RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. tie dikwijls beter in staat zijn adviezen aan de aangesloten fabrieken te verstrekken dan de zuivelconsulent. Deze dient daar mede dan ook rekening te houden, en geen adviezen te verstrekken, zonder met den be- treffenden bond overleg te hebben gepleegd. Tegelijk wordt daarmede dan bereikt, dat er overeenstemming bestaat in beider adviezen. Deze wijze van handelen komt bovendien den goeden verhoudingen onderling ten goede. Gebleken is, dat de zuivelconsulen- ten niet 9teeds het noodig gewenschte over leg plegen. De F. N. Z. acht het dan ook noodig, dat deze zaak onder oogen wordt gezien. De taak der Rijkszuivelcon6uienten heeft in verschillende provincies in verband met den groei der coöperatieve zuivelorganisatie een belangrijke wijziging ondergaan en niet alle functionarissen hebben zich daarbij vol doende weten aan te passen, waardoor het le betwijfelen valt of in deze gevallen het geld, ,voor deze diensten besteed, wel zoodanig .wordt aangewend, dat hiervan het meeste nut te verwachten is. Vast staat in elk geval, dat de belanghebbenden in enkele provin cies bezwaar hebben tegen den tegenwoor- .digen gang van zaken. De F. N. Z. verzoekt daarom den minister te willen doen nagaan, in welke richting de dienst der Rijkszuivelconsulenten zou zijn te wijzigen om zich weer geheel te. doen aan passen bij den huidigen trap van ontwikke ling, welke de coöperatieve zuivelorganisa tie bereikt heeft en om te voorkomen, dat deze dienst in sommige gevallen tegen in plaats van vóór het belang dezer organisatie werkt. Het zal hiertoe naar de meening van de f, N. Z. noodig zijn, dat le. de instructie der Rijkszuivelconsulen ten wordt herzien; 2e. het toezicht op dezen dienst in de ver schillende provincies op andere wijze wordt geregeld; 3e. wordt nagegaan of de voor dezen dienst bestemde bedragen in alle gevallen op de meest nuttige wijze worden besteed. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De landbouwer A. v. d. M. uit Voor schoten had zich te verantwoorden omdat hij den controleur van den Raad van Arbeid onheusch had bejegend, hun van het erf van zijn boeiderij had gejaagd en aldus de uitoefening van zijn ambtelijke plichten had belet. Veidaohte bood den Kantonrechter e'en schriftelijk verweer aan, dat deze voor aas en waaraan wij o.a. het volgende ontlee- nen: V. d. M. was van meening dat de contro leur die naar de juffrouw had gevraagd, een man van onzede'lijke eigenschappen zou zijn en hij verzocht den Kantonrechter hem te willen ontslaan. Hij (v. d. M.) had aan den agent van den R. v. A. beloofd alle inlich tingen te zullen verstrekken en met den controleur had verd. dus niets te maken. Het O.M. weer er in zijn requisitoir op, dat men hier te doen had met een geval van opzettelijke tegenwerking en zeide dat v. d. R. moet leeren de wet te gehoorzamen. Mr. V09 vroeg daarom zijn veroorde'eling tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Tegen v. d. M.'s neef J. van Sch., even eens uit Voorschoten die zich tegen denzelf den controleur had misdragen vroe'g het O.M. twee boeten van f 10, subs, tweemaal 10 dagen hechtenis. Terecht stond de chauffeur J. B. uit Den Haag, die nabij Sassenheim met zijn auto niet naar rechts had uitgeweken voor een autobus. Gehoord werden hij de behan deling van deze zaak vier getuigendrie die nuchter waren geweest toen de aanrij ding gebeurde en een vierde die „iels ge dronken" had. Het O.M. nam verdachte's schuld aan en vroeg zijn veroordeeling tot f 25 boete of 10 dagen. Tegen D. werd we'gens het veroorzaken van een aanrijding te Voorschoten na ver hoor van getuigen, veroordeeling gevraagd tot f 10 boete of 10 dagen. Wegens een burenruzie vroeg het O.M. verde'r G. N.'s veroordeeling tot een boete van f 10 of 10 dagen. J. J. v. V. uit