S. G. J. DE GROOT De Lederhout Kofier DIRECTIE en ADMINISTRATIE 68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 September 1927 Vierde Blad Ne. 20714 UIT DE RIJNSTREEK. EEN NIEUWE VINDING UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 ALPHEN. Zooals wij eenigen tyd geleden reeds meldden, heeft het bestuur van „Het Groene Kruis", alhier het initiatief genomen tot oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen. Het is Sn dit streven volkomen geslaagd. Te beginnen met Dinsdag 27 Sept. a.s. zal in het wijkgebouw aan de Prins Hendrikstraat en vervolgens eiken Dinsdag middag van twee tot drie uur een spreek uur worden gehouden voor gezonde zuige lingen door dr. W. H. Oeberius Kapteijn, van Leiden. Van deze gelegenheid kan door een ieder geheel kosteloos gebruik gemaakt worden. De kinderen worden daar geregeld onderzocht en gewogen, terwijl de móeaers- raad ontvangen omtrent voeding, kleeding, li£g'rig en2- Het geheele eerste levensjaar kunnen de kinderen onder toezicht blijven. De bedoeling is de gezonde kinderen ge zond te houden en hen dus voor ziekten zooveel mogelijk te behoeden. Ook kwalen en gebreken van lateren leeftijd beginnen dik wijls reeds ongemerkt in het eerste levens jaar. Het is raadzaam zeer vroegtijdig (als het kind 2 6 3 weken oud is) op het spreekuur te komen en het trouw en geregeld te blijven bezoeken. Een nadere aanbeveling zal voor de moeders wel overbodig zijn. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. v. E. Kroone en R. G. Fokker. Hendrik, z. v. A. Smit en A. Verwey. Gerardus en Adrianus, z. v. Th. Leliveld en C. Hoogenboom. Johannes, z. v. J. 'de Koning en B. Roskam. Andriss, z. v. J. C. Domburg en M. Kranenburg. Overleden: A. de Vlieg, 2 mnd. (ovarl. te Leiden).' Adrianus Leliveld, 2 dg. Gevestigd: A. Boelen, dienstbode, van Hilversum. M. 0. Korse, zonder beroep, van Zalt-Bommel. A. Haaksraan, bakkers knecht, van Woerden. Vertrokken: Jan Balten, banketbakker, naar Den Haag. A. Stigter, zonder be roep, naar Gouda. C .van Duuren, rij knecht, naar Zwammerdam. E. van den Berg, landarbeider, naar Zegveld. 11. Vianen, zonder beroep, naar Zegveld. De z.g. RJnie-collecte, ten bate van het Christelijk onderwijs, tiie vorige week gehouden werd, heeft in deze gemeente opgebracht f 254.861/2. Op Dinsdag 26 September a.s. zal er ten Gemeentehuize gelegenheid zijn tot kostelooze in- en her-inenting. De door den raad onlangs aangenomen verordening op het melkventen op Zondag treedt heden in werking. Zondag zullen dus de melkslijters geen melk meer bezorgen. 's Morgens van 8 tot 9 uur is er echter gelegeidieid om melk !n de winkels af te halen. HAZERSWOUDE. Chr. Volksbibliotheek. De Vereeniging Christ. Bibliotheek hield in „Salvatori" haar jaarvergadering, die, zooals gewoonlijk, matig was bezocht. De voorzitter, ds. Luuring, opende het samenzijn met gebed en las Psalm 146. Naar aanleiding daarvan werd gewezen op het groote hut, en de behoeften waarin de bibliotheek voorziet. Den aanwezigen werden hartelijk welkom geheeten en den medebestuursleden erkentelijkheid betuigd voor den omvangrijken arbeid, welke op dit terrein in het belang der gemeente wordt verricht. Daarna werd de eecretaris, de heer J. Blyleven, in de gelegenheid gesteld de notulen te lezen, welke onveranderd werden goed gekeurd, waarna hij het jaarverslag uitbracht waarin de lotgevallen der vereeniging wer den geschetst. Gememoreerd werd, dat in het leesseizoen 19261927 niet minder dan 3220 boeken