ANEKDOTES. met velen thuis, zie ik uit den brief, dus dan kunnen jullie heerlijk thuis samen spe len. als het te nat is om buiten te zijn. Gisteren en vandaag schijnt het zonnetje weer, dus nu spelen jullie zeker weer bui ten De raadsels zal ik later zeker eens plaatsen. Louise en Beppie Planje heb je wel ge zien hoevele kinderen er goede oplossingen der prijsraadsels inzonden, nu reken dan zelf eens uit, hoevelen er moeten teleurge steld worden, als ik onder die massa kinde ren 4 boeken ga verloten. Neen, verleden week was het niets geen weer om te zwem men. maar nu dezer dagen wel weer, vindt je niet? Annie de l'Ecluse, neen hoor, verleden week kon ik nooit in de boschjes wandelen en op een bank gaan zitten, maar nu de laatste dagen wel: het waait wel heel erg, maar geen koude wind. Wim van Schaik, ga maar met de groo teren meedoen en noem mij Tante. Koos en Sander Ruygrok, natuurlijk was het een heel mooi boek. dat je als prijs kreeg, dat weet ik wel: het zijn altijd mooie boeken. Jootje en Didi Kouw, hoe is het met de kiespijn? Heeft Jootje een boek gekregen op school en lezen jullie daar allebei uit? Aagje v. d. Ham. dat raadsel was mij al door een ander toegezonden Ik hoop voor je. dat je verhoogd wordt op school. Beppie Bots. de volgende week hoor ik dan wel over je prijs Zoo hangt je zwem diploma op je kamertje. Bram Linschooten, dat was natuurlijk ook goed. dat je moeder in jou plaats ging om den prijs te halen. Je raadsel zal ik be waren Nelie en Lene Oostveen, jammer dat jul lie de prijsraadsels niet konden afmaken, toen je al zoo'n goed eind op streek was. Verleden week dacht ik ook, we zullen gauw in den winter zitten, maar nu is het gelukkig weer veel zachter. Cor en Wim v. d. Ham, ik dank Cor wel voor zijn langen, uitvoerigen brief en ik vind heel aardig van Cor, dat hij mij alles heeft geschreven. Gelukkig is nu alles ach ter den rug en nu hoop ik, dat je zusje ook gauw genezen thuis mag komen. Wat een aardige verrassing, toen ze je daar opeens weer in de kamer zagen. Doet het been nn geen pijn meer? Mag je weer gewoon loo- pen en weer naar school? Annie Gerhards. als je zin hebt om weer mee te gaan doen als je terug komt uit Gouda, dan ga je je gang maar. Marie Schouten, voor jou wel saai als A. G. zoo lang weggaat, als jullie zulke trouwe vriendinnen bent Jan Evers, het is alleraardigst postpapier van je. Ik vind ook dat jullie mooi op tijd met de Kerstcantate beginnen, dan zal je die wel heel goed leeren. Jo Nagtegaal, je mag best eens een keertje overslaan. Ik hoop, dat ie ïooi weer zal hebben als je naar Den Haag gaat Neen, ik weet Diet precies waar die straat is; Den Haag heeft zóóveel straten, die weel ik niet allemaal Agatha Braat, wel neen als je vader Jarig is, dan kan je met schrijven, dat be grijp ik best, veel plezier dien dag. Als je tijd hebt, stuur je de raadsels en an ders sla je maar eens over. En nu tot besluit een woordje gericht tot de jeugd uit het Kinderziekenhuis, er waren weer zóó'n massa kinderen, die mij een groetje zonden, ik zal aan ieder een klein woordje schrijven en dan wordt het nog een reuzelang stuk voor jullie te za-men. Karei Moerland, zing je met de zusters zoo'n mooi liedje als je met Baby door de zaal mag stappen, en hebben ze je handje vastgehouden om dat heele vers voor mij op te schrijven. Wel Baby smaak ten de druiven van Mamma lekkerder en smulden de zusters van de flikken. Jopie Heesterman o, wat mooi rose papier, ben je blij dat je naar huis mag. Bertha Ver steeg ik kan nog met gauw op thee komen bij je, dus dan zal je denk ik wel naar huis zijn, als ik in het najaar eens kan ko men. Dag Johan Westers, het beste hoor. Jaap van Duy ven voorde mag jij ook al gauw naar huis, als je heel zoet bent, nu dan zou ik maar mijn best doen, als je graag weer naar je huis wilt. Lag je zoo lekker te spelen, toen je ineens moest schrijven Jantje Goddijn praat en zing jij den heelen dag, dat is goed hoor, zmg jij maar, dat is vTooiijk. Bazuinengeltje ben je naar huis, dan kan ik je met meer schrijven. Dag lieve kleine Greint van Strien, Grietje Havik o ik dacht dat je m Scheveningen woonde Zit het kanarie vogeltje nog altijd piet piet te roepen in het kralen kooitje t en is het schilderijtje al klaar 1 Annie Overee ik hoop dat je heel gauw wat beter wordt, hoor kindlief. Jantje Roovers als je met je neus op het papier hgt te gillen van pret, dan kan je niet goed schrijven. Liesje Visser, dat is aardig hoor, dat je weer een brief van de kinderen van je klasse bebt. Ik hoop ook voor je, dat je gauw beter bent en weer naar huis en naar schoo! mag, dat zou een heel goed teeken zijn. Katalin, zoo is Basje naar huis t nu ligt hij niet meer bo ven je hoofd. Ben je zoo prettig aan het schilderen. Maak jij maar handwerkjes voor anderen, het behoeft heusch niet weer voor mij. Nu eindelijk eens ophouden met schrij ven, het is al weer heel wat geworden. Hartelijk gegroet, Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Oorlog, oor, log. 2. Napoleon, non, pan, poeL 3. Dom, kop, domkop. 