INGEZONDEN. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. vakken een en ander zooals dat in de vol gende vijf punten is samengesteld: 1. „Algemeene beginselen van liet Ned. administratief recht; een overzicht van de bepalingen, welker uitvoering geheel of ten deele aan de gemeentebesturen is opgedra gen; in bijzonderheden afdalende kennis van deze bepalingen omtrent ten minste één belangrijk onderdeel van den publieken dienst" 2. „Aigeraeene beginselen van het Ned. Privaatrecht". Deze omschrijving werd beter geacht dan „Kennis van den inhoud der Ned. Wetboeken". 3. „Beginselen van het boekhouden". 4. „Beginselen der Staathuishoudkunde". „Praktische bekwaamheid in de ge meente-administratie". De heer Meyer diende na een uitvoerige toelichting de navolgende motie in, strek kende om: le. het voorgestelde ontwerp-reglement niet aan te nemen; 2e. het bestuur te verzoeken: a. het voorgestelde reglement te herzien en wel in dien zin, dat daarin alle eischen van algemeene ontwikkeling worden opge nomen; b. maatregelen te beramen, dat ten spoe digste het examen zoodanig worde inge richt, dat voortaan niet hoofdzakelijk fei tenkennis gevraagd wordt doch meer een algemeen inzicht, zooals in de „Mededee- lingen" van de Vereeniging is omschreven: c. overleg te plegen hieromtrent met de verschillende opleiders; d. te overwegen of daarna nog herziening van het reglement noodzakelijk is en zoo ja, nieuwe voorstellen in te dienen. Na een breedvoerige discussie werd het eerste gedeelte van de motie-Meyer, om het reglement niet in behandeling te nemen, met bijna algemeene stemmen verworpen. Daarna werd overgegaan tot de artikels- gewijze behandeling van het reglement. Bij art. 4 dienen de heeren Veenstra c.s. een amendement in om den eisch van twee jarige werkzaamheid te handhaven. Dit amendement wordt met bijna algemeene stemmen aangenomen. Verschillende sprekers kwamen er tegen op, dat onder de exameneischen als spe ciale vakken werden opgenomen beginselen van het boekhouden en van de staathuis houdkunde. Naar aanleiding der hierover gehouden besprekingen, deelde de voorzitter mede, dat hij zich met het bestuur zou beraden ten einde een duidelijker redactie hierom trent te formuleeren. 'De voorzitter schorste daarop de verga dering tot heden, HET GROENE KRUIS. Geen voorspoedig jaar. Te Hillegersberg is gisteren de 16e alge meene jaarvergadering gehouden van „Het Groene Kruis", onder voorzitterschap van den heer F. G. Fleischer uit Utrecht. Een woord van welkom werd gesproken door den voorzitter van de Z. H. Vereeniging „Het Groene Kruis", dr. J. Ph. Elias. De voorzitter van de algemeene vergade ring, de heer F, G. Fleischer, dankte dr. J, Ph. Elias voor zijn doord van welkom. Hierna richtte spr. zich tot den directeur- generaal van de Volksgezondheid mr. Lie- taert Peerbolte ais vertegenwoordiger van Z. E. den Minister van Arbeid. Hierna werd voorlezing gedaan van de ingekomen stukken. Tevens werd geconsta teerd dat negen van de elf provincies ver tegenwoordigd zijn. Nog werd een woord van welkom gericht tot den heer dr. W. H. Winkel uit Curasao en den heer dr. E. P. de Monchy Rzn. als vertegenwoordiger van de Adr i aan stich ti ng. Aan de orde was de bespreking van het verslag over het 15de vereenigingsjaar. Aan het jaarverslag hehben wij het volgende ontleend: Het jaar 1926 mag voor het Centraal Bu reau niet tot de meest voorspoedige gere kend worden. De achteruitgang is echter slechts van ge deeltelijken aard. Zij teekende zich af in den minderen omzet aan verplegingsmid- delen en andere vereenigingsbehoeften. Mochten wij er in het jaarverslag over 1925 