KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Dr H.NANNING's SUPP05IT0RIA UIT DE OMSTREKEN. Aspirin- m UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. ECHTE CATZ-ROTTERDAMMER ECHT CATZ-€UX€l^ KUNST EN LETTEREN. NED. BEET KERK. Tweetal: te Scherpenzeel (G.:) E. Warmolts, te Heerde en W. G. G. Beere- kamp te Rijperkerk. Beroepen: te Den Helder: J. D. v. d. Veen te Purmerend; te Hengelo (G.) als hulpprediker: D. W. A. Winkel, te Win- terswijk. Aangenomen: naar Koog a.d. Zaan; G. Hornstra, te Warmenhuizen. Bedankt: voor Elburg: J. G. Klomp, te Westbroek; voor 's-Grevelduin Kapelle: F- van Asch, te Den Ham; voor Alblasser- dam: H. P. Brandt, te Lage Zwaluwe; voor Oene (Geld.): B. N. B. Bouthoorn, te "Zeist. GEREP KERKEN. Beroepen: te Middelburg: P. Ded- dens, te Rijswijk; te Genemuiden: P. Boeg, te Beetgum; te Nieuw Vennep: W. Seinen, te Opperdoes; le Surhuisterveen: J. Rolloos, te Zwijndrecht. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Nieuwe Pekela: J. C. de Bruyn, te Veenendaal en J. Hovins, te Sneek. Beroepen: te Dokkum: Zwier, te Papendrecht. VEREENVOUDIGDE SPELLING. In „Vereenvoudiging", orgaan van de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling", is het jaarverslag 19261927 der vereeniging opgenomen. Er blijkt uit, dat het ledental iets is toegenomen en in Mei j.l. 4446 bedroeg. Dit vereenigingsjaar werden weinig propaganda-lezingen gehou den. Allerlei vlugschriftjes werden daar entegen veel aangevraagd en verzonden, o. a. naar Vlaanderen. Prof. dr. Valkhoff ,die lange jaren als secretaris de belangen der vereeniging voor stond is vervangen door den heer dr. J. J. B. Elzinga. Het: jaarverslag vermeldt, dat tegen goed keuring der statuten, in vereenvoudigde spelling gedrukt, nog steeds van overheids wege bezwaren worden gemaakt. RIJNZATERWOUDE. Ged. Staten dezer provincie hebben de begrootmg dezer gemeente thans goedge keurd. Zij sluit gewone dienst in ontvang sten en uitgaven met f 26181,63V6; kap. dienst ontvangsten f 134.19, uitgaven f 443.20, nadeehg slot f 309.01. WADDINXVEEN. De bevolking dezer gemeente ver meerderde over Aug, 1.1. door geboorte met 8 en door vestiging met 48 personyy De vermindering beliep door overlijden 5 en door vertrek 30. De totale vermeerde ring bedroeg dus 21 zielen. RECLAME. (Zetpillen teflen aambeien) 1.75 pen doosje van 12 stuks. 8111 RECLAME. Niet tot denken In staat en hoofdpijn, omdat men tot laat in den nacht heelt zitten lezen. 1-2 Tabletten maken dat men zich oogenblikkc- lijk opgeknapt voelt en weer ge regeld denken kan. Men verlange echter steeds de origi- neele „Gaysh'1-verpakking, kenbaar aan den oranje band en het Bayerkruic. Prijs 75 ets. 8106 HAZERSWOUDE. Burgerlijke Sia"nd. Bevallen: M. Windhorst, geb. Strauss, d. D. den Braver, geb. Wille, z. Gehuwd. J. Ravensberg, 28 j. en M. v. Klaveren, 28 j. Door het bestuur der Wilhelmina- vereeniging, alhier, werd van H. M. de Koningin een dankbetuiging ontvangen voor ontvangen telegrafische gelukwensch op 31 Augustus. Nasfr wij vernemen, is men de daders van den in Juli gepleegden diefstal van een drietal schrijfmachines ten nadeele van (te firma K. Wezelenburg Zoon, op het spoor. De machines zijn te Rotterdam in beslag genomen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d- van W. Jan sen en M. Jongeneel. Gisteren maakten de leerlingen vaD de zesde klasse der beide scholen, onder geleide per spooT de jaarlijksche reis naar Amsterdam en bezochten aldaar vele be zienswaardigheden. O a. werd een bezoek gebracht aan het groote motorschip ,,P. C. Hooft" van de Maatschappij „Nederland", het Koninklijk paleis, de Nieuwe Kerk en Artis. Hoogstvoldaan keerden allen van dit genotvol en leerzaam uitstapje weer huis waarts. Onder voorzitterschap van den heei D. de Haas verga.derde in het gebouw Irene het bestuur van de Chr. Volksbibliotheek. Besloten werd vanaf Vrijdag a.s. wederom boeken ter lezing le verstrekken. Mede gedeeld werd, dat de bibliotheek, met 60 nieuwe boeken is vermeerderd. