M. G. RuigrokSistermans, z. A. G. UitendaalStaats, -z. Th. E. van der Puttenvan Bruggen, d. M. P. Kraan Sprengers, d. "tt. A. SelhorstWeijers, d. H. DekkersVos, z. Overleden: A. J. Rutten m. 10 maanden ■7- M. van Diest, wed, G. Kapiteijn, vr. 68 j. KATWUK AAN DEN RIJN. De Synode der Ned.-Herv. Kerk heeft een bedrag van f 2500 uit de generale kas beschikbaar gesteld voor herstel van het Kerkgebouw. Het 40-jarig jubileum van een 4-tal leden van het R.-K. Zangkoor zal op Maan dag allereerst gevierd worden met een Plechtig Lof waarna een gezellige bijeen komst ip de Pastorie zal zijn. Vervolgens zal op Zondag 21 Aug. het feit herdacht worden door een Plechtige Hoogmis, op te dragen dqor den Kapelaan Aarts uit Den Haag met assistentie van andere Geestelijken. Na de Hoogmis is er in de Pastorie receptie. Deze week i9 niet gunstig geweest voor den tuinbouw. Met het warme weer van begin dezer week kwam de massa bloem kool afzetten en de val in den prijs was zoo groot dat de prijs niet loonend was. Een kleine verbetering is er intusschen te be speuren nu het weer koeler is. Mêt bospeen liep het slecht Tot zelfs f 3 ging nog zeer goede peen weg. Een enkele tuinder kon voor extra even beter prijs krijgen. Boonen bleven goed in den prijs. De aanvoer neemt hiervan toe. Be9te zandeigenheimers bleven goed gevraagd, brachten van f 1.70 tot f2.10 op. Ook de kleieigenheimers gingen vlugger weg voor f 1.30 tot f 1.40 p. kist van 25 K.G. NOORDWIJK. De stoet welke den hoogeerwaarden heer J. H. Borsboom, deken en pastoor van Noordwijk, aan den Gooweg zal wel kom heeten en naar de kerk zal begeleiden, zal Zondagavond om 5 uur op het Linden- plein. worden opgesteld. Te 5V6 uur zal worden vertrokken langs v. Limb. Stirumstraat, Kerkstraat, Molen straat, St. Jeroen8weg, tol aan den Goo weg, alwaar de jubilaris te 6 uur arri veert, waarna men trekt langs Gooweg, Voorstraat naair het Lindenplein. Alsdan gaan de parochianen de kerk binnen, zoo dat allen op hun plaats zijn wanneer om 7 uur de jubilaris de kerk binnenkomt. Tot de parochianen is het vriendelijk ver zoek gericht Zondagavond en Maandag te vlaggen. NOORDWIJKERHOUT. De feestelijkheden, ter gelegenheid van het 25-jarig priesterschap van pastoor H. J. M. Hafkenscheidt, in de Zdlk, begin nen reeds a.s. Zondagmiddag, te zes uur. Eerepoorten zijn opgericht. De jubilaris zal de open auto een. rondgang maken door het versierde dorp. De Zilker-jongelui zul len een eerewacht te paard vormen, en het fanfare-corps zal zijn medewerking verleenen. Maandag, de eigenlijke feestdag, zal al leen kerkelijk gevierd worden. NOORDWIJK AAN ZEE. Gi^tefren is een 14-jarige jongen B. al hier doordat hij moest uitwijken voor een auto op dien Ouden Zeeweg, met zijn rij wiel gevallien. Na bij een dokter te zijn gebracht, constateerde deze, dat de lin ke rben eden arm was gebroken en de knie was gekwetst. Per auto is hij naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. OEGSTGEEST. De Winkelweek. In café „Central" was door het Winkel week-comité een vergadering belegd. De op komst was ditmaal buiten verwachting groot. De voorzitter, de heer Averdieck opende de vergadering, riep allen een hartelijk wel kom toe en verheugde zich met de overige comitéleden over de groote opkomst. Spr. hoopte dat de besprekingen van dezen avond mochten leiden tot een alge- meene medewerking, waardoor het succes van het vorige jaar, hetgeen reeds zeer groot was, verre zou worden overtroffen. In zijne inleiding memoreerde spr.' het verloop van de vóót eenige dagen gehouden vergadering, waarop