op bogen, dat het aantal opdrachten was geklommen tot 1355 ter waarde van f23.734.821/», in 1926 konden wij het niet verder brengen dan tot 615 bestellingen, ter waarde van f 19.318.55. De oudste instelling van ons Centraal Bureau, de hygiënische bibliotheek, blijft zich langzaam maar gestadig uitbreiden. In den loop van het verslagjaar zijn aan het museum twee nieuwe onderdeelen toe gevoegd: afdeeling III betreffende het on derwijs en de opvoeding van misdeelde kin deren en afdeeling IV betreffende de ver spreiding van hygiënische wenken en vei ligheidsvoorschriften. De kruisjes-collecte te Utrecht bracht dit maal meer op dan het vorig jaar. Het aan tal pensioen-verzekeringen, door onze tus- schenkomst voor wijkverpleegsters is geste gen tot 101. Met inbegrip van den in Januari 1927 ge- eindigden 14den cursus hebben 167 gedi plomeerde zusters aan het onderwijs deel genomen, van welke 148 na voldoend eind examen ook als wijkverpleegsters werden gediplomeerd. Ongeveer de helft hiervan is reeds praktisch in de wijk werkzaam ge steld. De rekening van de lasten en baten der gezamenlijke diensten sloot met een gun stig saldo van f 6123.48. Hel kapitaal der vereeniging is zoodoende gestegen tot f 95.125.91 ongerekend een reserve voor koersverschillen ten bedr. van f 10.128.281/:»- Punt 6 van de agenda- het uitbrengen van het rapport door de financieele com missie werd op voorstel van den voorzitter aangehouden tot een volgende bijeenkomst. Het voorstel van het bestuur om te trach ten de gelden te verzamelen noodig voor de oprichting van een rust- en herstellingsoord van door ziekte of overspanning vermoeide vrouwen, met name huismoeders, was ver volgens aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat iemand die nog onbekend wenscht te blijven 6 H.A. grond te Beekbergen voor dit herslellings- oord heeft aangeboden aan het hoofdbe stuur. Men is de inrichting van zulk een herstellingsoord eens nagegaan en tot de ontdekking gekomen dat voor een eerste plan (40 personen) f 35.000 noodig is en voor een tweede plan (50 personen) f 60.000 noodig is. Van uit de vergadering kwamen stem men hier tegen op, daaT er reeds vele van dergelijke inrichtingen zijn. Op voorstel van de vergadering werd met algemeene stem men aangenomen, alleen nog maar gege vens te verzamelen voor genoemd herstel lingsoord. Het voorstel van het bestuur, naar O Indië voot den tijd van ongeveer een jaar een afgevaardigde te zenden ter bevordering van de verbreiding van „Het Groene Kruis" aldaar en te trachten, de daarvoor noodige gelden te verzamelen, zoodat deze uilzen ding kan plaats hebben geheel of nagenoeg geheel builen bezwaar der vereenigings-kas, werd aangenomen. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van het bestuur, tegen September 1929 een internationaal congres bijeen te roepen betreffende de. bevordering en verbetering der huiselijke ziekenverple ging en hygiëne. Hierna volgde punt 10 van de agenda n.l. het voorstel van het bestuur in de begroo ting van het loopende vereenigingsjaar eenige wijzigingen aan te brengen. Met al gemeene stemmen werd dit voorstel aange nomen. Ten slotte werd de begrooting voor 1928 goedgekeurd. Na een lezing van dr. J. van Assen werd de vergadering gesloten. Bij Kon. besluit van 15 dezer is b'e- noemd tot lid en voorzitter van het college van curatoren der Technische Hoogeschool to Delft, dr. C. Lely, oud-minister vaik wa terstaat, te 's-Gravenhage. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BEPERKTE VRIJE-ARTSENKEUZE VOOR HEN AAN WIE VAN GEMEENTEWEGE KOSTELQOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP WORDT VERSTREKT. Naar aanleading van het artikel onder „Gemeentezaken" in het „Leidsch Dag blad' 'van Dinsdag 13 September 1.1. zij vergund het volgende op te merken: Na uiteengezet te hebben, dat van (ie onvermogenden nooit een drang naar vrije artsenkeuze is uitgegaan; dat in het alge meen genomen, ook in andere steden, dat verlangen ndet gToot is; dat in Hilversum, in welke gemeente volgens het rapport van een speciale commissie de vrije keuze vrij wel mislukt is, voelen toch Burgemeester en Wethouders van Leaden, dat men den arme niet mag onthouden wat ieder ander is toegestaan. Een principekwestie dusl Niet omdat B. en W. er het nuttige en noodzakelijke van inzien, maar eenvoudig alleen omdat die woorden „vrije artsenkeuze" den onver mogende als hemelsehe muziek in de ooren zal klinken en den schijn zal geven hen het1 Eldorado te brengen; doch hen in werke lijkheid geen noemenswaardig tastbaar voordeel brengen. Een holle phrase; voilé, tout! Maar, aldus vraag ik mijze-lwen ai, wan neer zóó weinig motieven kunnen worden aangevoerd, die een invoering der vrije artsenkeuze zouden kunnen rechtvaardigen, wat kan dan de oorzaak zijn, dat B. en W. een stelsel willen prijsgeven, dat (zij be amen het ten volle) altijd zoo uitstekend heeft gewerkt en waarover nooit klachten inkwamen De gedachte dringt zich onwillekeurig aan mij op: „speelt misschien bezuiniging hier een rol, wellicht de hoofdrol 1 Zoo ja, dan wensch ik de vraag te stellen, is het redelijk en correct van een Gemeentebe stuur, dat het ambtenaren, die vijf en twin tig en meer dienstjaren hebben in hun salaris zóó besnoeit als bij doorvoering der voorgestelde regeling het geval zal zijn 1 Het lijkt mij toe, dat bij de voorgestelde regeling het principe „vrije artsenkeuze" te veel op de spits is gedreven en dat de financieel© belangen der Stadsgeneeshee- ren te veel zijn verdoezeld en te veel be handeld als een quantitó négligeable. Wil men vrije artsenkeuze, het zij zool doch laten we hopen, dat de betrokken ge- meentegeneesheeren (ambtenaren) finan cieel niet de dupe worden van een even- tueele invoering van deze nieuwe regeling. X. 3-OCTOBER-FBESTEN. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik voor onderstaand stukje eenige plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat mijn dank. 3 October a.s. viert ieder Leidenaar feest en heeft men dien dag veel plezier en schik, doch gaat dit wel eens niet te ver? Denken wij bijvoorbeeld eens aan die kleine aapjes, die den geheelen dag over straat gevoerd, daar hun kunstjes moeten ten beste geven, soms potsierlijk gekleed in rood jasje en dito steekje. Men heeft de grootste schik in de eenvoudige kunstjes, salueeren, duikelen, een pijp rooken enz. Maar ook moeilijke kunsten laat men deze stumpers verrichten. Zoo laat men ze tegen huizen opklimmen tot op de vensterbank van de eerste, soms tweede étage waar de aapjes voor de ruiten moeten bedelen. En komt er politie, of moet de baas om een andere reden verder dan moet Jiet aapje vanaf zijn hooge zitplaats naar don baas springen, die hem dan zoo goed en kwaad als dal gaat opvangt. Wat het dier voor een angst uitstaat om den sprong te wagen kan men zich indenken als men zijn angstig heen en weer loopen ziet voor hij springt. Wat moet dat een voortdurende kwelling voor die beesten zijn. Bovendien is de baas gewapend met het beruchte Spaansche rietje, waar zij geregeld tikken mee kriigen en zijn die dieren gebonden aan een ket ting, waaraan geregeld wordt getrokken en gerukt als zij moe zijn van het duikelen en als zij den sprong van een le of 2e étage niet durven te wagen. Hebt gij, waarde lezer, wel