Dr. h.NANNING'S KINADRUPPELS FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEVEILDE PERCEELEN. ^tanjeb0o /'rn. BIEREN RADIO-PROGRAMMA RECHTZAKEN. Kaap Charles (Virginia). Slechts één vleu gel was zichtbaar. Uit de kleur leidt men af dat dit het toest-el zou kunnen zijn waarmee Nunges- &er en Coli op 8 Mei uit Frankrijk ver trokken. Van Norfolk uit is een boot van de kust wacht op onderzoek vertrokken. MUITERIJ AAN BOORD. Heb Egj'pfcische schip „Costi", dat 3 Aug. met een lading hout van Galatz naar Alexandrië uitgeloopen en niet aangekomen was, is onder Sovjet-Russische vlag te Odessa aangekomen. Onmiddellijk na het vertrek uit Galatz had de bijna uitsluitend uit Russen bestaande bemanning gemuit, 2 officieren vermoord, en den kapitein ge dwongen koers op Odessa te zetten. De Costi" is een Russisch schip, dat na den oorlog in handen van Wrange 1 viel en later aan een Egyptische reederij verkocht werd. DE LUCHTVAARTTENTOONSTELLING TE KOPENHAGEN. De Int. Luchtvaartten toonstelling is te Kopenhagen geopendzij zal opengesteld blijven tot 2 September. Behalve Denemarken, zijn acht landen op de expositie vertegenwoordigd, n.l. België, Ts>jecho*Slowakije, Engeland, Frankrijk, Duitschland, Nederland, Italië en Zweden en er zijn 79 exposities. BOSCHBRANDEN. Lang's de Riviera breken nog steeds vele nieuwe branden uit, maar gelukkig is het weer iets kalmer geworden en is men in de meeste gevallen den brand snel meester. Een brand in het .Domain de Rothschild" zij Grasee, verwekte Zaterdag morgen grooto bezorgdheid, doordat deze brand nabij de stad woedde, doch men wist het gevaar te bezweren. Andere ernstige branden worden gemeld uit de 6treek van St. Jacques, evenals te St. Jcannet en in het boseh van Marbrières Een brand te Menton leverde gevaar op voor een aantal in de omgeving der stad liggende villa's en voor het Imperial- en Alexander-hotel. Men wist echter de vlam men meester te worden. Uit St. Sauveur wordt gemeld, dat de daar berokkende schade op eenige mil- lioencn francs wordt geschat. De bosschen van Balmare en Val des Plores wonden thans door het vuur aange tast. Zes boerderijen zijn vernield. Het vee heeft men slechts met do grootste moeite kunnen redden* Verschillende- brandlen worden nog ge meld uit het departement Var, doch de toestand is daar iets verbeterd, ofschoon er geen vooruitzicht bestaat op regen. Zaterdagmorgen vroeg heeft een pa trouille nabij St. Jeannet een schaapherder in de bosschen gearresteerd, wiens optre den verdacht leek. Trouwens de gerucht-en over kwaadwil ligheid worden sterker. Een blauwe auto wordt er mee in verband gebracht. De Petit Parisien" verneemt uit Ajao- cio, dat daar ock een herder is gearre steerd onder beschuldiging van brandstich ting. Hij zou de branden hebben aangesto ken, die begin Augustus de bosschen in de omgeving van Bastia verwoestten. De herder heeft bekend en verklaard, een medeplichtige gehad te hebben. Een beroep op de publieke vrijgevigheid zal worden gedaan om de schade te kunnen herstellen. Op d!e beboschte heuvels tnsschen 'Alge- ei ros en Tarifa in Spanje woeden de laatste dagen herige branden. Ondanks alle po gingen van brandweer en burgerwacht heeft het vuut ontzettende verwoestingen aangericht. Do schade is zeer groot. De hitte, door het vuur ontwikkeld, was zeifs to Gibraltar te voelen. Men gelooft ook hier, dat kwaadwilligen aan het werk zijn geweest. ONTPLOFFING OP EEN OORLOGSSCHIP. Op de N. 133 te