Geertje en het Elfje. bier helaas nooit meer buiten zitten, wel beel jammer, het is bier zoo mooi in de Scheveningsche Boschjes. Ziezoo nu ga ik maar aan de aparte ant woorden beginnen, het was weer een flink dik pakket vandaag, heel wat brieven om na te zien en te beantwoorden. Henk Hering geniet je zoo van je nieuwe spoortrein, speel je er 's morgens vroeg al mee en 's avonds ook nog, dan denk ik dat je er 's nachts in je droomen ook nog wel mee speelt. Willy de Neys, het raadsel van den gou den regen, heeft er al eens ingestaan. Zoo, ben je kort geleden nog in de Schevening sche Boschjes geweest? mooi niet waar? het spijt mij dat ik hier steeds zulk allertreu rigst weer tref. Gootje Poldervaart, dat is heel best hoor dat je die nieuweling eens hielp dat was prettig voor haar, jij doet al zoo'n tijd mee; dus je weet er al alles van. Ik vind dien regen ook zoo akelig. H. Noort.wil je je voornaam altijd voluit schrijven? Je mag mij Tante noemen. Je behoeft je niet zóó te haasten, de brief be hoeft niet Zaterdags al op de post gedaan, als je het Zondags of Maandagsmorgens doet, is het vroeg genoeg. Annie en Jan Paardekooper jullie mogen mij tante noemen, maar ik ben niet: Tante Jo, waarom denkt je dat? Als jullie eens ge lukkig mogen loten als er prijsraadsels zijn, en als je dan niet zelf naar Leiden kunt gaan of iemand van je familie of kennissen om het boek te halen, dan zou je het door een bode kunnen laten halen, maar er gaat toch zeker wel eens iemand die je kent naar Leiden. Dus zoodra je eens een prijs mocht loten, dan moet je dat maar eens vragen. Neelie en Marietje de Best, ik miste jullie al een poos; heel best dat je nu weer gere geld mee gaat doen. Jan en Eempien Wassenaar, ja als je wilt. mag je wel wat nieuws inzenden. Drietal van den Akker, natuurlijk altijd blijven hopen op een volgende keer. Janny v. d. Kamp, noem mij gerust Tante, dat doen alle kinderen, O ik vind het zoo jammer dat het altijd meer regent en het soms al zoo koud is, nu ik hier in de Scheveningsche Boschjes logeer; ik zou •hier zoo graag van buiten willen genieten. Nelly Eikelenboom, wat jammer dat je niet mee kon doen aan de prijsraadsels om dat je ziek was. Het was ook zulk ellendig nat weer toen met de komst van de Prinses en als je dan al verkouden w.is en daarop nog kletsnat worden, natuurlijk wordt je dan ziek. Dank voor de nieuwe raadsels en anecdotes. Nelly en Bertus Boom, dat was een heel aardig foppartijtje van je moeder; des te grooler was toen de verrassing dat Bertus een prijs had Je hebt zeker een heel mooi boek gekregen. Dat raadsel van den spot vogel heeft er al eens ingestaan. Jo v. d. Meer, zoo, was die brief met „Wel te rusten" van jou. Neen ik neem zoo iets niet kwalijk. Zoo, is je broertje nu altijd zoo heerlijk aan het spelen met alles wat hij op zijn verjaardag heeft gekregen? Heb ben jij en Ali dezelfde nieuwe jurk? A-li van Egmond, ben je aan het fietsen begonnen en gaat het al goed? Dat is wel prettig hè met waterverf de teekeningen kleuren, zorg maar dat je geen vlekken krijgt aan je goed. Mini Metselaar ik weet er nog niets van of ik 3 October in Leiden kan komen, ik wou het wel graag. Vroeger logeerde ik wel in Amsterdam, toen had ik er familie, maar nu niemand meer. Anje de Gelder, dat was heel jammer dat de zanguitvoering niet door kon gaan. vooral omdat het door zoo'n treurige reden was. Nu gebeurt het zeker later nog Tk dank Niesje wel voor haar aardige briefkaart. Thomas en Koos Hofstra. wat heeft Th. prettig in den Haag gelogeerd. Dat was zeker eene groote verrassing voor iedereen toen hij thuis kwam en voor allen zoo'n mooi cadeautje had meegebracht. Vond je de roltrap leuk? Joop van der Be'l, ik kan er nu nog niets van zeggen of ik 3 October in Leiden kan komen. Ik zal je raadsels bewaren, maar ik geloof dat het eerste er al eens heeft inge staan. Otto Crabbendam, pas jarig geweest? nog wel gefeliciteerd hoor. Den heelen dag vergeefs gezocht! Nu zat Geert moe ter neer; haar mandje was nog bijna leeg Klein Geertje kon niet meer. Haar moedertje lag ernstig ziek, werd zóó door dorst gekweld Daarom was Geert zoo gauw ze kon naar 't Bramenbosch gesneld. Misschien als moeder