A.S.C.-Rest van Leiden Bezoekt de Atletiekwedstrijden AGENDA. REGELS VOOR DEN WEG. Voetbalwedstrijd SPORT. RECHTZAKEN. TELEGRAMMEN. Vrijdag. R.-K. Bondsgebouw, Steenschuur, 910 uur tentoonstelling werk leerlingen avond- leekenschool v. d. Ned. R.-K. Volksbond. „Zomerlust": Trammuziekcorps. 8 uur. Zweminrichting Hooge-Rjjndijk: Adspiran- ten-wedstrijden L. Z. C. Nam. kwart over zes. Zaterdag. R.-K. Bondsgebouw, Steenschuur: 28 uur tentoonstelling werk leerlingen avond- teeken8chool v. d. Ned. R.-K. Volksbond. De avond-, nacht- ep Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 Sept waargenomen door de apotheek van de heeren D. J. v. Drie- sum, Mare 76, telef. 406, en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. Voetgangers kijkt VOOR gij den rijweg oversteekt goed uit of er geen rijwielen of auto's aankomen. Talm niet met oversteken maar gebruik het gunstige oogenblik, in het belang van uw EIGEN veiligheid.' voorbereid. De toestand in Albanië is thans weer normaal en de emigranten kunnen gerust terugkceren. Het Albaneesche parlement heeft het handelsverdrag met Servië goedgekeurd. Zogu hoopt dat het Servi^he parlement .dit voorbeeld spoedig zou volgen. SPANJE. Het nieuwe parlement. Uit Madrid worden bijzonderheden ge meld over Primo de Rivera's plannen ten aanzien van het parlement. De nationale vergadering zou uitsluitend adviseerende 6tem bezitten. De wetgevende macht zou uitsluitend aan de regeering behooren. De voornaamste taak van de nationale verga dering zou bestaan in het voorbereiden van een nieuwe grondwet en het behan delen van de begrooting 1929, terwijl voor 1928 de thans geldende begrooting zou worden verlengd. De nationale vergadering zou worden onderverdeeld in 20 commissies, die elke week 8 zittingen zouden houden. Het ple num zou elke maand slechts eenmaal ver gaderen. De eerste commissie zou de grond wettelijke kwesties behandelen, de tweede de politieke en sociale wetsontwerpen, de derde de begrooting. De leden van het par lement krijgen voor elke commissie-zitting een vergoeding van 25 pesetas en voor elke algemeene vergadering 50 pesetas. Vragen aan de regeering moeten schrif telijk worden geformuleerd; alleen als de regeering dit wenscht zal de vraag monde ling worden beantwoord. Het houden van debat zal hierbij niet worden toegestaan. Het presidium van het huis wordt door de regeering benoemd en bestaat uit een pre sident, twee vice-presidenten en vier secre tarissen. Van de ongeveer 360 leden, die het huis zal tellen zal 5/6 door de regeering worden benoemd. Ongeveer 50 leden zul len door de gemeentebesturen worden ge kozen. Tot leden van de nationale verga dering zullen vermoedelijk hooge ambtena ren alsook personen uit de vrije beroepen, industrie en landbouw, worden benoemd. RUSLAND. Oorlogsstemming en geruststelling. Officieel blijven de sovjets nog altijd het volk voorbereiden op een oorlog. Zelfs heb ben een paar proefmobilisaties plaats gehad van lichtingen. De bevolking is daardoor eenigszins in paniekstemming gekomen. Misschien ter geruststelling heeft thans het sovjet bewind een communiqué ver spreid zeggend, dat het conflict tusschen Rusland en Polen ontstaan door deh moord op Wojkof den sovjetgezant tei Warschau, als geëindigd kan worden geschouwd, zoo dat vermoedelijk weldra onderhandelingen over het sluiten van een garantieverdrag en een handelsverdrag zulU'n kunnen worden Verwacht. