68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 October 1927 Derde Blad Na. 20725 UIT DE OMSTREKEN. „ROMANO" HAARLEMMERMEER. De bietencampagne. Begunstigd door mooi droog herfstweder is men thans allerwege in dezen polder druk in de weer met het rooien der suikerbieten. Reeds zijn vele met bieten geladen schepen de sluizen bij Aalsmeer gepasseerd met be stemming voor de suikerfabriek „Holland" te Halfweg. Ook is nabij genoemde sluizen reeds een aanvang gemaakt met het overladen van de z.g. buitenbieten in groote Rijnaken. Een en ander brengt aldaar groote drukte en levendigheid, terwijl in den polder weer vele handen arbeid vinden. In tegenstelling met de vorige campagne zijn dit jaar weer veel suikerbieten ver bouwd; de met bieten beteelde oppervlakte bedraagt ongeveer 4300 hectaren. Hoewel aanvankelijk gevreesd werd dat tengevolge van het koude en natte zomer weer de bieten klein van stuk zouden zijn en dit natuurlijk op het suikergehalte een na- deeligen invloed zou kunnen uitoefenen, schijnt zulks over 't algemeen voor zoo ver thans reeds kan worden nagegaan toch nog al mee te vallen. Men rekent dat de campagne bij gunstig weder ongeveer 10 weken zal duren. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantje Johanna, dochter van J. J. de Rijk en A. den Ouden. Johanna Martina, dochter van J. van der Zwet en J. G. M. van Dijk. Corsliaan, zoon van C. Sack en F. den Dekker. Jacob, zoon van C. van der Luit en J. Spruitenburg. Maar ten, zoon van C. M. Schijff en L. A. Gort zak. Willem, zoon van A. Schutte en A. M. de Berg. Maria Plonia, dochter van W. Buitenhuis en M. P. Bos. Johanna, doch ter van C. Stange en J. van Vark. Geertje, dochter van P. Kalf en H. Spaargaren. Johanna Catharina, dochter van W. B. van Duuren en J. C. Denaijere. Arend, zoon van L. van der Stelt en W. Voogt Janny, dochter van C. Vreugenhil ên S. Kleih. Ondertrouwd: P. D. Schippers, 22 j.'en M. Verhoeven, 21 j. A. C. Haanschoten, 28 j. en J. G. van der Ven, 28 j. C. Spaar garen, 26 j. en M. T. Etenbaas, 26 j. Gehuwd: A. M. Trompert, 25 j. en G. A. Duivenvoorden, 21 j. J. Koopman, 25 j. en A. Huigsloot, 19 j. H. van Hooidonk, 23 j. en E. M. P. Oudshoorn, 18 j. H. J. Gae- mers, 25 j. en L. Zorge, 22 j. G. A. van der Blom, wedr. 42 j., met K. M. van der Kruit, 40 j. Overleden: Anna Pieternella Goulooze, 65 j., gehuwd met D. van Oostende. Jacob van Blitterswijk, 67 j.; gehuwd met G. D. Schouten. Cornelis Smit,'78 j., wedr van E. Schouten. De landbouwer C. aan dep Zwanen- burgerdijk nabij Halfweg, alhier, vond 's morgens een tweetal jonge, schapen op z'n erf, zonder dat hij wist waar de dieren van daan kwamen. Bij de politie werd van deze vondst aangifte gedaan. KATWIJK AAN ZEE. Gistermiddag had mej. 'G. de Voorstraat 3, met haar zuster een heerlijk fietstochtje gemaakt, doch het liep slecht af. Bjjna was ze weer thuis in Duinoord toen ze het ongeluk had te vaHen en een been brak. Doordat de huurauto's alle door een bruiloft in beslag genomen waren, stelde ds heer Arnoldus zijn auto ter beschikking om de patiënte, die veel pjjn leed, naar huis te brengen, doch daar dr. De Ruitor Zjjlker het beter oordeelde, dat de patiënte naar Leiden vervoerd werd, om aldaar in bet Acad. Ziekenhuis te worden behandeld, werd zjj per ziekenauto van de vereeniging i,I'6 Verpleging" derwaarts vervoerd. Zoo werd het genot leelijk vergald. Van C. de B., Zwanenburgstr. alhier, Ss een electrische lantaarn van zjjn fiets gestolen, terwijl hij op het land tusschen Katwjjk en Noordwrjk aan het werk was. De politie stelt eenonderzoek in. O., op de Zuidstraat, reed zonder belastingmerk aan de fiets. Het