tot stand kwam eene voorloopige commissie, belast met de voor bereidende werkzaamheden voor het houden eener tentoonstelling „Oud Oegstgeest Op deze vergadering werd in beginsel besloten deze tentoonstelling te houden in het a.s. voorjaar. Zooals bekend werd door het W.W. comité getracht verandering te bren gen in de indeeling van de winkelweek, waarvoor plannen werden geopperd tot het houden van eene tentoonstelling. Aldus zoude de z.g eenzelvigheid eener winkel week zijn opgeheven. In zekeren zin, zoo zeide spr., is het dan ook te betreuren, dat aldus een gTool deel van de attractie is verloren gegaan. Door een en ander zal waarschijnlijk een alge heel© wijziging plaats hebben. Het comité heeft dan ook niet stilgezeten en zag gaarne aan de winkelweek eenige attractie verbon den. Na gehouden besprekingen van net co mité werd de aanwezigen voorgesteld: het houden, tijdens de W. W., eener reclame optocht. Vele niet-winkeliers hebben het W.W. comité hunne financieel© medewerking toe gezegd en zullen mede in de gelegenheid gesteld worden aan dezen optocht deel te nemen. De discussies werden hierna opengesteld. De heer Caspari. sprekende als niet onbe kend op het terrein van organisatie eener winkelweek, brengt naar voren dat de tijd voor het maken van waardige reclame veel te kort is. Het houden van een winkelweek is toch in hoofdzaak het maken van re clame, en om dit goed te kunnen doen. is een zekere voorbereiding onmisbaar. Reden waarom spr. tegen het houden van een re clame-optocht is. Naar aanleiding van de woorden van den voorzitter inzake wijziging van de indeeling der W.W., wijst Bpr. op twee onmisbare factoren bij een winkelweek n.l. een offi- cieele opening en het houden van muziek avonden. Wal het eerste betreft, geeft dit altijd een zeker cachet, en het tweede brengt zeer groote' menschenmenigte op de been, die in de gelegenheid is, de etalages te bezichtigen. De voorzitter zegt dat een en ander niet geheel zeker is. Een officieele opening is zeer wenschelijk doch op welke wijze is maaT niet zoo even vast te stellen. Wat het geven van muziek aangaat, hiertoe moet eerst nader overleg gepleegd worden met de betrokken muziek gezelschappen en met het hoofd der politie. Het is thans hoofdzaak te trachten niet alles zoo afgezaagd te verkrijgen als het vo rig jaar. De heer Kuiper geeft eenige plannen aan, voor de samenstelling van een reclame- optocht. Wordt deze uitgevoerd zooals spr. voorstelde, dan zal zeer zeker groot en klein de lachspieren niet in bedwang kunnen houden. De heer de Bruyn besprak naar aanlei ding van de tot later datum vastgestelde ten toonstelling „Oud Oeg9tgeest", het in één of meer etalages tentoonstellen van foto's uit deze gemeente van ouden datum. Ook be sprak de heer de Bruyn het uitschrijven van een letlerraadselwedstrijd en muziek in tui nen van café's. Wat de reclame-optocht aangaat, zegt spr., moet deze tot'in alle bijzonderheden keurig zijn samengesteld, doch hiervoor i9 de tijd te kort. Vervolgens voerden nog enkele heeren het woord, doch nieuwe gezichtspunten wer den niet naar voren gebracht. De voorzitter stelde hierna voor of de aanwezigen in beginsel bereid waren mede te gaan met het voorstel tot het houden van een optocht. De meerderheid, hoewel niet groot, bleek vóót een reclame-optocht te^zijn. Op een 'vraag van één der aanwezigen deelde de voorzitter mede dat het aantal deelnemers en medewerkenden voor de winkelweek reeds is scestegen tot 38, welk aantal ver wacht worot zich nog uit te breiden. De data van de winkelweek