No. 20678 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 12 Augustus Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA ALPHEN AAN DEN RIJN. De collecte voor het kinderhuis .Voor dorp" heeft opgebracht f 104 60'/'. BODEGRAVEN. Verdronken. Woensdagavond geraakte een drie-jarig zoontje van den landbouwer D., uit Bui tenkerk, te water en verdronk, eer de be jaarde oppaster er erg in had. De beide ouders waren niet thuis, en de bejaarde dame, die toezicht op de kleine hield, bad zich juist even verwyderd van den kleine, die in een hobbelstoel buiten zat, toen deze kans zag uit den stoel te komen en in hel water liep. Onmiddellijk ontboden medische hulp mocht niet meer baten. Door dr. v. d. B. werden de ouders, die zich in Gouda bevonden, gewaarschuwd. De beide slachtoffers van het auto ongeluk op den Goudschen weg, de heer en mevr. v. d. Kooy, uit Rotterdam, worden nog steeds in het ziekenhuis alhier verpleegd. Het geheugen van den heer v. d. K. had door den schok ernstig geleden, doch komt langzamerhand weer in orde. Waarschijnlijk zullen zfj aan het eind der week het zieken huis mogen verlaten. Het electrische stroomnet onzer ge meente zal Zondag van 's morgens aont tot 's avonds halfzes afgesloten zijn. Men is thans bezig met het bouwen van den laatsten verzameiput voor de riolee- ring in de Willemstraat. Daarna volgt het verbindingsriool door het terrein der firma De Groot. Het werk aan den grooten be- malingsput vordert eveneens. Er wordt echter nog dag en nacht gepompt. De heer Meerloo, die vorige week met de Molenburgsche ingezetenen een boot reis naar Katwijk organiseerde, heeft daar mee zooveel succes gehad, dat op veler verzoek volgende week weer een reis zal worden gemaakt. Blijkbaar zullen echter niet alleen Molenbruggers meegaan. Toch geven deze jaarlijksche reizen een typisch beeld van de goede verhoudingen, die onder de inwoners van het gehucht Molenbrug heerschen. De reizen worden in den besten geest gezamenlijk voorbereid en verloopen 6teeds zeer gezellig. De Chr. Reisvereeniging onderneemt een tweedaagsche reis naar Limburg en België met de leden der plaatselijke afdeeiing. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Een acte- lasch, een belastingplaatje, een portemonnaie, een badcostuum, een baddoek. Inlichtingen bij de politie. De heer Jac. Lünneman alhier is benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. school te Leidschendam, met ingang van 1 Sept. a.s. B. en W. hebben als plaatsen, waar in de Gouwe gezwommen mag worden aan gewezen: ten le. het gedeelte vanaf den korenmolen van Ablenbroek; ten 2e. het gedeelte voorbij den tuin van den Gen. Koster aan het einde der Ridderbuurt. WADDINXVEEN. De Noordkade alhier die reeds lang voor het verkeer een steen des aanstoots was, wordt aan een grondige verbetering onderworpen. Steen en keislag gedrenkt in teerpreparaat wordt in de kuilen in den weg gegooid en vervolgens wordt alles gelijk- en ingewalst. Tenslotte wordt het aldus glad en vlak ge worden wegdek met de teersproeimachine ingespoten en op de gewone wijze in den bekenden uilstekenden staat als de Kerk- weg gebracht. Zoo beantwoordt thans deze belangrijke verkeersweg aan de eischen van het moderne verkeer. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei Lodewijk z. van Jakob Vreeken en van Ida Ellerbroek. Overleden: Jan Domburg. 