68*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 2 September 1927 Derde Blad No. 20696 UIT DE OMSTREKEN. DE ORANTEFEESTEN TE WARMOND. De heer Schouten met zijn familie, die ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum als bestuurslid der Oranjevereeniging te Warmond is gehuldigd. HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest te Rijk. Onder begunstiging van mooi zonnig we der werd Woensdagmiddag vanwege de Oranjevereeniging „Badhoevebuurt en om streken" te Rijk alhier op een daartoe inge richt terrein een schitterend geslaagd Ko ninginnefeest gehouden. Het terrein, met vlaggen etc. versierd, le verde een recht feestelijken aanblik op. De commissie had voor een keurig samenge steld programma zorg gedragen, 's Morgens hadden onder de tonen van de vrooli]ke muziek verschillende kinderspelen plaats, terwijl 's middags wedstrijden voor groote ren werden gehouden. Er was buitengewoon veel belangstelling en de vele wedstrijden hadden een vlot en keurig verloop. 's Avonds werd op het terrein een schit terend vuurwerk afgestoken. Een reiziger van een firma uit Zaan dam die Donderdagmorgen de graanbeurs te Hoofddorp had bezocht, ontdekte bij zijn vertrek dat hij een portefeuille, welke zich in een binnenzak van zijn jas had bevon den en waarin een bedrag van ongeveer f 350 aan bankpapier geborgen, verdwenen was. Hij deed direct van het geval aangifte bij de politie, die een onderzoek instelt. Naar wij vernemen hebben ook te Nieuw-Vennep in deze gemeente eenige konijnendiefstallen plaats gehad en wel ten nadeele van W. D., P. J. de K. en W. J., bij wie de dieven blijkbaar onopgemerkt hun slag hebben geslagen. De politie doet on derzoek. HILLEGOM. Leening electriciteitsbedrijf. Het electriciteitsbediïjf Hiliegom Lisse— Sassenheim heeft een leening groot per resto f 192.000, welke aan rente 7 pet. kost, wat tegenwoordig veel te hoog is. Het plan is fleze leening af te lossen en te vervangen door een met de „Utrecht" tegen 33/-4 pet. De gemeenten moeten zich daarvoor garant verklaren, 5n wel Hillegom 60/130' Lisse &0/130 en Sassenheim 30/130ste deel. De goedkeuring van deze zaak door den raad is alsnog aan de agenda der a.s, raadsvergadering toegevoegd, als punt 14. KATWIJK AAN ZEE. De Badplaats. Augustus heeft, vooral in 't laatst, prachtig beerlyk zomerweer gegeven, en September laat zich tot nu toe evenmin onbetuigd. Wat is de zee mooi 's morgens helder blauw haar kleur, met diep „in zicht' en heerljjk verfrisschend voor hen, die zich er in baden. En dadeljjk is het merkbaar aan het strand wanneer de zon haar kraoht laat gevoelen Dan komen de strandbezoekers de duffe stadslucht ontvluchtend met allerlei mid delen van vervoer naar ons strand. Dag in, dag uit zag men zelfs van uit Rotterdam groote autobussen vol, met jong-Holland be laden, naar ons Noordzeestrand komen, om te herademen aan de frissche, koele kust. Wat een massa menschen van allerlei slag hebben dezen zomer een tocht naar ons strand en duinen geblaakt en steeds weer hooren we van hen, die tot ons kwamen: „wat heeft Katwijk toch een mooi en ruim strand en wat een prachtige duinen. Het is bijna nergens zoo mooi en gemakkelijk als hier. Je kunt de kinderen gerust aan zich zelf overlaten, want op het strand is het overal veilig en als ze pootje baden hebben ze de grootste pret onder elkaar." He is wel eigenaardig, dat we jaarlgtcs hier meer dagbezoekers aan ons strand krijgen. Dit jaar zijn er enorm veei geweest, eoms