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Van Minchin, Hamilton en prinses Wert- heim is altijd nog geen nader nieuws ont vangen, zoodat de ongerustheid over hun lot groot is. Op aankomst in Canada durft men bijkans al niet meer hopen. Wel kwa men telkens berichten in dat de St. Raphael (zoo heet hun toestel) zou zijn waargeno men, o.a. te St. Malo, maar later werden deze berichten weer tegengesproken, of bleek een ander vliegtuig te zijn gesigna leerd. Honderden hebben in St. Johns en Har bour Grace tevergeefs op den uitkijk ge staan. 's Nacht* waren teertonnen aange stoken op het vliegveld, maar niets liet Zich zien. Ook werd reeds gemeld, dat de St. Ra phael 700 mijl ten O. van Quibec City aan de kust van St. Laurens wegens gebrek aan benzine zou zijn geland, maar ook dit is niet bevestigd. Men hoopt, dat de vliegers zijn opgeno men door een klein schip, dat geen radio aan boord heeft. Maar hun route was iets meer Noordelijk dan de gewone scheep vaart gaat Zooals wij gisteravond nog in een ge deelte onzer oplaag gemeld hebben, zijn kapitein Tully en luilenant Medcalf met het toestel Sir John Carling, gisterochtend opnieuw uit Londen in Ontario vertrokken om te trachten naar Londen in Engeland Ie vliegen. De Carling is om kwart voor zes Cana- deeschen tijd opgestegen. De vliegers ver trokken keurig. Zij waren voornemens te Harbour Grace en luschenlanding te doen om hun benzinevoorraad aan te vullen. Naar men zich herinneren zal, was dit de tweede poging van deze vliegers. Zij waren Maandag ook uit Londen vertrokken, doch zijn toen wegens den mist terugge keerd, en ook nu hebben zij geen geluk ge had. Wegens dichten mist wederom zijn zij te middernacht geland in Cariboe in den staat Maine. Misschien hervatten zij heden den tocht. Maar de weerberichten luiden niet gunstig. Een tweede poging om den Oceaan weer van het Westen naar het Oosten over te steken wordt ondernomen door de vliegers Schiller en Wood, die gisterochtend om kwart over negen uit Windsor in Ontario vertrokken zijn en zich ten doel hebben gesteld naar Windsor in Engeland te vlie gen. Hun toestel draagt den naam Royal Windsor. Zij zijn nog in de lucht, voor zoover thans bekend. Broek en Schlee, de Amerikaansche vlie gers, die bezig zijn aan een reis om de we reld, zijn Woensdag, gelijk wij gisteren reeds gemeld hebben, te Konstantinopel aangekomen. Zij hebben den afstand Bel gradoKonstantinopel in ongeveer zes uur tijds afgelegd en kwamen reeds om elf uur 's ochtends op het vliegveld van San Ste- fano aan. Zij hadden op hun tocht prachtig weer gehad en geenerlei moeilijkheden on dervonden. Toch hebben zij geen gevolg gegeven aan hun aanvankelijk voornemen om dadelijk door te vliegen, doch zijn zij den nacht in Stamboel overgebleven. Zij moesten trouwens eerst nog de noodige formaliteiten vervullen om vergunning te krijgen hun vlucht boven Turksch gebied voort te zetten en wilden bovendien hun machine nog eens goed nazien alvorens den tocht over de woestijn naar Bagdad te ondernemen. De bladen hadden met veel ophef de ver moedelijke aankomst van de vliegers aan gekondigd, zoodat er al vroeg een dichte menigte op het vliegveld aanwezig was. Tegen het uur van aankomst waren er ook tal van hoogwaardigheidsbekleeders aan wezig. Gisteren zijn zij doorgegaan naar Aleppo met de „Pride of Detroit". Misschien zal Levine heden den tocht wagen, zoo Hinchcliffe althans door de Imperial Airways wordt