werden vastgesteld als volgt: Opening (officieel) Vrijdag 26 Augustus des middags 2 uur. Sluiting der W.W. Donderdag 1 Septem ber. Inzake de officieele opening, wordt de commissie vrij mandaat gegeven op welke wijze dit zal geschieden. De heer de Bruijn stelde voor om vast te stellen een bedrag van f 2.50 per deelnemer als een zekere „garantie". De voorzitter zag hiervan de noodzakelijk heid niet in. Vastgesteld werd de etalagewedstrijd te verdeelen in twee categoriën n.l.: Verkoop- krachtige. en mooie etalages. De voorzitter deelde mede dat het comité zich in verbinding heeft gesteld met de be sturen van de drie bestaande Middenslands- vereenigingen voor aanwijzing van ieder één jurylid. De beoordeeling van de etalages werd be paald op 4 uur. Tijdens de beoordeeling zal door het comité met gerioodigden, zoo moge lijk met auto's, een rondgang door de ge meente gemaakt worden. Voorts wordt het comité gemachtigd het muzikale gedeelte af te handelen. De heer W. Oudshoorn komt bij de rond vraag neer op de achterstelling van „het oude Dorp". De voorzitter zegde zoo veel mogelijk medewerking toe, waarna de heer Ouds hoorn werd benoemd tot lid van de com missie, als afgevaardigde van dit deel der gemeente. Als propaganda-commissie zullen fungee- ren de heeren: Hofman, Caspari en de Bruijn. Hierna werd de vergadering gesloten, met opwekking tot medewerking en verspreiding van het verzoek om tijdens de winkelweek van alle huizen de vlag te doen wapperen, daar hiermede de gemeente een nog meer feestelijk aanzien zal verkrijgen. Vrijdag middag reed de heer G. M., controleur aan de Zwemver. „Poelmeer" per rijwiel in de richting Leiden op de Haar lemmertrekvaart. Gekomen ter hoogte van de „Kwaakbrug" werd hij aangereden door een hem achterop komende vrachtauto, ge merkt G30668, afkomstig uit Haarlem mermeer. De heeT M. die geheel recht9 van den weg reed, werd met kracht in den grasberm ge worpen. waardoor zijn rijwiel en kleeren aanmerkelijk beschadigd werden. Zijn linkerarm vertoonde een groote hevig bloedende wond terwijl tevens zijn linker wijsvinger en schouder zeer pijnlijk werden getroffen. Van dit geval werd aangifte gedaan bij de politie, die proces-verbaal opmaakte. De beleefde bestuurder van de auto zal zich deswege hebben te verantwoorden. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De gemeenteiekening over 1926 De Vinkenweg wordt verbeterd Afscheid van den heer Kort Voorzatter de burgemeester. Afwezig de heer dr. H. G. Jonker. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen der vo rige vergadering, die onveranderd worden, goedgekeurd Die van de laatste spoedeischende ver gadering worden aangehouden- Onder de ingekomen stukken is een ver zoek van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland, om adhaesiebetuiging op een adres met memorie van toelichting aan den Minister van O., K. en W., om de tarieven voor verpleging in de Academische Ziekenhuizen niet te verhoogen. Op voorstel van B en W. wordt beslo ten, de gevraagde adhaesiebetuiging' te verleenen. Van de Slagersvereeniging Katwijk en Omstreken i* ingekomen een verzoek om de keurloonen voor deze gemeente te ver lagen tot hetzelfde bedrag als te Katwijk wordt geheven. De voorz. doet mededeeling van de ont vangsten en uitgaven van 1922 tot en met 1926, waaruit blijkt dat gemiddeld f 450 per jaar overblijft, waarbij dan rekening moet worden gehouden, dat voor de werkzaam heden ter secretarie geen kosten in reke ning worden gebracht. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt of in williging van het verzoek groote nadeelen medebrengt, en de heer T. Kralt of eigen lijk op deze keurloonen wel winst gemaakt moet worden Wethouder S. Schone veld licht een en ander nader toe. Rijnsburg slacüt veel varkens voor gros- sierderij, wat echter erg ongelijk is, en schommeling geeft in het aantal geslachte dieren. Bij de gevraagde verlaging zouden de ontvangsten per jaar plm. f 600 dalen, en dus verlies worden geleden. Een klein voorschot voor eventueele onvoorziene om standigheden en als vergoeding voor werk zaamheden, lijkt niet ongewenscht. Vandaar dat B. en W. voorstellen op het verzoek afwijzend te beschikken. Het voorstel werd met alg. stemmen aan. genomen. Hierna bieden B. en W. aan de ge meenterekening over 1926, sluitende met een batig saldo van f 21.781.50V6 op den gewonen dienst en f 110.17 op den kapi- taaj^ienst. Naar aanleiding van een vraag van den heer C. D. v. d .Vijver, deelt de voorz. mede, dat op dien dienst een batig saldo van f 22.230 was geraamd. Tot leden van de commissie voor bet na zien van de rekening worden Nbenoemd de heeren D. Knijff, K. van Delft en T. Kralt, terwijl indien eerstgenoemde verhinderd is, deze vervangen zal worden door dr. H. G. JonkeT. Op voorstel van B. en W. wordt vastge steld, het bouw verbod voor perceelen die blijkens het uitbreidingsplan bestemd zijn voor aanleg van straten, pleinen en grach ten. Alleen de heer C. D. v. d. Vijver stemde tegen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan het personeel dat bij de paarden markt extra diensten heeft verricht, de gewone gratificatie te verleenen. Eveneens wordt besloten aan de politie voor extra Zondagsdiensten ook een gra tificatie te verleenen. Daarna worden behandeld eenige recla mes hondenbelasting. Rondvraag. De heer D. Knijff vestigt de aandacht van B. en W. op een vuilnis stortplaats, die opgeruimd moet worden. B. en W. zullen hiermede rekening houden. De heer T. Kralt verzoekt nogmaals met aandrang niet op Vrijdagavond te verga deren. De heer v. d. Gugten, dankbaar voor wat aan de hoofdwegen is gedaan, ver zocht ook verbetering van de kleinere we gen, i. c. den Vinkenweg. Wethouder v. Klaveren zegt dat daarover in vergade ring van B en W. reeds is besloten. De bermen zullen worden verwijderd en verder de weg met puin worden verhard. De heer C. D. v. d. Vijver stelt vragen in verband met de verordening op de hef fing van het havengeld, die door den voorz. worden beantwoord. Tenslotte richt de voorz. een afscheids woord tot den heer P. Kort Sr., die in den nieuwen raad niet meen- zal terug- keeren. De voorz. dankt den heer Kort voor het geen hij heeft helpen tot stand brengen, en hoopt dat hij daarop met voldoening mag terugzien. Spr. hoopt dat hij nog vele gelukkige jaren voor zich mag hebben, en zij het dan ook niet als raadslid, met be langstelling de gemeentezaken mag blijven gadeslaan. De heer Kort dankt wederkeerig den voorz. en de raadsleden voor de prettige samenwerking en wenscht hen toe, dat zij nog veel in het belang der gemeente mogen tot stand brengen. Hierna sluit de voorz. de openbare ver gadering, en gaat de raad in geheime zit ting voo'r besprekingen inzake de elektri ficatie. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren Gerarda Johanna, D. v. M. v. d. Hoek en A. O. v Geffen. GetrouwdL. Oudshoorn 25 j. en M. M. Overvliet 26 j. GevestigdMej. N v. Egmond van Kat wijk. Mej. C. v. Koningsbruggen, van Voorschoten. Mej. M. G G. van Berkel, van Leiden. H U. Hoogendijk, v. Haar lem. L. v. d. Hulst en gezin, van Voor hout. Vertrokken: Mej. A. M Meijer, naar Hazerswoude. Mej. J. Kagenaar, naar Rijnsburg. Mej. O. M de Groot, naar Voorhout. C. J. v. d. Eist, n. Oss. L. Oudshoorn en gezin naar Wijk aan Zee en Duin. De collecte voor de Zeemanszending heeft opgebracht f 35.14*4). VOORHOUT. Onze plaatsgenoot de heer P. M. van Dooremalen, is geslaagd voor het examen nijverheidsonderwijs, akte M.i. VOORSCHOTEN. Door het bestuur van de afd. Voor- echoten van de vereeniging ,,Het Groene Kruis" ie besloten tot de oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen- Zeer waarschijnlijk zal dit bureau begin of half September geopend worden. Nadere bijzondea-be^en volgen binnen kort. WARMOND. Heden, Zaterdagavond om halfnegen, zal de R.-K. Harmonievereeniging St. Mat thias een uitvoering geven op de tent aan ,,De Baan". Deze uitvoering kan be schouwd worden als generale repetitie voor het concours op Zondag a s. te Diemer- brug, waar genoemde vereeniging in de klasse uitmuntendheid hoopt uit te komen. Naar men ons bericht zal Warmond's Fanfare Woensdag a.s. deelnemen aan het concours te De Meeren, gezien de ernstige studie, die deze concoursen vooraf ging, vertrouwen wij wel, dat beide vereenigin gen succes zullen hebben. WASSENAAR. Burgerlijke Stand- Ondertrouwd Th. W. Berends en W. F. Redelfs. J. Smink en J. de Vries. H Keemink en A. J. Pasman. J. Ouds hoorn en G. W. Kakebeen. L. van Ge- mert en K. Wielsma GeborenHendrika, D. v. H. W. A. E. Jongkind en M. Terzenbach Gerritje, D. v. J. P. Besteman en E. B. van der Leede. Maria, D. v. D. Terpstra en J. M. Damen. Johan, Z. v. J. L. van Tol en A. J. Th. Scheevelcnbos. J^coba Cor nelia en Petnonella Maria, Ds. van P. Oos- terveer en A. van der Geer. OverledenJohannes Frederik Meijer, 11 m. Abraham Leendert Gerrit Reijke, 30 j. m. v. H. P Tummers. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meis jesschool is benoemd' mej. C. A. M. Broek, te Leeuwarden, Door Ged. Staten dezer provincie is aan het Gemeentebestuur vergunning ver leend tot het oprichten van een machine gebouw ten behoeve van <ïe waterleiding. De heer H. J. te Winkel alhier slaag de te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert aanstaanden Woensdag des voormiddags 9V& uur (nieuwe tijd) ten gemeentehuize alhier. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de rekening van het waterleidingbedrijf over 1926. 3. Aanbieding van de gemeen te-rekening, dienst 1926. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het 1ste sup pletoir© kohier der Hondenbelasting over 1927. 5. Als voren tot het aangaan eener geldleening tot bestrijding der kosten van de Vrouwenbrug en den Vrouwenwe-g en vernieuwen lantaarnpalen. 6. Behandeling van het verzoek van P. Uljee en W. van Diemeq om ontheffing van het bepaalde- bij artikel 31, eerste lid dier Bouw- en WoningveroTdening. 7. Als voren van een verzoek van J. de Lange te Leiden en van L. J. Belt te Zoeferwoude om van de gemeente een stuk bouwgrond te kunnen koopen bii de Riinegommerstraat. 8. Voor stel van B. en W. tot wijziging der ver ordening op de heffing van opcenten op de gebouwde en ongebouwde eigendommen en op de personeels belasting, in verband met d'e Wijziging der Wet op de Rijksm- komstenbelasting. 9. Rapport der Commis sie en voorstel van B. en W. tot vaststel ling der vergoeding, als bedoeld in- artikel 101 der L.O.-wet 1920 over do jaren 1922, 1923 en 1924. 10. Rondvraag. CRICKET. Wedstrijdprogramma. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: Amsterdam: A. C. C.