werden geruild en dat de animo voor deze vereeniging 'in stijgende lijn gaat. De penningmeester, de heer Js. van Pijlen, gaf daarna een overzicht van de ontvangsten en uitgaven, dn noemde als ontvangsten f267.76, en als uitgaven f 175.32, een batig saldo aldus van f92.44. De commissieleden voor het nazien dezer rekening, de heeren A. Hoogendoorn en L. van Gorkum Jbzn., hebben een en ander in orde bevonden, en de penningmeester werd daarop gedecharcheerd, met een woord van dank voor de accuratesse. Daarna werd medegedeeld, flat het bestuur besloten had een nieuwen catalogus te doen vervaardigen, welke voor 'den prij3 van f 0.25 beschikbaar wordt gesteld. By de bestuursverkiezing, die daarna ge houden werd, werden fle aftredende leden, de heeren ds. Luuring, W. Rijnsburger en J. Blyleven, met bijna algemeene stemmen heikozen, die allen deze herbenoeming aan namen. Benoemd werden tot leden van de com missie tot het nazien van de rekening van den penningmeester van 19271928 de hee ren Ng. van den Toorn en Alb. van Rijssel. Bij de daarop gehouden rondvraag werd nogmaals de aandacht gevestigd op het nauwkeurig toezicht op tie boeken, en be sloten werd om hen, die de boeken vernield terugbezorgen, eenigen tijd van boeken ruilen buiten te sluiten. De bibliotheek commissaris zal daaraan zijn aandacht wijden. Daarop sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. De Chr. Jong. Vereeniging „Eere zij God" heeft haar winter-campagne weer in gezet. In de eerste dezer vergaderingen is een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heeren S. de Bruin, voorzitter; J. Fax, 2.0 voorzitter; Joh. de Kort, secretaris; D. van Staveren, penningmeester; Jac. Kroon, biblotbecaris; en W. Oppelaar, alg. secundus. Onder leiding van den heer B. Offringa 2ullen de vergaderingen van de Chr. Knapen- vereeniging „Samuël" a.s. Zondagmiddag om 2 uur aanvangen in het lokaal achter de Geref. Kerk. LEIDERDORP. De windhoos. Gisteravond te ongeveer 7 uur heeft tydens een geweldige stortbui, een hoos ter hoogte van fle Doesbrug een verschil lende gebouwen aanzienlijke 6chade aange richt. Tal van dakpannen vlogen over de straat, terwijl het flak van den timmerwinkel van den heer Meerburg geheel werd ontzet. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De hoos, die van het Westen naar het Oosten trok, had een breedte van ongeveer 50 meter. WOUBRUGGE. Donderdag werd fle brug alhier aan gevaren door een vaartuig uit Leiden, be laden met jjzer. De breede bovenlast yzer nam den westelijken klap van de brug mede, welke te water viel. Een en ander veroor zaakte groote stagnatie in de vaart alsmede in de passage van voertuigen. ZWAMMERDAM. Enrgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. v. Jan Zwaneveld en Evertje Kaptein; Johannes Adrianus; z. v. Adrianus de Wit en Jacoba v. d. Zon. Ondertrouwd: Johannes Augustinus Dirk Auerbach, jm., 29 j. en H^ndrika Wilhel- mina Muller, jd., 26 j., te Hazerswoude. RECLAME. Noordeinde li - Leiden - Telef. 706 zeer licht en goedkoop, in diverse maten en klenrcn voorradig. 