Dr. BOONACKER weerbericht. BUITENLAND. griekenland. china. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. V1SSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Adverfentiën. Maandag afwezig. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 763.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 13 Aug., medegedeeld door het Eon. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 765.6 te Toulouse en La Coruna. Laagste stand 752.4 te Santa. Ver wachting tot den avond van 14 Augustus Meest matige, tijdelijk afnemende, Weste lijke tot Zuid-Westelijken wind; aanvanke lijk gedeeltelijk bewolkt; later waarschijn lijk weer eenige regen; weinig verandering in temperatuur* LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. löi gr. C (60 gr. F.) 12 uur 's middags: 16 gr. C (61 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJE-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. té 4.11 uur. Hoogste stand des nam. te 4.27 uur. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te '4.'43 uur. Hoogste stand des nam. te 5.10 uur* WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk", 7 uur voorm. 20 gr. C. 12 uur 's midd.20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.19 gr. O. 12 uur 's midd.19 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 13 Aug.: 8.58 n.m. tot 6.12 v.m. Zondag 14 Aug.: 8.56 nam. tot 5.13 v.m. VERDUISTERING. Bij de politie aan het bureau BeTgsingcl te Rotterdam is aangifte gedaan, dat de beheerder van het incassobureau voor den handeldrijven den middenstand C. A. (J., aldaar, ten., nadeel© van den koopman E.., van den Noordsringel aldaar, een bedrag van f 400 heeft verduisterd. O. had zijn kantoor aan de Boompjes. Ongeveer een week geleden heeft hij zijn heele hebben en houden verkocht en is hij met de Noorderzon vertrokken. Behalve van den koopman K. moet hij ook nog van andere klanten geld mede genomen hebben. Een dezer dagen is het faillisse ment van O. uitgesproken. O., die zich ajtijd zeer voor reclaseee- ringswerk interesseerde, is nog steeds voortvluchtig. Op haast alle politiebureaus aldaar heeft men een appeltje met hem te schillen, want O. schijnt heei wat bedragen meege nomen te hebben. Deze bedragen varieeren van f 20 tot f 500. TRAM OP GOEDERENWAGENS GEL00PEN. Door een verkeerden wisselstand is gis termiddag de tram Zutphen—Emmerik op het station Zeddam op eenige goederen wagens geloopen. Door den hevigen schok ontspoorden eenige wagens. Een personen rijtuig helde stierk over, maar door het vastzitten aan de andere wagens sloeg het niet om. De passagiers in dit rijtuig wist men met eenige moeite te bevrijden. Een goederenwagen is geheel omgeslagen. Persoonlijke ongelukken zijn er niet ge beurd. De" dienst werd aanvankelijk met auto bussen voortgezet. De hoofdlijn was gister avond weer vrij. BRANDEN. Ten gevolge van hooibroei is brand ont slaan bij H. H. te Alkmaar. De brand sloeg over op het woonhuis, dat eveneens uit brandde. Huis en inboedel waren verzekerd. Voorts is de boerderij van N. A. Kemp aan den straatweg te Culemborg tengevolge van hooibroei afgebrand. Verzekering dekt j3e schade. Te Nieuw-Vosmeer brandde door onbe kende oorzaak het huis af, bewoond door de gezinnen F. en v. R. VERDRONKEN. Donderdagmiddag is te Wynjeterp (FrJ het vierjarig zoontje van den heer M. Aar- dema bij de ouderlijke woning verdronken. Te Amsterdam verdronk een 10-jarig knaapje, dat bij het spelen op balken, die in het water lagen, daaronder gleed. Donderdagmorgen ging de 21-jarige A. W. van O., assistent-onderwijzer aan de R. K. jongensschool te Lage-Zwaluwe, op het Ilof^ landsch Diep hengelen met een tweetal vrienden. Te ongeveer 10 uur begaf Van Os zich nabij den Sint Louispolder te water om te zw'emmen. Onmiddellijk