No. 20686 MAANDAG 22 AUGUSTUS Anno 1927 STADSNIEUWS. BINNENLAND. Burgerlijke Stand v. Leiden. KERK- EN SCH00LN1EUWS. KUNST EN LETTEREN. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreclit. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. WINKELWEEK. De Commissie voor de te houden Win kelweek van 22 Sèptember tot 1 October is druk aan het werk voor de voorbereidende werkzaamheden en gezien de groote be langstelling van de zijde der winkeliers, belooft deze wel te zullen slagen. Om zoo veel mogelijk aan de geuite wenschen tege moet te komen is de volgende wijze van beoordeeling voor jury en publiek vast gesteld. Er zal slechts één vraag gesteld worden en wel deze: Welke zijn de mooiste en verkoopkrachtigste étalages? Het aantal zal worden vastgesteld naar verhouding van het aantal deelnemers en op elke 100 deelnemers zullen ongeveer 15 étalages bekroond worden. Zijn er dus 400 deelnemers dan luidt de vraag:- „Welke zijn de 60 mooiste étalages?" Deze wijze van beoordeeling is voor het publiek bui tengewoon gemakkelijk en voor de winke liers weer geheel nieuw, zoodat alle win keliers in alle branches hieraan kunnen deelnemen. Wij vertrouwen dan ook dat de aanmel dingen voor deelname bij den secretaris den heer Joh. Geijtenbeek zullen binnen stroomen en verwijzen tevens naar een annonce in dit blad waarin de sluitingster mijn voor inschrijving wordt vermeld. TUINCONCERT VAN „KUNST EN VRIENDSCHAP" EN „KREBUSTLIPO". In den tuin van Zomerlust hebben gister avond de vereenigingen, Mannenkoor „Kunst en Vriendschap" en de Mandoline club „Krebustlipo", begunstigd door wel zeer gunstig weer, het was juist een paar uur droog, een concert gegeven, dat een paar honderd belangstellenden heelt ge trokken. Men zat voornamelijk onder de veranda's en kon zoodoende genieten, van den zang van het Mannenkoor dat onder lei ding van zijn directeur den heer J. A. van Opijnen uit Den Haag zich alleryerdienste- lijkst heeft geweerd Vooral Zondagswijding van F. Abt waar mede het programma werd ingezet, kon on9 wel bevallen; en ook de uitvoering van C. A. Heinze's „Omhoog" mag bijna onbe rispelijk worden genoemd. Ook de overige zangnummers werden gevoelvol vertolkt en de geheele uitvoering van den zang ontlokte telkens een hartelijk en verdiend applaus. Niet minder succesvol was het optreden van het sterke mandoline-gezelschap „Kre bustlipo" dat onder leiding van den heer L. C Veerman een uitgebreid en met smaak gekozen programma eveneens tot volle tevredenheid van de toehoorders ten gehoore bracht. De muziek klonk, vooral wanneer er goed contact tusschen uilvoerenden en dirigent was, soms zeer fraai en vooral de uitvoering van L'Etoile du Bonheur, van Guiseppe Freuds dient geroemd. Maar ook de groote concert-fantasie Demone e Amgelo van Henry Bert, een fraaie, dank bare compositie, klonk heel goed. Het was een welgeslaagde muziekavond. REDDINGSDEMONSTRATIE. In het kanaal bij de Wilhelminabrug aan den Hooge Rijndijk heeft de Leidsche Red dingsbrigade (onderafdeeling der L. Z. G.) Zaterdagmiddag haar aangekondigde de monstratie gegeven. Ër waren een paar honderd kijkers aanwezig, die met belang stelling de verrichtingen der zwemmers hebben gevolgd. Jammer genoeg was het weer buitengewoon slecht en in den ge staag neerdreinenden regen waren de men- echen op den wal spoedig weinig minder nat dan die in het troebele water. Uiteraard leent de demonstratie zich natuurlijk niet tot een breedvoerige bespreking. Genoeg zij te zeggen dat het redden van drenkelingen en in