Kiel, werden door de ontploffing van een projectiel, een lid der bemanning ernstig en 2 licht gewond. De zwaargewonde overleed onider het tran sport naar het ziekenhuis. VLIEGONGEVAL. William en Ormond van Arsdall, resp. 31 en 86 jaar oud, beide behoorende tot een aanzienlijke familie in Kentucky (V. St.) zijn gedood doordat hun vliegmachine van een hoogte van ongeveer 1200 voet te plet ter viel. CYCLOON TE HONKONG. De stad Hongkong in China is door een typhoon geteisterd. De autoriteiten vreezen voor de instorting van de militaire kampen en stallen in Cowloon en hebben daarom 400 paarden en muilezels losgelaten, waar van de meeste m schrikaanjagende vaart door de straten holden. Tot nog toe zijn twee Chineezen gewond. Een omnibus is omver gevallen. De tram- en veerpontdien9len lig gen stil. RECLAME. EETLU5T-0PWEKKEND. ƒ1.30 p fl. 6536 Uitgesproken: J. Mulder Dzn., veehandelaar. Alphen aan den Rijn. Rechter-commissaris: mr. A. N. Kuhrr curator: mr. A. Korver te Alphen aan den Rijn J. II. van der Horst, commissionnair. Ie Sassenheim. Rechter-conimissaris: jhr. mr. H O Feilh; curator: mr. H. F. A. Donders, Leiden. ALPHEN AAN DEN RUN. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Manassen geb. Fortuin, z. L. van Laarhoven, geb. Plug, d. G. Ekkerman, z. C. Kerslen. geb. Biesheuvel d. J. C. L. Batelaan, geb. Udink, z M. Bruines," geb. van Rijn, d. L. A. van Eijk, geb. Lesman z. A. M. Wieringen, geb. v. d. Loo. z. K. Bruné, geb. Ver- gunsl, z. Gehuwd: G. Klarenbeek en S. Rijsdam A. v. d. Berg en M. Vredenborgh. Overleden: G. de Bruijn, echtgen. van J. v. Dam. 63 j. G. Reijers, echlg. van P. Idenburg 34 j. H. Albers, echtgen. van J. Moore 78 j. Gevestigde personen: J. C. Waarden burg en gezin, Hooftstr. 110 uit Driebergen A. van Meer en gezin, Oranjestr. 17 uit Roosendaal Aa. F. de Heij, Hugo de Groot straat 16. uit Zoeterwoude J. P. v. d. Veer, Hoorn 67, uit Tietjerksteradeel W. Kop. Hooftstr. 164 uit Minnaepoiis (NA.) P. v. d. Bijl, Oranjestr. 35, uit Sassen- heim J. van Tol en gezin, Achtermidden weg uit Bodegraven M. A. Hoogendijk, Wiïlemstr. 44, uit Leiden C. P. van Vliet, Emmalaan 8. uit Den Haag R. L. de Bruijn en gè'zin, Vijverstr. 7, uit Bandoeng (N.O.I.). Vertrokken: M. Verbeek, naar Haarlem mermeer A. Blonden en gezin naar Oegstgeest G. v. d. Laan, naar Woubrug- ge P. C. v. 't Wout naar Amsterdam, Spaarndammerslr. 109 L. Donker naar Zaandam. Havenkade 14 L. van Leijden en gezin naar Hillegom C. N. Spaar garen en gezin naar Noord Amerika H. J. Bulslng. naar Den Haag, Tamnrindestr. 48 G. v. d. Ent, naar Zoeterwoude C. v. d. Pijl, naar Den Haag, Stadhouderlaan 2 H P. Bouman naar Gouda, Com. Kethel- straat 2. Tot onderwijzeres aan de Bijz. O. L. School a. d. Hooftstr. is benoemd mej. E. N. de Jong, te Gouda dit haar benoeming be- reids he'efl aangenomen. Pat de eierenveiling alhier nog steeds In bloei toeneemt moge blijken aan het onderstaande staatje dat nadere toelichting overbodig maakt. Eerste helft 1924 aanvoer 133.792 stuks; eerste helrt 1925 aanvoer 230.731 si.; eerste helft 1926, aanvoer 324.441 6t.; eerste helft 1927, aanvoer 372.667 st. Aan de scheepsbouwwerf „de fndus- trle" kwam den arbeider C. N. tijdens z'n werkzaamheden een ijzersplinter in z'n oog. Hij moest zich dadelijk onder geneeskundige behandeling stellen. Dr. N. slaagde erin het stukje ijzer zonder ernstige gevolgen uit het oog te verwijderen. Zaterdag, in den voormiddag kwamen twee auto's