AGENDA. REGELS VOOR DEN WEG. TELEGRAMMEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Gemeenteraad van Leiden. Dinsdag. „Jeruël" (Groenesteeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. Donderdag. jjeruël" (Groenesteeg 16): Meisjesver- eeniging. 71/» uur. W a r m o ii dHarddraverij nam. twee uur. Vrijdag. „Zomerlust": Tramrauziekcorps. 8 uur. De avond-, naclil- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 SepL waargenomen door de apotheek van de heeren D. J. v. Drie- sum, Mare 76. telef. 406, en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. Wielrijders bedenkt wanneer gij in de stad rijdt dat gij het gebruik yan de wegen deelt met de wan delaars, die RECHT hebben onge stoord te kunnen wandelen. En bedenkt tevens dat auto's SNELLER kunnen rijden dan gij. Tracht ze nooit te passeeren in het stads verkeer. BEiLGIE. Plec.htigheid te Zeebrugge. Met groote plechtigheid is gisteren te Zee- brugge een bronzen gedenkplaat van den beeldhouwer Besoete onthuld, ter herinne ring aan het heldenfeit der Engelschen, die in den nacht van 22 op 23 April 1918 den kaaimuur van Zeebrugge over een lengte van vijftig meter opbliezen, DUITSCHLAND. De vlagkwestie- De Berlijnsche. hotelhouders hebben ge capituleerd, naar het heet en zullen 2 Oct. den verjaardag van president Hindenburg, de rijksvlag uitsteken. Gessier, de plaatsvervangend rijkskanse lier, had zich ook reeds voor Braun uitge sproken. Braun liet zich nog aldus uit over het geval: Het is een kwestie van nationaal gezag en ,van nationale waardigheid. De nationale vlag is het hoogste symbool, dat een volk gezit. Slechts een volk, dat zijn vlag eert, eert zichzelf. Bedroevend is het dat men bij de wet de vereischte eerbied voor de vlag zal moeten afdwingen, dat de rijksminister van verdediging 8 jaar na het aannemen van den grondwet door een speciale veror dening de nationale vlag aan de noodige eerbied moet helpen, dat een dergelijke ver ordening noodzakelijk is geworden door de houding van enkele openbare lichamen en dat zelfs het hotelbedrijf zal moeten worden gedwongen iets te doen, wat vanzelf zou moeten spreken. Het is een onwaardig ver schijnsel, dat de hotels op nationale feest dagen van vreemde naties de vlag van de naties hijschen, doch weigeren op de natio nale feestdagen van het Duitsche vaderland de Duitsche vlag uit te steken. Braun heeft steeds ontraden de kwestie in het openbaar te behandelen. Nu men er echter aan begonnen is, moet het noodige worden gedaan om de zwartnrood-gele vlag in alle kringen der bevolking aan den eer bied te helpen, waarop zij recht heeft. De Pruisische regeering zal haar ganschen in vloed aanwenden om dit doel te bereiken en de rijksregeering dient hetzelfde te doen. FRANKRITK. Marty naar de gewone gevange nis. Razzia onder de vreem delingen. Ten gevolge van de publicatiedoor de Humanité van een nieuw artikel van den communistischen afgevaardigde Marty heeft het parket van de Seine een instructie ge opend tegen den gérant van het blad en Marty, wegens het aanzetten van soldaten tot ongehoorzaamheid. Daar Marty het arti kel schreef, terwijl hij in de gevangenis zit wegens een overtreding van denZelfden aard besloot de regeering hem niet langer van het politieke gevangenisregime te laten ge nieten en verplaatste hem naar de gewone Inmiddels wordt de razzia onder de strafgevangenis, vreemdelingen voortgezet. In totaal hebben driehonderd arrestaties plaats gehad, waarvan niet minder dan honderd vreemdelingen, die niet in het bezit waren van dT noodige papieren, die zich niet hadden gehouden aan de order tot het verlaten van het land, of die uit Frankrijk waren uitgewezen en weder clandestien zijn teruggekeerd. Een aantal personen is ook in arrest gehouden wegens het onwettig bezit van vuurwapenen. De mceslen der gearres teerde vreemdelingen zullen zoo spoedig mogelijk over de grens worden