vrijgegeven, waar over nog eenige moeilijkheden waren. Levine wordt overstroomd met brieven van personen, die zich als passagier aan melden, waaronder honderden vrouwen. Hij heeft ze allen moeten teleurstellen. Een hardnekkige dame heeft Levine niet minder dan zestien keer geschreven, doch ook zij gaat niet mee. Redfern, die, gelijk bekend", van Georgië naar Brazilië wilde vliegen en van wien ook al eenige dagen niets was gehoord, is misschien behouden. Hij zou bij Ademguer, in Brazilië zijn gedaald, doch officieel is dit nog niet. Wij meldden reeds het plan van den Engelschen vlieger luit. Bentley om naar Kaapstad te vliegen. Gistermorgen is hij te Edgware.v Londen, opgestegen met zijn Moth-toestel. Hij wil de roüte nemen, die Sir Alan Cobham gevolgdheeft en hoopt 'het traject in veertien dagen te volbrengen; het moeilijkste stuk zal volgens hem over de Soedan zijn. Van Caïro wil hij de Nijl vol gen tot Khartoem, dan gaat hij over Li vingstone, Boeloewayo, Johannesburg naar Kaapstad. Het toestel, dat zilverkleurig geschilderd is, draagt den naam „Dorys", naar zijn verloofde, die in Johannesburg woont. Luit. Bentley is instructeur bij de Zuid-Afrikaan- sche luchtmacht. NOODWEER IN ROEMENIË. In Roemenië hebben de laatste dagen zeer zware onwéders gewoed, we'lke veel schade aanrichtten. In Soverin werden drie soldaten door den bliksem gedood. MIJNONGELUK IN HENEGOUWEN. In een der schachten van de Charbon- nages de Fontame-1'Evêque, in Henegou wen, heeft zich ten gevolge van een onder- aardsche gasontsnapping, een geweldige In storting voorgedaan. Vier arbeiders, die zich in de instortende gaanderij bevonden konden nog tijdig den ophaalbak bereiken, maar vier andere werden onder de instor tende massa begraven. De lijken der slachtoffers, konden, ten gevolge van de gasontsnapping, nog niet worden terugge vonden. EEN AUTO IN EEN TROEP KINDEREN GEREDEN. Te Schwiebus bij de Pooleche gTens reed Woensdagavond een auto in een troep kin deren, dde van een schoolfeest huiswaarts keerde. Twee kinderen kwamen onder de auto terecht. Voorbijgangers grepen daar op den chauffeur beet en trokken hem uit de auto, zonder hem den tijd te laten zijn wagen tot stilstand te brengen Het gevolg ■^as dat de auto nogmaals in den troep kinderen reed, waarbij toen niet minder dan 14 kindoren gewond werden- Vier hun. neT verkeeren in levensgevaar. INBRAAK IN EEN HOEDENFABRIEK. Men meldt uit Berlijn aan de „N.R.Ct.": Dinsdagnacht is ingebroken in een hoe- denfabriek, waar voor een waarde van on geveer 30.000 mark aan zijde, kunstzijde en satijn in handen viel van de dieven. De polritie vermoedde onmiddellijk, dat de diefstal gepleegd was door Borries, een be rucht inbreker, die in het laatst van Juli uit de gevangenis van Naugard ontsnapte en sindsdien onvindbaar was. Men kwam tot dit vermoeden, doordat bekend was, dat Borries een voorliefde voor den Dins dag heeft. Al zijn vroegere diefstallen had hij op dien dag gepleegd. De agenten doorzochten daarop opnieuw de haar be kende schuilplaatsen van den inbreker. Op hun tocht door het noorden van de stad kwamen ze in een woning, die geheel ver laten scheen. De agenten stootten daar op een vertrek, waarvan de toegang geheel gepantserd was met ijzeren platen. Na an derhalf uur te hebben gewerkt, slaagden zij er in, de deur van het vertrek open te breken. In het vertrek vonden zij het grootste gedeelte van den buit. De dieven hadden reeds de