rijdende in de richting Leiden bij de Hoornslraat alhier met elkaar in botsing, doordat de achteroprijdende auto. bij het passeeren zijn draai te kort nam en deTt ander daardoor in den kant duwde. Het geheels gevalletje kwam bij den heer B. in hel voortuintje terecht. Het hek werd het slachtoffer van deze manoeuvrei en ook van een auto werd de radiateur aanzienlijk be schadigd. De politie heeft de zaak in onder zoek. Zaterdagmiddag gebeurde in den Hoorn een tweede auto-ongeval. Een machinefa brikant uil Renswoude reed op zijn motor fiets achter een auto. Deze laatste vermin derde plotseling zijn vaart om de noodjgel voorzichtigheid te betrachten bij het pas seeren. maar reed toen pardoes t<_gen de andere auto aan. De man schoot via de motorkap der auto in de langs den weg ge- legeU sloot, terwijl zijn motor deerlijk ge havend wenj Hijzelt kwam er hoewel hij wel eefiige verwondingen opliep, wonder- goed af. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Carolus, zoon van L. C. van Egmond en A. P. C. Merts. Zuster de Geus heeft hare benoeming als wijkverpleegster alhier aangenomen, en hoopt 1 October a.s. in functie te treden. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Leendert Cornelis, z. van J. M. Lindhoul en J. C. Meijer. Overleden: Hendrik Molenaar 7 jaar. Gevonden voorwerpen: twee rijwiel- plaatjes en een parapluie. Inlichtingen op het raadhuis. Naar wij vernemen zal de burgemees ter dezer gemeente 23 dezer in de ge meente terug keeren, en mei ingang van 24 dezer weder te spreken zijn op de gewone tijden. De werkman K. in dienst van de hout zagerij der firma A. had het ongeluk van een slapel hout te vallen en daarbij zijn sleutelbeen (e breken. Hij moest zich onmid dellijk onder medische behandeling stellen. Door B. en W. is aan den heer A. Havenaar alhier vergunning verleend tot hel aanbrengen van enkele verbouwingen aan zijn perceel, kadastraal bekend In sectie B no. 2588. WOUBRUGGE. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond brand in den hooiberg van den heer W. den H. alhier, vermoedelijk door broeien van het hooi. De bewoners werden door de buren nog juist bijtijds gewekt. Binnen korten tijd werd de woning, welke evenals den hooiberg met riet was gedekt, in de asch gelegd. De stoom- en motor- spuit, spoedig tor plaatse, zorgde tevens voor de belendende boerenwoning van den beer R. Zooals gewoonlijk, voroorzaakte de hooiberg nog den meesten arbeid, met het uitwerpen van het hooi. De schade is gedeeltelijk door verzekering gedekt. HILLEGOM. Aan de Haven is het weer volop drukte. De verzending van bloembollen is in vollen gang; wat er op het land geteeld en ln de schuren der bloemisten verwerkt is, komt, voor een groot deel in kisten verpakt, op de Haven terecht, waar de beide Hillegomsche motordiensten zorgen, dat de kisten in de zeeschepen komen. Het meeste wordt te Rotterdam verladen. Er wordt hard gewerkt op de Haven; als wq schrijven, dat er dag en nacht gewerkt wordt, over drijven wij niet. Onlangs bleef men bezig tot halftwee 's nachts. Als een schip vol is, vertrekt het onmiddellijk, ook al is het midden in den nacht. De zelfde drukte, op wat kleinere schaal, is te vinden in de havens van Lisso en Sassenheim. Het is altijd interessant om die enorme hoeveelheden kisten met kostbaren inhoud te zien verschepen. Of de ijverige werkers in het bedrijf het ook interessant vinden, m3g betwijfeld worden. Op den Loosterweg is gisteren een