68*ts Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 7 September 1927 Derde Blad No. 20700 UIT DE RIJNSTREEK. JIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Gemeenteraad. De bestrating van de Stationsstraat. De heeren Joh. y. Leenwen en Vlasman tot wethouders gekozen. Andere verkiezingen. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lovink. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarop eerst tot beëediging der raadsleden wordt overgegaan. Staande worden door allen, met uitzondering Van den heer N. de Wolf, die de belofte aflegt, in handen van den voorzitter de benoodigde ambtseeden afgelegd. De notulen der vergadering van 26 Juli worden goedgekeurd, terwijl die van de laatste zitting worden aangehouden. Op een vraag van den heer de Wolf om trent de onvoldoende verlichting van de Hortensiastraat, luidt het antwoord van B. en W., dat door den secretaris wordt voor gelezen, dat, indien het nog te bestraten gedeelte gereed is gekomen, de verlichting, in casu 4 lantaarns, zullen worden ge plaatst. Omtrent een vraag van den heer Bol om verbetering van den Kwakel over de Kerk- vaart en de passage voor wielrijders te ver gemakkelijken, hebben B. en W. besloten deze verbetering aan te brengen, welker kosten f 60 zullen bedragen. Bericht van den commissaris der Ko ningin, dat den burgemeester verlof is ge geven om van 7 tot 15 September a.s. bui ten de gemeente te vertoeven. De uitkeeringen ingevolge het werkloos heidsbesluit hebben van Juni tot Augustus resp. bedragen: f 276.21, f 245.64 en f 121.95 Voorstel van B. en W. hen te machtigen tot uitvoering van de bestrating der Sta tionsstraat voor f5400 en van de gedeelte lijke bestrating der Aarkade en Raadhuis straat af te zien. Zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Een verzoek van den heer M. C. Schou ten om eervol ontslag als onderwijzer aan de Openbare school aan de Raadhuisstraat, wordt toegestaan. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1928. Deze geeft voor den gewonen dienst aan in ontvangsten en uitgaven f734.795 en voor den kapitaaldienst f 141.145.17. Hierop wordt overgegaan tot behandeling van punt 2 der agenda: wethoudersverkie zing. Nadat de heer den Ouden namens de A. R. partij en de heer v. Dijk beiden een verklaring te berde brengen wordt tot stem ming overgegaan. De eerste stemming had tot uitslag: Joh. v. Leeuwen 9 stemmen, Joh. Vlasman 2, G. M. Herngreen 5 en P. v. Dijk 1 stem; aldus gekozen de heer Joh. v. Leeuwen. De tweede stemming leverde als resul taat: Joh. Vlasman 10, P. v. Dijk 1 en G. M. Herngreen 6 stemmen. Gekozen alzoo de heer Joh. Vlasman. De voorzitter vraagt of de beide heeren hun benoeming aanvaarden, of dat zij deze in béraad wenschen te houden. De heer Vlasman, het woord vragend, dankt de heeren voor de stemmen op hem •uitgebracht. Hij wenscht deze benoeming aan te nemen en hoopt onder Gods zegen de a.s. vierjarige periode weder in 't belang der gemeente te mogen werken. Ook de heer Joh. v. Leeuwen uit zich in dien zin. Het voorstel van B. en W. tot verlenging met 3 maanden van de met de Coöp. Boe renleenbank „Alphen en Omstrekefi" aan gegane tijdelijke kasgeldleening wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaalberg- straat aan P. H. van Keeken q.q., wordt aangenomen. Het bedoelde perceel omvat pl.m. 600 M2. tegen den prijs van f 6 per M2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van f 6000 voor 't aanleg gen van een straat, die de Zaalbergstraat zal verbinden met de Torenslraat. Z. h. st. aangenomen. Tot lid der Schattingscommissie als be doeld in art. 57 der wet op de inkomsten- .belasting wordt in de vacature Ranke ge kozen de heer G. IJ. Ponsioen. Alsnu wordt overgegaan tot de stemming voor leden va'n de verschillende commis- siën. De uitslag der stemmingen, die ruim 5 kwartier duurden, luidt als volgt: Commissie van Bijstand voor de Water en Lichtbedrijven: leden: G. M. Herngreen, M. Meijer. Pl.v.v. P. v. Dijk, F. L. v. Muis winkel. Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf: leden: P. van Dijk, G. Bergshoeff. Pl.v.v. C. Koren, J. H. Ruting. Commissie voor het ontwerpen der straf verordeningen: leden: C. Koren, W. J. den Hertog, Th. Cocx. Commissie voor het nazien der reke ningen: leden: N. de Wolf, B. van 't Riet, D. ten Cate Brouwer. Pl.v.v. G. M. Hern green, G. Bergshoeff, C. Koren. Commissie van Bijstand voor de Open bare Werken: leden: A. den Ouden, W. J. Spreij. Pl.v.v. H. G. Veltman. G. Bergshoeff. De vergadering wordt thans eenige -oogenblikken geschorst. Na heropening vindt de gebruikelijke verdeeling van den raad in afdeelingen plaats. Na de rondvraag, welke niets belangrijks oplevert, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. ALKEMADE. In den loop der maand Augustus zijn Ier Secretarie aangegeven de volgende slachtingen: bednjfsslachtingen. 23 koeien en 21 varkens. Noodslachtingen 4 koeien, 4 garskalveren, 2 nuchtere kalveren, 2 paar den, 13 varkens, 3 schapen en 1 lam. Inge voerd werd uit gemeenten buiten den cen- tralen keuringsdienst van vleesch te Leiden 541 K.G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is f 307.25. BODEGRAVEN. Met ingang van deze week is de melk prijs door de slijters gebracht van 12 op 13 cent. Na de raadsvergadering heeft onze burgemeester, mr. C. S. van Dobben de Bruyn, de gemeente verlaten voor een ver lof van drie weken. Wethouder Batelkan zal gedurende dien tijd als waarnemend burgemeester fungeeren. Een monteur van de fa. van Bun- ningen, de heer S., zou voor een jongen een vlieger halen van het van asbest-platen vervaardigd dak der garage. Het dak was echter voor dien last niet berekend en de man zakte door een der platen en kwam op den vloer der garage terecht, waar hij bewusteloos werd opgenomen. De vrees voor een hersenschudding was gelukkig niet bewaarheid, doch een inwen dige kwetsing in de borst zal den jongen man allicht langen tijd verhinderen zijn werk te verrichten. BOSKOOP. Bij de politie alhier is aangifte ge daan dat gisteren op klaarlichten dag in de Dorpstraat alhier is ontvreemd een kinder wagen; van den dader nog geen spoor. Tegen een zestal melkverkoopers te dezer plaatse is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 55 van het melkbesluit, het afleveren van melk zonder gebruik te maken van de kraan der melkbus. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. BevallenA, H, V erdegaal geb. Den Biggelaar Z. Th. E. Driessen geb. Van Deuren D. W. van Diggele geb. v. d. Hoogfcn D. A. W. de Ruyter geb. van der Mey Z. Gemeenteraad. De altredende wethou ders herkozen De ge meenterekening 1926. Voorzitter: De heer J. van der Heulen, burgemeester. De voorzitter opent do ver gadering. Nadat afle leden van hun zetels zijn op gestaan, spreekt de voorzitter den raad toe. Desgevraagd veTklaien allen zich tot eedsaflegging bereid waarna beide eeden door elk der l'eden in handen van den voorzitter worden afgelegd. De voorzitter spreekt daarna den raad opnieuw toe, waarop de heer D. de Bruyn kortelijks antwoordt. Alvorens verder wordt voortgegaan met heb afwerken der agenda wordt door den voorzitter voorgegaan in gebed. De notulen worden vervolgens met alge- meene stemmen onveranderd vastgesteld. Hierna