AGENDA. REGELS VOOR DEN WEG. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. Stadszaal: Derde opvoering van „Bloemen- Bproke". 8 uur nam. Zondag. Leidsche Schouwburg: Het Amsterdarosch Tooneel „Ghetto". 8 uur. Maandag. Schouwburg: Rotterd. Hofstad-Tooneel: „Het Politieraadsel?" 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der 'apotheken wordt van Maandag 12 Sept. a.o. tot en met Zondag 18 Sept. waarge nomen door de apotheek van den heer P. du Oroix, Rapenburg 9, telefoon 807. Bestuurders van alle soorten voertuigen denkt er aan, dat aan militaire colonnes op den weg voorrang moet worden gegeven. DE ADGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Nadat da vergadering van den Volkenbond zich tegen de herkiezing van België had verklaard, vcmd de verkiezing voor de drie niet-permanente raaiszetels volgens het ver loden jaar September vastgestelde reglement plaats. In plaats van de aftredende leden België, T6jecho-Slowalqje-en San Salvador z\jn Cuba met 43, Finland met 33 en Canada met 26 stemmen gekozen. Voorts werden uitgebracht 23 stemmen op Griekenland, 16 op Portugal, 3 op Uruguay, 2 op Denemarken en 1 op Siam. In het geheel warden 49 stembiljetten, op ieder waarvan drie staten aangegeven moes ten zijn, uitgebracht. Het stembureau werd gevormd door Guani, den voorzitter van de vergadering, dr. Stresemann en Chamberlain. De stemming vond in alphabetisehe volgorde volgens do namen van de landen in het Fransch plaats. Het eerste bijjet werd in geleverd door den vertegenwoordiger van Duitschland, staats-secretaris von Schubert. De verkiezing geschiedde bjj eenvoudige meerderheid van stemmen. De nieuwe leden zullen gedurende een termjjn van drie jaax ritting in den raad hebben. Voor da stemming bestond groote belang stelling en de zaal was tot de laatste plaats toe be^et. De leider der Perzische delegatie maakte verder aanspraak voor 't volgend jaar op een zetel in den Volkenbondsraad voor de Mobammedaansche wereld. Voor Griekenland en met name voor Politis zal het ongetwijfeld een tegenvaller zjjn, dat bet niet werd verkregen. Cuba en Finland zjjn geen verrassingen in den Raad, alleen dp derde zetel was onbekend. Voor H eerst is nu een Engelseh dominion in den raad gebracht. De niet-herkiezing van België is voor België en Frankrijk daarnevens een teleur stelling. De bijzondere berichtgever van „Le Peuple", het orgaan van minister Van- dervelde, seint uit Genève, dat de uitslag der stemming toe te schrijven is aan de stappen, die op het laatste oogenblik door Canada, Griekenland, Finland, Cuba en Portugal zijn gedaan. „Le Peuple" verze kert, dat het Volkcnbondssecretariaat de ge beurtenis als zeer ongelukkig beschouwt. De schrijver van het als officieus beschouwd buitenlandsch overzicht in „Le Peuple" meent zijnerzijds, dat iedereen te Genève voor de herziening was, uitgezonderd mis schien de Scandinavische landen en Zwit serland, die in principe de herkiesbaarheid bestrijden. Het uitschakelen van België uit den Raad is jammer, vooral daar de bezet ting van het Rijnland nog niet geëindigd is. Vandervelde treedt uit den Raad samen met Benes en deze verliest aldus twee vooraan staande vredesapostelen. Het valt te vreezen dat de geest van den Raad er eenigszins door wordt geschokt De beslist pacifisti sche en democratische invloeden hadden vooral nu in den Raad moeten versterkt worden, inplaats van verzwakt. Frankrijk verliest ineens twee zekere vrienden, die deze vriendschap gelukkig konden verbin den aan een werkelijk Europeeschen en vredelievenden geest, aldus ,,Le Peuple". De Fransche ochtendbladen spreken eveneens hun leedwezen uit. De „Echo de Paris" ziet hierin de in vloed van den naijver van de kleine staten op de groots mogendheden en levens het antwoord op de verwerping der Poolsche en Hollandsche voorstellen. De „Matin" noemt de niet-herkiezing een votum, dat het prestige van den Volkenbond geen goed zal doen. België krijgt echter een pleister op de wonde. Naar vernomen wordt, is in gesloten zit ting van den Volkenbondsraad besloten om