ONRECHTMATIG BEZIT No. 20692 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 29 Augustus Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. NI,VA TANDPASTA FEUILLETON. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. WEER EEN OCEAANVLUCHT VOLBRACHT. GEMENGD NIEUWS. VOOR DE HUISKAMER. DE KON. FAMILIE IN NOORWEGEN. Het vertrek uit Bygdin. Naar het Noorsch Tel. Bur. meldt heeft 'de Koninklijke Familie Bygdin Zaterdag om halftien verlaten. Het weer was mooi. De Koningin gaf uiting aan haar groote inge nomenheid met het zeer geslaagde verblijf. De nacht wordt doorgebracht te Breidablik in Voldres. Zondag wordt de reis voortgezet naar Oslo, vanwaar de hooge b^oekers heden naar Nederland vertrekken. 13e JAARBEURS DROGISTVAK. In het Paleis voor Volksvlijt te Amster dam is Zaterdagnamiddag de 13e jaarbeurs voor het drogistvak geopend. Die opening werd bijgewoond door verschillende auto riteiten. o.a. door een, vertegenwoordiger van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, den heer F. J. H. Geraerts; den secretaris-generaal van de Utrechtsche Jaar beurs, den heer W. Graadt van Roggen, en het Tweede Kamerlid, den heer Abr. Staalman. DE GLINDHORST. Naar aanleiding van het faillissement, dat over „De Glindhorst" is uitgesproken, schrijft het „U. D.": Een faillissement was reeds lang drei gende. Het was geen geheim, dat het er met de financiën van de Glindhorst niet roos kleurig uitzag. In totaal heeft de stichting, als wij juist zijn ingelicht, een bedrag van ongeveer zeven ton aan obligaties en schuldbekentenissen uitstaan, waarop nog nooit rente is betaald, om de eenvoudige Teden, dat het geld er niet voor was. Deze financieele noodtoestand heeft het bestuur al meermalen aanleiding gegeven bij de Gereformeerde Kerk in Nederland om fi nancieele steun aan te kloppen. De stich ting leeft zoozeer in het Gereformeerde volk, dat deze oproeping nooit ponder resultaat bleef. Evenwel, er was veel noodig. Spe ciaal omdat één van de groote kwalen der stichting is: het bijna steeds ontbreken van de noodige kasgelden. De regeering geeft wel een belangrijke subsidie aan de Glind horst, doch betaalt dit zoodanig uit, dat de stichting eigenlijk gedurende langen tijd dit hedrag moet voorschieten. Gebrek aan kasmiddelen heeft dan ook aan de leiders van de Glindhorst heel wat moeilijkheden gegeven. Niettegenstaande er dus van de Gereformeerde kerk niet onbelangrijke be dragen aan steun binnenkwamen, bleef toch steeds een faillissements-aanvrage als een Damocles-zwaard boven het hoofd hangen in verband met het feit, dat de obligatiehouders nog nooit rente van hun geld gehad hebben en onder hen meer dan eens een strooming is geweest om Tente betaling te forceeren. De verwachting is, dat de regeering op de een of andere wijze terzake van dit faillissement zal ingrijpen. Men heeft daarop des te meer hoop. omdat het eerste kind, dat na de bekende ca tastrophe op de Glindhorst is geplaatst, een zoogenaamd regeeringskind is geweest, waaruit dus blijken mag, dat bij de regee ring voldoende belangstelling bij de stich ting bestaat. NAT. VAKBOND VAN MUZIEKINSTRUMENTENMAKERS EN STEMMERS. Op 26 en^7 Augustus kwam de Nat. Vak hond van Muziekinstrumentmakers en stemmers te Leeuwarden bijeen. Na goed keuring der jaarverslagen werden de voor stellen der bondsafdeelingen behandeld. Zoo werd o.m. besloten de vraag in studie te nemen aansluiting te zoeken met buiten- landsche zusterorganisaties. Enkele voor stellen betreffende de werkloozenkas wer- RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en 's-avonds met 75 ds.per 'A tube. 25ctj p.!4 tube. 6698 Naar 't Engelsch van DOROTHEA GERARD. Door Mr. G. KELLER. 