Foto PANDER, Breestraat 4, Tel. 639 UIT DE RIJNSTREEK. Het atelier wat U de zekerheid geeft een artistiek portret te ontvangen met de juiste uitdrukking. RADIONIEUWS. RADIO-PROGRAMMA FAILLISSEMENTEN. ALPHEN. Raadsagenda. De e.v. vergadering van den raad dezer femeente zal plaats hebben op Dinsdag 6 eptember a.s., des namiddags te 2 uur. De agenda luidt: 1. Beeediging nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Voorstel van B. en W. tot verlenging met drie maanden van de met de Coop. Boerenleenbank „Alphen en omstreken" aan gegane tijdelijke kasgeldleening. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaal- bergstrrat, aan P. H. v. Kèeken q.q. 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen var een crediet van f6000 voor het aan- teggét van een straat, die de Zaalbergstraat zal verbinden met de Torenstraat. 6. Benoeming van een lid der Schattings commissie, als bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting (vac. Ranke). 7. Benoeming van leden van de volgende Commissiën a. Commissie van Bijstand voor de Wa ter- en Lichtbedrijven b. Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf c. Commissie voor het ontwerpen van straf verordeningen d. Commissie voor het nazien der reke ningen over 1926; e. Commissie van Bijstand voor Openbare Werken. 8. Verdeeling van den Raad in afdeelingen Ingevolge art. 48 van het Reglement van orde voor den Raad. Aanleg nieuwe straat. f In verband met den verkoop van eenige perceelen bouwgrond aan de Zaalbergstraat, stellen B. en W. dezer gemeente den raad voor tot aanleg eener nieuwe straat, die de verbinding tot stand brengt van eerst genoemde straat en de Torenstraat. De ge projecteerde straat zal een breedte van 10 Meter hebben. De verbinding dezer beide straten in dit zich vrij sterk uitbreidende gemeentegedeelte is zeer toe te juichen. Gistermorgen ontstond een begin van brand bij de firma F. aan de Hooftslraat alhier, 't Bleek dat een kist met houtwol, welke in de poort naa9t het magazijn stond brandde. Met eenige emmers water kon het brandje weer gebluscht worden. De oorzaak is vermoedelijk het spelen van kinderen met lucifers. BODEGRAVEN. De Oranjefeesten. Hoewel Bodegraven dit jaar niet Ln groot- schon stijl heeft feestgevierd, toch mag met voldoening worden geconstateerd dat de Oranjefeesten zeer goed zijn geslaagd. 's Middags halfeen werd een vliegerwed strijd gehouden waar veel animo voor was. Prachtstukken van vliegers waren er bij. De allermooiste was een vli'egmachin'e, maar daar er he weinig wind was, wou Hij niet in de lucht blijven. Ook enkele an deren hadden dezelfde pech, het was een mooi gezicht zooveel vliegers bij elkaar in de lucbt en de jury had nog een moeilijke taak de prijswinnaars aan te wijzen. Ruim halftwee marcheerde de Chr. Gym.-Vereen. D.O.S. door het dorp in gezelschap van de Chr. muziekvereen. S.D G., die ver schillende nummers liet hooren. Ongeveer twee uur namen de wedstrijden op het feestterrein een aanvang. Verschillende afdeelingen van D.O.S. hielden wedstrij den in hardloopen, vèrspringen enz., ter wijl ook behendlgheidswedefcrijdien voor wielrijders en motorrijders werden gehou den, die zeer de aandacht van het publiek trokken. Om vijf uur was deze feestelijkheid ach ter den rug; 's avonds 7 uur begon het echter weer, toen was er een feestelijke bijeenkomst in de Geref. Kerk. Velen wa ren opgekomen om deze