zonk hij in de diepte. Pogingen dooT zijn vrienden gedaan om hem te redden waren vruchteloos. Na ec-n kwartier werd-hij uit het water gehaald. Dr. Dooremans kon slechts den dood consta teren. DCOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Gistermorgen kwam bij de Zuiderzeewer ken te Den Oever op Wieringen de electri- cien A. Breed uit Alkmaar in aanraking met den electrischen stroom. De man was on middellijk dood. MIJNONGELUK. Op de mijn Julia te Eygelshoven waren gistermorgen omstreeks 9 uur een drietal arbeiders van de fa. Meijer bezig met het drijven van een steengang, toen plotseling een achtergebleven dynamietpatroon ont plofte. Alle drie arbeiders, C. B. en J. v. G-, uit Eygelshoven, en de Duitsche ar beider P. uit Burdenberg, werden ernstig gewond boven gebracht. De beide eersten werden naar het ziekenhuis te Heerlen en de laatste naar het ziekenhuis te Kerk rad© vervoerd. BEKNELD GERAAKT. Gistermiddag is de kolentremmer van Gaston, wonende te Heer tijdens het lossen van kolen op het stations-emplacement tus- schen de buffers bekneld geraakt. Met- zware inwendige kneuzingen werd hij donr den G. G. D. naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Freule, sprak de oude baron B. 'die aan den leelijken kant der zeventig liep en tot over zijn ooren op jonkvrouw D., een schoonheid van 24 lentes, verliefd was freule, wil je mij de eer aan doen mijn weduwe te worden? DE ALGEMEENE TOESTAND. De Fransch-Duitsche econo- mische besprekingen De Tangerkwestie. De Fransch-Duitsche economische over eenkomst, waaromtrent de besprekingen voortduren, zal zich van vroegere regelin gen onderscheiden door omvang, aard en duur. Zij zou schier alles wat de beide lan den betreft omvatten, van Fransehen kant met name producten der zijde, katoen- en wolindustrie, van den landbouw en de metaalnijverheid en van Duitschen kant alle producten der machine-, electrische en chemische nijverheid. Het verdTag zou wor den gesloten op den grondslag van volko men wederkeerigheid der rechten en in zeer groole mate op den grondslag eener de faclo behandeling van meestbegunstigde nalie en zou eventueel langer dan een jaar kunnen duren. De Franscbe en Spaansche delegaties, die opdracht hebben, de mogelijkheid van een wijziging van het statuut yan Tanger te onderzoeken, bij welke wijziging reke ning moet worden gehouden met de be staande verdragen hebben haar werk zaamheden geschorst. Uit het communiqué, waarin ze deze ge beurtenis meedeelen, blijkt, dat er geen sprake is van een formeel afbreken der onderhandelingen, doch slechts van een uitstel lot October a.s. De Fransche bladen weten intusschen te melden, dat de onderhandelingen tot dusver weinig succes hebben gehad. De Fransche delegatie heeft herhaaldelijk reeds ver klaard, de eischen van generaal Primo de Rivera niet Ie kunnen inwilligen. Spanje heeft weliswaar van zijn oor spronkelijk verlangen, formeele annexatie van Tanger, afgezien. Maar feitelijk komt de nieuwe formuleering van zijn wensch op hetzelfde neer. Van Fransche zijde is daartegenover de onmogelijkheid beloogd van een bezetting van Tanger en omliggend gebied door Spaansche troepen alleen. De Fransche vertegenwoordigers wen- schen het tegenwoordig statuut van Tanger te handhaven, het practischer te maken en meer in overeenstemming met de belangen der betrokken mogendheden. ENGELAND. De opening van hel Iersche parlement. Gisteren is de Iersche Dail Eireann bij eengekomen. Wegens de verwachting, dat de toevoeging der 44 leden van De Valera's partij aan de oppositie, onmiddellijk een crisis veroorzaakt zou hebben, was de publieke tribune stamp vol, de vergadering liep echter af zonder incident. Cosgrave heeft een grootmoedige houding aangenomen tegenover zijn nieuwe tegen standers. In