56) Gedurende de daarop volgende minuut stonden zij op een pas afstand van elkaar, in doodsche stilte. Zij met bleek gelaal, maar met opgeheven hoofd, vol toorn, hij hijgend en met vertrokken gezicht. Voor beiden was het een onbeschrijfelijke ver ademing, toen een slaperige kellner zijn hoofd door een andere deur stak. „Is er een „garodowoi" (politieagent) in dit perceel?" vroeg Klobinski met een stem. welk hij slechts met de uiterste krachts inspanning kalm deed klinken. De kellner werd opeens klaar wakker. Een dergelijke vraag, gevoegd bij de uniform van den vrager en het gelaat van de dame in den bontmantel maakten dat begrijpelijk. „Ja. Moet ik hem roepen, genadige heer?" „Ja, onmiddellijk!" Weer een oogenblik stilte, verrassend korl, en toen trad de ..gorodowoi" binnen, terwijl een paar nieuwsgierige gezichten over zijn schouder keken, waaronder ook dat van den nachtportier „Agent Paploff?" „Tot uw dienst, genadige heer!" „Die persoon." en Klobinski wees met een trillenden vinger naar Katya. „moet dadelijk naar het politiebureau gebracht worden, dadelijk, hoor je? Zij wordt be schuldigd van het gebruik van valsche papieren." den aangehouden tot een volgend congres. Tot Bondsvoorzitter werd gekozen de heer A. F. Nietveld, te Amsterdam, terwijl tot bestuursleden werden herkozen de heeren Koetner, Rijswijk, A. J. Rimmer te Den Haag en Grouwstra, Tenslotte werd bepaald de volgende jaar vergadering te Arnhem te houden. UIT NED. OOST-INDIE. DE COMMUNISTISCHE WOELINGEN OP JAVA. SOLO, 27 Aug. (Aneta). De uitslag van 't onderzoek naar de plannen om in Juli een opstand te verwekken is, dat Soediro van de P.K.I. een Sarekat Prajat Baroe stichtte. Sastrohardjo, de leider te Solo, verbreidde de leering, waarvan het grondprincipe was, dat alle menschen uit dezelfde stof: been en vleèsch bestonden. Voor den Soenan gold dit evengoed als voor den kleinen man. Nadat hij met deze mystiek begonnen was, ging hij later tot communistische leer stellingen over en maakte propaganda onder de soldaten. Het legioen zou worden omge kocht, de kampongbevolking moest alles verkoopen en de opbrengst hiervan voor den opstand bestemmen. De nieuwe regee ring zou een commissie instellen, die alle huizen zou onderzoeken en waar zij een grootere waarde dan van f 50 zou aantref fen, zou alles verbeurd verklaard worden en de eigenaar in stukken gehakt. Wutu en Tombeng, gedroste militairenzouden de opperste leiding krijgen. Het plan was den opstand in den nacht van 17 op 18 Juli te beginnen in de Ben- teng. De officieren moesten worden ver moord en de rood-groene vlag geheschen. Het plan was den Soenan, den Mangkoe, de rijksgrooten, den resident en de bestuurs ambtenaren te vermoorden. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Aal ten (toez,): J. W. Dippel, te West-Terschelling. CHRIST. GEREP. KERK. Tweetal: Te Zierikzee: H. Hoogen- doorn, te Bunschoten, en P. de Smit, te Boskoop. DE SYNODE DER GEREF. KERKEN. In de voorgezette zitting kwam in bespre king het voorstel van de classis Harderwijk door de Prot. Synode van Gelderland ter kennis der Synode gebracht: „Aangezien de uitspraak van de Synode van Utrecht 1905, art. 14 en die van de Synode van 's Graven- hage 1914, art. 1-fO. meermalen leidt tot het voortdurend vermanen en afhouden van het Heilig Avondmaal, overwege' de Generale Synode of dit voortdurend vermaan, zonder dat met kerkelijke tucht wordt'voortgegaan te handhaven is. De Particuliere Synode vaA. Zuid-Holland (Z.G.) constateerende de moeilijkheid inzake de kerkelijke censuur door de uitspraak der Generale Synode 1914, art. 140 Acta, ver- Zoekt de Generale Synode gedragslijn aan te wijzen, waardoor dezei moeilijkheden wor den weggenomen. De conclusies lokten een langdurig debat uit, dat in de middagzitting werd voortgezet. Met groote meerderheid werd daarna ver worpen een voorstel van dr. Schouten te1 Am sterdam om deputanten voor rapport en ad vies in deze kwestie te benoemen. De conclusie van het rapport, luidende: „Uwe commissie, van oordeel, dat de Gene- ralei Synode aan het verzoek van de classis Harderwijk en van de Part. Synode van Zuid-Holland (Z.G.) niet kan voldoen, stelt uwe vergadering voor, met handhaving der bepalingen van Middelburg 1896, Utrecht 1905 en 's Gravenhage 1914, dienovereen komstig te besluiten, wordt aangenomen. 18 „Tot uw dienst," ze de agent zonder eeh spier van zijn gelaat te vertrekken, in dezen tijd ongevoelig geworden voor de opwin ding van opzienbarende arrestaties. „Maar zou de dame zich niet eerst mo gen verkleedep?" opperde de vaderlijke nachtportier op den achtergrond. „Dadelijk! zeg ik. Dadelijk!" schreeuwde Klobinski bijna, daar hij zich vaag bewust was. dat vertraging allicht verandering in zijn besluit kon 'brengen. „Haal een droschke!" „Er staat er een voor de deur," stotterde de verschrikte kellner. „Een reiziger van den trein gehaald...." „Des te beter. Agent Paploff, je weet, wat je te doen staat." En met een parmante zwaai ging hij op zijde om ruim baan te maken. Zonder ook maar haar bleeke lip pen te openen of in zijn richting te kijken, ging Katya hem voorbij met vasten stap en alleen haar bleekheid verried, welk een ontzettende ontsteltenis haar vervulde en hoe zij slechts met de uiterste inspanning van al haar geestkracht zich daartegen ver zette. Met hoeVeel angst haar hart ook ver vuld was, gunde zij dien man toch niet het schouwspel van haar diepe teleurstelling. HOOFDSTUK IX. Timosh. Toen Timosh.- die op zijn post zal te dommelen, in dezen onrustigen nacht zijn oogen weer eens opsloeg, zag hij tot zijn verbazing, dat de wijzer van de klok bijna op 3 uur stond En zijn genadige meesteres nog niet thuis! Hij begon zich een beetje ongerust te maken. Zich den 9laap uit de kleine oogen wtij- Twee Amerikanen op een reis om de wereld De Oceaanvlncht in 24 uur gedaan door mist en regen. Zaterdagmorgen zijn de Amerikaansche vliegers Broek en Schlee uit Harbour Grace in de Vereenigde Staten met het vliegtuig „Pride of Detroit" vertrokken voor een vlucht naar het Engelsche vliegveld Croy don en, gelijk wij gisteren nog bulletineer den, zij zijn daar gistermorgen goed en wel gearriveerd. 