verband daarmede: het gebruik van het reddipgsmateriaal op tallooze manieren werd aangetoond, met het doel het publiek beter op de hoogte te brengen en tevens propaganda te maken voor de Brigade. In het bijzonder is daarbij het nut geble ken van de reddingsklos. een instrument, dat gemakkelijk in de'n zak kan worden 'meegedragen en daarom uitermate practisch blijkt te zijn. Aan de demonstratie werd medegewerkt door leden van „De Zijl" en de L. Z. C., benevens door. brugwachters en deelnemers aan de reddingscursussen. Geslaagd is voor het Nijverheids examen acte Nj de heer P. Thijs, alhier. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Fransch L. O. mej. M. H. Vooys, alhier. Geslaagd is voor het examen Hoog- duitsch L.O de heer J. J- Siljée. alhier. Voor hel monteursexamen uitgaande van de Vereeniging tot Bevordering van Electrotechnisch Vakonderwijs in Neder land slaagden de heeren: B. Broers Jr., ,11. H. van Dijk, J. I Nouwens. K. J. F. Staf felen en G. J. Wagemans; allen leerlingen van den opleidingscursus der Vakavond school van volwassenen verbonden aan de Ambachtsschool, alhier. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur arri veerde hier het kinderzangkoor „De kleine Stem" van Vlaardingen. Het hoopt hier eenige dagen te blijven en van Leiden en omgeving te genieten. De kinderen een zestigtal werden afgehaald door de Leidsche „Kleine Stem" en door de plaatselijke afdeeling van de „Arbeiders Jeugd-Centrale". Bij het station werd de stoet geformeerd en met de mu ziek van „Nieuw Leven" voorop ging het ondanks den neerstroomenden regen in op tocht en in opgewekte stemming naar „Het Volksgebouw" op de Heerengracht. Door de goede zorgen van het bestimr van „De Kleine Stem" alhier vonden aaar de kin deren en hun geleiders spoedig de personen die zich geheel belangloos bereid verklaard hadden de komende dagen voor hun in kwartiering te zorgen. Voor heden staat een tocht naar Wasse naar op het programma, morgen wordt een boottocht gemaakt over de Kagerplassen en naar Noordwijk, terwijl Woensdag na een bezoek aan den speeltuin aan den Witte Singel naar Vlaardingen wordt terugge keerd. Van harte hopen wij. dat de kleinen zul len genieten en dat niet als Zaterdag het weer hen parten speelt. Zondag trokken de twee Duilsche Europa-reizigers uit Kiel, de heeren Feidgen en Beisz, die het voornemen hebben ge deeltelijk per vaartuig en gedeeltelijk per motorrijwiel te water en (e land Europa te bereizen door onze stad. Hun vaartuig met twee blauwe pijpen, een imitatie van Flelt- ner's Rotorschip, getrokken door de motor fiets trok met name aan het Noordeinde' veel aandacht. De afbeelding hunner boot ging goed van de hand. Volgens hun eigen verzekering hadden de reizigers reeds 6060 K.M. afgelegd en waren ze overal welwil lend ontvangen. De bekende wilg, die voor het stand beeld van Van der Werff staat en sinds ja ren de trots van vele Leidenaars is, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag ernstig geleden. Waarschijnlijk door den aanhou denden sterken regenval is de wilg zwaar beschadigd en verloor hij eenige zware tak ken uit de kroon. Er wordt ernstig gevreesd dat Moeder Natuur een vervaarlijken aanval op het le ven van de wilg heeft gedaan, doch de afd. Plantsoenen van Gemeentewerken zal niets nalaten om te pogen door een goede verzor- ging hem in het leven te houden. H. J. v. II. heeft bij de politie aangifte gedaan dat Zaterdag van zijn met een paard bespannen wagen een rijwiel is ontvreemd. In den afgeloopen nacht is N. v. D. door een ruit gevallen, tengevolge waarvan hij zich aan den rechterpols bloedend ver wondde. Dr. Mulder verleende v. D. de eerste ge neeskundige hulp en zond hem naar het Acad. Ziekenhuis ter verdere behandeling. Op de Heerengracht hebben Zaterdag twee IJscoventers ruzie gehad, waarbij de eerste J., zijn collega (of concurrent) N. met een flesch op het hoofd heeft geslagen. Na door den E. H. D. te zijn verbonden, kon N. naar zijn woning gaan. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 194 vol wassenen en 6 kinderen, in totaal 200 per- GEEN MOND- EN KLAUWZEER MEER IN NEDERLAND. Naar aanleiding van dit bericht, dat ge durende de week van 31 Juli tot 7 Aug. ].i., in Nederland geen gevallen van mond en klauwzeer zijn voorgekomen, merkt de Slagerscourant op, dat 't mond en klauw zeer sedert 1918 zonder tussehenpoozen in ons land heeft gewoed. Laat nu vooral niet weer gebeuren, wat ons in de laatste jaren overkomen is, scl.rgft het blad. Daartoe kunnen allen, slager zoowel als veehandelaar, medewer ken. Hoe dikwijls is het immers reeds ge beurd, dal er besmet vee op de markten aangevoerd was. Ondanks dat, heeft de Ned. Bond van Veehandelaren, wanneer er wegens het heerschen van mond- en klauw zeer een veemarkt gesloten werd, alles in het werk gesteld, om deze weer ópen te krijgen. Veestallen, markten en abattoirs werden meermalen de bronnen genoemd, waar de ziektekiemen ontstonden. Iemand, die het kan weten, zei ons, dat 60 pet. van de economische malaise, die de veehandel in de laatste jaren meemaakt, op rekening van 't mond- en klauwzeer geboekt moeten wor den. De vraag .rijst, of de overige 40 pet. niet te wijten zgn aan het feit, dat men steeds met ziek vee bleef reizen en trekken en zoo is het, het heeft de velen, die het goed met „het vak" meenen, altijd ge hinderd, dat men het zieke vee niet thuis liet. En toch..... van heinde en ver ging men er mede op stap. De gezonde dieren uit de koppels werden verkocht, met het droevig gevolg, dat ook deze ziek werden. Het feit, dat Nederland momenteel ziekte- vrij is, heeft al reeds invloed op onzen export. Er is al wat meer handel op het buitenland. En wat zal men er in Engeland wel van zeggen, dat er in Nederland thans geen enkel ziekte-geval is? Laten wjj hopen, dat het zoo zal blijven. DE BOLLENVEILINGEN. Men meldt uit Haarlem aan de „Msb.*: Het loopt met de veilingen buiten ver wachting goed. Enkele jaren geleden waren het de Westlandsche tuinders, die vast hielden aan de veiling wat betreft hun boll en verkoop, doch in de bollenstreek zelve wilde men er niet van weten, totdat Hobaho doorzette en er naast het H. B. G. kwam en te Lisse de droge plantgoedveilingen hoe langer hoe meer omzette in veilingen van leverbare bollen. De Coop. Haarlemscüe Bloembollenveiling, zeer bescheiden aange vangen in de zaal in de Smedestraat, is nu al voor de derde maal verhuisd naar een grocter gebouw. Dit alles wijst er op, dat de veilingen zich beginnen in te burgeren. Waar het goed komt, daar komen ook de kooplui. De veiling „Het H. B. G." te Lisse heeft dat in de laatste dagen ook ondervonden, want de nieuw-gebouvvde berg- lcods stond vol met manden en zakken lever bare bollen. Ook de opbrengsten worden hooger, want was de hoogste veiling het vorige jaar per dag 64.000 gulden, j.l. Vrijdag was de opbrengst van een dag veiling 611.000 gulden. Daaruit bljjkt dus, dat de kweekers hun belang zien in het zenden van hun goed naar de veilingen. Er wordt wel eens opgezien, schrijft het „Kweokersblad" tegen