ja zeker jullie mogen mij Tante noemen, dat doen alle kinderen. Wie wil, mag tot 16 jaar meedoen. Neen ik weet niet wat balle-nkmrien ie, ik heb het nooit gezien. Jansje Sjardijn wel vriendelijk bedankt voor de kiek, die ik bij de andere kieken in mijn album voor de raadseljeugd zal plakken. Ik ben blij, dat het je zoo goed bevalt in je nieuwen werkkring, ik hoqp dat die zwerende vinger spoedig genezen zal zij el Willy Raad sen dat was niets erg dat je in de vacantiewerkeai nooit raadsels in stuurde, er ontbraken toen zóóveel kinde ren. Wat heb je mij aardig uitvoerig alles over Marken geschreven, ik hoop er ook nog eens ooit te komen en dat alles eens te zien. Annie Gerhards waar ben je al die we ken geweest, waar heb je zoo vroolijk ker mis gevierd 1 Misschien heb je mij vóór de vacantie geschreven waar je heen ging, maar ik krijg altijd zóóveel brieven, ik hoor van zóóvele plannen van mijn raad seljeugd, dat kan ik onmogelijk allemaal onthouden. Ik houd ook heel veel van varen op een stoomboot, maar niet op zee, ik zou direct zeeziek worden. Coot je Poldervaart zoo, heb jij de doos postpapier van je verjaardag ingewijd met een brief aan mij 1 Groot gelijk, de Haar lemmerbout en die omstreken daar van Haarlem zijn echt mooi, ik geniet er 'a zo mers ook van ate ïk in Haarlem logeer en in de auto rijd. Nelie en Lena Oostveen aardig zoo van je beiden een woordje bij de raadsels. Doet nu maar voortaan zooals je zin hdbt, of beiden een enkel woordje of om beur ten^ Krijg je dikwijls een brief van Ina Houpt 1 An je de Gelder en Jo prettig dat je alle bei bent overgegaan. Natuurlijk vond ik het als kind heerlijk om altijd over te gaan. Nu zijn jullie zeker weer mot plezidr aan; het loeren gegaan. Jopie en Diijde Ridderikhoff ook nog een 'tweetal dat nu na de vacantie terug is gekomen. Ik las van allerlei in jullie brief Over logeeren en uitstapjes. Je hebt veel gezien, bent op veel' verschillende plaat sen geweest Aardig niet waar die kleedeiv d'racht daar in Staphorst, ik heb die dik wijls op plaatjes gezien 1 Bram Tin schooien dat raadsel is mij al dikwijls toegezonden, maar dat moet mon deling opgegeven worden, omdat schrifte lijk ziet men dat Bouillon dan met een hoofdletter en dan weer met een kleine letteT wordt geschreven. Nu is het 31 'Augustus terwijl ik dit schrijf, dus weet ik dat het prachtig weea* is op den feestdag, dat treft heerlijk. Ik zie ook erg graag die herten, zulke mooie dieren. Willem en Jon O verduin, wat hebben juL lie het prettig gehad in Katwijk. Vreeselijk aardig dat Zus niet bang was toen ze met haar beentjes in zee werd gehouden. Nu is het al dagen lang heel warm dus erg goed weer om te zwemmen, doen jullie hert nu ook veel Annigje Spek ik begrijp dat het in de Vacantie moeilijk ging om met de raadsels mee te doen, maar nu kan je broer den brief weer voor je meenemen- Je bent nog aardig veel dagjes uitgeweest, dus hebt ook nog veel genoten. Toos de la Bije ik ben blij dat je de photo weer goed terug hebt ontvangen. Ik heb wel in de courant gelezen over dien brand. Je bent dus prettig uit logeeren ge weest en nu van-daag ben je ook aan het feestvieren. Agatha Braat en Jo Nag legaal wel be dankt voor de kiek van jullie samen, ik zal die een plaatsje geven in mijn album. Van daag doen jullie mee met de feesten in Leiderdorp, ik hoop voor jullie dat je een prijs krijgt, maar