Shamöccn H. M. PIERROT Laatste week der Opruiming GEMENGD NIEUWS. Zydeachtig haar Maarsmanssleeg 7-14 21 RESTANTEN FAYENCE TEGEN FABRIEKSPRIJS 1 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. tvacvi Reclame-Katoen 26 ct p. El Prima Huishoudkatoen 37 ct HET ONGELUK BU LAREN. op de Nieuwe Ooster begraaf plaats te [Amsterdam heeft gisteren de teraardebe stelling plaats gehad van den 30-jarigen P- J. W. Schreuder, het vierde slachtoffer, dat Zondag j.l. bij de trambotsing te Laren den dood heeft gevonden. Onder de velen, die gekomen waren om de droeve plechtigheid bij te wonen zagen wij Jhr. van Nispen van Senevnaer, Larens burgemeester en den heer Peeters, gemeen tesecretaris van Laren; voorts verschillen de vrienden en bekenden van den over ledene. Toen de kist in de groeve was neerge laten en de ouders, de jonge echtgenoote en de naaste bloedverwanten zich om het graf hadden geschaard, nadat een En- gelsch geestelijke het Onze Vader had uit gesproken zei jhr. Van Nispen van Sevenaer: ,,Een braaf, rechtvaardig man en voorbeeldig echtgenoot is in de kracht van zijn leven, op een oogenblik, dat men dat allerminst verwachten kon, van zijn dierbare gade weggerukt en zonder dat hij zijn ouders nog heeft mogen terugzien. Het moge voor u, mevrouw Schreuder, een zwakke troost zijn, dat alle inwoners vaD Laren zoo oprecht mede lijden met uw lijden." Velen van de talrijke omstanders, om de onder bloemen en kransen bedolven groeve werden tot tranen toe bewogen toen de jonge echtgenoote zich luide weeklagend naast het graf op de knieën wierp. Mr. Schreuder, de vader van den overle dene, heeft voor de belangstelling bedankt. Gistermorgen heeft de Koningin-Moeder een bezoek gebracht aan de vijf personen, die bij het tramongeluk te Laren zwaar zijn gewond en die in de R.-K ziekenver pleging St. Jan worden verpleegd. Het bezoek droeg een intiem karakter; officieele personen waren er niet bij tegen woordig. H. M. werd ontvangen door de moeder-overste; mede aanwezig waren de geneesheeren Barendrecht, Holtmann, La- badie, Catz en Gibling. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. UIT DEN TREIN GEVALLEN EN GEDOOD.- Gisterenmorgen werd op de spoorlijn tus- schen Ketel en Delft gevonden het lijk van een ongeveer 30-jarig persoon vermoedelijk van zekeren L. uit Amsterdam. Waarschijn lijk is de man uit den trein gevallen en met het hoofd tegen een paal gestooten. Hij moet onmiddellijk gedood zijn. Het lijk werd per trein naar Delft vervoerd. ONDER DE TRAM. Gister is de 8-jarige P. v. d. M. uit Dok- kum, die bij een oom logeerde, in de Orari- jeboomstraat te Rotterdam onder een tram geraakt. Ernstig verwond is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden.. Vermoedelijk doordat hij geen acht heeft geslagen op de naderende tram is een 22- jarige jongeman Levy genaamd, rijdende op zijn fiets in de Leidsche straat tusschen Kei zersgracht en Heerengracht te Amsterdam tegen de tram gebotst. De jongeman kreeg eerst een slag van het voorbalcon tegen het voorhoofd en sloeg toen met het achterhoofd tegen de straat. In bewusteloozen toestand is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overeden. f40.000 VERDUISTERD. De politie te Rotterdam heeft dezer dagen aangehouden den kassier B. van een expeditiekantoor aldaar. B. was sedert 17 jaar op het kantoor werkzaam en genoot het volste vertrouwen. Wel werd hem een enkelen keer er een verwijt van gemaakt, dat hij met het overboeken van bedragen van het kladkasboek in het net-kasboek zooveel achter was, maar hij beriep er zich dan altijd op, dat hij het zoo druk had. In Juli 1926 werd daarom de wijze van boek houding veranderd en moest B. regelrecht in het net schrijven. Desondanks blijkt B. toen toch nog kans gezien te hebben een bedrag van f 6400 uit de boeken te houden. Kort geleden zou B. met vacantie gaan en moest hij de administratie overdragen. Bij de kasopneming kwam het tekort van f 6400 uit. B. erkende t-oen zich dit geld te hebben toegeëigend. Er werd een verder