wel drie duizend op één dag, zoodat er vele extra-trams moesten rijden, de „Har- land" en andere booten „vol belaan" in het kanaal aankwamen en allerlei andere midde len van vervoer „tjokvol" arriveerden. De rijwielstallingen maakten beste zaken. Ook het getal badgasten is vrij groot ge weest. Er zijn tijden geweest, dat het met groote moeite gepaard ging om nog men schen onderdak te bezorgen, doch dit was midden Augustus, het hartje dus van het seizoen. Nu, begin September, gaat het veel ge makkelijker, omdat reeds velen weer huis waarts getogen zijn, maar toch, we hebben er nog een respectabel aantal en we hopen, dat ze nog wat nablijven, en er nog wat nakomers komen ook. Maar behalve dat we zeer dankbaar zijn voor het vele goede, dat 1927 ons bracht, hebben we toch wel zeer ernstige klachten vaD onze badgasten vernomen. Allereerst dan ontbreekt het aan onze hoofdstraten aan handwijzers, die den vreemdelingen den weg wijzen naar tram en post-, telegraaf- ier_i telefoonkantoor., Hoeveel malen men op een dag de vraag van vreemden kan aanhooren: „waar vind ik de tram?" of „waar is de post?" is niet te tellen. En hoe gemakkelijk is dat te voorkomen. Een paar zeg tien plankjes met de noodige aanduiding b.v. „Naar de tram" en „Naar de post" aan lantaarnpalen beves tigd. zouden hef publiek zeer gerieven en de kosten. och laat ons daar nu maar niet over praten, want dat is de sop de kool niet waard! Nu wij toch over „de post" schrijven, kunnen we niet nalaten daarover een harde noot te kraken Niet over het personeel o. neen! daarover zijn we vol lof. want menigmaal wekt het onze bewondering op. met hoeveel zelfverloochening die men schen hun „klanten" -- en daar zijn vaak lastige onder! van dienst zijn Neen. maar het is de plaats van samen komst dier klanten, waarover wij het zou den willen hebben. Stel u voor lezer(es) dat er zoo als d^n laatsten tijd het geval was vijfduizend vreemdelingen op onze badplaats waren en deze ge'eld bij het getal inwoners, wordt ruim zeventien duizend zielen. Bij de vele vreemdelingen en inwoners die een visite aan ons postkantoor maken, zijn daar ook nog een massa ouden van dagen die men met den naam van rentetrek- kers(sters) bestempelt en ook naar de post moeten om hun „pensioen" in ontvangst te nemen. Om nu al die menschen te ontvangen is daar aan ons postkantoor een ruimte van zoo ongeveer 3 X l1/* of circa 41/* vier kante meter groote ruimte. Daarin bevindt zich dan nog een cel voor de telefoon en mogen ook de wachtenden op de aansluiting verblijven. In die ruimte 3 X 11/s M2. kan men vaak een twintigtal dames, heeren, kinderen op eengepakt als haringen in een ton zien staan, en als er een aan het loket „gehol pen" is, zich met moeite door de aanwezi gen heendringen,'een zucht van verlichting slakend als de portaajdeur weer bereikt is. Welke atmosfeer er in dat „zweet kamertje" heerscht kan iedereen, met heel weinig fantasie begrijpen en dat er in stilte en ook wel. overluid, aan sommige wach tenden een leelijke gedachte ontglipt aan het adres van de postdirectie, kan men vei lig aannemen. Hel schijnt dat het bestuur van V. V. V. of de hoofdbestuursleden er van, nooit ten poslkantore onzer badplaats komen, dan al leen op het sluitingsuur, anders kunnen wij ons niet begrijpen, dat deze vereeniging die ten doel heeft alle onaangenaamheden voor de vreemdelingen zoo veel mogelijk uit den weg te ruimen, niet reeds met alle macht en kracht bij de autoriteiten van „Tante Pos" geadresseerd en gerequesteerd heeft, om aan dien onhoudbaren toestand een einde te maken. De Middenstandsvereeniging heeft even als V. V. V. er belang bij, dat onze bad plaatsbezoekers geen onaangenaamheden treffen waarom ook zij deze zaak wel eens goed onderhanden dienen te nemen. Voor het volgend seizoen begint, moet cr verandering ten goede komen anders loo- pen we gevaar en groot gevaar dat er een slechte reclame van Katwijk door den lande en daarbuiten verbreid wordt, die en hoteliers, pensionhouders, kamerver huurders en alle groote en kleine zaken- menschen schade zou bezorgen? En als het eenigszins kan, moeten we niet achteruit maar vooruit!! Zij dat het parool 1 Gevonden voorwerpen waaromtrent el'ken werkdag inlichtingen kunnen verkre gen worden aan het politiebureauEen badschoentje maat 22; een portemonnaie met inihoudeen houten bak waarom twee ijzeren banden en een schroevendraaier. KATWIJK AAN DEN RIJN. K oninginnefeest. Gisteren is alhier het Koninginnefeest gevierd, en schitterend gevierd. Prachtig weer, mooi terrein, volop deelnemers voor alles. Alles werkte mee. Des morgens te 9 uur werd het feest ingezet met een wande ling door het dorp van alle schoolkinderen, begeleid door de Harmonie, Men kwam dan op het Feestterrein aan waar te 10 uur de kinderspelen aanvingen. Tusschen deze spelen werden verschillende versnaperin gen aangeboden. Deze spelen duurden tot ruim 12 uur. De uitslag hiervan was als volgt: Meisjes 1ste klas: 1ste prijs J. v. d. Vijver 2de pr. Lena Spierenburg, 3de pr. Tina Compeer, 4de pr. H. Holst. Ballen gooien lste prijs M. Frennes, 2de pr. A. v. Egmond. 3de pr. L. Spierenburg, 4de pr. L. de Ruy- ter. Jongens lste kl. Zaklóopen: 1. P. Mul der, 2. G. Freke, 3. P. v. d. Boog, 4. J. Zand bergen. Houtjes rapen- 1. N. Kneijber, 2. G. v. Delft, 3. M v. d. Gugten. 4. A. Verhoog Meisjes 2de kl. Draadje knippen: 1. A. v. d. Akker, 2. E. v Paridon, 3. T. v. d Ven. Vlag gen steken: 1. A Rietveld, 2. A. de Jong, 3. T. Bekker. Jongens 2de kl. Pistool schieten: 1 Rich. Degenaar. 2. Cor Looyenstein, 3. D. Durieux. Olienootjes eten: 1. L. v Rijn, 2. J. v. d. Eshof, 3. J v. Delft Meisjes 3de kl. Vlag steken: 1. M. Compier. 2 Rina Meijer, 3. G. de la Rie Muiltje loopen: 1. N. v. d. Jagt. 2. M. Mine, 3. K. Schaap. Jongens 3de kl. Zakloopen: 1, G. v. Beelen, 2 P. v. d. Valk, 3. Joh. Meijer, 4. L. Kralt Driebeen loopen: 1. P. v. Rijn, 2. Wim Rietveld, 3. H. Hoek. 4. L. v. d. Valk. Meisjes 4de kl. Touwtje springen: 1. J. Bekker, 2. A. Rern- minga, 3. G. v. d. Boog. Ballen dragen: 1. M. Varkevisser, 2. A. de Mooy, 3. M. v. Zuylen. Jongens 4de kl. Zakloopen: 1. A. Noord, 2 H. Grimbergen, 3. P. v. Dijk, 4. P. Wassenaar. Hoepelen- 1. G. Knetsch, 2. J. Minneer, 3 M. Aanhane. 4. J. Vliegent- hart. Meisjes 5de kl. Muiltje loopen: 1. Rika Wouters. 2. G, de Ruyter, 3 H. v. d Eijkel. Stoelendans: 1. Jansje Koelewijn. 2. Jeanne Verhart. 3 M v. Rissen. Jongens 5de kl.: Broodje happen: 1 Jo Botermans, 2. J. v. d Boog, 3 J de Wit. Lollie zuigen: 1. R. Lamboo, 2 Theo Mulder, 3. L. v. d. Does. Meisjes 6de kl. Draadje steken: 1. Rika Aan hane. 2. M de Jong, 3. A Pronk. 4. G. v. Delft Muiltje loopen: 1. F Zuyderduin, 2. A. Kneijber, 3 J Freke, K. de la Rie. Jon gens 6de kl. Naar den trein: 1. H. v. d. Boog. 2 H. Parlevliet, 3 H. Looyenstein. 4. Cor Haasnoot Touwtrekken: 1. R. v. Delft, 2. B. Berkemeijer. 3 Adolf Meijer, 4. T. de1 Jong. Meisjes 7de kl Muiltje loopen: 1. T Spierenburg. 