36 jaar, echt genoot van Derkje Slijter Meiiink. Gehuwd: Johannes Marinus Westerhout, jm. 25 jaar le Noordwijk en Aantje Adriana Anthonia Kraaij, jd. 26 jaar, alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. v. Q. v. d. Och tend en L. Boering. Aaltje, D. en Huig Z. (tweeling) van A. v. d. Voet en A. Boer. Elske, D. v. J. v. d. Pol en D. K. de Groot. Pieter Jan Nicolaas, Z. v. T. Tit en T. Kramer. WiLhelmina, D. v. M. Baardman en J. L. van Dijk. Maria Cornelia Theresia, D v S. van der Kamp en C. M. Blokker. Cornelis, Z. v. F. J. Kaslander en L. van der Groef. Corne lis, Z. v. C. W. Langhout en D. Punt. Anna Cornelia, D. v W. J. van der Voort en P. Olijerhoek. Goossen, Z. v. J.# Koolhaas en W. van Braak, Anna Elisa beth, D. v. P. Bouterse eD P Bokhorst. Adrianus, Z. v. H. Zomer en A. van Roon- Pieternella, D. v. P. Minnee en C. de Ridder. Willem, Z. v. B. Luimee en C. de Jong. Ondertrouwd: A. Wijnhout 28 j. en A. Schaap 20 j. Gehuwd: Th. P. A. Snelders 28 j. en Th. Huijsmans 22 j. J. Romeijn 20 j en A. H. Hartgerink, 19 j. K. de Regt 32 j. cn M. Roos. Overleden Theodorus Appelman 38 j. wedr. van M. Touw. Pieter 1 isser 51 j. gehuwd met G- Jongman. De bestuurder van een auto, de heer G v Z. te Rijnsburg. heeft eenigen tijd geleden op den Ringdijk nabij Nieuwewe- tering in Haarlemmermeer een 7-jarig flieisje aangereden, met het gevolg dat het kmd ernstig werd veiwond en een hersen schudding bekwam. Hij was doorgereden naar Aalsmeer, doch werd spoedig daarna aangehouden. Donderdag had de heer v. Z. zich ter zake voor den Kantonrechter alhier te ver antwoorden en werd hij veroordeeld tot een geldboete van f 150, wegens het rijden met een auto op zoodanige wijze, dat het ver keer op den weg in gevaar werd gebracht en van f 10 wegens het niet zichtbaar aan wezig zijn aaD de achterzijde van de auto van letter en nummer. Woensdagavond kon op den Hoofdweg alhier de bestuurder van een motorrijwiel, op de duozitting waarvan nog een heer was gezeten, door het plotseling defect raken van den motor, 't stuur niet meer meester blijven, met het gevolg dat het motorrij wiel tegen een boom terecht kwam en beide •personen er af werden geslingerd. De be stuurder werd aan het hoofd en een been vrij ernstig gewond. De ander kwam er met een paar ontvellingen af. Ze werden bei den per auto naar Amsterdam gebracht. HILLEGOM. Een der werklieden bij den bouw der nieuwe kerk aan den Stationsweg is, ter wijl hij pannen naar boven bracht, van een hoogen stijger gevallen. De man kreeg een wonde aan het achterhoofd, en klaagde over pijn in den Tug.Dr. ten Hoopen verleende de eerste hulp waarna de patiënt per auto naar Velseroord, zijn woonplaats, werd gebracht KATWIJK AAN DEN RIJN. We mogen de Katwijksche ingezete nen er wel even op voorbereiden dat op Maandag 15 Aug. a.s. een bloempjesdag ten bate van .Herwonnen Levenskracht" zal worden gehouden. Wat ..Herwonnen Le venskracht" is. en wat deze beoogt is nu wel algemeen bekend. Dat toone men dus ook a.s. Maandag door daadwerkelijken steun in den vorm van het koopen van een bloempje. Men is niet gebonden aan den prijs van 10 ct. Dat is de minimumprijs! KATWIJK AAN ZEE. Omtrent, de navolgende voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te ver krijgen: een pak hooi. twee paar kinder schoenen. een blauwkleurige cape. een schop, een zwarlo gurnmihandschoen, een paar witte strandschoenen. Was het gisteravond bij het teerton- nenbranden op het strand door den feilen wind wat koud en ongezellig, hedenmorgen werden de wedstrijden van de strandfeesten deerlijk bestookt door een stortbui, zoodat alles wat zich op het strand bij en op het speelterrein bevond, een goed heenkomen zocht. Op hef oogenblik dat we dit schrijven (11 uur) klaart de lucht wel wat op en daarom zullen we hopen, dat niet alles ver regent en de lampion-optocht hedenavond tot zijn volle recht zal komen. Op 30 Aug. a.s. zal