de kosten, verbonden aan het veilen, maar dan ziet men over het hoofd den beteren prijs, die er be dongen wordt, het mindere risico, dat men heeft met betrekking tot de uitstaande be dragen en het minder terugontvangen van kleine of kanterige bollen. De koopers be- kpen, het goed op de veiling, het wordt aangemerkt naar de kwaliteit en als de waar onder in de mand is als boven, dan heeft men geen last van retourzendingen. De groei van het veilingwezen, die zich uit in de veiling „Het H. B. G." is niet kunst matig, maar heeft een natuurlijk verloop. Kooper en verkooper weten elkaar daar te vinden. Ze hebben elkaar noodig. DE EXPORT VAN HYACINTHEN. De export van hyacinthen is in vollen gang. De kwaliteit van de bellen is goed. Er is minder geelziek dan verleden jaar. Evenwel wordt nauwlettend toegezien op den gezondheidstoestand van de verhandelde hyacinthenbollen. DE NEDERLANE3CHE VLIEGERS IN ZWITSERLAND. Naar de „Tel." meldt is Zaterdag in Zwit serland de wedvlucht gehouden om den „Coupe F.chard". De vlucht bestond uit drie trajecten en wel van Dübendorf naar Thun, van Thun naar Bellinzona en van Bellinzona naar Dübendorf. in totaal een afstand van 367 K.M. Aan den strijd werd deelgenomen door Nederlanders, Italianen, Joegoslaven, Po len, Zweden, Cechen, Franschen en Zwit sers. Van den aanvang af was de vlucht een duel tusschen den Nederlandschen eersle- luilenanl Schott en den Pool Cichoikivoor welken laatste de Zwitsersche kapitein Burckhard op zijn beurt een gevaarlijk con current was. Maar de Nederlander behield zijn voorsprong tot hel einde en kon na een totale vlucht van 101 min. 8.4 sec. als snel ste het eindpunt bereiken. De Pool had on geveer 4 min. meer noodig en de Zwitser, die als lerde eindigde, circa 9 min. Vierde werd de Cechische militaire vlieger Sna- 9e! in 111 min. 22 sec., vijfde de Italiaan Baldi. Het resultaat was door niemand verwacht en levert een schitterende getuigenis op voor de uitnemende vliegkunst van den Ne derlander, die ook des middags door "voor treffelijke vliegdemonslraties uitblonk. De machine van den winnaar was een 450 P.K. Fokker, de tweede een 450 P.K. Spad, de derde een 450 P.K Fokker, de vier de een 300 P.K. Hispano-Suissa-Letlow S. 20, de vijfde een 500 P.K. Fiat A. 20. GEHUWDE WACHTGELDERS BIJ DE NED. SPOORWEGEN BIJ HERPLAATSING IN T GEDRANG. Bij de weder-aanstelling van wachtgel ders bij de Nederl. Spoorwegen is gebleken, dat voor sommigen hunner art. 118 R.O.V. 1926, een tegenvaller blijkt te zijn, n.l voor hen, die nu hun op-wachtgeld-stelling in 't huwelijk zijn getreden. Indien met de weder-aanstelling gepaard gaat een ver plaatsing, ontvangen deze verplaatsten slechts de verhuiskostenvergoeding als voor de ongehuwden geldt. Immers genoemd art. 118 zegt. dat de in art 48 bedoelde vergoe ding wordt toegekend, waarop betrokkene bij verplaatsing ten tijde van het ontsla? (dus voor de op-wachtgeld-stelling) aan spraak gehad zou hebben. Met de wel in de hand is tegen deze be paling niets in te brengen, al is zij tegen over de betrokkenen onbillijk. Door den Cenlralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel is daarom aan de direc tie der Ned. Spoorwegen verzocht deze be paling te willen intrekken. EEN OOSTENRIJKSCHE GROEP OP DE JAARBEURS TE UTRECHT. De Oostenrijkse he Industrie heeft zich voor de eerste maal in. belangrijke mate voor dei Nedlerlandsche Jaarbeurs geinteresseerd en zal op de aanslaande Najaarsbeurs (Sep tember) met een belangrijke inzending ver tegenwoordigd zijn. Als