samenkomst bij te wonen. De heer P. Maaskant opende de vergadering, liet zingen Psalm 150 vers 1. Voor dat de spreker van dezen avond de gelegenheid kreeg, werd een telegram van hulde gezonden aan H. M. de Koningin. Ds. Beekenkamp bepaalde zijn gehoor bij Oranjeliefde.Op prachtige wijze schetste hij de liefde der Oranjevorsten, en wekte allen op, Oranje lief te hebben. De zang- vereeniging „Halleluja" zong nog enkele liederen. Deze samenkomst is schitterend geslaagd, 's Avonds 8 uur gaf „Crescendo" nog een concert op het B.V.V.-terrein en om half negen was er een openlucht-film voorstelling, welke zeer in den smaak viel en door velen werd bijgewoond. Ruim halfelf was dit ten einde. Bodegraven had zijn Oranjefeest weer gevierd. De uitslag van den vliegerwedstrijd was: Cor den Hertog le prijs; Arie Scheer 2e pr.Cor Blonk 3e pr.Jan Vermeulen 4e pr.Jan Boerefijn 5e pr.Gerard Schel lingerhout 6e pr.Klaas Griffioen 7e pr. Bastiaan Schellingerhout 8e pr.Cor de Jong 9e pr. Piet Visser, troostprijs, voor den mooi sten vlieger. Raadsagenda. Voor de raadsvergadering op Dinsdag 6 September n.m. 2 uur luidt de agenda: 1. Installatie raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling ge meenterekening 1926 4. Benoeming wethou ders. 5. Benoeming lSd financieele commis sie. 6. Aanbieding Gemeentebegrooting 1928. 7. Wijziging begrooting 1927. 8. Voor stel tot wijziging der algemeene politiever ordening en der verordening op de win kelsluiting. Burgerlijke Stand. GéborenAdriana Jozina Willemina, D. van L. Schouten en C. van Rook. Gijs- bertus Kors, Z. van K. v. d. Wil den C. M. Stigter. Overleden: Maaxtje van Vliet 2 j. OndertrouwdA, Boot 22 j. en A. Stigter 22 j. Gevestigd: A. de Wit, zonder beroep, van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken; J. Bolander, z. b., n. Ab coude-Proosdij. A. Cornelisse, z. b., n. Vreeland. P. P. Evers, volontair, n. Gouda. A. Knikman, z. b., n. Alphen a. d. Rijn. A. Hoogendoorn, metselaar, n Bennebroek. O. M. de Jeu, winkel juffrouw, n. Leamuiden. G. v. cL Brink, winkelbediende, n. Utrecht. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. P. J. v. d. Kieft behaalde op het inter nationaal kapconcours het diploma voor modern coiffeur. Van de 15 deelnemers slaagden slechts 5 personen, wel een be wijs dat het geen gemakkelijk examen was. De heer G. Maaskant daagde dezer dagen voor de hoofdacte. Mej. M. M. Pannebakketr alhier slaag de voor die acte Duitsch L. O. Een zoontje v. R. dat op de reserve band achter een personenauto was geklau terd, viel door een schok achterover op den grond, hij werd bewusteloos opgeno men. Dr. van Bruggen constateerde een ernstige hoofdwond; gevreesd werd voor hersenschudding. In de vacatuu'e-Kapteijn is tot ouder ling der Geref. Èerk gekozen die heer P. v. d. Weijden. In de maand Augustus zijn in het Slachthuis alhier gekeurd 55 koeien, 104 varkens,29 graskalveren, 8 geiten, 2 scha pen, 461 nuchtere kalveren. Onbestelbare brieven over de 2e helft der maand Augustus. Briefkaarten bin nenland Jongejuffr. Lena dé Zeeuw, Rot terdam. 2 zonder adres. Briefkaarten buitenlandMorvay Gézané Urhölgynek (Budapest). Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Augustus. Briefkaarten binnenland: Jongej. Lena de Zeeuw, Rotterdam. 