Hazerswoude 9lond te recht omdat hij 'n bakkerskarretje had aan gereden bij het oprijden van de Wilhelmi- nabrug alhier. Ook in deze zaak werden drie getuigen gehoord. Een vierde gedagvaarde getuige was wegens ziekte niet verschenen. Het O.M. requireerende, nam als verzach tende omstandigheid aan dat verd. de door de aanrijding veroorzaakte schade had ver goed en vroeg zijn veroordeel ing tot f 5 boete of 5 dagen. Tegen den chauffeur J. O. uit Leiden vroeg het O.M. rekening houdende met het verweer van den verdachte, omdat hij een auto vijf-en-twintig meter uit een garage den openbaren weg op had gereden zonder dat deze voorzien was van een nummer plaat en zonder dat de chauffeur een rijbe wijs bij zich had. twee boe'ten van f 2. J. D. ging heen na van den Kantonrechter de hoopvolle mededeeling te hebben ontvangen dat deze nog meer rekening zou houden met verdachte's verwe<er. Nog vroeg het O. M. tegen M. A. Uit Katwijk zeven boete's van f 2 wegens zeven overtredingen van de bepaling der Arbeids wet. De handelsreiziger M. S. tel Leiden, wiens garage niet was ingericht, beveiligd tegen brand, overeenkomstig het bij de door B. en W. verleende vergunning bepaalde, hoorde- f 5 boete of 5 dagen tegen zich Vragen. P. N. uit Leiden had zich te verant woorden wegens een ondeugendheid van zijn hondje Het beestje aldus „verdachte" had zijn muilband en korf met zijn pootje „zelf" afgerukt. P. N. zal de ondeugendheid van de* hond wellicht met fl boete moeten betalen! Uitspraak in. deze zaken over 14 dagen. In het vonnis van den Leidsehen Kan tonrechter, dat wij gisteren afdrukten, zijn eenige onjuistheden geslopen, waardoor den zin van het vonnis verkeerd kan worden gelezen. Wij geven daarom hieronder eenige alineas, zooals die woordelijk in het von nis staan vermeld. Zij luiden: Overwegende, dat blijkens de inleidende dagvaarding de Ambtenaar van het O. M. bij dit Kantongerecht den verdachte heeft doen oproepen om te verschijnen ter open bare terechtzitting van dit Kantongerecht van 3 Augustus 1927, des namiddags te twee uur, om terecht te staan ter zake dat (en niet, dat hij heeft geple?gd. Red.) te Leiden op 13 Juli 1927, 's voormiddags om streeks 9.35 uur in ieder geval vóór 30 uur 's morgens den broodbezorger G. J., in dienst van de firrna Koole, Nicola en Co. aan het Lovendaal, waarvan verdachte het hoofd of de bestuurder is, in die onderneming brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag was gebakken of opgewarmd aan iemand, wonende in de Heerenstraat, heeft afgeleverd en verdachte niet de noodige maatregelen heeft genomen noch het rede lijkerwijze te vorderen toezicht heeft ge houden, om de naleving te verzekeren van het vervoerverbod van versch brood vóór 10 uur 's morgens, voor welker naleving hij verplicht is te zorgen; Overwegende, dat uit het voormelde, bij dagvaarding gestelde niet is te lezen, ter zake waarvan de verdachte zich heeft te verantwoorden, dat toch in de dagvaarding niet is vermeld, waarom verdachte aan sprakelijk wordt gesteld voor het afleveren van het bij dagvaarding vermeld brood door den broodbezorger J. en evenmin daarin is vermeld, dat iemand, voor wien verdachte aansprakelijk was, op een ver boden tijd versch brood heeft vervoerd, zijnde bij geen op 13 Juli 1927 geldende wet of wettelijke verordening Verboden en strafbaar gesteld het vervoeren van versch brood vóór 10 uur 's morgens; Overwegende, dat mitsdien nog daarge laten dat de onderwerpelijke dagvaarding voor den rechter niet geeft een voldoenden grondslag om het onderzoek ter terecht zitting deze op vorengemelde gronden moet worden nietig verklaard. ALPHEN. Raadsagenda. De agenda voor de vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 22 Aug. a.s., des namiddags te halfzeven, luidt als vol/gt: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemd verklaarde raadsleden F. L, van Muiswinkel en Th. Cocx. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de salarissen en loonen van ambtena ren en werklieden in dienst der gemeente in verband met het in de vorige vergadering genomen besluit tot verhooging. 3. Idem tot wijziging van de verordening inzake het verhaal van pensioensbijdragen van de gemeente-ambtenaren. 4. Idem tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bouw van een bijzondere school in de nabijheid der Goeman Borge- siusstraat. 6. Idem tot aankoop van een perceeltje grond aan den Bloem weg van N. van Sta veren ten behoeve van den bouw van een hoogspanningsruimte aldaar. 6. Idem tot het aangaan van een overeen komst met J. Roest alhier, tot vestiging van het recht van opstal op zijn grond in ver band met het leggen van electriciteils- kabels 7. Idem tot het beschikbaar stellen van een crediet voor dex elecirificatie van de straatverlichting in den Gnephoek en Lage Waard. 8. Idem om hun machtiging te verleenen tot het stellen van een garantie ten behoeve van de vestiging van een publiek telefoon station in de Ridderbuurt. 9. Vaststelling van staten van oninbare posten. 10. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een tijdelijke onderwijzeres, belast met het onderwijs in de nuttige handwerken aan de openbare school voor U. ,L. O. aan den Oudshoornscheweg. De Ridderbuurt krijgt een publiek telefoonstation. De heer den Hertog had de wensöhelijkheid en de mogelijkheid daar van in een van de raadsvergadering in het begin van het jaar besproken. B. en W. ge voelden daar ook wel wat voor en het resul taat van hun bemoeiingen daaromtrent is dat in het perceel van den bloemist J. van Deuren, Ridderbuurt no. 9 een publiek tele foonstation gevestigd zal worden. De ge meente moet hiervoor wel een verbintenis aangaan, doch deze zal haar niet veel kos ten. Indien n.l. de opbrengst van de gpsprek- ken minder is dan f 63 per jaar zal het ver schil aangezuiverd moeten worden. Dat loopt dus nog wel los. Bij de scheepswerf „de Vooruitgang" sloeg een schuit waarin 10 personen werden overgezet door den golfslag van een voorbij varenden boot om. Alle tien geraakten te water, waarvan er enkelen konden zwem men. De anderen konden worden gered. Onze plaatsgenoot de heer J. W. Hoor- nenborg slaagde aan de landbouwhooge- school te Wageningen voor het examen landbouwkunde. LEIDERDORP. Bij de gehouden inschrijving voor het ophalen van aseh en vuilnis in de gemeen te, was een tweetal biljetten ingeleverd. Door J. de Lange voor f 675 en door W. Blom, voor f 449. De gunning is aangehou den. LEIMUIDEN. Tot onderwijzeres aan de R.-K. school is benoemd mej. A. C. Gonijn, te Uithoorn. Het R.-K. schoolbestuur is er toe over gegaan een onderwijzeres aan te stellen boven het wettelijk maximum, waarvoor vergoeding gegeven wordt door den Staat. Het schoolbestuur zal dus deze leerkracht uit eigen ka9 salariëeren. NIEUWE-WETERING. De brug over de ringvaart te Nieuwe- Wetering is. wederom aangevaren en wel door de Stoomboot-Maatschappij Varenkamp nit Den Haag. De schade was evenwel gering; een tweetal planken van het boven dek zijn gespleten. De maatschappij zegde betaling der schade too. WADDINXVEEN. Dinsdagmiddag is een 7-jarig kind van den arbeider M. op het Jaagpad alhier te water geraakt en verdronken. WOUBRUGGE. Onder zeer veel belangstelling vierden onze geachte ingezetenen, de heer J. W. de Bruijn en echtgenoote, omringd door hun kinderen en kleinkinderen, hun 50-ja- rige eohtvereeniging. In den loop van den dag bracht het hoofd van de gemeente, de heer Baumann, hun een bezoek en des avonds bracht ons muziekgezelschap een serenade ter eere van het bruidspaar. Een rustigen levensavond zij hun t-oege- wenscht. Mocht de oude heer Kempenaar, rus tend landbouwer