dr. R. G. Kuyper van Den Haag een feestrede houden voor de Chr. Oranjevereeniging alhier. Gistermiddag kwam V. tot de onaan gename ontdekking, dat door achteloos wegwerpen van tabak, die nog gloeide, een hooischelfje in de Adrianastraat. waartegen hij zijn fiets had geplaatst, in. brand was geraakt. Het vrijwel nieuwe karretje kwam er zeer slecht af; het was bijna niet meer te herstellen. De strandevangeüsatie trok gisteren weer een groote schare van belangstellen den. Ds. Boersma. van Koudum. deed de schare zingen van Ps. 25 het 2e vers. ging in gebed voor en sprak naar aanleiding van Joh. 9 over de geschiedenis die daar slaat beschreven van den blindgeborene. Ver volgens werd gezongen Ps. 84 3, waarna ds. Mondt, van Leiderdorp, het woord nam en over Rom. 1 16 de vrijmoedig heid van Paulus behandelde, die zich het evangelie van Christus niet schaamde. Na dankgebed en het zingen van Ps. 62 1 ging de schare uiteen. Morgen zal, evenals andere jaren, de Katwijksche muziekvereeniging „U. N. 1 ^cen muzikalen rondgang door het Zuidelijk dorpsdeel houden. Daar de kas noodig versterkt moet wor den, wil men trachten op deze wijze in het tekort te voorzien. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella, d. v. C. Duindam en I. van Duin. Ondertrouwd: Cornelis Jakob van Erkel, 41 j., te Noordwijk, onlangs te Rotterdam, en Catharina Dingena IJzermans, 27 j., te Arnhem, onlangs te Rotterdam. Getrouwd: J. H. H. ter Vee, 31 j., te Noordwijkerhout, en H. H. Steenvoorden, 38 te Noordwijk. Overleden: Leuntje v. d. Deijl, 2 j., d. v. L. v. d. Dejjl en T. Duindam. Theo dora Martina Koelewijn, 16 j., d. v. D. Koelewrjn en J. A. de Groet. Het programma der feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig priesterschap van den hoogeerw. heer J. H. W. Bors- boopi, deken en pastoor van Noordwijk, luidt als volgt: Zondag 14 Aug.: 6 uur: Feestelijke intocht van den jubilaris in de parochie, vanaf den Gooweg naar de kerk; 7 uur: Feestelijke intocht van den jubilaris in de kerk. Wel komstlied en toespraak. Daarna plechtig Lof. Maandag 15 Aug.: Algemeene communie der parochianen. 6, 7V4 en 83/^ uur: stille H. Missen; 10 uur: plechtige Hoogmis, op gedragen door den jubilaris. Na de Hoogmis: leestcantate; U/s—2^2 uur: receptie voor de besturen van verschillende vereenigingen in het juvenaat; 2l/o4 uur: algemeene re ceptie in het Juvenaat; 7 uur: plechtig Lof tot dankzegging, met „Te Deum" en feestlied: 8 uur: serenade aan den jubilaris, door het R.-K. fanfarecorps „Excelsior", voor de pastorie. Daarna muziekconcert op het Lin- denplein. Dinsdag 16 Augustus: 7, 7,/s en 8 uur: H. Missen. Algemeene H. Communie der kinderen onder de H. Mis van 7 uur; 9Va unr: receptie voor de kinderen in het Juve naat, waaronder cantate. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De opheffing der O.L. School verdaagd De politie verordening gewijzigd B. en W. krijgen machtiging tot het aangaan van een geldleening groot f 100.000 Voorzitter: burgemeester van Iersel. Afwezig: de heer R. v. Dijk. De Voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van eenige ingëkomen' stukken o.a. schrijven van Ged. Staten, waarbij het besluit tot opheffing der Openbare School wordt verdaagd, van hetzelfde college een schrijven, waarbij wordt goedgekeurd de afschaffing der kermis; alsmede de veror dening op de zakelijke bedrijfsbelasting. Ingekomen was een verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim. Er werden 141 personen opgeroepen, waarvan slechts 56 verschenen. De geloofsbrieven der nieuw-benoemde raadsleden werden in orde bevonden, en lot toelating besloten. Op