1 briefkaart zonder adres. Briefkaarten buitenland: Morvay Gézané, Urfcolgymck, Budapest. KOUDEKERK. Koninginiiefeest. Woensdag is de verjaardag van H. M. de Koningin alhier feestelijk herdacht, 's Mor gens werden de schoolkinderen op het feestterrein onthaald, en werd de poppen kast vertoond wat 'n aardig attractie was. 's Middags werd een ringrijderij met fiet sen gehouden, waarvan de prijswinnaars waren jongens van 12 tot 16 jaar, J. Jonge- neel le prijs, K. van Veen 2e prijs, D. Roi- lema 3e prijs, K. Blijenberg 4e prijs, P. do Jong 5e pr., H. Corls 6e prijs. Voor jongens boven 16 jaar, G. Duiker le prijs, A. Hoogenboom 2e pr., H. van Driei 3e pr., G. Corts 4e pr., M .van Harskamp 5o prijs; Meisjes: P. Kwakernaak le prijs, M. Verboom 2e pr., A. van Velzen 3e pr., G. van Wijngaarden 4e pr., J. Baars troost prijs. Boegsprietloopen: J. Haspers le prijs, G. de Jong 2e pr., J. Berrevoets 3e pr., W. Je Jong 4e prijs. 's Avonds was de prijsuitdeeling door den burgemeester; daarna concert op het feest terrein door het fanfafecorps „Kunst na Ar beid". Er heerschle den geheelen dag een» prettige stemming waartoe ook het prachtige zomerweer veel bijdroeg. Al was het dan epn feestje op bescheiden "voet, toch komt de Oranje-vereeniging een woord van dank toe voor de vele moeite en zorgen aan zulk een feest verbonden. LEIDERDORP. Onder veel belangstelling mocht gis teren onze burgemeester, de heer G. van der Valk Bouman zqn 70sten verjaardag herdenken. In de plaats van wijlen J. N. Boogaards is tot ouderling in de Geref. Kerk benoemd de heer G. Los. Gisteren hielden be bewoners van het Van Leeuwenpark onderling Koninginnefeest, Des middags werden de kinderen onthaald op versnaperingen en werden verschillende spelletjes gehouden. Des avonds ging het er vrooljjk toe, en werd er onder begeleiding van een strjjkje flink gedanst en gehost. De eerepoort, die, na baldadige vernieling, weei in „eere" was hersteld, was met lampions schitterend verlicht. De burgemees ter bezocht des middags de feestvierenden, wat door hen zeer op prijs werd gesteld. Gisteren maakten de leerlingen der hoegste klassen van beide scholen onder geleide, per trein een uitstapje naar Ara sterdam. O.a. werd een bezoek gebracht aan do „Artis". Voldaan keerden allen 's avonds weer huiswaarts. LEIMUIDEN. Oranjefeesten. Onder begunstiging van schitterend zo merweder werden Woensdag de Oranje feesten ingezet. 's Morgens begon het reeds vroeg leven dig te worden. Te negen uur werden de fc-esten geopend. Op dat tijdstip trokken twee herauten te paard door het dorp en lieten hun klaroengeschal tot wijd en zijd in den omtrek weerklinken. Ondertusschen begon men zich al gereed te maken voor de ^ubade, aan het hoofd der gemeente te brengen. Op het vastgestelde uur zette de stoet zich in beweging. Bij het Raadhuis aangekomen werd de burgemeester door den voorzitter van het Oranje-Comité toege sproken. De heer v. d. Broek vroeg zich af of er wel reden was om feest te vieren, om tot de slotsom te komen,, dat er voor Lei- muiden niet alleen, maar voor geheel Ne derland rede was om dat te doen. De bur- meester sprak daarop het feestcomité toe en sprak den wensch uit, dat God H. M. de Koningin nog vele jaren mocht sparen tot heil van land en volk. Aangezien thans de feestviering samenviel met den verjaardag van H. M., werd het volgende telegram ver zonden: Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. Leimuidens burgerij in feestvreugde wenscht Uwe Majesteit Hoogstderzelve van harte geluk met dezen