alhier, het vorige jaar het genoegen hebben zijn kinderen in Ame rika een bezoek te brengen, thans een jaar later, op 76-jari/gen leeftijd heeft hij een reisje gemaakt naar zijn kinde?'en te Gro ningen. Het was daarbij zijn voornemen om per rijwiel van Appingedam naar hier terug te keereD. Zijn voornemen heeft hij ten uitvoer gebracht, doch door weers verandering moest hij te Utrecht een treintje nemen. Hij heeft vier dagen gere den en gemiddeld 80 K.M. per dag per rijwiel afgelegd. Hij vertelde ons dat hij matig had gereden en dat hij zich des avonds na een half uurtje rust weer geheel frisch gevoelde. Zou de oude heer Kem penaar het Kampioenschap van Nederland hebben Wij meenen van wel. AALSMEER. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O, L. school. Weteringstraat, is in de plaats van mej. A. Kemp, aan wie tot 15 Sept. a.s. ziekteverlof is verleend, benoemd mej. A. C. Eickelberg, op wachtgeld gesteld onderwijzeres te Hilversum. Het Chr. Mannenkoor (dir. de heer P. Hulsbos) behaalde op het zangconcours te Huizen in de vierde afdeeling een eersten prjjs met 306 punten. Heden en morgen maken de hoogste klassen der Chr. school (hoofd de heer Kommers) een tweedaagsch uilslapje naar Arnhem en omgeving. De bloemenkoopman de J. reed Woens dag in het Oosteinde tegen een andere auto, welke in de sloot terecht kwam. Door het omhalen van zijn stuur reed hij vervolgens tegen een wielrijder' op, wiens fiets totaal werd vernield. Persoonlijke ongevallen ble ven gelukkig achterwege. Een en ander moet worden toegeschreven aan zeer woest rijden, wat vooral onder bloemenkooplieden een gevaarlijke gewoonte is geworden. Woensdagavond werd dcor „Fanfare Uilerweg" een concert gegeven op het plein der O. L. school, aan de Rozenstraat. Mede door het prachtige zomerweer was een groot aantal personen opgekomen. HAARLEMMERMEER. Woensdagavond omstreeks acht uur is de burgemeester dezor gemeente, mr. A. Slob bij het z.g.n. „aanrijden" van een jong paard op den Nieuwenweg te Hoofd dorp bij het nemen van een bocht met den wagen omgekanteld. Dr. B., die direct aanwezig was om hulp te verleenen, consta teerde dat de burgemeester tengevolge van den val, een hersenschudding had bekomen. Mr. Slob heeft een vrij rustigen nacht doorgebracht Zijn toestand is naar om standigheden bevredigend^ Een knecht van den schilder M. te Hoofddorp, die werkzaamheden verrichtte in een dakgoot, had het ongeluk uit te glijden. Bevreesd als hij was voor een val, greep hij zich vast aan een der bij de wo ning gespannen electrische draden. Nadat hij eenige minuten in deze positie had ver keerd, kwam op zijn hulpgeroep een man toesnellen, die m het bezit was van een isoleertang en den draad doorknipte. De schilder klaagde over pijnen in de lede maten en had brandwonden aan zijn han den bekomen. Hij werd direct onder ge neeskundige behandeling gesteld. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. HILLEGOM. Uit een schuurtje van den heer J. G. aan den Loosterweg III zijn in den nacht 4 rijwielen gestolen; 1 van Cr. zelf, 1 van zijn vrouw en 2 van inwonenden. De politie is met het geval in kennis gesteld. De waranda van het Patronaatsgebouw is gesloopt. De weg is op dit smalle punt hij de tramremise er door verbeterd. De wa randa is al sinds jaren een sla-in-den-weg geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Waar de prijs der bloemkool 1.1. Maan dag was voor 1ste kwaliteit lot f 24.10 is het wel vermeldenswaard dat deze Woensdag, dus 2 dagne later, liep tot f 48.90. Een der- gelijksi verhooging is in zoo'n kort tijdvak wel nimmer voorgekomen. NOORD WIJK. Raadsagenda. De agenda voor de openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Vrijdag 19 Aug. a.s., 's namiddags ten 2 ure, luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. a. Benoeming lid plaatselijke school commissie (vacature mej. Brunings); b. Ontslag en benoeming Waagmeester. 