2. A Korpelshoek Draadje steken: 1 J. v d Waay. 2. Oudshoorn. Jongens 7de kl Blaastrappen- 1. J Zwaan Cz.. 2 J Zwanenburg Jz. Behendigheids- wedstrijd 1 Wim Luyten, 2. J. Botermans, 3 J Noort Dan ging men in optocht weer door het dorp in het Veereinde was het eindpunt, daar werden nog enkele Vaderlandsche lie deren gezongen waarna de optocht werd ontbonden Te half twee was de samenkomst van versierde kleine- voertuigen op 't veilingter- rein Een grooter opkomst was verwachL Toch waren er zeer mooie wagentjes en fipfson hij en nadat de iurv heotaande uit mevr Hueting mevr Eerdbeek mej Braun mej Gaspers en mej v d Perk uitspraak had gedaan kon het bestuur de uitslag be kend maken. Deze was als volgt: Poppen- wagens: lste prijs Rina Meijer, 2de pr. j Jeanne Sedee, 3de pr. Cor Parlevliet, 4de pr- Nettie v. Riessen, 5de pr. G. Luyten, 6de pr. M. v. Riessen, 7de pr. M. de Best. Fietsen lste pr. N. de Best, 2de pr. J. v. d. Waay, 3de pr. Anna Parlevliet. Kleine voertuigen: lste prijs Jan Verhart, 2de pr. Corrie Geer vliet, 3de pr. Jan de Graaf. Alweer ging men in optocht naar het feestterrein waar de volksspelen aanvingen, n.L Estafettenloop. Stoelendans en Ring- rijden per auto waar 90 deelnemers(sters) voor waren. Er was op het terrein en in om geving veel belangstelling. De winners of winsters voor het ring- rijden per auto waren: No. 1: D. Knetsch, No. 2. H van Maanen, 3de pr. mej. T. Noort, 4de pr. P. Lange, 5de pr. Jac. Riet veld, 6e pr. Cor Koelewijn, 7de p. Joh. v. Beelen. Voor den Estafettenlooplste pr. T. Mete ring, 2de pr. Adr. Aanhane, 3de' pr. C. A. y. d. Gugten, 4de pr. P. Bekker. Voor den stoelendans voor meisjes van -3 tot 17 jaar: lste prijs: Neeltje Noort, 2de pr. Netje Lange, 3de pr. S. Spierenburg, 4de pr. Marie Hazemaker, 5de< pr. Dora van Elk 6e pr Antje Haasnoot, 7de pr. Anna Ver does. 8sle pr. Coba Hogewoning. Na een vroolijke rondgang door de gemeente gin gen allen dan huiswaarts om den inwendi- gen mensch te' versterken. Te halfvijf wer den door den Voorziter, den heer J. Raads- veld in de „Roskam" de prijzen uitgereikt Voor het ringrijden waren het prachtige luxe voorwerpen, voor de andere spelen geldprijzen. Te ruim 8 uur zongen de zang vereniging „Soli De<o Gloria, het R.-K. Zangkoor „St. Cecilia" en het meisjeskoor „Echo der Duinen" enkele nummers waar voor een zeer groot auditorium was maar waarvan wel wat verloren ging door de feeststemming in de omgeving der tent. Dan le half tien het concert door de Harmonie Katwijk waarbij de gebruikelijke rondedans om de tent Aan alles komt een einde, ook aan feest vieren. Te 12 uur was ongeveer iedereen huiswaarts getogen. Men had waaidig Ko ninginnefeest gevierd. NOORDWIJK. De Oranjefeesten (3de dag). Gisteren werd evenals de vorige dagen, onder begunstiging van heerlijk zomerweer de derde dag der Oranjefeesten gevierd. 's Middags te 1 uur waa er samenkomst van deelnemers voor het ringsteken met versierde auto's en ringsteken voor meis jes met versierde rijwielen op de laan van „Huize Offem". Met de deelnemers werd, voorafgegaan door de muziek, een rondgang door het dorp gemaakt waarna de ringTijderij voor auto's op de Wilhelminastraat en de ring- rijderij voor meisjes op het Lindenplein plaats had. Er waren auto's bij die heel mooi ver sierd waren. Het bestuur kende prijzen als volgt toe voor de mooist versierde auto's: le prijs: Elec. salon-schemerlamp, aan A. Beuk en mej. Ti. de Groot, schit terend opgemaakt met witte en paarse