noodige voorbereidingen getroffen voor verkoop. Pakpapier en touw lagen gereed. Borries zelf :s echter nog eteeds niet ontdekt. AUTO IN EEN BEEK GESTORT. In de nabijheid van Briinn zijn op een fcrug een autobus en een vrachtauto tegen elkaar opgereden. De vrachtauto stortte neer in de beet. Van de 19 passagiers der bus werden 7 ernstig gewond; de overigen kwamen er met lichte kwetsuren af. GEHUURDE MOORDENAARS. Verleden week Donderdag is in de baai van Gravesend de rijke New-Yorksche zaken- maL Benjamin Goldstein verdronken. D< politie, die vernomen had, dat Gold stein kort voor ztjn dood twee verzekeringen had gesloten, van te zamen 70.000 dollar ten name van zjjn compagnon, vond de zaak verdacht. Die verdenking werd nog ver sterkt door de verklaring van een visscher, dat Donderdag in de baai een roeibootje met drie mannen voorbij gevaren was en eenige oogenblikken later gezien had, dat een van de drie in het water spartelde, terwijl de beide anderen geen hand uitstaken om hem te redden. De politie wist daarop de beide mannen, die Goldstein op het noodlottige roeitoohtje vergezeld hadden, op te sporen en aan te houden. Zij werden door den visscher herkend en bekenden toen, dat zij door Goldstein's compagnon gehuurd waren om den rijkaard om te brengen. De politie hoopte gisteren ook dezen schurk gevangen te nemen. OVERSTROOMINGEN IN RIJNLAND. Uit Germershedm wordt gemeld, dat de peilstand van den Rijn daar ter plaatse als gevolg van den sterken regenval der laatste dagen een hoogte van 7.15 Motet heeft bereikt. Sedert gisteren staat de Rijnbrug bij Worth onder water. De be volking van het geheele gebied verkeert in een paniekstemming. Tal van dorpen aan den oever van den Rijn zijn ondergeloopen en de oogst is grootendeels vernield. Het geheele scheepvaartverkeer in Rijnland is stopgezet. DE RAMP IN DE KARPATHEN. De ramp in Oost-Galicië blijkt veel ern stiger omvang te hebben dan eerst was te vermoeden. Per bulletin hebben wij gister avond daarvan nog doen blijken. De gebieden tusschen de Stry en de Dnjeslr staan onder water. Tal van huizen zijn door wervelwinden, die met zware wolkbreuken gepaard gingen, geheel ver- nield. He^t zwaarst werd. zooals reeds gemeld, het petroleumgebied bü. .Borislaf en Droho- byez getroffen, waar nét riviertje de Tys- mienica buiten zijn oevers trad. Te Boris- laf stortten ten gevolge van het binnen- stroomende water vijf huizen in, waarbij tal van personen den dood vonden. Zeven honderd gebouwen staan onder water. De fabrieken van de staatspelroleumraffinaderij Galizia zijn eveneens overstroomd en zullen voorloopig niet weer in bedrijf genomen kunnen worden. Daar de overstroommg volkomen onver wacht kwam, konden de menschen in de meeste gevallen slechts het veege lijf redden Het spoorwegverkeer staat in het geheele gebied stil, daar de bruggen vernield en de rails zijn weggeslingerd. Uit Lemberg zijn pioniersafde'elingen gezonden om de bevol king te hulp te komen. Ook het dal van de Stry is door een ern stige catastrophe geteisterd In de stad Stry zijn verscheidene menschenlevens te be treuren. Ook hier zijn alle straten en brug gen vernield. Daar van den bovenloop der rivier nieuwe watermassa'9 worden ge meld, bestaat voor het geheele gebied ge vaar voor nieuwe overstroomingen. In het gebied, waar het onweer gewoed heeft, is de geheele oogst vernie'ld. Ter voorziening in den eersten nood van de slachtoffers heeft de