rijwiel i3 in beslag genomen. NOORD WIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria, d. v. C. P. de 'Jeu en J. M. Oudshoorn. Trjjntje, d. v. L. Varkevisser en A. Jonker. Johan nes Cornelis, z. v. P. G. van Dam en 7. M. Heemskerk. Petrus Johannes, z. v. C. van Dam en Ph. M. F. Boting. - Petrus Cornelis Johannes, z. v. A. L. v. Djjk en A. C. M. Versluys. Ondertrouwd: Hendrik Barend Kroder, 37 j. en Martina van Dam, 23 j. Getrouwd: Jhr. W. H. v. d. Poll, 21 j H. A. de Boer, 20 j. N. Duivenvoorden, 25 j. en J. Hogervorst, 21 j. Overleden: Johanna Adriana van Wees, 68 jaar, gehuwd met J. Raaphorst. Chris tina Kottner, 81 j., wed. van R. L. Plas- schaert Gisteren werd door de politie alhier van een fruitventer uit Leiden 2 gewichten, n.l 1 kilogram en een 5 Hectogram (1 pond) in beslag genomen, daar deze niet waren voorzien van den vereischten IJklsiter. Als men weet, dat dit zjjn eenigste ge wichten waren en hp dus onverrichter zake huiswaarts kon keeren, bovendien zijn ge wichten kwijt was en een proces-verbaal kreeg, was dit een reizenstrop voor hem; dit was dan ook wel aan hem te bemerken RECLAME. de nieuwe 8 ets. Sigaar Fa. A. H. J. WljTENBURG - Leiden 9250 Ljjst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand September. Brieven Binnenland: Rika van Veen, Am sterdam. Brieven Buitenland: Mrs. Otto Dnbbeck, Chicago 111. H. Fritze, Lubeck. Frl Elisabeth Sommer, Frankfurt a. Main. Briefkaarten Binnenland: Fam. Bosma, Amsterdam. Mej. M. Koeken. Schevenin- gen. Soldaat W. Schafte, VBosch. C. Ulrich, Roermond. Briefkaarten Buitenland: Frau Maria Bon- nea, Trier. W. J. Blpdenstein, Insbrück (2 stuks). Frau prof. Kockenrath, Baden- Baden. Frau E. Mertens, Kopenhagen. Jos. Pratz Jr., Marseille. Doloré Pratz, Marseille. Fr. Renger, Kochel. Herr u. frau Waterreus, Remagen. Herr u. frau Wolff, Bad-Gastein. Postchèque-girodiensl: Aan hel post kantoor alhier en de daaronder ressortee- rende wijkkanloren werd gedurende de maand September. 1927 op de diverse reke ningen gestort f 214.193.23 en terugbetaald f 91.141.29. Er hadden 789 stortingen en 302 uitbetalingen plaats. Als gevonden voorwerpen zijn aange geven: 1 portefeuille met inhoud, 1 doublé armband, 1 kindermantel, 1 vulpotlood en 1 zilver broche met haar. Inlichtingen voor bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend iederen Zaterdag van 12 tot 1 uur. Rijkspostspaarbank: Aan het postkan toor alhier en de daaronder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand September 1927 ingelegd f8270.27 en terug betaald f 7438.67. Er hadden 176 inlagen en 70 terugbetalingen plaats. NOORDWIJK-BINNEN. Door iemand is bij de politie aangille gedaan dat een klokje hetwelk hij eenige oogenblikken in een raamkozijn had ge plaatst, terwijl hij in een rijwielherstel- plaats vertoefde, bij zijn terugkomst was ontvreemd. Onderzoek wordtingesteld. NOORD WUKERHODT. In café v. d. Berg had een druk be zochte propaganda-vergadering plaats om te trachten een R.-K. Middenstandsveree- niging op te richten. Als spreker trad op de heer Chr. Jansen, die het nut der organi satie uiteen zette en wiens rede tot gevolg had, dat de bedoelde vereeniging tot stand kwam. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar wij vernemen is gisteren op het strand plm. 4 palen ten noorden van ons dorp een militair vliegtuig geland, tenge volge van een defect. Nadat de herstelling had plaats gehad is het.vliegtuig weer opge stegen. OEGSTGEEST. Loop dei bevolking. In de maand September zijn ingekomen 142 personen, geboren 3 pers., vertrokken 94 pers., overleden 3 pers; vermeerdering dus 48 personen. Overzicht sedert 1 Januari 1927: Ingeko men 769 personen, geboren 70 perste zamen 839 personen. Vertrokken 575 personen; overleden 61 personen; te zamen 636 personen. Vermeerdering aldus 203 personen. Op 1 Januari 1927 bedroeg het aantal inwoners 5699, zoodat het aantal met 1 Oct. j.l. bedroeg 5902 personen. De gelegenheid tot kostelooze inenting zal zijn opengesteld op Dinsdag 11 October, des namiddags 1 uur in het Raadhuis, en op Donderdag 13 October des namiddags 4 uur in de O. L. School aan den Hooge- Morsch. Naar wij vernemen, zal dr. D. J. van Katwijk, nieuw béroépen predikant bij de Ger. Gemeente alhier, zijn intrede doen in den avonddienst van 6.30 uur in de Reho- bothkapel aan de Willem de Zwijgerlaan, na bevestiging door ds. K. Schilder in den morgendienst van 10 uur. VALKENBURG. De collecten in de Herv. Kerk hebben in de maand September opgebracht voor de Diaconie f27.29, voor de kerk f 69.36; de inhoud der buesèn bedroeg f 13.74, ter wijl er voor aflossing van de oude schuld een gift van f 50 ingekomen was. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Borst van Alkemade A. Bootsman van Edam, beiden Leidschevaart 2 P. van Beek en gezin van Voorschoten thans Engelschelaan 7 J. G. Hermans van Bloemendaal, nieuwe Duinweg 1 Th. B. van Galen van Sassenheim. Hoofdstraat 96 J. Ch. Bles van Haarlem, Hoofdstr. 88. Vertrokken: M. H. de Gooijer naar Am sterdam D. Hoek naar Aalsmeer J. J. N. Plaat naar Den Haag F. A. J. Smoo renburg naar Amsterdam J. J. Hulse bosch naar Haarlem en M. J. van Dijk naar Sassenheim. VOORSCHOTEN. Heden herdenkt de heer P. Klein dèn dag, dat hjj vóór 45 jaar in dienst trad bij de Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken J. M. van Kempen Zonen, alhier, thans in betrekking van de N V. Ld el metaal-bod rijven Van Kempen, Begeer en Vos, te Amsterdam. De heer Klein is één der eersten geweest, die den naam van de firma in Ned. Oost- Indië gevestigd heeft. WARMOND. Gemeenteraad. Voorloopige vaststelling begrooting 1928. Heftingspercen- tage belastingjaar 1928-1929 terng gebracht van 3 op 2%; de opcen ten blijven dezelfde. Voorzitter burgemeester A. J. Schölvinck, afwezig wegens ongesteldheid de heer G. Onderwater. De notulen worden na voorlezing onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring tot aankoop van de voormalige fitterswoning en goed keuring van erfdienstbaarheid ten laste van de haven ten bate van de eigendommen van den heer Kamerlingh Onnes. Schrijven van het Centraal Bureau, hou dende verificatie verslag der Woningbouw vereniging „Warmunda". Benoeming diverse Commissies: Tot leden van het stembureau worden be noemd beide wethouders en als plaatsver vangende leden de heeren J. K. Heijl en G. M. van Stijn. Tot leden van de verificatie-commissie de heeren J. H. Haverkort en C. M. van Stijn en tot plaatsvervangende leden de heeren G. Onderwater en C. van Schie. Tot leden van de Commissie voor het grondbedrijf de heeren Albert Oudshoorn, J. H. Haverkort en J. K Heijl. Tot leden van de Commissie der Water leiding de heeren Alb. Oudshoorn, J. H. Ha verkort en J. K. Heijl. Als lid voor de Commissie van advies voor het pompstation wordt benoemd de heer H. J Haverkort. De aanwezige heeren verklaarden zich be reid hun benoeming te aanvaarden. De heer Haverkort merkt op, dat geen commissie benoemd werd voor werkver schaffing, in welke commissie in de vorige periode 4 leden zitting hadden. Spreker acht het voortbestaan van bedoelde commissie gewenscht, maar stelt voor in plaats van 4, 3 personen hierin zitting te doen nemen. Al dus besloten; benoemd worden de heeren Alb. Oudshoorn, J. K. Heijl en G. Onder water. Alvorens