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat verschillende in het vorige jaar uit geleende boeken nog niet zijn terugont vangen, AALSMEER. Voor enkele jaren werd alhier een af- deeling opgericht van het Religieus Socia listisch Verbond. Werden de samenkomsten, welke in de Doopsgezinde Kerk werden gehouden, in den eersten tijd flink bezocht, dit was de laatste twee winters zoo gering, dat het be stuur op die wijze niet meet durft door te gaan. Het heeft gemeend, dat het maar het beste was, den leden te adviseeren om tot opheffing der afd. te besluiten. Tevens vraagt het aan de leden een bijdrage om daarvoor aan den nieuwe Doopgsgez. Kérk een geschenk aan te bieden, als dank voor de daar steeds genoten gastvrijheid. Door de afd. van het Wille Kruis wordt in den a.s. winter weder een moeder- en bakercur3us georganiseerd. Bij de Chr. Geref. Kerk is het volgend tweetal opgemaakt: ds. Biesma te Gronin gen en ds. Jongeleen te Hilversum. HAARLEMMERMEER. De brug over de Ringvaart, nabq Lisse, alhier, is 's nachts door een motor schuit aangevaren. De botsing was zóó hevig, dat de brug ernstig werd beschadigd en het verkeer daarover moest worden stop gezet. Men is thans druk bezig met de belangrijke reparatie, terwijl de passage naar beide oevers van de Ringvaart door middel van een pont wordt onderhouden. HILLEGOM. In de Mariastraat zullen vier winkel huizen gebouwd worden. De eerste werk zaamheden zijn aangevangen. De straat zal er door opknappen. De entrée zal op den duur ook wel beter worden. KATWIJK. Een feit is het dat de geest des tijds veel specifiek Katwijksch heeft doen ver dwijnen. Ten einde hierin te voorzien en ora zooveel mogelijk een herinnering van oud Katwijk te bewaren, heeft zich een commissie gevormd uit eenige ingezetenen dié tevens wil trachten een verzameling aan t-e leggen van al wat betrekking heeft op de geschiedenis van Katwijk en deze vorzameling, zoo mogelijk, een blijvend on derkomen te bezorgen. Zooveel dua, als een museum van Katwijksche oudheden. Te vens is het plan om daaraan te verbinden een verzameling van schilderijen o£ pren ten met voorstellingen van Katwijk en an dere schilderstukken vao schilders die in Katwijk vertoefd hebben. Enkele kunste naars zegden hun medewerking reeds toe. Voor dit doel wordt spoedig een vergade ring gehouden waarvoor eenige ingezete nen zijn uitgenoodigd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De eerste uitbetaling in dit seizoen door Bloemb.teelt zal dezer dagen plaats hebben. Wij kurnen mededeelen dat het percentage aanmerkelijk hooger zal zijn dan vorig jaar. Naar we vernemen kan de aangekon digde Tuinbouw-wintercursus doorgaan, daar het vereischfce oafital deelnemers flink is overschreden. De prijzen voor de Liefdadigheids loterij ten bate van het R.-K. Vereenigings- gebouw zijn thans alle aangekocht of ont vangen en zullen tentoongesteld worden voor belangstellenden. De gelegenheid otn deze te bezichtigen zal zijn op Zondag a.s. na Hoogmis en Lof, Woensdag 21 Sept. des avonds van 89 uur en den daar- opvolgenden Zondag 24 Sept. als op 17 Sept. Het is een mooie collectie. De trek king is op 29 Sept, a.s. KATWIJK-AAN-ZEE. Lijst van brieven enz., die door on voldoend clfi-ankeering of adresseering niet konden bezorgd 'worden: Van der Vlist, Utrechtf. Binger, Am sterdam. Anna Müller, Amsterdam. E. Polak, Amsterdam. G. v. d. Kamp, Ommen. H. Gla, Rottérdam. J. v. d. Ven, Velp. HardenbergAdmiraal, Velp. Monachimoff, Amsterdam. Vrouwke Vierstra, Schoten. v. Onlangs Moerman, Rotterdam. Van Stolk, A. Faber Faber, v. d. Vliet, 7 G. v. d. Lucht, Maas tricht. G. Hartman, Ierseke. Tase- laar—Selchman, Utrecht. N. v. d. Veer, Groningen. Jacob Gis'.aren, Kopenhagen. Betsy Kramen, Krefeld. Fam. With, Barmen. Fisscher, Köln. Vronen, Freiburg. De prijs der melk is -alhier met één cent per liter verhoogd, zoodat deze thans 14 cent per liter bedraagt. LISSE. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat gisteren in den tuin van den heer M. Veldhuizen Van Zanten alhier, een egel werd gevangen met 6 jongen. De egelfamilie werd opgezonden naar de Artis, te Amsterdam. NOORDWIJKERHOUT. Mej. G. M. de Klerk, alhier, is be noemd tot onderwijzeree aan de R.-K. „Pastoor Hesseveld-school", te Amsterdam. Dinsdagmiddag had alhier het kinder fee plaats, waaraan ruim 700 kinderen deelnamen. Na een vrooljjken ommegang door het dorp, voorafgegaan door twee muziek korpsen, trok men naar het feestterrein. Allerlei wedstrijden werden daar gehouden om zeer mooie prijzen. Een bezoek werd gebracht aan den draaimolen en de jeugd werd rijkelijk onthaald op ranja, koek, olie bollen, bruidsuikers en chocolade. Dinsdagavond was er op het feestterrein ook voor de volwassenen al veel te genieten. De Shimmy-trap en de rollende tonnen hadden reeds druk bezoek. De consumptie tent werd al aardig bezocht en velen be proefden reeds hun geluk bij den man met de wonder-kanarievogels of maakten een toertje in de Montagne-Russe. Nog nimmer waren er zooveel attracties ais thans en Woensdagavond en Donderdag zat het dorp te klein zijn. RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s., des namiddags 7Va uur Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Machtiging B. en W. oproeping personeel bedrijven en vaststellen salarissen. 'Vaststelling verordeningen bedrijven. Bespreking straatverlichting. Voorstel aangaan geldleeningen. Met ingang van heden is de melkprijs alhier met één oent per liter verhoogd. Door den grooten aanvoer van tuin bouwproducten is het aantal veilingen aan de groentenveiling alhier uitgebreid. Met ingang van deze week worden thans drie veilingen gehouden. ZOETERWOUDE. B. en W. hebben tot plaatsvervangend burgemeester aangewezen ae heer M. Th. Kompier en tot tweede plaatsvervanger de heer H. F. Noordman.' De leverantie van de brandstoffen is van gemeentewege opgedragen aan de hee- ren L. v. d. Akker, L. Vitscher en A. v. d Krogt, alhier. HET DARWIN-, BREEDER- EN LATE TULPENCONTRACT. De héér W. van der Laan, te Voorhout, schrijft over bovengenoemd contract het volgende in het „Weekblad voor Bloembollen cultuur": De vereeniging „De Tulp" heeft geduren de haar bestaan er steeds op gewezen, dat de snelle aankweek van Darwin-Tulpen nood zakelijk tot gevolg moet hebben een over productie van leverbare bollen. Eenige jaren achtereen is getracht door middel van het inleveringssysteem te be verderen, dat een deel van het kleinste goed aan den opplant onttrokken werd. Zoo lang echter de leverbare bollen en ook 't plantgoed nog een redelijken prijs op brachten, zoolang bleek ook de geneigdheid de bollen te houden en er steeds meer van te gaan telen, bjj de kweekers te blgven bestaan. „De Tulp" kreeg wel eens de beschikking over een paar duizend mud kleine tulpen, en vernietigde deze .door ze te bestemmen voor veevoeder, maar was toch niet in staat de massa kweekers vroegtijdig van bet ge voel te doordringen, dat de teelt, op die wijze gedreven, vroe& of laat zou vast- loopen. Wanneer het gebeuren zou, was niet te zien, dat het zou gebeuren stond vast. Optimisten mogen wijzen op de uitgestrekt heid der wereld en de millioenen menschen, die onze bloembollen nog