gezet. ENGELAND. Lord Cecil. Ook Lloyd George's dochter in de poli tiek? De .Observer" schrijft over de kwestie van Lord Cecil: Indien zijn ontslagname een feit wordt, zal dit niet het gevolg zijn van verschil van meening met sir Austen Chamberlain of een afwijkende opvatting ten aanzien van de politiek van het kabinet jegens den Volken bond. Nog minder is er grond voor de ver onderstelling. dat hij ontslag heeft inge diend wegens de houding der Britsche re geering in de kwestie van de vermindering der effectieven van het Rijnbezettingsle^er. Integendeel, deze heeft zijn volle instem ming. De werkelijke oorzaak van zijn besluit is de mislukking van de vlootconferentie te Genéve. Gedurende de laatste stadia van deze conferentie poogde hij met alle macht de volledige ineenstorting van de conferen tie te voorkomen, doch de aanhangers van het standpunt van de Britsche Admiraliteit kregen de overhand. Naar de meening van Cecil zou de mislukking vermeden hebben kunnen worden, indien er aan Britsche zijde meer wezenlijke geneigdheid had be staan om tot een compromis te komen, en sedert zijn terugkeer uit Genève heeft hij niet verheeld, bitter te zijn teleurgesteld over het betreurenswaardige resultaat. Zonder twijfel zal Baldwin pogen Cecil van zijn voornemen terug te brengen, doch het is de vraag of hij hierin zal slagen. In dien dit niet het geval zal zijn, zou de ver vulling van Cecil's post wel eens tot een omvangrijker reconstructie van het kabinet kunnen voeren, waarop den laatsten tijd in menig regeeringorgaan, niet het minst in de „Times", is aangedrongen. Aan Megan Lloyd George, de dochter van den bekenden staatsman, is de candidatuur voor het district Pontypridsch aangeboden door de liberalen. SPANJE. Een eigenaardig decreet Een in Spanje gepubliceerd koninklijk de creet zegt, dat alle postbeambten niet alleen het recht, maar ook den plicht hebben alle niet gesloten brieven, en voorts alle brief kaarten en drukwerken te lezen en uit den inhoud de gedeelten te verwijderen, die tegen de openbare orde of tegen de zedelijkheid mochten indruischen. GRIEKENLAND. Zuid-Slavi6 en Volkenbond. De Grieksche minister van buitenlandsche zaken verklaarde aan de vertegenwoordi gers der pers, dat het verwerpen door de Kamer der door Pangalos met Zuid-Slaviö gesloten verdragen geenszins als een wijzi ging der tot nu toe gevoerde buitenland sche politiek dient te worden beschouwd. Hestia, het orgaan van den minister, deelt mee. dat de minister te Genève met zijn Zuid-Slavischen collega Marinkowits zal onderhandelen over de regeling der Grieksch-Zuid Slavische betrekkingen. Met Michalakopoelos zal Griekenland te Geneve vertegenwoordigd zijn door Politis, 4ie sinds 1924 in ongenade was. POLEN. Verzoek om bijeenroeping van het parlement. De voorzitter van den Landdag heeft aan den president der Tepubliek de motie over gebracht waarin verzocht wordt een buiten gewonen zitting van Landdag en Senaat bijeen te roepen. RUSLAND. Gezanten in ongenade. In verband met 't verwachte aftreden van Krestinski als sovjet-gezant te Berlijn ver neemt de Roel, dat Tsjitsjerin over het door hem gedurende den laatsten tijd gevoerde beleid niet tevreden is. Behalve Krestinski zou ook de gezant te Tokio. Dnwgalewski. in ongenade zijn ge vallen. Als mogelijke opvolgers worden reed« genoemd Litwinof en Karachan. CHINA. De strijd tusschen Noord en Zuid. De Nationalisten verzekeren, dat zij de Noordelijken, die over de Jangtsc gekomen waren, teruggedreven en de meesten ont wapend hebben. Zij zeggen, dat zij de spoor lijn hersteld hebbed en in alle haast 8000 soldaten naar Tsjinkiang gezonden hebben. MEXICO. Een Amerikaansch incident. Het departement van Staat te Washing ton heeft aan de Mexicaansche regeering den eisch gesteld, Mexicaansche troepen te sturen ter ontzetting van elf Engelschen en achttien Amerikanen, die in een mijn bij