te voorkomen. Toch weet R. K. V. haar overwicht uit te drukken, zij het dan ook met één enkel doelpunt, dat Nell van verre inschiet 0) De FluksaanvaJ had teveel last van den wind. om met succes te kun nen schieten, zoodat met ongewijzigden stand de eerste helft verstreek. Na de rust pakt Fluks stevig aan en met wind-mee spelend komen de Le'.denaars in de meerderheid. De Fluks-aanval krijgt ver schillende kansen Als Ragut een strafworp mist. weet hij inloopend, den teruggespeel- den bal in te schieten (11). Hoewel Leene in den aanval komt. treedt in de Haagsche ploeg een verslapping in. Fluks is meesten tijds in den aanval wat tot resultaat heeft, dat Ressenaar zijn club de leiding geeft (12). Dezelfde speler weet eenigen tijd later den voorsprong te vprgrooten (13). De rcsteerende tijd wegen beide partijen tegen elkaar op. Met ongewijzigden stand komt het einde. ArT*tTT pttek. DE WEDSTRIJDEN GOUDALEIDEN. De Leidenaars winnen den wisselprijs. Zaterdagmiddag werden op het sportter rein der Chr. H. B. S. te Alphen de atle tiekwedstrijden gehouden tusschen de turn kringen Gouda en Leiden. Er was te Alphen geen publicatie aan deze demonstratie gege ven zoodat van de zijde van hel publiek zoo goed ais geen belangstelling bestond, doch desondanks werd met enthousiasme door de turnsters en turners hun vereenigingskleu- ren verdedigd. Het weer was ook niet be paald ongunstig; weliswaar woei er een stevige bries, doch de temperatuur prikkelde den deelnemers(sters) zich eens extra in te spannen. De wedstrijden hadden een vlug verloop en na ruim anderhalf uur waren ze geëin- 'digd s De uitslagen zijn; vereenigingsprijzen, heeren; le pr. „D. O.- K.", Reeuwijk met 95 punten; 2e pr. „Hoü-Vast", Alphen met 78 punten; 3e pr. „Excelsior", Leiden met 54 punten; Dames: le pr. „Brunhilde", Leiden met 121 punten; 2e pr. „Hoü-Vast", Alphen met 78 punten; 3e pr. „Excelsior", Gouda met 76 punten. Personeele prijzen, heeren: le pr. K. Schmal van „Hoü-Vast", Alphen met 37 punten; 2e pr. R. Verwey van „D. O. EL", Reeuwijk met 36 punten; 3e pr. J. Slingear ,Jj. Q. K.", Reeuwijk met 30 punten. •Dames; le pr. M. Briejer van „Brun hilde", Leiden met 43 punten; 2e pT. W. Boere van „Excelsior". Gouda met 41 pun ten 3e pr. Ag. v. Noort van „Brunhilde", Leiden met 39 punten. De tumkring-wisselprijs werd behaald door den turnkring Leiden met 307 punten. De turnkring Gouda behaalde 231 punten. De 5 best geplaatste dames voor den wis selprijs waren voor Leiden: 1. M. Briejer met 43 punten; 2. Ag. v .Noort met 39 p.; 3 A. Snel met 39 p.; 4. J. Ghristiaanse met 37 p., allen van Brunhilde, en 5. G. Laros 30 p., van Hoü-Vast (Alphen), die gezamen lijk 188 punten verwierven. De 5 best geplaatste heeren waren van Leiden: 1. K. Schmal 37 p.; 2. J. v. Tigge- len, 26 pnt.; beiden van Hoü-Vast, te Al phen; 3. J. Stokkel, 22 pnt. en 4. N. de L'Ecluse, 19 pnt., beiden van Excelsior, te Leiden; 5. B. Verhoef, 15 pnt., van Hoü- Vast; zij behaalden totaal 119 pnt. SUCCESSEN VAN ERUNHILDE. Gisteren nam Brunhilde deel aan de wed strijden van den Haagschen Turnkring. Zij behaalde niet minder dan twee vereeni gingsprijzen en 7 personeele, nml. le prijs estafette 4 x 80 Al. in 45.1 sec.; le prijs vereenigingsdriekamp met 113 p. „Hellas" plaatste zich 2e met 87.40 pnt. Verder: le prijs 80 Al. hardloopen: M. Briejer; 2e pr. A. Snel; 3e pr. J. Ghristiaanse. le prijs hoogspringen: J. Christiaanse; 2e pr. M. Briejer, beiden met 1.35 Al. le prijs vèr- springen: Al. Briejer 5.08 M.; 2e pr. Ag. v. Noort 4.51 M. Verder plaatste zich Ag. v. Noort als 5e in den Slingerbalwedstrijd met 24.30 AI. en A. Snel als 4e bij het speer werpen met 20.12 Meter. Voorwaar een goed besluit van een werkzaam jaar. EEN