eens met die feesten dit gade geslagen en U ingedacht in hun toestand? Zoo neen, doe dit nog met dien dag eens extra, ik ben overtuigd, dat gij bij het zien van dat voortdurend ruk ken, tikken en kwellen van de dieren, medelijden zult gevoelen met die kleine stakkerds Wilt gij een krachtig en recht vaardig volk zijn en worden, maakt U dan zedelijk sterk en tracht meer de grootsche natuur te benaderen door uw liefde voor de dieren te sterken. Want slechts een volk dat zedelijk krachtig is kan invloed uitoefe nen op de groote gemeenschap der mensch- heid. Liefde voor de natuur sluit in zich liefde voor het medeschepsel. Een natuur liefhebber, getroffen door de schoonheid der natuur, kan niet wreed zijn. Namens het Ned. Jack London Verbond, W. DE KIEVIT Jr., Munnikenstraat 12. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Terecht stond o.m. de 30-jarige 8. te Leiden, die daar samenwoonde met de we duwe G. Zij hadden het huis laten meubi- leeren op afbetaling. Mej. G. verdiende niets. Alles wat betaald werd, kwam dan ook van S. Echter stond de huuT van hot huis op naam van de weduwe, die op zeke ren dag toe® de beide geliefden het niet eens waren, S. de deur wees. Toen de man niet onmiddellijk aan dit bevel voldeed, klaagde zij hem aan wegens huisvrede breuk. De politierechter vond het misdrijf zoo weinig belangrijk in dit geval, dat hij S. een boete oplegde van 1 gulden. De zaak van den 24-jarigen schilder A. K., uit Leidschendam, was een naklank van de Sacco en Vanzertti-relletjes. Toen den avond van 13 Augustus de bekende vracht auto, waarmee gedemonstreerd werd, in beslag genomen werd, was er een groote menigte, die in de Jan Hendrikstraat de auto volgde. Men gaf geen gevolg aan de bevelen der politie e® toen eenige charges werden gemaakt, gaf verdachte een agent een stomp tegen de borst. De officier, mr. Rijkens, ei echte 6 weken gevangenisstraf. Op verzoek van den ver dediger word deze zaak aangehouden ten einde rapport over den jongeling van het Genootschap tot zedelijke verbetering af te wachten. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Als eerste zaak werd door den deur waarder van de rol gelezen een verbaal tegen G. L. D., te Den Haag, wien ten laste was gelegd, dat hg als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig had gereden op een voor auto's gesloten weg te Koudekerk.^ In de vorige zitting had bekl. als zgn verweer aangevoerd, dat hij wel in de auto had gezeten, doch dat hij geen bestuurder was. Thans werd de verbalisant J. D. gehoord, dio getuigde, dat bekl. hem had verklaard gestuurd te hebbenverb, had hem echter niet zelf zien rijden. D. was nu niet ver schenen, zoodat geen wederhoor kon plaats vinden. De ambtenaar van het 0. M. verzocht op grond van deze verklaring een geldboete van f5 subs. 3 dg. hechtenis. De Kanton rechter achtte het overtuigend bewijs ni9t geleverd en sprak bekl. vrjj. Aan den Overtocht bij Oud-Bodegraven had op 15 April j.L een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door Ph. v. A., te Bodegraven, die den rijksstraatweg wilde opreden en een motorrijder J. P. v. V., waarbij het laatstgenoemde voertuig ernstig werd beschadigd. Het resultaat was, dat v. A. geverbaliseerd werd terzake dat hjj links van den weg had gereden. Dit werd door bekl. ontkend; hg had het midden van den weg genomen, daar hij anders de bocht niet kon nomen. Verder had hij wel signalen gegeven, terwijl in 't verbaal stond vermeld, dat zulks niet was geschied. J. P. v. V. verldaarde rechts van den weg gereden te hebben, doch doordat bekl. links reed, kon hg hem niet zien aankomen; signalen had hij niet