7203 HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Le Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de waarnemende burge meester, den heer Knaa-p. Afwezig de heer Blom. Ter tafel kwam het verslag omtrent den toestand der gemeente over het jaar 1926, hetwelk op de secretarie voor de leden ter inzage zal worden nedergelegd. Ingekomen was een verzoek van het be stuur der bijzondere school te Abbenes om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van drie nieu we kachels. De voorzitter stelde, ingevolge door den gemeenteopzichter uitgebracht rapport, voor om een bedrag van f 120 toe te staan Nadat de heer Scheffer nog de voorkeur had gegeven aan electrische or centrale verwarming ea de voorzitter had medegedeeld dat dit momenteel moeilijk in toepassing is te brengen, maar wel bereid te zijn deze zaak ook met betrekking tot andere scholen in studie te nemen, werd het voorstel goedgekeurd. Aan den heer G. Tit werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school nummer 4 te Hoofddorp met ingang van 1 December a.s. wegens zijn benoeming aan de U.L.O.-school te Sche- veningen. De voorzitter deelde hierop mede dat de voordracht voor de benoeming van een hoofd aan de openbare lagere ulo-schooi (vacature W. J. Klaver) in overleg met de inspectie is gereed gekomen en dat daarop werden geplaatst: 1. de heer W, Vis, hoofd van de opgeheven ulo-school te Zaandijk; 2. de heer S. H. Bloemer, hoofd eener school te 's-HeerenibeTg3. de heer G. Ha venkamp, hoofd eener school te ittersum, gem. Zwollerkerspelhij verzocht den Raad om in deze vergadering aan de benoeming van den heer Vis te willen medewerken. Verschillende leden hadden echter daar tegen bezwaren en achtten het wenscbelijk de benoeming tot een volgende vergadering aan te houden teneinde alsnog in de gele genheid te zijn omtrent de sollicitanten nadere inlichtingen in te winnen. Besloten werd de benoeming aan te hou den. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot het aanvragen van voorschotten krach tens de landarbeiderswet. De heer Van Wijk vond den prijs van den aan de aanvragers te verkoopen grond te duur; hij kon er zich niet mee vereenigen, dat de arbeiders op zulke zware lasten ko men te zitten eö achtte dit in strijd met de wetsinterpretatie om aan de landarbei derswet een zoo ruim mogelijke toepassing te geven. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie, waarbij sommige leden er zich voor verklaarden om dit punt, alvorens een beslissing te nemen, eerst nog eens nader onde» de oogen te zien en het ad vies van de commissie voor plaatselijke werken in te winnen. Tenslotte werd besloten deze aangele genheid en de verdere punten der agenda tot de volgende vergadering aan te houden. Afscheidspredikatie. Ds. J. van Henten, predikant bij de Geref. Kerk te Nieuw-Vennep, alhier, die het beroep naar Enschedé heeft aangenomen, hoopt Zondag 2 Oct. a.s. des namiddags te half- drie zyn afscheidspredikatie te houden. Burgerlijke Stand. Geboren: Lysje Maartje, fl. v. J. M. Roodenburg en G. C. de Vries. Theodora Adiiana, d. v. W. v. Woerkom en M. A. Mesman. Wouterina Hendrika, d. v. G. Resoort en J. G. Paans. Jan, z. v. A. Knook en M. Groeneweg. Antoinetla Hillechina, d. v. P. L. v. Andel en H. A. Mulder. Jietske, d. v. J. Meinema en G. Blankert. Alida Agnes, d. v. P. B. Zwetsloot en A. C. v. Staveren. Christina, d. v. M. H. v. d. Meer en Chr. Pecht. Joannes Hendrikus, z. v. G. J. Poelgeest en G. v. Warmerdam. Dirk, z. v. II. G. Huiskens en H. C. Kaslander. Ondertrouwd: A. M. Trompert, 25 j. en C. A. Duivenvoorden, 21 j. J. Koopman, 25 j. en A. Huigsloot, 19 j. C. A. v. d. Blom, wednr., 42 j. en K. M. v. d. Kruit, 40 j. H. v. Hooidonk, 23 j. en E. M. P. Oudshoorn, 18 j. H. J. Gaemers, 21 j en L. Zorge, 22 j. Leonardus Cohen, 58 j., gehuwd met M. H. du Mosch. Apolonia v. d. Heuvel, 64 j., gehuwd met H. Kaars. Jacob Johan, 4 