voorstel van B. en W. wordt de algemeene politie-verorde- ning met enkele punten gewijzigd: De bloe misten mogen geen losse privaten meer plaatsen aan de slootkanten, nabij hun landerijen. Er mogen slechts varkens gemest worden op 100 M<afstands der huizen; er mag slechts abattoir-mest gebruikt worden op 150' M. afstand der huizen en van den pu- blieken weg; de maximum-snelheid voor auto's zal bdragen 15 K.M. per uur, er komen vijf vaste stopplaatsen voor de autobussen; bloemenverkoopers zullen al leen hun bloemen mogen verkoopen op vaste plaatsen, welke B. en W. zullen bepa len; 'ht zal niet gezwommen mogen worden, op minder dan 200 M. afstand van den pu- blieken weg; verboden wordt, dat tegelijker tijd jongens en meisjes in de duinen kam peeren, zooals hier wel gebeurde. Onbewoonbaar wordt verklaard, de wo ning A. No. 13 in de Zilk, welke binnen zes maanden moet ontruimd zijn. Het beroepsschrift van A. Meyer, Zilk, wordt ongegrond verklaard, omdat zijn te bouwen woning niet voldoet aan de eischen der bouwverordening De open ruimte tus- schen Iwe^ woningen behoeft geen 5 M. meer te bedragen, doch in 't vervolg slechts 3 Meter. De Voorzitter brengt verslag uit over den toestand der Gemeente over 1926; alsook een verslag van hetgeen over 1926 is ver richt met betrekking lot de verbetering der Volkshuisvesting. Tot leden van 'de Schatlings-Commissie worden benoemd, de heeren: Job. Penning-s, Coenraad Bouwmeester, VV. Ruvgrok en L. Heemskerk. De begrooting 1927 wordt met enkele punten aangevuld, n.l. met do onkosten van reparatie aan de ambtswoning van den Burgemeester. De nieuwe Duinstraat zal worden be straat op kosten der Gemeente. De woning- bouw-vereeniging Padna zal jaarlijks f212 rioolgeld te betalen hebben. De onkosten der bestrating worden geraamd op f4500; daar deze raming wat laag geschat wordt, za hierover in eene volgende vergadering ■nader beslist worden. Het crediet voor aankoop eener automo biel-brandspuit wordt verhoogd tot f 6000. B. en W. stellen voor over te gaan tot het sluiten eener geldleening, groot f 100.000 tot den koers van 98 pet. en eene rente van 4 1/2 pet. met de pensioenfondsen voor de koloniale Landsdienaren en locale ambte naren te 'sHage, of dezelfde geldleening A pari, tegen 4 3/4 pCt. Besloten wordt aan B. en W. machtiging te verleenen om le handelen naar omstan digheden. De Voorzitter herdenkt daarna het feit, dat deze vergadering, de laatste zitting is, met-het tegenwoordig college, hij heeft een speech in portefeuille, waarin de heer R. v. Dijk, die aftreedt, in waardeerende woorden zal worden herdacht. Daar deze heer echter afwezig is. kan de plechtigheid niet door gaan en wordt de vergadering gesloten. Een staking. Aan het in aanbouw zijnde Krankzinni gengesticht voor vrouwen is een staking onder de timmerlieden uitgebroken. Aan hun eischen werd niet voldaan. Verschil lende mannen zijn ontslagen. Tot uitvoer der der werken is benoemd de heer J. v. Pareeren, alhier, terwijl de hoofdleiding der werkzaamheden berust bij den heer Peters uit Amsterdam, die zich hier geves tigd heeft. NOORDWIJK AAN ZEE. De Noordwijksche Reddingsbrigade zal morgen- a.s. Zaterdagmiddag om 4 uur eenige demonstratie's geven op het strand voor Pension Hollander. Allereerst zal de reddingsvlet in zee gebracht worden. Ver volgens worden eenige reddingen verricht door werkende leden der N. R. B. voorzien van zwemvest en lange lijn. Als bijzondere attractie zal aanw. zijn de r?ddingsflotteur ..Tom" eigendom der Haagsche Brigade, die altijd op het stille strand te Scheveningen is gestationeerd. Tevens is een ploeg Haag sche leden tegenwoordig