niet kennen en dus nog verbruikers kunnen worden, dezelfde optimisten hebben niet aangetoond hoe het vak die klanten tot zich kan trekken, die tot nu toe nog geen Tulpen betrokken. Engeland, Duitschland, Zweden, Noorwe gen en Denemarken worden bereisd door honderden welbespraakte reizigers, geen stukje arbeidsveld, of het wordt bewerkt, waar maar een broeier zit, daar komen de Hollandscke bollen-reizigers en die weten hun waar aan te praten Het uitvoercijfer is regelmatig gestegen, zoodat het reizen en vorkoopen wel een succes is gebleken, maar het had toch niet tot gevolg, dat maar eenigermate de af name evenredig was aan den aankweek. De beplante oppervlakte nam, al raapte men het leverbaar, sterk toe. De kentering is gekomen Do handigen onder ons zagen het aankomen en zijn begonnen op te ruimen, toen er nog een prijsje te maken was. Die zijn hun Darwin tulpen kwijt en hebben weinig last van de goedkoopte, maar degenen die de bollen wel hebben, die hebben er terdege last Van. Het opruimen, zooale dat in deze twee jaar is geschied, beteekende meer een ver plaatsing van de partijen, dan een eigen lijke opruiming. Er is niet opgeruimd over geheel de Linie, er is integendeel uitge- ,plant. De gevolgen zijn niet uitgebleven, een algemeene inzinking van de prijken van Darwintulpen is te constateeren geweest, maar niet van de vroege Tulpen, ook niet van Narcissen, al was het sluiten van Ame rika wel een eerste aanleiding om dit pro duct waardeloos te maken Hyacinten zijn duur, ongekend duur, om. RECLAME. 8113 de mode drank. BU DE WANDELING. Hij paal vast mee op uw wandet- lochl. hij Is uw trouwe metgezel, en laai U nimmer in den steek, vooral nu hij ook per flesch zoo gemakkelijk is mee le voeren. Zijn opwekkende, niel prikkelende smaak verhoogt uw uithoudingsvermogen. Hij,draagt een wettig gedeponeerd zwart etiket, waarborg dal hel mineraal-, soda- ol spaitwaler, al of niel met suiker, werd vermengd me! CATZ 8. ZOON van PEKELA GRONINGEN Gebotteld verkrijgbaar by JPiioenix Bierliandel en Limonadefabriek II. Tli. G. COSTER, Iï.-Knpenburfl No. 5, Leiden. dat er is gekomen een teeltregelaar in den vorm van de zwartrandbacterie. De buitengewoon hooge prijzen mogen ndet bevorderlijk zijn om het afzetgebied voor Hyacinthen te vergrooten en op den duur aan, niet te handhaven zijn, met dat ai beleven de kweekers er van een gouden tijd, tróts de zoozeer gevreesde geelziekte. De duurte is 'n gevolg ran de schaarschte met de Darwintulpen is het precies an dersom. De goedkoopte- wordt veroor zaakt door den overvloed. Er i» een van ouds bekende waarheid „Vraag en aanbod regelen d© markt." Met de twee tegenstrij dige artikelen Darwintulpen Hyacin then de een niet loonend, de ander veel te duur, wordt het spreekwoord een keer te meer bevestigd. De vraag naar Darwintulpen ia niet kunst matig teruggehouden, integendeel, dio is normaal of in werkelijkheid grooter dan andere jaren omdat van dep beginne af aan, voor lage prijzen verkocht is in het bui tenland. Men moet echter niet vergeten, dat de lage inkoopsprijs voor de bollen niet de aHoenbeh-eerschende factor is voor den buitenJandschen afnemer om deze Dar winifculpen te gebruiken. Daar komt bij: beschikbare grond, om de kisten op te zet ten. Glas, om ze er onder in bloei te trek ken en een markt om zo, na aftrek van arbeidsloon en kosten van verwarming, met winst te kunnen afzetten. De lage prijzen zijn voor bollen, niet d© ©enige fac toren om veel te gebruiken. In dit verband moeten de bollen beschouwd worden al-s ruw materiaal, die eerst nog een bewerking moeten ondergaan, alvorens ze hun, uitein delijke bestemming bereiken. Waren het al bloemen, die in bloei getrokken zijn, dan stond het er anders voor, dan