Guadalaja worden belegerd. Die mijn is n.l. in handen gevallen van aanhangers van Sacco en' Vanzetti, die de arbeiders hebben opgeruid om wraak te nemen voor de ter-dood-brenging va/, beiden. Daarop hadden de Engelschen en Ame rikanen zich in de mijn gebarricadeerd. Later moet in zooverre verbetering zijn ingetreden, dat er geen levens gevaar loo- pen, doch de mijn moet ernstig zijn be schadigd. BUITENLANDSCH GEMENGD. REGENSCHADE TE BERLIJN. De regens van de laatste dagen hebben in enkele Zuidelijke voorsteden van Ber lijn groote schade aangericht. In Lichten- rade, waar nog geen rioleering bestaat, hebben zich in de lager gelegen gedeelten letterlijk meren gevormd. In bijna alle keJ- ders staat meer dan een meter water. In verscheidene gevallen bestaat er gevaar, dat door het water ondermijnde huizen zullen instorten. De toegangswegen tot de voorstad zijn uit alle richtingen onbegaan baar. Ook in Mariendorf staan eenige stra ten onder water. DE ORKAAN BOVEN NEW-FOUNDLAND. \De orkaan, die Donderdag de kust van New Foundland heeft geteisterd, heeft drie en dertig menschenlevens geëischt, terwijl de materieel© schade op 150.000 dollars wordt geschat. Vijf vissohersschepen zijn met man en muis vergaan, terwijl van elf visschers- booten die eveneens gezonken zijn, de be manningen gered konden worden. In de haven van Bonavista zijn vijf en twintig visschersschepen vernield, echter zonder dat menschenlevens te betreuren zijn. In de Bay de Verde zijn vrijwel alle vissBche- rij-inrichtingen verwoest; de kustbooten „Argyle" eD .Philomela" liepen op den wal, doch passagiers en bemannóng konden worden gered. Men vreest, dat ook de via- schersvloot bij de groote banken ernstig heeft gele>den, doch tot dusverre heeft men vandaar nog geen berichten ontvangen. UIT DE VLIEGWERELD. Het bericht dat het Engeisch Luchtvaart ministerie had geweigerd een bewijs van luchtvaardigheid te verstrekken aan het Fokkervliegt.uig type F 7, waarmee kapitein Minchin en Hamilton de Oceaanvlucht ho pen te ondernemen is onjuist; wel degelijk- is het bewijs van luchtvaardigheid ver strekt. Zoodra de weersgesteldheid het toelaat zullen de beide vliegers met het vliegtuig vertrekken. Van de aviateur Redfem heeft men nog altijd niets meer vernomen. Weer een slachtoffer? WEER EEN AARDBEVING IN TURKESTAN Uit Moskou wordt gemeld, dal de stad Namangan in Russisch-Turkestan opnieuw door een aardbeving is geteisterd. Tachtig huizen zijn ingestort; hel aantal dooden en gewonden bedraagt circa honderd. Men verwacht nog meer schokken. Namangan is geheel geïsoleerd. De regee- ringsautoriteiten hebben het betreden der stad verboden. TREINBOTSING BIJ COBLENZ. Ten gevolge van veriteerden wisselstand is de personentrein No. 410 CasselTrier kort voor het binnenrijden van het cen traalstation te Coblenz op een stilstaande locomotief gebotst. De personentrein had zijn snelheid echter reeds verloren, zoodat de botsing niet zoo hevig was. Niettemin werd een groot aantal reiaigers min of meer ernstig gewond. De machinist dier stil staande locomotief, die de botsing zag aan komen, bracht zich in veiligheid door van de machine te springen, doch later bleek, dat hij inwendige kneuzilngen had opge- loopen, aldus „De Crfc." De machinist en de stoker van den personentrein werden licht gewond. DE VLIEGTOCHT OM DE WERELD. LONDEN, 29 Aug. (Reuter). Het vlieg tuig Pride of Detroit" met de aviateurs Brock en Schlee, die gisteren te Londen waren aangekomen na èen vlucht van ruim 24 uur, is hedenmorgen om half neg en naar Mfinchen vertrokken. Schlee deelde nog medte dat zij tijden6 de vlucht over den Oceaan niets hadden gegeten maar wel veel water hadden ge dronken en dat zij nog genoeg benzine had den overgehouden voor tenminste acht <uren. De machine was nog in even goede conditie als bij het starten. UIT DE VLIEGWERELD. LONDEN (Ontario), 29 Aug. (Reuter). 