j., z. v. A. de Nys en M. Molenaar. Donderdagmorgen liep op den Kruisweg nabij Hoofddorp een koppel koeien van den koopman v. d. H. De geleider zorgde er zoo goed mogelyk voor, dat de dieren rechts van den weg bleven loopen, doch kon niet voorkomen, dat een der koeien plotseling den weg wilde oversteken. Op hetzelfde oogenblik naderde met vrij groote snelheid een vrachtauto van den melkiyder S., waar van de bestuurder niet tijdig meer kon stoppen, zoodat een hevige botsing het ge volg was en' de koe de achterpooten finaal werden afgereden. Een knecht van den slager K., die het ongeluk zag gebeuren, verrichtte een goede daad door direct het dier naar den graskant te sleepen en af te maken. De autobestuurder stopte na het gebeurde, ten einde zich met den eigenaar der koeien te verstaan en kon daarna zyn reis ver volgen. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM. De afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.-K bond van Spoor en Trampersoneel „St.-R-aphaël" hield een le denvergadering. Wegens afwezigheid van den penningmeester werd het fin. verslag aangehouden. Inzake de monument-actie tot stichting van eigen sanatoria werd besloten, door huisbezoek propaganda te maken. Het hoofdbestuur had een schrijven ingezonden, waarin te kennen wordt gegeven, dat het ledental der afdeeling voorloopig te klein is om een plaatselijken Tandarts te benoe men. Voor het organiseeren van den jaar lij kschen feestavond koos men het corurté van het vorig jaar. Bij de rondvraag wees de heer Vennis op het gevaarlijke van den overweg aan de Beeklaan. Dit gevaar wordt nog vergroot, als aanstonds vrijwel uitslui tend electrischen treinen loopen, waarvan men geen rookpluimen kan constateeren, en die met nog grooter snelheid loopen. Aan den secretaris werd opgedragen, hierover met het hoofdbestuur te correspondeeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. In een der seintoestellen van de N.Z.H. Tram, aan de paal bij de groote steeg, ont stond kortsluiting en brand. Het toestel bleef eenigen tijd branden en trok vrij veel be langstelling. LISSE. Toelating*- en overgangsezamens Rijkstuinbouwschool. Geslaagd by het op 20 en 21 September gehouden toelatings-examen aan fle Rijks tuinbouwschool voor de Bloembollencultuur alhier: A. W. Alkemade, Noordwijk; J. C. Bakker, H. Kuiper, te Haarlem; H. Breimond, Abbenes; J. A. Bronkhorst, Heemstede; A. H. W. A. Bijvoet, J. Th. Ketelaar, Overveen; N. A. Eelman, Koog (Texel); J. Engel, H. J. Hylkema, W. Velthuys, Hillegom; P. le Grand, J. W. Koning, J. M. Slingerland, Sassenheim; H. G. van Lent, Beverwyk; Ch. de Meulder, C. van Parijs, Lisse; G. H. J. Molema, Wassenaar; H. J. van Parera, Noordwykerhout; W. Roos, L. W. Steensma, Amsterdam; G. J. Verdegaal, J. N. Verde- gaal, Vogelenzang; en J. A. Heidsma, Am sterdam, alleen voor de vreemde talen. Na afgelegd her-examen werden nog tot de 2e ld. bevorderd: H. J. G. Hermans, Hillegom; H. Koelewyn, Haarlem; P. D. Lindhoud, Noordwyk; J. Ruygrok Jzn., C. N. Veldhuyzen van Zanten, Hillegom; D. v. Wieringen, Abbenes; W. v. Zadel, Aerden- hout. Afgewezen werd één leerling. Tot de 3e klasse werden na afgelegd her-examen bevorderdH. W. Bader, J. Durieux, Sassenheim; J. 0. Mooy, Haarlem; P. v. Reisen, Voorhout; A. H. v. Zadel, Aerdenhout. Den 29 September a.s. herdenkt de harddraverijvereeniging „Lisse" haar 25- jarig bestaan. Het bestuur heeft besloten er dit jaar op dien datum een grootsch paardensportfeest van te maken. Aan prij