dag. Namens de burgerij, (w. g.) J. A. BAKHUIZEN, Burgem. De burgemeester besloot zijn toespraak ten slotte met den wensch, dat Leimuiden nogmaals zpu laten zien, dat het opgewekt maar toch op waardige wijze weet feest te vieren. Daarna werd in het Raadhuis den leden van het Oranje-Comité en den leden van den Raad eerewijn aangeboden. Hier bleef men eenigen tijd bijeen tot de tonen der muziek zich wederom lieten hoo ren en men zich achter het corps schaarde om het zingen en de traktatie der school kinderen bij te wonen. Langzamerhand be gon de ware feeststemming er reeds in te komen. In de middaguren werd een aanvang ge maakt met de volks- en kinderspelen. Op het terrein, dat bijna geheel uit den wind lag, was de hitte buitengewoon; het was er midzomer. De uitslagen van de spelen zijn als volgt: Boegspriet loopen: 1. Steef Heiligenberg, 2. Herman Visser, 3. Ant'oon de Graaf. Ringrijden, motorfietsen: 1. H. Stokman en Neli Bernard, 2. H. Heenk en echtge- noote, 3. A. Beele en mej. Verdegaal, 4. E. Snel en mej. A. v. Harten. De -£de prijs was welwillend door den heer K. Breedijk, autohandelaar alhier, be schikbaar gesteld. Dit bewijs van mede leven wordt door het Oranje-Comité op zeer hoogen prijs gesteld. Balletje loopen. meisjes van 68 jaar: 1. Klaasje Schilders, 2. Rika v. d. Hengst, 3. Maria Straathof, 4. Aagje Visser, 5. Maria v. Graas. Vlaggetje steken, meisjes van 810 jaar: 1 Cornelia Overdevest, 2. Greta Bosman, 3. Agnes v. Graas, 4. Teuna Wittebol, 5. Anna Bosman. Klokleggen, meisjes 1012 jaar: 1. N. v. Velzen, 2. Cornelia v. Bergen, 3. Ella v. d. Kamp, 4. Maria Lommerse, 5. Cornelia Boeze. Jongens van 68 jaar: 1. Dirk v. Eg- mond, 2. Piet v. Veen, 3. Gerard van Leeu wen, 4. Johan Kieberi, 5. Koos v. Velzen, Jongens van 810 jaar: 1. Henk Spiering, 2 Dirk van Berkel, 3. Cor van Schagen, 4. Simon Vork, 5. Bernard de Graaf. Jongens van 1012 jaar: 1. J. v. Leeu wen, 2, Louis Hoogenboom, 3. Theo Kie- bert, 4- Cor van Haasteren, 5. Jan Lek. De muziek vroolijkte het geheel op zeer verdienstelijke wijze op.'s Avonds begon het al drukker le worden. De prijzen voor de mooiste verlichting warden als volgt toe gekend- 1. Van Oosteróm, 2. D. L. Hakker, 3. C. Th. Beuk. Tot laat in den nacht bleef men feest vieren, zonder dat een enkele wanklank gehoord werd, om tèn slotte ter rusfe te gaan, om weer nieuwe krachten te verza melen voor den tweeden, den voornaamsten feesldag. WADD3NXVEEN. De Koninginnefeesten, De feestelijkheden, welke hier gehouden zijn op Koninginneverjaardag, zijn begun stigd door zeer fraai weer. Schier alle burgers haddpn aan het ver zoek der feestcommissie om te vlaggen vol daan, waardoor de plaats een recht feeste lijk aanzien had. Te 7 uur werd door twee herauten de reveille geblaven, om 8 uur werd koraal- muziek ten gehoore gebracht op het feest terrein, welwillend afgestaan door mevr. de wed. G. van Dort Kroon; te 9 uur werd door de schoolkinderen (1000 in getal) een aLbade gebracht aan den burgemeester. Na den optocht met muziek der kinderen was er traktatie in alle scholen; om 11 uur weer optocht met versierde rijwielen, waar aan zeer veel zorg was besteed. Van 26 uur nam. hadden verschillende volksspelen plaats, als siroophappen, hard loopen met kinderwagens, sprietloopen enz,, welke de lachlust nogal eens opwekten. Te 6 uur werd een gymnastiekuitvoering ge geven door W. I. E. en te 7 uur door