UIT DE OMSTREKEN. FAILLISSEMENTEN. HHiLEGOM. Gemeenteraad De aftredende wethouders herkozen De samen stelling der commissies. Vooratter burgemeester Wenfcholt. Teen de vereischte eeden afgelegd wa ren, wenschte de voorzitter de leden geluk met hun herbenoeming en benoeming. Het eerst werd gestemd over den wet- houderssetel van den heer Balvers, die 11 van de 13 stemmen op zich vereenigde. Hij nam de benoeming aan. De heer De Vreugd kreeg 12 stemmen en 1 bianco, en nam de herbenoeming eveneens aan. De notulen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens werden benoemd in de Gas- eommissie de heeren Vooren, Van der Schoot, Vermeer en Fijma. In de waterleidflngcommissie werden be noemd de heeren Vooren en Klaver; in de commissie van adviee voor het Pompsta tion de heeren De Vreugd en Klaver, plaats vervangers de heeren Fijma, Vermeer en Jansen, president de heer De Vreugd en vice-president de heer Klaver. B. en W. werden permanent benoemd tot gemachtigden van aandeelhouders der N.V. Electriciteitslbedrijf. Commissarissen van dit bedrijf werden de heeren De Vreugd, Kla ver, Vermeer, Paase en Selhorst. In de commissie voor strafverordeningen kwamen te zitten de heeren Loerakker, Paase en Meekers. Leden der Permanente commissie voor het ambtenaren-reglement werden de hee ren Vooren en Jansen, plaatsvervangers de heeren Fijma en Van Houten, idem werk- Iied'enreglemcnt do hoeren Paase en Van Houten,, plaatsvervongers de heeren Jan sen en Selhorst. Leden der commissie Gemeentelijke Zweminrichting werden de heeren Vooren, Fijma, Jansen en Klaver. De raad keurde goed de waarborg der gemeente voor de nieuwe leening van het Eleetriciteétsbedrijf ter vervanging van re oude leening tegen een hoogere rente. Een rondvraag was er niet. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de berooving van f 1600 niet heeft plaats gevonden in het café „Weltevreden" van den heer Schrama. LISSE. Gemeenteraad. De wethouders Tromp en Warmerdam herkozen Be palen van straatnamen. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Afwezig de heer A. Verduyn. Wethouder Tromp le=st gebedsformulier. Onmiddellijk na de opening ging men over tot beëediging van leden van den raad en tot onderzoek geloofsbrieven van den heer A. Verduyn Jr. Bij monde van den heer Sobela wordt, mededeeling gedaan dal de papieren in orde zijn, waarna tot toelating wordt besloten. Vervolgens ging men over lot de benoe ming van diverse commissiën. Enkele kleine wijzigingen hadden plaats, doordat de heer Noorland de plaats ver vulde van den heer Algera, Bij de verkiezing wethouders, komt eerst de oudste vacature (weth. Tromp) aan de orde. De uitslag i9 dat weth. Tromp met op twee rta algemeens stemmen werd herkozen. Weth. Warmerdam werd met op één na algemeene stemmen herkozen. De beide heerpn namen hun herbenoe ming aan. Vervolgens was er een voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan de stralen in de uitbreiding tusschen Wilhelmina- 6lraat en Vreewijk. Besloten werd het verlengde van de Wil- helminastraat te noemen Emmastraat, ter wijl de huizen langs de kade zullen staan langs de Willemskade. De verbinding tusschen de Julianastraat en de .