gehoord. Get. F. v. d. G. zeide, dat de auto van bekl. op het trottoir bij de showroom van den heer v. B. stond, dus gerekend naar zijn richting van voortbewegen geheel links van den weg. Een andere ooggetuige werd gehoord, die mededeelde, dat bekl. wel signalen had ge geven, en dat bij niet geheel Links van den weg stond. De motorrijder had, volgens dectn getuige gezegd, dat hij vóór de aan rijding een 40 K.M. vaart had gereden. De ambtenaar achtte het wettig bewijs geleverd, bekl. had niet voldoende rechts gereden en verzocht f 50 geldboete subs. 30 dagen hechtenis. Vonnis: f20 subs. 5 dagen. In overtreding der vleeschkeuringswet was geverbaliseerd L. V., alhier, wegens het in voorraad hebben van niet verduurzaamd vleesch, hetwelk niet aan keuring was onderworpen geweest. Bekl. was niet ver schenen en werd veroordeeld tot f25 subs. 10 dagen hechtenis. C. G. G., te Koudekerk, moest zich ver antwoorden wegens het in voorraad hebben van bedorven vleesch. De keurings-veearts A. K. bevestigde in deze zijn verbaal; 't be trof een partij van pl.m. 70 K.G. schapen en varkensvleesch, dat in de ijskast werd bewaard. Bekl. was niet verschenen. De Kanton rechter wees na de verklaringen van den veearts vonnis en veroordeelde bekl. tot een geldboete van f70 subs. 20 dg. K. G. v. d. V., te Koudekerk, had zijn dochtertje op verschillende data niet naar school gezonden. Bekl. zeide, dat het kind dikwijls niet goed in orde was en had he* daarom thuis gehouden op advies van den dokter. De Kantonrechter veroordeelde bekl. tot f 5 subs. 2 dagen. In gevallen van ziekte kan men een verklaring van 'den dokter bekomen en wordt niet tot straf maatregelen overgegaan. Ii nog een geval, de leerplichtwet be treffende, werd de bekl. J. H. veroordeeld tot f3 subs. 1 dag hechtenis. M. K. stond terecht wegens schoolverzuim van een bij hem inwonend Duitsch meisje, 't Kind had reeds de 6 klassen doorloop en, ccch was nog leerplichtig. Naar aanleiding van de ter secretarie verkregen inlichtingen had hij het meisje met April bg het begin van het nieuwe leerjaar thuisgehouden. Daar het kind den geheelen schooltijd in Holland op school was geweest, was, zooals men bekl. toen verzekerde, de wet op haar niet toepassing. De ambtenaar verzocht een geldboete van f3 subs. 2 dg.; de kantonrechter verklaarde bekl. schuldig, doch wenschte geen straf toe te passen. J. H. J. alhier bad in zgn broodbakker^ na het op de arbeidslijst vermelde eindigings- uur van den dagelgkschen arbeidsdag werk zaamheden verricht en doen verrichten. Uitspraak: 2 maal f5 subs. 4 dg. F. V., te Haarlemmermeer, had op de Hooftstraat alhier, als bestuurder van een auto een in dezelfde richting zich voort bewegend voertuig voorbijgereden toen van tegenovergestelde richting een andere auto naderde en waarbg dit voertuig ter nauwer- nood aan een aanrijding ontsnapte. Bekl. bekende het feit, doch ter plaatse is een bocht in den weg, waardoor hg de voornoemde auto niet kon zien aankomen. Het onderzoek in deze zaak werd, daar geen verdere getuigen aanwezig waren, ge schorst om in de volgende zitting weder behandeld te worden. Wegens openbare dronkenschap: H. v. Z., te Nieuwkoop, f 8 subs. 4 dg. Wegens het niet aanwezig hebben van arbeidskaarten en arbeidsregisters: G. v. E., te Koudekerk, 3 maal f3 subs. 3 maal 1 dag hechtenis. Rijden zonder licht: A. S., te Hazerswoude; A. O., te Nieuwkoop; J. A., alhier, allen f5 subs. 2' dg.; J. G. Z., 2 maal f3; J. O., f3 subs. 2 dg. ALPHEN. Gevonden voorwerpen: geld, 1 metalen potlood, rijwielplaatje 1927, 1 handtaschje, 1 paar handschoenen en 1 stuk lint, 1 rol hosp.