T. O. O. S. Om 8 uur was er een orgelcon cert in de Ned. Herv. Kerk door den orga nist J. Slinger, met medewerking, van den heer W. Karreman, violist. De kerk was ge heel bezet met belangstellenden. Ten slotte was er van 911 uur bioscoopvoorstelling op het feestterrein, die zeer in den smaak viel. Gedurende den geheelen dag was er mu ziek van het fanfarecorps „Concordia" en verliep alles in de beste orde. Een woord van hulde aan het actieve feestcomité is hier zeker wel op zijn plaats. WOUBRUGGE. Uit de begrooting van kosten voor onderwijs voor deze gemeente, namen wij enkel de salarissen, om deze eens te verge lijken met de uitgaven nu juist 70 jaren geleden. In ronde sommen bedraagt dit, buiten Hoogmade, ongeveer f 15.500 per jaar. Geven wij nu het schriftelijk antwoord van „meester" van Dorth in 1857, op de vraag van het gemeentebestuur omtrent zijn inkomsten. „Aan schoolgelden (dagonderwijs) f 774.10 gemeenielijk tractement f 100, schoolfonds f 100, schoolgeld armen en weeshuis f 30, avondonderwijs f 68, winsi uit schoolboe ken enz. f 40, saam f 1112.10." Van bovenstaand bedrag moet af „voor inwoning, voeding, salaris enz. een onder meester, wordt alhier afgetrokken de som van twee honderd vijftig gulden". De ondermeesters ontvingen boven kost en inwoning f80 per jaar, ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, D. van Jan Adriaan Hooftman en Teuntje Pieterlje Huisman Elisabeth Maria, D. van Petrus Nicolaas RECLAME. 7589 INGANG PORTIEK Josephus Olsthoorn en Maria Petronelia Groenewegen PetroneRa Cornelia Hen- drika, D. van Jacobus Blaazer en Marga- retha Akerboom (wonende te Boskoop). Ondertrouwd: Willem Pieter Cornells Koumans jm. 26 j., te Doorn, en Anna Ni- naber van Eijben jd. 32 j. Gevestigd: Uit Butterstadt, Duitschland, Rosa Toussaint, dienstbode, C. 49 Uit Oostenrijk, Rona Valéria, dienstbode, C. 49 Uit Barwoudswaarder, Lijsje van den Berg, echtgenoote van Pieter Broere, A. 142 rood Uit Gouda, Lambertus Johannes Dikhooff, banketbakker, C. 108 b Uit Bodegraven, Joost van der Waaij, manufac- turier, A. 128 Uit Bodegraven, Jacoba Frederica IJdo, echtgenoote van Lambertus Johannes Dikhooff, C. 108 b Uit Bloe- mendaal, Maria Antonia Butters, z. b., C. 49 Uit Heiloo, Johannes Hendrikus van Kessel, kapelaan, C. 87 Vertrokken: naar Hazerswoude, Rijndijk, Johanna Maria de Jong, z. b., C. 49 Naar Lisse, Heerenweg, Geertruida Christina Bruijnen, z. b., C. 49 Naar Alphen aan den Rijn, Hooftstraat, Johanna Maria Markx z. b., C. 49 Naar Rhenen, Eist 63, Arie Scheer, z. b., B. 31 Naar Wassenaar, Oostdorperweg 68, Francisca Maria Piket, z. b, C. 57 Naar Noordwijk, Zandvoorlsche Straat 20, Antje Adriana Anthonia Kraaij, z. bB. 55 Naar Oudenbosch, Gerrit Jan Edelman, boomkweeker, D. 42 Naar Rotterdam, Kralingsche Veer, Schaardijk 528, Jacobus Treuren, pakhuisknecht, D. 69 Naar Westwoud, Elisabeth Schreve, re ligieuze, C. 49 Naar Zandvoort, huize „Sterre der Zee", Margaretha Anna Maria Belger, religieuze, C. 49 Naar 's-Graven- hage, Scheveningen, Willem Beukelszoon- straat 47, Willem van der Heijden, metse laar. A. 3 Naar Borger, Buinen, Abra ham Roossien, arbeider, D. 47 Naar Las- kowitz, Ober-Silezië, Brigilta Eic'hner, huis houdster, C. 87 Naar Hazerswoude, Dorp, Wilhelmina. Jacoba Gordijn, dienstbode, D. 57 Naar Bodegraven, Burgemeester Le Coultrestraat 7, Ariejaantje van Oos- terom, dienstbode, C. 39 Naar 