ATHLETIEK. HOLLANDERS IN DUITSCHLAND. Te Keulen zijn gisteren internationale wedstrijden gehouden, waarbij Amerika, Finland. Engeland, Frankrijk en Nederland door verscheidene eerste-klas krachten vertegenwoordigd waren. De wereldkampioen Scholz (Amerika), die op de Olympische Spelen 1924; het nummer 200 M. heeft gewonnen, was in grootschen vorm. In het nummer 100 M. sloeg hij Körnig met borslbreedte; de Nederlander Van den Berge werd derde. Het nummer 200 M. werd door Scholz gewonnen voor den Engelschman Hodge; Körnig kwam wegens oververmoeidheid in dit nummer niet uit. In het nummer 400 M. werd de Nederlan der Broos door dr. Peltzer geslagen. Eerst genoemde nam op 200 M. de leiding; op 80 M. voor de eindstreep was hij nog 20 M. vóór Peltzer Toen echter zette de Duitscher zijn eindspurt in en passeerde als eerste de finish. De voornaamste resultaten waren naar de ..Tel." meldt: 100 M.1. Scholz (Amerika) 10.8.; 2, Körnig, 10.9; 3.. Van den Berge, 11. 200 M 1. Scholz. 22 s.; 2. Van den Berge22.1 s.: 3. Hodge. 22.3 s. 4Q0 M.: 1. Peltzer (Stettin) 49 s.; 2. Broos (Nederland) 49.3 s 3. Gill (En«p|nnd) op 15 M WIELRENNEN. RLJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Snoek wint het motornummer. (Van onzen specialen correspondent). Na weken en weken van eindeloos ge sukkel is nu gisteren het geheele program ma afgewerkt kunnen worden en bleef de regen, welke in de ochtenduren dreigde, achterwege. De belangstelling was, alhoewel niet ge heel bevredigend, afgaande op het goede programma, goed te noemen. Begonnen werd met een sprintwedstrijd voor amateurs over 800 M., waarbij de deel nemers in 4 series werden ondergebracht. In de finale ging het tusschen De Leur en Vos, daar Zonneveld, die zijn serie in de dc-mi-finale goed reed, hier niet voldoende oplette en even los raakte. In den eindspurt was hij totaal uitgereden. De Leür bleef een halve lengte voor Vos. De eerste manche achter den motor was zeer levendig. Blekemolen begon met een activiteit, welke vriend en vijand met stom heid sloeg. Hij nam gedecideerd de leiding en wist deze lot in de 32ste ronde te behou den. Dan moet hij de meerderheid van den Hagenaar Snoek erkennen. Later probeert hij het Snoek nog wel las tig te maken, doch deze geeft geen kans. Linart, de groot Belgische stayer, die die aanvankelijk probeerde de rol op 80 c.M. te krijgen, doch hierin niet slaagde, stelde geweldig teleur. Bij het vertrek lag hij derde en toen er werd afgebeld, was zijn positie nog steeds dezelfde. Schlebaum, die ook een goeden wedstrijd reed, kreeg motor- pech en raakte zoo uit den strijd. Dickent- man Storm was het tempo té snel, zoo dat zij geen rol speelden. Als eerste nummer ha de pauze werd het lange afstand-nummer voor amateurs ver reden, wat echter gevoeglijk buiten bespre king kan blijven, daar dit een zoo goed als futlooze vertooning was. Een drietal pre mies bracht hier eenige aardige sprints, welke door Oooimans, v. Duyn en v. d. Giessen weiden gewonnen. De tweede manche achter den motor nam Schlebaum de leiding, gevolgd door Linart, Snoek, Blekemolen, Storm en Dickentman. Schlebaum heeft er direct een Hinken gang in en na 8 ronden lapt hij reeds Dickentman en Storm. liet wordt dan een race, welke het aan zien niet waard is, totdat.' Linart op Storm af moet en van den Hagenaar feilen tegen stand ondervindt. De Belg wordt terug gewezen. Snoek profiteert hiervan handig en komt enkele ronden hierna opzetten. Nadat hij twee ronden met Linart gelijk heeft rond getold, moet de Belg den strijd opgeven en raakt een oogenblik los. Hiervan