zen wordt f 1400 uitgeloofd. Des morgens om halfelf vangt een draverij van meet aan en des middags om twee uur een handicap- draverij. De kortebaandraverij te Lisse kan tot een der beste van het geheele land ge rekend worden en naar men ons mededeelt zijn de beste kortebaanpaarden uit het ge heele land ingeschreven De Chr. Zangvereeniging „Excelsior", alhier, behaalde op het groot nationaal zang concours te Broek in Waterland de volgende prijzen: een lsten prys in de 3de afd, met 344 punten; een directeursprys voor het hoogste aantal punten op den geheelen dag; extra directeursprys voor het hoogste aantal döoi3) döjtspea\ uejaaqeS uep joao uejund gemengae koren); een 8den prys in den oere-wedstryd. Dinsdag 27 September herdenkt de heer Th. Weber, dat voor 25 jaren door hem alhier een koek- en banketbakkerij op gericht werd. Om dit feit Diet geheel on opgemerkt voorbij te hten gaan wordt aan alle cliënten een aardige tractatie aange boden. NOORDWIJK. Vermeende onregelmatigheden gepleegd door een gemeente-ambtenaar. Reeds eenigen tijd loopen hier ter plaatse hardnekkige geruchten over onregelmatig heden, welke zouden hebben plaats gehad bij den aankoop van de Motorbrandspuit voor de gemeente en andere gemeente-le veranties, waarbij een hoofdambtenaar der gemeente betrokken zou zijn. Naar wij ver nemen is deze aangelegenheid thans in het College van B. en W. ter sprake gebracht, zoodat een ernstig onderzoek naar de juistheid dezer geruchten vermoedelijk zeer waarschijnlijk is te achten. Ziedaar het bericht, zooals wij het gis termorgen van een onzer Noordwijksche lezers ontvingenDaar dit bericht in zijn bovenstaanden vorm de gelegenheid opende tot het maken van allerlei gissin gen, waardoor allicht een smet zou kun nen worden geworpen op een te goeder naam en faam bekend staand persoon en zulks in de eerste plaats vermeden dient te worden door een dagblad, dat er prijs op stelt zijn naam van journalisliek-fatsoen- lijk blad ongerept te bewaren, hebben wij ons gistermiddag persoonlijk naar Noord- wijk begeven ten einde te trachten eenig meerder licht te verkrijgen in deze voor ons duistere aangelegenheid. De geruchten, welke de ronde doen, ko men in hoofdzaak hierop neer: Reeds geruime ntijd geleden besloot de gemeenteraad tot den aankoop van een motorbrandspuit, voor welker kosten van aanschaffing een bedrag van circa f 5500 werd gevoteerd. Toen de bestelde spuit, geleverd door de firma Bikkers te Rotterdam, ter plaatse arriveerde, werd door deskundigen aan den gemeente-architect gerapporteerd, dat het Ford-chassis waarop de spuit was gecon strueerd, reeds circa een. jaar in gebruik moest zijn geweest. Naar de meening van bovengenoemde deskundigen nam de gemeente-architect van dit rapport niet voldoende nota. Daarop richtten de deskundigen zich met een request tot het college van B. en W., waarin zij hun bevindingen mededeel den en den gemeente-architect er van be schuldigden een groot gedeelte van de door de firma Bikkers verleende provisie ad tien procent t>e hebben getoucheerd. In verband hiermede verzochten zij B. en W. een nauwgezet onderzoek te willen in stellen of bedoelde ambtenaar inderdaad deze provisie genoten heeft. Naar aanleiding van deze geruchten had den wij een onderhoud mot den burgemees ter jhr. Van Panhuys, die ons machtigde het volgende mede te deden Het adres is afkomstig van een Noord wijksche firma^ welke zich door den gang van zaken gepasseerd gevoelt. Wel degelijk, zoo zeide jhr. Van