's-Graven- hage, Bezuidenhout 155, Gerrit Boos, kape laan, C. 87. Verdronken. Een 4-jarig zoontje van B. M. alhier, kwam in een onbewaakt oogenblik aam den kant van de Rijn en geraakte te water. Dadelijk werd begonnen te dreggen en even later vond men het ventje vlak bij de stoep, achter de woning. Hoewel dr. Schr. direct ter plaatse verscheen, kon geneeskundige hulp niet meer baten, daar de kleine reeds overleden bleek. De leden der gyranasliekvereeniging „U. D. I." alhier, maaklen met een deel der adspiranten onder leiding van den directeur, den heer C. M. Lodder een reisje naar Was senaar. Onder begunsliging van prachtig zomer weer hebben ze dien dag veel genoten en keerde het gezelschap des avonds in opge wekte stemming per trein terug. DE EUROPEESGHE OMROEP OP DE KORTE-GOLF. Frankfurt (429 M.), Zondag 4 Sept. (7.20): „Carmen", opera in 4 acten, van Bizet. Königsbergen (330 M.), Dinsdag 6 Sept. (7.50): „De Jodin", opera in 5 acten van Halevy. Stockholm en Motala (455 en 1320 M.), Vrijdag 9 Sept. (8.15): „Mefistofeles", opera van Boito. Stuttgart (380 M.), Dinsdag 6 Sept. (8.25) „De Mikado", operette in 2 acten, van Sullivan. Toulouse (392 M.), Woensdag 7 Sept. (9.05): „La favorite", opera in 4 acten, van DoDizetfi. Daventry, Jr., (492 M.), Vrijdag 9 Sept, (8.20): B. B. C. Promenadeconcert in de Queens Hall. Symphonie-orkest van Sir Henry J Wood Hamburg (395 M.), Vrijdag 9 Sept. (S.20): „Der Maschinenstiirmer", een drama u. d. tjjd der „Ludditenbeweging" (1815) in En geland, van Toller. Weenen (517 en 577 M.), Woensdag 7 Sept. (8.20): „Der Freischutz", rom. opera in 3 acten, van Weber. VAN DE DUJTSCHE RADIO-TENTOONSTELLING. Gedurende de groote radio-tentoonsteiling in Berlijn vinden van Zondag 4 tot Zondag 11 September van 6.206.50 zendproeven uit een vliegmachine plaats. De telefonie wordt op het radiostation van Berlijn ont vangen en weer door dit station her-uitge zonden. DOOR DE RADIO VOOR DE RADIO. Uit Weenen wordt gemeld, dat de Oosten- rjjksche Omroep-Mij. het aan haar gebouwen grenzende theater zal aankoopen en in ge bruik nemen als „studio". Bij de opvoering van opera's, operette's, eto. zal het publiek tegen entree worden toegelaten De theaterdirectie heeft met groote fi nancieele moeilijkheden te kampen en noemt als oorzaak natuurlijk.... de radio; EEN TELEVISIE-APPARAAT VOOR 250 GULDEN. Een Hongaarsche ingenieur Mihaly, welke op het gebied van draadloos zien een goede reputatie bezit, zal aanvangen met de massa- fabrikatie van televisie-apparaten, welke pf.m. 250 gulden in den handel zullen kos ten. Zij kunnen op ieder normaal ontvang toestel aangesloten worden. EEN INTERNATIONALE „DUITSCHB" AVOND. Vrijdag 9 September zal door alle Euro pe esc he omroepstations, aangesloten bij da Union Radiophonie in Genève, een Duitsoha avond georganiseerd worden. Al zé Europeesche stations voeren dan werken van Duitsche componisten, dichters en schrijvers op. Ook Hilversum heeft een Buitschen avond. Dergelijke avonden zullen voortaan ge regeld op het programma staan en dragen o. i. veel bij tot de Internationale vredes- gedachte. RADIO OP DE JAARBEURS. Op de a.s. Jaarbeurs te Utrecht zullen verschillende radio-firma's hun nieuwe pro ducten lanceereh. Philips komt hier voor liet eerst uit met twee ontvangtoestellen, n.L één voor gelijkstroom- en een voor wissel- stroomvoeding. Verder is er een nieuwe serie ontvang- lampen te bewonderen, welke een omkeer, in de lampentechniek beteekent. Het laat zich aanzien, dat dit seizoen voor den radiohandel een ongekende bedrijvigheid zal geven. VOOR ZATERDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politie bericht. 