I N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon", voorh. HARTEVELT Zn. - LEIDEN - Anno 1760. i KAPPERSZAAK FLINK PAKHUIS Dames-Kapsalon Gaillard Heerenhuis BOUWMANSWONING UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA Verkrijgbaar in l/l en 1/2 Literkruiken. 2451 KLEB. Sprookjesland Duizend en één nacht op Koninginnedag in Zomerzorg. VOORSCHOTEN - GOEDKOOP WONEN. Stationsweg 14 - Telefoon 2579. Specialiteit in Haarverven en Blondeeren. jongen 6000 Afbraaksteenen [Rotterdam. Onderwerp: „Mijn Schild en de Betrouwen." In de pauze zullen eenige stukken op cello met kerkorgelbegeleiding plaats vinden. Hedenmiddag heeft de heer W. v. Groendngeoi in perceel Dorpstraat hoek Bruggestraat een nieuwe zaak geopend in [Rijwielen en Onderdeelen. Eveneens is hieraan verbonden een vakkundige repa ratie-inrichting. Voor eenigen tijd werd het vorige pand geheel gesloopt. Thans prijkt- op dit hoek- gedeelte een perceel, dat door de strakke moderne en keurige afwerking ieders aan dacht trekt. Het geheel ie door den bouw kundige M. v. d. Velden te Leiderdorp, tot groot© tevredenheid van den eigenaar vol tooid. De winkel heeft een gekleurde stof vrije cementen vloer. Een keurige collectie lste klasse rijwielen van bekende fabrieken treft men mede aan, evenals een gToote sorteering oiiderdeelen. WOUBRUGGE. De heer C. Kwakernaat, te Hoog- made, is geslaagd voor het examen 'Hoog- duitsch. I.o. Ds. Stijn alhier, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Keek tse [Wageningen aan genomen. Door het bestuur van den polder Oudendijk is aanbesteed: het maken van een paardenpad in een gedeelte van den Batenweg. Laagste inschrijver was J. Morée, voor f610; het maken van een sdhoeiing langs den Oudendijkschenweg en een 9choeiing langs den Plaspolder, laag ste inschrijver was E. van Luiing, voot respectievelijk f 704 en f 468. De werken zijn aan de bovengenoemde inschrijvers gegund. AALSMEER. Vanwege de Ned. Herv. Kerk, alhier, zal de morgendienst, op Zondag 11 Septem ber a.s. te houden en waarin Ü9. J. W. van Elden als voorganger hoopt op tel treden, per radio worden uitgezonden. Op initiatief van Ds. J. W. van Elden werd eenigen tijd geleden besloten, pogin gen in het werk te stellen, om te komen tot de stichting van een Hervormd Vetreeni- gingslokaal. De plannen zijn thans zoover gevorderd, dat in September a.s. de aanbe steding zal plaats hebben. De plaats waar het gebouw zal komen, is het terrein naast het Wees- en BestedelingePhuis., behoorende aan de Ned.-Herv. Diaconie. De timmerman DeJ. was in het Oosb einde werkzaam aan een in aanbouw zijnd hui9, toen hij het ongeluk had te vallen. Del geneesheer die de eerste hulp verleende constateerde, dat de man een arm had ge broken. Donderdagavond geeft „Aal smeer's Koorvereeniging" een zanguitvoering in de tent te Aalsmeer-Oost. KATWIJK AAN ZEE. Het Oranje- of Koninginnefeest zal hier luisterrijk worden gevierd. Wij ver namen dat verschillende vereenigingen w.o. Mandolineclub, Jeugdorg. Chr. Oranjever. enz. e.n ook vele particulieren hun toezeg ging hebben gedaan om mee he doen in den optocht, die zeker niet onder zal doen voor de vorige. Er zullen groepen gevormd worden, voor stellende o.m. de Gouden Eeuw, Het Stamhuis van Oranje Nassau enz. Wie nog mee wil doen ha-aste zi<jh, de inschrijving wordt spoedig gesloten. De strandevangeiisatie had gister avond ondanks de koude wind toch veel bezoek. Ds. Hermanides van Valkenburg liet