is er een andere categorie van gebruikers te vinden die alleen koopt als de prijzen laag zijn. Dat zien wij in den winter en in het voor jaar met de snijbloemen, die moeten weg en gaan weg tegen iederen prijs. Amerika is een groot land, waar een ma-ssa menschen wonen, die onze Darwin tulpen konden gebruiken, maar deze nog niet kennen. Wij moeten ze dus leeren deze te gebruiken, dat doen wij nu door deze bollen tegen zeer lage prijzen te leveren. Toch blijven er over en zullen er nog meer overblijven, indien de kweekers door blijven kweeken, zoo als zij nu doen. Een rem op den uitplant is het middel, om eon verdere inzinking te voorkomen. Die rem komt er op, want de financieele uitkomsten van het bedrijf zullen menig een dwingen om te doen, wat het gezonde vorstand hem al lang t-e voren' gezegd had, dat had moeten geschieden, n.l. inkrim pen. Een vraag dient dan wel gestéld, n.l. „Waarom gewacht tot de uitkomsten van het bedrijf ons dwingenV' Hot is toch veel verstandiger eensgezind over do geheele linie datgene t-e doen, wat nu of in. de naaste toekomst onvermijdelijk is, n.l. vraag en aanbod in overeen stemming te brengen met als basis- de werkelijke pro ductiekosten. Een-stap in die richting is een vrijwillig op zich genomen verplichting om acht Hectoliter Tulpen per te planten Honderd Roede teT vernietiging of voor veevoeder beschikbaar te stellen, dat geeft een ge zonde opruiming. NEDERLANDSCHE RUNDVEE- STAMBOEK. De Jaarvergadering te Deventer. Gisterenmiddag vergaderde te Deventer de vereeniging Het Nederlandsch Rund vee-Stamboek, onder voorzitterschap van den heer H. W. Kuhn, Naarden. Deze sprak zijn genoegen uit over de goede opkomst en zeide, dat de toestand der vereeniging gunstig is, door vermeer dering van het ledental. Een andere gun stige omstandigheid is, dat de export be vredigend verloopt. De financieele toestand is bevredigend en de kans bestaat, dat men iets kan afzonderen voor het tentoonstel lingsfonds. In de laatste dagen zijn vertrouwelijke besprekingen gevoerd inzake de Friesche kwestie. Concrete voorstellen zijn te ver wachten. Spr. is voor oplossing der kwestie door volkomen erkenning der beide $tam- boekvereenigingen. De tentoonstelling, die in 1928 wordt gehouden, ontmoette in den boezem van het bestuur eenige bezwaren, n.l. het tijdstip en de achteruitgaande, eco nomische toestand, maar bij nader overleg gelooft 'C bestuur, dat de tentoonstelling zal slagen. Het bestuur heeft besloten, dat het jong vee-register door-geregistreerd zal worden Verder is besloten om van die kalveren, die later worden ingeschreven, een boete te heffen van f 10. Het jaarverslag over 1926 werd uitge bracht door den hoofdinspecteur, den heer H. Wibbers. Hieraan is het volgende ont leend: Het ledenaantal bedroeg op 31 Decembei 1926, 7367. Vergeleken bij vorige jaren is dit een kleine achteruitgang. Verontrustend behoeft dit evenwel niet te zijn, als men daarbij weet, dat een aanzienlijk aantal nieuwe leden is toegetreden. Het aantal geïnspecteerde resp. inge-. schreven dieren bedraagt: voor het H-vee- slag aangevraagd 7218 koeien: ingeschre* ven 3030; aangevraagd 1770 stieren; inge* schreven 059; voor liet M.R.IJ.-veeslag aangevraagd 4273 koeien; ingeschreven' 1622; aangevraagd 1033 stieren; ingeschre-* ven 283; voor het G.-veeslag aangevraagd 235 koeien; ingeschreven 151; aangevraagd 90 stieren; ingeschreven 53 zoodat totaal zijn ingeschreven 6798 dieren. Het aantal ingeschreven volbloedkalve-! ren hoeft '14,271 bedragen, welk getal op een opgewekt leven onder de fokkers wijst. Ren verblijdend verschijnsel is, dat vooi; allo drie veeslagen het aantal ingescheven1 volbloeddieren grooter is dan het aantal registerdieren. Voor het II.