is aan de orde de verkiezing van twee wethouders.. Na gehouden stemming blijken de hee ren D. de Bruyn IJzn. en P. F. Veelen- turf als zoodanig te zijn herkozen, de een met 9 en de andere met 10 stemmen. Desgevraagd verklaren zij zich bereid deze benoeming te aanvaarden. De voorzitter stelt aan de orde het rap port van de commissie tot onderzoek van de rekeningen der gemeente en het Water leidingbedrijf dienst 1926. Daarin, wordt geadviseerd beide rekenin gen, zooah zij door B. en W. zijn aange boden, voorloopig vast te stellen. Dienovereenkomstig worden met alge meene stemmen, behalve die der wethou ders, die zich van medestemmen onthou den, de ontvangsten van den gewonen dienst der gemeente over 1926 voorloopig vastgesteld op f 135.921.34, de uitgaven op f 125.904.79 en het batig saldo op f 10016.55; de ontvangsten van deD kapitaaldienst up f 83200.41, de uitgaven op f 83920. 41 en het nadeelig Baldo op f 720. Wat het Waterleidingbedrijf betreft de baten in afd. I over 1926 op f 14538.20 en de lasten op f 14538.20 cd in afd. II de kapitaalsinkomsten op 14808.53, de kapi taalsuitgaven op f 1431.65 en het saldo op f 3376.88. Nadat met algemeene stemmen is beslo ten op voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting dienst 1927 in verband met de uitgaven voor verpleging van arme krankzinnigen, wordt overgegaan tot ao rondvraag waarbij de heer L. Noordam er de aandacht op vestigt dat wel reeds 1V6 week een woonwagen langs den Westzijde- weg staat en daar hinderlijk is. De voorzitter zal deze laten verwijderen. Hierna sluiting. DE KAAG. In memoriam. Op 5 September jl. is alhier in den ouder dom van 79 jaar overleden de heer J. van Nieuwkoop, gepensionneerd sergeant van het Ned.-Oost-Indisch leger, meer bekend onder den naam van Oom Jacob. Sedert begin 1889 heeft hij na zijn terugkeer uit Indië in ons dorp gewoond en heeft zich een populariteit verworven, die zoo groot was, dat hij als het ware een „stuk Kaag" ge worden was. Iedereen, die maar eenigszins op de Kaag bekend was kende Oom Jacob. Vooral verwierf hij zich groote bekendheid onder degenen, die hunne vacantie of hunne vrije uren op ons rustige dorp kwa men doorbrengen en in het dikke boek, waarin hij de handteekeningen van zijn be zoekers verzamelde, komen de handteeke ningen van talrijken uit ons geheele vader land voor. Met hem is, hoewel hij vanwege zijn ouderdom de laatste jaren niet meer die vooraanstaande rol van weleer vervulde, eèn „bijzonderheid" van de Kaag heen ge gaan. Hij ruste in vrede. LEIDERDORP. Gemeenteraad De heeren De Brnijne en Splinter herbenoemd tot wet houders. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Daarna leggen de heeren M. P. Splinter, J. P. Vervark, A van Leeuwen. G. Groe nendijk, I. J. Klaver, C de Graaf en G. A. de Bruijne in handen van den Voorzitter, de eeden af, voorgeschreven bij artikel 39 der Gemeentewet. Aan de orde is nu de benoeming van wethouders. Bij opening der briefjes blijkt, dat in de vacature-G. A. de Bruijne zijn uitgebracht 6 stemmen op den heer G. A. de Bruijne en 1 op den heer Splinter. Be^ noemd is alzoo de heer G. A. de Bruijne. Voor de vacature-M. P. Splinter worden uitgebracht 6 stemmen op den heer M. P. Splinter en 1 op den heer C. de Graaf. Be noemd alzoo de heer M. P. Splinter. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Vervolgens worden eenige wijzigingen aangebracht in de begrooting van 1927 en het betrekkelijk besluit model D. vastge steld. Daarna heeft de vaststelling plaats van het kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 402.50 en wordt bepaald, dat de belasting moet worden voldaan voor of op 18 October a.s. Op voorstel van B. en W. wordt besloten als lid toe te treden tot de Hinderwetver- eeniging, welk lidmaatschap f 5 per jaar kost. B. en W. stellen daarna voor aan den door hen te benoemen persoon voor het toezicht op de gemeentelijke noodslachl- plaats en het verrichten van wegingen een belooning toe te kennen van f 6 per maand. De rondvraag niets opleverende wordt de vergadering gesloten. Door de Rijkspolitie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen den motorrijwiel- berijder P., woonachtig te Leiden, daar dit voertuig niet voor de wegenbelasting was aangegeven. Door het springen van een band van een auto waarin vier Haagsche visscheis waren gezeten, is dit voertuig in een bocht in den Zijlweg bij den nieuwen weg. in de daarbij zijnde sloot gereden, waardoor allen een modderbad kregen, en een knaapje van twaalf jaar onder de auto terecht kwam. Met veel moeite werd het kind door omstanders daaronder vandaan gehaald. Het voertuig werd door voorbijrijdende auto's met vereende krachten weer op het droge gebracht, en bleek niet beschadigd té zijn, zoodat de reis weer vervolgd kon wor den. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Installatie Raadsleden Benoeming wethouders. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Overgegaan wordt tot beëediging van de nieuwe raadsleden. Daarna wordt overgegaan tot benoeming van de wethouders. Het eerst wordt voorzien in de vacature Bernard. Zes stemmen worden uitgebracht op den heer J. A. Bernard, terwijl een stem blanco uitgebracht is. De heer J. A. Ber nard is derhalve gekozen. Daarna wordt voorzien in de vacature J. van Dam. Uitgebracht zijn 6 stemmen op den heer J. v. Dam en één blanco. De beide wethouders zijn dus herbe noemd. De voorzitter spreekt den wensch uit dat in de nieuwe periode de financieele toestand der gemeente nog meer vooruit zal gaan. De heeren Bernard, en van Dam danken den Raad voor het in hen gestelde vertrou wen en aanvaarden de benoeming. Daarna worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Thans komt aan de orde -aen schrijven van Ged. Staten, waarbij mede gedeeld wordt, dat het besluit tot goedkeu ring van de verhuring der gem. rietlanden verdaagd is. Een schrijven van den inspec teur der volksgezondheid, betreffende voor ziening in de behoefte van goed drinkwater. Wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Een schrijven van Ged. Stat?n van Zuid-Holland betreffende de algemeene regeling der jaarwedden van burgemees ters, secretarissen en ontvangers. Wordt eveneens in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Vastgesteld wordt nog een comptabel, besluit tot wijziging der begrooting dienst 1927, in verband met de aanschaffing van nieuwe banken door het R. K. School bestuur. Daarna sluit de voorzitter de vergadering.' De heer M. Witvliet, gemeente-veld wachter alhier, is door den minister van Justitie benoemd tot onbezoldigd Rijksveld wachter. Loop der bevolking. Geboren 5, over leden 2, gevestigd 17 personen, vertrokken 19 personen, voltrokken huwelijken één. De Stcrt. No. 172 bevat de statuten der N V. Graanhandel en Maalderij „De Volhar ding" alhier. ROELOFARENDSVEEN. De weleerw. heer Th. van der Lugt, kapelaan alhier is als zoodanig benoemd te Haarlem, terwijl in zijn plaats i9 benoemd de weleerw. heer Weber. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Installatie nieuwe leden, Wethoudersbenoeming. Voorzitter de burgemeester, welke de vergadering opeDt met gebed. De leden legden de vereis^hte eden af, de heer Boot de belofte. De verkiezing van wet houders eD leden voor de commissies had- den daarop plaats. De beide wethouders werden met zes van de zeven stemmen herkozen. De voorzitter hield een breedvoerige toespraak ter in stallatie van den nieuweD raad. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening op slachtrechten, werden breed voerig besproken Met algemeene stemmen - wordt de verordening goedgekeurd. De voorzitter brengt het verzoek van de heeren Bos en Zoon te Alphen ter tafel, om eeD nieuwe hijschkraan aan de Smole- naarsweg te plaatsen. In 1925 was reeds vergunning verleend, nu bij bestek en tee- kening breeder omschreven. Het verzoek van den heer Zijdevelt, hier een landbouwcursus op te richten, kwam ter tafel. De voorzitter licht het plan toe. Door het Rijk is alles in bijzonderheden bepaald en omschreven en zijn de kosten daaraan verbonden, betaald. De heer Van Dam is meer voor een Landbouwschool, daar is de opleiding volkomen en volledig, hij verwacht van een cursus niet veel nut. De heer Tondii en ook de heer Boot, zijn er voor, vooral nu het aan de ge meente geen bijzondere kosten cischt. Al dus besloten. De verhuring of verkoop van het ge meente-bouwland werd ook het voor en tegen van alle zijden bezien. De heer Van Ruiten was tegen verkoop, de heer Tondu voor, het hoogste bod van f 3100 was aan nemelijk en dus voor verkoop. De heer Boot was voor verkoop ge weest, doch nu zoo'n hooge huur werd ge boden, was hij veranderd van inzicht; de heer Tondu vond het een gewrongen toe stand, te koop gepresenteerd, en nu er een goed bod komt, dat later wel minder kan worden, het niet te doen. De heer Noordam was ter oore gekomen dat hier onderkruiping in het spel was, en vond, indien dat zoo is, niet nobelde heer Tondu zegt, er is hier een openbare inschrijving en wie dan het hoogste is, moet het gegund worden. De voorzitter is het met den heer Tondu eens. Gebr. A. hadden dan maar hooger moeten inschrijven. De heer Boot herin nert, dat de heer A. het land goed had be werkt, en van bouw- weiland gemaakt. De heer Tondu stelt voor het land voor dien prijs te verkoopen. Zijn voorstel wordt niet gesteund en verviel. De heer Noordara stelt» voor het te verhuren, hetgeen zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De motorspuit bij de brand-Den Hertog defect geraakt, moet hersteld, verschillen de plannen worden besproken en door den heer Boot toegelicht; een voorstel van Gebrs. van Luling, wordt goedgekeurd. B. en W. vragen f 765 om de kosten te be strijden. Goedgekeurd. Aanvulling van de verordening op de doorvaart van de bruggen. De voorzitter licht dit onderwerp vooral voor de nieuwe leden toe. De Provincie had ook bepalin gen gemaakt De heer Boot was daarvoor, en had dit punt in de vorige vergadering ter sprake gebracht. Na nog eenige bespreking stelt de heer Tondu voor, gesteund door den heer V an Ruiten, dit voorstel in te trekken. Aldus besloten. De voorzitter sluit de vergadering. WADDINXVEEN. Naar wij vernemen bestaan alhier plannen tot stichting van een nieuwe R.K. School, over te gaan. De medewerking der gemeente overeenkomstig de L.O.-wet 1920 tot het verkrijgen van de benoodigde gelden, is reeds gevraagd. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. De wethouderaverkiezin- gen De gemeenterekening 1925 De verlichting aan den Overtocht Voorz. de heer P. Hoogelboom, burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering. Vervolgens legen alle leden de bij de wet voorgeschreven eeden af. Daarna worden de notulen der vorige' vergadering voorgelezen, die onveranderd! worden goedgekeurd. Overgegaan wordt tot benoeming van twee Webhouders. In de vacature van Muis winkel worden uitgebracht 6 stemmen op den heer C. van Muiswinkel Mzh. en 1 op den heer A. van Wijngaarde'n. In de vaca ture Hoogendijk worden uitgebracht 6 stem men op den heer J. A. Hoogendijk en 1 in blanco. De beide aftfedenden zijn alzoo her benoemd en verklaren op des desbetreffende vraag van den Voorz. zich weer bereid', onder dank voor het in hen gestelde ver trouwen. deze benoeming te aanvaarden. Thans komt weder ter tafel de Gemeente- rekening over 1925, die in de vorige verga dering was aangeboden. De heeren Lin- schoten en van Wijngaarden, die deze reke ning hebben onderzocht, rapporteeren tot onveranderde vaststelling met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: aan ontvang sten f76.858.91, aan uitgaven f 68 110.33 1/2 derhalve sluitende met een batig saldo van f 10.548.57 1/2. Kapitaaldienst, aan ontvang sten f 1043.95, aan uitgaven f 8179.67, na deelig saldo f7135.72. Bij stemming wordt aldus besloten, waarbij de Wethouders zich van medestemmen onthouden. Omtrent de 3-jaarlijksche afrekening met de besturen der bijzondere scholen, welk punt mede op de agenda stond, en in de ver gadering van B. en W. reeds gedeeltelijk is behandeld, zegt de Voorz. dat deze zaak zoo ingewikeld is, dat B. en W. nog niet met een definitief voorstel in deze vergadering kun nen komen en dus een volgetide keer deze aangelegenheid ter tafel komt. Ook wat betreft de schets voor het bouw plan op het terrein achter de villa „Buiten- dorp" deelt de Voorz. mede, dat daaromtrent in deze vergadering nog geen nadere be slissing kan worden genomen, daar B. en W. van meening zijn, dat het door den ge- meen te-onzich ter ontworpen plan nog na dere uitwerking behoeft, waarom ook dit punt nog wordt aangehouden. Besloten wordt aan de Besturen der bij zondere scholen voor 1927 een voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 der Lager-Onderwijswet te verleenen van 80 pCt. der kosten per leer ling der Openbare scholen over 1925, naar een maatstaf van f 7.98 per leerling. Bij de rondvraag vestigl de heer van Wijn gaarden de aandacht op het gevaar dat ver oorzaakt wordt door afvallende zware tak ken van de boomen op het terrein van de villa „Buitendorp", De heer Hoeks klaagt over het ongeregeld branden der eleclrische straatlantaarns aan den Overtocht, waar enkele nachtlantaarns in geen 4 nachten hebben gebrand en weer andere op den dag branden. De heer Linschoten zegt, dat de nacht- verlichting aan den Overtocht minder is geworden sedert de gasverlichting is ver vangen door eleclricileit, hij acht een nachtlantaarn bij de Molenkade zeer wen- schelijk. De heer Van Vliet vraagt beter politie toezicht om le voorkomen dat aan den Overtocht auto's onbeheerd op het trottoir worden geplaatst, hetgeen daar den laat- sten tiid veelvuldig voorkomt en waarvoor de trotolrs toch niet zijn bestemd. De heer Edelman vraagt ook meer poli tietoezicht op den Tempel, met het oog op het herhaaldelijk voorkomen van rijwiel diefstal. Hij zou daar gaarne nachtdienst zien gedaan. De voorz. zegt loe met al de gedane op merkingen rekening te zullen houden en sluit hierna de vergadering. AALSMEER. Gemeenteraad. In de jongste raadsvergadering, onder voorz tterschap vnn burgemeester I Kaste lein, werden da 9 herkozen en 4 gïkc2tn leden als zoodanig geïnstaleerd en werden tot wethouders gekozen de heeren J. P. Berghoef CV.-B.) en P. v. d. Meer Pzn. fA -R.