België te verzoeken, lid te bjjjven van do .voorbereidende commissie der ontwape ningsconferentie ondanks het feit, dat Bel gië automatisch ophield lid te zijn, daar dit land in verband met den uitslag van de verkiezing, geen zelel meer heeft in den Volkenbondsraad. ft Aan de orde zijn nog geweest een aantal Dantziger vraagstukken. Het voornaamste was Dantzig's eisch tot verplaatsing van het Poolsche munitiedepöt van de Westerplaat. De juridische commis sie, die hierover rapport moest uitbrengen, heeft eerst de principieele vraag beantwoord of de opheffing van een vroeger Raadsbe sluit geoorloofd is. Deze vraag is bevesti gend beantwoord voor het geval dat er nieu we omstandigheden aangevoerd worden, die bij het nemen van het Raadsbesluit nog niet bestonden. De beslissing nopens Dantzig's eisch is daarmee echter nog niet ingewilligjd, aan gezien de commissie om formalistische redenen tot het besluit is gekomen, dat Dant- zig £ijn voorstel eerst weer bij den Volken bondscommissaris prof. van Hamel aanhangig moet maken. De beide andere gesohilpunten, n.l. de exterritorialiteit van de Westerplaat en het recht van Dantziger burgers, die* in dienst zijn van <Je Poolsche spoorwegen, om zich te beroepen op de Dantziger rechtspraak, zijn op voorstel van Stresemann nog en kele dagen aangehouden, met dien ver stande, dat beide punten nog in deze zitting maar dan door den nieuwen Raad zullen behandeld worden. De Raad van den Volkenbond heeft de definitieve uitgifte van een leening van negen millioen pond aterling goedgekeurd, waarvan drie millioen voor de voortzetting van het werk ten behoeve der vluchtelin gen, drie millioen voor de stabilisatie van het Griek ach e geld en drie millioen voor het herstel van het evenwicht der begToo- triug. Verder heeft men zich bezig gehouden met het verzoek dor Grieksche regeering om een officieele interpretatie te verkrij gen van de art-. 190 en 192 van het Verdrag van Versailles. Namens Duitschland wees Von Schubert er op, dat de rijksregeering in een memorandum verklaard heeft, dat zij geen enkel motief kon vinden, waarom de Raad zich met deze aangelegenheden zou bezig houden. De Raad voegde aan den rapporteur Urratia (Columbië) 2 leden van dein Raad toe, Scialbja en Adatci, om hem bij te staan bij het onderzoek dor kwestie en een rapport op te maken. In de zesde commissie, die de politieke vraagstukken behandelt, ontspon, zich een belangwekkend debat over het verslag der internationale conferentie van persdeskun digen ten aanzien van de rechten en plich ten der pere, waarbij ten deelo kritiek werd uitgeoefend op de ontwikkeling van de mo derne pars met betrekking tot haar onaf hankelijkheid maar anderzijds vastgesteld werd, dat de pers een wezenlijke factor is voor de b«vestiging van den vrede. Een nationale delegatie van Wesb-Oekrai- ne is te Genève aangekomen onder leading van den vroegerein staatssecretaris Per- fetsky, om den voorzitter der Volkenbonds- vergadering een door dr. Eugène Petrus- jewitsy, president van de Oekrainische na- tüonalen raad, onderteekend memorandum te overhandigen. Het memorandum protesteert er tegen, dat ongeveer acht millioen Oekrainers te gen het zelfbostemmingsrecht der volken onder Poolsche, Roemeensche en Tsjecho- Slowaksche heerschappij moeten leven. In het memoranduip wordt gezegd, dat ge noemde staten tegen de West-Óekrainers een onderdrukkingspolitiek voeren, en wordt voor de Oekrainische gebieden auto nomie verlangd. DUITSCHLAND. De bijeenroeping van den Rijksdag De geschillen met Lithanen. Het Sionorenconvent heeft inderdaad be sloten dat de Rijksdag 17 October zijn eerste najaarsvergadering zal houden, tenzij het achoolontwerp dan de departementen nog niet verlaten zou hebben. Dit ontwerp staat als eerste punt op de agenda. Een voorstel der communisten, den Rijks dag nog in September bijeen te roepen, om hem te laten beraadslagen over de huurver- hoogingen en de crisisvoorzorgsmaatregelen, vond slechts instemming bij de sociaal democraten en de democraten, zoodat het werd verworpen, De