-veeslag wor* den sedert eenige jaren uitsluitend vol* bloed stieren ingeschreven, doch ook voor het M.R.IJ.- en G.-veeslag zou het register voor stieren gevoegelijk kHnnen worden1 gesloten, daar het aantal R.-stieren voor doze beide veeslagen zeer gering is. Het aantal dieren, dat van eigenaar ver* wisseld, hetzij in het binnenland of naar het buitenland, heeft 1937 bedragen. lm 't algemeen was er een opgewekte handel en was de uitvoer niet onaanzienlijk. Op zichzelf beschouwd, is dit een verblijdend verschijnsel, doch tevens houdt het dit ge* vaar in, dat zoo licht te veel de beste; dieren worden verkocht. Op enkele in het vorige jaar gehouden districtvergaderingen werd er op aange drongen, de uitvoering van de melkcontrólö en de berekening van de verkregen cijfers zooveel mogelijk uniform te doen zijn in! het geheele land, en werd tevens gevraagd of vanwege het N.R.S. de noodige pogingen daartoe niet konden worden gedaan. Het gevolg hiervan is geweest, dat in een der vergaderingen van het dagelijksch bestuur van het N.R.S. in overleg met den inspec-i leur van den Landbouw een commissie i$ benoemd, bestaande uit de heeren Kuhn, Nysingh en H. Wibber9, die deze zaalc heeft ter hand genomen en nog in den loop, van het vorige jaar een ontwerp bij de re* geering is ingediend, en daarna aan al del provinciale regelingscommissie voor de vee-, fokkerij ter beoordeeling is toegezonden, Onlangs zijn de antwoorden met bemerkin* gen dezer commissie teruggekomen en spoedig een nieuw ontwerp, waarbij zoo* veel mogelijk met de gemaakte opmerkin* gen rekening zal worden gehouden, bij del regeering in te dienen. Het verslag wordt goedgekeurd. De balans en de winst- en verliesrcke* over het boekjaar 1926 word accoord be vonden. Het saldo winstcijfer bedraagt f 3.696.41. De begrooting over 1928, sluitende tot een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 124,300, werd eveneens goedgekeurd. De contributie werd onveranderd vast* gesteld. Tot lid van de financieele commissie! werd benoemd mr. Kolf, burgemeester! van Deil. I Hierna rondvraag en sluiting. NIEUWE UITGAVEN. Van A. W. Bruna <5i Zoon'e Uitg. Mij. tp Utrecht, ontvingen wij: ,,Het meisje, dat met 'n koning trouwde"! door Alice Heath Hosken, vertaald dooil Dicky WafeLbakker, prijs gecart. f 1.25. „De gruwelijke waanvoorstelling van drd Joseph Londe", door E. Philips Oppen* heim, geaut. vertaling van A. Vuurhard— Berkhout. Prijs ingen. f 1, gebonden f 1.60w' „De zwarte bende", door Sapper, geaut.) vertaling uit het Engelsch, door jhr. R. H* G. Nahuy$, Prijs ingen. f 1.25, gebonden f 1.90. Van do Hollandia-Drukkerij te Baarn: „Siempie", roman van een kind met spriet* haren, door Josine Reuling. „Juffer Anna", door Temple Bayleft vertaling \;an Ari Dane. Van de N. V. Gebr. Kluitman's Uitg.* Mij. te Alkmaar ontvingen wij „De Koning der Mensohenredders"- (Dorus Rijkers) door Tjeerd Adema, ge ïllustreerd door Pol Dom (leeftijd 1018 jaar). Ingen f 2.50, gebonden f 3.50. „Stormvogel", door Emmy Verhagen, gé* illustreerd door Sijtje Aafjes (leeftijd 10—» 14 jaar). Ingen, f 1, gebonden f 1.75. „Zij, die slagen", door Stella Mare, ge ïllustreerd door Freddie Langeler (leeftijd 1216 jaar). Ingen. f 2, gebonden f 2.90. „Miauln en de tweelingen", bewerkt door N. van Hichtum, eD teekeningen vao Susan B. Pearse (tweede druk). Prijs f 1.40. „Zeven jongens en een ouwe schuit''^ door A. C. O. de Vletter, geïllustreerd door D. A. Bueno de Mesquita, (6e druk). Prijs ingen. f 1.60, gebonden f 2.50. Al deze boeken, met avontuurlijke en geestige verhalen, voor jongens en meisjes, keurige teekeningen en smaakvolle band jes, vormen een mooie aanwinst voor de boekenkast. 32

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7