zangen Gez. 7 1 en 2, ging voor in gebed en sprak daarna over het onderwerp ,,Een zandkorrel". Daarna werd gezongen Ps. 119 3. Vervolgens sprak ds. Schilder van Oegstgeest over ,,Het stichmatisma" (de merkteekenen van Christus) na het zingen van Ps. 89 1 en dankgebed ein digde deze dit jaar voorlaatste bijeenkomst. KATWIJK AAN DEN RUN. Het zoontje van den heer W. V. viel met het spelen in den Rijn. Hij was spoedig ver van den kant af en zou wellicht ver dronken zijn zoo niet de timmerman B. te water was gesprongen en hem uit zijn be narde positie had bevrijd. Betreffende de te houden Oranjefees ten kunnen we reeds het volgende mededee- len. 's Morgens te 9 uur zullen de kinderen van alle scholen te samen komen op het Kerkplein waarin in optocht, begeleid door de Harmonie, door het dorp en naar het feestterrein bij het „Callao". Daar worden verschillende spelen gedaan en ververschin- gen aangeboden, waarna het in optocht naar het Veereinde gaat, waar de stoet wordt ontbonden. Te 1.30 uur op het terrein der Tuinbouwvereeniging, keuring van versierde kleine voertuigen als fietsen, kinderwagens, sportkarren, duwwagens enz. In optocht naar het feestterrein. Daar worden dan ver schillende volksspelen gehouden als ring steken met auto's waarvoor de Oranje- vereeniging auto's beschikbaar zal hebben en chauffeurs. Zoowel dames als heeren kunnen hieraan deelnemen en wel vanaf 17 jaar en ouder. Hiervoor zullen mooie prijzen beschikbaar zijn, luxe voorwerpen enz. Tegelijk zijn er spellen voor jongens en vcor meisjes van 13 tot 17 jaar, als estafet- tenloop, touwspringen, kussenslaan enz. Voor het versieren van kleine voertuigen be hoeft geen inleggeld betaald te worden. In- leggeld voor autorijden f 1, voor de andere spellen f 0.25. Spoedige aanmelding is zeer gewenscht. Na afloop van de vorengenoemde feesten, in optocht weer naar het Veereinde waar de stoet wordt ontbonden. Des avonds eerst vocaal concert door drie verschillende zangvereenigingen, waarna in strumentaal concert met den gebruikelijken rondedans. Waar dit op de Turfmarkt thans niet mogelijk is, zal dit gedeelte van het feest plaats hebben op het terrein Voor st raat-Veereinde. Tot onderwijzeres aan de R. K. school voor L. O. is met ingang van 16 Sept. a.s, benoemd mej. C. van Stijn te Valkenburg, Dit is de plaats van mej. J. Peeters die tijde lijk benoemd was en met ingang van den zelfden datum eervol ontslag heeft gekregen. Nadat het werk aan de afzanderij enkele dagen wegens gebrek aan materiaal niet heeft kunnen doorgaan, is men, na aankomst hiervan, met meer personeel thans weer aan het werk gegaan. Gisteren vergaderde de afdeeling Kat wijk a. d. Rijn van de Hanze. Na opening door den voorzitter, de heer W. Gaspers, las de secretaris de notulen waaTop geen aan merkingen waren. De voornaamste punten waren dan de ingekomen stukken van het Centraal Bureau. Allereerst het programma voor de feestelijke herdenking van het 4de- lustrum van de Hanze in het Bisdom Haar lem. De leden worden in overweging gege ven hieraan mede le werken. Verder kwam in bespreking de „Voor-ontwerpen winkel sluitingswet en werktijdenbesluit voor win kels". Het bestuur was van oordeel dat zoo veel mogelijk moet meegewerkt worden om tot algeheele Zondagssluiting te geraken. Het hoofdbestuursvoorstel zal gesteund wor den. Dan was er een schrijven van „San tos". Gevolg van dit schrijven was dat de reeds bestaande Santoscommissie eerst daags actief