3. Aankoop grond aan den Heerenweg. 4. Bouwen darmwasscherij bij de nood- slachtplaats. 5. Vermindering omvang onderwijs open bare school te Noordwijk-Binnen 6 Mededeeling inzake Straatbelasting. 7. Invoering huurleidingen Electr. Bedr. 8. Verhooging zekerheidsstelling van den Gemeente-OntvaDger. 9. Rapport Raadscommissie inzake onder zoek Georganiseerd Overleg. 10. Adres van Den Puttelaar om toelago uit de gemeento-kan voor gegeven lesuren. 11. Goedkeuring rekening Weeshuis 1926. Door B. en W. zullen voor de benoeming van een lid op de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs te Noordwijk-Bin nen, in plaats van mej. M. C. Bruning, aan wie eervol ontslag werd verleend, worden voorgedragen: lo. R. Klunder, hoofd der openbare school te Noordwjjk aan Zee; 2o. mej. A. J. de Grave, onderwijzeres aldaar. Verder geven zij in overweging, aan G. B. van Dissel, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als waagmeester, in gaande 1 Sept. a.s. Ter voorziening in de daardoor ontstane vacature bieden zij een voordracht aan, be staande uit de heeren H. W. Koudijs, rijwiel hersteller, en J. Verburg, beambte in al- gemeenen dienst van de gemeente, beiden alhier woonachtig. Krachtens art. 195 der L.O.-wet 1920 kan de openbare school te Noordwijk-Binnen niet in haar tegenwoordigen toestand be- standigd blijven. Het leerplan der school, bestaande uit twee afdeelingen: afd. A (gewoon lager onderwijs) en afd. B (U.L.O.) zal zoodanig moeten gewijzigd worden, dat daaruit vervalt datgene, wat betrekkiug heeft op de afd. B (Fransche, Duitsche en Engelsche taal en wiskunde). In overeenstemming met Óen Inspecteur van het L. O. stellen B. en W. nu voor. deze vakken uit het leerplan te schrappen. Deze vermindering wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Mei 1927. In de laatste raadsvergadering werd dooi den Raad in principe besloten over te gaan tot de invoering van huur-installaties voor do levering van electrischen stroom. Naar aanleiding daarvan is nu een regeling door B. en W. bij den Raad aanhangig gemaakt In de eerste plaats willen B. en W. Uet aanleggen beperkt houden tot peroeelen met een huurwaarde van f 260 per jaar of minder. Bovendien wenschen zij nimmer voor rneeT dan één perceel aan denzelfden per soon toebehoorend, een huurleiding vanwege de gemeente aan te leggen. Wordt deze - laatste beperking niet opgenomen, dan zou een huiseigenaar voor verschillende perceelon voor rekening der gemeente een huurleiding kunnen laten aanleggen, hetgeen hun college niet wenschelijk acht. NOORDWIJK-BINNEN. Gisteravond, omstreeks halfzeven, had op den hoek Voorstraat—Wilhelminastraat door het niet behoorlijk geven van verkeers- teeken, een aanrijding plaats tossonen een wielrikler en een wielrijdster. Het rijwiel van den wielrijder werd nogal ernstig be schadigd. Partijen zullen de schade onder ling regelen. De speldjes-verkoop, door eenige meisjes ten bate van „Herwonnen Levens kracht" gehouden, heeft f155 opgebracht; dit gevoegd bij de opbrengst der collecte van het fanfarecorps „Excelsior'', eemge weken geleden, welke f 121 opbracht, is voorwaar een mooi succes voor dit nuttige doel. OEGSTGEEST. Door het bestuur van de Oranje-ver- eemging is gisteravond een zilveren lauwer krans en door dr. Timmermans een zilveren lauwertak geschonken voor de a.s. winkel week. De R.