No. 20678 VRIJDAG 12 AUGUSTUS Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. SPORT. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN 3°C,S- P,er reSe'\ Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 5(J Lts. bij een maximum aantal woorden van 30. '"°r>S4S0 volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. BEZOEK VAN AMERIKAANSCHE JOURNALISTEN. Na het bezoek aan 'het Rijnlandshuis zijn de Amerikaansche journalisten, er wa ren er circa twintig gekomen .begeleid door den burgemeester en de heeren E. W. Wichers Rollandel, mr. A. W. J. van Vrij- berghe de Coningh, mr. J. Slagter en ir. G. J. van Spall Jr., naar de Academie gewan deld, waar de rectormagnificus prof. mr. E. M. Meyers met prof. dr. P. J. Blok in de' collegezaal voor de theologie ter ontvangst aanwezig waren. Na een zeer kort welkomstwoord van den rector-magnificus, gaf prof. Blok een kort maar duidelijk overzicht van de geschiede nis van de Universiteit Hij wees op de bij zonderheden van de verschillende zalen en vertelde iets over de teekeningen waar mede de wanden zijn versierd. In de senaatskamer hing een teekening van Jean Luzac, den uitgever van de Ga- zette de Leyde, door mevr. Luzac welwil lend voor dit bezoek ter beschikking ge steld. Aan de bezoekers werd hier een exem plaar aangeboden van de Lectures on Hol land, ter gelegenheid van de Amerikaan sche week te Leiden, in 1924, uitgegeveD. Na de universiteit werd het Jean Per- sijnshofje bezichtigd, op de plaats waar de Pilgrimvaders hebben gewoond. Voor het sterfhuis van Jean Luzac, werd de aan den gevel aangebrachte gedenkplaat bezichtigd, en daarna ging men naar het Natuurkundig Laboratorium. Daar werd het gezelschap verwelkomd door dr. Tuyn, terwijl in de collegezaal prof. Keesom ter ontvangst aanwezig was. Prof. Keesom heette de gasten, mede namens zijn mede-directeur van het Labo ratorium, prof. W. J. de Haas, die tot zijn spijt verhinderd was, aanwezig te zijn. welkom. Prof. Keesom vertelde iets van de ge schiedenis van het laboratorium en wees er op, dat de inrichting van thans aan prof. Kamerlingh Onnes te danken is. Vervolgens zette spr. uiteen welke proe ven door prof. Kamerlingh Onnes werden genomen en welke resultaten hij daarmee heeft behaald, o. a. het vloeibaar maken van lucht,'het vloeibaaT maken van helium, de lage temperaturen, enz. Daarna zette spr. uiteen .welk groot belang aan het bereiken van deze lage tem peraturen is verbonden. Als gevolg van een en ander, aldus spr., gelukte het een jaar geleden om het he lium in vasten toestand te krijgen, en spr. bracht in herinnering de gelukkige coïnci dentie, dat juist 14 dagen, nadat het hem gelukt was het helium in vasten toestand te brengen, hij in de gelegenheid was dit voor een aantal landgenooten van de be zoekers te demonstreeren, die ter gelegen heid van de Amerikaansche week te Leiden waren. Nog vertelde prof. Keesom iels van de re sultaten der onderzoekingen van prof. Zee man en van den grooten invloed, die deze voor de wetenschap hebben gehad. Hij wees op de verschillende verbouwin gen, die op het ©ogenblik aan het laborato rium worden verricht. Deze waren noodig geworden door verbouwing van de cenlraal- electTische machinekamer en doordat een zaal juist was gereedgekomen waarin een groote electro-magneet zal geplaatst worden, de grootste waarschijnlijk der wereld, die reeds in het gebouw aanwezig is, doch nog niet in werking is, en welke behoort tot de afdeeling van prof. De Haas. Dank zij de fondsen, die de Nederland- sche regeering aan de directie van het Na tuurkundig Laboratorium ter beschikking stelde, is een groote uitbreiding mogelijk geweest. Prof. Keesom wilde niet nalaten te wij zen op de zeer belangrijke giften, die de laatste drie jaar zijn ontvangen van de International Education Board, gesticht door John D. Rockefeller Jr., tot aankoop van natuurkundige instrumenten. Wanneer ons daartoe tijd gegeven was, aldus spr., zou ik u in onze werkplaatsen rondleiden en dan zoudt u vele instrumen ten kunnen zien gemerkt I. E. B., alle in strumenten, aangekocht van de fondsen, die door de International Education Board ter beschikking zijn gesteld. Daarmede had prof. Keesom zijn reds beëindigd. Met luid applaus gaf het gezel schap journajislen uiting aan zijn erkente lijkheid voor de leerzame medewerking van den hoogleeraar. Het „college" was daarmede afgeloopen en prof. Keesom noodigde de gasten uit zich in twee groepen te verdeelen. Eén groep begeleidde prof. Keesom zelf naar het cryogeen laboratorium, terwijl de andere groep door dr. Tuyn en Van Gulik werden begeleid naar de tentoonstelling van oude natuurkundige instrumenten. Tegen zes uur kwamen de twee groepen bij den uitgang van het laboratorium bij elkander. Nadat een der aanwezigen prof. Keesom namens allen hartelijk bad bedankt, werd hartelijk afscheid genomen, in de eerste plaats van den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die den geheelen tocht te Leiden had meegemaakt. Per autocar vertrok het gezelschap daarop weer naar Den Haag. Zonder dat de Amerikanen daaT zelf iets van hebben bemerkt, zijn zij gedurende hun verblijf van 2l/a uur te