Vrijdagmiddag heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een autobus van de firma Maarse Kroon en een Ford-vracht wagen. Deze laatste bekwam ernstige schade, terwijl ook de autobus er niet zonder averij afkwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: een gegaasde palm (klein model), een notitieboekje, een kindertaschje, een portemonnaie met eenig geld, een bos sleutels, twee belastingplaatjes, een sigarenpijpje, een R.-K. kerkboekje. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE. Ook in deze gemeente zal de jaarljjk- sche buscollecte de volgende week worden gehouden ten bate van het Nederlandsche ltcode Kruis. Bij de onderscheidene rampen, die ons land de laatste jaren hebben ge teisterd, is het gebleken welk een krachtige steun van dat Roode Kruis uitgaat, tot leniging van den nood van hen, die door die rampen zijn getroffen. Het streven van deze organisatie verdient dan ook aller sympathie. Moge dat dan ook blijken door een milde gave daarvoor af te zonderen. KOUDEKERK. Oranjevereeniging. Onder leiding van den eere-voorzitter, burgemeester Kwint werd een bestuursver gadering gehouden van de Oranje-vereeni- ging. In de plaats van den heer G. van Doornik welke als zoodanig bedankte, werd tot bestuurslid gekozen den heer H. van den Berg. Tot lid van het hoofdbestuur werd aangewezen den heer C. van Leeuwen en tot secretaris de heer N. P. Slegtenhorst. De boeken van den penningmeester werden na gezien en in orde bevonden. Nadat den heer J. van Beek onder instemming der vergade ring dank was gebracht voor de vele be moeiingen aan het feest besteed, werd de vergadering door den eere-voorzitter ge- sloten. Orgelconcert. Wederom had de Commisie van Bijstand ten bate van het Kerk- en Orgelfonds Don derdagavond een zang- en muziekavond georganiseerd in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Israël heette alle aanwezigen en medewer kenden hartelijk welkom, waarna door de' gemeente Psalm 98: 3 werd gezongen. Het programma begon met het „Allegro non Troppo" van A. Guilmant, gespeeld door den heer A. Mieog. De Chr. zangvereeniging „Koudekerks Gemengd Koor" zong daarna „Prijst den Heer", „Morgenwijding" en ..Avondkoor", voor orgel en viool door de heeren A. Mieog en P. Tijssen „Sarabande" van J. S. Bach, en „Boven de Starren* (orgel) door den heer J. Vonk. In de pauze werd een collecte gehouden. Vervolgens „Meditation van A. G. Keeton (orgel), „Adagio Cantabile" van J. M. Leclair ien „Russisch VespeTgezang" van Dm. Bortniansky, voor orgel en viool. De zangvereeniging zong daarna nog „De Beek", „De Stille Waterlelie" en „Herders Zondagslied". Het laatste nummer was een Fantasie op het Lutherlied „Een vaste Bueht is onze God" van J. Zwart door den heer J. Vonk. Ds. Israël eindigde met den musici Organist dank te brengen voor dezen mooien avond van zang en muziek, waarna hij voorging in gebed en door de aanwezigen slaande het „Lutherlied" gezongen werd. De commissie van bijstand kan op een goed geslaagden avond terugzien; moge een volgende keer de opkomst nog grooter zijn, Burqerlijke Stand. Gehuwd: Teunis van den Bos jra. 26 j. en Adriana de Wit jd. 28 j. Alhier is een Chr. Kinderzangkoor op gericht, onder leiding van den heer A. Mieog. De op Donderdag gehouden collecte langs de huizen ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft opgebracht f41.06. Gistermiddag had een langdurige ver keersstremming plaats op de veel besproken Koudekerksche brug. Door bovengenoemde brug moest een tweetal groote aken, ter breedte van 6.60 M., passeeren. Aangezien de doorvaartwjjdte ongeveer dezelfde is, bleven op sommige plaatsen de aken vast zitten. Het duurde ongeveer 25 minuten voordat de beide aken door de brug waren. LEIDERDORP. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen aangaande een schaap en een kalf, waarvan de eigenaar onbekend ia LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. v. d. Belt, uit Epe. C. M. do Jeu. uit Bodegraven. C, A. Conijn, uit Uithoorn. W. Broker, uit Alphen a. d. Rijn. J. Langeveld, uit De Lier. M. C. de Vos, uit Amsterdam. M. J. Berends, uit Akersloot Vertrokken. H P. C. de Kuijer n. Be verwijk. J. M. O. de Blieck, n. Uit hoorn. C. A. M van Wingerden, n. Uit geest. A Wittebol, n. Bodegraven. G. Verhoeven, n. Haarlemmermeer. Maria den Hollander, n. HiUegom. P. v. <L Steen, n. Hazerewoude. J. W. Borst en gezin, n. Giesendam. J. E. Heenk, n. HaarLmeer. D. Soppee, n. Rijnzaterwoude. J. G. de Raadt, n. Wou- brugge. E. H. Beumer, n. Noordwijker- hout. Gemeenteraad. De begrooting 1928 in één minnnt vastgesteld. Afwezig de heer W. Koot. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is o m de goedkeuring op een besluit tot wijziging der begrooting 1927. Van de plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs is een voor dracht ingekomen ter voorziening in twee yacatures. In de vacature «A Angeuent wordt gekozen mej. de wed Kemp, en in de vacature mej v. d. Weijer de heer J. A. van Beijeren. De voorzitter leest 't rapport uitge bracht door het Centraal Bureau voor Ve rificatie en financieel© Adviezen der Ver. voor Ned. Gemeenten, voor, in verband met de opneming der kas en boeken van den gemeenteontvanger, op 15 September j.l. Hieruit blijkt, dat de te innen be dragen thans regelmatig binnenkomen. Op een verzoek van het bestuur van de bijz. school met den Bijbel om ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet, f 60.40 be schikbaar te willen stellen voor den aan koop een er boekenkast, beschikt de Raad goedgunstig. Eveneens worden aan genoemd school bestuur de gelden ingevolge het bepaalde bij art. 101 9e lid dier wet toegestaan. De Raad besluit echter niet tot beschik baarstelling van de rentezegels voor be doelde vakonderwijzeïes. Wel wil hij over eenkomstig het Kon. Besluit van 10 Dec. 1926 No .15, de pensioensbijdrage naar deze jaarwedde voor een gemeente-ambte naar verschuldigd, bijdragen. Hiertoe wordt dan ook besloten. De Raad vereenigt zich tenslotte nog met de nieuwe ontwerpregeling der sala rissen van burgemeester, secretarie en ont vangers in gemeenten beneden 15000 zielen. Daarna wordt overeenkom sing het voor stel van B. en W. de verordening op het gebruik der noodslachfcplaats vastgesteld. De heer Visser zou gaarne zien nu aan de gebruikers der noodslachtplaats strenge voorwaarden worden opgelegd dat ook het personeel van den keuringsdienst zijn plicht deed. Spreker vraagt, hoe he»t mogelijk is, dat een afgekeurd dier van Woensdagmorgen tot Maandag d.a.v. in de slachtplaats kan blijven hangen. De voorzitter zegt, dat hij van een der gelijk geval niets weet. De heer Visser moest liever zijn kïachten op een andere plaats inbrengen. Aan de orde komt thans de behandeling der begrooting dienst 1928. Aangezien de commissie die belast is geweest met het nazien d'er begrooting, geen Schriftelijfc rapport ingediend heeft, verzoekt de voor zitter een der commissieleden mondeling rapport uit te brengen. De heer Rietdijk zegt thans namens de commissie dat er geen op- of aanmerkingen zijn. De commissie stelt daarom den Raad voor de begrooting vast te stellen zooals zij daar ligt. Aangezien geen der leden artikelsgewijze behandeling wenscht, wordt de begrooting vastgesteld. Gewone dienst in ontvangsten en uitgaven op f58.331.04; kapitaaldienst ontvangsten f 894, uitgaven f 494, goed slot alzoo f 