Poolsche minister raad reeds een half millioen zloty gevo teerd. Vooral in het gebied der Beneden-Kar- pathen is de toestand buitengewoon ernstig. Reeds Zondag was de waterstand in de bergbeken hoog en toen Dinsdag een wolk breuk plaats had, die in weinige oogenblik ken groote hoeveelheden water deed neer komen, kwam het reeds terstond tot over stroomingen. In het gehefel zijn zeker 50.000 menschen dakloos. De grootste malerieele schade werd in de eerste plaats geleden door de kleine boeren van de bergstreken in Oost-Galicië. Het aantal dooden zal zeker efenige honder den bedragen, doch kan nog niet met eenige nauwkeurigheid geschat worden, daar uit een groot aantal plaatsen elk bericht ont breekt. Alle verbindingen, zelfs met tame lijk groote steden zijn verbroken. In Merkoicz zijn 54 huizen ingestort, ter wijl 36 personen verdronken. In Marzinou konden de bewoners van 300 overstroomde huizen niet meer gered worden. Tijdens de catastrophe speelden zich ont zettende tooneelen af. Te Stry zijn twee kin- deten van een spoorwegbeambte wegge spoeld voor de oogen van hun vader en moeder. Het centrum der stad vormt een eiland, waarop alle overlevenden gevlucht zijn, terwijl zich rondom hen een groote watervlakte uitstrekt. Te Sekelow wachten de bewoners op de daken hunner huizen reeds anderhalven dag op hulp, die) echter nog niet, is komen opdagen. Te Lemberg staan de vrijhoog gelegen kazernes onder water. Het Poolsche ministerie van Oorlog heeft sterke troepenafdefclingen naar het over stroomde gebied in Oost-Galicië gezonden. Men vreest, dat in de komende dagen de Weichsel buiten zijn oevers zal treden. In den bovenloop van de rivier stijgt het water snel. Men is thans bezig met het versterken der dijken. RECLAME. op Zondag 4 September a.s. A. S. C. -Terrein (Kempenaerstraat) AANVANG 1.30 N.M. Onmiddellijk na afloop der Athl.-wedstr. EntreeprijzenTribnne 50 Cent. Terrein 25 Ct. Jongens 15 Cent. VoorverkoopB. A. DEVILÉ, Sigaren magazijn Nieuwe Hfln 25, alwaar ook Programma's verkrijgbaar z(jn. 7627 ZWEMMEN. DE KAMPIOENWEDSTRIJDEN TE BOLOGNA. Bij de wedstrijden om de Europeesche kampioenschappen is do 1500 M. race in drie groepen verzwommen. Arne Borg (Zweden) zegevierde in zijn afdeeling in 22 min. 23 sec.Parentin (Italië) werd eerste in de tweede groep in den tijd van 22 min. 5 sec. In de derde groep zegevierde de Engelsch- man Peter in 22 min. 41 eeo. De verdere uitslagen der watterpolowed- 6 brij eten. om bet Europ. Kampioenschap luiden als volgt: BelgiëJoegoslavië 71 FrankrijkSpanje 60 Tsjecho-BlovakijeItalië 3I VOETBAL. A. 8. C.—REST VAN LEIDEN. De samenstelling dei elftallen. Voor den Zondag na afloop van de athle- tiek-wedstrqjden op het A.S.C.-terrein aan de De Kempenaerstraat te spelen wedstrijd A.S.C, I—P.est van Leiden, zijn de elftallen als volgt samengesteld Rest van Leiden: D. van den Berg, Jao. Neuteboom, B. Bekkering, H. v. Deursen, W. M. v. Well, P. Raar, H. Laman, A. v. d. Laan, C. de Roo, B. Goddijn, P. Keereweer. O v. d. Mark, Janssen. Dellebarre, Goslings, Bliek, Liotard, Wassenaar, Brouwer, Josson, Hegenbarth,- Van der Meer. A. S. C. De „Rest van Leiden" bestaat uit 9 Lug- duDumspelers en 2 U.V.S.'ers (Van Deursen en Laman). Het meespelen van Van der Mark en Goslings is nog niet zeker. DE COMPETITIE. A. S. C. moet nit naar V. I. O. S. Op Zondag 11 September zal de N. V. B- competitie een aanvang nemen. Volgens de „Sportkroniek" zijn voor dien dng vastge steld: Vios (Haag)A. S. C.; Hillinen U. V. S.Alphen—L. F. Q.R. V. C.