één aaneengesloten groep zullen 35 firma's uit Weenen, Salz burg en Graz een Oo9tenrijksche afdeeling vormen, welke op de vierde verdieping van het Jaarsbeursgebouw een geheelen vleugel zal innemen. De vornaamsle artikelen, welke door deze firma's ter markt gebracht zullen worden, zijn: confectie- en textiel- goedeTen, boniwaren, tapijten, wasfiguren, radio-artikel en, telefoonapparaten, leder waren, kunstvoorwerpen, koffers, kantoor- benoodigdheden, bronzen beelden enz. De Landesregierung, de Oeslerr. Bundes- ba'hnen. de Fremdenverkehrscommission der Bundeslander Wien und Nieder-Oesler- reich'en de Ausenhandelsdienst der Ooesler- reichisen Handelskammern zullen met eigen stands in deze groep officieel vertegenwoor digd zijn. UIT DE METAALINDUSTRIE. Zaterdag werd ten stadhuize te Deventer een conferentie gehouden door den Rjjka- bemiddelaar, den heer Van IJsselsteijn, be legd, teneinde partgen in de staking van de Overijselsche Ijzergieterij en Machinefabriek te hoorer. en zoo mogelijk tot elkaar te brengen. Ter conferentie waren aanwezig twee leden der directie en de secretaris van de R.-K. Werkgeversvereenigihg, ander zijds vertegenwoordigers van den R.-K. en den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. Overeenstemming werd niet bereikt, daar de directie verklaarde, in geen voorstel tot loonsverbooging te kunnen treden, vanwege de buitenlandsche concurrentie, waarmee zij rekening moest houden. De rijksbemiddelaar verklaarde zich intusschen bereid, zjjn aan dacht op de zaak gevestigd te houden voor geval er een nieuw gezichtspunt mocht wor den geopend. ONDERTROUWD: W. F. Stafleu, jm., 29 j. en W. F. Bos man, jd„ 25 j„ J. H. Post Uiterweer, jm., 35 j. en A. C. M. G. v. Hofwegen, jd., 29 j. J. J. Staats, jm., 33 j. en C. M. A. Kohlbeek. jd., 31 j. C Star- kenburg, jm.. 26 j. en M. Prins. jd.25 j. A. J. F. v. Huijgevoort, gesch -18 j. en P. Coenen. gesch., 52 j. H II v Egmond, jm. 24 j. en W. v. Dijk, jd.. 23 j. - II. J. Ver hoogt. jm., 22 j. en E. M. Chrispijn, jd., 21 j. C. v. d. Kamp, jm., 25 j. en C. Booms, jd., 26 j. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te 's-GrevelduinCapelle F. van Asch, te Den Ham. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Meliskerke: E. Beake- ma, te Niawier en Metslawier. VEREENIGD TCONEEL. Het gezelschap van het Vereenigd Tooneel directie Verkade en VeTbeek, is voor het a.s. seizoen als volgt samengesteld: Hetty Beck, Vera Bondam, Mies Elout, Marie Faassen, Willy Haak, Sara Heyblom. Mieke Hildesheim. Minny ten Hove. Gusla Chris pijnMulder. Nell Knoop. Louise Kooiman Else Mauhs. Polly Obdam, Betsy Ranucci Beekman, Nel Slants, Dora Wallant, J. Car- pentier Ailing J. C. Boogaard Phil, la Cha- pelle, Albert van Dalsum, Frits van Dijk. Ilenri Eerens, Dom. de Gruyler, Paul Huf, Willem Hunsche, Joh. Kaart jr.. Kommer Kleyn, Jan Lamers. Cee9 Laseur. Hans van Meerten, G Pilger, Dirk Verbeek, Eduard Verkade. Lucas Wensing. Regisseurs Eduard Verkade, Betsy Ra nucciBeekman en Albert van Dalsum. Nieuwe leden zijn Gusta ChrispijnMul der, Mie'ke Hildesheim, Mies Elout, Joh. Kaart jr. en J. C. Boogaard. WEEKBLADEN. „De Wereldpostbevat een fraai kijkje in de Bart el jorisst raat te Haarlem, gezien vanaf de Groote Markt; verder actueele foto's. In „De Groene Amsterdammer" schrijft prof. dr. G W. Kernkamp over „Wantrou wen als basis der politiek," Joh. Braaken- siek steekt den draak met de mislukking der Duitscbe Oceaanvluchten. „De Haagsche Post" bevat artikelen over ..Hout -of Benzine", over Australië en de Immigratie, over Liefde en Leed in den Baroktijd, enz. In „De Vrijdagavond" schrijft U. S. van Zuiden over Abel Pann, I. L. Seeligmann schrijft over Profetie en Profeten in Israël, „Het Leven" verscheen met een Bad- nummer. BINNENLAND. Gunstige resultaten voor de bloembollen- veilingen (Binnenland, le Blad). Een succes der Nederlandsche vliegersin Zwitserland (Binnenland, le Blad). Ernstig ongelnk met een K.L.M.