dahlia's. 2e prijs: Plateel bitterste! aan H. de Groot en mej. R. Kempers, hetzelfde opgemaakt met witte dahlia's. 3e prijs: 1 palm op tafeltje aan A. Kooijmans en mej. J. Kooijmans, opgemaakt met de stevige paarse dahlia Remembrance, en een prijs voor het eigenaardigst geheeleen Club tafel aan A. J. v. WetteD en mej. H. Pee- perkorn, voorstellende een eerste Hulpwa gen. De prijzeD van het ringsteken zelf werden gewonnen door. le prijs: Divan met kleed, J. Roneij en mej. J. v. Kan; 2e prijsPendule met coupes, A. Beuk en mej. Tr. de Groot; 3e prijs: 24-deelig eet servies, A. Kooymans en mej. J. Kooy- man. 4e prijs: 60-deelig drinksea-vies, Al. J. v. Wetten ein mej. H. Peeperkorn5e prijs: Rekje met im. Oud-Ho 11. kopjes, W. P. de Vreede en mej D. de Vreede; 6e prijs: Klein Elec. Schemerlampje, P. J. de Groot en mej. Joh. de Groot. Voor het ringrijden van meisjes pea- rij wiel stelde de commissie de prijzen voor het mooist versierde rijwiel als volgt vast: le prijs Nelly Liudhout, 2e Alie van As; 3e Koba Lindhout4e Marie Koeleman5e Marie v. d. Loo; 6e Anna Vink; 7e Dina Vegt; 8e Simonette Thijssen; 9e Annie v. Bohemen; 10e Sientje Spaanderman, De prijs voor het eigenaardigst geheel (voorstellende het plaatselijk blad ,,De Noordwijker",) Dina Leenheer. Voor het ringsteken: le prijs S. Steen- voorden; 2e M. Tissing; 3e Kitty Alke made; 4e M. v. Leeuwen; 5e T. v. d. Haak; 6e A. Hiep; 7e M. Breedveld; 8e S. Caspers: 9e A. Alkemade; 10e J. Brede- rode. Te half drie had de schietwedstrijd op het Sportpark plaats. Het bestuur der O. V. opende dezen wedstrijd met het le schot. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs, Barometer, P. Versteeg, met 114 punten2e Koffie en Theeservies, A. v. d, Weijden, met 111 p.3. Rookstel, J. Schmal, met 111 p.4. Wekker, D. Lüschen, met 110 p.; 5. Brieven- en dagbladenhan ger, W. v. d. Berg, 110 p.6e Fietslan taarn, A J. v. d. Zalm, met 109 p.7e Fruit schaal, W Schelvis, met 108 p.8. Water- stel, J. Verloop, met 107 p.; 9e Sigaren koker, C. Alkemade, met 107 p.; 10. Asch- bak met luciferstandaard, F. v. Dalen, met 106 p.; lie 2 schilderijtjes, G. Waasdorp, met 106 p.12e pT Portemonnaie. G. v. d. Berg, met 104 p. Na afloop werden de Drijzen in Hotel Royal uitgereikt De burgemeester, eere-voorzitter der O. V. koD getuigen dat de feesten uitstekend zijn geslaagd. Met dankbaarheid mag hier op worden teruggezien. Hij dankte bestuur en commissieleden voor de vele werkzaam heden en bracht ook hulde aan de deel nemers, speciaal wat betreft de deelne mers aan den étalatrewedstrijd. Spr. hoopte dat deze wedstrijd hun vele koopers zou aanbrengen. Doordat spr. een gemeenteraadsvergade ring moest presideeren kon hij tot zijn spijt niet zelf de prijzen uitreiken en verzocht hij den voorzitter dit te doen. Met een driewerf hoera voor de Koningin besloot spreker zijn rede. De voorzitter, de heer L. v. Wijk dankte den burgemeester en reikte met een toe passelijk speeehje de prijzen uit. Tevens warden ook de prijzen uitgereikt van den étalagewedstrijd en wel als volgt: le prijs: theetafel, J. W. Roodenrijs; 2e pr. Thee servies, H. Medemblik; 3e pr. Etui met 12 messen, H. Bouwknecht; 4e pr. Peluche tafelkleed J. v. Bohemen5e pr. Bloem- tafel, G. A. Janson; 6e pr. Rekje met im. Oud-Holl. kopjes, P. Zoutenbier; 7e pr. Ontbijtservies, H. Bouwknecht; 8e pr. Etui met vork en lepel, H. Hoogeveen9e pr. Etui met lepeltjes, W. v. d, Weijden; 10e pr. Bloempot, Braun v. Sambeck. En die