onderzoek ingesteld en daaruit bleek al spoedig, dat er voor Juli 1926 nog veel meer was verduisterd. Voor Juli 1926 was het op het kantoor n.l. de' gewoonte, dat het kladkasboek werd gecontroleerd. Dit klopte altijd nauwkeurig. Bij het overboeken in het net-kasboek, waarmede hij, zooals gezegd, altijd achter was, liet hij posten weg of veranderde hij bedragen, waarna hij geld tot een bedrag van het verschil tusschen het oorspronke lijke en het veranderde bedrag uit de kas nam. Daarna klopte de zaak natuurlijk weer. Voor zoover men heeft kunnen nagaan heeft B. in de jaren na 1923 in totaal een bedrag van ongeveer f 40.000 verduis terd. Het aldus toegeëigende geld schijnt B. geheel opgemaakt te hebben. Hij is in het huis van bewaring opgesloten. VADER EN KIND VERDRONKEN. Gistermiddag viel nabij Culemborg het zesjarig zoontje van schipper A. IJsseldijk in den Rijn. De vader sprong het na, doch beiden verdronken. De lijken zijn nog niet gevonden. EEN WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Hilver sum waarschuwt tegen de handelingen van het zich noemende Administratiebureau tot bevordering van het Vreemdelingenver keer voor de stad Amsterdam en gevestigd Keizersgracht No. 578. Gecolporteerd wordt om zich te laten inschrijven tot het opne men van pensioen east en bij gelegenheid van de Olympiade 1928 en waarvoor aan administratiekosten f 1 moet worden be- I taald. Tevens wordt bekend gemaakt dat door het Comité 1928 officieel een afdeeling, voor wat de huisvestiging tijdens de Olym piade betreft-, is ingesteld, welke is ge vestigd Weesperzijde No 32 te Amsterdam. IN DE MODDER GESTIKT. In de Everart Meisterlaan te Utrecht, is het 21/2-jarig meisje J. de G. spelende ie water geraakt. De vader, die het ongeval spoedig bemerkte, bracht het kind op het droge en paste dadelijk kunstmatige adem haling toe. Een geneesheer constateerde evenwel, dat het kind in de modder was gestikt. BRANDEN. Gistermiddag heeft te Leeuwarden een- felle brand gewoed in de bakkerij van den heer K. in de Slotmakersstraat aldaar. Het bovendeel brandde geheel uit en het be nedendeel bekwam veel waterschade. De belendende percëelen konden behouden, blijven. De oorzaak van den brand is on bekend. Gisternacht is brand uitgebroken in de fabriek Van de N.V. Zuivelfabriek en Melk handel Gouda", aldaar, gevestigd aan de Karnemelkschesloot. De brand is vermoede lijk ontstaan door het warmloopen van den motor der ijsmachine, die op den zol der was geplaatst van de papkookerij. De uitslaande vlammen werden opgemerkt door een juist passeerenden postbode. De brandweer was spoedig ter plaatse en tasite met zeven stralen van de motor- on de stoomspuit het vuur aan.' Het grootste ge deelte van het gebouw kon behouden blij ven. Het archief is nagenoeg geheel ver nield. In de benedenverdieping, waar de machines 6taan, is, behalve waterschade, niet veel schade aangericht. De pasteuri- seer-inrichting en het ontvanglokaal kun nen zelfs, indien stoom verkregen kan worden, weer in werking worden gesteld. Te Oldebroek brandde de woning van J. E. tot den grond toe af. Er werd slechts weinig gered. Verzekering dekt ue schade. Te St. Oederode is de boerderij van J. de L. door onbekende oorzaak grootendeels uitgebrand. Het vee kon worden gered. In een woonwagen, staande in de ge meente Lonneker, was een vrouw, G. E. geheeten, gisteren bezig met vetbraden. De vlammen sloegen in de pan en deelden zich aan de omringende voorwerpen mede. In een minimum van tijd stond de heele wagen, in lichtelaaie. Hij is me+ den inboedel to taal verbrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door onbekende oorzaak is het groote dubbele huis, bewoond door den wagenfa brikant B. en schoenfabrikant' L., te Waal wijk geheel afgebrand. De bewoners heb ben het brandende gebouw in allerijl moe ten verlaten, alles achterlatend. Een ach ter het gebouw gelegen met riet bedekte boerderij, alsmede de werkplaatsen van de fabrikanten konden behouden, worden. As surantie dekt gedeeltelijk