Koken. Alphons Delforlerie je mooie briefkaart uit Katwijk aan Zee kwam tegelijk met het pakket brieven. Gezellig dat je toen nog mei je grootouders een dagje uit kon gaan en dank voor je kaart. Ali Eradus het was heel goed zooals je het had gedaan. Je mag mij gerust Tante noe men. Adolf Loui9 von Linnenfeld zu Lakenburg ik wou graag even weten of je werkelijk zoo heet of dat het maar een grapje, een schuilnaam is. want wij gebruiken geen schuilnamen. Je mag mij Tante noemen zooals allen dat doen. Alberdina. Abraham en Teun is van den Akker je mag natuurlijk met je drieën in hetzelfde couvert inzenden en mij Tante noemen. Willem de Jong je brief kwam verleden week veeJ te laat, je moet dien in Leiden bezorgen aan het Bureau Leidsch Dagblad zorg dat hij er Maandagsmorgens is. Jan en Empien Wassenaar ik kreeg een brief van die mevrouw er was iets gebeurd met haar phototoestel daardoor alle kieken mislukt wel erg jammer vindt je niet. Geertje Venhuizen als het geschikt is wat je stuurde, zal ik het eens gebruiken, dat beloof ik je. Lien de Graaf wel bedankt voor de brief kaart. Ja hoor je had het goed onthouden, en daardoor weet ik jou verjaardag ook zoo goed. Ik vind heerlijk dat de dokter zoo te vreden is en als het nu nog een poos zoo warm blijft, kan jij profileeren van de zon. Louis en Corrie de Herlogh gezellig dat jullie ook weer meedoet. Ik zie dat jullie eene goede vacantie hebt gehad, behalve even die pijnlijke geschiedenis met het oog. Wat dat Louis of Corrie? ik kon niet op maken uit den brief, van wie» dat was. Jacobus Brouwer aardig voor je dat je 31 Augustus naar het feest op 't Schuttersveld mag gaan, dat is zeker in plaats van de parade, dit zal wel veel mooier zijn en wat duurt dat lang 3 uur. Wiliy de Neys je raadsel zal ik later eens plaatsen. Johan en Frederik Mulder neen verhaal tjes moeten jullie mij nooit sturen, daar zorg ik nooit voor. alleen raadsels en anec dotes kunnen aan mij gezonden worden. Karei Voorzaat, ik hoop dat je een pret- tigen verjaardag hebt gehad, en wat moois hebt gekregen, vertel het mij de volgende week maar eens. Paulus en Kees van den Burg nu dat is ook heel aardig om door te sparen zoodat jullie het volgende Jaar wat langer uit kunt gaan. Gaan jullie op dezelfde school? Matthijs en Abram van Wijk, de anec dotes zijn grappig, die kan ik later best ge bruiken. Ja, ik ben weer terug uit Zeeland. Emanuel Eljon, zoo ga je nu Fransch en Duitsch leeren? allebei tegelijk? Ik hoop dat je er veel pleizier in zal hebben. Heer lijk hè, dat je moeder nog eens in Leiden kon komen. Letty Schade, wat een prachtige naam, Violetta, maar wel wat lang om altijd zoo genoemd te worden. Letty is toch ook aar dig. Ik hoop. dat je plezierig zult zingén in de Gehoorzaal. Gerharda en Christiaan Eggink, de nieuwe raadsels gaan bij mijn voorraad, ik heb er nu weer heel wat liggen. Nico van Wijk, het is best hoor, ga maar weer geregeld meedoen nu de vacantie Weer ten einde is. P. J. Koole, wil je liever je voornaam vol uit schrijven, zooals je genoemd wordt, in plaats van die letters. Drietal Elderhorst, o ik hoop ook zoo dat het 31 Augustus mooi weer zal zijn; het is aiu Dinsdag terwijl ik dit schrijf, dus weet het nog niet; als ik de verdere correspond dentie schrijf is het al Woensdag, dus dan weet ik het wel. Veel plezier met al die spelletjes van tonkruipen, ba^en dragen, .potslaan. Drietal Koevoet, gaan jullie ook naar een lof ander feest kijken of meedoen op 31 Augustus? Drietal Jongeleen, vindt je den dierentuin 5n Rotterdam niet prachtig, wat een massa dieren hè; ik ben er vroeger heel dikwijls geweest als ik in Rotterdam logeerde. Greta de Vries, je behoeft er heusch niet ïedere week een