aan de begrooting te beginnen brengt de voorzitter de salarisregeling der gemeente-arbeiders ter sprake. B. en W. zijn van meening, dat den werkman Chr. Moer kerk, die als voorman toch een grootere ver antwoording draagt, een hooger salaris toe komt dan de anderen, waarom B. en W. voorstellen zijn salaris met f2 per week te verhoogen. Met alegmeene stemmen wordt de ver hooging goedgekeurd en besloten deze van af 1 Januari 1927 uit te betalen. De heer Haverkort is van meening dat het zandstrooien in den winter op Zonda gen extra betaald moet worden, daar de gemeente-arbeiders dit in hun vrijen tijd doen. De Raad is echter van meening dat dit onder hunne werkzaamheden begrepen is en acht betaling biervoor niet noodig. De heer van Slijn zou gaarne zien dat bij de brug van het Oosteind een bak met zand werd geplaatst en dat het strooien van zand aan den aldaar wonenden J. Groen werd op gedragen, daar dit punt zoover van het dorp is verwijderd, dat het strooien aldaar nu ge beurt, wanneer de kerkgangers reeds de brug hebben gepasseerd. De voorzitter acht het niet goed dergelijk werk door particulieren te laten doen, bo vendien is daar voor een zandbak geen ge schikte plaats te vinden. De heer Haverkort het woord verkrijgen de meent ditmaal van de loffelijke gewoonte geen algemeene beschouwingen over de be grooting te houden, te moeten afwijken. Spreker heeft uit de stukken opgemerkt, dat r,aar aanleiding van deze begrooting B en W. zullen voorstellen het heffingspercen tage met 1 pet te verlagen. Dit voorstel zal wel niet voor één jaar be doeld zijn en B. en W. hopen zeker dit voor de toekomst te kunnen bestendigen. Veel is er in de laatste 8 jaren verbeterd en veel is er tot stand gekomen. Maar wij zijn (aldus spreker) nog lang niet, waar wij wezen moeten. In de eerste plaats wil spreker wijzen op de noodzakelijkheid, dat hier een veilige zwemplaats komt, bovendien acht hij het gewenscht dat door de gemeente een terrein beschikbaar wordt gesteld voor het beoefe nen van voetbal en andere spelen. Ook de Dorpsstraat moet vernieuwd worden, waar mede een groote som gemoeid zal zijn. Hij vreest dat bij verlaging van het heffings percentage hiervoor geen gelden zullen be schikbaar zijn. De heer Oudshoorn antwoordt hierop, dat voor een plaatsje van nog geen 3000 inwo ners de uitgaven voor een zweminrichting veel te hoog zijn; wal een sportterrein aan gaat kan hij mededeelen, dat B. en W. reeds jaren lang naar een geschikt terrein hebben uitgezien; zij toch ook voelen de noodzake lijkheid dat hierin wordt voorzien, maar tot nu toe is het niel mogen gelukken een ge schikt stuk land hiervoor te vinden. De kos ten van aankoop zouden eventueel uit lee ning ie bestrijden zijn, terwijl het nadeel, dat hieruit voor de gemeente zou ontstaan hoogstens een duizend gulden zou bedragen, wat door de voorgestelde verlaging van het heffingspercenlage niet in gevaar wordt ge bracht. Nog wijst spreker er op, dat in het Poelmeer een zeer geschikte zweminrich ting is. Den heer Haverkort doet het genoegen, dat B. en W ook van de noodzakelijkheid van een sportterrein doordrongen zijn en hoopt dat zij er spoedig in zullen slagen een geschikt terrein te vinden; betreffende de zweminrichting in het Poelmeer merkt hij op, dat hieraan koslen verbonden zijn voor hen die hiervan gebruik willen maken, niet alleen voor het bad. maar men moet ook twee maal de toi betalen, wat vooral voor jongeren een groot bezwaar zal zijn; bovendien is het vrij zeker, dat Oegslgeest hierop aanmerking zal maken, daar bel bad nu reeds te klein is. De heer Heijl heeft berekend dat het belastbaar inkomen in Warmond rond