profiteeren Blekemolen, die nu tweede wordt, en Schle baum, die den Belg een lap bezorgt. Storm is niet snel genoeg en zijn poging om Linart te passeeren mislukt. Schlebaum krijgt ook in deze manche '60 ronden voor het einde motorpech en verhuist naar de achterste regionen. Snoek heeft' hierdoor- de leiding met „Blekie" als goede tweede dicht achter zich. Weer is hel Storm, die Linart den kans beneemt om zijn positie te verbeteren. Hij rijdt den Belg ditmaal los. In de laatste ronde probeert Blekemolen nog Snoek te benaderen, doch heeft geen succes. De uilslagen luiden: Sprinlwedstrijd voor amateurs over 800 M.: le serie: 1. Vos; 2. Hendriks. 2e serie: 1. Wildschut; 2. De Leur. 3e serie: 1. Zon neveld; 2. Crooimans. 4e serie: 1. Heskes; 2. v. Duyn. Halve beslissing: le ril: 1. Vos; 2. De Leur; n.g. Hendriks en Wildschut. 2e rit: 1. Vos; 2. Heskes; n.g. v. Duyn en Crooimans. Beslissing: 1. De Leur, laatste 200 M., 13 2/5 sec.; 2. Vos op V» lengte; 3. Heskes; 4. Zonneveld. Lange afstandswedstrijd voor amateurs over 20 K.M. 15 deelnemers: i. Hendriks, in 31 m. 10 2/5 sec.; 2. Vos;3. v. d. Giessen; 4. Wildschut. Wedstrijd achter groole motoren. Afstand 100 K.M., in twee ritten van 50 K.M.: le rit: 1. Snoek, Den Haag, achter Kaiser, in 40 m. 21 4/5 sec.; 2. Blekemolen, Amster dam, achter Slisker op 20 K.M.; 3. Linart, België, achter Pasquier op 360. M.; <4, Schle baum, Amsterdam, achter Massicot, op 1 ronde -f- 350 M.; 5. Dickentman, Amster dam, achter Jahn, op G ronden 4* 40 M.; 6. Storm, Den Haag, achter Tegelaar, op 14 ronden -f- 210 M. 2e rit: 1. Snoek, in 40 m. 38 1/5 sec.; 2. Blekemolen, op 20 M.3. Linart, op 280 M.; 4, Dickentiiian, op 4 ronden en 100 M.; 5. Storm, op 4 ronden en 110 M.6. Schlebaum op 26 ronden (niet uilgereden). Totaal uitslag; 1. Snoek 1 1 2 p.; 2. Blekemolen 2 2 4 p.; 3* Linart 3 3 6 p.; ,4. Dickentman 5 4 9 p.; 5. Storm 6 5 11 p.; 6. Schlebaum, 2e manche niet uilgereden, 4 6 10 p. NEDERLANDSCHE WIELERBOND. Eindelijk weet vrede? In Hotel Noord-Brabant te Utreeht kwam Zaterdagmiddag de Ned. Wielerbond in bijzondere algemeene vergadering bijeen. Met den voorzitter, den heer A. Adrian te Den Haag was het geheele bestuur aan- wezig, terwijl alle provinoies, met uitzon dering van Zeeland waren vertegenwoor digd. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken, werd d'e bestuursverkiezing, liet eenige agendapunt, aan de orde gesteld. De heer Adrian deelde mede niet voor benoeming tot voorzitter in aanmerking wenschen te komen, waarna tot stemming werd overgegaan. Benoemd werd tot voor zitter de heer Th. M C. v. Kolfschoten met 109 stemmen (39 stemmen op den heer Adrian). Bij de verkiezing van 2e voorzitter ver kreeg de heer J, A. Jansen .94 stemmen en de heer Adrian 53 stemmen (1 blanco). Alvorens tot verkiezing van den secr.- penningmeester over te gaan >dirong de heer Stout (Gelderland) aan op een toezegging van den heer Hirschman om het secreta riaat te verplaatsen naar Amsterdam, over eenkomstig den eisch van den heer Kolf schoten, waarop deze het voorzitterschap van den bond wilde aanvaarden. Verschil lende gedelegeerden drongen eveneens aan op een dergelijke verklaring, waarna ci>e heer Hirschman verklaarde het bondsbu- reau naar Amsterdam te verplaatsen en zich zooveel mogelijk met den heer v. Kolf schoten te zullen verstaan. De vergadering benoemde daarna den heer Hirschman tot secretaris-penningmees ter met 95 stemmen (41 op den heer Fok- kinga, 3 op den lieer Zwiep, 9 blanco). Voor de benoeming tot 2e secretaris ver kreeg de heer Adrian 41, Hoornberg 53 en Stol 