-linnen, 1 horloge met ketting, 1 bank biljet, 1 pakje inhoudende bonbons, man- telcentuurs. Inlichtingen aan het politie bureau. Door de politie is gearresteerd v. d. H. voor gepleegden rijwieldiefstal. Hij is naar het Huis van Bewaring te Den Haag over gebracht. BOSKOOP. Behoudens goedkeuring van B. en W. dezer gemeente zal op 24 en 26 Dec. a s., in het veilinggebouw alhier, een tentoon stelling worden gehouden van raspluimvee en -konijnen. Gevonden voorwerpen: 1 boor, 1 sig- naaltluit, 1 doublé broche, eenig zilvergeld, 1 belastingplaatje, 1 tabaksdoos, 1 siga renpijpje ,1 blousespeld. Inlichtingen bij de politie. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geiboren: Hendricus LodeVicus, z. van S. J, Pennings en C. van Leeuwen. Ondertrouwd: D. Verbaan. 69 jaar, Wedr. wonende te Sbrijen en R. van Wensveen, jd. 52 jaar. Overleden: Ary de Jong, Wedr. van P. van Zwieten, oud 93 jaar. TER-AAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 29 September a.s. des voorm. te halfell ure. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling Gem.-rekening 1926, 3. Aanbieding begrooting 1928, 4. Herziening besluit heffing opcenten Personeele belasting. 6. Onbewoonbaarverklaring pand C No. 44. 6. Wijziging begrooting 1927. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. C. v. Spronsen en J. Pijper. Gerardus, z. v. G. v. d. Hoorn en J. Nieuwenbuizen. Cornells Anthonius en Petrus Jacobus (tweel.) z. v. P. Otto en C. Th. Valentgn. Overleden: L. Voorthuijzen, echtg. van C. Biemond, 56 j. Ondertrouwd: A. Hoogstrate, 32 j. cn E. de Jager, 29 j. Getrouwd: P. H. v. d. Laan, 21 j, en A. H. van Rossenberg, 18 j. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Philippus Leonardus, Z. van S. P. van den Ing en A. M. van der Hoorn. De verzameling boekwerken door in gezetenen van oudsher tot heden te boek gesteld ot geschreven en betrekking heb bende op deze gemeente, bedraagt nu reeds 56 nummers; het laatsle is het lijvig werk van dr. D. Jacobs te Hoogmade. In bijz. gevallen en met de noodige voor zorg worden deze boeken, door den amb tenaar, daarmede belast, aan de ingeze tenen uitgeleend. Ds. Joh. Kjjne, alhier, is voornemens wegens vertrek naar Wageningen, 6 Nov. a.s., 's avonds halfzeven, afscheid te nemen van zijn gemeente en 13 Nov. d. a. v. te Wageningen zijn intrede te doen, na be vestigd te zjjn door zjjn zwager ds. C. v. d. Waa, te Waarde. ZWAMltERDAH. De heer H. L.yan Bunningen, auto. bus-ondernemer alhier, hcett thans een 7de autobus in exploitatie gebracht, waarmede de diensten Alphen aan den RijnGouda en AlphenWoerden worden onderhouden, Het Burgertijk Armbestuur alhier ont ving een bedrag van f 40, zijnde de op. brengst van een op het terrein der Bode- graalsche Voetbalvereeniging, gelegen oq-i der deze gemeente, gehouden liefdadigheids wedstrijd tusschen oud-leden dier vereeni ging. Z AALSMEER. Diefstal met braak. In den! nacht van Donderdag op Vrijdag zijn dieven binnengeslopen in het perceel van den heer Joh. C. M. M., aan den Sta tionsweg, alhier. Zij hebben zich meester gemankt van een som geld, gouden medail les en plm. f 10 van een d^iLst-bode. Waar schijnlijk zijn de dieven met' een roeibootje het huis genaderd en zoo een kantoorraam 'binnengekomen. De bewoner heeft niets van hun aanwezigheid gemerkt. De politie doet onderzoek. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Vanwege het bestuur der afdeeling Haar lemmermeer van de N.