-K. Boerenleenbank deed toezegging voor een medaille. VOORHOUT. Blijkens een ingekomen bericht van de directie der Ned. Spoorwegen, zijn in de gewijzigde dienstregeling van 2 October a.s. de bestaande treinen met slechts kleine wij zigingen overgenomen, met uitzondering van den laatsten trein, die op verzoek onge veer één uur later is gesteld en te 23.05 van Den Haag en te 23.21 van Leiden zal vertrekken. In den voormiddag is het aantal treinen, tusschen Leiden en Noordwijkerhout met twee paar uitgebreid. De treinen uit de richting Leiden zullen te 8 37 en 10.32 en die naar Leiden, te 8,53 en 11.24 te Voor hout sloppen. VOORSCHOTEN. Voor het notarieel examen le gedeelte is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer L. Duymaer van Twist Nabij het Haagsche Schouw is gister morgen een wielrijder aangereden door een auto, doordat hij plotseling den straatweg overstak naar het rijwielpad en de verande ring van richting met aangaf. De chauffeur trachtte een aanrijding te voorkomen, het geen echter mislukte. Het rijwiel werd ge deeltelijk vernield. De wielrijder gaf toe schuldig te zijn. WARMOND. De verschillende concoursnummers, Dinsdagavond in de tent door Warmond's Fanfare ten gehoore gebracht, deed ons de hoop koesteren, dat de deelname aan het concours te De Meeren een succes zou wor den. Het succes daar behaald overtrof echter nog onze verwachtingen. Met een eersten prijs in de eerste afdee ling trok ons korps huiswaarts. Een mooie overwinning voor deze nog jonge vereemging. Nader bericht men ons, dat buiten den reeds gemelden lsten prijs in de le afdeeling door Warmond's Fanfare behaald werd een eerste prijs in den marschwedstrijd en het hoogst aantal punten in den eere-wedstrijd, resp. met 303, 16 en 22V1 punten. Een groote teleurstelling was het voor velen, dat de laatste trein voor Warmond niet gehaald kon worden, daar honderden zich aan hei station bevonden om War mond's Fanfare en zijn eminenten directeur, den heer Bolderdijk met dit fraai succes te huldigen, ZOETERWOUDB. Gemeenteraad. Een geldleening ten be- hoeve van de nienwe Vrouwen brug. Meer opcenten op de personeele belasting en de grondbelasting. De vergoe ding der schoolbesturen. Afscheid van de heeren De Boer, v. d. Kiogt en Onderwater. Afwezig de heeren Jac. van Leeuwen Adzn. en G. van Leeuwen. Voorzitter de burgemeester, die de vergadering opent, Hierna leest de secretaris de notulen voor, die onveranderd worden vastgesteld. Mededeeling geschiedt dan van diverse ingekomen stuUcen, die alle voor kennis geving worden aangenomen, waaronder Provinciaal Blad nr. 136 van dit jaar, hou dende den staat der bevolking; diverse mis sives van Ged. Stalen ter begeleiding van goedgekeurde raadsbesluiten; een missive van hetzelfde college waarbij wordt mede gedeeld dat de uitkeering ingevolge de Wet van '97 voor 1927 is bepaald op f 11726.287' een missive waarbij wordt medegedeeld dat voor 1927 de korten dezer gemeente als bijdrage voor den keuringsdienst van Wa ren te Leiden zijn bepaald op f 469.60 en dat over 1925 te veel is betaald f 20.-49 p voorts een schrijven, houdende de ont vangst van de verordening tot wijziging der algemeene politieverordening, die inmid dels is afgekondigd. Het verslag van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch over 1926 zal den leden ter inzage worden ge zonden Op een verzoek van P. Onderwater om ontheffing van het pachtcontract in zake grasverpachting in verband met den vernielden berm langs den Vrouwenweg, besluit de Raad hem een vierde van de pachtsom zijnde f5.62"/' kwijt te schelden, De rekening en verantwoording van de Ge zondheidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1926 wordl goedgekeurd met een batig saldo van f 741.24. Besloten wordt op de gemeente-hegrooting 1928 te ramen als bij drage in de kosten dier commissie f 65.50, Met betrekking tot de van Ged. Staten ont vangen ontwerp-regeling betreffende da jaarwedden van den burgemeester, secre taris en ontvanger, besluit de Raad aan ge noemd college te berichten dat dezerzijds daartegen geen bedenkingen bestaan, om dat de voorgestelde regeling geen verande ring in de jaarwedden brengt, doch louter van administratieven aard