ANEKDOTES. het altijd zoo lang duurt, de brieven heen en weer naar Indië. Matthijs en Abram van Wijk als je alle bei wilt meedoen aan het prijsraadsel, dan ieder op een apart papier en apart onderr teekenen dat is voor het loten. Willem de Jong ik kon je toen niet eerder antwoorden, want ik had je brief niet ont vangen. Wat heb jij aardig veel dieren ora le verzorgen, heb je soms een acpiarium, zijn daar die vischjes en die hagedissen in? en die wille muizen wat heb je daar voor kooitje voor? Drie lal Koevoet ik kan nu nog niet zeggen, of ik dit jaar in Leiden kom voor de 3 Oct.- feesten. ik heb er altijd wel zin in, maar een mensch kan niet altijd doen waar hij zin in heeft. Ik heb allijd veel van mijne geboorte stad gehouden, dus wil graag 3-October mee feest vieren. Hoe is het met jullie kleine ko nijntjes, lieve diertjes hè groeien ze al goed? Plonia Snails je hebt een mooien prijs ge wonnen op 31 Augustus. Ts hel al bekend wiens ballon het dichtst bij Leiden is gevon den dat moei je mij eens schrijven. Ik had dit jaar geen gelegenheid om 31 Augustus naar de feesten te gaan kijken, dus ik stelde mij tevreden door in de couranten er alles over te lezen. Nico van Wijk je hebt mij aardig veel ver teld over het feest in de sladsgehoorzaal, was het voor de eerste mal dat je er aan deel mooht nemen, of het vorige jaar ook al? Gerhard a en Chrisfiaan Eggink jullie hebt mij eene leuke verzameling anecdotes gezon den er zijn heel grappige bij. ik zal ze be paald la Ier eens plaatsen. Letty Schade, zoo. heb jij vroeger ook in den Haag gewoond en hen je toen ook wel eens naar het vuurwerk gaan kijken op 31 Augustus Het was nu ook meer groot vuur werk en al zag ik het niet. ik hooide het tot in Frederik Hendriklaan, waar ik woon. Weet iij waar die is? .Tonie van der Bel je mag gerust meedoen mef de raadsels Alle kinderen noemen mij Tante, dus mag jii het ook doen. Jan Evers het 2e raadsels heeft er nog nooit ingestaan, maar ik meen 't le wefl.dat za' ik nog eens nazien. Calharina van Egmond fk logeer nu in de Schovpninesche boschjes en tot nu toe had ik hporliik weer zoodat we steeds buiten zitten, ik schrijf mi ine bede correspondentie hier ook buiten Jii hebt dus ook deelgenomen aan het vToolnke feest in de stadsgehoorzaal en hebt veel nlezier t*e*had. dat begrijp ik. Anna. Jansje, Gerarda van Woudenberg na je lange uitvoerige beschrijving weet ik nu heel goed hoe dat speü gaat en het lijkt mij heel aardig Jammer dat je kruiwagentje in een kuil kwam want natuurlijk vielen toen al je ballen uit het wagentje. Je mag wel raad sels f>n anecdotes sturen, maar niet de vol gende week dan heb ik zóóveel werk met de prijsraadsels Kees Boer dat zal een heel verschil zijn. vooral in de warmte, of je in een groot school lokaal of in kamers van een gewoon huis zit. Dat is 'n aardig idee hoor, dat de meester nu op school ie prijs gaat voorlezen, zoodoende geniefen velen er van dat jij "dukkig had ge- lont hij de prijsraadsels. Joop Aalhersherg wel wel wat ben jij ont zettend veel uitgeweest in de vacantie. je. noemde mij zóóveel plaatsen op waar je alle maal bent geweest en je hebt al heele fiets tochten gemaakt en ben je dan niet moe na afloop? Drietal Jongeleen is Moeders vei jaardag prettig gevierd? en hoeft Annie een aardig schoolreisje gemaakt naar Bloemendaal en Zandvourt? ie trof mooi weer dien dag. Drietal Elderhorst, dat was een heele verzameling prijzen, die jullie allen met elkaar mee naar huis kon nemen; wat is dat toch aardig, die feesten