—Lug- dunum; Lugdunum IIR. V. C. II; L. F. C. U—Vios II. KORFBAL. OM DE D. T. V.-VAAS. Geljjk reeds is medegedeeld, zal Vitesse op den komenden Zondag te Amsterdam de D.T.V.-vaas moeten verdedigen, in een halve competitie, waaraan wordt deelgenomen door: D.T.V.; D.E.V.; Deetos; Vitesse. Het programma luidt: 10 uur: D.T.V.— D.E.V.; 11.30 uur: Deetos—Vitesse; 1 nar: D:E.V.Vitesse; 2 uur: Deetos— D.T.V,3 uur: VitesseD.T.V.; 4 uur: D.E.V.— Deetos. Duur der wedstrijden 2 maal 25 minuten. SCHERMEN. OM HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP OP SABEL. Kapitein de Jong vijfde. Het Europeeach kampioenschap sabel- schermen is gewonnen door Gombos (Hon garije). Tweede werd Derthansky, derde Glykais, beiden Hongarijevierde Bini (Italië); vijfde De Jong (Nederland). Daar op volgden Anselmi en Salafia (Italië) en Roseogni en Uh ij ar ik (Hongarije). KEGELEN. WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Bij de wedstrijden, te Haarlem gehouden door den H. K. B. werd Leiden in den invi tatie-bondenwedstrijd no. 5 met 887 hout. PAARDENSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSRIT DER K. M. S. V. Gisteren i6 het tweede traject Deventer Meppel gereden. De uitslag van eerste en tweede cross-tijden tezamen is: I. Kap. Versteegh. 35 min, 58 sec.; .2. luit. Van Eekelen, 37 min. 15 sec.; 3. de heer Veltman, 39 min. 6 6ec.4. luit. Van Dort, 39 min 2 4sec.5. luit De Man, 40 min. 7 sec.6. kapt Dekker, 42 min. 48 sec.7. luit. Opsomer, 43 min. 17 sec.8. kornet Eschauzier, 44 min 16 sec.9. luit. Van Dommelen, 46 min. 4 sec.; 10. ritm. West-erouen van Meetoren. 46 min. 27 sec.; 11. ritm. Pieters, 47 min. 55 sec.12. luit. De Bruine, 48 min. 21 sec.; 13. kapt. Van den Bent, 53 min. 8 sec.; 14. mevr. Van Reede,53 min. 51 sec 15 luit-koL Alma, 55 min. 47 sec.16. kap. Jhr. Laman Trip, 61 min. 26 sec,. DE VERDUISTERINGEN TE HUMMELO EN KEPPEL. Het proces tegen den gemeente-secretaris. Voor het Gerechtshof te Arnhem is in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen G. M. v. d. G., gewezen gemeentesecreta ris van Hummelo en Keppel, wonende ts Laag Keppel, die door de Rechtbank te Arn hem was veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, wegens verduistering van gelden, ten nadeele van de gemeente Hum melo en Keppel en van hel Rijk. Verd. had tegen het vonnis appèl aarnge- teekend. Aan verd. was ten laste gelegd, dat hij bedragen van circa f 600 en van onge veer f bSO welke hij in ^ijn hoedanigheid van gemeente-secretaris aan recognitiën, zegels, legee, jachtakten enz. onder zijn be rusting had, zich wederrechtelijk zou heb ben toegeëigend. Get. J. I. C., burgemeester der gemeente Hummelo en Keppel, verklaarde, dat verd, de gelden, die hij ontvangen had, had moe ten verantwoorden en gedeeltelijk aan den ontvanger te Doetinchem had moeten afdra gen. In Aug. 1925 was hem het beheer der gemeentegelden opgedragen. Op een desbetreffende vraag van den pre sident, antwoordde get., dat verd. boven zijn stand had geleefd. Get. had zulks ten minste vernomen, doch persoonlijk had hij dat nimmer gemerkt. Toen in Augustus 1925 een eerste ambtenaar moest worden benoemd, vroeg verd. aan get. om belast te worden met het beheer der gel den. Get. had dit wel wat vreemd gevonden, doch vermoedde geen kwaad. De gelden zijn intusschen betaald. Verd., hierna gehoord, bleef bij zijn voor de rechlbank afgelegde bekentenis. De gel den, welke hij moest afdragen, had hij ten eigen bate aangewend. Pres.: Hoe bent u zoo tot die feilen ge komen? Verd.: Ik heb jaren daarvoor te zwaar ge- leefdl De adv.