kind van drie jaar aangereden door een auto, waarin een geneesheer zat. Een tweede genees heer kwam er bij, ook om zijn collega thuis te brengen. De auto was in den kant van den weg geraakt bij de poging om het kind te ontwijken. Het kindje moest naar het ziekenhuis gebracht worden, en is inmid dels overleden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Harmonie Kalwijk hield Zaterdag avond een muzikale rondgang door het dorp waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de Oranjevereeniging, voor het te houden Oranjefeest op 1 Sept. Het weer werkte niet erg mee. Tocht bracht de rondgang f 130 op. De schietwedstrijd om den wisselbe ker Voorschoten-Katwijk-Valkenburg zal plaats hebben op Donderdag a.s. 25 Aug. Gisteren dan was het de dag dat het 40-jarig jubileum van de heeren P. J. Aarts C. v. Kuyeren, II. v. d. Nouweland en J. v. Schie als leden van het R.K. Zangkoor in een plechtige hoogmis zou worden herdacht. Het altaar was voor deze gelegenheid ver- shierd. De parochianen toonden door hun aller aanwezigheid hun belangstelling, de kerk was geheel gevuld. De Mis werd opge dragen door den weleerw. he§r P. J. Aarts, zoon van een der jubilarissen met assisten tie van de z.eerw. heeren Stumpel en Lütz S.J. uit het St. Will.-College en pastoor Spoorman, resp. sub-diaken, diaken en cere- moniarius. Het Zangkoor zong verdienstelijk de Missa In Hon. S. S. t. Trinitatis van Hub. Cuypers. Te 12 uur was er receptie aan de Pastorie waar de jubilarissen met hun eclit- genooten tegenwoordig waren. Behalve de leden van het Zangkoor maakten hiervan gebruik het Kerk- en Armbestuur benevens vele parochianen. Na de receptie bleven de zangers nog gezellig bijeen in de pastorie. Daar sprak allereerst de zeer.eerw. heer pastoor woorden van dank voor hetgeen de jubilarissen in den dienst van God gedaan hadden en waarvoor ongetwijfeld later hun loon groot zal zijn in den Hemel. Namens het Zangkoor bood z.eerw. de jubilarissen een geschenk aan bestaande uit een portret in lijst van den z.eerw. heer pastoor. De weleérw. heer kapelaan Aarts sprak namens de jubilarissen woorden van dank allereerst aan den pastoor der parochie, die er zooveel toe bijgedragen had dat dit mooie feest als 't ware dubbel gevierd had kun nen worden. Ook den zangers werd dank gezegd voor hunne medewerking bij dit feest waardoor zij getoond hadden te waar- deeren wat de jubilarissen hadden gedaan als zanger. Een bijzonder voorrecht meende z.e.w. het te mogen noemen dat alle vier de jubilarissen hier nog met hun vrouw aan wezig konden zijn. Ook zij werden bij de huldiging niet vergeten. Zij waren de stille medewerkers geweest, en hadden zich ook vele malen een opoffering moeten getroos ten als haar man naar de repetitie moest. Tot slot werd een heildronk uitgebracht op de jubilarissen. Nadat voor deze gelegenheid het Zang koor op de gevoelige plaat was vereeuwigd, bleef men nog bijeen waarbij enkele leden, zooals op de voor-feestviering, op komische wijze de feestelijkheid verhoogden. X KATWIJK AAN ZEE. Dr. J. Hueting zal niet alleen Donder- dagavand ten 2 uur in het Weeshuis, maar ook Vrijdagmiddag ten 2 uur ten Gemeente huize gelegenheid geven tot kostelooze in enting of herinenting. Bij Kon .Besluit van 21 Juli 1927 No. 24, houdende toekenning van het eereteeken ingesteld bij Kon. besluit van 20 Jan. 1926 ter erkenning van uitstekende daden, bij gelegenheid van den watersnood in 1926 verricht, is aan de