met al die kinderspelen. Neen hoor, ik kon dit jaar niet gaan kijken naar de feesten, dan maar weer een ander maal. Nu nog de jeugd uit het Kinderzieken huis, ieder maar een klein woordje, want het zijn er zóó vreeselijk veel, dat vind 'k heel prettig en aardig; ik lees altijd alles niet plezier, dus het is geen onhartelijkheid als ieder maar een enkel lettertje terug krijgt. Jopie Heesterman, dat is al heel knap wat jij deed, met één hand schrijven en met de andere een auto opdraaien, dat doe ik niet hoor. terwijl' ik aan jullie schrijf. Jantje Gordijn, zoo is je haar afgeknipt, ben je nu een echte jongen? Veel plezier met je beer en je konijn. Harmke v. d_ Heyden, zoete jongen hoor, wees maar niet bang als er iemand bij je bedje komt. Tonia Taverne vindt je het daar zoo prettig op de ziekenzaal, heb je zooveel om mee te spelen. Grietje Havik, speel maar met je pop, kleed haar maar netjes uit en aan, en laat haar naast je zitten. Liesje Visser, ja hè, wat een lange brief voor jullie en nu deze week alweer. Wat heerlijk zoo n dik couvert met 25 briefjes voor je van alle kinderen uit je klasse, dat had de meester goed bedacht. Basje Zwaan, dat is leuk hoor, dat je daar Katelin en Aafje beneden op het grasveld ziet als je bedje op het balkon slaat. Maak maar mooie dingen van je kraaltjes. Baby die al aan het wandelen is tusschen 2 zusters in. En steekt je var ken nog altijd zijn tong uit, dat is raar. Bertha Versteeg, help jij maar flink doozen opruimen, dat zal de juffrouw wel prettig vinden. Zijn je vader en moeder bij je ge weest? Klein bazuinengeltje hielden ze je handje vast om aan mij te schrijven en vond je dat grappig? Annie Overes. wel ge zellig hè nu bij de andere kindertjes te lig gen of op het balkon als de zon schijnt. Wimmie v. d. Bom, sta je ook op het por tretje? Jantje Roovers, vindt je de muziek zoo mooi. maar zal je het hoek niet scheu ren, dat mag niet. Katelin Komfos, jij leest zeker den heelen langen brief voor het zie kenhuis. wat heerlijk gezond, dat jullie nu zooveel buiten kunt liggen en lekker bruin verbranden. Hoe meer werkjes je hebt, hoe beter, dan vliegt de tijd voorbij. Ik ben in de Scheveningsche Boschjes, niet aan zee. Aafje Neuteboom. jij net zooals Katelin ge nielende van buiten in de zon liggen op het grasveld en konden jullie 31 Augustus zoo goed de muziek hooren en later ook het knallen en knetteren van het vuurwerk. Ziezoo lieve jeugd uit het Ziekenhuis, heb ben jullie nu weer een reuzenlangen brief van mij? Denkt er nu allen aan goed te lezen wat ik allemaal in het begin der corresponden tie heb geschreven en uitgelegd. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Een opsnijder. 2. Tante, nat, net, Ant. 3. Om de spil. ■4. Linde, eik, berk. 5. Rijsje (takje) prijsje. 6. Bever, kever, lever, wever, gever. 7. Een schrikkeljaar. 8. In de bedsteden. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Rika Haasbeek, Ali Eradus, Alberdinavan den Akker, Teunis van den Akker, Abraham van den Akker. Janny van der Kamp, Willy van Booma, Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Henny Waterreus, Mijndert Jonge leen, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Lies Hagoort, Nel Hagoort, Nico van Wijk, Arie Koevoet, Jasper Koevoet, Coba Koevoet, Plonia Smits, Willem de Jong, Jacobus Fa- vier, Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Rika van Iterson, Gcrharda Eggink. Christiaan Eggink, Letly Schade, Jopie van der Bel, Jan Evers, Annie van Woudenberg, Jansje van Woudenberg, Gerarda