HOLLANDSCH SUCCES TE PARIJS. Naar „De Crt." meldt, won onze land- genoo+ v. <L Berge gisteren de 100 AL hardloopen in 11 sec.; tweede was London (Engeland), 3. Theard (Haiti). Op de 200 M. werd hjj derde. LAWNTENNIS. DE KWESTIE-SCHEURLEER. Het rapport der commissie van onderzoek, In de officieele berichten van den Neder- landsche Lawntennisbond vinden wij het rapport van de commissie van onderzoek in zake de kwestie-Scheurleer. Alen zal zich herinneren, dat de verhouding tusschen den heer G. J. Scheurleer, die geregeld captain van de Nederlandsche tennis-teams was, en een tweetal onzer beste spelers sedert lang zeer onaangenaam is geweest, in verband waarmede de bondsvoorzitter aan den heer Scheurleer te kennen had gegeven, dat hij (de heer Scheurleer) niet geschikt geacht werd om als captain van het Nederlandsche tennis-team op te treden, omdat hij als lei der van de ploeg geen atmosfeer van ver trouwen schiep bij verschillende spelers en dus hun belangen niet voldoende gelijke lijk kon behartigen en omdat aan het licht was gekomen, dat hij niet werd beschouwd als de geschikte man op grond van zijn felle sympathieën en antipathieën, die niet op- zettelijk, doch onbewust haar invloed zou den doen gelden. Het resultaat was een conflict tusschen den heer Scheurleer en den voorzitter en eerstgenoemde bedankte als lid van het bondsbestuur. Een commissie van onder zoek is toen benoemd, welke thans einde lijk met haar rapport blijkt te zijn klaar ge komen. Uitvoerig wordt de geheele geschie denis nog eens weer nagegaan, waarna de commissie tot de volgende conclusies komt: I. Uit 'niets is' gebleken, dat de heer Scheurleer ooit, hetzij als captain van een Nederlandsch team, hetzij als lid der keuze commissie, partijdig is geweest of een oor deel heeft uitgesproken, hetwelk ten gevolge van eene door heftige sympathieën of anti pathieën vertroebelde visie onjuist was. m. a. w. blijk heeft gegeven van wat door an deren ten onrechte „onbewuste" partijdig heid wurdt genoemd. Tot zijne rehabilitatie ware hem dit mede te deelen. II. Zoolang de zeer onaangename verhou ding, welke -tusschen den heer Scheurleer en twee onzer beste spelers bestaat, met deze beiden of met een van hen blijft voort duren, is het „ongewenscht". dat de heer Scheurleer optreedt als captain van een Nederlandsch tennis-team, waarvan deze twee spelers of een van hen deel uitmaken. Ondergoteekenden (dit zijn de heeren: G. O. J. van Reenen, G. R. Castendijk en Johan Nielsen) zoo vervolgt het rap port, zijn voorts van oordeel, dat voor eiken wedstrijd een captain moet worden benoemd, van wien verzekerd is, dat de spelers bereid zijn onder zijn leiding te spelen. De vraag rijst in verband hiermede of het niet mogelijk is dat de spelers zelf him captain kiezen Mochten hiertegen overwegende bezwaren bestaan, dan be noem© het Dagelijksch Bestuur met inacht neming van het vooraanstaande den cap tain in overleg met de spelers. De onder- geteekenden meenen hiermede feitelijk aan hun opdracht te hebben voldaan; zij mee nen echter nog eenige algemeen© wenken te moeten geven. Ten tweede. Het is ondergeteekenden gebleken, dat veel van de oneenigheden, welke thans tusschen leidende figuren in onze tenniswereld bestaan, ontstaan zijn of aangewakkerd worden door geschrijf in codranten en tijdschriften. Het is daarom, dat zij in overweging geven voor te schrij ven, dat een lid der keuze-oommissie of een captain van een Nederlandsch team geen critieken of critische voorbeschouwingen mag publiceeren omtrent de gekozen spe lers en dat de leden van een Nederlandsch team dit niet mogen doen ten opzichte van hun medeleden van dit team. Dat wil niet zeggen, dat een dezer genoemde per sonen geen verslag van een