-vliegtuig (Gemengd, 2e Blad en Laatste Ber., le BI.) Frankrijk wint den lawntenniswedstrijd tegen Nederland met 100 (Sport, 2e Blad). De roeiwedstrijden om de Europeesche kampioenschappen; geen Nederlandsche successen (Sport, 2e Blad). De „Toer door Nederland" door Rudolf Wolke gewonnen (Sport, 2e Blad). Leidsche athletieksuccessen te Rotterdam (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. Sacco en Vanzetti's lot schijnt bezegeld. Even na '12 nur hedennacht de executie. (Builenl. en Tel. le Blad). De vermiste Amerik. vliegers zijn waar schijnlijk omgekomen. Ook een redder in nood (Buitenl., 2e Blad). Een samenzwering in Griekenland ont dekt (Buitenl., le Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. Het onderzoek naar oorlogswandaden. Inzake de vorming eener BelgischDuit sche commissie ter onderzoeking van de kwesties der neutraliteit van België, den franctireursoorlog en de deportaties, ver luidt, dat eeD internationale commissie nau. welijks tot stand kan komen. Waarschijnlijk zal er behalve d;e Duitscbe en Belgische gedelegeerden slechts een onderdaan van een neutralen staat als voor zitter optreden Ook de deelneming van juridische deskundigen wordt overwogen. DUITSCHLAND. Weer een „Karlsruhe". Te Kiel is in tegenwoordigheid van tal rijke officieele personen o.a. Gessier, ae rijksminister van verdediging en admiraal Zenker, de chef van de marinestaf, de nieuwe kruiser „Karlsruhe" van stapel ge- loopen. Dit is het derde nieuwe Duitsche oorlogsschip na de „Emden" en de „Kö- nigsberg." Het is overigens ook de derde Duitsche kruiser die don naam „Karls ruhe" draagt. Het eerste schip van dien naam is bij de West-Indische eilanden door een ontploffing verongelukt, waarbij de commandant en 261 officieren en man schappen om het leven kwamen. De tweede „Karlsruhe" is door de eigen bemanning bij Scapa Flow tot zinken gebracht. ITALIË. Tegen de emigratie. Op 1 September treden nieuwe beper kende bepalingen op de emigratie in wer king, waarvan blijkens een officieuze nota het deel is, de beweging tot denationalisa- t»ie van Italiaansche emigranten, die in den vreemde aan dt-n gang is tegen te gaan en zooveel mogelijk Italiaansche arbeiders binnen de grenzen te houden, ondanks do voortdurende toeneming der bevolking. ROEMENIE. Spionnage in Bessarabië. Naar uit Boekarest wordt gemeld, heeft men in Bessarabië een wijdvertakte Rus sische spionnage-organisatie ontdekt. Er zijn 59 personen in hechtenis genomen. GRIEKENLAND. Samenzwering ontdekt. Een samenzwering van een aantal volge lingen van generaal Pangalos, den in ge vangenschap zittenden ex dictator, is tijdig onderdrukt De beweging stond onder lei ding van majoor Panagopoelos, voormalig adjudant van Pangalos. en een dertigtal andere Pangahsten. Alle samenzweerders zijn gearresteerd. Gebleken is dat de samenzwering ten doel had de huidige regeering omver te werpen en Pangalos wederom aan het be wind te brengen Zij was echter vrij slecht georganiseerd en de autoriteiten hadden er spoedig de lucht van gekregen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1