van Wou denberg, Catharina van Egmond, Matthijs van Wijk. Abram van Wijk, Leendert El derhorst, Theo Elderhorst. Betsie Elderhorst, Nelie Ooslveen, Lena Oostveen, Mini Met selaar, Ali den Hertog, Rei nier den Hertog, Louise Planje. Beppie Planje, Frans Schim mel, Jootje Kouw, Dina Kouw, Greta de Vries, Aart van de Nadort. Karei Voorzaat, Paulus van den Burg, Cornelis van den Burg, Willy de Neijs, Marietje Verbiest, Corry v. Stralen, Alphons Delforleric, Gorry de Hertogh, Louis de Herlogh, Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Ploni van der Meer (2 brieven) Aagje van der Ilam, Nico de Roo, Anje de Gelder, Jo Gerhards, Piet van der Nat, An nie Bavelaar, Nelly Boom, Bertus Boom, Truus Jansen, Annie Gerhards, Mina Nieuwenhui9, Annie de PEcluse, Cootje Pol dervaart, Gerardus Hendrik den Haan, Olto Crabbendam, Cobus Flippo, Annigje Spek, Carel Hansen, Marius Hansen, Henny Huls bergen Henning, Daan Baars, Emanuel Eljon, Jacobus Brouwer, Jan Overduyn, Jan Cats, Joop Aalbersberg. Annie Blanken, Jan de Blanken. Jan ..Wassenaar, Eempien Wassenaar, Kees Boer, Coba Haasnoot, Maartje Haasnoot. Een heele massa brieven van de kinderen uit het Kinderziekenhuis. PRITSRAADSEL voor grooteren en kleineren. Jullie weten zeker allen al goed wat zin-, nen met verborgen sledenamen of dierna-< men of boomnamen of vruchtennamen zijn, want die heb ik al zóó dikwijls opgegeven. Bijvoorbeeld: Ka trek eens aan dat touw. Kat. Zoek er straks maar naar. Kers. En zoo kan men honderden zinnetjes ma-* ken, waar een of andere naam in is ver borgen. Nu moeten jullie eens van die zin nen voor mij maken, er mag een stad, een boom, *een vrucht, een meubel, een rivier, een jongens of meisjesnaam in zijn verbor gen. dat is allemaal goed, kies maar uit. De grooteren moeten vijftien van die zin-t nen maken en de kleineren tien. Het behoe ven natuurlijk geen lange zinnen te zijn, dat zie je wel aan mijn voorbeelden en dat weet je van de vele zinnetjes die er al eens als raadsel in de kindercourant hebben ge staan. Ingezonden door drietal Koevoet. Geduld hebben. Jonge klant komt bij een barbier, en zegt dat hij wenscht geschoren te worden. Hij wordt ingezeept en daarna gaat de barbier rustig op een stoel zitten wachten. Klant: „Waar wacht u eigenlijk op? Barbier: „Tot uw baard er is." Ingezonden door Annie en Tini Epskamp. „Zeg, bakker, is je brood versch?" „Ja, natuurlijk, dat was het gisteren al." Ingezonden door Gerharda en Christiaan Eggink. Verloren suiker. Kleine Piet: „Moeke, mag ik een klontje suiker hebben?" Moeder: „Maar Piet, ik heb je er pas een gegeven, wat heb je daar dan mee gedaan?" Piet: „Verloren, Moeke." Moeder: „Nu, dan heb je hier een ander klontje, maar vertel me dan ook eens waar je dat andere hebt verloren." Piet: „In mijn kopje koffie, Moeke." Ingezonden door Marie Tuurenhout. In een danslokaal. Heer (buigende voor eene dame): „Mag ik u beleefd verzoeken?" Dame;,, O neen, ik dans niet." Heer: „Het is ook niet om te dansen, maar u zit op mijn nieuwen hoed." Ingezonden door Coba Koevoet. Jantje voelde zich niet goed, maar kon niet precies zeggen wat hij voelde. De dok ter kwam en vroeg: „Wel, kereltje, wat scheelt er aan?" „Ja ziet u dokter, u weet wel hoe je je voelt, als je niet weet hoe je je voelt, welnu zoo voel ik mij nu." Ingezonden door Coba en Marietje Haasnoot Een muzikale tuinman. Een tuinman vond eens een mol in zijn tuin en riep toen: „Een mol, een mol! Wat een kruis!"

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 16