Panhuys ons, heeft de gemeente-architect van het rapport der deskundigen notitie genomen en het te onzer kennis gebracht. Naar aanleiding da-ar van ie èn door de firma Stallinga uit Leiden én door de di rectie van de NV." „Het Motorhuis" te Leiden de laatste in overleg met een inspecteur der Ford-depots te Rotterdam, een onderzoek naar het bewuste chassis ingesteld, waarbij beide firma's tot de conclusie kwamen, dat het chassis absoluut ongebruikt was afgeleverd. Weliswaar dateerde het serienummer van October 1926, doch dit vond zijn oorzaak in het feit, dat het chassis al dien tijd te Rotterdam in depot is geweest. Met betrekking tot de provisie-kwestie zeide de burgemeester, dat de firma Bik kers pertinent verzekerd heeft geenerlei provisie, dus ook niet aan den gemeente architect, de hebben uitgekeerd, terwijl ge noemde ambtenaar eveneens ontkende eenig financieel voordeel door deze trans actie te hebben genoten. Het is dan ook de vast-e overtuiging van den burgemeester, dat de architect geheel vrij uitgaat. De beweringen in het adres worden z.i. trouwens ook door geen enkel bewijs gestaafd. Het adres is in het college van B. en W. nog niet aan de orde gesteld. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. De afdeeling Noordwijk en omstreken ver gaderde in hotel Royal onder voorzitterschap van den heer H. de Boer. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. In het Alpengebied heeft spreker in zijn vacantietyd heel veel gezien op het gebied van bloemen; hij liet den leden afbeeldingen van een aantal van door hem daar aange troffen bloemen zien, deze nader toelichtende. Op de tafels bevonden zich diverse bloe men, peren, appels en eenige aardbeien, waarvoor de voorzitter dank bracht aan de inzenders. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dank goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken bevonden zich de stembiljetten der hoofdbestuursleden. De heeren De Lange, te Rotterdam, en Noyon. te Ellecom. zullen de candidaten der afdeeling zijn. Diverse andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden benoemd de heeren F. Rusch en F. II. van Spanje en als plaatsver vangers de heeren A. Overvelde en A. Ende- ma Dezen heeren werd opgedragen het voorstel der afd. n.l. de uitbreiding van het orgaan te verdedigen. Besloten werd de cur sus te geven door den heer II. J. Veenema biologisch candidaat, werkende onder prof. Jansen te Leiden, op Vrijdag 14 October a s. te 8 uur te doen beginnen De lessen zullen worden gegeven om de 14 dagen De heer Veenema zal behandelen het zeer belang rijke onderwerp ..Hybridiseeren", een on derwerp van zeer groot belang voor allen, die in het bloembollen- en, blpemisten-vak werkzaam zijn. Genoemde heer zal alles zooveel mogelijk met demonstraties e.d. ver duidelijken. Ook niet-leden kunnen aan dezen cursus deelnemen. De onkosten zullen ongeveer f 3 per deelnemer bedragen. Staan de de vergadering gaven zich reeds 15 per sonen tot deelneming op. He't belooft zeer leerzaam en interessant te worden. De heer Guis geeft thans een zeer leerzame lezing over dei aardbeien cultuur, gevolgd door een kleine bespreking over de aanwezige peren en appels. Door den heer L. v. d. Meer werd als afgevaardigde een kort verslag uitge bracht van de bloemendettionstratie te Lei den. Hierna keuring en verloting der aan wezige blóemen en van het fruit Bij de rondvraag dankt de penningm. de heer Rotteveel voor het prachtige cadeau en de belangstelling bij zijn zilveren huwel ijksfeest ondervonden en biedt den leden een dronk aan. Geen der Heeren meer het woord verlangend sluit de voorzitter deze zeer geanirnc'erde vergadering. NOORDWIJK AAN ZEE. Tijdens de verbouwing der Ned.