heeren L. de Jong en A. Kleinman, beide agenten van politie alhier, destijds korporaal bij het korps politietroe- pen, de medaille in brons toegekend. Op de strandevangelisatie zullen mor gen, Dinsdag, half acht, spreken ds. K. Schilder van Oegstgeest en S. R. Hermani- des van Valkenburg. Donderdag te 4 uur ds. G. W. Akkerhuis te Maassluis en ds. I. Voorsteegh van Gouda. Deze laatste zal de slotrede houden waar mede dit jaar de strandevangelisatie eindigt. In de Oude Kerk werd f 11.25 en in de Nieuwe Kerk f 3.50 gecollecteerd voor de Zending. Dezer dagen hebben de nieuwgekozen raadsleden een bespreking gehad, waarvan het eindresultaat was, dat ten opzichte van de a.s. wethoudereverkiezing, begin Sep tember, geen overeenstemming werd ver kregen. Wel werd een z.g.n. compromis gesloten onder Ohr.-Hist. A.-R. en Gemeentebelan gen. Aan den eisch der 'Uhr. Volkspartij zij telt thans 4 zetels om een wet- houderszetel, werd niet voldaan. De andere groepen konden de billijkheid van dezen eisch niet inzien Een A.-R. en één C.-H. zullen gekozen, worden. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Gomanus, z. v. J. v. Duin en M. M. den Dekker. Clasina Maria, d. v. J R.. Zonneveld en Q. M. Westerhoven. Johannes Wilhelmus, z. v. J. Hoogkamer en J. P. Koster. Elisabeth Cornelia Jo hanna Adriana, d. v. Th. B. Mooijekind en A. C. Spreeuw. Albertus Hendrikus, z. v. P. A. Bader en A. C. Heemskerk. Helena Theresia, d. v. P. Witteman en G. Lemmers. Overleden: Hendrik J. Groenendaal, 83 j. te Schiedam (St. Bavo). Gehuwd: Johannes A. Schenk, 26 j. en Maria Duivenvoorde, 24 j. De leerlingen, die thans de openb. school alhier bezoeken, worden toegelaten tot de openb. school te Noord wij k-Binn^n De gemeente Noordwijkerhout heeft n.l. met de gemeente Noordwijk een regeling getroffen op grond van art. 121 der Ge meentewet, en zal voor deze kinderen den kest-enden prijs van het onderwijs betalen. Zoodra de kinderen te Noordwijk op de o. L s. zijn ingeschreven, zullen Ged. Sta ten van Z.-Holland waarschijnlijk aan de opheffing der o. 1. s. alhier, definitief hun goedkeuring verleen en. In de plaat-s van kapelaan N. v. Schaik is benoemd tot kapelaan aan de St.-Jozefkerk, de eerw. heer A. Kluivers, van Den Haag. Ds. P. Hofstede gaat de gemeente voor geruimen t-ijd met verlof verlaten en een studie-reia maken door Z.-Frankrijk en Italië. OEGSTGEEST. Op het concours te Pernis behaalde het muziekgezelschap van de N.Z.H.T. den 2en prijs in de lste afdeeling Harmonie, en niet zooals vermeld was in de 4e af deeling. Met de reeds door ons vermeldde prijzen, is thans voor den étalagewedstrijd tijdens de a.s. Winkelweek geschonken: Een zilveren beker door de Alg. Middenst. Vereeniging Oegstgeest, een zilveren beker door de R.-K. Boerenleenbank; een zilve ren beker door „de Hanze" afd. Oegst geest-; en een zilveren lauwertak door het W.W.-comité 1927. Zaterdagmiddag omstreeks» halfvier reed de wielrijder M. alhier, nabij de Ka- naalbmg tegen de vrachtauto van de Meu- belfcran&p.-Mij. v. Hulst- uit Den Haag en bestuurd dooi G. de W. De wielrijder kwam er goed af, doc-h zijn rijwiel kwam onder de auto terecht en werd daardoor vernield. De schuld van dit ongeval is te wijten aan den wielrijder, die verkeerd uithaalde. Zondagmiddag reed een auto van E. L. H. uit Rotterdam bij het achteruitrijden met beide rechterwielen in een diepen greppel aan het Rustenburgerpad. De in zittenden bleven ongedeerd. De auto die bijna geheel overzij lag, is door de firma v.d. Ameele met den kraan wagen weer op vasten bodem gebracht waarna de reis weer kon worden voortgezet. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hendrikus, z. van J. P. van Steijn en E. Mourits. Marinus Cornelis, z. van C. van Velzen en C. M. Ro- mijn. Johannes, i: van Cl. van der Zwet en A. C. Burgmeyer. Jacobus Jeroen, z. van A. Auguslinus en M. L. Warmerdam. Ondertrouwd: H. H. A. Dijs9elbloem jm. 30 j. en G. J. M. Vijverberg jd. 23 j. J. v Wouw jm. 55 j. en G. Romijn wed. van M. Voordouw 59 j. C. v. Kempen jm. 24 j. en C. M. de Groot jd. 25 j. Getrouwd: M. H. van Dorp 23 j. en J. J. Heerings 23 j. Door den kommies der directe belas tingen alhier gestationneerd, is wederom een rijwiel in beslag genomen, dat niet voorzien was van het vereischte belasting- plaatje. Tegen den berijder is bovendien nog pro- ces-verbaal opgemaakt, wegens bijkomende omstandigheden. Door de zorg van het gemeente bestuur, zijn op de Hoofdstraat alhier een tweetal waarschuwingsborden geplaatst, vermeldende aan de -voorzijde „Scholen", „Langzaam rijden", en aan de keerzijde de woorden „Dank u". Deze borden trekken zeer de aandacht, zoodat verwacht kan worden dat het woeste rijden zal vermeden worden tot verhoogde veiligheid van de schooljeugd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Yda, dochter van W. de Vreugd en A. Zuyderduyn. Cornelia, dochter van J Kraay en G. A. van Ü9. Geesje, doch ter van J. Noort en A. van der Mey. Wil lem, zoon van H. H. van der Ster en P. M. Zonneveld. Cornelia Alida, dochter van J. Westhoek en A. van Zanten. Ondertrouwd: P. van Beek, 25 j. en G. J. van der Meer, 25 j. W. J. van Gelder, 52 jaar en C. Christiaanse. 43 jaar. Gehuwd: Ph. H. G. Grüter en F. G. A. W, Böltes. Overleden: J. Kuipers geb. Ros, 66 jaren. Voor de Hoofdakte slaagde mêj. M. J. L. Swinkels, alhier. Op Dinsdag 23 Aug. hoopt de vereeni ging „Rhodé", tot steun van het Kinderhuis „Voordorp", te Leiderdorp, alhier een col lecte te houden. In deze stichting wordt een 90-tal verwaarloosde kinderen zorgvuldig verpleegd. Het bestuur der vereeniging beveelt de collecte zeer aan. Gehouden Verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag. 19 Augustus 1927, ten overstaan van J A. van Hamel. Notaris te Leiden. De pakhuizen. Barbarasteeg 9 en 11 en Kaardesteeg 2, Kooper N. A. van Zijp, voor f 6960. RECLAME. i I Naar ieders keuze l®ry»J Naar ieders smaak BROUWERIJ O'ORANJEBOOM-ROTTER DAM 6118 VOOR DINSDAG, 23 AUGUSTUS. Hilversum (1050 M.) 12.00: Politie bericht. 12.35—2.00: Lunchmu2iek door het l'rianontrio. S. Sjouwerman, viool. J. de Jong, cello. H. Ryff, piano. 6.00 8.00: Concert door het A.N.R.O.-orkest. Lea Zweers, sopraan. Egb. Veen, a. d. vleu gel. 10.15: Persber. 8.10: R.-K. Radio avond. Het K.R.O. symphonie-orkest o. i. v. Martin v. d. Ende. Spreker: Pater B. ten Have, C. S. S. R., leeraar moderator van de Philosophisohe-Apologetische Studie kring te Roozendaal en 's-Hertogenbosch. 1. a. Florentiner Marsch, Fueik; b. Ouver ture „Der Calif von Bagdad", Boieldieu. 2. Rede van Pater Ten Have, over: Gods dienst als bijzondere eisch van den modernen tjjd. 3. Heinzelmanohens Wachtparade (ka rakterstuk), Noach. 4. Quand 1,amour meurt (wals), Cremieui. 5. Ouverture „Alessandro Stradella", Flotow, 6. Ave Verum Corpus, Mozart. 7. Faust, Opera-fantasie le deel, Gounod. 8. Je veux mourir (melodie), Tosti 9. Ouverture „Titua", Mozart. 