die eveneens zul len demonstreeren en stabiliteilsproeven met de „Tom" zullen verrichten. Een en ander belooft zeer interessant te worden. Dinsdag 16 Augustus wordt in Casino alhier door het Ver. Rotterdamsch-Hof- stad-Tooneel (directeur Cor v. d. Lugt Mel- sert) een enkele voorstelling gegeven van: ,,De Spooktrein", het bekende en meest besproken sensatie-blijspel, dat in één sei zoen reeds meer dan 150 opvoeringen bij dit gezelschap kon behalen en dat ook h:er zal worden vertoond met alle effecten en trucs, die naar de Londensche modellen zijn vervaardigd en die aan deze sensatie zooveel ongewone attractie geven. RIJNSBURG. Voor het examen Engelsch L. O. is geslaagd de heer J. Vooys alhier. VOORSCHOTEN. Gisteravond is door een auto nabij het Haagsche Schouw op het rijwielpad een wielrijder aangereden," die op een bagage drager een kind meevoerde. De familie Van C. ontfermde zich over de slachtoffers, wier kleeren danig waren gescheurd. Oogen- schrjnlijk hadden zij geen ernstig letsel be komen. WASSENAAR. R.-K. Middenstandsver. „De Hanze" afd. Wassenaar. Op plechtige wijze heeft in het Pratro- naalsgebouw alhier de onthulling en over dracht plaats gehad van het vaandel voor de afd. Wassenaar van de R.-K. Midden- slandsvereeniging „De Hanze". Aan de uitnoodiging van het bestuur om bi; deze plechtigheid tegenwoordig te zijn, hadden gevolg gegeven de geestelijkheid van beide parochies, het bestuur van de Wassenaarschc Middenstandsvereeniging, van den R.-K. Vrouwenbond en den R.-K. Volksbond. Verder waren aanwezig de hee ren A. L. Rooijakkers. wethouder, en Chr. Jansen, uit Amsterdam. Nadat de bijeenkomst met den Chr. groet was geopend, heette de voorzitter van „De Hanze", de heer G. van Leeuwen, allen van harte welkom. Spreker deelt daarop mede, dat de afdee iing zeer gelukkig is geweest in de samen stelling van een vaandelcommissie en hij kan de verzekering geven, dat het ontwerp van den heer Sweerman uitstekend is ge slaagd, terwijl de uitvoering door do dames Schouten boven allen lof is verheven. Spr. wil hiermede eindigen en geeft dan 'l woord aan de Vaandelcommissie, x Kapelaan van den Burg betreedt dart het tooneel om de onthullingsplechligheid te verrichten. Zijneerw. stelt zich voor het vaandel eerst le onthullen, dan te laten be wonderen, vervolgens de wijdingsplechtig heid te verrichten en het daarna over te dragen aan de afdeeiing. Hef scherm werd toen opgetrokken en het vaandel werd daar na aan de aanwezigen getoond, opgesteld achter een schat van bloemen, belangloos gearrangeerd door den heer A. II. Zand vliet. Nadat all<jn het keurig afgewerkt vaandel hebben bewonderd, verricht de weleerw. heer adviseur de wijdingsplechtigheid. Vervolgens richt hij zich tot de aanwe zigen en zegt. dat deze dag een beteekenis- volle dag is voor de afdeeiing, „een dag, waard om met gulden letters in de annalen ie worden geboekstaafd", een dag ook van volle belangstelling voor het doel van den R.-K. Middenstand. Een vaandel is volgens den bekenden kanselredenaar Lacaraire een slok en pen doek, een stok. die heft, en een doek dat spreekt. Een vaandel geeft een beeld van een volk Tn een vaandel leeft de ziel. Cu deugden, de geschiedenis van een volk en het is uit de geschiedenis genoegzaam be kend. dat de soldaten, die met de bewaking van bet vaandel belast waren, liever den dood ingingen dan het prijs te geven. Wat derhalve een vaandel voor een volk is, moet het ook zijn voor een vereeniging. Spr. zegt. dat reeds veel vroeger over het aanschaffen van een vaandel werd gespro ken. Toentertijd was spr. daar niet erg voor. omdat hij van oordeel is. dat men