52 stemmen (2 blanco), waarna bij herstemming tusschen de heeren Hoornberg en Stol, eerstgenoemde niet 93 stemmen werd gekozen (Stol 15, 1 blanco en 39 on geldig). De ongeldige stemmen waren van Zuid-Holland, door bij vergissing op Darm stadt te stemmen. Als commissaris werden vervolgens ge kozen de heeren Darmstadt (148 stemmen), M. van Pooff (103 stemmen), Douwes (107 stemmen). Verder verkregen de heeren Dekkers 3, Adrian 1, Greve 39, Leenders 39 stemmen en blanco 4. Na een uitgebreide, soms rumoerige rondvraag, werd de vergadering gesloten,, LEID SC HE REN- EN TOERIST-VEREEN. „SWIFT". Gistermorgen zijn er mooie wedstrijden verreden, waarvoor flinke belangstelling was. Na geloot te hebben werd een aanvang gemaakt met het verrijden van den wed strijd over 300 M. Hierbij is de uitslag ge worden voor de juniores: 1. W. Graafmans, 2. W. Sewerijnen, 3. D. Wurzer, 4. J. de Graaf. Dezelfde wedstrijd bij A-klassers gaf tot uitslag: 1. J. v. d. Wilk, 2. N. Kop, 3. J. Wurzer, 4. P. v. d. Pluijm. De tweede wedstrijd, een achtervolging over 5 K.M., Voor ploegen van de juniores werd gewonnen door de ploeg W. Graaf mans, D. Wurzer en P. de Graaf. Deze ren ners kregen allen 1 punt; de andere ploeg, bestaande uit W. Sewerijnen, J. de Graaf en P. Pluijm individueel elk 2 punten. Bij de A-klassers bestonden de ploegen elk uit twee man; le ploeg J. v. d. Wilk en J. Wurzer; 2e ploeg N. Kop en li, J. Jas pers. De le ploeg behaalde een mooie over winning. De derde wedstrijd, n.l. ch rit over 10 K M. met 4 klassementen, 'gaf tot uit slag bij de juniores: 1. D. Wurzer 4 p.; W. Sewerijnen 8 p.; T. de Graaf 13 p.; P. de Graaf 15 p.; IV. Graafmans opgegeven. De totale uitslag van de drie wedstrijden der juniores is geworden: le pr. D. Wur zer 8 p.; 2e pr. W. Sewerijnen 12 p.; 3. J- de Graaf 19 p.; 4. P. de Graaf 21 p. Voor de A-klassers kon de 10 K.M. met 4 klassementen, die zij ook nog moesten rijden, door te veel belangstelling en te laat uur in de ochtend niet doorgaan. Deze werd uitgesteld tot a.s. Zondag. Morgen, Dinsdagavond, zal de laatste recordrit gereden worden over 20 K.M. Na afloop zal de enveloppe geopend worden, waarin de heer P. T. de Jong den winnaar van de extra-medaille heeft genoemd. SCHERMEN. OM HET EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAP OP FLORET. Te Vichy werd gisteren het tournooi ge-, houden .om het Europeesche scherrnkam- pioenschap op floret. Voor den titel moest ten slotte een barrage-partij gelrokken wor den tusschen den Italiaan Puliti en den Franschman Cattiau, waarin eerstgenoemde zegevierde. Kap. A.- E. W. de Jong fun geerde in dezen belangrijken eindstrijd als president van de jury. De uitslag luidt vol gens de „Tel.": 1. Puliti, 6 overwinningen, 25 treffers; 2. Gatliau, 6 overw., 20 treffers; 3. Gua- ragna (Italië), 5 overw., 25 tr.; 4. Carniel (Italië), 4 overw., 28 tr.5. Possina, 3 overw., 25 tr.; 6. Ferlizzi; 7. Gaudini; 8. Pignotti (allen Italianen). De Hollander Brouwer werd reeds in de eerste ronde geëlimineerd. KORFBAL. 10-JARIG BESTAAN „WESTERKWARTIER". Ter gelegenheid van haar tienjarig be slaan hfeld de Amsterdamsche korfbalclub „Westerkwartier" gister jubileum-wedstrij den, waaraan werd deelgenomen door Het Zuiden. Excelsior. Westerk war tier en D. T.V, Er werd gespeeld in een halve competitie, waarbij Excelsior als nummer 1 eindigde. De uitslagen waren: D. T. V Westerkw. 0—1; Excelsior D. T. V. 41; Het ZuidenWeöterkw. 11; D. T. V.—Het Zuiden 51; ExcelsiorWes- terkwarlier 41; Het ZuidenExcelsior 4—3.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14