10. Alte Ka- meraden, Teiko. Daventry (1600 M.) en Londen (361 M.) 12.20—2.20: C. Windeatt's band en so listen (sopraan, bariton, geeyncop. piano). 3.20: Daventry-kwartet en solisten (so praan, liedjes met Grieksche trommel). 4.35: Orkestconcert. 5.20: Lezing: Cus tomers as shop assistants see them. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tjjds., weerb., nieuws. 7.05: Lichte muziek. 7.20: Lezing: Life in a French grammar Bchool. 7.35: De so nates van Beethoven. 7.60: Concert Orkest. C. Evelyn, sopraan. I. Walters, tenor. 9.20: Weerb., nieuws. 9.40: Lezing. Occupation tunes. 9.55: „Maria Stuart", tooneelstuk van John Drinkwater. 10.60 12.20: Dansmuziek. Parjjs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 -11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 6.055.55: Trioconcert (piano, viool, cello). 8.50: Concert Orkest en solisten. 10.50: Sluiten. Langenberg (469 M.)Miinster (242 M.), en Dortmund (283 M.) 1.30—2.50: Orkestconcert. 5.50—6.50: Orkestconcert 8.20: Philharmonisch concert, door bet Staatl. Kur-orkest Nordemey. 10.40: Sluiten. Königswusterhausen (1250 M.) 12,20 8.05: Lezingen en lessen. 9.20: Ka mermuziek. Mozart: Divertimento K. V. 563. Reger: Trio op. 77b. 10.50: Nieuwsber. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Dans muziek. 8.2010.20: Concert in den diei entuin van Antwerpen. Hamburg (395 M.) 4.35: „Der fried- lose Friedemann", een Bachnovelle. 6.20: Concert. 8.20: Concert door het mando line-orkest „Fahrende Musikanten von 1815". B. Jakschtat, zang. Daarna dansmuziek tot 11.10. SCHEVENINGENHAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep.) MAANDAG: 8155 u.: Pers-, handels- en financleele berichten 1.302 45; Beursnoteeringen 3 353.50: Landbouw, berichten. 6.306.57: Stenografieles 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf. beheersching etc. DINSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui- velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.523.57: Zuivelber. 5 305.35: Zui- velber. 7 u.: Duitsche les. WOENSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1212.05: Zui velber. 1.302.45- Beursnoteeringen. - 3 353.50: Landbouwber. 3.523 57: Zuivelber. 5 30—5 35: Zuivelber. 6 30 6.57: Boekhoudles 7 u.: Engelsche lbs. DONDERDAG: 815—5 u.: Pers-, han dels- en financieele ber. 1212 05; Zui velber. 1.302.45. Beursnoteeringen 3.523.57: Zuivelber. 5 305.35: Zui velber. 7 u.: Frahsehe les. VRIJDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zuivel ber. 1.302 46: Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.52357: Zuivelber. 5.30—5.35: Zuivelber. 6 30 6.56: Stenografieles 7 u.; Engelsche le3 KANTONGERECHT TE ALPHEN. Behandeld 100 zaien, waarvan 1 niet- openbare zaak. J. G. v. E., chauffeur te Hazerswoude, stond terecht dat hij als bestuurder van een autobus meerdere personen had ver voerd dan het aantal hetwelk op de bus vermeld stond. Beklaagde's verweer op de vorige zitting was. dat de personen wel in het voertuig aanwezig waren geweest, doch niet vervoerd waren. Toen hij nog aan het afrekenen was heeft de politie hen ge-, last zich te verwijderen. Verbalisant, thans hieromtrent gehoord, verklaarde echter, dat toen bekl. met de aulo kwam aanrijden, reeds meer dan 15 personen in de bus zaten, 't Was hem op gevallen, dat de auto zoo volgestopt was en hij kwam bij ingesteld onderzoek tot de ontdekking, dat er 4 personen meer dan 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6