24 uur hebben zij over den tocht gedaan. Uren lang hebben zij gevlo gen door een zwaren regenstorm en een mistbank, zoodat zij niet wisten, waar zij waren. Maar laten wij de vliegers zelf aan 't woord. Volgens „de Crt." vertelde Broek toch: „Gedurende de eerste 18 uur had onze tocht een glad verloop, maar tijdens de laatste 1200 mijl was het weer niet 'zoo gunstig. Wij geraakten in een zwaren regen- storm, die verscheidene uren aanhield en het zicht zeer bemoeilijkte. Daarna ge raakten wij in een mistbank. Toen wij ein delijk land zagen, wisten wij niet waar wij waren. Wij waren juist uit den mist geko men, toen wij Plymouth zagen en het was onmogelijk ons te oriënteeren. Toen wij een kuststation zagen, wierpen wij stukken car ton uit om naar de juiste richting te vra gen. Nadat wij deze te pakken hadden, ging alles verder van een leien dakje. Wij blij ven vandaag in Londen, gaan morgen door naar München en van daar naar Belgrado". Uitgeput en vermoeid eindigde Broek zijn verhaal. Later heeft de correspondent van ge noemd blad Schlee geïnterviewd. Hij ver klaarde de onzekerheid in de bewegingen der vliegers toen zij boven Engeland waren gekomen. Zij hebben toch geruimen tijd rondgevlogen zonder Croydon te kunnen vinden, blijkbaar alle oriëntatie kwijt. Van uit Croydon was kapt. Hope dan ook reeds eenige malen opgevlogen, om naar hen te zoekeh. §chlee vertelde: „Wij wisten niet, dat wij Ierland reeds gepasseerd waren. Ten gevolge van den mist hadden wij nog geen land gezien en toen wij eindelijk de kust zagen naderen, konden wij niet anders denken, of het was ergens in de buurt van Valentia (aan de Z.W.-punt van Terland). Zoodoende wisten wij niet, dat Engeland Engeland was en omdat wij er niet meer wijs uit konden worden, wierpen wij briefjes overboord waarin werd gevraagd aan te geven de plaats, waar zij waren. Eerst nadat de kust wacht in groote letters in het zand had neergeschreven, waar wij waren, werd ons de juiste positie duidelijk. Toen wij voor het eerst land zagen, vlogep wij op een hoogte van een kleine 2000 M. „Wij zagen gedurende onzen Oceaanlocht twee schepen op zee.. Wij trachtten door, tot op groote hoogte J stijgen, boven den regenstorm te komen, doch het was ons op 3000 meter te koud en wij daalden weer. Gedurende den tocht van New-Found- land tot Croydon bestuurden Broek en ik om beurten de machine. Wat het doel is van de vlucht? Well, wij willen per vliegtuig een reis om de wereld maken en het record, dat op acht en twintig dagen staat, flink kloppen. Wij interesseeren ons beiden buitenge meen voor de aviatiek en wij willen er alles voor doen dat wij kunnen, om het vliegen te bevorderen. Reeds jaren was ik trouwens van plan een reis om de wereld per vlieg tuig te ondernemen. Ons toestel is uitgerust met de nieuwste uitvindingen op het gebied van de luchtnavigatie. Wij gaan morgen door naar München, Dan verder via Bel grado, Bagdad, Rangoon, Tokio en Hono- loeloe. De tocht van Tokio naar de groote eilanden halverwege den Stillen Oceaan gelegen, zal onze eerstvolgende lange af- standsvlucht zijn. Wij moeten dan den af stand van 2480 mijl afleggen. De tocht dien wij nu volbracht hebben is 2350 mijl. Wij deden hem in 24 uur." Tot zoover het relaas der vliegers zelf, die door het publiek enthousiast zijn ont vangen en op de schouders zijn rondgedra gen. Het eerst, waarom zij vroegen na de reis, die hen zeer had vermoeid, was een sigaret! Broek scheen meer vermoeid dan Schlee. Men verwachtte, dat zij hedenmorgen te 8 uur weer zouden opstijgen. De luchlvaarldeskundige van de „Times" heeft de kaarten gezien, waarop de beide mannen vlogen. Zij zijn geheel onvoldoende voor de identificatie van het landschap, uitgezonderd de breede kustlijn. De positie van Croydon kennen zij slechts ongeveer Toen eindelijk aan hun boodschap uit de lucht gevolg was gegeven de derde bood schap in