f 1.600.000 bedraagt. Over hel vorige be lastingjaar bedroeg de gemeentebelasting te gen 3 pet. berekend rond f 49.000, de ver laging van 1 pet. zou dus een vermindering aan inkomsten voor de gemeente beteeke- nen van 1 16.000. Na de behandeling van de begrooting wenscht hij hierop terug t# komen. Door de heeren Haverkort, Van Schie en Van Stijn worden eenige uitgaafposten be sproken, terwijl eerstgenoemde gaarne op de post voor verpleging en behandeling van minvermogenden, een bedrag uitgetrokken zou zien; dit in verband met een voorgeko men abnormaal geval, waarvoor geen steun gegeven kan worden door de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen. Na een breedvoerige bespreking wordt hiervoor een bedrag uitgetrokken van 1500 terwijl door B. en W. toezegging wordt gedaan naar het besproken geval een onderzoek in te stellen. Hierna wordt de begrooling sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 131.271.43Vj voorloopig vastgesteld. De voorzitter licht het voorstel tot verla ging van het heffingspercenlage a.v. toe: Bij het opmaken van de begrooting voor het dienstjaar 1928 heeft zich de vraag voor gedaan, of gezien de financieele toestand der gemeente, belastingverlaging gewettigd en mogelijk was. Bij een nadere bestudeering door ons Col lege 'is gebleken, dat deze vraag zonder be zwaar bevestigend kan worden beantwoord, daar de financieele gesteldheid der gemeente bij zuinig beheer, geen reden tot ontevreden heid geeft. In verband hiermede is door ons overwo gen in welken vorm dezci verlaging zou moe ten worden gegoten, en waar het hier be treft een aangelegenheid ten nauwste het al gemeen belang der Gemeente rakende, meen den wij ons ook uitsluitend, door dit belang te moeten laten leiden. De volgende 2 verlagingen zijn door ons College naar voren gebracht: len eerste: ver laging der 25 opeenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting tot 20 en terugbren ging van het heffingspercentage van 3 op 2 1/2 pCt. Ten tweede: Instandhouding der 26 opcen ten en terugbrenging van het heffingsper- centage van 3 op 2 pCt. Ons is gebleken, dat zoowel de groote als lage inkomens met 1 pCt. verlaging van het heffingspercentage het meest gebaat zijn zoo dat wij deze verlaging het meest gerecht vaardigd achten. Ons College vertrouwt dan ook, dat de raad zijn goedkeuring aan dit voorstel zal hechten, waardoor deze belastingverlaging op 1 Mei a.s. zal kunnen ingaan. De he'er Heijl. op zijne berekening terug komende, vraagt of een vermindering van pl.m. f16000, ontvangsten, geen bezwaar zal opleveren, waarop door den voorzitter wordt geantwoord, dat het balig saldo dienstjaar 1926 in de begrootingen van volgende jaren verwerkt zal worden, terwijl bij een ruime begrooting der uitgaven, slgchts een ont vangst aan gemeentebelasting van 132.500 noodig is. Het voorstel wordt daarna zonder hoofde lijke stemming algemeen goedgekeurd. De begrooting waterleiding wordt zonder discussies aangenomen. Bij de rondvraag brengt de heer Van Stijn den treinenloop ter sprake; hij zou gaarne zien. dat vooral in de avonduren eenige trei nen werden ingelascht, daar in beide rich tingen gedurende ruim drie uren geen treinen van Warmond vertrekken. Verder acht hij het gewenscht dat er niet dagelijks aan straatmuzikanten vergunning wordt gegeven om muziek te maken. De voorzitter zegt toe de Directie der Nederlandsche Spoorwegen te zullen aanschrijven, terwijl wat het maken van muziek betreft, hiertoe alleen vergun ning zal gegeven worden op Donderdag. Bnrgeilijke Stand. Geboren: Petrus Cornelis, Z. van B. G. van Stijn en J. A. v d. Linden Hermanus Johannes, Z. van