CORRESPONDENTIE. Kat en Muis. De post is ondeugend geweest, heeft mij geplaagd. Anders brengt hij mij het pakket Dinsdagsmorgens 8 uur, verleden week ook 'hier op den Badhuisweg en nu deze week, (juist nu ik zoo extra veel werk had met de prijsraadsels, met het nakijken van al die zinnen, nu brengt de post mij het pak ket pas om half twee, is dat niet vervelend? Maar gelukkig schreven heel veel kinderen: ik zal u nu maar geen brief er bij schrijven, want u hebt nu toch ai zóóveel extra werk met de prijsraadsels. Daar ben ik nu deze week heel dankbaar voor, want anders kan ik den geheelen Dinsdagmorgen voor jullie werken, maar nu niet, want ik had het pak ket nog niet. Jullie hebt heel flink en heel aaidig gewerkt, ik kreeg heelemaal geen klachten, iedereen scheen het prettig te vin den om die zinnetjes te maken, er waren zulke grappige bij, ik heb hartelijk zitten lachen hoor om de leuke dingen, die jullie hadden bedacht. De 4 gelukkigen gefelici teerd met hun prijs. Ik heb niet al mijne papieren mee naar hier genomen, heb ook niet hier alle lijsten van de prijswinners in al die jaren, ik weet dus niet, of er bij deze yier, ook zijn ,die vroeger al eens een prijs hebben geloot, ik geloof het niet is het wel? Nu ga ik gauw aan de aparte antwoorden, want anders kom ik niet klaar. Beppie Bots, is het voor jou de eerste prijs? ik geloof het wel nu je doet al een ^ijd flink mee dus je verdient het wel. Koos Ruygrok, je bent zeker wel erg in je schik dat je zoo gelukkig lootte en Sander zal er natuurlijk ook blij mee zijn, want die kan dan ook het boek van jou lezen. Bram Linschooten, is het voor jou de eerste prijs? of heb je vroeger al eens geluk kig geloot; je doet al eenige jaren zoo trouw mee. Wat je mij stuurde zal ik later eens plaatsen. Aagje v. d. Ham, ik vond erg best dat je er niet lang bij schreef, ik had toch al extra veel werk. Truus Jansen, zoo, heb je een boeken kastje gekregen? en staat daar ook je prijs in. dien je vroeger al eens hebt gewonnen? Nettie en Mientje van Riessen, dat dacht ik wel, dat jullie er verleden Zaterdag ook bij zoudt zijn om de Koninklijke familie te zien, toen zij in Katwijk kwam. Vreeselijk jammer dat het zoo regende. Wat aardig dat die jonge kippen al leggen, die kleine eitjes zijn zeker heel lekker. Annie Paardekooper, neen hoor je hebt niet gelukkig geloot, dat zou al heel toeval lig zijn geweest, als je de allereerste keer dat je meedoet met de prijsraadsels, al dade lijk een prijs had gelooi Bertus Boom, ben je niet erg blij dat je ten prijs hebt, je hebt ook al trouw een poosje meegedaan; dus je verdient het wel. Didi en Jootje Kouw, het mocht wel hoor de zinnen met potlood, jullie zijn nog zoo jong en vooral als Didi zooveel kiespijn had, dan behoefde ze het niet weer over te schrij-. yen. Beterschap hoor met de kiespijn. Kees Boer, vond je het zulk heerlijk ge makkelijk werk, dat doet mij plezieT, des te eerder was je klaar. Piet Hoogendoorn, als je van plan bent, ook met de gewone raadsels mee te doen, dus een trouw raadselneefje te worden, mag je mij Tante noemen. Coba en Maartje Haasnoot, ja, nietwaar, wat vreeselijk jammer die plasregens ver leden Zaterdag. Ik dacht aan mijn Katwijk- scho raadselnichtjes, en dacht: wie van hen zou er bij de ontvangst zijn, wie zou er in den optocht meeloopen? Was kleine Zus bit) met wat zg op haar verjaardag kreeg? Aafje Neuteboom, zoo ben je weer naar huis gegaan dat is een goed teeken. Maar ik denk wel, dat Katalin je heel erg zal missen en daarom zal ze het heerlijk hebben gevonden, toen je haar kwam bezoeken. Voor jou erg prettig, dat je op school toch nog bent verhoogd. Jo Gerhards, dat vond je zeker wel heer lijk zoo heelemaal met de auto naar Scheve- nihgen? Woei het niet erg op de pier? Heb je het boek mogen lezen, dat Aafje in Juli heeft gewonnen? An je de Gelder, is de zanguitvoering op 11 September goed afgeloopen? Ik hoop toch, dat het niet in de open lucht was, Als *t nog Kcht is, na het eten, spelen wij graag met elkaar op het veld, ginds bij den molen; 't is nog stil en rustig daar. Geen gejaag van auto's, fietsen, stoort ons; 't is ook vlak bij huis, dus als moeder roept, dan zgn we in een wipje ook weer thuis. Weet je, wat we gist'ren speelden? „kat en muis" je kent het wel! allen kunnen daaraan meedoen in een kring; een éénig spel! Joris was de muis; Kathrientje van den bakker was de kat; o, wat moesten allen lachen, Joris is zoo vlug als wüt. Telkens kroop hg door de gaatjes i n den kring en weer er uit en Kathrien kon hem niet