een zak met een sinaasappel ver zwaard, viel aan het strand te Sealon en werd door een jongetje opgepikt, waarna een der inwoners den plaatsnaam met krijt op het donkere asfalt van den strandboule- vard schreef konden zij op den kompas- koers op Londen aansturen. Spoedig daarna lazen zij Dulwich op een spoorstation en vonden toen hun weg. Het toestel is een Stinson-Delroiter een dekker met een lading van 355 Amerikaan sche gallons benzine, voldoende voor meer dan 35 vlieguren, zoodat er nog genoeg benzine aanwezig was voor tien uur vlie gen. Een vlieger, om bij noodlanding op te laten, een kleine draadlooze zendinstalla- tie en een rubbervlot, dat bij een eventueele noodlanding op zee 'gebruikt kon worden, behoorden lot den inventaris. Met het zoe ken naar de juiste richting zijn ongeveer drie uur verloren gegaan. Het is duidelijk, aldus besluit de deskundige, dat de vliegers nog het zwaarste gedeelte van hun vlucht voor den boeg hebben. Central-News geeft nog de volgende bij zonderheden omtrent de heide vliegers: William Brock is een Engelschman, gena turaliseerd in Amerika, die reeds in zijn geboorteland als vlieger befaamd was. Edward Schlee is oliehandelaar uit De troit. Hij is president van de Wayco Oil Company of Detroit. Hij staat hekend als een goed piloot en-acht zich volkomen in staat om in 15 dagen rond de wereld te vliegen. De vliegers namen de route, ge volgd door Alcoek en Byrd op hun tocht van Harbour Grace over den Atlantischen Oceaan. RECLAME. Kruschen Salts maakt slank. Krutcheo Stilt doet lever en nieren beter (unctionneeren. Het verwijdert op natuurlijke wijze de vocht-cr.aaaa't die Uw gewicht doen vermeerderen. Daarom zal het regelmatig gebruik van Kruschen Salts U een normaal lichaamsgewicht doen verkrijgen eo behouden. Prija: fl.60 per flacon. Fabru E. Griffith* Hughe* Ltd. Manche*l«t. Importeur* i Rowntree H»ndel»muKeizer* jr. 124, A'dstr 7413 DOOR DE TRAM GEGREPEN. Een onbekende man gedood. Gisteravond omstreeks halftien vond op den Badhuisweg te Scheveningen een ern stig ongeluk plaats. De motorwagen van de z.g. blauwe tram greep een man, die de rails wilde oversteken, met het gevolg, dat hij zwaar gewmnd werd opgenomen, zegt „De Crt.". Weldra is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. Het slachtoffer is een naar schatting 45-jarig man, wiens iden titeit echter nog niet kon worden vastge steld. Het tramverkeer ondervond geruimen tijd vertraging. EEN OPTELLING. Tel 5,5 en 5/5 tezamen, en de som is 6*/». HET WANBEHEER IN ZAKE DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN. In een der zalen van het Kon. Zoöl. ÖoL Gen. te Den Haag is Zaterdagavond een ver-! gadering gehouden van de vereeniging K.Z« B.G. (de vereeniging van aandeelhouders). De vergadering, die door 64 leden was bezocht, was nagenoeg geheel gewijd aan een bespreking van de bekende aangelegen heden van het genootschap. De commissie- Reyerse was voltallig aanwezig en op haar rapport volgde een- discussie, welke soms een vrij heftig karakter aannam. De mee ningen stonden scherp tegenover elkaar, doch lot een gemeenschappelijke uitspraak kon de' vergadering niet geraken. Men wenschte zijn standpunt ten opzichte van het rapport en van den raad van com missarissen eerst te bepalen in de vergade ring van aandeelhouders, welke morgen zal worden gehouden. Van de commissarissen was niemand aanwezig. Het tweede punt van de agenda, het stel len van