der zesmeters, het interna tionale element ontbrak doordat de Belgische jachten Ubu en Antigon niet waren opge komen evenmin als de Sander, die het ge- heele seizoen niet in het water kwam. Daar ook Carp wegens verblijf in het bui tenland op het appèl ontbrak, verschenen er De zeilwedstrijden op de Kaag; overwin* ningen van de Prinses Juliana en de Sally. „De Laak" won den wisselbeker van den Westelijken Roeibond. Lngdunnm won den voetbalwedstrijd tegen Alphen; een nederlaag van L. F. C. Bij de 45 kwadraatkruisers was de primus inter pares „Walta" van Pieter Bon niet van. de partij. Benati II ging onbedreigd als eerste voor de finish, terwijl „Coppelstock", die bij den start was teruggeroepen wegens het te vroeg passeeren van de lijn van afvaart, den ach terstand nog wist in te loopen en op de tweede plaats eindigde. Het veld in de regenboogklasse bestond uit 10 jachten, waarvan „Maas". „Tjebbe" en „Brasem" in den loop van de race den strijd staakten. Van Staveren en H. Nathan (een broer van den bekenden zeiler Oscar Nathan) hielden de eer van het Braasse- mermeer hoog door de eferste en tweede plaats te bezetten met vrij grooten voor sprong op „de Laeck" en „Holland". De volledige uitslagen van Zaterdag waren Zesmeterklasse: 1. „Prinses' Juliana" (st, ir. L. Doedes) in 1 u. 48 min. 40 sec.; 2. „Piet Hein" (st. ir. J. C. van HoolwerfD in 1 u. 61 min. 30 sec.3 „Sally" (st. M. da Wit) in 1 u. 51 min. 36s sec.; 4. „Kemp haan" (st. G. de Vries Lentsch) in 1 u. 61 min. 37 sec. 45 kwadraatkruiserklasse: 1. „Benati II" (st. B. Fenenga) in 1 u. 48 min. 14 sec.; 2. „Coppelstock" (st. C. Schuddeboom) in 1 u, 61 min. 25 sec.; 3. „Liesbeth" in 1 u 52 min. 31 sec. Regenboogklasse: 1. „Holland" (st. C. van Staveren) in 2 u. 5 min. 35 sec.; 2. Braassemermeer" (st. H. Nathan) in 2 u. 6 min. 14 sec.; 3. „de Laeck" (st. J. v. <L Zwan) in 2 u. 7 min.; 4. „Holland" (st. mr. Staverman) in 2 u. 7 min. 42 sec. Handicapklasse D: 1. „Narmade" (st H, Tieleman) in 2 u. 11 min. 38 sec.; 2. „Sim< merwille" (st. J. H. Wilton) in 2 u. 16 min. 24 sec.; 3. „Annemie" (sL J. SenD. 12-voetsjollenklasse A: 1. „Mamselle X" in 1 u. 24 min. 12-voetsjolIen klasse B: 1. „Rietvink" in I u. 27 min 11 sec.; 2. „Had je me maar" in 1 u. 28 min. 11 sec.; 3. „Mouelte" in 1 u, 42 min. 4 sec. 12-voetsjollenklasse voor dames: 1. „Pam" in 1 u. 28 min. 42 sec.; 2. „Twin Toy" in 1 u 32 min. 2 sec. Open Sloepen: 1. „de Sleur" ber. tijd 1 u. 20 min. 56 sec.; 2. „Plankie" ber. tijd 1 u. 21 min. 5 sec.; 3. Flushing II" ber. tijd 1 u. 24 min 31 sec. Open Kiel jachten: 1. „Joho" ber. tijd 1 u, 10 min. 23 sec.2. „Swastika" ber. tijd 1 u. II min. 6 sec. Zondagmorgen 1 Hoog, héél hoog boven den wijden Kagerplas koepelt zich de strak blauwe lucht, waarin de gulden zon al vroeg prijkt in vollen luister. Schitterend weer, niet alleen voor het vrij talrijke publiek dat het het meer en de omgeving van de sociëteit bevolkt en er leven en kleur aan geeft, maar ook voor de zeilers, voor wie het in derdaad een genoegen en een vreugde is om

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11