de schade. Door een defect aar de broedmachine, brandde de woning van den heer Schippers, te Zweeloo tot den grond af. HET HEMELVUUR. Tijdens het zware onweder, dat zich gis termiddag boven de gemeente Helden (L.) ontlastte, sloeg de bliksem in de schuur met stalling van den landbouwer S. in het gehucht Egchelheide. Zij brandde geheel uit. Alleen het woonhuis kon met groote moeite behouden worden. Voorts is de bliksem geslagen in 'de Boe renhofstede van B. Valburg. Met de mo torbrandspuit uit Eist werd assistentie verleend e-u men slaagde er in de woning gedeeltelijk t'e behouden. Te V ladder veen biandde de boerderij van den heer R. Kuiper geheel af. Verzekering dekt in alle gevallen de schade. AUTO-ONGEVALLEN. Te Wedde is gistermiddag het vierjarig kind van het echtpaar Kiel onder een auto geraakt en gedood. Het 10-jarige meisje K., uit Haarlem, dat bij haar grootmoeder te Almelo logeer de, is door een vrachtauto' aangereden. Ernstig gewond werd het meisje naar bet Algemeen Ziekenhuis vervoerd. De auto werd in beslag genomen. Te Rotterdam is de 2-jarige W: V. door een vrachtauto op slag gedood. OUDE VOLKSDANSEN. Gemeld wordt: In verband met de in den laatsten tijd groeiende belangstelling voor de oude volks dansen is op het Congres van bet Ned. Ge nootschap van Beroepsleeraren. hetwelk de vorige week te Groningen werd gehouden, op voorstel van den heer Lend besloten, deze dansen naast de moderne, op het re- pertoir te nemen. Bij de demonstratie bleek, dat er onder de oude volksdansen werden gevonden, wel ke daartoe zeer geschikt zijn, o.a. de Schot- sche Trye. Deze en wellicht ook enkele an dere zullen reeds het a.s. sizoen door de leden van bovengenoemd Genootschap on derwezen worden. DIEFSTALLEN TE KERKRADE. Rechercheurs van de politie te Kerkrade hebben Woensdag een huiszoeking ver richt ten huize van den mijnwerker K een weduwnaar, die woont met een huishoud ster en twee Duitsche mijnwerkers, afkom stig uit de buurt van Aken en werkzaam op de mijn Willem Sophia te Spekholzer- heide naar aanleiding van vele diefstallen, daar gepleegd. Een der kostgangers, A. S., sliep Hij werd echter wakker en de aan wezigheid van de politie bemerkende, achtte hij het raadzaam uit een raam te springen en op de vlucht te slaan. Een der rechercheurs begon onmiddellijk de achtervolging, S. sommeerende zich over te geven en schoten in de lucht lossende. Er volgde een wilde jacht, maar S. bleef op den rechercheur voorsprong houden. Op den hoek van een straat schoot de recher cheur op den vluchteling en trof hem in den linkerschouder. Desondanks zette zijn vlucht voort en hij verdween ten 6lotte in een woning, waar hij echter werd gear resteerd. De man, die veel bloed had ver loren, werd door een geneesheer verbon den en daarna naar het hospitaal gebracht waar de kogel door operatigf ingTijpen zal worden verwijderd. S. heeft nog geen bekentenis afgelegd. De in beslag genomen goederen zijn door de eigenaars herkend. Uit de ondergoede ren waren de monogrammen reeds verwij derd. De broer van den gearresteerde is sedert den 24en Juni met ziekteverlof. Men gelooft nu, dat de Gebrs. S. aan geen andere diefstallen schuldig zijn dan aan die bij een slager te Eijgelshoven en een caféhouder langs de grens te Kerkrade. De „L. K." weet nog te melden, dat als verdacht van heling mej. L., de Duitsche huishoudster van zekere mej. K., evenepns in verzekerde bewaring is gesteld- Waarschijnlijk heeft men met een heel complot te doen, dat zijn hoofdzetel aan gene zijde der Duitsche grens heeft. Er ging in de laatste drie, vier dagen geen nacht voorbij, of hier of daar in den omtrek werd diefstal of braak gepleegd. Dienzelfden nacht nog had men om streeks 2 uur gepoogd in te breken ten huize van den caféhouder Th. aan de Bleijerheide- straat. Het rinkelen van glas deed den be woner ontwaken, die een raam open schoof en juist nog een onbekende in de duisternis zag wegvluchten. De recherche heeft zich aanstonds vergewist van de vingerafdruk ken. die achter