pakken; o, die Joris is zoo'n guit! Veel te vroeg kwam Moes ons roepen; niemand wou er nog. naar bed maar het klokje had geslagen uit moest 't wezen met de pret! HERMANNA. want het was Zondag alles behalve mooi weer, hier had het 's nachts geweldig ge regend. Henny H. H., opperbest, dat je er dit maal geen langen brief bij schreef. Hannie Mieloo, ja, dat is gemakkelijker voor je, dat de piano-les nu op Dinsdag is gezet, dan kan je Zaterdag de raadsels doen zooals altijd. Willy Raadsen, dat is jammer, als je zoo heel ver weg woont van het Leidscb Dagblad-Bureau; is er dan niemand, die den brief voor je kan meenemen? Drietal Koevoet, het was best hoor, dat er niet van iedereen een lange brief bg was; jullie hadden al genoeg te schrgven, alle diïe 10 zinnen. Wanneer is Arie jarig en krijgt hij dan een nieuw muziekboek? Louis de Hertogh, wel vervelend, dat je die bril altjjd moet dragen, want met spelen eir stoeien moet je dan zoo voorzichtig zgn, dat de bril niet valt en breekt Nico van Wijk, o, dat is zoo geregeld, ieder jaar andere kinderen; nu, dat is ook wel goed, dan krijgt ieder kind eens een beurt, want iedereen zal er wei op gesteld zgn. Ploni van der Meer, ik vind, dat je weer erg leuk postpapier hebt gekregen, alle maal blauwe en paarse velletjes en overal een bouquetje op. Thomas Hofstra, heel best, hoor, dat je mij de volgende week pas vertelt, wat je al zoo deedt in de vacantie, nu heb je al genoeg te schrgven en ik al genoeg te lezen. Ali den Hertog, zoo, ben je nu van school af en dan 's morgens de huishouding leeren en 's middags naaien, dat is wel gezellig, hoor, dan heb je heel wat nuttige bezig heden. Cootje Poldervaart, niets erg, hoor, dat er nu geen lange brief bg was, dat kwam voor mij ook goed van pas met de prijs raadsels. Annie en Jan de Blanken, ik hoop, dat die kinderen een prettig reisje naar Amsterdam hebben gehad. Als jullie later in de zesde klasse zitten, krgg je ook dat pretje. Tony de Troye, ga gerust meedoen, noem mij maar Tante; fcn als je zin hebt een briefje te schrijven, dan doe je het maar, maar het behoeft niet altijd. Mini Metselaar, veel plezier gehad in Amsterdam? Heb je er gelogeerd of maar een dagje? Is je moeder weer heelemaal beter? Marie Schouten, ben je nu weer beter? Ga maar trouw meedoen, dan zal je, hoop ik voor je, ook eens gelukkig loten. Jopie v. d. Bel, vond je het aardig werk die zinnetjes? Het is nu de eerste keer, dat je met prijsraadsels meedoet. Clasina Ciggaar, ik miste je al een poos; zoo, kwam dat door de vacantie, dat de kinde ren, die je brief meenamen, niet naar de stad gingen naar school. Je woont immers in Warmond? Ik miste allen uit Warmond ge durende de vacantie. Cobus Flippo, ja, stellig en zeker 'had je je best gedaan, af je zinnen waren goed. Frederik en Johan Mulder, natuurlijk was het goed, zooals jullie het hebben gedaan dat mocht best, hoor. Mina Nieuwenhuis, ik ben blij dat jij mij op do hoogte houdt over N. v. d. V., wat scheelt er eigenlijk aan Het weer is nu helaas veranderd, zooveel regen en wind, ik zit niet meer buiten, zooals verleden week, toen ik aan jullie schreef. Annie de l'Ecluse, vindt je de Maas niet prachtig in Rotterdam, en wat een drukte overal, niet waar. Die nieuwe Jbrug is wel heel mooi, ik kijk er altijd naar van uit den trein. Annie Gerhards, ik heb tot mijn 24ste jaar in Leiden gewoond, dus ik weet o, zoo goed wat de Vink is, ik ben er m mijn jeugd heel dikwijls geweest, heb er veel gespeeld, ik hing zoo graag in die ringen, die in de rondte draaien, zijn die er nog t Louise en Beppie Planje, je ziet, ik noem jullie altijd samen voor de gezelligheid, omdat je het samen doet. Dat raadsel vind ik niet altijd waar, want er zijn menschen die vleitaal heelemaal niet aangenaam vin den, ik houd er ook niets van. Greta de Vries, groot gelijk, regen ver veelt zoo gauw. Het spijt mij ook heel erg, nu ik hier in de Scheveningsche bosohje9 logeer, het is nu al dagen lang plasregens en heel veel wind. Margaretha Sierag, ja natuurlijk mocht dat, omdat je je rechterduim zoo had ge kneusd, hoe is dat gekomen 1 Heb je er veel pijn aan gehad Jan Evers, je had flink je best gedaan, en ik ben blij dat je het zoo'n leuk werkje vond. Drietal van Woudenberg, jullie hadden goed je best gedaan, alle drie en als je nu maar trouw blijft meedoen dan zullen jullie ook wel eens een prijs behalen, er zijn zóóvelen. die meedoen, dus velen moeten er teleurgesteld worden. Plonia Smits, wie weet hoeveel ballon-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17