candidaten voor open plaatsen in in den raad van commissarissen, werd op voorstel van het bestuur eveneens aange houden tot de vergadering van 30 Augustus. OVERREDEN. Zaterdagavond is de 14-jarige A. F., uit de AJeeuwenstraat, in de Van Boetzelaer- laan, te Den Haag, bij het spelen door lijn 11 overreden. Een der voeten van het jon- gelje werd verbrijzeld zoodat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. IN ZIJN HUIS BELEGERD. Nadat Zaterdagavond door ongeveer 150 agenten in burger op den Goudsche-Singel te Rotterdam was gesurveilleerd en de rust geen oogenblik was gestoord", rukte om 12 uur des nachts een groot deel der politie macht in. De zijstraten werden nog onder bewaking gehouden en ook enkele woonhuizen wer den bewaakt. Daarbij behoorde ook No. 9, Lange Baanslraat. Den geheelen avond had men daar niets bijzonders gemerkt, maar om hal ft wee kwam de bewoner, de 25-jarige J. T. G. met zijn vrouw en kind thuis. Hij had onderweg woorden gehad met zijn vrouw en verkeerde in allesbehalve pret tige stemming. De echtgenoote ging met haar kind naar boven en probeerde G. te overreden mee te gaan. Deze had daar geen ooren naar en keerde terug naar den Goud sche-Singel. De rechercheur waarschuwde hem niet te blijven staan. G. sloeg dien raad in den winG en maakte met den gummistok ken nis en werd later door de politie beetge grepen. Hij verzette zich hevig: trapte, rukte en sloeg. G, werd als het ware zijn huis ingeslagen. Aan het hoofd bekwam hij enkele bloe dende verwondingen. Eenmaal binnen •wierp hij een stoel den trap af. De politie schoot in de lucht. Hierop wierp G. een bloempot het raam' uit. De politie schoot nogmaals en toen dit niet'hielp richtte m?a de revolver op de voorkamer van G., met het gevolg, dat de ruiten aan scherven sloegen en in de kamer groote schade werd aangericht. Het raam bleef echter open Ten slotte kwam de man naar beneden omdat hij geen raad meer wist. Hij bloedde hevig en werd naar de geneeskundigen dienst vervoerd. Proces-verbaal werd legen hem opgemaakt. EEN WOESTELING. De 47-jarige stucadoor Th. H. te Rotter dam kwam Zondagmiddag in een logement in de Tweede Lombardstraat. Zonder eenige aanleiding pakte hij den 58-jarigen los werk man A. M. beet en smakte hem tegen den grond. Met inwendige kneuzingen en een bloedend rechterdijbeen werd M. opgenompn en naar het ziekenhuis overgebracht. De stukadoor, die zich als een wildeman had gedragen, is in arrest gesteld. Maar dat was slechts het begin van nieuwe beproevingen voor zijn geduldl Want op dat- uur heelrschte op het groote, kazerneachtige politiebureau een drukte als een oordeel. Politieagenten, konstabels, detectives, boden verdrongen elkaar op de binnenplaats en op de gangen. Voor ieder ander als een op het bureau welbekend persoon leek het een onbereikbaar ideaal door te dringen tot de kamer van den commissaris. „Het geeft niets." zei de portier, nadat zij een uur lang hadden gewacht. „Ik heb dat wel voorspeld. Laat ons maar weg gaan." Maar Timosh greep hem met ijzeren greep bij zijn arm. „Ik mag hier op de plaats dood blijven, als ik nu weggaI Wij kunnen niet naar bin nen.... besll Maar hij zal toch wel eens, op een goed oogenblik, naar buiten komen?" „Des middags, ja,... legen etenstijd. „Goed. Breng mij naar een punt, dat hij voorbij moet. als.hij het gebouw verlaat en blijf dan bij me om mij den man aan ie wijzen. Ik ga dan naar hem toe en spreek met hemdesnoods werp ik mij aan zijn voeten." „Nu goed," zei de portier met berusting. Hij kreeg wat genoeg van de zaak, eens deels omdat hij stechts indirect belang er bij had, andersdeels omdat hij zijn nacht rust had gemist. Dicht bij het begin van den overdekten gang, dip van de binnenplaats naar de straat voerde, gingen zij tusschen een mengelmoes van cliënten op post slaan. (Wordt vervolgd). 