tusschen Duitschland en Lithauen aanhangige kwesties zullen, naar de pers verneemt, tijdens de aanwezigheid van Wol- demaras te Berlijn, neergelegd worden in den vorm van een gemeenschappelijk protor col. Dit protocol zal van kracht, blijven, tot alle punten door verdragen geregeld zijn. FRANKRIJK. Handelsaecoord met Amerika? Een boomplantdag. Frankrijk heeft het verzoek der Ver. Star ten, om over een handelsaecoord te onder handelen, gunstig opgenomen en besloot, in een geest van welwillendheid, vóór de opening der onderhandelingen, aan de Ver. Staten eeta gunst-regime toe te staan en de invoerrechten op zekere Amerikaansolie artikelen met 50 pCt. te verlagen tot het definitieve verdrag gesloten is. Zou Frankrijk op deze wijze probeeren om weer sympathie te erlangen in de V.St.? Frankrijk lijdt sinds den oorlog aan het euvel van ontbossching, dat niet alleen het natuurschoon des lands afbreuk doet, maar ook groote oeconomisehe nadeelen met zich brengt, ten aanzien van de bevloetiïng en van een tekort a^n timmerhout, dat invoer noodzakelijk maakt, zoowel als ten aanzien van grondverschuivingen, die van de ont bossching het gevolg zijn. De beweging tot herbebossching, waarvan de oud-minister Le Trocquer een van de voornaamste aan stichters is, wint meer en meer veld. Zij wil thans belangstelling voor het vraagstuk wekken, door voor geheel Frankrijk eep boomplantdag uit te schrijven. De elfde No vember is voor dit „boomenfeest" uitge zocht. ENGELAND. De Iersche verkiezingen Brief van Thomas. De 6temming in Ierland schijnt vrij ruS- tig te zijn verloopen Er waren weinig ru moerige tafereelen, 'behalve op een verga dering in Shercock, graafschap Momagan, waar de vice-president van den Raad, Blyth, door een boer met een zweep werd bedreigd. Dit dreigement was het sein tot een algemeen© vechtpartij, waarbij stok ken en zwepen vrijelijk werden gebruikt. Pas hedenavond zullen eT eeniige uitslagen bekend wordenZondag eerst kunnen de beslissende cijfers worden verdacht en de volledige uitslag zal niet voor Maandag bekend kunnen zijn. De regeering verwacht, dat zij een groote meerderheid zal krijgen als er maar tien. pCt. meer kiezers paar de stembus gaan dan in. Juni het geval was, toen 65 pOt. van de kiezers opkwam. De regeering had meer dan 500 auto's tot haar beschik king om kiezers naar de stembus te bren gen, terwijl de Valera veel minder voei> tuigen had. Thomas, de secretaris der nationale unie van spoorwegarbeiders, heeft een merk waardiger brief gericht tot de leden van dezen bond, om hen aan te zetten tot samenwerking met de maatschappijen om een voorspoedigen en doelmatdgen spoor wegdienst te helpen tot stand brengen. ï£e brief staat in nauw verband tot de circu laire, welke door Sir Josiah Stamp ver^ leden maand is gericht tot den staf' van den London Midland and Scottish Railway en waarin aangedrongen wordt op een har telijke samenwerking tusschen alle takken van dienst. Thomas zegt,,Er wordt op dit oogenblik ijverig gediscuteerd in openbare vergaderingen en in de pers over den vrede in de industrie, doch velen van hen, die deelnemen aaji het debat, zijn niet be trokken bij de industrie, doch stellen er slechts een academisch belang in. Wat den toestand van de spoorwegen aangaat, is ©t een groote verandering ingetreden in de laatste jaren. Er doen zich thans haast geen kwesties voor op het gebied der spoorwegen, welke niet vrijelijk be sproken kunnen worden tusschen de direc tie en de vertegenwoordigers der arbei ders." Ten aanzien van het voorstel, om in ver schillende districten van de London, Mid land and Scottish Spoorwegmij. conferen ties tusschen directie en vertegenwoordi gers der arbeiders te houden, om enkele deT dringendste spoorwegproblemen te overwegen, adviseert Thomas al den be trokkenen levendige belangstelling voor deze aangelegenheden aan den dag te leg gen en alle mogelijke hulp te verleenen aan de ambtenaren der maatschappij om den voorspoed van het bedrijf te bevorde ren. Dergelijke samenwerking, zegt hij, is niet in strijd met de