400. De voorzitter deelt nog mede dat de schuld thans nog f 104.950 bedraagt, terwijl ieder jaar f 5800 afgelost wordt. Op het verzoek van de afd. Rijnzater woude van de Holl. Maatschappij van Landbouw, om beschikbaarstelling van een achoollokaal, voor het geven van een land- bouwcursus, wordt gunstig beschikt. Vastgesteld worden nog eenige compta bele besluiten tot wijziging der begroo ting dienst 1927. De voorzitter brengt thans aan de oïde een plan tot vernieuwing van een hek in de Dorpsstraat, en wel van het hek staan de langs het weiland van den heer Kovoet. Dit hek dat in zeer desolaten toestand verkeert, onteiert de dorpsetraat. De heer Kovoet is beTeid hier een zeer hecht ijzeren hek t© plaatsen mits de gemeente het voetstuk betaalt. De kosten voor de gemeente zullen vol gens den heer Reinard die met den heer Kovoet onderhandeld heeft ongeveeT f330 bedragen. Nadat hierover nog even door de heeren Visser en Rietdijk gesproken is, besluit de Raad met 6 tegen 1 stem, zijn medewer king te verleenen. De heer Visser informeert of er al een begraafplaats is voor de afgekeurde slachtdieren. De voorzitter antwoordt, dat reeds druk daarnaar gezocht is, maar dat men nog tot geen resultaten gekomen is. Hij beveelt dit vraagstuk in de'aandacht der raadsleden aan. De heer Viseer zou gaarne zien dat de Raad pogingen deed om in de gelegenheid gesteld te worden, te Leimuiden het slacht vee voor de accijns aan te geven. Steeds moet men daarvoor naar Roe lof ar ends veen De Raad besluit dergelijke stappen te doen. De heer Visser komt ook nog even terug op het geval, dat een aigekeurd slachtdier 6 dagen blijft hangen, in de noodekacht. plaats. De voorzitter zegt een onderzoen toe. Daarna sluiting. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes, Z. van J. Bax en J. M. Opdam. Leonardua Hendrikua, Z, v. J. Hoogenboom en A. M. Borat Gehuwd: W. Muller jm. 27 j. en P. Mei- rik jd. 25 j. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem van der Heijden jm. 32 j. en Sophia Hendrika van der Loo jd. 24 j. te Waddinxveen. De collecte ten Behoeve van fiet Tehuis voor alleenstaande Blinden „Wolf- hezen" te Wolfhezen, alhier langs de hui zen gehouden, heeft f 31.90 opgebracht. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN T.i, 861 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 AALSMEER. Een tweetal, in den loop der jaren zeer smal geworden waterwegen, in de kom van het dorp, waarover bij den eenen nog een brug en bij den anderen een duiker is ge legd, zullen verdwijnen. Het gemeentebestuur heeft n.l. het voor nemen de beide slooten te doen dempen. Daarmede zullen eerlang weer een paar echte oude punten van ons dorp tot het ver leden gaan behooren, n.l. het z.g.n. „Lager- weij's Bruggetje" en „De Kerkwetering". Het zal ongetwijfeld ter plaatse opknappen, doch of deze plemping het steeds meer inge sloten water in het centrum, dat welhaast iedere circulatie mist, niet slechter zal ma ken, i9 een andere vraag. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente komt In openbare vergadering bijeen op Donderdag 13 October 1927 des namiddags te 2 uur, waarin o m. aan de orde zal worden ge steld: Benoeming van een hoofd van de openbare school voor lager- en uitgebreid lager onderwijs te Hoofddorp. De voor dracht luidt als volgt: 1. W. Vis, voorheen hoofd der ulo-school te Zaandijk; 2. S. H. Bloemen, voorheen hoofd der ulo-school te 's-Heerenberg; 3. G. Hovenkamp, hoofd der school te Ittersum. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare'lagere school nummer 4 te Hoofd dorp (vacature G. Tit). De voordracht luidt als volgt: 1. A. Markensteijn, te Dordrecht; 2. W. van den Ende, te Strijen, Oud-Beijer- land; 3. C. R. F. Hamerlinck, te Bergen op Zoom. Aanbeveling voor de benoeming van twee ambtenaren van den burgerlijken stand. De aanbevelingen luiden: voor de vacature- P. Borst: 1. J. H. de Hoog. te Hoofddorp; 2. C. A. Spruijt, te Hoofddorp. Voor de vacature-L. van Andel: 1. C. A. Spruijt, te Hoofddorp: 2. J. H. de Hoog. te Hoofddorp. Vaststelling van de rekeningen der ge meente, van de bedrijven en van het bur gerlijk armbestuur over 1926. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van retributiegeld voor het be zoeken van inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs te Haarlem. De arbeider ,R. reed met een wagen, waarvoor twee paarden waren gespannen, op den Aalsmeerderdijk. Plot9eling werd het gerij door een achterop komende vrachtauto aangereden. Door den schok werden de paarden op zij geworpen en viel een andere arbeider, die mede op den wagen was ge zeten, er#voorover af op den grond. Aan de gelukkige omstandigheid dat de paarden mak waren en direct bleven stilstaan, was het te danken, dat de man niot overreden werd. Een der paarden werd ernstig gewond en kon geen dienst meer doen. Een haak, waarmede een der zijschotten van de auto was gesloten, was in het lichaam van het dier blijven zitten. De chauffeur was met de auto, waarvan letter en nummer nog konden worden op genomen, doorgereden alsof er niets gebeurd was. De politie stelde een onderzoek in en maakte van het gebeurde proces-verbaal op. Donderdagavond werd door de ge meentepolitie alhier gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht een zwerver, die er van verdacht wordt in het café van V. aan den Spaarnwouderweg alhier, zich te heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van een portemonnaie met geld, ten nadeele van een der bezoekers. De man bekende en werd heden ter beschikking van de justitie ge steld. HILLEGOM. Opening Tninbonwwintercnrsns. De tweejarige Tuinbouwwintercursus Is weer geopend. Voor deze gelegenheid was het leslokaal keurig met bloemen versierd. Bij de opening waren tegenwoordig de heer Ir. Volkertsz, dir. van de Tuinbouwschool te Lisse en de heeren C. Geitenbeek Jr., C. Ludwig en Adr. Goemans, de laatsten als commissielid van toezicht. Het aantal deel nemers aan den cursus i9 ditmaal zeer goed te noemen, n.l. 35. Voor den aanvang der lessen sprak de heer Volkersz een kort woord. Het verheugde hem, dat zulk een beduidend aantal jonge menschen door het volgen dezer le99en blijk geeft, zijn belangen en die van het vak té begrijpen, zette het nut van een en ander uiteen en spoorde allen aan trouw de lessen te volgen. Hierna dankte het hoofd van den cursus, de heer W. A v. d. Wal den spreker voor zijn waar- deerende woorden, alsmede hem en de hee ren van de Commissie voor hun belang stelling. Vervolgens zette hij uiteen, wat behandeld zal worden in het eerste half jaar, waarmee het officieele gedeelte was geëindigd en de lessen een aanvang namen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: B. Selhorst en M. J. van der Hulst. C. Eland en D. van der Heijden. Bevallen: Th. C. HulseboschDobbe, Z. M. C. J. GeersBierman, Z. M. C. v. d. Hulst—Zwaneveld, O. T. van Lin- genvan Asperen, D. M. A. W. Parroen- tierVan Iterson, D. C. C. van der Lans Seysener, Z. A. LommerseSchaken- bos, D. C. M. TalingVreeburg, D. Overleden: J. Seysener 7 j., m. A. van de LindenClemens, vr., 62 j. De voordrachtavond van J. Brand (den heer J. Limburg) in de Nutszaal bood veel te genieten. De declamator verstaat de kunst te boeien en te laten uitkomen wat schrijvers en dichters bedoeld hebben. Hij begon met een en ander te vertellen over Ibsen, Haendel en Chopin en legde er den