een interview zeide hjj: „Ik ben zeer tevreden, dat de afgevaardigden van Fianna Fail in de Dailkomen. Het is de gelukkigste gebeurtenis in de laatste 5 jaar." Redmond zeide, dat het besluit van De Valera en zijn partij, om den eed af te leggen, een reusachtige winst is voor de zaak der grondwettigheid. De nieuwe leden van de Dail namen plaats op de zetels waar gewoonlijk de arbeiders partij zit. De vier leiders, Cosgrave, De Valera, Johnson en Redmond, waren alten op hun plaatsen, toen de vergadering ge opend werd. In den loop van den morgen had de arbeidersleider Johnson in de wan delgangen van het Huis verscheidene malen besprekingen gehouden met De Valera en de andere leiders der republikeinsche partjj. Ook de ministers confereerden eenigen tijd met den leider van de Fianna Failgroep. Voor de Dail bijeenkwam legde president Cosgrave de volgende verklaring af: „De Staat is belangrijker dan eenige politieke partij en als men dat wel in het oog houdt zal men een grooter vaderlandsliefde be- toonen dan door haastig vooroordeel. De tijd brengt veranderingen met zich mee, deze zijn onveranderlijk. Laten wij er voor zor gen, cat die veranderingen het algemeen welzijn ten goede komen. De volksvergade ring is thans nagenoeg voltallig, en ik hoop en bid, dat het parlement het volk waardig moge vertegenwoordigen .en met Gods hulp de taak, het parlement opgelegd, waardig zal vervullen." De zitting is tot Dinsdag verdaagd. Dan dient Labour de motie van wantrou wen tegen Cosgrave int De crisis. De premier Zaimis heeft aan Kondoerio- (is het ontslag van het kabinet aange boden. Het schijnt nagenoeg zeker, dat Zaimis een nieuw kabinet zal vormen op denzelfden grondslag, met voorbijgaan van Tsaldaris en de tot zijn partij behoorende ministers, die hun ontslag hebben aange boden. De royalisten trekken zich terug. Het nieuwe kabinet zal zich de volgende week aan de Kamer voorstellen; getracht zal worden, om de stemmingen over de Vol- kenbondsleening te doen plaats hebben, alvorens de Volkenbond in September a.s. opnieuw bijeenkomt. Tsjang-kai-sjek'a nederlagen Tsjen afgetreden. Berichten uit Shanghai brengen een offi- cieele bevestiging van de dezer dagen ge publiceerde mededeeling omtrent Tsjang Kai Sjek's nederlaag. Tsjang's leger bevind zich thans op den terugtocht. Tot Tsjing-Kiang toe heeft het al zijn posities moeten ontruimen. Tsjang Kai Shek zou zelf gewond zijn. Soen Tsjoean Fang rukt thans, naar ver luidt, in de richting van Shanghai op. Tsjang Tekoeai, die onlangs van Han- kau te Kioekiang gekomen is. heeft den staat van beleg afgekondigd. Hij heeft 50 communisten doen arrestee ren, waarvan er 26 op zijn bevel gefusil leerd zijn. Eugène Sjen, de minister van buiten- landsche zaken van de regeering van Hankau is afgetreden, wegens een nieuw meeningsverschil met Tang Shin Tsjin, die thans het volkomen beheèr heeft over de legers van Hankau. De opvolger van Tsjen Is Koeningyoe. Deze is echter zoo impopulair, dat de be ambten van het ministerie hebben verklaard te zullen aftreden. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Te Parijs en te Dessau is alles gereed voor het vertrek naar Amerika. Alleen de weersomstandigheden zijn zeer ongun stig geworden. Boven de Oceaan heerschen krachtige stormen. Zoodra het weer opknapt zal men vertrekken. Het wordt een gedrang boven den Oceaan I De Junker-vliegtuigen hebben gisteren nog eenige proefvluchten gemaakt waarbij alles in orde bleek. Men wil de beide vliegtuigen nog een derde vliegtuig tot boven Croyden meegeven, dat sterk verlicht is en den weg moet wijzen in den nacht, want men wil 's avonds uit Duit9chjand wegvliegen, teneinde bij dag licht boven de gevaarlijke kust van New Foundland te zijn, zoodat men dan in den nacht