van het den vorigen dag gehou den bloemencorso, bestaande uit geld prijzen. Evenals den vorigen avond had ondeT zeer veel belangstelling de zanguitvoering plaats van de Chr Gem zangvereenigingen „Advendo" en „Soli Deo Gloria". Ook thans vertolkten belangstelling en applaus hoe dit op prijs werd gesteld. Verder werd op het feestterrein en in de verschillende vermakelijkheden het feest voortgezet. Het bestuur der O. V. mag te vreden zijn over bet resultaat van haar werk. Het Oranjefeest is ook thans weder uit stekend geslaagd. Mej. M. Cobben, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de St.-Leoschool te Amsterdam. NOORD WIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert a.%. Dinsdag, 6 Sept., 's avonds 7 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging van de le den van den Raad. 2. Verkiezing wethou ders. 3. Ingekomen stukken. 4. Ver zoek van de Oranje-vereeniging en feest commissie Zilk om subsidie voor de kinder feesten. 5. Aanbieding rekening grond bedrijf over 1926. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de heffing van haven- en kadegeld. 8. Vaststelling kohier, bedrijfsbelasting over 1927. OEGSTGEEST. Slotavond der Winkelweek-commissie. In hotel „Het Witte Huis" waren met het Winkelweek-comité een aantal genoodigden met hun dames bijeengekomen voor de prijs uitreiking van den gehouden étalage-wed strijd. Het R.-K. muziekgezetschap „Triumph" verleende hierbij welwillende medewerkiog, onder leiding van den heer W. den Boer. De voorzitter, de heer B. J. Averdieck, riep den opgekomenen een hartelijk welk >m toe, in bgzonder de heeren J. C. Wirtz, J. v. d. Voet, J. Eilers, A. v. Ingen Schenau, e® later op den avond dr. D. Timmermans. Naar spr. van verschillende zijden ver nam, is de afgeloopen winkelweek als uit stekend geslaagd te beschouwen, niettegen staande er nogal tegenspoed werd onder vonden. Stoqd de financieele opzet in den beginne niet bepaald gunstig, thans kan spr. met genoegen mededeelen, dat hierin een wending ten goede is gekomen. Van ver schillende zjjden is krachtdadig medewerking getoond, w.o. die van eenige in onze ge meente bestaande vereenigingen door schen king van een aantal schitterende prjjzen. Namens de W.W.-commissie 1927 brengt spr hiervoor hartelijk dank, in 't bijzonda? aan dr. Timmermans, die als particulier heeft getoond hartelijk mede te leven met het doel van de W.W.-commissiei Tevens brengt spr. dank aan de beide in onze gemeente gevestigde muziekgezel schappen der N.Z.H.T.M. en de R.-K. mu- ziekvereeniging „Triumph", welker medewer king zeer veel heeft bijgedragen tot het welslagen van de winkelweek. Met een voor ieder toepasselijk woord werder hierna de prijzen uitgereikt aan de dames van de reep. prijswinnaars, welker namen reeds door ons zijn medegedeeld. Na deze uitreiking bracht de heer J. C. Wirtz een hartelgken dank aan den voor zitter van de W.W.-commissie voor de woor- der in zijn welkomstrede. In geestige bewoor dingen besprak de heer W. het groote belang van de inwoners van iedere gemeente, in 't bijzonder voor deze gemeente, om toch vooral het benoodigde te betrekken van de neringdoenden in de gemeente, want, zoo zeide spr., gaat het den middenstand goed, zal dit zeker in 't belang zijn van alle andere inwoners en daardoor voor ieder op zich zelf een eigen belang medebrengen. De voorzitter brengt wederkeerig dank aan den heer W. en hoopt, dat deze af geloopen winkelweek in veler hart moge blijven nawerken. Het