\feer- en Houtstraat, zal worden ge noemd Prins Hendrikstraat. De heer A. H. Schrama wil geen inbreuk maken op het Vorstenhuis, maar zag gaarne dat Nicolaas Dames niet zal worden vergelen. Wanneer de gelegenheid daarvoor is, zal daarmede rekening worden gehouden, aldus de voor zitter. Hierna komt aan de orde voorstel van B. en W. om de gemeente garant te stellen voor een gedeelte der door de N.V. Electri- citeitsbedrijf H. L. S. te sluiten conversie- leening van f 200.000. De heer Pijnacker verdedigt en verduide lijkt dit voorstel. Niemand wenscht hierover hel woord en wordt aldus besloten. Tenslotte ingekomen stukken en mede- deelingen. Medegedeeld wordt, dat in de plaats van den heer Timmermans lot gasfitter is benoemd de heer A. de Kok van Goes. De voorzitter doet echter de mede deeling dat op -het laatste moment esn schrijven is-ingekomen van hem, waarin wordt medegedeeld dat hij de benoeming niet zal aannemen; b. dat lederen Zondag controle zal wor den uitgeoefend op de racers. De voorz. zegt dat het succes nog niet groot is, maar dat men er toch mede door zal gaan. Hierna rondvraag. De heer Segers verzoekt voor de nieuwe woningen zoo spoedig mogelijk gas, waler en electriciteit. De voorzitter antwoordt daarop, dat zulks de volle aandacht heeft van den directeur. De heer Kuipers vindt den toestand van den Looslerweg aan de grens van Hillegom voor auto's zeer slecht heigeen de voorziller hem bestrijdt. Nog vraagt de heer Kuipers bij het lossen en laden der kisten veel meer licht bij avond. De voorzitter zal dit met de wethou ders bespreken. Aan het einde der vergadering brengt weth. Warmerdam dank aan de heeren Algera en Lans voor hunne medewerking gedurende; hun zittingsperiode van den vori- gen raad. Hierna sluiting. Wintertentoonslelling afdeeling Lisse. Het „Weekblad der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur" bevatte mededeeling, dat de jongste afdeelingsvergadering der afdeeling Lisse het besluit, heeft genomen om van 712 Februari 1927. bij genoegzame deel name een tentoonstelling te houden van gebroeide bolgewassen in den meest uitge- breiden zin. Tot deelname worden in de eerste plaats de Lisser kweekers uitgenoo- digd, doch ook inzendingen van leden van andere afdeelingen zullen kunnen worden gebracht. De bedoeling is de tentoonstelling te houden in het gebouw der H. B. G.-vei ling en er zullen voor de mooiste inzen dingen medailles en andere prijzen be schikbaar zijn. Bepaalde prijsvragen wor den niet opgesteld. NOORDWIJKERHOUT. (led. Staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den raad dezer gemeente, waarbij de Open bare School (Dorp) tegen 22 September a.s. wordt opgeheven. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Installatie nieuwe leden De heeren H. W. Rüben- kamp en N. Zandbergen tot wethonder benoemd. Voorzitter: de heer J. G. M. van Griet- huysen. De Voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde: Beëediging van alle raadsleden. Als nieuwe leden zijn aanwezig de hee ren: J. Varekamp, A. van Breda en J. den Ouden. Nadat alle leden de daartoe vereischte eeden hebben afgelegd, wenscht de Voor zitter allen geluk met hun ambtsaanvaar ding. Hierna worden de notulen voorgelezen van de vorige vergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de inge komen stukken. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van de Oudercommissie van de O. L. School Leid- sche Buurt, waarin den Raad in overwe ging wordt gegeven over te gaan tot den bouw van een nieuwe school. In verband met de stijging van het aan tal leerlingen, blijkt het gebouw te klein. De Voorzitter stelt,voor dit verzoek te verwijzen naar B. en W., om praeadvies, waartoe wordt besloten. De heer Bakker acht deze zaak zeer be langrijk en dringt aan op een spoedige be handeling. De Voorzitter zegt spoedige behande ling toe. Verkiezing wethouders. In de vacature-Rübenkamp worden uit gebracht 10 stemmen op den heer H. W, Rübenkamp en 1 stem blanco. In de vacature-Spaargaren worden uitge bracht: 6 stemmen op den heer N. Zand bergen, 3 stemmen op den heer Joh. Uit- tenbogaard, 2 stemmen op den heer C. Bakker. Gekozen zijn dus de heeren H. W. Rü benkamp (R.