SPORTBLAD j 1 LEI DSCH DAGBLAD 1I1 No. 18. IVIaandag 29 Augustus Anno 1927 Het voornaamste nieuws Hl in l I Bureau) I Noordelndsploln j LEIDEN VAN HET Telefoon: Dir. en Adm. 2500 j i_i 11 Hgüiüi®! HBHSSHBRSilBBUfflBBHBBnHESBSB ümram VOETBAL. HET TWINTIGJARIG BESTAAN DER „LEIDSCHE FOOTBALL-CLUB". De feestelijke herdenking. De „Leidsche Football-club" meer be kend onder den naam ,,L. F. C.", beeft Za terdag en gisteren het heuglijk feit van haar twintigjarig bestaan herdacht en het zal dengene, die een weinig op de hoogte is van de Leidsche voetbaltoestanden, ongetwijfeld in het minst niet verwonderen, dat zulks heeft plaats gehad onder zeer groote belang stelling. Die interesse is trouwens verdiend! De club der vroegere geel-zwarten (thans wilhemdeif) heeft zich in den loop der jaren een vooraanstaande positie verworven in 't voelbak gebeuren der Sleutelstad en kan allerwegen aanspraak maken op medeleven en sympathie, óók op die van ons, die uit den aard van ons beroep zoo dikwijls met de vereeniging en haar wakkere bestuur in contact komen, en daarom zij hier onzer zijds onze welgemeende g^ukwenschen ge voegd bij de vele, die Zaterdagmiddag zijn geuit Ier receptie in de fraai versierde ach terzaal van „Zomerlust". Hoe schitterend is de leiding der jubileerende vereeniging dien middag in de bloemetjes gezell Heel het podium prijkte in een weelde van flora's kinderen, zich kleurig aanpassend bij de versiering der zaal. Het is van 46 uur een voortdurend komen en gaan geweest van vertegenwoordigers van bevriende clubs en van particulieren, terwijl intusschen de jazz-band voor de noodige afwisseling zorg droeg. Van de vereenigingen. die hun felici taties kwaftien aanbieden, noteerden wij de namen van de voetbal vereenigingen D.V S Leidsche Boys, A.S.C., Lugdunum, Vios (Den Haag), Raceël, Quick Boys (Katwijk), en U.V.S. Daarnevens zagen wij de wethou ders Rcimeringer en Sanders, namen3 het gemeentebestuur; de heer Eeckelaert, na mens den Leïdschen Voetbalbond, benevens afgevaardigden van de muziekvereeniging .Nieuw Leven", van de 1 Leidsche Honden- dresseerclub, enz. Tenslotte kwamen er tele grammen binnen van den Neder! andschen Voetbalbond, de vereeniging van 2e. 3e en 4e klassers en van de Haagsche clubs R.V.C. en A.D.O Om 9 uur ving het avondfeest aan, waar voor de beide zalen van „Zomerlust" waren gereserveerd. Het aantal belangstellenden was zeer groot. De voorzitter, de heer Riet bergen, hield een openingsrede, waarin hij in herinnering bracht de namen van de oprichters van L. F. C., dat oorspronkelijk „Excelsior" heette. Aan de beide nog medelevende oprich ters, de hoeren Bavelaar en Arnoldus, werd een herinneringsmedaille geschonken. Met eenige plechtigheid werd vervolgens aan het bestuur van L. F. C. overgedragen een prachtvolle groote „prijzenkast", een geschenk van donateurs en belangstellen den, dal onder dankzegging door den voor zitter werd aanvaard. De feestelijke stemming werd in niet ge ringe male verhoogd door de muziek van „The Imperial Dancing Jazz", alsmede door den humorist Retournóe en zijn confraters, blijkbaar allen nauw verwant aan het strijkje. Een vroolijk repertoire was voor dezen feestavond een welkome afwisseling. Voor het meer kunstzinnige gedeelte had L. F. C. beslag weten te leggen op het dub- bel-manncnkwartet „ïnter Nos", onder di rectie van den heer D. van Wouw. Dit bracht een zestal liederen ten gehoore op reen wijze dat zelfs het hoog-feesteiijk ge stemde publiek er door geboeid werd, en, althans vóór de pauze, met bijna volkomen stille aandacht werd beluisterd. „Inter Nos" mocht dan ook veel applaus oogsten na ieder nummer, hetwelk bijna tot een ovatie groeide, toen de voorzitter van L. F. G. met eenige dankbare woorden- het dubbelkwar- tet huldigde, daarbij aan den heer Van Wouw een sierlijke herinneringsmedaille in den vorm van een eerekruis overhandi gende. Klokslag twaalf uur trad de voorzitter van den L. V. B. op het podium, om in een keurige speech L. F. C. te complimenteeren. Onder meer herinnerde hij met weemoed aan het lid, wijlen v d. Plas. Spr. spoorde aan om vooral jonge leden op te kwecken lot flinke, eerlijke spelers, en eindigde met den wensch, dat L. F. C. nog eenmaal, liefst spoedig, eerste klasser zou mogen worddn. Vervolgens werden op het doek eenige kiekjes geprojecteerd uit het latere leven van L. F. C., bij welke beelden meermalen hoeraatjes weerklonken door dê zoal. H'et verdere van den avond (en nacht) werd er gedanst, gezongen, gejubeld op een wijze L. F. G. waardig. Het is een schitte rende feestavond geweest. Het feest zelve werd Zondagmiddag be sloten met een boottocht, waarvoor ook weder ruime