-generaal was van meening, daf de kwalificatie in het vonnis móest worden gewijzigd, daar het hier een ambtsdelict be treft. Bij de straf kan spr. zich aansluiten. Spr. eischle bevestiging van het vonnis mef wijziging der kwalificatie. Verdachte's verdediger, mr. B. H. Everis, hield een uitvoerig pleidooi, in den loop waarvan hij opmerkte, dat verd. rekende op financieele hulp in zijn moeilijkheden. Die hulp werd ook inderdaad verleend, doch In laat, nl. iien minuten na zijn arrestatie. PI. vroeg een voorwaardelijke veroordeeling voor verd., die hij reeds zwaar genoeg gestraft achtte. Wal de wijziging van de kwalificatie in het vonnis betreft, daarmede kon pl. zich veieenigen. Uitspraak óver 14 dagen. UIT DE VLIEGWERELD. LE BOURGET, 2 September (Havas). De Fransche vliegers Gibon en Corbut zijn dezen ochtend om halfzeven vertrokken voor een transatlantischen vlucht. Zij vlogen met de l'Oiseau Bleu. LE BOURGET. 2 September. (Havas). De beide vliegers Gibon eïi Corbut die heden morgen waren opgestegen voor het onder nemen van een transatlantischen vlucht zijn hier weer teruggekeerd. Vermoedelijk als gevolg van slecht weer. Alvorens ta dalen hebben zij de benzinereServoirs laten leegioopen. SAINT JEAN, 2 Sept. (Reuter). Het vlieg tuig Royal Windsor, dat van Windsor (On tario) naar Engeland wilde vliegen, is gei- noodzaakt geweest te dalen, daar een der vleugels in brand geraakte. De aviateurs Schiller en Tood zijn voornemens de ma chine! te repareeren en des morgens hun toclht voort te zetten. NEW-YORK, 2 Sept, (Reuter). Het vlieg tuig „Old Glory", waarmede men voorne mens was een vliegtocht naar Rome te maken gaat nu naar de „Sint Raphael" zoeken in een strook van 800 mijlen langs de kusten van Terre Neuve. Daarna zal het vliegtuig naar New-York terugkeeren en vandaar slarten voor Rome. BERLIJN, 2 Sept. (V. Dj. Prof. Junck'er heeft uit Warnenunde aan de bemanning van de „Bremen" te Dessau doen weten, dat hij haar geheel vrijlaat in de beslissing over de vraag wanneer zij moeten opstijgen Hij zelf acht het oogenblik thans in ver band met de weersomstandigheden niet gunstig. NANCY, 2 Sept. (V. D.) 'Gisteren is een militair vliegtuig van een paar honderd meter naar beneden gestort en totaal vernield. De vlieger werd gedood. De waarnemer werd slechts licht gewond. TREINONGEVAL IN FRANKRIJK. PARIJS, 2 Sepl. (V.D.) De Parijs—Bor deaux express is nabij Tours gederailleerd. De machinist werd gedood. Dei schade is belangrijk. Het ongeval schijnt te wijten te zijn aan kwaadwilligheid. DE RAMP IN DE KARPATHEN. PRAAG, 1 Sept. (Wolff). Hel Tsjecho-Slo- waaksche Persbureau deelt mee dat na de hier meer aanvullende berichten over den omvang van de overstroomingen in Oost- Galicië en in het gebied der Karpathen, men het geheel beier kan overzien. In In Slanislau werden 13 gemeenten en vele sle den onder water gezet. In het gebied van Kossow heeft de overslrooming enorme ver liezen aangebracht. In de badplaats Kuty werden 600 woon huizen onder water gezet en zijn vele vol komen weggespoeld, waarbij talrijke per sonen ons het leven zijn gekomen. Alleen in hel dislrict Wossow bedraagt het aantad 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2