-Herv. Kerk zal de gemeente haar godsdienstoefe ningen houden in de autogarage van den heer A. Verloop itan den Achterweg. Deze ruime garage is zeer geschikt om na in richting als hulpkerk dienst te doen. OEGSTGEEST. Woensdag en Donderdag is de bazaaf voor de tweede Ned.-Herv. Kerk druk t>e- zochl geweest. Vooral des avonds was het bezoek overweldigend en werden goede zaken gemaakt. Het ging er tevens vrooljjk en gezellig toe. Hedenavond, de laatste avond, zal getracht werden de restanten in yeiling te brengen. Er zyn in de stands reeds groote gapingen la constateeren. WARMOND. Het zevenjarig zoontje van den heer H. van Sch., alhier, had gistermiddag het ongeluk van een wagen met zand te vallen en kwam onder de wielen terecht. Ernstig gekneusd werd. hij naar het ziekenhuis te Leiden vervoera. Op het Norremeer sloeg gistermiddag een scheepje, met 20 ton mest geladen, door den golfslag vol en zonk. De molenaar J. Bergman, die gelukkig het onheil zag, mocht het genoegen Bmaken den schipper, J. de G., uit Leiden, te redden. ZOETERWOUDE. Een windhoos. Omstreeks halfzeven gisterenavond onL. ontlastte zich boven deze gemeente e'en zware regenbui. Onweer werd niet gehoord, doch het water stroomde van den hemel en het was volslagen donker. Een windhoos, daarmede gepaard vernielde over 'n breedta van pl.m. 50 meter alles. Boomen langs den Rijndijk werden afgeknapt; de daken der huizen werden vernield, de telefoondraden» langs den Straatweg verspreid en het water uit den Rijn werd tot aan den nok der daken, opgetzwiept. De Rijndijk was geheel ver* speid door omver getallen boomen en te lefoondraden. Ook langs de spoorlijn Leiden Woerden was de hoos gegaan; daar waren de telegraafpalen afgeknapt en lagen dwars over de spoorlijn. Gelukkig werd dit door den wetkman den Eisen spoedig opgemerkt en de palen van de lijn verwijderd. Persoon-< lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Tot laat in den avond was men met man en macht bezig den straatweg weer vrij te ma ken. De Burgemeester was ook ter plaatse aanwezig. Gisteren reed de veehouder G. J. C. met zijn bejaarde moeder in een rijtuig in de Weipoort alhier, toen plotseling een der wielen van het voertuig dreigde af tel loopen De oude vrouw wilde uit het rijtuig springen doch kwam te vallen, waarbij zij een hare beenen ernstig verwondde. De ont boden geneesheer achtte den toc-lstand vrij ernstig. Onder het vee van den veehouder A. van L. alhier is besmettelijke ziekte (milt vuur) geconstateerd. Een der dieren is reeds bezweken. De stallen zijn onder politietoe-. zicht ontsmet. KERKCONCERT MIA PELTENBURQ. Louis van Tnlder en Hendi. Andriessen. Hel programma voor hel kerkconcert van Mia Peltenburg, Louis van Tulder en Hen drik Andriessen op Maandag a.s. in de Pie terskerk bevat liederen van Ern. Ohausson de Sévérac, P. Caec Huigens en N. H. An driessen, Gabr. Fauré, Alph. Diepenbrock en Hendrik Andriessen. Duetten van Leonardo Lep en L. Perosi. Orgelwerken van Bach en Hendr. Andriessen. CONCERTEN HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. In de opgave van de data der concerten der H. O. V. werd vermeld als eerste concert 2 October, dit moet echter zijn Dinsdag elf October.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13