langen brief bij te schrij ven. Als je wat bijzonders hebt te vertellen Mijn moeder is een lieve schat* Ze kocht me, moot je weten, Zoo'n beeldig, handig pannetje; Nu kook ïk echt mijn eten. Van Juf heb ik een appeltje En een zak rijst gekregen. Nu zal ik, wamt Moes doet. dat ook, De rijst eerst even wegen. Dan zet ik water op het vuur, Een echt vuur heb ik, weet je, En wacht, totdat het koken gaat, Dat duurt nog wel een beetje. en zin in schrijven, dan doe je het en dan zal ik je ook antwoorden. Cobus Flippo, dat raadsel heeft er al eens ingestaan, maar maak je niet ongerust als je geen andere weet, ik heb er al weer veel in voorraad. Ali en Catrien Fallaux, heerlijk- voor A. dat zij nu een fiets heeft en Zondags met vader uit kan gaan. Ja hoor, daar in Zee land heeft het ook ontzettend veel gere gend; het was heel slecht voor de oogst. Het lijkt of we nu nog een mooi najaar krijgen. Dina en Jootje Kouw, jullie mogen mij natuurlijk ook tante noemen. Jan Evers, uitstekend, ga maar weer trouw meedoen, nu alles weer den gewonen gang gaat, nu de vacantie uit is. Louise en Beppie Planje, keurig postpa pier; grappig dat het in een koffertje zat, in plaats van in een doos. Ik hoop dat jub lie met 31 Augustus veel plezier hebt. Cisca van Dam, natuurlijk is het prettig om weer naar school te gaan, al is Ae va cantie ook nog zoo heerlijk, leeren is toch ook prettig en op school zie je je vriendin nen weer terug. Nico de Roo, ziezoo nu weet ik door je brief, waaruit je familie bestaat; je vindt zeker wel prettig, dat jullie thuis nog al talrijk bent; dat is altijd veel vroolijker dan om eenig kind te zijn. Henny H. H., groot gelijk, je kan niet altijd uitgaan en pret maken in de vacan tie, dan is het maar weer goed als de school weer begint, dan zie je de vrienden weer terug. Beppie Bots, het is daar wel aardig is het Dan schil ik gauw mijn appeltje En snijd het fijn in schijven. Want zoo kookt het veel gauwer dan Wanneer het heel zou blijven. Als straks de rijst is in de pan En 't appeltje daarboven, Dan kan dat eten met elkaar Nog lekker even stoven. En als m'n potje is gekookt, Dan mag je komen eten. Maar komt maar niet, voordat ik roep, 'k Zal 't heusch wel laten weten. TRUUS SALOMONS. niet, in dien speeltuin op den Wilte-Singel;' ik ken dien niet, die was er in mijn jeugd nog niet. Aagje v. d. Ham, die anecdote heeft er al eens ingestaan, het spijt mij voor jou. Zoo neemt Corry jou brief ook altijd mee, dat is wel gemakkelijk voor je, want je woont ook ver van het bureau L. D. Bertus Boom. prettig dat je overgaat naar de 5de klasse en dubbel prettig als je er dan een belooning voor krijgt. Ik weet wel waar die nieuwe vaart is, al ben ik er nog niet geweest. Geertruida Kerkvliet, al woon ik in Den Haag, daarom ga ik nog niet dikwijls naar de Bijenkorf; ik vind het er zóó vreeselijk druk altijd en zie je, ik woon ook aan een heel ander einde der stad. M. Schouten, zet je voornaam alsje blieft altijd voluit. Dat was wel heerlijk zeker om in Noordwijk te logeeren; ben je veel aan zee geweest? en ook in de duinen? Ga je nu nog wat anders leeren, nu je van school af bent. Michela en Lena de Vleeshouwer, ook weer teruggekomen na de vacantie? Ik be grijp best, dat er niets van raadsels kwam met al het uit de stad gaan. Ik ken den titel van het boek heel goed; ik heb er dikwijls over gehoord. Herman Zaalberg en Daan Baars hè, wat heerlijk voor Herman dat hij weer heele- maal goed is en weer naar school mag faan. Maakt kleine Maarten het ook goed I >aan ik hoop, dat je prettig mee hebt feest gevierd op 31 Augustus en ook een prijs hebt gewonnen. Anna, Jansje, Gerarda van Woudenberg,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17