zal optreden wat tot gevolg zal hebben, een, naar de vergadering hoopte, flinke afdracht voor „Santos" De commis sie bestaat uit de z.e.w. heer Pastoor, voor zitter, de heeren A. J. Mulder en G. Grim bergen, leden. Op den l9ten Zondag van September zal die commissie van haar be staan doen blijken. Tot afgevaardigden naar de centrale raadsvergadering werd gekozen de heer A. J. Mulder. Na de rondvraag, sluiting der vergadering met gebed. NOORDWIJK. A.s. Woensdag 24 Aug. zal er in het Huis ter Duin een Reinischer Karnaval gehouden worden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de vereeniging „Zieken zorg" en de Lighal van het Groene Kruis, alhier. NOORDWIJK-BINNEN. Er loopen in onze gemeente geruchten als zou het bestuur, der Oranje-Vereeniging tijdens de a.s. Oranjefeesten entree heffen voor den toegang tot het feestterrein. Dit moet echter ten sterkste worden tegenge sproken. De toegang tot het feestterrein is voor ieder vrij. De beschikbaar gestelde prijzen voor de ringrijderij met versierde auto's, te hou den tijdens de Oranje-feesten, werden reeds ge-étaleerd gij den heer J. Tissing, Voor straat, alhier. Men ga deze prachtprijzen eens bezichtigen. Door de Oranje-vereeniging alhier zijn de winkeliers uitgenoodigd deel te nemen aan den door genoemde vereeniging tijdens de Oranjefeesten georganiseerden étalage wedstrijd. OEGSTGEEST. Op Woensdag 31 Augustus zal hier het Oranjefeest gevierd worden. De Oranje- Vereeniging heeft het programma vastge steld als volgt: Des morgens 9 uur: Samenkomst der Schoolkinderen aan „Het Witte Huis" al waar de eerste tractatie zal plaats hebben in de Remise. 9.30: Zanguitvoering voor het Raadhuis, onder leiding van den beer J. van Noord. 10 uur: Optocht met muziek. Na terug komst 2e onthaal der kinderen. Het middagfcest zal aanvangen te 1 uur, en gehouden worden in het Julianapark. Voor jongens van 1214 jaar zakloopen. Voor jongens van 1315 jaar: Blaastrappen Voor jongens van 1416 jaar: „Naar den Trein". Voor meisjes van 1214 jaar: Bal- lenkruien. Voor meisjes van 13—15 jaar: Turfrapen. Voor meisjes van 1416 jaar: Vlaggeïiloop. Tevens zal een Vliegerwedstrijd gehouden worden met eigengemaakte vliegers. Prijzen worden uitgeloofd voor: De mooiste' en geestigste vliegers en voor de hoogste en meest rustigste stand. 2 uur: Ringsteken op versierde rijwielen voor jongens en meisjes boven 16 jaar en Tonkneppelen voor mannen boven 18 jaar. 3 uur: Ringrijden voor Paren. Uitsluitend voor leden der Oranje-Ver eeniging. De'ze ringrijderij zal gehouden worden met 2-wielige, zoo mogelijk versierde rij tuigen. Voor deze ringrijderij zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, tevens extra prijzen voor de versieringen. Des avonds 8 uur zal een avondconcert gegeven worden. SASSENHEIM. Door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Oegstgeest en Om streken. in samenwerking met de oud-cur- cisten, is Dinsdag in de zaal van het Bruine Paard, evenals het vorige' jaar. een kaasdag gehouden. Er waren 34 inzenders, wat voor deze streek verheugend kan worden geacht. En, het heeft dit voor, dat de zaak overzich telijk blijft, wat bij veel inzendingen wel wat tel wenschen over laat. Nu was er vol doende tijd, om elke inzending behoorlijk te bekijken. Van de 16 Goudsche kazen ver kregen 5 van 8084 punten, drie er van verwierven het predicaat best; 7 van de overige goed, 3 vrij goed en 3 waren afwij kend. Van de 17 Leidsche kazen werden 