waren gebleven op.de ruit, welke de dief geprobeerd had geruisehloos uit te snijden. Vermoedelijk ging cok deze poging uit" van een lid der bende, naar welke de politie thans op zoek is. De politie te Herzogenrath verrichtte eveneens een tweetal arrestaties. SALPETERZUUR GEDRONKEN. Te Vlissingen is overleden een man, die verleden week bij vergissing uit een flesch salpeterzuur dronk. AUTOBUS TEGEN EEN MUUR. Gistermorgen reed do gutobus van de ver- huurderslirma Hendriks en Hafmans van Weert tusschen Geleen en Lutterade met groote vaart tegen een muur. In de bus bevonden zich twaalf passagiers, die allen min of meer ernstig verwond werden. Er is onmiddellijk om geneeskundige hulp ge telefoneerd, waarna de gewonden verbonden werden. De wagen heeft belangrijke schade geleden. Sommige gewonden hebben glas in het hoofd gekregen van de gebroken ruiten. Men vermoedt, dat de stuurinrichting van de bus niet in orde was. DE BRUGWACHTER HAD ZICH VERSLAPEN. Op de tramlijn SneekJoure is een on geval gebeurd, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De plaatsvervangende wachter bij de spoorbrug bij de Langweer der Wielen de eigenlijke wachter was met vacantie haél zich verslapen en dus de brug niet dichtgedraaid. De bestuurder van den motorwagen, die gistermorgen te vier uur uit Sneek vertrok, zag ten gevolge van de duisternis niet, dat het sein op on veilig stond en reed in volle vaart op de open brug af. Wonder boven wonder maak te de tram een sprong van wel zes meter, zoodat de voorkant terecht kwam op de dwarsliggende brug, terwijl de achterzijde op het bruggehoofd bleef staan. De eenige passagier, die in de tram zat, bleef even als de bestuurder ongedeerd. De tram zelf bekwam slechts lichte schade. Het goede renvervoer is voorloopig stopgezet en het personenverkeer, dat thans langs andere banen moet worden geleid, ondervindt zeer veel stagnatie. Het werk van een vrouw is nooit af, zei ze als verontschuldiging, dat de maal tijd een halfuur over tijd eerst kon be ginnen. Dat kan ik proeven, antwoord© hij, terwijl hij de groentensehaal van zich af schoof. RECLAME. is het gevolg van regelmatige hoofdwasschingen met de onovertroffen Shampoon met den Zwarten Kop". Neem eens een proef daarmede, maar verlang uitdrukkelyk met den Zwarten Kbp Geparfumeerd met Maartviooltjes, Lavendel of Eau de Cologne. Voor Nederland en Koloniën: C. F. van DIJL ZOON Dordrecht RECLAME. 6826 HORLOGEMAKER WEGENS VERBOUWING Telefoon 630, 1293 swfe Dank zij den rommel koopt men voordeelig. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Appingendam (toez.) G. de Vries te Oosterend (Fr.). Aangenomen te Vreeland (u.) J. Kuylman te Maasdam. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Harderwijk: J. B. G. Croes 6789 te Bussum. DE ZAAK-Dr. N. D. VAN LEEUWEN. Omtrent de verwikkelingen in de Geref. Kerk te Harkema-Opeinde heeft nog steeds geen uitvoering gegeven aan het besluit der Classis Drachten om de indertijd over dr. N. D. v. Leeuwen, den plaatselijken pre dikant, uitgesproken schorsing op te heffen De Kerkeraad beweert bij deze houding zoo goed als heel de gemeente achter zich te hebben, maar dit is toch geenszins het geval. Wel stond er op de in Mei j.l. ge houden ledenvergadering, welke ook door de Deputaten der Classis bijgewoond wei#! en die een zeer rumoerig verloop bad, een meerderheid aan de zijde van den Ker keraad, maar deze vergadering werd toen ook bijgewoond door een tiental personen, die geen lidmaten der gemeente waren en die er het hunne toe bijgedragen hebben om de uitvoering van het classicale besluit te keeren, reden waarom velen te Har kema-Opeinde die gemeente-vergadering dan ook onwettig achten en bovendien wa ren er velen weggegaan, die voor de uit voering van het classisbesluit waren. Op de laatst gehouden classisvergadering daar entegen was wel een adres ter tafel van 36 lidmaten, die de partij van den Kerke raad opnamen, maar onder deze 36 waren vele vrouwen, die met hun mannen getee- kend hadden, zoodat deze lijst