nadruk op, dat schoonheid uit smart gebo ren wordt. De grond van de kunst ligt in het lijden van den mensch, welke uitspraak gedemonstreerd werd met de voordracht van de verzen van Helene Swarth, Gezelle, Vieracker3, Giza Ritschel en anderen. Ge- loovigen en ongeloovigen hebben beide in nerlijk hetzelfde gevoel voor het schoone. Over Couperus, Querido en de Jong wer den eenige bijzondere opmerkingen ge maakt. Wie gedichten wil lezen en muziek wil genieten, moet er toe gestemd zijn en wie zich daartoe zet, zal er ontvankelijk voor zijn. Spreker hoopte zijn toehoorders gebracht te hebben tot meer genieten van de schoone letteren. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Dirk, Z. v. D. van Duijn en H. C. de Jong. Dirk, Z. v. H. van Leeuwen en D. van Duijn. Dirkje Maart je, D. v. J. Schaap en M. van Duijn. Jan, Z. v. J. den Hollander en A. Klok. Pieter, Z. v. P. Kraaijenoord en J. Guijt. Arendje, D. V. J. van der Plas en J. van Duijn. Dieu- wertje, D. v. T. Sip en Tr. van Rijn. Ja cob, Z. v. G. van Duijn en I. de Vreugd. Dirk, Z. v. H. Bos en W. Schaap. Nelly, D. v D. Hus en J. van Duijvenvoorde. Arendje, D. v. C. van Beelen en A. Dijk huizen. Ondertrouwd: Joh. Boesaard en A. Schaap B. Verdoes en N. Dijkdrenth. Gehuwd: J. Jonker en L. Klinkenberg. Corn. Ouwehand en L. van Duijvenvoorde. A. van Groen en A. de Wilt M. den Hollander en C. van Rugge. KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbonwcnrsus. Alhier Is de Rijkstuinbouw-winlercursus geopend. Tegenwoordig waren behalve het bestuur der afd. Katwijk van de Alg. Ver. v. Bloemb.cultuur waarvan de cursu3 offi cieel uitgaat. Mr. dr. J. Schokking, burge meester van Katwijk, den heer Castenfiller, hoofd der R. K. School in welk gebouw de cursus gegeven zal worden, den consulent der Rijkstuinbouwschool te Lisse, Ir. K. Volkertz, hoofd van den cursus, en de 3 leeraren de heeren Allers, Hartman en de Vos. Van pastoor Spoorman en den heer Kobus, gemeente-secretaris was een schrij ven ingekomen waarin deze mededeelden dat zij tot hun leedwezen verhindert waren. In dat schrijven 9praken zij de beste wen- schen uit voor het welslagen van den cursus. De voorzitter der Ver. Bloemb. cul tuur, de heer Nic. Bos opende de bijeen komst met een woord van welkom en sprak er zijn vreugde over uit dat zoovele blijken van sympathie waren gegeven. Zonder eenig winstbejag is door het bestuur der R. K. 6chool een der lokalen afgestaan om aldaar 4 keer per week les te geven. Het bestuur der gemeente zal de kosten van vuur en 'licht Vergoeden, en onze burgemeester heeft ons de eer willen bewijzen om den cursus te openen. Alles is volgens den voorzitter vlot van stapel geloopen. Op 3 Sept. 1.1. heeft er een bespreking plaats ge had tusschen hem en den heer Aller9 over de mogelijkheid van een eventueel op te richten wintercursus, 2-jarig. De voorzitter betuigde zijn Ingenomen heid met deze poging en verwees den heer Allers naar den voorzitter van K. en 0., de heer J. v. d. Perk die ook gaarne Zijn mede werking toezegde. Na een oproeping ln de bladen meldden een 34-tal personen zich aan, allen toekom stige tuinders zoodat op advies van den consulent de cursus in tweeën gesplitst zou worden. Hierna verkreeg de burgemeester het woord welke in juist gekozen woorden het belang om zijn vakkennis te vermeerderen, uiteen zette, wil men in den strijd om het bestaan niet achter komen of ten onder gaan. Er is gebrek aan teelgronden en daar om zijn de pacht- of koopprijzen hoog, het grasland wordt omgezet in tuinland, doch voor dat al is kennis, veel kenni9 noodig, en spr. zeide er van overtuigd te zijn dat men die kennis door het volgen van een derge- 1 ijken cursus