14 b e 91 genoemd en 3 goed. Volgens den Rijkszuivelconsulent, den heer Huisman, was de totale indruk zeer goed, vooral wat de Leidsche kaas betreft. Nadat de talrijke belangstellenden tijd was gegeven de kazen te bekijken, stelde de heer Huisman allen in de gelegenheid vra gen t estellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. VOORHOUT. Een raar geval. Gistermorgen werd de gemeenteveld wachter alhier gewaarschuwd, dat in den afgeloopen nacht een hond op een en de zelfde plaats langen tijd had staan janken. Vermoed werd dat de eigenaar van het dier op de een of andere wijze te wateT was geraakt. Na onderzoek trof de veldwachter in de Haarlemmervaart bedoelden hond aan, met den kop boven water. Het dier, een prachtige, jonge langha rige zwarte herdershond, was klaarblijke lijk te water geworpen, met het doel het te verdrinken, want om den nek was een touw gebonden met steen en bezwaard. Men weet niet wat van het geval to denken. De heer V. v. d. L. per motorrijwiel van Sassenheim komende, kwam op den hoek van de Engelschelaan en Jacoba v. Beierenweg in botsing met de auto van den heer A. L. die de richting Lisse volgde. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de berijder eenige kwetsuren aan hoofd, handen en schouderblad bekwam, welke door dr. Bots verbonden werden. VOORSCHOTEN. Kaasdag. Gistermorgen had een kaasdag plaats, georganiseerd door de Holl. Mij. v. Land bouw, afdeeling Voorschoten, voor Voor schoten, Wa-ssenaar en Stompwijk. Deze kaasdag werd gehouden in de voormalige openbare school. Onder zeer groote belangstelling (velen moesten zich met een plaatsje in de gang vergenoegen, daar er in het lokaal geen ruimte meer was) opende de heer E. Ver- nède, burgemeester dezeT gemeente en voorzitter der afdeeling, deze bijeenkomst en sprak er zijn groote voldoening over uit dat zoovele landbouwers hun medewer king verleend hadden om dezen kaasdag te doen slagen. 48 landbouwers hadden een exemplaar ingezonden. Een kaasdag is, zeidespT., geen ten toonstelling, en het mooie van zulk een dag is gelegen in het, feit, dat men wel kaas ziet en ook exemplaren met gebre ken, maar men kent niet den maker van de kaas. Zulk een dag moet dan ook wor den beschouwd als een dag, waarop een vriend de gebreken aarjtoont en niemand der aanwezigen be«hoeft te weten, dan ue maker zelf, welke gebreken er zijn. Aan den heer A. Anker brengt spr. een eere- 6aluut, daar deze man de ziel der btv e- ging is geweest. Aan he»t einde van zijn toespraak verklaarde spr. den kaasdag vcor geopend. Hierna werd het woord verleend aan den heer W. J. Huisman, Rijks-zuivelconsulent te Gouda, jlie een lezing hield over het onderwerp: „Welke resultaten geeft de kaasdag." Spr. uitte zijn groote voldoe ning over het groot aantal exemplaren welke waren ingezonden. Onder enorme be langstelling (ook de vrouwen waren aan wezig), ontvouwde spr. zijn onderwerp, wat met de grootste aandacht werd gevolgd. Wat de kwaliteit betrof, daarover was spr. niet geheel tevreden. Immers slechts 4 partijen wisten het hoogst aantal pun ten n.1. 