hoogstens een 20 gezinen vertegenwoordigde, terwijl er ock een schrijven wa-s van 30 personen, uitsluitend manslidmaten, die op uitvoering van het classicale besluit en opheffing der schorsing van dr. Van Leeuwen aandron gen. De actie van den Kerkeraad is dan ook het gevolg van het drijven van slechts en kele personen, indien de a.s. Synode het besluit der Classis goedkeurt, mag men verwachten, dat zeker twee der kerke- raadsleden met dte Synode mee zullen gaan en de oppositie in de minderheid zal komen en wordt door hen met allerlei ongeoor loofde middelen gevoerd, als het onwettig aanstellen van een ouderling, het houden van een onwettige vergadering gelijk de bovengenoemde gemeente-vergadering, het verspreiden van allerlei laster omtrent den predikant, waarmede men de menschen tegen dr. Van Leeuwen opzweept, het in machtsmisbruik negeer en van ingediende verzoeken. Wat het vertrouwen in de ambtsdragers bij velen ernstig heeft geschokt, is niet minder het feit, dat het deel van den ker keraad, dat zich tegen dr. Van Leeuwen keert, meermalen gedreigd heeft tot de Christ. Geref. Kerk te zullen overgaan, bij aldien clr. v. Leeuwen als predikant gehandhaafd wordt. Er zijn zelfs sterke aanwijzingen, dat er reeds stappen in die richting zijn gedaan en deze zaak reeds in geheime conferentie besproken is. Een der ouderlingen heeft zich reeds met nog een andeT lidmaat in verbinding gesteld met een Christ. Geref. predikant. Toch denkt bijna niemand in de gemeente er aan, om Chr. Gereformeerd te worden, behalve zeer enkelen, die indertijd ook dr. Al. H. Zomer, in het naburige Drogeham het leven zoo moeilijk hebben gemaakt. Inderdaad zijn dit nu ook weer de leidende personen in de actie tegen dr. Van Leeu wen, gelijk ook verschillende personen uit- de kerk van Drogeham in de verwikkelin gen thans te Harkema-Opeinde zich weren. Men schijnt thans, als uitweg uit de moeilijkheden, te overwegen om dr. Van Leeuwen van de Kerk van Harkema-Op einde ,,los te maken". Maar mocht men dien weg inslaan, dan zou het eerst recht tot een hevige botsing komen tusschen de twee stroomingen, welke thans in de ge meente tegenover elkander staan. Tenslotte kunnen wij nog mededeel en, dat zich te ïfarkema-Opeinde na de be wuste gemeente-vergadering in Mei j.l. een breed© commissie heeft gevormd, die zich ten doel stelt langs den ordelijken en wet tigen weg tegen de onrechtmatige hande lingen van dten kerkeraad op te treden. In opdracht dezer commissie is d d. 11 Juni j.l. aan de Classicale Commissie der Clas sis Drachten voor de zaak-dr. Van Leeu wen een verzoek gericht, ,,het tot die op lossing te leiden, dat dr. N. D. van Leeu wen de Gemeente weer kan voorgaan in zijn ambtelijke bediening". Dit verzoek was voorzien van een uitvoerige „toelich ting", terwijl een nog breedere toelichting omtrent de toestanden te Harkema-Op einde- werd gezonden aan alle predikanten der Classis Drachten. Noch door de Classis doch door een dezer predikanten is echter over deze missives tot nu toe een woord gerept. ALGEM. SYNODE DER NED. HERV. KERK. In behandeling komt het rapport van den heer Bloem over een voorstel van dr. Oort- huys tot wijziging van art. 39 Regl. Gods dienstonderwijs, bedoelende dat in de twee de belijdenisvraag de woorden ..te streven naar heiligmaking" worden vervangen door „de heiligmaking na te Jagen zonder welke neimand den Heere za! zien". De beide I praeadviseurs kunnen zich met de wijziging niet vereenigen. Het voorste] wordt aange nomen met II tegen 8 stemmen. Nu volgt het voorstel van de Classicale Vergadering van Leiden tot wijziging van art. 39 al. 1, door wegneming van de woor den „althans wat betreft den geest en de hoofdzaak". Het rapport van den heer Stoel geeft geen aanleiding tot uitvoerige bespre king, omdat het hier een voorstel betreft, dat reeds dikwijls in behandeling is geweest De president en dr. Van Nes waren vroe ger van oordeel, dat de woorden welker weg lating men thans wenscht, niet bepaaldelijk voor den liturg maar voor