\ De sociaal-democraten hadden vooraf verklaard niet aan de stemming t'J zuMen deelnemen. Op voorstel van B. en W. zal overgegaan worden tot de aansluiting van een gedeelte Uilerweg op het kabelnet van het dom, als mede lot den aanleg van een kabel door de Marktstraat; kosten totaal f 1680. In de commissie voor de gemeentebedrijven wor den hierna verschillende leden benoemd. Het rapport van de commissie, betreffen de al of niet verkoop van het zgn. „Molm- poeltje" aan de Vereen, tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, zal in de volgende vergadering worden behandeld. Voor het toelatings-examen der Rijks tuinbouwschool alhier slaagden: J. J. Dame, Amsterdam; G. v.. Dillewijn, Santpoort; G. P. Eveleens, Aalsmeer; A. TI. Haylink, Bui tenpost; H. J. Heinsius, Maarssen; A. Jong stra, Heerenveen; J. B Huizinga, Murmel- woude; A. Kraay, Aalsmeer; S. Meincsz, Den Haag; H. L. Musse. Haarlem; M de Nijs, Maarssen; D. Oor, Aalsmeer; J. Rie- mens, Leiden; P. Roos, Marken; P. de Vries» Burum en J. Werners, Amsterdam. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer T. de Jong, is in den ouderdom van 94 jaar overleden. Dinsdag was het 55 jaar geleden, dal het echtpaar C. BuiserA. v. d Laarse in den e;hl werd verbonden. Beide oudjes zijn nog zeer kras. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Wethouders- en anderl verkiezingen. Tegenwoordig alle leden. Bij den aanvang der zitting werd het voorzitterschap waargenomen door het oudste raadslid den heer Kistemaker, die bij de opening der vergadering herinnerde aan het ernstig ongeluk, den burgemees ter van deze gemeente, mr. A. Slob over komen, waardoor deze niet in staat was de vergadering te leiden. Spr. voegde er aan toe, dat de toestand van den burgemeester gelukkig een gunstige wending heeft ge nomen, aprak den wensch uit dat hij binneö niet te langen tijd weder in ons midden tegenwoordig zal kunnen zijn en meende in aller geest te sprekeD wanneer hij van ganscheT harte hoopte, dat mr. Slob voor het welzijn der gemeente gespaard mogê blijven. Hierna had de beëediging plaats van dè gekozen raadsleden. Nadat op een desbetreffende vraag van den voorzitter de raad te kennen had ge1 geven geen gebruik te willen maken van de bevoegdheid om voor deze gemeente vier in plaats van drie wethouders te be* noemen, werd tot verkiezing van de drié wethouders overgegaan. ^Als zoodanig werden herbenoemd met groote meerderheid van stemmen de heeren K. Kistemaker, G A. A. Knaap Pzn. en H. van Schooten. Allen namen deze benoe ming aan en brachten een woord van dank voor het vertrouwen door den raad in hen gesteld. Hierop werd de vergadering enkelé oogenblikken geschorst en begaven de wet houders zich in de collegekamer tot het benoemen van een waarnemend burge meester. In de raadzaal teruggekomen deelde de heer Kistemaker mede, dat zij den heer Knaap .weder tot waarnemend burgemees ter hadden benoemd. De heer Knaap nam hierop de verdere leiding der vergadering over, dankte den raad in zijn geheel voor zijn medewerking om de samenstelling van het college van B. en W. geheel onveran derd te laten, alsmede de andere wethou ders voor de eensgezindheid en welwil lendheid om hem wedeT tot waarnemend burgemeester te benoemen. De voorzitter deelde hierop mede, dat aan de orde was de benoeming van leocn voor de vaste raadscommissiën, waarvan het electriciteitsbedrijl is komen te ver vallen, omdat dit thans niet meer aan de gemeente behoort maai naar de provincie is overgegaan. Benoemd werden voor de financiënde heeren A. Roodenburg, H Koning, G. Ger- ritse, P. Ouwerkerk en J A. Bos; voor het grondbedrijf en openbare werken de hee ren J. W. Bras. J. Biemond, A. Buurman, O. Jansen en J. Griekspoor voor den w«-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9