kan vermeerderen. Een prac- tisch vakman moet ook theoretisch goed on derlegd zijn. Met deze van sympathie getui gende toespraak was de cursus geopend. Daarna nam de heer Volkertz het woord die er zijn blijdschap over uitsprak dat er zoo'n belangstelling is voor deze cursus waarvan hij aan het hoofd slaat. De 3 leeraren kende hij ook van nabij en hij zeide er van overtuigd te zijn dat als de leerlingen wilden, het ook goed moest gaan want die zijn ten volle voor hun taak bere kend. Vervolgens sprak ook nog een der leeraren den heer Allers welke de jongelui aanmaan de om trouw de lessen bij te wonen, niet alleen de practische doch vooral de theore tische, want het eene kan het andere niet missen. De gehouden toespraken werden met applaus begroet. Ten slotte dankte de voorzitter de spre kers en de aanwezigen. In het bijzonder richtte hij zich nog tot den heer Volkertz die hij sinds vele jaren heeft leeren kennen als een nobel en kundig mensch wiens raad hij ook dikwijls heeft ingeroepen bij teelt aangelegenheden en van wien9 adviezen hij vele financieele voordeelen gehad heeft Dat de cursisten, hetzij direct, hetzij indirect van deze kennis zullen kunnen profiteeren achtte hij een groot voorrecht. Hiermede was het officieele gedeelte af- geloopen waarna leeraren en cursisten nog een kwartiertje bijeen bleven tot het regelen der werkzaamheden. Anto in de sloot. De heer H. de G. te Noordwijk kwam gis teravond met zijn auto vanuit de richting Wassenaar en reed bij den Molentuinweg, door den zwaren mist misleid, tegen een paal. Hij raakte het stuur kwijt en de auto kwam in de sloot terecht. De bestuurder kon zich redden, maar had zich nogal bezeerd. Door voorbijgangers werd hij naar dr. Hueting gebracht, die hem verbond. Later kon hij naar Noordwijk vervoerd worden. De auto wordt heden gelicht, De 14-jarige N. kwam bj) de r. Egmondstraat met zqn rjjwiel in botsing met een auto. De jongen kwam er wonderbest al Zjjn rijwiel werd geheel vernield. Het bleef deze week goed gaan met de verschillende tuinbouwproducten. Bloem kool werd goed gevraagd voor export, waar door de prjjs op dezelfde hoogte bleef van vorige week. De aanvoer wordt thans van beteekenis, ongeveer 22.000 per veiling. Ook gele en roode kool bleef goed in prijs, evem zoo bospeen. Thans wordt ook voor con serven flink peen gekocht f3.50f450 per 100 K.G. De aanvoer van aardappelen gaat verminderen. Men verwacht schijnbaar met de wintermaanden een nog hoogeren pqjs. Wat best van kwaliteit is, is duur. KATWIJK AAN ZEE. Bedankt. Ds. Gerrit9ma van Oudega heeft voor het beroep naar hier bedankt. Aan het gemeentelijk Arbeidsbureau stonden als werkzoekend ingeschreven 9 arbeids, 1 straatmaker, 1 opperman, 1 grondwerker en 2 timmerlieden, te zamen 14'personen. Aan het bureau van politie zijn inlich* tingen te verkrijgen over een geel hondje* LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Johanna, d .v. P. van Duin en M. Kortekaas. Leonardos Johan nes, z. v. J. Grimbergen en C. Kortekaas. Gerarda Johanna, d. v. A. v. d. Meer en C. S. van Kampen. Ondertrouwd: A, Imanse en M. E. Schrier» A. de Vlies en M. van Houten. J. Lefeber en M. Ch. Mosseveld. C. M» Warmerdam en J. J. M. Wassenaar. Gehuwd: M. Kamerman en C. Koordes, F. R. J. Knetsch en A. C. W. Slootbeek, Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Sept. ingelegd f 13966.59 en terugbetaald f 13578.