-K.) en N. Zandbergen (C.-H) De heeren nemen hun benoemingen aan. De Voorzitter feliciteert beide heeren. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1926 Namens de commissie van onderzoek deelt de heer De Graaf mede, dat de rekening in orde bevonden is, stelt voor deze voorloopig vast te stellen en doet voorlezing van de betreffende cijfers. Gewone dienst: inkomsten f 2-46.258,04; uitgaven f 207.767,Ö31/»; batig - saldo f 38.491,007». Kapitaaldienst: inkomsten f 26.654,917'; uitgaven, f 26.206,06; batig saldo f448,8572. De rekening wordt volgens voorstel voor loopig vastgesteld. Jaarwedderegeling burgemeester, secre taris en ontvanger. Na toelichtingen van den Voorzitter wordt goedgekeurd, dat B. ui W. aan Ged. Staten te kennen geven, dat de raad geen termen aanwezig acht in deze besprekingen te openen. Voorstel invoering 7.de leerjaar op de Openbare Scholen. De heer Varekamp vraagt den Voorzitter nadere toelichting, waarna alle leden zich met het voorstel vereenigen. Voorstel aanvullingsverhaal-pensioenver- ordening voor ambtenaren. De Voorzit ter deelt mede, dat naar aanleiding van het feit, dat enkele ambtenaren destijds hebben te kennen gegeven, dat zij geen gebruik wenschen te maken van een even- tueele uitkeering van weduwen- of weezen- pensioen, Ged. Staten vooorstellen in do bestaande verordening een desbetreffende wijziging aan te brengen. Hiertoe wordt besloten. Voorstel jaarweddeverhooging plaatselijk deurwaarder. B. en W. stellen voor deze wedde, thans f 100, te verhoogen en te brengen op f 150. Goedgekeurd. Verzoek om gebruik van grond voor wacht huisje door de N. Z. H. T. M. aan de halte- Endegeest Wordt verleend voor 10 jaar met daartoe vastgestelde voorwaarden. Aanbieding Gemeentebegrooting 1928 De begrooting zal ter visie worden gelegd en in handen gesteld worden van een vol gens rooster vastgestelde commissie, be staande uit de heeren: J. J. Nijssen, V. de Graaf en M. C. v. d. Burg; den leden zal een afschrift worden toegezonden. Een reclame schoolgeld wordt behandeld en vastgesteld. Rondvraag. Het heeft den heer Uit- lenbogaard reeds eenigen tijd bevreemd, dat op een aantal woningen in de gemeente, welke in desolate toestanden verkeeren, tot op heden nog geen onbewoonbaarver klaring is toegepast. Verschillende dezer woningen zijn gelegen aan den Terweeweg, het Oude Dorp en den Morsch. Spr. dringt aan op een nauwkeurig onderzoek en zoo' mogelijk benoeming van een daartoe be treffende commissie. De Voorzitter ziet alsnog hiertoe geen termen aanwezig, doch zegt toe. dit punt in bespreking te brengen ter vergadering van het college van B. en W. De heer Uittenbogaard is hiermede niet bevredigd. De Voorzitter zegt nog geen definitieve gegevens daaromtrent ontvangen te hebben en zegt nogmaals overweging toe. De heer Varekamp steunt het verzoek van den heer Uittenbogaard met het oog op de ongezonde toestanden van verschillende bewoners. Verder vraagt de heer Varekamp inlichtingen naar de vorderingen voor m- voering van het vak gymnastiek op de O. L. Scholen. De Voorzitter zegt, dat wel het vak Li chamelijke Oefening bij de wet is voorge schreven en dat de daartoe noodige maat regelen in afwerking zijn. Naar aanleiding van de vraag „gymnastiek" zullen B. en W. een onderzoek instellen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten onder dankzegging van den Voorzitter voor de opkomst. Bestemd is voor uitzending naar Ned.