samenstellen van een winkelweek brengt altijd handenvol arbeid. Om het eentonige daarvan te vermijden is door deze commissie getracht eenige attractie aan te brengen, waarin men niet geheel is kunnen slagen, gezien den korten tijd van voorbereiding, waarom spr. den wensch uit spreekt, dat bij een mogelijk volgende gele genheid een ruimer tijdsbestek beschikbaar zal zijn en verzoekt daartoe de onmisbare medewer king van de aanwezige dames. Om reeds vroegtijdig te beginnen, wekt spr. de aan wezigen op om tijdens de in voorbereiding zjjnde tentoonstelling „Oud-Oegstgeeet" de winkel étalages een aantrekkelijk aanzien te geven. Spr. dankt allen, die voor deze winkel week prijzen hebben beschikbaar gesteld en roemt inzonderheid de medewerlang van particulieren. Deze medewerking is zoo ruim schoots tot uiting gekomen door de beschik baarstelling van een groot aantal auto's, waarvan een dankbaar gebruik is gemaakt. Den heer W. Overvliet wordt dank ge bracht voor zijn medewerking en voor de beschikbaarstelling van een gedeelte van zijn winkelétalage voor de tentoonstelling der prijzen. De pers werd dank gebracht voor de op bijzonder hoogen prijs gestelde medewerking w. o. de zoo goed geslaagde foto's in het „Leidsch Dagblad". Den neer Rodenburg (Ledden), die mede tegenwoordig was, werd dank gebracht voor zijn medewerking als jurylid. Namens de winkelweekcomitéleden 1926 werd door den heer Van Ingen Schenau, den heer Averdieck een fraaie krans aan geboden met linten in de Oegstgeester kleu ren (rood-geel). De voorzitter bracht voor deze zoo geheel onverwachte hulde zijn hartelijken dank. Vervolgens werd den heer H. W. Collee dank gebracht voor zijn medewerking, waarna spr. den wensch uitte, dat het volgend jaar wederom het initiatief genomen zal worden tot samenstelling van een winkelweek, en dat die de thans gehoudene belangrijk moga overtreffen. Als geboren Oegstgeester gewaagde dr. Timmermans van vroeger tijden, toen in deze gemeente maar een enkele zaak gedreven werd en bracht dit in vergelijking met thans, waarna spr. namens de Oranje-vereeniging woorden van dank bracht aan de W.W.- commissie 1927, den wensch uitsprekende, dat telkenjare een winkelweek gehouden z&l worden met een nog grooter succes dan reeds is bereikt. Vervolgens voerden nog het woord da heeren: A. F. Meyer, G. D. Caspari, J. CL Schrijvers, J. C. Donk, Roodenburg, L Nouwens en Kuiper. De voorzitter dankte hierna de sprekers en den heer Van Ingen Schenau voor da als altijd hartelijke ontvangst en beschik baarstelling zijner zalen, en de muziekver- eeniging „Triumph", die een 8-tal muziek nummers zeer verdienstelijk uitvoerde en sloot na een gezellig samenzijn deze ver gadering. VOORHOUT. De bevestiging van den heer G. J. van Rheenen Jr., tot diaken der Ned. Herv. Ge meente alhier, zal plaats hebben op Zondag 11 September a.s. WARMOND. Koninginnefeesten (3de dag). Der traditie getrouw, hield de Harddra- verijvereeniging haar draverijen waarmede het programma van ons driedaagsch feest een einde neemt. Begunstigd door schitte rend weer hadden in den morgen de drave rijen voor paarden van ingezetenen plaats. Van de 8 paarden, die medeliepen werden de prijzen gewonnen door Fop, eigenaar D. van Rijn (lste prijs). Jetje, eigenaar C. van Rijn 2e prijs). Jetje, eigenaar P. S. van Rijn (3e prijs). Marie, eigenaar Chr. van der Geest (4e prij9). Tegen 2 uur, was op de baan van 't Huys

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9