H. van Hulst en C. M. Koppers Jacoba Joanna, D. van A. P. v. d. Geest en M. van Leeuwen Johannes Petrus, Z. van P. H. Kerkvliet Chr. H. den Elzen. Overleden: Theodoras Arnoldus Welsink, echtgenoot van E. van Kampen 48 j. Gevestigd: H. G. Schneiders, van Katwijk P. J, C. Hetsen, van Haarlem G. v. d. Horst, van 's-Gravenhage C. Th. van Hoekelen en gezin, van Brammen C. L. Hofland en gezin, van 's-Gravenhage A. van Wijk, van Warnsveld E. Ha. Leus- sink, van Zaandam Wa. Kooistra, van Winsum J. A. Abbo, van Heemstede J A. M. van Adrichem, van Heemstede J. Th. J. van der Beek, van Heemslede Joh. v. d. Boogaard, van Heemstede L. A Brabander, van Heemstede W. Burg- houwt, van Heemstede N. Buurman, van Heemstede G. A. W. Corsten, van Heem slede W. J. de Kleermaker, van Heem slede H. A. Diderich, van Heemstede A. A. W. Diepenbrock, van Heemslede G. F. J. Dirksmeier, van Heemslede J. F. Fransse, van Heemstede J. A. M. v. d. Gaag, van Heemslede J. C. Groot, van Heemslede Th. J. Hilhorst, van Heem slede A. Hollenberg, van Heemstede F. C. J. Holthuizen, van Heemstede, J. Jan sen, van Heemslede Th. J. Klaassen, van Heemslede C. M. Klaver, van Heem slede Joh. Klijn, van Heemslede C. A. M. Kroon, van Heemstede J. L. J. M. Langemeijer. van Heemslede J. K. I. van Lent, van Heemstede A. A. H. M. Over- hans, van Heemstede E. A. M. Paap. van Heemstede L. A. M. Pennock, van Heem stede C. P. Regeer, van Heemstede A H. M. Ruke, van Heemstede N Ph. J van Ruijven, van Heemstede L. C. Schinkel, van Heemstede H- J- A. Schou ten, van Heemstede C. Chr. v. d Sman, van Heemstede Jac. Sijm, van Heemstede L. A. van Teijlingen, van Heemstede B. Verbeem, van Heemstede L. v Vugt, van Heemstede C. A. Watervis, van Heemstede J. A. Weesendonck. van Heemstede C. H. Willemse, van Heem stede N. J. A. v. d. Zalm. van Heem stede J. 8 W. Groenen, van Heemstede A. F. M. Paardekooper, van 's-Graven hage .A P. N. Vermunt, van 's-Graven hage E Dijkema, van Oegstgeest Wed L. Amersfoort, van Apeldoorn. Vertrokken: Ma. Ja. Pa. Aa. Ruijgrok, naar 's-Gravenhage Jac. Slaadegaard, naar Middelharnis K. J. M. Roozen naar Amersfoort J. v. d Nouland, naar Oegst geest Joh. W. M. van Leeuwen naar 's-Gravenhage M. C. Schaart naar Sas senheim J. A. E. Elslgeest naar Haar lem A. Weber, naar Alkemade J. L. Bouman naar Uilgeest G. van Wijk naar Amsterdam C. L. Hage naar 's-Graven hage Joh. Walbeek en gezin naar Lei den F. C. Schermer en gezin naar Oegstgeesl J. P. van Nieuwkoop naar Hilligersberg Ma. Sa. Sikking naar 's-Gravenhage N. L. J. Mathot naar Utrecht. WASSENAAR. Gemeenteraad De rondvraag. (Vervolg van gisteren). De Voorzitter stelt daarop voor builen de agenda nog een enkel punt te behandelen. He't betrelt hier het aangaan van een rui ling van grond met de heeren Versteeg en Baron van Wassenaar aan den Katwijk- schen weg. Na eenige toelichting wordt be sloten tot deze transactie met gesloten beur- zen. Van de rondvraag maakt de hfer Drop ge bruik om erop te wijzen, dat indertijd bij de bespreking van het idee huurkoopwoningen is toegezegd, dat den Raad de door het Be stuur der Wass. Bouwver. te stellen voor waaiden zou worden voorgelegd. Dit is tot heden niet gebeurd. Wel zijn de voorwaar den in de couranten verschenen en zijn ge gadigden opgeroepen. Spreker had het wen- schelijker gevonden, als het Bestuur eerst den Raad ]iad geraadpleegd. De Voorzitter zegt, dat bij het Bestuur da vraag was gerezen of er liefhebbers zouden zijn. Het heeft toen de minimumvoorwaar den, welke het kon stellen, ontworpen en gegadigden opgeroepen. Het meende, wan- ne'er niemand zich aanbood, niet verder to moeten gaan. Het is gebleken, dat