is. Voorts stel len B. en W. voor om met den heer Brou wer een dading aan te gaan inzake de kwestie van de Bruggestraat, aangezien uit de gevoerde correspondenties en gehouden conferenties met diens raadsman thans hun het voordeeligst lijkt de zaak aldus op te lossen. De onteigeningsaanvrage van het schuurtje wordt ingetrokken, terwijl de heer Brouwer tegen betaling van een bedrag van f 1500 afsland doet van bedoeld schuurtje, benevens op zich neemt om voor zijn reke ning te houwen en te onderhouden een muur, niet hooger dan de thans bestaands, en op een afstand van 1.50 M. van dien bestaanden muur, dienende deze dan voorlaan als scheidsmuur. Aangeboden wordt vervolgens het rapport van het veri ficatiebureau der Ver. van Ned. Gem. be treffende het waterleidingbedrijf, benevens de bedrijfsrekening over 1926, waaruit blijkt dot er een verlies is geleden van f 443.50'/', terwijl wordt voorgesteld om een bedrag van f 66.36 wegens watergelden over vroegere jaren oninbaar te verklaren. Mede wordt aangeboden de gemeente-reke ning over den dienst 1926, sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten op f 124.S77.787a; in uitgaven op f 110.961.707' en een batig saldo van f 13.916 08, en in den kapitaaldienst in ontvangsten op f 56224.51 en in uilgaven op f55.900.107' en een batig saldo van f324 307'. Besloten wordt beide rekeningen en het rapport in handen te stellen eener commissie, waar van lot leden benoemd worden de heeren Van Bennekom, de Graaf en Stadhouder. Het suppletoir kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 4 Vervolgens wordt besloten om met de Bank voor Ned. Gemeenten eene geldleening aan te gaan groot f 26000 tegen pari koers en te gen eene rente van 4 7/8 pet. 'sjaars, af to lossen in 40 jaren en wel de eerste 20 jaar 11095 en de volgende twintig jaren f205 'sjaars, terwijl de gemeente zich het recht voorbehoudt om na 5 jaar tot versterkte of tot vervroegde aflossing over te gaan. Uit deze leéning worden bestreden de kosten van de nieuwe Vrouwenbrug, gedeeltelijk, f8200; kosten Vrouwenweg f 13800; kosten Geerweg f 500 en kosten voor den aankoop en het plaatsen van nieuwe straatlantaarns aan den Hooge Rijndijk f 3500. Op een ver zoek van P. Uljee en W .van Diemen ta Hazerswoude om ontheffing van artikel 31 der Bouw- en Woningverordening, voor wat betreft het peil voor twee le bouwen wonin gen in het Legerak, besluit de Raad gunstig. Een verzoek van den Ned. R.K. Volksbond Zoeterwoude II, hetwelk bij den aanvang der vergadering Ier behandeling was aangehou den tot bij de behandeling van het nu vol gend punt komt thans ter sprake. Verzocht wordt door genoemden bond om het bouwen van arbeiderswoningen in deze gemeente te bevorderen, daar deze bouw nu bijna twee jaren stil staat, B. en W. verwijzen naar het terzake uitgebrachte advies, met betrekking tot een verzoek van J. de Lange te Leiden, waarbij deze vraagt om van de gemeente voor f 2050 een stuk bouwgrond bij de Rijnegommerstraat te kunnen koopen, met de verplichting om daarop binnen twee jaren 14 arbeiderswoningen te stichten, waarvan er 6 zullen voltooid zijn na 8 maanden van overdracht van den grond. Eveneens is er nog een verzoek van L. Belt, die slechts f 1800 biedt en in 2 jaar maar vier woningen wil bouwen. B. en W. zeggen in bedoeld praeadvies dat zij het voorstel van de Lange aannemelijk achten, mits deze eerst 6 wo ningen bouwt op de Zuidzijde van het ter rein, terwijl bij overschrijding van dien (er- mijn. of bij niet voltooiing van 14 woningen in twee jaar eene boete verbeurd zal wor den van f 1000. De heer Stadhouder kan zich met het voorstel wel vereenigen, doch wenscht er aan toegevoegd te zien dat er midden op het terrein overpad wordt gege ven van I1/» M. Na lange discussies wordt 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6