met of zonder prijs, je zai wel pret hebben. Gorry v. Stralen nog een nichtje uit Lei derdorp dat vandaag deelneemt aan,de fees telijkheden daar, en er ook wel van zal ge-> nieten, vooral nu het zulk prachtig zomer weer is. Annie en Tini Epskamp ook weer terug gekomen, best hoor. Ik hoop dat jullie ook veel plezier hebt bij de Oranjefeesten in Noordwijk, daar worden zeker ook allerlei spelletjes gedaan om prijzen? Je mag wel nieuwe raadsels of anecdotes sturen, al heb ik nu al weer een grooten voorraad liggen. N. N. zeer dank voor uwe belangstel ling in mijn werk voor de kindercourant en voor alle toegezonden raadsels. Lieve jeugd uit het Kinderziekenhuis, nu kon ik dus weer een massa brieven van jullie krijgen, nu die lieve hulp weer terug is, die jullie daar altijd mee helpt. Katelin Komlos dank voor je aardige bladwijzertje. Och wat een leuk verhaal over die kleine eendjes die je in de hand kon nemen, lekker zacht hè. Ben je goed bruin gebrand? Aafje Neuteboom van jou ook al zoo'n lief boekeleggertje, wel be dankt. Wel heerlijk hoor dat jullie al eens mag ballen op het grasveld, en dan wepr allerlei leeren en werkjes maken, zoo gaat de tijd gauw om. Liesje Visser, ja je naain wist ik nog best, al kon ik in de vacantie geen brief van je krijgen. Nu ze vergeten je niet, hoor wat krijg je veel bezoek, veei brieven en kaarten van allen op school. Spijt het je dat Gerrie naar huis is gegaan? Zoo Baby ben jij er weer om mij te schrij ven, en heb jij zooveel pret gehad met dat zwarte poesje en is dat nu weer weg. Heerlijk dat je Pappa gauw terug komt uit Amerika. Jantje Roovers zoo klein baasje werd je handje vastgehouden om mij even goeden dag te zeggen, vond je dat zoo zoo grappig. En ligt Wimmie v. d. Born daar naast je, op het balkon lekker in het zonnetje? Dora Blansjaar heb jij maar veel plezier met je pop, kleed haar maar netjes uit en aan, dat is een prettig werkje nu je zoo in je bedje moet liggen. Basje Zwaan je had mij nog nooit geschreven maar ik theb wel eens je groetjes gehad door andere kinderen. Mag je nu al overeind zitten en met de blokkendoos spelen? Vindt je pret tig om nu met zoo heel veel kinderen op de groot© zaal te zijn? Jopie Heesterman en Jantje Goddijn allebei lekker met de rug in de zon? maar ik begrijp best dat jullie dan slaap krijgt en niet zelf kunt schrijven, Mientje wou jij zoo graag wat zelf krabbe len op het papier terwijl de juffrouw weg was? Wordt je pop weer mooi aangekleed? en kan je dat al netjes zelf doen? mag de pop ook wel naast je slapen in bed? Jacob Grimm dat is flink dat jij zelf probeert om raadsels op te lossen. Ik ben ook heel blij voor je dat je beter wordt en krijg jij dan een vliegende hollander als je uit het zie kenhuis komt Bèrtha Versteeg nog een nieuw nichtje. Mag jij ook wel eens met een hamer op die piano tikken en muziek maken en vindt je prettig als de muziek doos wordt opgedraaid. Wat een ellenlange brief voor de jeugd uit het ziekenhuis, vin den jullie niet? Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN* OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Een knop van de deur. 2. De tijd. 3. De bok van een rijtuig of wagen* 4. A. Koopmans van Boekeren. 5. Mais. 6. Ster, stier. 7. Als er geen groote appels zijn. 8. Marokko, mark, rok, Ko. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Alberdina van den Akker, Teunis van den Akker, Abraham van den Akker, Geertje Venhuizen, Jan Wassenaar, Eem- pien Wassenaar, Adolf Louis van Linnen- feld, Ali Erades, Janny van der Kamp, Willena de Jong, Cor v. d. Ham, Willem van der Ham, Toos de la Bije, Willy Raad- sen, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Geerlruida Kerkvliet, Aart van de Nadort, Bertus Boom, Nelly Boom, Annie Gerhardts, M. Schouten, Piet van der Nat, Anna van Woudenberg, Jansje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg, Neli Oostveen, Lena Oostveen, Olto Crab- bendam, Henny Hulsbergen Henning. Cootje Poldervaart, Agatha Braat, Jo Nagte- gaal, Gerardus den Haan, Daan Baars, Herman Zaalberg, Corry van Stralen, Aagje van der Ham, Annigje Spek, Nico de Roo, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Frans Schimmel, Cisca van Dam, Annie Molijn, Ali Molijn, Jan Molijn, Japie Ridderikhoff, Dinie Ridderikhoff, Louise Planje, Beppie Planje, Jansje Sjardijn, Arie Koevoet, Jasper Koevoet, Coba Koevoet, Beppie Bots, Jan Evers, Dina Kouw, Jootje Kouw, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Catrien Fal- laux, Ali Fallaux, Gobus Flippo, Greta de Vries, Annie Jongeleen, Mijndert Jongeleen, Pietje Jongeleen, Piet Nieboer, P. J. Koole, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Plonia Smits, Annie Epskamp, Tinie Eps-i kamp, Nico van Wijk, Henk" Ileering, Ger-i harda Eggink, Christiaan Eggink, Letty Schade, Emanuel Eljon, Matthijs van Wijk, Abraham van Wijk, Marie Verbiest, Kees van den Burg, Paulus van den Burg, Karei Voorzaat, Willy de Neijs, Johan Mulder, Frederik Mulder, Jacobus Brouwer, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Annie de Blanken, Jan de Blanken, Alphons Delfor- terie, Willem Overduyn, Jan Overduyn, Kees Boer, een briefje op een blad uit een schrift in een rose couvert, alles zonder naam, van wie is dat? Steef Klepke. Een groote hoeveelheid brieven van de jeugd uit het Kinderziekenhuis, Anje de Gelder, Bram Linschooten, Jo van Gelder. RA ADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DB GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Frederik Mulder. Welke snijder gebruikt geen schaar? TL Ingezonden door Daan Baars. Iemand van het vrouwelijk geslacht van 5 letters. 3, 2, 1 is niet droog, 3, 5, 4 is niét slordig, 2, 3, 4 een verkorte meisjesnaam. III. Ingezonden door Jan Cats. Waarom draaien de wieken van een molen? IV, Ingezonden door Abram en Matthijs van Wijk. Verborgen boomnamen. Er ligt veel rommel in de kast. Zeide ik niet dat je weg moet gaan. Jacob erkende zijn schuld. V. Ingezonden door Louise en Beppie Planje. Ge vindt me aan struiken en boomen, zet er een P voor, dan word ik iets dat ge allen gaarne zult willen verdienen. VI. Ingezonden door Rudi Horst. Met b ben ik een dier dat in bosschen woont, met k een insect, met 1 eet men mij op de boterham, met w ben ik een handwerksman, met g hoor ik bij een ge-* schénk. Ingezonden door Geertje Venhuizen. 'k Blijf vier, ja vier jaar uit; Dan ziet men mij verschijnen, Om weer voor vier jaar te verdwijnen. Wie weet, wat dit beduidt? VIII. Ingezonden door Agatha Braat. In welke steden stierven vroeger de meeste menschen? Allen die de brieven over de post aan mij zenden, moeten dat de eerstvolgende weken doen naar Scheveningen, Badhuis weg No. 141, daar ga ik eenige weken logeeren.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18