deelname bestond, en waarbij het niet minder gezellig toeging! DE WEDSTRIJDEN VAN KAMPONG. Wat A. S. C. presteerde. Zooals andere jaren heeft A. S. G. ook ditmaal weer het seizoen ingezet met de serie-wedstrijden van het Utrechtsche Kam pong. Maar evenals andere jaren ook waren de wedstrijden van gisteren uit een oogpunt van oefening voor de competitie van heel weinig belang, omdat A S. C. in een ge heel andere samenstelling dan gisteren, in de competitie zal spelen. Zonder nut is het Utrechtsche reisje echter geenszins ge weest, want al was er van oefening van een combinatie geen sprake, vier maal een half uur vrijwel achter elkaar voetjeballen op een dag als gisteren is ongetwijfeld een goede oefening voor de spelers individueel. En daarenboven zijn de wedstrijden van belang geweest voor de A. S. C.-elflalcom- missie, die met de ervaringen van gisteren zeker haar voordeel zal doen. Zooals gezegd. A. S. C. was verre van volledig en bracht de volgende ploeg in het veld. Van der Meer Hegenbarth Josson Vervloet Wassenaar Listard v. Hoflen Bliek L. Janssen C. Janssen Alt In den tweeden wedstrijd nam Dozy de plaats-van Van Hoften in. Het is niet onze bedoeling de prestaties der spelers te gaan hespreken. Slechts en kele opmerkingen wij willen maken en dan voor alleg^r op willen wijzen, dat Listard, een jongeling, die men uit A.S.C. V heeft opgediept, een heel aardig partijtje voetbal speelde en met Josson een goed sluitende combinatie vormde Hegenbarth speelde evenmin onverdienstelijk, maar zijn oude fouten gemis aan snelheid, soms niet tijdig ingrijpen heeft hij nog steeds niet afgeleerd. Een flinke oefening zal hem overigens wel tot een in de tweede-klasse bruikbaar achterspeler maken. Van Hoflen, die eigenlifk al bij de veteranen was inge deeld, verraste ons gisteren op goed vleu gelspel Voor de grootste verrassing zorgden echter Bliek en L Janssen. De beide jonge lingen, die het verleden jaar als rechtshalf De herdenking van het twintigjarig be staan van L. F. C. De onderlinge- en jengd-tenniswedstrijden te Noordwijk. Timmer wint het tenniskampioenschap van Zwitserland. Samenstelling der ploegen voor den tenniswedstrijd DnitschlandNederland. Jaarvergaderingen van den Nederland schen Voetbal-, den Wieier- en den Schaakbond. en rechtsbinnen heelemaal niet met elkaar konden vinden, begrepen elkaar gisteren uitstekend en waren voor U. D. en in de eerste helft van den tweeden wedstrijd ook voor H D. V. S. een voortdurend gevaar. Tenslotte nog een enkel woord over de wedstrijden zelf. A. S. C.—U. D. 3—1. De kamp tegen U. D. begon met een ge ducht overwicht van de menschen van 1875 en waar het in de rood-zwarle middenlinie in den beginne nog niet al te best vlotte en ook Hegenbarth nog niet op dreef was, had den Josson en Van der Meer de handen vol. Langzamerhand werkte A. S. C. zich los en de rood-zwarle voorhoede begon zich te roeren. Aanval op aanval werd ondernomen maar L. Janssen en Bliek hadden weinig succes met hun schoten. Als L. Janssen dan weer hard inschiet en de bal weer te rugstuit van den rug van een U.D.'er, vangt Bliek het leer op en geeft A. S C. de lei ding Direct daarna goed combinatiespel van L. Janssen en Bliek, waarbij de laatste den stand op 20 brengt. Ook de tweede helft bracht een overwe gende meerderheid der Leidenaars. Bij een doorbraak van de Deventenaren deed He genbarth echter een mislukte poging om op Van der Meer terug te spelen en het was 21. In het U. D.-kamp herleefde even de hoop. maar L. Janssen maakte er gauw een eind aan en scoorde uit een voorzet van Alt met een keurig schot in den rechter bovenhoek. A. S. C.—H. D. V. S. 1—2. Intusschen had het nagenoeg volledige H. D. V S. met niet minder dan-101 Kampong gekraakt, dat in de morgenuren met 21 van een onvolledige A. F. C.-ploeg had gewönnen. Mei angst en vreeze zagen de Leidenaars dan ook den strijd tegen de Schiedammers tegemoet. Van het verwachte groote overwicht van H. D. V S. was echter geen sprake In de eerste helft*wogen beide partijen volkomen tegen elkaar op en de rust dreigde met Manken stand te zullen ingaan, totdat de Schiedamsche centervoor zijn club de leiding gaf. Twee minuten la ter maakte G. Janssen echter knalhard gelijk. In de tweede helft deed zich bij A. S. G. het gebrek aan oefening gelden. Driekwart van het elftal was totaal uitgespeeld en nu kwam H D. V. S. in de meerderheid. De rood-zwarte achterhoede hield echter stand en eerst-enkele minuten voor het einde scoorden de Schiedammers „the winning goal", toen Van der Meer die overigens uit stekend keepte, een schot van den links buiten verkeerd beoordeelde.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11