eerst moet zorgen, dat de vereeniging er wezen kan en mag en men pas daarna haar in symbolen uitbeelden. Nu echter mogen wij er ons op beroemen, dat er een flinke vereeniging bestaat, die doordrongen is van goede beginselen en daarom is het nu tijd een vaandel te be zitten. Hierna gaf zijneerw een uiteenzet- ling van hetgeen hel vaandel voorstelt Bovenop staat het kruis, ten toeken dat de vereeniging voor alles een katholieke is. terwijl de voorstelling voorts deze is ..de Katholieke W^ssenaarders, vereenigd in hun organisatie, willen langs den weg. die wordt afgebakend door de rechtvaardig heid, matigheid, sterkte en. voorzichtigheid, de vier hoofddeugden, hun beroep uitoefe nen van handel en nijverheid. Spreker voegde hieraan den wensch toe, dat het den leden, werkend zooals het vaan del aangeeft, voorspoedig zou mogen gaan. Hij uitte de hoop. dat de afdeeiing tevre den zou zijn over de vervulling van de taak der commissie en droeg het daarna over aan de vereeniging met den klassieken groet „Vivat, crescat. floreal". De voorzitter bracht daarop den geestel. adviseur dank voor het verrichten der wij dingsplechtigheid Spr. wijst er op, waar voor elke katholieke vereeniging een advi seur heeft en zegt. dat de arbeid van kape laan Van den Burg hoogelijk wordt gewaar deerd. Spr. voegt er de belofte bij, dat de leden het vaandel trouw zullen blijven en bun belangen zpllen behartigen langs den door den adviseur uitgestippelden weg. Voor den geestelijke uit hij den wensch, dat hij nog lang adviseur zal mogen blijven en de vruchten ervan zal mogen aan schouwen. Daarop bracht de voorzitter dank aan dp uitvoerster van het werk, mej. Schouten, te Rotterdam die op dit gebied haar sporen Teeds verdiend heeft Hij hoopt, dat zij nog lange jaren krnrht moge vinden voor der- gelijken arbeid Verder bracht de voorzitter dank aan de zusterorganisatie voor het hul deblijk. door haar geschonken in den vorm van een schitterend bloemstuk Hij hoopt, dat de sympathie, welke hieruit spreekt, nog lang moge blijven bestaan Ook bracht spr. dank aan den heer A. H Zandvliet voor de keurige opstelling van het vaandel. Van de gelegenheid ..De Hanze" te com- plimenteeren, werd in de eerste plaals ge bruik gemaakt door het bestuur der Zuster organisatie bij monde van den tweeden voorzitter, den heer D. van den Burg. Voor den R.-K. Volksbond trad op de heer Th. de Klerk, die in een goede samenwer king met andere sociale organisaties ter plaatse veel heil zag. door mevr: Leijsen namens den R.-K. Vrouwenbond en den heer Lankhorst, die de hoop uitsprak, dat ook ten aanzien van het middenstandscre- dietwezen een prettige samenwerking za! komen. Nadat de voorzitter alle sprekers had dank gebracht, werden ververschingen rondgediend en een korte pauze gehouden. Toen deze afgeloopen was, werd 't woord verleend aan den heer Chr. Jansen, die in een zeer welsprekende rede wees eerstens op de beteekenis van een vaandel voor de vereeniging zelvé en vervolgens op die ten opzichte van de bevriende organisaties, de andere sociale vereenigingen, om ten slotte allen op te wekken tot gezamenlijken ar beid ter oplossing van de sociale kwestie. De voorzitter dankte den heer Jansen voor zijn uitnemend betoog. Nadat spreker nogmaals allen hartelijk dank had gezegd werd de bijeenkomst ge sloten. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes, zoon van J. W. van Leeuwen en J. C. Heemskerk. Ondertrouwd: Stephanus Johannes van Leeuwen, 27 j., van Stompwijk. en Gcrarda Wilhclmina van Rijn, 27 j. Johannes Cor nelis Baak, 22 j. en Petronella Johanna Christina Gerse, 21 j. Overleden: Klaas van der Horst. 