vakvereenigingebe- ginselen. SPANJE. Amnestie voor persdelicten. Ter gelegenheid van den vierden ver jaardag van het directorium is een koninklijk decreet verschenen, waarbij amnestie ver leend wordt aan personen, die veroordeeld zrjn wegens overtreding van de perswetten, als blijk van de goede gezindheid van de regeering jegens de pers. De amnestie geldt voor allen, behalve voor hen, die zich schuldig gemaakt hebben aan de openbaarmaking van onzedelijke en lasterlijke berichten, Zg, die er van willen profiteered, moeten zich binnen twintig dagen by een rechtbank melden en, voorzoover zij in het buitenland vertoeven, tot den dichtst byzgnden Spaanschen consulairen vertegen woordiger. ITALIË. Afschaffing der jury Het proces-Turati. Naar de Italiaaiische bladen melden, zal in het nieuwe strafwetboek de jury bij het hof van gezworenen afgeschaft wor den. In plaats dezer hoven komen gewone rechtbanken, rechtscolleges, bestaande uit één beroepsvechter en twee leekerechtere, en alleen-rechtsprekende rechters (politie rechters.) Turati, Pertini Parri, da Bove, Boyance en RosselK zijn allen veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf en Chrilia tot 13 maanden en 20 dagen. Aibini en de drie overige beklaagden zijn vrijgesproken. Het O. M. had tegen de voornaamste beklaagden 5 jaar en 20.000 lire boete ge- ei scht. Turati, Pertini, Boyamoe en Oxijia ver toeven naar men weet in het buitenland. Turati was beklaagd van ontvluchting om politieke redenen, de anderen van mede plichtigheid of begunstiging. De beklaag den hebben voor den rechter volgehouden, dat Turati's vertrek uit Italië om gezond heidsredenen noodig was. GRIEKENLAND. Een nieuwe samenzwering ontdekt. Do Grieksche overheid heeft een nieuwe samenzwering van officieren ontdekt, die de regeering ten val wilden brengen en Pangalos weer aan het bewind wilden roe pen. De laatste dagen kwamen er steeds meer gewezen officieren uit alle deelen des lands naar de hoofdstad om aan den staats greep deel te nemen. Gisteren heeft de regeering ingegrepen en tal van lieden in hechtenis laten nemen. De aanvoerders zullen gedeporteerd worden en ook den anderen deelnemers wacht een gestrenge straf. TURKIJE. Complot ontdekt Te Koq^lantinopel zouden drie ArmeniëTS en één Turk gearresteerd worden van wie de politie bewijzen in handen had, dat deze lieden een samenzwering op touw wilden zetten. De beklaagden, die in de voorstad Pera woonden, hebben zich tegen hun arrestatie verzet en een rechercheur gedood en twee anderen ernstig verwond. Een der Arme niërs is daarop neergeschoten; de drie anderen zijn licht gewond gevangen geno men. VEREENIGDE STATEN. Coolidge's candidatuur. Minister Mellon heeft te Washington in een interview meegedeeld, dat president Coolidge als canaidaat voor het president schap niet weer in aanmerking komt en in 19£8 vast geen candidaat zal zijn. Dus toch niet? BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Ondankg de verliezen aan mensenenlevens bij 3e jongste Oceaan vluchten heeft de luchtvaartcommissie der Amerikaansche re geering zich uitgesproken tegen elk regee- ringsverbod van pioniersvluchten. Nader wordt echter nog gemeld, dat de regeeringscommissie voor de luchtvaart niettemin van meening is, dat de trans atlantische vluchten verre van aangemoe digd moeten worden, behalve wanneer ze worden ondernomen door personen, die door hun vliegervaring ten volle het risico dat zij loopen, beseffen, en zulke vluchten met de uiterste zorgvuldigheid zijn voorbe reid en zoo uitstekend geoutilleerd zijn als maar eenigszins mogelijk is. Drie Australische vliegers zjjn voornemens, indien het weer gunstig is, tegen half October een vliegtocht te ondernemen van San Francisco naar Sydney met tusschen- landingen te Honoloeloe en Tahiti. Het zijn dezelfde vliegers, die onlang3 een tocht door de lucht om Australië gedaan hebben. De beroemde Duitsche ooriogs-vlïeger voi Wiegand kondigt aan, dat hij de volgende maand een poging zal doen om over den Stillen Oceaan te vliegen, om te trachten een nieuw uïthoudingsrecord