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5355. De brug over de Ringvaart ligt thans weer op haar plaats. Door hen, die aldaar zeer druk passeeren zal dit zeer worden toegejuicht. Wel had de overzet plaats per pont, maar dat was nu eenmaal een hulp middel, waaraan veel mankeerde. Tot twee maal toe werd de stalen tros aangevaren, waardoor de tijdelijke kaapstand werd verzet en het pontje met de passagiers in het kanaal dreef. De auto's zullen nu ook weer gebaat zijn, want op de drukke uren, dat er veel voetgangers of wielrijders waren, hadden de beide laatste voorrang, waardoor onte vredenheid ontstond onder de automobilisten. Het bruggendek moet nog worden aange bracht, waarna de brug weer verbinding zal geven tusschen Lisse en Haarlemmer meer. i NOORDWIJK. Mij. voor Tuinbouw. Voor de op Woensdag 26 dezer t© Rote terdam te houden alg. vergadering dier Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde is door de aideeJing Noordwijk volgend voorstel ingediend De afdeeling Noordwijk en Omstreken Stelt voor, dat de algemeen e vergadering het Hoofdbestuur uitnoodigt, maatregelen te willen nemen, om te komen tot uitbrei ding van 't Weekblad, opdat de afdeeldngs- veralagen vollediger en vlugger in 't or- giaan kunnen worden opgenomen. In de memorie van toelichting welke In het Weekblad is opgenomen lezen wij het volgende De afd. Noordwijk bracht bovenstaanden wensch reeds op de agenda voor de vei g. van voorzitters en secretarissen, met het doel een be-spreking over dit punt uit te lokken. Tot haar spijt konden haar afge vaardigden, door ambtsbezigheden verbin deed aan die besprekingen geen deel ne»- men. Door 't veerslag van die vergadering*: verschenen in ons Weekblad, is de afd. Noordwijk em Omsfcr. niet bevredigd, wes halve zij meent dit pimt weder te moe ten indienen voor de agenda der algemeene vergadering. De afd. Noordwijk en Omst. is van mee ning, dat de afdéelingen samen als één groote vereeniging de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, slechte iets kunt il en beteekemen. Daartoe moet er saam- hoorigheid zijn, doch zal deze tot haar recht komen, dan moet ook ieder lid-weten wat er leeft en waarnaar meto streeft in andere afdeelirtgen. Ook voor het eigen afdeelingsleven kaai. men profiteeren van mededeelingen in an dere afdeelmgsverslagen. Noordwijk zou b.v. gaarne haar voordeel doen met dé ervaringen van haar oudere zuster, de afd, Aalsmeer; en< zij betreurt het ten zeerste, dat deze afd. geen verslagen meer naar ons Weekblad opzendt. Er zijn ook leden (wij hopen zelfs zeer velen), die nooit de plaatselijke verslagen overslaan. Bovendien" dient het afdeelingsverslag als band tus schen de afcTeelingsledeniniet iedere af deeling beschikt over voldoende persruim te, en dan komt er nog bij, dat door ver schil van politieke inzichten verschillende plaatselijke bladen of geen plaatselijke bladen gelesen worden. Echter zou de afd. Noorrfwijk en Omstr, het ten zeerste betreuren als door het uit gebreid opnemen van afdteelingswerslageh daaronder het wetenschappelijk nieuws moest lijden. Ook om copie niet maanden lang te Laten liggen, komt ze met het voorstel het orgaan dan zoo noodig met een paar pagina's uit te breiden. De kos ten daaraan verbonden kunnen toch niet zoo hoog zijn, om het voorstel daarom Uf verwerpen. Het prae-advie* van bet Hoofdbestuur luidt: Het ie het Hoofdbestuur tot zijn Leed wezen tbans niet mogelijk, het voorstel van de afdeeüng Noordwijk en Omstreken te steunen. Het orgaan der Mij. verschijnt in zijn rieuw«»u vorm nog te kort, om nu reeds over uitbreiding te kunnen spreken,- aangezien hier zeker financieele offers mede gepaard zullen gaan Het Hoofdbe stuur spreekt echter de hoop uit in de toekomst tegemoet te kunnen komen aan het verlangen der afd. Noordwijk en Om streken. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijp deze week ais werkzoekende ingeschreven! 2—2 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6