heel den dag en ook nog in den nacht verkwikt werd door wat bramensap, dat dit genezing bracht! Zoo dacht de lieve, kleine Geert en keek vol ijver rond, of zij ook in het struikgewas nog rijpe bramen vond. Helaas, een enk'le was er slechts te laat was 't in den tijd mistroostig zat ze op den berm, die arme, kleine meid. Henny H. H. je had verge'len je naam on der je brief te zetten, maar ik herkende je schrift Jan Cats, dat raadsel heeft er al eens in gestaan. Frans Schimmel, het spijt mij voor jou, maar de meeste van die raadsels hebben er al eens ingestaan. Abram en Matthijs van Wijk, ja wat is het treurig weer den laatsten tijd. Ik ben blij dat jullie de raadsels dan eene aardige afleiding vinden als je in huis moet blijven. Geertruida Kerkvliet, ja zeker ken ik Cisca, ik kreeg al dikwijls e'en brief van haar. vandaag is ze ook weer bij de goede oplossingen. Komen jullie Zondag's altijd bij elkaar op visite? Piet Aren. nu moeten jullie weer eenige weken wachten eer er weer prijsraadsels komen gebeurt eens in de 5 of 6 weken Bep Haarlem, het is best hoor, dat je weer mee gaat doen. Dus het bevalt je zoo goed op de vakschool, heb je er al van allerlei geleerd? Adri Zaalberg, na 7 November behoor je tot de grooteren. Je mag natuurlijk meedog. Carel en Marinus Hansen, ik zal jullie raadsels voor en na eens plaatsen. Het is hier net zulk akelig regenweer als in Leiden Marie Tegelaar, je mag meedoen, mij Tante noemen, en je behoort tot de groote- ren. Heb je zoo'n lief poesje? ik houd ook erg veel van kleine' poesjes. Calharina van Egmond. heb je den ver jaardag van je vader prettig gevierd? Ik weet er heusch nog niets van. of ik 3 October in Leiden zal kunnen komen, dat zal ik later wel schrijven. Ci9ca v. Dam ben je Zaterdag jarig ge weest? ve<?J plezier gehad? was je vriendin bij je op visité? Johan en Frederik Mulder die raadsels van de echo en dat rollen hebben er al eens Daar kwam op eens een elfje aan, zoo klein en fijn en teer; het toonde haar een groote braam en sprak: zoo zijn hier meer. Kom, droog je tranen en ga mee; ik wijs j' een plekje fijn, dat nog door niemand is ontdekt Dat zal van jou nu zijn. Er groeien bramen groot en rijp, die helpen moeder gauw; En ben je zelf soms al te moe, dan pluk ik ze voor jou! Het vriend'lijk elfje hield zijn woord en 't ging zooals hij zei Geerts Moes was spoedig weer hersteld O, wat was Geertje blijl HERMANNA. ingestaan. Hebben jullie veel broertjes en zusjes? x Cor Broers dat dacht ik wel dat je weer terug zou komen. Heb je zoo leuk meege daan met de feesten op 31 Augustus, ton kruipen weet ik wel, maar treintje loopen niet, als je wilt, leg mij dat eens uit in het kort. Nettie en Mientje van Riessen hoe grap pig zooals je dat schreef Nettie in de maand met de N., Mientje in de maand met de M. Is Mientje nu weer beter? weer naar school? Clazina van Venetië je brief kwam Woens dagmorgen dus nog op tijd. want ik moet Woensdag altijd nog het grootste deel der correspondentie schrijven, ik kan onmoge lijk alles op Dinsdag klaar krijgen. Suze v. Leeuwen doe maar gerust mee en vraag maar alles aan Cootje hoe of zij het gewoon is te doen. Jacobus Brouwer ik vrees dat ik niet in Leiden kan komen 3 October. Nu dat was goed van je bedacht dat ik het verleden week met de prijsraadsels toch al druk ge noeg had. Drietal Jongeleen waren jullie verleden week uit, neen dan kon je niet mee doen aan de raadsels. Als Mijndert voortaan geen tijd meer heeft, dat kan hij niet helpen, la ten Annie en Pietje dan maar meedoen. Greta de Vries het heeft hier ook alle da gen geregend de vorige week Nu is het ein delijk wat beter zoodat ik de laatste dagen wel in de boschjes wandel. Dat is aardig hoor dat jullie van af de speelplaats van de school alles kunt zien wat er op het Schuttersveld wordt klaar gemaakt. Drietal Koevoet, o ik vind kleine ko nijntjes zoo snoezig, we hadden er vroeger thuis ook, toen we nog kinderen waren en een grooten tuin hadden. Jammer dat er eenige van de kleintjes zijn gestorven Groot gelijk dat jullie om beurten schrijft, niet alle drie iedere week. Drie zusjes van Woudenberg, jullie bent

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 23