te vestigen. Von Wiegand wil vliegen van San Fran cisco naar China met landingen te Hono loeloe én Tokio. Kooïnecke heeft zijn plan, om over den Oceaan te vliegen, thans definitief opge geven. Hfj is voornemens een grooten vliegtocht naar hert Oosten te ondernemen, om, zoo mogelijk, langs den weg over den Noordelijken Stillen Oceaan San Francisco te bereiken. VORSTELIJKE VERLOVING. Prinses Anna van Frankrijk, dochter van den hertog van Guise, den Franschen „troonopvolger" heeft zich verloofd met prins Amadeus van Savoye, hertog des Pouilles, zoon van den hertog van Aoste (een Duit- schen neef van den koning van Italië) en de hertogin van Aoste, prinses van het huis van Frankrijk. Het huwelijk zal op 5 November a.s. te Napels voltrokken worden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteren reed een auto te Osterath bij Kre- ield in een groep van 8 personen, waardoor de 28-jarige zoon en de 13-jarige dochter van een landbouwer onmiddellijk gedood werden en de vader zoo zwaar gewond werd d$t hij op weg naar het ziekenhuis overleed. De echtgenoote werd licht gewond. De auto mobilist reed, zonder zich om zijn slacht offers te bekommeren, verder. Het nummer van de auto is echter bekend. VERDUISTERINGEN. Een plotseling ondyzoek bij de Stads- spaarbank te Angermünde heeft ernstige te kortkomingen van den aldaar werkzamen kassier aan het licht gebracht. Hij had do cumenten vervalscht, wat hem eenige dui zenden marken heeft opgeleverd. De man is met zijn bediende gearresteerd,. Een onder zoek op het bureau van den landraad had ook tot gevolg, dat onregelmatigheden ont dekt werden in het beheer van den secre taris. Bovendien worden twee directeuren van het kadaster aangeklaagd wegens ver duistering. NOODLOTTIGE BRAND. Eén vrouw en 6 kinderen van maanden "tot 14 jaar oud, zijn omgekomen in een goe derenwinkel te Londonderry in Ierland. OVERVLOED VAN WATER. Hel heeft gisternacht en gistermorgen in Zuid-Engeland weer zoo gestortregend dat alle weiden blank en het vee tot over de knieën in het water stonden. Hooischelven dreven overal langs de dijken en het geheele landschap leek een ontzaglijk» waterplas. In Londen zijn weer eenige ondergrondsche stations volgeloopen, in een tunnelspoor steeg het water 25 rM. maar het verkeer kon gehandhaafd blijven. Ook in Leicestershire heeft het gisteroch tend ontzettend geregend en de voornaam ste wegen in het Coalville-district stonden op sommige plaatsen meer dan een meter onder water. Autobussen en andere vervoer middelen hebben de diensten moeten staken en de schoolkinderen moeslen op school blijven totdat zij 's avonds met karren en rijtuigen gehaald konden worden. De hooi en graanschoven zijn volkomen vernietigd en de schade aan de overige gewassen is belangrijk. In de 24 uur tusschen "Woensdagmiddag en gistermiddag is er 66 millioen ton regen op Londen gevallen. Een spoorwegstation bij Ubridge werd onder water gezet door een wolkbreuk na tien uur van onafgebro ken regen. De rivier de Colne trad buiten hare oevers. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Aan de Berlijnsche bladen wordt uit Cas- sel gemeld, dat de 27-jarige zoon van den landbouwer Jungmann uit Reng^rshausen bij het repareeren van een radio-antenne om het teven is gekomen. De draad van de antenne kwam namelijk in aanraking met een draad van de electrische lichtleiding, waarop een sterke stroom stond, zoodat de jongeman, toen hij den antennedraad aan raakte, door den stroom werd gedood. Men moest den stroom eerst uilschakelen, voor dat men hei lijk ion weghalen, ONTPLOFFING. Bij het pjaatsje Rodingen (Luxemburg) vonden kinderen, die aan het spelen waren, een njet ontplofbare stoffen gevulden pa troon, waaraan een lont bevestigd was. Zij staken snel een vuurtje aan en wierpen den patroon daarop, met het gevolg, dat deze, toen de lont afgebrand was, ontplofte en 6 kinderen, die om het vuur stonden, gewond werden, ten deele ernstig. EEN GRAPPENMAKER? In den mailtrein van de Great Western Railway, tueschen Bristol en Chippenham beeft een man met