-H. vereeniging „Heb Witte Kruis" had Vrijdagmiddag ia de Beurs alhier de openbare aanbesteding plaats van de stichting van een wijkge- bouw met magazijnen op een terrein, ge legen aan de Venneperstraat te Nieuw- Vennep. De uitslag is als volgt: Perceel I beton- en metselwerk: J. M. de Blaeij, Hoofddorp f 3794P. Bakker Zn., Nieuw-Vennep f2590; Kinkel e® Brae, id. f2418. Perceel II timmer- en ijzerwerk: W. de Vos, Nieuw-Vennep f2900; Jansen en Ap pelman, Nieuw-Yennep f 2933; C. P. W.; Pijlman, Hoofddorp f2880; O. P. Laan,- Nieuw-Vennep f 2879; J. v. Buren, Nieuw-» Vennep f 2769; A. Jonker, Nieuw-Vennep f 2749; Gebr. van Damme, N.-Vennepj f 2395. Perceel III, loodgieterswerkL. Bakker, Nieuw-Vennep f 663; G. J. de Tello, Hoofd dorp f647; W. Wamsteeker, id. f 506. Peróeel IV, schilderwerk: D. Bakker, Nieuw-Vennep f 548; D. Meijer Jr., Hoofd-» dorp f 495; H. Kcrringa, Hoofddorp f 494; O Slijkerman, Nieuw-Vennep f460; J.: Meijer, Nieuw-Vennep f440.40; A. Reekerë N i euw-Venn ep f 429. Massa: P. Bakker en Zn., Nieuw-Ven nep f7100; W. de Vos, id. f6666; Gebr.- Van Keulen te Rijk f 6945; Jansen en Ap pelman, N.-Vennep f6310; A. Jonker, id., f6215; Gebr. v Damme, id. f5940. Dé gunning is aangehouden.. Met het uitwerken van het ontworpen1 plan voor de stichting van een nieuwe Ge reformeerde kerk op het terrein van dé oude openbare school te Hoofddorp, is men! thans zoover gevorderd, dat de aanbeste ding spoedig is te verwachten. De nieuwe' kerk zal beneden ruimte bieden voor 650, kerkgangers, terwijl het cok in de bedoe* ling ligt om bij voldoen lan finanoiceleii stevn het gebouw te voorzien van eenü nipuw orgel. Van den derden dag van het concours- hippique te Ridderkerk, vallen nog de volgende Haarlemmermeersche successen' te vermelden Eenspannen, open klasse 1st© prijs Bing- ley Victor, eig H .F. Bultman alhier; 2dej prijs Capenor Victor, eig dezelfde. Eenspannen, fokmerries, type landbouw- tuigpaard: 2de prijs Elz-a, eig. Jac. Mole^ naar te Hoofddorp. Tweespannen, open klasse: 1st© prijë Bingley Victor en Capenor Victor, e»ig. H., F. Bultman, alhier; 3de prijs Elza en1 Gerda, eig. Jac. Molenaar Dzn., te Hoofd dorp; eervolle vermelding: Wonder en Lord, eig. H. F. Bultman, alhier. ^HILLEGOM. Burgerlijke Stand. OndertrouwdE. van Dijk en M. E. vaïS Dijk. B. Delhorst en M. J. v. d Kuiste R. Rikkers en J. P. v. d. Haven. GetrouwdC. H. G. Zaat en A. M. Stas- son. BevallenM. van Wi ikeï—Barremm D«> - E. E. van Berken-Holdt Z. OverledenJ. Colijn m. 58 j. A\ Jart» sen m. 48 j. Mej. J. G Vennekool heeft afscheid genomen van haar klas voorbereidend Gods- d enstonderwijs, dat door de afdeeling van' den Ned. Protstantenbond wordt gegeven.- Drukke bezigheden noopten haar dit werk neer te leggen. Op haar laatste les in de bibliotheekkamer van 't Nut, waar eenige bloemen waren neergezet, troffen de kin deren niet alleen mej Vennekool aan, maar ook mej. Th. Meyer, haar opvolgster, be nevens eenige bestuursleden der afdeeling.- De heer W. D. Oudolf sprak namens het bestuur woorden van oprechten dank voor alles wat mej. Vennekool, sinds vele jaren voor het Godsdienstonderwijs heeft gedaan De beer J. H. A Vooren voerde het woord namens de ouders der leerlingen; de eerste bood een ets in lijst aan namens het be stuur, en twee meisjes boden namens de leerlingen een tuil bloemen en namens de ouders een stel zilveren lepeltjes hangende aan een houten gesneden rekje aan. Mej^ Vennekool was verrast over de geschenken, welke zij in haar antwoord te veel en te mooi noemde. Dit was het officieele af scheid van de klas, maar mej Vennekool zal de les nog eenige malen bezoeken om haar opvolgster te assisteeren. KATWIJK. Burgerlijke Sland. GeborenPieter, Z. v W. van Duijn en M. van der Bent. Kniertje. D. v. T. Ouwehand en W. Haasnoot. Willem, Z. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10