-H. C. C. II; ^Haarlem: HaarlemR. en W.; Rotter dam: PhoenixV. O. C.. 3e klasse Z. Leiden: Ajax II—H.D.V.S. III Overzicht. Wij naderen het einde van het cricket- seizoen en als gevolg 9teeds kleiner wor dende programma's. Zoo geeft de eerste klasse morgen 9lechls drie wedstrijden, waarin de gasten wel zullen winnen; in Rotterdam V.O.C. dan als gast beschouwend op haar eigen terrein. In de 3e klasse Z. is H.D.V.S. III praktisch reeds kampioen. Theoretisch zeker heeft Ajax II nog een kan9. maar dan zou er mor gen om te beginnen met innings van H.D.V.S. III moeten worden gewonnen. De Schiedammers slaan, dat is een eerezaak voor de Ajax-reserves, maar met in nings....? Wij verwachten in ieder geval een geanimeerd partijtje cricket aan de De Kempenaerstraat. AJAX-COMB.—V. V. V.-COMB. Ajax wint met 41 runs. (Vervolg). De overige batsmen deden het na de lunch heel wat beter. Meyer met 14, Segaar met 10. Krooneman met 15 en Wessel met 14 zorgden er voor dat het totaal tenslotte nog 98 werd. P. de Vrind 548, Rice 211 Josson 227. De Ajax-inning9 was aanvankelijk even min een succe9. Vijf wickets vielen voor 32 runs en 1 voornamelijk dank zij daarna Dozy 5 en P. de Vrind 17, passeerde de Lei- denaars het V. V. V.-totaal. Voor 119 zat Ajax voor de tweede maal op de tribune. Kost 626, Krooneman 413. ZEILEN. DE „MONA LISA" NIET GESTART. Naar de „Tel." verneemt kon de „Mona Lisa" van den heer Moltzer door tegenwind en slecht weer niet tijdig te Cowes aanwezig zijn, zoodat van deelnemen aan de „Oceaan race" moest worden afgezien. WATERPOLO. PROMOTIEWEDSTRIJD L. Z. C. H. Woensdagavond a.s. te kwart voor acht speelt L. Z. C. II te Heemstede den beslis- 'senden promotiewedstrijd tegen Nereus II uit Amsterdam om een plaats in de reserve- eerste-klasse. LAWNTENNIS. NEDERLAND —FRANKRIJK. Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus wordt op de banen van de Noordwijksche Sportver- eeniging der interland wedstrijd voor ge mengd© ploegen NederlandFrankrijk ge speeld. De Fransche ploeg is voor dezen wed-i strijd als volgt samengesteld: Ileeren enkelspelen (2 X 2 partijen: Lan dry en Georgie; reserve: Boussus. Heeren dubbelspel (1 partij): Landry en Boussus. Dames enkelspel: (2 X 2 partijen): mevr. Bordes en mevr. Mathieu; reserve: mej< Bourgeois. Gemengd dubbelspel.(1 partij): mevr. Bor des en Boussus. Dames dubbelspel (1 partij): mevT. Bor des en mej. Bourgeois. Zooals men reeds uit het spelen van de drie damespartijen concludeeren kan, is mevr. Bordes de sterkste speelster van de drie dames. Zij was het, die vóór den oor log het Olympisch kampioenschap en h°fc wereldkampioenschap behaalde, alvorens zij als eerste speelster van het continent door Suzanne onttroond werd. Evenals van de andere Fransche speelsters bestaat haar^ spel hoofdzakelijk uit baseline-spel. Het is* wel jammer, dat mej. Bouman niet van de partij is, zij zou tegen deze speelsters een goede, ja, de beste kans gehad hebben. Bij afwezigheid van de vier sterke Davis Cupspelers Lacoste, Borolra, Cochet en Brugnon, heeft de Fransche L. T. B. de spe- leis gezonden, welke in sterkte direct op hen volgen. Volgens de Fransche ranglijst behoo- ren de vier Davis Cup-spelers tot de eerste en tweede groep, Landry tot de derde en George tot de vierde. Boussu9 kwam op die lijst, welke over verleden jaar gaat, in de zesde, doch hij heeft dit seizoen zulke vor deringen gemaakt, dat hij wel gelijk met George gerangschikt wordt. Landry speelde dit jaar in Wimbledon legen Timmer (nadat hij in de eerste ronde zoo fraai van den sterken Japanner Hararda gewonnen had) en verloor van den zeer goed op dreef