79 j. Nicolaas van der Krogt, 73 j., echtg. van Ma ria Vitscher. VOOR ZATERDAG 13 AUGUSTUS. Hilversum, 1C60 M. 12 uurPolitieber. 12.352 u.Lunchmuzick door het trio D. Groeneveld, viool, A. v. Leeuwen, cello, P. Jochemse, piano. 25 u.Uitzending van de openingsplechtigheid en overdracht van het Troelstra-oord te Beekbergen A. Bleekrode, viool, Jo Stemheim, declamatie. Openingsrede door E. Kupers, 2o voorz. van het N.V.V., dio het gebouw zal over dragen aan het bestuur der Stichting ,,Het Troelstra-oord." Namens de stichting za! daarna worden gesproken door R. Sten huis en F. v. d. Walle, resp. voorz. en secr. daarvan Om 4 uur wordt de Stan daard onder bazuinmuziek op den toren geheschen, waarbij Joh. Brautigam het woord zal voeren. Tenslotte komen de ver tegenwoordigers van de verschillende or ganisaties aan het woord. 68 u.Con cert door het A.N R.O -orkest, Het Dubbel- mannenkwartet „Ars Musica", Dirig. Jacob Hamel. 7.45: Politieber. 10.30: Nieuws bericht. 8.10-10.30: V.A.RA.-avond. Aangeb. door de Ned. Ver. v. Fabrieks arbeiders. Mevr. Anne Schlüterv. d. Brug gen, alt. Coen Kries, begel. Marie Hamel, voordracht. A. Bleekrode, viool. Lion Con- tran, begel. la. Concert D-dur, Mozart (viool en piano). 2 Fragment uit „De Op standelingen," Roland—Holst (voordracht) 3a. Twee liederen uit /.Lichtend Ontwa ken", Zagwyn. b. Twee liederen van Sam Vlessfing: Meiverlangen en 'k Ben droeve (zang). 4. Rede van K. de Jonge, voorz. van de Ned Ver. v. Fabrieksarbeiders, over: 20 jaren vakverecnigingsstrijd. 5a, Zcrknirchung, Bloch. b Paraphrase, Padc. rewskiKreisler. c. Sarabande et Tambou- rin, Leclair (riool). 6a. De Steenenbikker, Margot Vos b. De Jonge Maat, Marie Vos. c. Eenige gedichten van Heyman Overst (voordracht). 7a. Ic seg adieu, Antwerpsch Liedboek, b. Een rondendans om de bruydt te bedde te dansen, Starter, c. Het kwe zelken, Bew. v. Duyse. d. Des winters als het regent. Bew. v. Duvse. c. De .leugen, Manna de Wys—Mouton (zang). Daventry, 1600 M. 3.20: De prijsbekroon- de band van het Metropolitan Politie-rau- ziekfeest 1927. Q. Hall. sopraan. R. Ford, bariton. L. Phillips, cello. 5.35: Kinder uurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Causerie. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.50: Mr. Beverley Nichols, voorlezing. 8.05: Causerie: On prome nade concerts. 8.10: Geoffrey Gwjther. 8.20: Concert in de Queen's Rail. Sym- phonie-orkest. R. Buckman. sópraan. D. Smith, bariton. A. de Greef, piano. 10 u.: Weerber., nieuws. 10 15: (Vervolg) Concert. 10.50: Nieuwsber. 10.55—12.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10: Orkestconcert. 5.055.55: Dansmu ziek. Radio Jazz Symphonic. 8.50—11.20: Galaconcert. Orkest en artisten uit de Pa- rij zer theaters. Langenbere 469 M. Munster 242 M. en Dortmund, 283 M. 1.50-2.50: Orkest- concert. 5 506.50: Werken van Tschai- kowsky door orkest. 911 u.Populaire Russische avond. Het Russische concertgez. o.Lv. Dr. Swerkoff. L. Wolgina. Balalaika. A. Altwell, tenor. H. Probst, leiding. Daar na tot 1.20: Dansmuziek. Kónigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 3.10—8 05: Lezingen en lessen. 8.20: Een avond i. h. Oostzec- bad Heringsdorf. Kurhausconcert. Orkest en solisten. 10.50—12.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M 4.50: Scène uit ,,Zar und Zimmermann", opera. 5.35: Orkest concert. 6.20: V rooi ijk concert. 8.20: „Der Bubiköpfjager", operette van Genée. 9.20 „Am grünen Strand der Spree". Daarna tot 11.10: Dansmuziek Brussel, 509 M. 3.20-1.20: Orkesteon- cert 9 20: Orkestconcert. 10.20— *">n D.msmuziek.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9