4. Luistervinken. 5. Lepel, Epe. 6. Een staartster. 7. De koning van het kegelspel en een laarzenknecht. 8. Spitsbergen, ren, pit, been, Si en, gesp. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: H. Noort, Annie Paardekooper, Jan Paar- dekooper, Jan Wassenaar. Eempien Wasse naar, Janny van der Kamp, Abraham van den Akker. Teunis van den Akker, Alber- dina van den Akker, Nelly Eikelenboom, Nelie de Best, Marielje de Best, Annie de Blanken, Jan de Blanken, Jootje Kouw, Didi Kouw, Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Jan Evers, Beppie Bots, Ploni van der Meer, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Marie Tegelaar, Piet van der Nat. Suze de la Rie, Jacobus Favier, Carel Hansen, M arm us Hansen, Paul de Roos, Gerrie de Roos. Siebe de Roos, Cor van den Ham. Wim van der Ham, Adri Zaalberg. Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Aagje van den Ham, Willem de Jong, Marie Schouten, Annie Ger hards, Abram Linschooten, Nelie Oostveen, Lena Oostveen, Wim van Schaik, Gerhard den Haan, Joop AalbeTsberg, Annie de l'Ecluse, Louise Planje, Beppie Planje, Suze van Leeuwen, Cor Broers, Piet Nieboer, Cio- ca van Dam, Kees van der Burg. Paulus van der Burg. Karei Voorzaat, Johan Mulder, Koos Ruygrok, Sander Ruyrok, Jacobus Brouwer, Anna van Woudenberg, Jansje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg Mijndert Jongeleen, Annie Jongeleen. Pietje Jongeleen, Letty Schade, Jasper Koevoet Arie Koevoet, Coba Koevoet. Bep Haarlem, Gobus Flippo, Piet Aren, Dinie Ridderikhoff, Jaap Ridderikhoff, Annie Molijn, Ali Molijn, Catharina van Egmond, Greta de Vries, Abram van Wijk, Matthijs van Wijk, Frans Schimmel, Geertruida Kerkvliet. Nico van Wijk, Jan Gats, Henny Hulsbergen Henning, Otto Crabbendam, Joop van der BeL Daan Baars, Herman Zaalberg, Koos Hofstra, Thomas Hofstra, Jo Gerhards, Anje de Gell- der, Mini Metselaar, Ali van Egmond, Jo van der Meer, Plonia Smits, Bertus Boom, Netty Boom, Cootje Poldervaart, Henk Hering, Willy de Neys. Eene groote massa brieven van de jeugd uit het Kinderziekenhuis, Cla- zina van Venelie, Mientje v. Riessen, Netaie van Riessen. RA ADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Van wie ia die baard) van hem of van haar t IL Ingezonden door Willy de Neya, Welke regen ia niet nat t HL Ingezonden door Annie Bavelaar. Een straat in Leiden van 13 letters, i, 2, 3, 4 is een maand. 6, 6, 6, 7 ia een meisjes» naam. 9, 11, 12, 10, 13 een fcractatie. IV. Ingezonden door het drietal Koevoet. Iets van 12 letters waar in Leiden heel dikwijls over wordt gesproken. 1, 2, 3 ge bruikt men op school. 4, 5, 6 is een boom, 9, 11, 8, 12 slaat men op aan het strand* 9. 7, 8 om bier in te bewaren. 10 is de laatste letter van het abc. V Ingezonden door N, N. Mijn geheel van 9 letters is iets dat alle jongens 's zomers graag doen. 7, 2, 2, 3 zijn er meerdere in ieder huis. 4, 5, 6, 7 is een vrucht. 7, 8, 9 loopen kippen in. 1, 2, 3 is een toiletartikel VI. Ingezonden door Willy Raadsen. Met g ben ik een vogel, met h ben ik een jongensnaam, met j een meisjesnaam, met 1 een wapen uit vroegere tijden. VIL Ingezonden doo* Jo Nagtegaal. Een plaats in de provincie Utrecht van 8 letters. 1, 7, 3, 4. 2. 8 is een jongens naam. 7, 6 een lengtemaat. 4, B, 7, 6 noodig om brood te bakken. 1, 2, 2, 3, 8» 5, 4 een mooie stad in Noord-Holland. VIIL Ingezonden door de 3 zusjes van Iterson, Een lichaamsdeel waarvan men ar heeft. Keer het om, dan wDrd ik iets ronds, dat dikwijls tusschen die 2 lichaams deel on door moet gaan. De volgende week alle brieven nog naar Den Haag, Badhuisweg 141. Ingezonden door Maartje Haasnoot* Nog eigei. Meester: „Wat is erger dan een man zonder land t" „Een land zonder een man", lachte een ondeugend leerlingetje Ingezonden door Beppie Bots. Een grappenmaker. Baas: Heb je den brief naar de post ge4 bracht." Loopjongen„Och baas, ik heb den brie! laten vallen." Baas: „Wel foei kwajongen en waart" Jongen: „In de brievenbus, baas." Ingezonden door Willy Horst. Mijnheer en mevrouw Jansen komen elk jaar op een boerderij logeeren. Toen zij nu weer weggingen zea mevrouw J. tot de boerin: „Je vindt het zeker wel gezellig als we weer terugkomen hè t" „Nou, óf ik", zei de boerin, „want als u weg bent, is het huis net een stal zon der vee."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 24