degenen die be lijdenis doen van de grootste beteekenis zijn. Het is echter gebleken, dat ongetwij feld de woorden aan den liturg de vrijheid geven, naar eigen inzicht van de letterlijke bewoordingen af te wijken. Thans merkt dr. Van Nes op. dat hij van oordeel is, dat de vragen eigenlijk niet in het Reglement thuis behooren. Nu zij er in staan, moeten zij ook gebruikt worden zooals zij zijn opgesteld. Trouwens wanneer iemand op belijdenis des geloofs is aangenomen en met attestatie naar een andere gemeente gaat, moet die andere ge meente weten, op welke belijdenis de be trokken persoon is aangenomen. Nadat verschillende leden zich vóór of tegen hebben uitgesproken, wordt .met 11 tegen 8 stemmen besloten, dat de woorden „geest en hoofdzaak" in het artikel zullen blijven. Nu volgt een rapport van den heer Stoel over een voorstel van J. J. Timmer c.s. tot wijziging van de „proponentsformule" en van art. 19 regl. Godsd.-onderwijs. De voorstellers wenschen aan de formule te zien toegevoegd de woorden: „gestorven voor onze zonden en opgewekt om onze rechtvaardigmaking". De commissie is van oordeel, dat deze bijvoeging, vooral ook om dat de exegese van die bijvoeging niet vast staat, geen aanbeveling verdient De min derheid echter wil de bijvoeging: „volgens de Schriften des O en des N. Verbonds". Na eenige bespreking, waarbij de vraag rijst, of het constant karakter der formule door wijziging thans en straks weder op nieuw, niet wordt opgeheven, wordt het voorstel met 11 tegen 8 stemmen verwor pen. Thans komt in behandeling een voorstel van dr. Oorthuys tot afschaffing van het z.g. ,,veto"-recht der provinciale kerkbestu ren. Sommige leden achten dit veto-recht een geheel verouderde instelling. Anderen wijzen erop, dat men nu niet kan besluiten het weg te nemen uit het reglement, terwijl men juist gisteren besloten heeft, het te doen blijven in de regeling der z.g. Groote Synode. Overeenkomstig het gevoelen van de meerderheid der commissie wordt het veto-, recht met 13 tegen 6 stemmen behouden. Aan de behandeling van het gewijzigde reglement op de buurtgemeenten was door de commissie ad hoc van 1926 vastgeknoopt een vraag betreffende de toekenning van Riikstractementen, aan nieuwe gemeenten door de regeering. De algemeene synodale commissie heeft die vraag beantwoord en daarbij tevens gewezen op de wenschelijk- heid een commissie in het leven te roepen voor de behandeling van de kerkelijk-geeste- «lijke belangen der a.s. Zuiderzee-provincie. De-president stelt voor aan de alg synodale commissie op te dragen een zoodanige com missie te benoemen, bestaande uit zeven personen, waartoe ook kunnen behooren mannen, die geen lid ziji van kerkelijke be sturen, maar die geacht worden kennis te bezitten van de toestanden en de vragen welke zich hier zullen voordoen. Aldus wordt besloten. De heer Picard geeft de eind-redactie van verschillende wetswijzigingen. Hiertoe be hoort de wijziging van het reglement op de buurtgemeenten dat zooals wij mededeel den geheel gebleven is in den vorm waarin het voorloopig was aangenomen. Prof. dr. van Nes geeft de eind-redactie van de wijzigingen, welke op de Walen «betrek king hebben. Ook hierin zijn slechts enkele redactie-wijzigingen aangebracht. Hierbij wordt het besluit der synode gevoegd, dat deze wijzigingen eerst zullen in werking treden (na definitieve samenstelling) op den 3den Woensdag van Juli 1930. Daarop volgt de eind-redactie der bepalingen, welke de samenstelling van een groote synode be treffen. Ook hier is behoudens de wijziging van eenige cijfers alles gebleven volgens de eind-redactie van 1923. Daarop volgt de eind-redactie van de voorloopig aangenomen wijziging van art. 41 en art. 67 Reglement vacaturen Aange zien wij hiervan in onze verslagen nog geen melding hebben gemaakt, nemen wij hier die wijziging op: Tn art. 41 van het Regle ment op de vacaturen vervalt de 2e alinea tot en met de woorden- .krachtens al. 2 RECLAME. 6837 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6