- Indië ir. W. F. Einthoven, ing. 2e klasse bij den P. T. T., alhier woonachtig. De vorige week werd uit een perceel weiland, gelegen achter het Groene Kerkje, een koe ontvreemd, toebehoorende aan A. van M., te Leiden. Bij onderzoek is gebleken, dat deze koe j.l. Vrijdag op de veemarkt te Leiden is ver kocht. Door nauwkeurige oplettendheid van J. J. van M. uit Leiden, mocht het geluk ken de koe op te sporen. De koe, waarop door de politie beslag gelegd is, was reeds in de der.de hand overgegaan. Omtrent den dader wenscht de politie nog geen gegevens te verstrekken. De persoon, die de koe (zwarte witkop) naar de markt te Leiden heeft gedreven *.n heeft vastgezet aan de balie op de „vette markt" nabij de plaats bestemd voor „stie ren", wordt in zijn eigen belang geraden, zich bij de politie alhier aan te melden. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De beide wethouders, de heeren Bader en Warnaar herkozen Een gunstig© ge meenterekening over 1926 De gasdruk in deze gemeente. Voorzitter: de burgemeester. Alle leden aanwezig. Nadat de Voorzitter de vergadering had geopend, werden de nieuwe raadsleden be- eedigd. Tot wethouders werden herkozen de hee ren Bader en Warnaar, die de benoeming aannamen. Ingekomen stukken: 1. Een mededeeling van den directeur der Directe Belastingen, dat er voor onze gemeente voor de Inkomstenbelasting is uitgetrokken f 122.526, 39. Dat is ruim f 3000 meer dan het vorig jaar. Deze mede deeling noemde de voorzitter een blijde mededeeling, omdat het vorig jaar groote vrees was voor de Naaml. Vennoot schappen. Uitgebracht werd hierna het rapport van de gemeenterekening, dienst 1926. Het rap port was zeer gunstig.*- Er was een belangrijk batig saldo. De commissie heeft den iridryk gekregen, dat er een zuinig beheer is geweest. De rekening werd hierna goedgekeurd. Op den gewonen dienst is een batig saldo van ruim f40.000; op den kapitaaldienst was een nadeelig saldo van ruim f 16.000. Na deze mededeelingën werden de be grootingen, dienst 1928, aangeboden, waar na aan de orde was de nieuwe wedderege- ling van burgemeeslers, secretarissen en ontvangers in Zuid-Holland. Deze aanbie ding wordt niet gedaan omdat er wijzigin gen in zijn aangebracht, maar omdat nu een goed overzichtelijk geheel door Ged. Staten is ontworpen. Besloten werd'aan Ged. Staten te mel den, dat de gemeenteraad adviseert den gemeenteraden meer bevoegdheid in dezen te geven. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan den Vrijwilliger! Landstorm- een subsi die te verleenen van f 50. De heer Speel man stemde tegen. Het Electriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse, Sassenheim heeft een leening loopen, groot f 192.000 tegen 7 pCt. Deze leening nu is geconverseerd in een van 4 3/4 pCt. De gemeenteraden van: de genoemde gemeen- 'ten moeten zich hiervoor garant verklaren. Sassenheim moet garant zijn voor 30/130 aandeel in de leening. De raad ging met deze regeling accoord. De heer Speelman bracht hulde aan den directeur van het Electriciteitsbedrijf voor het sluiten dezer leening. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat voor aankoop van de serre van „Het bruine Paard" financieele steun is toegezegd door het Rijk. De Voorzitter was van meening, dat het Rijk drie-vierden van de koopsom, f 6000, aan Sassenheim zal vergoeden. De serre zal uiterlijk 1 November a.s. ver dwijnen. B. en W. zullen de zaak verder afwik kelen. Door de meerdere bebouwing van Beu kenlaan, Rusthofflaan en Nieuwe-laan, is het noodig uitbreiding daar te geven aan gas- en waterleiding en straatverlichting. De raad ging met het voorstel van B. en W. mee, om tot die uitbreiding over te gaan. Voor de uitbreiding der gas- en water leiding zijn kabels en buizen noodig. De electrische kabel zal ongeveer f 1770 kos ten, waarbij nog komen kosten voor graaf werk. De garantie, voor dit werk komt voor het grondbedrijf, waarmee de raad accoord ging. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de inwoners alhier niet tevreden zijn over den gasdruk, vooral 's middags om 12 uur. Door ambtenaren van de gemeentelijke lichtfa brieken is de druk onderzocht in ons bui zennet. Bevonden werd, dat de druk wer kelijk te laag was. Leiden stelt nu voor om den druk te ver hoogen, een regulateur te plaatsen in het centrum der gemeente. We züllen dan weer voor enkele jaren geholpen zijn, maar het plaatsen van dien regulateur kost natuur lijk geld. Toch stellen B. en W. voor met het voorstel van Leiden mee te gaan. De heer Warnaar was bevreesd, dat de verbetering van te korten duur zal zijn. Zou het niet beter zijn een tweede hoofdleiding te leggen? Kunnen we daarvan eerst niet eens de kostenberekening krijgen en de zaak daarna nog eens bekijken? De Voorzitter: de kosten daarvan zullen zeer hoog zijn; of de gashouder dan wel voldoende is; of de regulateur bij den gas houder? Ik ben van meening, dat het voor stel van Leiden het meest aannemelijk is. De heer Speelman verklaarde zich voor het voorstel van Leiden hetwelk ongeveer f 4000 kost. De heer Warnaar zou de zaak later nog eens onder de oogen willen zien. want, re deneerde hij, als de gemeente zich nog meer uitbreidt er is alweer een plan voor 85 woningen dan zullen we binnen korten tijd weer vastloopen. Na uitvoerige discussie werd besloten de zaak aan te houden. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. VOORHOUT. Gemeenteraad. Beëediging nieuwe raads leden De heeren v. d. Laan en v. Reisen tot wethouders benoemd De ealarissen van burgemeester en secretaris. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. De voorzitter opent de vergadering met het gebruikelijk gebed. 1. Beëediging raadsleden. Alle leden l°g- gen in handen van den voorzitter de ver eischte eeden af. De notulen van het verhandelde op de vorige vergadering werden daarop gelezen en onveranderd goedgekeurd. Overgaande tot de wethoudersverkiezing brengt de Raad voor de vacature van dtr Laan uit op den heer van der Laan 5 stemmen, 1 stem op den heer v. d. Voet en 1 stem op den heer v. d. Hulst. In d? vacature Roozen worden uitge bracht 3 stemmen op den heer v. d. Huist, 3 stemmen op den heer v. d. Voet en 1 stem op den heer Nijssen. Bij een nieuwe stemming worden uitge bracht op den heer v. d. Voet 4 stemmen, 1 stem op den heer Witteman, 2 stemmen op de hpcr v. d. Hulst. De heer van der Voet, desgevraagd var- klaarde zijn benoeming niet te kunnen aan vaarden. Overgaande tot een nieuwe stemming werden uitgebracht 3 stemmen op den heer v. Reisen, 3 9temmen op den heer v. d. Hulst en 1 stem op den heer Nijssen. De tweede vrije stemming heeft hetzelfde resultaat. Bij herstemming, de heeren v. Reisen en v. d. Hulst namen daaraan niet deel, wer den uitgebracht op den heer v. Reisen 3 en op den heer v. d. Hulst 2 stemmen, zoodat de heer v. Reisen benoemd is. Beide- functionarissen verklaren desge vraagd hunne benoeming aan te nemen. 4. Ingekomen stukken. De voorzitter doet voorlezing van een ingekomen schrij ven van de geitenfokvereeniging, met ver zoek om een jaarlijksche subsidie van f 50. Als te laat ingekomen, wordt dit verzoek in handen van B. en W. gesteld. 