boven New-York aankomt. In dit derde vliegtuig zullen de echlgenooten van den Amerikaanschen journalist Knicker bocker en vijf Duitsche journalisten de beide vliegtuigen uitgeleide doen. De start zelf zal een der moeilijkste mo menten van den tocht zijn daar beide vlieg tuigen een ballast van ongeveer 3700 K.G. bij zich hebben, heeft men voor hun vertrek een bijzondere startbaan in beton aange legd. Deze is ongeveer 750 meier lang en 10 meter breed. Eerst stijgt het toestel G 31 op, waarmede de Oceaanvliegers tot Ierland uitgeleide zullen worden gedaan. Een kwarlier later volgt de Bremen en weer kwarlier later de Europa. De G 31 zal boven het vlieg veld blijven lot de Europa en de Bremen in de lucht zullen zijn, waarna de toestellen in de volgorde Bremen, G 31, Europa zullen vertrekken. Fraulein Rasche. de Duitsche vliegster, is in de Hudson gevallen na een mislukte po ging om onder de spoorwegbrug van Pough- keepsie door te vliegen. Zij werd heelhuids gered door een schipper. Het vliegtuig zonk. De vrouwelijke vlieger heeft zelf de ma chine helpen bergen. Dr. Eckener, de expert op het gebied van luchtschepen, is uit Buenos Ayres vertrok ken naar Rio de Janeiro. Hij beeft zich vol daan verklaard over zijn in Argentinië ge voerde onderhandelingen. De besprekingen hebben fot doel een vasle luchtschipverbin ding tot stand te brengen tusschen Buenos Ayres en Sevilla. Van de Junkervliegluigen, die naar Zurich zouden vliegen om deel te nemen aan de internationale vliegwedstrijden Nederland doet ook mee, gelijk bekend ls er een in de omgeving van de Bodensee moeten landen. Hel vliegtuig is vernield, doch niemand werd gewond. OPENING VAN HET TROELSTRA-OORD. Halverwegen de Veluwsohe dorpen Beek bergen en Leenen, achter ,,De Dennen- kamp" is op een rustige plek verrezen het Troelstra-oord, te midden van hei en den nen, waar alleen het gonzend geluid van een vliegmachine, die de internationale verbinding van landen en volken bewerk stelligt, zich nu en dan doet hooren. Eenvoud is het kenmerk van het geheel© gebouw, ook wat de inrichting betreft, en het doet den ontwerper, den heer J. H. Mulder, architect, en de uitvoerster Bouw maatschappij ,,Haberwold", beiden te Am sterdam, alle eer aan. Rekening is gehouden met het tweeërlei doel der stichting, vacantie- en studie oord; het eerste voor eenige maanden, het laatst© zoo mogelijk voor het geheele jaar. Bij het. binnentreden van de hal valt direct op de buste van den heer Troelstra, vol gens ontwerp van Mendes da Costa, een geschenk van de S.D.A.P. Ook deze buste is in stijl gebleven, zonder expres aange brachte versiering Het eenvoudige wit marmeren yoetsfcuk draagt het opschrift: 19 September 1925. Aan Pieter Jellös Troelstia. Den Ziener, Denker, Leider. De S.D.A.P. Het Jicht komt in de hal binnen door ramen van gebrand glas, volgens ontwerp van Albert Hahn Jr., en vervaardigt door de firma Schrier en De Ru, Heemstede. De beid© buitenramen stellen voor een arbeider en een arbeidersvrouw, gebukt gaand© onder een zwaren last; het midden raam een vrije arbeider, dragend© den fak kel van beschaving. De meubileering van de ruime eetzaal is, evenals het geheele gebouw, een geschenk van het N. V. V. De prachtige vleugelpiano is mede een cadeau van de S.D.A.P. in Nederland. Dit is het eenige geschenk, dat niet van Nederlandsch fabrikaat is. Het is ons on mogelijk, al de geschenken op te noemen. Alles bestaat trouwens uit geschenken, wat het symbolisch© is van de geheele stich ting. D© allegorische en symbolische glas- rand in de eetzaal is volgens ontwerp van de heeren Mulder en Van de Walde Jr., Deze is evenwel nog niet gereed. De eet zaal is geflankeerd door de conversatie- zaal rechts en d'o leeszaal links. De inrichting van de leeszaal is een