1 vend, ging hij naar beneden op verkenning, en trof daar den nachtportier en den kell ner, die' fluisterend zaten te praten, terwijl de schrik van de jongste gebeurtenissen nog op hun gelaat stond te lezen. Wat zij hem mededeelden, klonk Timosh zoo on gelooflijk in de ooren, dat het hem eenige keeren moest verteld worden, vóót hij van de waarheid overtuigd was. Toen het in- tusschen eenmaal tot zijn begrip was door gedrongen, lie't het effect der mededeeling niets te wenschen over. „Mijn genadige meesteres op het politie bureau?" bulderde hij met een stem. ge schikt om ten minste de eerste étage uit den slaap op te doen schrikken, en die de portier dan ook vergeefs trachtte te dem pen ..Mijn genadige meesteres? Wie heeft het gedurfd haar daarheen te brengen?" „De commissaris zelf heeft haar doen arresteeren. Daar kon men niets tegen doen." „Maar waarvoor? In alle duivels naam, waarvoor dan toch?" ..Naar het schijnt voor het gebruik van valsche papieren." ..Dat is een leugen," zei Timosh met beslistheid. „Ik zal dat op hel politiebureau gaan zeggen. Wil mij de deur open doen." En hij ging naar de deur. „Bespaar u de moeite, geloof me. Men zal u niet binnen laten. Welk gewicht heeft uw tvoord tegenover dat van een „stano- woi"?" „Dan wil ik den ..stanowoi" zelf spreken. Ik wil hem zeggen, dat hij zich heeft laten voorliegen. Waar is hij? Hier in huis7" „Neen. hij is onmiddellijk na de arrestatie heengegaan, ik vermoed naar zijn huis." „Waar woont hij?" „Ik ken zijn adres niet. Hoe zou ik ook daaraan komen?" „En zijn naam?" De portier haalde zijn in het bont ge hulde schouders op. „Dat weet ik al evenmin. Het is de com missaris in het derd» district, meer behoef ik niet te weten." „Maar hoe kan ik hem te spreken krij gen?" vroeg Timosh. terwijl hij met zijn handen een gebaar maakte alsof hij den porlier wilde wurgen. „Door naar zijn bureau te gaan. Maar dat is nu gesloten." „Dan ga ik voor de deur zitten tot het in den ochtend opengaal. Wilt ge mij den weg wijzen?" „Nu niet vriend. Ik kan niet weg uit het hotel. Morgen in den voormiddag breng ik er u heen. zoodra ik vrij hebik zou eigenlijk van vandaag moeten spreken, maar, geloof me, het zal u niets baten." Het was reeds ver in den voormiddag, toen hij vrij had en zijn belofte kon na komen. Kort na zonsopgang was een bode aan het hotel gekomen met een briefje voor Malania Petrowna. onderteekend door Katya en een lijstje bevattend van kleeren enz., die zij dadelijk noodig had. ..Maak u niet ongerust, ik verkeeT niet in gevaar." had zij aan het slot neergekrabbeld Maar toch beefden Malania's handen danig, terwijl zij de kleeren inpakte, die gevaar liepen ge vlekt te worden door haar snel vlietende tranen Timosh bracht het valies naar be neden met een vervloeking op de lippen. Het verzoek om de kleeren was voor hem een bevestiging van een gebeurtenis, waar aan hij tot op dat oogenblik toch nog ge twijfeld had. Hij kon het nauwelijks af wachten, dat de portier vrij was.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5