de men- schen er geen gebruik van willen maken. De heer v. Barneveld 2egt, dat hem is ge bleken. dat de mensehen er geen gebruik van kunnen maken, Dei voorwaarden zijn te bezwarend. De heer Drop wijst er dan nogmaals op. dat het beter was geweest, als eerst de Raad in het stellen van voorwaarden was gehoord. Wellichtwaren deze wat gunstiger voor de menschen uitgevallen. Een langdurige discussie' ontstond over dit punt met het resultaat, dat met het bestuur der Ver. nog eens zal worden overlegd of niet een goedkooper plan kan worden ge maakt, zoodat de voorwaarden ook wat gun stiger worden. De heer Provo Kluit heeft vernomen, dat een gedeelte van de buitenplaats Duinrell in exploitatie zal komen. Hij vraagt of het nu niet mogelijk zal zijn. dat aan de Zuidzijde van den Katwijkschen weg een fietspad wordt gemaakt. Ook geeft hij B. en W. in overweging te trachten een deel van het landgoed aan te koopen. teneinde dit voor park in te richten. De Voorzitter zegt op de eerste vraag, dat bij eventueele exploitatie een verbreeding van den weg ongetwijfeld zal volgen. Hij het plan thans nogal duur. Ten aanzien van hellweede punt zegt de Voorzitter overwe ging tod. De heer Content vraagt, waarom B. en W. geen medewerking verieenen tot plaatsing in een gesticht van een kind van de familie de Jong. Dit kind is gevaarlijk voor zich zei ven en ook voor anderen. Thuis kan het niet worden verpleegd en ondanks dat de huis arts en de doktoren in Leiden opneming in een geslicht hèbbén geadviseerd, weigeren B. en W hunne medewerking te verieenen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich niet tot medeworkiïg geroepen achten. Besloten wordt na uitvoerige discussie het oordeel van den inspecteur van het staats toezicht op krankzinnigen in te winnen. De heer van Leeuwen vraagt daarop of de tijd nog niet gekomen is om over te gaan tot de aanstelling van een schoolarts. Hij acht zulks noodzakelijk en slaat in die meening nie't alleen. De Voorzitter zegt, dat het onderwerp al ter sprake is gekomen bij B. en W. in ver band met de uitvoering van een -choolart- sendienst in een kring van gemeenten. Hij zegt, dat de wethouders er niet veel voor voelen; zelf voelt hij er wel voor. Hij zal dit onderwerp nogmaals bespreken. Vervolgens zegt de heer van Leeuwen, dat de bewoners van het Dorp worden Ia9lig ge vallen door alle mogelijke menschen. die langs de huizen venten. Hij vraagt ruimer politietoezicht. D«' heer Versteeg maakt tenslotte de op merking. dat van de rondvraag een agenda wordt gemaakt. Hij vindt het tijd, dat de voorstellen, welke de leden hebben te doen, tijdig worden ingezonden. Hierna sluiting. Na een 9-iar>g verblijf in Britsch West- Indië en in Brazilië, is heden voor eenigen lijd in den kring zijner familie terugge keerd pater J. van der Plas, oudste zoon van het hoofd der R.-K. Jongensschool al hier. Aan de Rust- en Vreugdlaan werd de paler opgewacht door de geestelijken en een stoet van ruiters en wielrijders en nadat de begroeting had plaats gehad, in optocht naar de ouderlijke woning geleid. Zondag a.s. zal zijneerw. zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. In het „Wapen van Wassenaar" heeft de Floraliavereeniging een tentoonstelling geopend van de plantjes, in het voorjaar aan de kinderen uitgereikt om op te kwee ken. Niettegenstaande de ongunstige weers gesteldheid in de zomermaanden, was er toch nog veel goeds binnengekomen. Ook het bestuur was over getal en kwaliteit der inzendingen tevreden en is vol moed voor de toekomst Volgende week Vrijdag vindt de prijsuitdeeling plaats.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9