zijn- den Hollander met 57, 46, 63, 68. Het is wel jammer, dat Nederland tegen deze ploeg niet haar sterkste team kan op stellen. Niet alleen missen ,wij mej. Bou man, doch het is zoo goed als zeker, dat norti Timmer, noch mr. Diemer Kool noch Van Lennep van de partij zullen zijn. Voor de plaatsen in de heerenpartijen komen dus mr. Van der Feen. C. Bryan en J. "Bryan in aanmerking, voor de dames: mej. Rollin Couquerque, mej. Canters en mevr. Stroink. KEA BOUMAN IN AMERIKA. Men meldt uit Ridgefield (Amerika): Een aanval van spit, veroorzaakt door de voortdurende groote vochtigheid en regens, heeft Kea Bouman genoopt zich voor ten minste een week van spelen te onthouden. Zij moet het bed houden en is onder dokters handen. TILDEN SLAAT BRUGNON. In het imitatie-tournooi te Southampton (Long Island, U. S.) heeft Tilden in de 2e ronde heeren enkelspel Brugnon geslagen met 6—2, 6—1, 6—0. ATHLETIEK. DE ATHLETIEKDAG VAN DEN L.V.B. Bovengenoemde athletiekdag «zal gehou den worden op 4 September a.s., op het terrein van A. S. C., aan de de Kempenaer straat. Door de athletiek-commissie werd het programma als volgt samengesteld: Loopnummers: 100 M. hardloopen; 80 M. hardloopen juniores (tot en met 151 jaar); 800 M. hardloopen. Springnummers: Driesprong (Duitsche driesprong of hinkstapsprong); vèrspringen juniores (tot en met 15 jaar); hoogspringen. Werpnummers: Kogelstooten; speerwer pen; discuswerpen. Vereenigingsn #4 maal 100 M. estafette; touwtrekken (in ploegen van vier). Tal van mooie prijzen, waaronder een wisselbeker, zijn door vereenigingen en particulieren beschikbaar gesteld. Deze worden vanaf Maandag a.s. in de étalage van Devilé's Sigarenmagazijn aan den Nieuwe-Rijn tentoongesteld. De inschrijvingen, die '8 Augustus 1.1, binnen moesten zijn, lieten echter jammer lijk op zich wachten. Slechts één vereeni ging had ingeschreven en smaakte de com missie, waarvan enkele leden speciaal van elders waren gekomen, het genoegen, een vergeefsche reis naar het vergaderlokaal te maken. Met een beetje medewerking was dit toch niet noodig geweest. De commissie heeft echter gemeend, waar het bekend is dat meerdere vereeni gingen zullen inschrijven, de wedstrijden toch doorgang te doen vinden, en de datum van inschrijving te stellen op uiterlijk 17 Augustus a.s. De Commissie rekent er op, dat dan alle vereenigingen met een zoo groot mogelijk aantal deelnemers zullen hebben ingeschreven. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERIST-VEREEN. „SWIFT". Morgen zal de sprintwedstrijd over 300 M, gehouden worden voor de A-klassers en Juniores. Voor dien tijd zal de keerpuntcontrole worden uitgeoefend voor de A. S. V. „Ger^ mania" nabij den Rhijngeesterstraatweg in de Deutzstraat. Alle éeden komen daar om 9.45 uur te zamen en vertrekken na afloop naar de startplaats. Maandagavond 7 uur zal de recordrit worden gereden: Haagsche Schouw-Room- huis en terug. Hierbij is ook een prijs dispo nibel gesteld voor de afdeeling toeristen, waaraan leden zoowel als donateurs mogen deelnemen. DE TOER DOOR NEDERLAND. Woensdag a.s. zal naar men weet de eerste internationale „Toer door Nederland" een aanvang nemen. Wat de deelnemers betreft, is Nederland uit den aard der zaak kwantitatief het sterkst vertegenwoordigd. De volgende ren ners schreven in: J. Maas, A. Braspenning. H Bockom, L. Paymans, M. v d List, E. Cuypers. A. J. Hofstede. D. Evers. „Folix" (Nijmeeen). H. de Nooy, A. Stolwijk. W Buitendijk. B. Duyker, J. Oudenaarde, J. Visschers. J Ver« 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10