een revolver getracht een aantal reizigers te berooven, door hen te noodzaken hun geld voor den dag te halen. De collecte bracht echter slechts vijf shillings op; de man zeide daarop, dat hij hiermee niet geholpen was en liet hun het geld behouden. Te Chippenham dienden de reizigers hun beklag in, de trejn werd opgehouden ea de politie gehaald. Deze doorzocht den trein en vond den man, die pas na een hevige worsteling werd ingerekend. Het vuurwapen werd nog pp hem gevonden, maar bet bleek ongeladen te zijn 1 TRAM- EN TREINBOTSING. Een electrische tram en een goederen trein zijn te New-York in botsing geweest- Er zijn 38 zwaar gewonden. Het personeel zoowel van de tram als van den trein, is in hechtenis gesteld. CYCLOON IN PARAGUAY. E,en cycloon heeft de grensstreek tus schen Brazilië en Paraguay gistermorgen geteisterd en ontzaglijke verwoestingen aangericht. Het stadje Nepora is van den aardbodem verdwenen. Er zijn talrijke slachtoffers. Huip is uit Asuncion gezonden. RONDOM DEN VOLKENBOND. GENEVE, 16 Sept. (V. D.). De Raad van den Volkenbond in zijn nieuwe samenstel ling zal Zaterdag vooï den eersten keer bijeenkomen. GENEVE, 16 Sept. (V. D.). Heden vinden opnieuw bijeenkomsten der commissies plaats. De meeste belangstelling bestaat voor de ontwapeningscommissie. Paul Bon- cour heeft in deze commissie een resolutie ingediend met het doel de Poolsche en Nedejlandsche voorstellen met elkaar in overeenstemming te brengen en tegelijker, tijd het Fransche standpunt vast' te leggen. DB FRANSCH—RUSSISCHE BETREKKINGEN. PARIJS, 16 Sopt. (V. D.) In verband met de pogingen der rechtsche partijen om pressie uit te oefenen op de regeenng in zake een breuk met Rusland, heeft zich een comité gevormd om de Fransch-Rus- sische betrekkingen in stand te houden. In een oproep geelt dit comité uiting van zjjn overtuiging, dat het vertrek van den sovjet ambassadeur heit sein zou zjjn tot een vol ledige verbreking der betrekkingen tusschen de beide landen. Dit zou noodzakelijkerwijze moeten leiden tot internationale verwikke lingen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Aile voorstanders vaji den vrede worde# daarom uitgenoodigd het comité bjj zijn bemoeiingen te steunen. DE REIS VAN DEN KONING VAN BULGARIJE. LONDEN, 16 September. (Reuter?. Bij zijn aankomst te Londen op zijn terugreis naar het vasteland heeft koning Boris van Bulgarije, die drie dagen de gast is geweest van koning George op het Balmore-k'asteel een krans bloemen met de Bulgaarsche kleuren gedeponeerd op de cenotaaf van den onbekenden soldaat in Whitehall. ONLUSTEN IN MEXICO. WASHINGTON, 16 Sept. (Reuter?. In de mijn-dustricten te Guadalajara in Mexico h'ebben opnieuw onlusten plaats gehad. De Amerikaan David Fisher, het hoofd va# het bureau der Southern Pacific Rail- way te Guadalajara werd gedood. Verscheidene mijnen zijn door de buiten, landsche arbeiders verlaten. DE HITTEGOLF IN AMERIKA. NEW-YORK, 16 Sept. (Reuter). Een hitte, golf heeft thans ook New-York geteisterd. De thermometer steeg tot 90 graden, het, geen een recobd-hitte is sinds September. Te Chicago zijn de laatste twee dagen 25 personen tengevolge van de hitte omgeko, men. In New-York is tot nu toe echter geen enkel slachtoffer. EEN BOM IN DE LONDENSCHE „TUBE". LONDEN. 16 Sept. (V. D.) Naar gemeld wordt, werd gisteren in den ondergrond, schen spoorweg te Londen een bom gevon den. Of dit in verband staat met een aan- slag, is nog niet opgehelderd, daar de con clusies van de crimineels politie en van den minister van binnenlandsche zaken nog niet vaststaan. DE KONINGIN-MOEDER NAAR BEIEREN. De Koningin-Moeder zal tegen het einde van deze maand voor eenige weken naar het buitenland vertrekken en in hoofdzaak verblijf houden te «Partenkirchen in Ober- Bayern. AANBESTEDING. Hedenmorgen is in de consistoriekamer der Ned -Herv. Kerk te Noordwijk-aan-Zee aanbesteed het vergrooten van het kerkge bouw, ten overstaan van de architecten Meisohke en Schmidt. De uitslag was als volgt: D. Appels en 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2