6. Het verslag van den keuringsdienst van waren, district Leiden, over het dienst jaar 1926, wordt voor kennisgeving aange nomen, evenals een ingekomen schrijven van Ged. Staten waarbij werd goedgekeurd het raadsbesluit tot verhuring der onderwij zerswoning. Een schrijven der Directie der Ned. Spoor wegen in zake de treinenloop van den win- terdienst, een proces-verbaal van de opne ming van de boeken en kas van den ge meente-ontvanger alsmede een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring be sluit tot wijziging der begrooting dienst 1927, werden eveneens voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde komt bet. adres van de Ge zondheidscommissie omtrent de politie verordening, dat instemmend luidt en voor kennisgeving werd aangenomen, terwijl B. en W. voorstellen art. 74 in dien zin te lezen dat op gevaarlijke punten de hagen moeten worden afgesnoeid op ten hoogste 1.20 M. uit den kant van-den weg. Z. h. s. werd be sloten naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, deze voor te stellen ten op zichte van de salariëering van den burge meester, den secretaris in een hoogere klasse te stellen. De vergadering gaat daarna in geheime zitting over. WARMOND. Gemeenteraad Installatie der leden en verkiezing van wethouders. Aanwez^ alle leden. Voorzitter, burge meester A. J. Schölvinck. De wethoudersverkiezing hebben zooals reeds in ons blad van gisteren vermeld w^rd tot uitslag, dat de heeren W. H. Heemskerk en Alb. Oudshoorn met 6 stemmen voor en .1 blanco werden herbenoemd. Beide heeren verklaren hun herbenoeming te aanvaarden. De voorzitter wenscht de heeren geluk met deze benoeming, waaruit niet alleen blijkt dat zij het vertrouwen van den Raad genieten, maar tevens dat de gang van za ken tijdens de vorige periode reden gaf tot aller tevredenheid. De heer Oudshoorn dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen wat des te meer spreekt, daar, gezien de veranderde samenstelling van den Raad een andere uit slag niet geheel dankbeeldig ware geweest. Na voorlezing der notulen, die onveran derd worden vastgesteld komen de volgende ingezonden stukken ter tafel. Een dankbetuiging aan ingezetenen, na mens H. M. de Koningin, voor den geluk- wensch H. M. op Haar geboortedag gezon den; Goedgekeurd raadsbesluit tot aankoop van grond van den heer C. van Zeijl en ande ren, tot verbreeding der Dorpsstraat; Mededeeling van B. en W. dat zij ge slaagd zijn in het aangaan van een geld- leening ten bedrage van f 12.000 k pari, rentende 4pet; Weigering van de gevraagde vrijstelling RECLAME. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijohardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 7812 tot het geven van onderwijs in vrije- en orde-oefeningen op de openbare school; Dankbetuiging van het bestuur der Chris telijke Vakschool voor de toegezegde subsi die ten bedrage van f 150; Algemeene regeling der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en gemeente ontvangers. In deze gemeente kwam in deze wedden dit jaar geen verandering. De maandelijksehe kasopname bij den gemeente-ontvanger heelt plaats gehad en in orde is bevonden. Dankbetuiging van de R. K. Wijkverple ging voor de verleende subsidie ten bedrage van f 100. Een en ander voor kennisgeving aangeno men. Comptabiliteit onveranderd goedge keurd. Bij de rondvraag wees de heer Van Stijn op de noodzakelijkheid dat de komst van den vuilnisman door bel of ratel wordt aan gekondigd. B. en W. zeggen toe hierover een juiste oplossing te zoeken. De heer Onderwater spreekt zijn verwon dering uit, dat hij de laatste jaren niets be merkt heeft van kadastrale opmetingen. Bij de vaststelling der grondbelasting heeft hem dit moeilijkheden bezorgd en verzoekt daar om inlichtingen. De voorzitter antwoord hierop dat bedoelde metingen niet van de gemeente uilgaan, doch van hel kadaster te Leiden. Verder zou de heer Onderwater gaarne zien, dat aai^ het einde van de Dorpstraat bij ie Warmundastraat een bord geplaatst werd waarop aan te geven dat de weg dood loopt. Vooral des nachts vergissen vele auto mobilisten zich in dezen weg en meermalen hebben zij veel moeite om op den goeden weg terug te komen. De voorzitter zegt toe em bord te zullen doen plaatsen. Het op schrift zal spr. met de wethouders nader vaststellen. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De verkiezingen In voering van het zevende leer jaar aan de openbare lagers school De begrooting voor 1928. Voorzitter: de burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Allereerst wordt overgegaan tot de be- eediging der leden, die allen de vereischte eeder afleggen. Hierna spreekt de voorzitter een welkomstwoord, waarna door den secre taris de notulen der vorige vergadering worden gelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Vervolgens wordt overgegaan tot verkie zing der wethouders. Zooals reeds gemeld, werd de heer Compier herkozen, terwijl in de vacature-de Boer werd gekozen de heer Noordman. Beide heeren namen hun benoe ming aan. Vervolgens wordt overgegaan tot verkie zing van drie leden van de commissie van beheer van het waterleidingbedrijf. Bjj eerste stemming worden gekozen de heeren G van Leeuwen en A. van Bennekom, beide met 9 stemmen, terwijl een tweede vrije stemming gehouden wordt voor de vacature- Var. der Krogt. Daarbjj verkrijgen de heeren Stadhouder en Los elk 4 stemmen, terwijl 2 stemmen worden uitgebracht op den heer De Groot en 1 op den heer Jac. van Leeu wen. Bij herstemming tusschen de heeren Stadhouder en Los verkrijgt eerstgenoemde 8 en d$ heer Los 3 stemmen, zoodat de heer Stadhouder is gekozen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een missive Van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van f26.000. Besloten wordt ter visie te leggen voor de leden het verslag van den keuringsdienst van waren over 1926, alsmede de begrooting van den keuringsdienst voor 1928. Een ver zoek van de Gewestelijke Landstormcom missie om subsidie wordt als ongezegeld zijnde ter zijde gelegd. Hierna wordt behan deld een tweetal verzoeken om ontheffing van schoolgeldbelasting. Accoord wordt ge gaan met het besluit van B. en W. tot in voering van het zevende leerjaar aan de openbare lagere school alhier. Vervolgens wordt voorgelezen het rapport van de com missie van onderzoek der gemeenterekening 1926, die tot onveranderde vaststelling ad viseert. Bij hoofdelijke stemming wordt hier na met algemeene stemmen deze rekening vastgesteld, zooals zij door B. en W. werd aangeboden (de beide wethouders stemmen niet mee). Aangeboden wordt vervolgens de begrooting van het waterleidingbedrijf en de gemeentebegrooting 1928. De eerste sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met f 12522.6573 (waaronder een verlies van f 1462.787s) en in den kapitaal dienst met f 4314.13. De gemeentebegrooting sluit in den gew. dienst met f 123.527.1372 en in den kapitaaldienst op f79.807.8272. Besloten wordt beide begrootingen te stel len in handen eener commissie van onder zoek, bestaande uit de heeren Tijssen, G. van Leeuwen en J. van Leeuwen. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten om aan de Kroon andermaal voor den tijd van 2 jaren vrijstelling te vragen van het geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefeningen aan de openbare lagere school. Vervolgens sluit de voorzitter deze ver gadering. Opgeheven de faillissemenlen van; J. van Leeuwen, le Leiderdorp; C. F. M. de Haas, Ie Leiden. 3-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7