ge schenk van den Ned. Bouwarbeidersbond. D© marmeren rustbanken met de inscrip tie: ,,Ter herinnering aan d© invoering van vacantie in het Steenhouwersbedrijf, Zaan dam, Juli 1927/' zijn aan den ingang van do leeszaal ingebouwd. Naast de hal be vindt zich de TroelstraJcamer waarvan de meubileering werd aangeboden door den A.N.D.B. De binnenmuur van dez© werk kamer bevat enkel het portret van den heer Troelstra; latet zal hiertegen zijn boekenverzameling een plaats vinden. De inrichting van dfe bibliotheek is 'n cadeau van de A J. C. en om die bilbliotheek ook voor de jeugd aantrekkelijk t© maken is een eigenaardig© verlichting en kleurver- 6iering aangebracht. Op do eerst© étage bevinden1 zich 20 twee-persoons slaapkamers, gescheiden door muren van een nieuw procédé van geperst suikerriet; aangewend als brandvrij en zoo veel mogelijk geluiddempend. De meubileering der slaapkamers is een cadeau van de Arbeiders Verzekering- en Deposito-Mij. ,,De Centrale." Alle slaap kamers zijn voorzien van vaste waschtafels en stroomend water. In de hal bevinden zich op deze étage twee groote gebrande ruiten, aangeboden, ontworpen en uitge voerd door N. Schrier en Huib de Ru, Heemstede; een zeer kostbaar geschenk, technisch buitengewoon bekwaam en sym bolisch voorstellend: de man, die oproept tot solidariteit en de Vrouw met de vlag in de hand, als symbool, overgave en offer vaardigheid. Op de tweede étage bevinden zich 20 twee-persoons en twintig een-persoons slaapkamers; daarboven nog zolders, don kere kamer, linnen kamer enz., Vanaf de 25 hl. hooge toren heeft men een prachtig panorama tot aan de IJssel-stedlen toe. Beneden bevinden, zich de badkamers en keuken in richting. Het groote fornuis van de N.V. Meys' Fornuiz'enfabriek te Scho- veningeD, dient niet enkel voor kookge legenheid, doch tevens voor de verwarming van het water voor badkamers, buffet, enz. Een Bowler met inhoud van 1500 L. be vind zich boven het fornuis. Do prachtig© serviescollectie is van de Ned. Ver. v. Fa brieksarbeiders en vervaardigd op de fa briek van de fa. P. Ragout. Het is in blauw uitgevoerd met monogTam T. O. De bijkeuken en pTovisi-e-kamers zijn ook zeer practisch ingericht. Om het gebouw is als een loopgraaf een auto-weg uitge graven, waardoor groenten en levensmid delen tot in de auto-garage kunnen worden aangevoerd. Ook bevinden zich hier de electrische pomp-installaties en de machine voor de centrale verwarming. Hedenmiddag werd de Standaard onder de rede van den heer Van de WaWe op bet Troelstra-oord geheschen. Het ontwerp van deze standaard-vlag is ook van de heeren Mulder en Van de Walle Jr. Het groene veld symboliseert de kleur van do stich ting: hoop en verwachting. In het midden van dit veld een zich bewegende zon; de zelfstandigheid van deze zon demonstreert de zelfstandigheid van de stichting. De roode strepen welke uit alle richtingen naar het midden van de zon loopen, duiden op de arbeiders, die uit het geheel© land op trekken naar de stichting, waarvan in Octo ber 1926 den eersten steen ia gelegd. De aanvragen voor het verblijf zijn zoo groot, dat men nu reeds ruimte te kort komt. en op den duur naar het bouwen van paviljoens voor slaapgelegenheid zal moe ten worden uitgezien. De gezamenlijke kosten van het gebouw beloopen ongeveer f 170.000. UIT NED. OOST-INDIë. TERUGGEKEERD. BATAVIA, 13 Aug. (Anela). Het Indische detachement, dat de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen Generaal van Heutz in Nederland heeft bijgewoond, is heden te Tandjong Priok aangekomen. Namens den divisie-commandant, gene raal Lasonder, werd het detachement ver^ welkomd door den plaatselijken comman dant. De regimentsmuziek was bij de aan komst van de mailboot aanwezig. Hedenmiddag reist het detachement ver der naar het garnizoen Tjimahi. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het winterseizoen zal worden geopend dp Maandag 5 September a.s. door „De Ver- eenigde Schouwspelers" onder directie van Pierre Mols met ,,De Rozenkrans", tooneel- spel in vier bedrijven van A. Bisson. naar den gelijknamigen roman van Florence L. Earclay. Dit stuk is door hetzelfde gezelschap <e Amsterdam eenige maanden achtereen met zeer groot succes vertoond. IJMUIDEN, 13 Augustus 1927. VISCHPRIJZEN. 54 Tarbot per K.G. f 1.70—f 1.60; 14 Griet per kist van 50 K.G. f57f 16; 3683 Ton gen per K.G. f2.60f 1.40; 12 Zetschol per kist van 50 K.G. f30—f25; 672 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f 15f250; 6 Schar per kist van 50 K.G. f 11f7.50; 16 Roggen per 20 stuks f 15f5; 25 Vleeten per stuk f 2.65f 0.15; 22 Pieterman en Poontjes per kist van 60 K.G. f 11f 1.80; 11 Groole Schelviseh per kist van 60 K.G. f 25112.50; 77 Middel Schelviseh per kist van 60 K.G 12.50—f 8; 77 Kleinmiddel Schelviseh per kist van 50 K.G. f 9.50f 5 222 Kleine Schelviseh per kist van 60 K.G, f5.7013.70; 10 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 50f 30; 205 Gullen per kist van 50 K.G. f8 50f2.30; 63 Lengen per stuk f 0.43—f 0.28; 8 Heilbot per K.G. f 1.40— f 1.30; 109 Wijling per kist van 50 K.G. f 3.40f 2; 157 Koolvisch per stuk f 0.55 f 0.28169 Makreel per kist van 50 K..G. f 11.50—f 7. Aangekomen zijn 16 stoomtrawlers en de leggers: KW 129 met 1184 en KW 178 met f 357 besomming. Praalrapport Hr. Ms. „Triton". 11 Augustus. Tusschen 55 gr. 66' tpt 57 gr. 0' Nbr. en 1 gr. 18' tot O gr. 48' Wl. KW. 31, 50 kantjes; KW. 4-4. 1 laat; KW. 45, 13 last; KW. 49, 4 last; KW. 74, niets; KW, 79. 1 last, LEIDEN, 13 Aug. Botermarkt^ Prima fahrieksboter (controle) f 2 p. K.G. Prima boeren boter f 1.761.90. Aangevoerd 111/8 en 26/16 vaten, wegende 7488 K.Q. Handel vlug. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Aug. 1927. Aangevoerd 356.000 stuks lange turf. Prijs f 7.508 p. 1000 st.uk». PIET-GIJZENBRUG, 12 Aug. Op de vel ling zijn de boonen goedkoop en de aanvoer is flink. Snijboonen f 1.10f 1.40; slokhee- renboonen f 1.80; enkele heerenboonen met draad f 1.30f 1.40; dubb. heerenboonen zonder draad f 1.10f 1.30; dubb. heeren boonen met draad f 1.f 1.10, alles per zak van 10 kilo Augurken fijn f 1.60; basta, augurken f 0.80 en gTOve augurken f0 30, alles per slof van 6 kilo. RIJNSBURG, 12 Aug. Bloemenhandel Groole aanvoer, vooral van Gladiolussen. De prijzen zijn beter dan we om dezen tijd van het jaar gewoon zijn. Gladiolussen va rieeren in de gewone soorten van f 0.40 tol f0.70, extra soorten f0.80 tot f2.20; Con- vili's in meerdere soorten f 0.35f0 48;' Pompon-Dahlia's f 0.50f0 85; Dahlia's f2f 3.50; Margrieten wit f 0.26f0.36;' Delphiniums f 0.06f0.14; Helianthus f 1.10f 1.50; Monlbretia f0.40f0.45? Leeuwenbekken f2—f5; Primulinus 10.26 f 0.37. - Wegens Beursvacantie ontbreken Heden de noteeringen der Amsterdam- scHe BeurS. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders WOUTER ADRIANUS BOOT hm 6849 W1LHELMINA VAN GEER den 28sten Augustus hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen G. VAN WI|K J. VAN WIJK—Boot KOOS Woubrugge 14 Aug. 1927 V e r 1 o o I d i RIE BAKKES en 6863 H. G. SILLEVOLDT JR. Katwijk aan Zee, 1 Zuid Boulevard 69, 8 Aug. Valkenburg Z.-H., j 192?' Geen ontvangdag. Hiermede geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter 6893 TRUUSJE G. A. SASSEN. J. M. C. SASSEN de Vrind. Leiden, 12 Augustus 1927. Maredijk 45. Heden nam de Heere tol zich ons geliefd Dochtertje WILHELMINA in den leeftijd van 2 jaar P. A. DE JONG. C. W. DE )ONG vzrhaar Leiden, 13 Augustus 1927. Hoogewoerd 65. 6850 6896

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3