wedstrijd zou mogen schrijven, maar alleen, dat zij zich daarbij van alle critiek ten aanzien van de vertegenwoordigende Nederlandsche speler® zuilen hebben te onthouden. Ten tweede Het is ondergteekenden opgevallen, dat bij de beoordeeling van de prestaties van een vertegenwoordigend spe ler wel eens naar voren gebracht wordt, dat minder goede gezondheid de bij de keuze bestaande verwachtingen in den loop van het seizoen teleurgesteld heeft De indruk zou kunnen gewekt werden, dat aldus getracht wordt een minder juiste keuze goed te praten. Ten einde ook in dit opZScht onaangenaamheden zooveel moge- lijk te voorkomen, doch ook en vooral niet in de tweede plaats in het belang der betrokken spelers zelf, wier geheele leven verwoest kan worden door het spelen van een zwaren wedstrijd in minder goeden gezondheidstoestand, geven wij in over weging, de keuze van een vertegenwoordi gend speler steeds afhankelijk te stellen van een medisch onderzoek. SCHERMEN. DE COMPETITIE. De voor Zaterdag j.l. vastgestelde comp^ titiewedslrijd tuschen A. E. W. en Thor (B) is wegens verhindering der Rotterdammers afgelast HOCKEY. T. H. C. 1925—LEIDEN I 3-0. Wel is de L.M.H C. haar seizoen slecht begonnen. Slechts met negen spelers werd voor de eerste ronde van den Amsterdam- schen Hockeydag, de strijd aangebonden met de Amsterdamsche T.H.G. 1925 (de vroegere „Amateuren"). Het Leidsche negental, bo vendien nog geheel ongeoefend had groote moeite met de balcontrole, welke des te zwaarder was tengevolge van het gladde, drassige, en na een kwartier spelens door groefde terrein. Hoewel een overwinning niet zeker was geweest ware het elftal in derdaad een elftal geweest (er werd gespeeld met vier voorwaartschen en twee halfs), men had dan toch een gelijken strijd kun nen verwachten, daar het gemis van één man in elke linie sterk werd gevoeld. De tegenstanders speelden een enthousiaste, felle partij en hadden ook meer uithoudings vermogen. Voor de rust wisten zij twéémaal te scoren; na de rust nog eenmaal, terwijl Leiden hoe langer hoe meer ingespeeld raakte. Helaas werden eenige goed-opgezette aanvallen niet in doelpunten omgezet, hoe wel de ontsnapping door het bekende oog van de naald was. Zoo werd deze eerste wedstrijd van het seizoen '27'28 met een blanke score aan de Leidsche zijde geëin digd. Het was een prettige, vlotte partij, in de beste verhouding met de tegenstanders gespeeld. Hoewel de samenstelling van het eerste elftal nog niet zeker is voor den a.s. winter, zijn er toch al wel eenige verliezen van goede spelers bekend; zoodat het elftal bij niet voldoende aanvulling aanmerkelijk zal worden verzwakt en een sombere toekomst zal moeten worden tegemoet gezien. Terwijl vele clubs 's zomersavonds blijven dooroefe nen, tot behoud van de zoo noodzakelijke „stickvastheïd", is het hier in Leiden vaak een gewoonte slechts te spelen indien er een wedstrijd is. Wat moet veranderen! Serieuze oefening is hier de eenige mogelijkheid ora een toekomstige débacle in de a.s. competi tie af te wenden. De volledige uitslagen van den hockey-t dag zijn: le ronde: Bloemendaal II't Gooi 03; H.O.G. IIAmsterdam II 12; M.H.C. II Amsterdam I 13; LeidenT.H.C. 1925 03; 2e ronde: ArnhemVictoria 02; DordrechtH.O.G. I (H.O.C. wint w. n. o. Dordrecht); Hilversum IHaagsch Lyceum 1—0't GooiAmsterdam II (Amsterdam wint na loting); Amsterdam IT.H.C. *25 40; UtrechtHilversum 11 (Utrecht);1 T.O.G.O.Bloemendaal 00 (T.O.G.O.); M.H.C. IH.T.C.C. (Eindhoven) 41: 3e ronde: VictoriaH.O.G. I 02; Hilversum IAmsterdam n 1-0; Amsterdam IUtrecht 4—2; T.O.G.O.—AI.H.C. 0—3. Demi-finale: HilversumH.O.CL 211 AmsterdamAI.H.G. 25. Finale: HilversumM.H.C. 01.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14