'Als een gevolg van een gunstig meteorolo gisch bericht, zijn twee Amerikaansch© vliegers voornemens hedenmorgen vroeg voor een transatlantische vlucht op te stijgen, terwijl men. met het vliegtuig van Sir John Carling vooröemens is vanmiddag om één uur te starten. INSTITUUT VOOR INTERNATIONAAL RECHT. LAUSANNE, 29 Au?. (Belg. Tel. Ag 5. Het Instituut van het Internationale Recht besprak tegen de internationale verant woordelijkheid der staten en nam het eer ste artikel aan van een uit 15 artikelen be slaande overeenkomst, die door de te Ge nève bijeengekomen commissie was samen gesteld. In het thans aangenomen artikel wordt bepaald, dal iedere staat verantwoordelijk is voor de schade, veroorzaakt door vreem delingen door een actie, welke in strijd is met de internationale verplichtingen. Deze verantwoordelijkheid heeft betrek king op elke actie of vergissing van iederen autoriteit eener staat. BALDWIN MET VACANTIE. LONDEN, 29 Aug. (Reuter). De pre mier Baldwin en echtgenoote hebben heden Londen verlaten en zijn naar Aix-lek-Bains vertrokken, waar zij drie weken vacantie zullen doorbrengen. DEMONSTRATIES VOOR ZAGLOEL PASJA ALEXANDRIE, 28 Aug. (Reuter). Een enorme volksdemonstratie had gisteravond plaats ter gedachtenis van Zagloelpasja. Een menigte geschat op honderdduizend Egyptenaren trok in optocht door de stra ten. De orde bleef uitstekend gehandhaafd. 3ACC0 EN VANZETTI. BOSTON. 28 Aug. (Reuier). Duizenden namen deel aan den optocht, waarin hel stoffelijk overschot van Sacco en Vanzetti door de acht mijlen lange straten werd ver voerd naar het crematorium waar zij zou den worden verascht Godsdienstige plech tigheden hadden niet plaats, maar miss Donovan van het verdedigingscomité voor Sacco en Vanzetti las een lofrede voor op de dooden, die zij beschreef als slachtoffers der meest brute plutocratie, welke de we reld had gekend sinda de dagen van het oude Rome. BOSTON, 29 Aug. (Reuter). Gisteravond zijn twee remises der brandweer in brand gesloken, terwijl de brandweer aan hel andere einde der stad een brand bluschte in een goederenstation. Deze branden schijnen een nauwkeurige herhaling te zijft van de branden in de brandwachten te Cambridge, die vroeger op den avond plaats hadden en ook terwijl de brandweerlieden vooraf waren weggeroepen voor het blusschen van een brand in een oude schuur en een fabriek van chemische producten. Het stichten van deze branden wordt toegeschreven aan partijgangers van Sacco en Vanzetti. UIT CHINA. •HONGKONG, 29 Aug. (Reuter). De regee ring te Kanton heeft voor onbepaalden tijd het heffen van belastingen, dat op 1 Sep tember moest ingaan, uitgesteld. EEN TYPHOON. LONDEN. 29 Aug. (V. D.). Uit Tokio wordt geseind, dat de Japansche provin cies Nagasaki en Kochi en het eiland Shi- koku door een typhoon zijn geteisterd. Vol gens de tot nu toe ontvangen berichten zijn 4000 huizen verwoest. Vele 'bruggen zijn weggeslagen; de verbindingen zijn verbro ken. Het aantal dooden bedraagt meer dan vijftig, terwijl het aantal gewonden nog grooter moet zijn. De schade is zeer groot en wordt op meer dan twee millioen yen geraamd. VERRADERS GEARRESTEERD. ANGORA. 29 Aug. (Belg. Tel. Ag.). Het Anatoolsch Telegraaf-Agentschap meldt, dat op 24 Aug. een bende verraders en voort- vluchtelingen gevangen genomen is, die op trad tegen Turkije. De hootdman Hadji Sami stierf tijdens het vooraf plaats gehad hebbende gevecht. TREINBOTSING. PARIJS, 29 Aug. (Belg. Tel. Ag De bla den melden, dal de trein van Autun naar Parijs in botsing is gekomen nabij het sta tion Joigny met een trein komende van Haut le Pied. Vijf en dertig personen wer den gewond. BRAND TE ATHENE. ATHENE, 29 Aug. (Belg. Tel. Ag.) In de hallen te Athene is een hevige brand uitgebroken. De schade bedraagt drie mil lioen. IJMUIDEN, 29 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot p. K.G. f 2.10—1.60. Griet per kist van 50 K.G. f 5823. ToDgen per K.G. f3.10—1.40. Groote Sohol p. kist van 50 K.G. f44—35. Middelschol f 45—37. Zet- schol f 3930. Kleine Schol f 184.90. Schar f 17—5.50. Tongschar f 52—31. Roggen per 20 stuks f 22—9.50. Vleeten p. stuk f 2.38— 0.53. Kleine roode Poon p. kist van 50 K.G. f 36. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 244.60. Groote Schelvisch f 3118. Middel Schelv. f 1810.50. Klein- middel Schelv. f 127. Kleine Schelv. f 8 4.30. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f 59 30. Gullen p. kist van 50 K.G. f 123.50. Lengen p. stuk f 0.93—0.53. Heilbot per K.G. f 1.06. Wijting per kist van 50 K.G. f 5.50—3.40. Koolvisch p. stuk f 1—0.55. Ma kreel p. kist van 50 K.G. f 17.506.50. Aangekomen 20 stoomtrawlers en de log gers; KW 129 met f 360; KW 178 met f 439; KW 132 met 23 last en de KW 123 met 33 last p.haring. Binnengekomen haringloggers, waarvan de vangst naar Katwijk verscheept wordt. In de Haringhaven: KW 64 met 459 kantjes. (Zitiing van hedenmiddag). Voorzitterde burgemeester mr. A. van de Sande Badhuyzen.- Afwezig met kennisgeving weihouder Meynen, de heer Bergers en mevr. v. Itallie, die wegens een klein voetongeval verhinderd, een telegram zond ter afscheids groet met den wensch, dat het de gemeente moge wel gaan. Na goedkeuring der notulen deel de Voor zitter mededeeling van eenige missives van Ged Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. De heer v. Stralen krijgt verlof voor zijn vragen, Vrijdag door ons vermeld, na atloop der gedrukte agenda. Het adres van den Leidschen Bestuurders- bond inzake de verhooging der cokesprijzen (Zaterdag door ons vermeld) van de Ned. R K. Volkshond afd. Leiden was een adres van plm. gelijke strekking ingekomen zal eveneens worden afgedaan na afloop der agenda. Agenda. lo. Benoeming van een Slads-genees- heer, voor het tijdvak 15 Aygustus 1927 1 Januari 1928. (179) Benoemd wordt de heer H. P. Veldhuy- zen, alhier. 2o. Benoeming van een leerares in het Nederlandse!) aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1927—1928. (180) Benoemd wordt mej. dr. S. Hofkes, alhier. 3o. Idem als voren van een leerares in het Duitsch. (180) Benoemd wordt mej. dra, E. A. W. Broes van Dort. 4o. Idem als voren van een leeraar in het Nederlandsch. (ISO) Benoemd wordt de heer dTS. J. van Daalen. 5o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in het Duitsch. (180) Benoemd wordt de heer W. Ruysch. 6o. Idem als voren van een tijdelijk leerares in het Engeisch. (180) Benoemd wordt mej D. H. Nederhoed. 7o. Benoeming van een leeraar in recht lijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19271928. (181) Benoemd wordt de heer J. H. Wattez. 8o. Benoeming van een leerares in het Engeisch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, tot 1 Januari 1928. (181) Benoemd wordt mej D. H. Nederhoed. 9o. Benoeming van een leerares in de handelswetenschappen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. (181) Benoemd wordt mej. F. O. Parmentier. lOo. Benoeming van een tijdelijk leeraar in aardrijkskunde en geschiedenis aan de Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. (182) Benoemd wordt de heer D. G. Magé. llo. Benoeming van een onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs. (188) Benoemd wordt de heer W. C. Brassem, te Amsterdam, met 14 stemmen tegen 11 op den heer H J. J. de Klerk, te Delft. 12o. Praeadvies op het verzoek van J, Verwer, om eervol ontslag als leeraar aan den cursus in het Hoogduitsch, aan da Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. (183) Conform besloten. 13o. Praeadvies op het verzoek van P. C. Schreuder, om eervol ontslag als hoofd der school aan de Maresingel A. (184) .Conform besloten. 14o. Praeadvies op het verzoek van Mej. E. Sagekuele, om eervol ontslag als onder wijzeres aan de school aan de Aalmarkt. (185) Conform besloten. 