84 te behalen Wanneer de land bouwers slechte kaas maken, wordit dit al gauw geweten aan de koeien, wat echter niet altijd juist is te noemen. Slechts in één geval op de honderd zal liet blijken te liggen aan de koe, n.l. wanneer men een koe heeft waarvan de melk niet voor kaas bereiding geschikt is. Verschillende kaas gebreken werden besproken, a.o. kanker in de korst, waaraan te veel vocht schuldig is, enz. enz. Spr. gaf voor sommige kaasge breken de middelen aan om die te verhel pen. Aan het slot van zijn lezing dankte de heer Huisman allen voor de betoonde be langstelling en medewerking. De voorzitter der kaasdagcommissie, de heer W. T. Lekkerkerker, sprak een woord van dank namens de commissie tot den spreker en tot de aanwezigen De uitslag der keuringscommissie op dezen kaasdag wa-s als volgt: (Het hoogst aantal te behalen punten bedroeg Si Ingezonden 34 Goudsche en 15 Leidsche kazen. Goudsche kazen 84 punten 2 ex. 83 .p., 0 ex.; 82 p. 2 ex.; 81 p., 1 ex.; 80 p., 5 ex. (alien best); 75 t/m. 79 p., 11 ex. (goed); 70 t/m. 74 p., 8 ex. (vrij goed) minder dan 70 p., 5 ex., (afwijkend). Leidsche kazen: 84 p., 2 ex.; 83 p., 0 ex.82 p., 2 ex.81 p., 0 ex.80 p., 2 ex, (alien best); 75 t/m. 79 p 6 ex. (goed); 70 t/m. 74 p., 1 ex. (vrij goed); minder dan 70 p., 2 ex. (afwijkend). Gistermiddag had op den hoek Voor straatSchoolstraatLeidscheweg een aan rijding plaats tusschen een tramrijtuig der N.Z.H.T.M. en een vierwielig motorrijtuig H. 10857, bestuurd door G. B. uit Leiden, waarbij aan het motorrijtuig eenige schade werd aangebracht. Omtrent de oorzaak en schuldvraag wordt door de politie een on derzoek ingesteld en procesverbaal opge maakt. Voor de acte Duit9ch L.O slaagde mej. A. H. Schnitger, alhier. WASSENAAR. Maandag werd door het Gemeentebe stuur alhier aanbesteed het maken van een brug over de Zanderijvaart in den Schouw- weg en de Kerkstraat met bijkomende wer ken. Ingeschreven werd als volgt: J. Splinter te Leiden, voor de som van f20.795; N V. W. Visser Zonen, te Was senaar, voor de som van f21.770; W. Aaf- jes te' Assendelft, voor de som van f22.000; G. P. Dubbeld, te Wassenaar, voor de som van f22.336; D. Esser H.M.zn., te Delft, voor de som van f22455; N.V. Mij. tot het uitvoeren van Waterb.werken, voor de som van f22.817; J. Warnaar te Leiden, voor de som van f23.500; D. v. Stuijvenberg te 's-Gravenhage, voor de som van f24.200; W. F. J. Bollen te Zwolle, voor de som van f 24.900; N.V. Wienhoven's Aannemings- Maatechappij te Utrecht, voor f25 439; N.V. Abtei te Made, voor de som van f25.740; C. J. Kiebert. te Sassenheim. voor de som van f27.298; R. Beijk te Boxtel, voor de som van f27.709; T. Merbis te Nieuwerkerk, voor de som van f27.900; Gebr. Kuijer te Blaricum. voor de som van f 36.600. De' gunning werd aangehouden. VOOR DONDERDAG, 25 AUGUSTUS. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 12.352.00: Lunchmuziek door het Tria* nontrio. S. Sjouwerman, viool. J. de Jong, cello, H. Ryff, piano 3.304.30: Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door mevr. Ant. van Dijk 6.008.00- Concert door het A.N.R.O.-Orkest. Annie Veenenbos, sopraan Egb, Veen, pianobegel. 7.45: Politieber. 10.30: Persber. 8.10: Christel. Radio avond. Dr. J. H. Bavinck, Gerei Pred. te Heemstede, over: De opvoeding van het ge loof. Het Christelijk Oranje Muziekcorps te Hilversum. 1. Ps. 84. 2. Wien Neerlandsch bloed. 3. Les Amis reunis, De'lbecq. 4. Cor-i tège guerrier. Blemant. 5. le ged. rede v, Dr. Vavinck. 6. Trois Changs religieux. Mozart a. Adagio, b. Elevation, c. Prière. 7. Fran- Coise de Dinan. Mpmian. 8. 2e ged. rede Van Dr. Bavinck. 9. La Melmaison, Sali. 10. De IJsel, v. d. Gla9. 11. Fête joyeuse, Bajus. 12. Vaderlandsche liederenmarsch. 13. Wil-» helmus. 14. Avondzang. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20: Daventry-kwarlet en Th. Tu9on so praan. W. Gartrelle, tenor 1.202.20 Gramofoonmuziek. 3.20: Vesper in de Westminster Abbey 4.05: Daventrykwar-. tet en solisten (sopraan, piano) 5.357 Kinderuurtje 6.20: Landbouwber. 6.40: Dansmuziek 6.50: Tijd9., weerb., nieuws 7.05: Lichte muziek 7.20: Lezing: Habit9 and hobbies 7.35: De sonates van Beethoven 7.50: Harold Moss octet en E. Fenton, contra-alt 8.18: „Trifles". 1-acter Galspell 8.50: Het octet 9.20: Weerber nieuws 9 40: Lezing: How I travelied in. South America 9.55: Balladenconcert. D. Labbette, sopraan. A. Cramer, bariton. H. Solloway, viool 10.5012.20: Dansmu ziek. Parijs „Radio-Pari9". 1750 M. 10.60—i 11.20; Concert 12.502.10: Orkestcon cert 5.055.55: Dansmuziek. Jazzband 8.5010.20: Orkestconcert. Langenberg. 469 M Münster 242 M. en Dortmund. 283 M. 1 30—2.50: Orkestcon cert 5.506.50: Orkestconcert 8.25: Zomerconcert i d. tuin van de Stadthalle Johannisberg Elberfeld Ver. Stedl. orkesten Barmen-Elberfeld. I. d. pauze en van 11.05 11.25: Hum causerie van H. Pfeiffer 12.1012.20: Dansmuziek. Königswusterhau9en, 1250 M. 2.50— 5.50: Lezingen 5.506.50: Orkestcon- cert 6.508.05- Lezingen en lessen 8.50: „Masehine und Dichtung". L. Leia, inleiding. F. Hardt, declamatie 9.50: Volksliederen-duetten. H. Lachmanski Schaul, sopraan. R. Heli, tenor 10.50— 12.50: Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20: Kinderuur tje 8.2010.20: Orkestconcert. F. Léane, declamatie. Hamburg. 395 M 4.35: Buitenlandsche volksliederen 5.20: Dansmuziek 6.20: Orkestconcert 8 20: „Der rode Aenner- rock", comedie in 5 acten. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. AL EEK KRUIKJE KAAGWATER HARTEVELT IN HUIS I 0 a Te koop, een goed beklante met Woning in het centrum der stad. Alleen contant. Br. Bur. t. d.BladonderNo. 6285a Kleiland te koop ge vraagd. Opgaaf van liggiug, grootte en prijs van het land, benevens van laagdikte van de klei onder No. 7248, bur. van dit blad. Feërieke verlichting, Venetiaansche Gondelvaart, Harmonie-orkest, 70 personen; Mandoline-orkest, 30 personen twee buitenlandsche orkesten 7232 Te koop nog één klein Hoerenhuis met mooien voor- en achtertuin, voorzien van e'ectr. licht gas en water leiding. Bevattende ben.kamer en suite, ruime vestibule, gang, keuken en W.C. le Etage 2 groote slaapkamers, 2 kabinetten, gang en W.C. en in de kap, ruimen zolder. Koopsom f 5500 vrij op naam. Nabij halte electr tram H^agVoornurgLeiden, Dagelijks te bezichtigen op het werk bij A. M. VAN OEVER EN, Wijngaardenlaan. 6468a te huur, geleden Middelstegr. Ie berr. J. vak LEEUWEN, Oude Singel 152. 6387a modern te koop voor 14800.m:i Voor- en Achtertuin. Bevati.: vijf Kamers, Keuken, Zolder, Gas, Electr. en Waterleiding Papelann 56B, bij Station Voorschoten. 7005 Correcte bediening 6408a Kan terstond geplaatst i worden een 7250 j Te koop gevraagd, 'eeftijd 16 A 17 jaar, voor winkelwerk. Goed kunnende fietsen. A v. d. OUWEElEN, Hooigracht 106. i ran co levering te Rijns burg, door H VAN KG MOND Hz Koestraat 31, te Rgnsburg. 7242 Te hnnr bij inschrijving ▼oor 10 jaar, een met diverse perceelen uitmuntend Wei- en Hooi land, ter totale grootte van 17 II. A., aan den Hooge liyndyk No. 87 onder de Gemeente Zoeterwoude. Dagelijks te bezichtigen. Inschry vingsbilietten ïd te leveren vóór 15 Sept. 1927 ten kantore van Notaris TROOST, ie Leiden, alwaar alle noodigc inlichtingen worden verstrekt. 7235 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7