12.352.00: Lunchmuziek d. h. Trianon-trio (piano, viool, cello). 2.00 4.00: Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Een middag filmmuziek. Or kest o. 1. v. Hugo de Groot. 4.006.00: Dansmuziek door „The Russian North Star. Orchestra", o. 1. v. Gregoire Nackchouian, vanuit het Kurhaus, te Scheveningen. 6.007.45: Concert d. h. A.N.R.O.-orkest. Mevr. Adrienne Haakman, piano. 7.45: Politiebericht. 10.30: Persber. 8.10: V.A.R.A.-avond. Willem v. Cappellen, voor dracht. „Brand in de Jonge Jan", monolo- genspel in 1 bedr. door Herman Heyermans, Personen: De Officier van Justitie, Jan Arend. Ansing Arend, zijn broer. Gijs Blan- kert, zijn schoonvader. Putten, herbergier, Biesen, brigadier, Nicolaas Post, buurman. Bik, verver. Het sluk spefelt in het parket van een officier van Justitie. Alle rollen worden uitgebeeld door Willem van Cappel len 9.2010.30: Uilzending uit het Scalatheater te Amsterdam van „Een Lieï- desavontuur", operette in 1 bedrijf van Hen- ning. Muziek van M. Samethini, In de hoofdrollen: Emil van Bosch, Corry Pink- sen, Rossi Dasi, Sophie Heilbron, André van Dijk Sr., Piet Muyselaar. Koor en groot or kest Daventry '(1600 M.) en Londen (361 M.) 12.202.20: A. Brown's kwintet en so fisten (sopraan, viool). 3.20: Licht orkest- concert. Orkest en solisten (sopraan, bariton, viool). 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orkest- cencert^ 6.50: Tijdsein, weerber., nieuws. -7.05: Het kwintet. 7.20: Causerie. 7.35: De suites van Handel. 7.50; Orkestconcert. B. Hooper, tenor. 8.35: De Charlestonfollies, van bet Pier-paviiioen. 9.20: Weerber., nieuws. 9.40: Mr. Hudges leest uit zijn werken voor. 9.55: Orkestconcert. 10.50:12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.5Q 11.20: Concert. 12.502.10: Concert. Populaire muziek. 5.055.55: De Ho- monvme jazz. Dansmuziek. 8.20: Causerie. 8.5010.50: Galaconcert. Orkest en ar tistes uit de Parjjzer theaters en concert zalen. Langenberg (469. M„ Munster (242 M.)„ Dortmund (283 M.) 1.302.50: Orkest- concert. 5.506.50: Orkestconcert. 8.50: VToolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) 12.20 8.05: Lezingen en lessen. 8.20: Populair Orkestconcert. Orkest o. I. v. Bruno Seidler— Winkler. 10.5012.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M.) Rijn en Wijn. Orkest- concert. 5.35: Orkestconcert. 6.20: Vrooljjk concert. 8.20: „Heimatlieder der Somali", zang door Somalinegers van Hagen beek. 9.20: Exotisch Cabaret Daarna tot 11.10: Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.206.20: Dans muziek. 8.20: Orkestconcert 9.20: Kurhausconcert. 10.50—11.20: Dansmuz. Statistiek over Angnstns 1927. Uitgesproken: Noord-Holland (excl. Am sterdam) 29; Amsterdam 39-, Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 27; Den Haag 27. Rotterdam 17; Utrecht 26; Gel derland 17; Noord-Brabant 21; Limburg 13; Zeeland 3; Friesland 11; Groningen 9; Drente 4; Overijsel 9. Totaal over Augustus 252 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 2533 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorige jaar 2523 faillissementen. -8- 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6