15o. Rekening, dienst 1926, van het Leidsch Muziekkorps. (189) Goedgekeurd. 16o. Rekening, dienst 1926, van de Ge zondheidscommissie. (189) Goedgekeurd. 17o. Suppletoire begrooting, dienst 1920, van het H. G. of Arme- Wees- en Kinder huis. (189) Goedgekeurd. 18o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1926, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (189) Goedgekeurd. 19o. Rekening, dienst 1926, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (189) Goedgekeurd. 20o. Suppletoire begrooting, dienst 1926, van het Geref. Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis, (189) Goedgekeurd. 21o. Rekening, dienst 1926, van het Geref, Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (189) Goedgekeurd. 22o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1926, van de gestichten „Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest." (168) Goedgekeurd. 23o. Suppletoire begrooting, dienst 1926, van het Openbaar Slachthuis. (190) Goedgekeurd. 24o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van het Openbaar Slachthuis, (190) Goedgekeurd. 25o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting. dienst 1926, van den Districts- Keuringsdienst van Waren. (190) Goedgekeurd. 26o. Balans- en Verlies- en Winstreke ning. dienst 1926. van den Districls-Keu- ringsdienst van Waren. (190) Goedgekeurd. 27o. Voorstel tot goedkeuring van de ba lans en verlies- en winstrekening van de Vereeniging tot Bevordering van den bouw van Werkmanswoningen over 1926 en tot vaststelling van den desbetreffenden begroo- tingsslaat. (193 en 194) Conform besloten. 28o. Voorstel tot wijziging en opnieuw voorloopige vaststelling van de gemeente- rekeningen, dienst 1924 en dienst 1925, in' verband met eenige wijzigingen van admi- nislratieven aard. (176) Conform besloten. 29o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1926 op dat van 1927 van gelden in verband met de voldoening van onbe taald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van verleende credieten, alsmede tot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. (173) Conform besloten. 30o. Rekening van de Ontvangsten en Uitgaven der gemeente over het jaar 1926, met inbegrip van die der HaarlemmertnOr- vaart. (172 en 186) Goedgekeurd. 31o. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1927, ten behoeve van de ver hooging van de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur en van de gelden toegestaan voor den steun aan uitgetrokken werkloo- zen, alsmede tot regeling van eenige andere begrootingsposten. (191 en 192) Conform besloten. 32o. Voorstel tot verhuring van het per ceel teelland c. a. bewesten het Raamland en benoorden de Fruinslraat, Sectie M. Nis 4058 en 854, aan C. Boekee, (195) Conform besloten. 33o. Voorstel tot verhuring van de bene denverdieping van den Noordelijken vleu gel van het gebouw ,,'s Gravenstein", aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Instituut voor Indische Archaeolo- gie aan de Rijks-Universiteit, genaamd .In stituut Kern". (196) De heer v. STRALEN vraagt of B. en W. ook dezen winter weer voor ontspan- niogslokalen voor werkloozec willen zorgen De VOORZITTER zegt, dat nu deze zaak niet aan de orde is. B. en W. willen weer lokalen beschikbaar stellen tezijnertijd. Conform wordt dan besloten. 3+0. Voorstel tot ingebruikgeving van het speelterrein achter de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus aan de Burggraven- laan. aan de Leidsche Politie Sporlvereeui- ging. (197) Conform besloten. 35o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige strookjes grond aan de Gabriël Metzustraat en den Haarlemmerweg, Sectie K. Nis 2583 en 2558 (198) Conform besloten. 36o. Voorstel om te besluiten tot het indie nen van bezwaren tegen een aanslag in de Forensenbelasting in eene andere ga- rr.eente. (199) Conform besloten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2