Leiden door niet minder dan negen rechercheurs, onder de persoonlijke leiding van den chef der recherche alhier, de heer W. G. Weyers, voortdurend bewaakt tegen mogelijke mo lestatie door hen die wilden betoogen voor de vrijlating van Sacco en Vanzetti. Sterker bewaking was nauwelijks denk baar. Overal volgden de rechercheurs de Amerikanen en tot in het Gryogeen-labora^ torium liepen gasten en rechercheurs broe derlijk zij aan zij. Gisteravond! werd aan de Amerikaansche journalisten in het Kurhaus een diner aan geboden door de Nederl. Regeering, die ver tegenwoordigd werd door den Minister van Koloniën, den heer Koningsberger. Mede zalen o.m. aan de Minister van "Arbeid, Handel en Nijverheid, de heer Slotemaker de Bruine; de burgemeesters van 's-Gravenhage, mr. J. A. N. Patijn; van Rotterdam, mr. J. Wytema, en van Leiden, de heer v. d. Sande Bakhuyzen; de president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, de heer Huber, en de rechter in dat Hof, dr. Loder; de secretaris der Camegie-Stichling voor Int. Vrede, mr. James Brown Scott; de secre taris-generaal van het Dept. v. Buitenl. Zaken, de heer Snouck Hurgronje; de heer Verbeek, voorzitter der K. v K. te 's-Gra- verrhage en andere autoriteiten. Bij den aanvang van den maaltijd bracht de voorzitter van de tafel, de Minister van. Koloniën, een dronk uit op de Koningin en vervolgens op den president der Ver. Staten. Hedenmorgen is het gezelschap Ameri kaansche journalisten uit Den Haag naar Berlijn vertrokken. EXPORT VAN BOERENKAAS. Leidsche Kaas uit de Rijnstreek. In de bijeenkomst van boeren en hande laren met het gemeentebestuur en andere autoriteiten ter gelegenheid van de opening van den nieuwe Kaasmarkt, op 15 Juli in de Graansbeurs, alhier, wees een der aan wezigen, de heer Batelaan op de concur rentie van de fabrieken in Friesland, die Leidsche kaas naar het buitenland zenden van een minderwaardige kwaliteit dan de boeren uit de Rijnstreek. Zjjn woorden ontlokten een luid applaus, en onze burgemeester, de heer A. van de Sande Bakhuyzen, antwoordde^den heer .Bate laan in die vergadering en gaf den aan wezigen de verzekering, dat het gemeente bestuur zou doen wat in zijn vermogen was om de concurrentie billijker te maken. Het heeft mijn Leidsche hart aldus sprak toen de burgemeester bij mijn verblijf in tet buitenland zeer dikwijls gegriefd als men mij fabriekskaas voor echte Leidsche kaas voorzette. Wij hebben een gevoel alsof v/ij onze belangen niet goed verzorgen als wij niet een onderzoek instellen naar het vaderschap.... over de kaas. Ik geef u aldus mr. Van de Sande Bakhuyzen de verzekering, dat wij ter zake diligent rijn. Het doet ons genoegen thans dus nauwelijks een maand na dato te kunnen mededeelen, dat zoowel door het Gemeente bestuur van Leiden als door een belangheb bende zelf aan de Kamer van Koophandel verzocht is deze zaak ter hand te nemen. Als resultaat van eenige door de K. v. K. gevoerde besprekingen zijn hedenmorgen bij verschillende boeren monsters Leidsche Kaas genomen, ten einde vast te stellen hoe hoog het gemiddelde vetgehalte is en welke verschillen daarin bestaan. Deze monsters worden thans aan het Rijkszuivel- station alhier onderzocht. Zoowel ran de boeren als van de han delaren werd een vlotte medewerking ver kregen. De commissie, die hedenmorgen 'op do kaasmarkt alhier tien monsters heeft ge nomen, bestond uit de heeren: Sybrandi, bovenvisiteur, te 's-Gravenhage, mr. P. G. Knibbe, secretaris, en de heer Is. Lemao, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Op het Rijkszuivelstation zullen deze mon sters op het vetgehalte worden onderzocht. Vrijdag a.s. zullen weder monsters worden genomen. Het resultaat van dit onderzoek zal leeren of deze kaas te recht of ten on rechte niet uitgevoerd mag worden. In het laatste geval zullen ter bevoegdei plaatse pogingen in het werk gesteld worden om ook vrije uitvper voor boeren-Leidsche kaas te verkrijgen. WINKELWEEK 1927. Van 22 September tot 1 October. Een vijftigtal winkeliers heeft gister avond gehoor gegeven aan den oproep van de Leidsche Winkelweek-Commissie, sa mengesteld uit de „Leidsche Middenstands- centrale" en de Vereen, de „L.A.W.E.T.", om in een vergadering in de „Graanbeurs" de plannen voor een nog in dit najaar to houden winkelweek te bespTeken. Om kwart voor negen opende de voorzit ter, de heer H. Simonis de vergadering. Hij noemde de opkomst van de winkeliers ge ring, maar heette de aanwezigen en in het bijzonder de afgevaardigden van de Neutrale en Christelijke middenstandsorganisaties hartelijk welkom. Spr. gaf daarna in korte trekken een uit eenzetting van de gedachte waardoor d? commissie zich had laten leiden bij de ont wikkeling van het plan voor de winkelweek, dat de heer Geytenbeek even later zou voorlezen. En hij verzekerde de aanwezigen dat het samenstellen van dit plan vee! hoofdbreken heeft gekost en eerst na rijp overleg was opgesteld. Spreker hoopte daar om dat de aanwezigen zich met het plan zouden kunnen véreenigen of althans tot overeenstemming zouden komen en zeide dat de commissie zich aanbevolen houdt voor opmerkingen of wenken welke kunnen strekken tot verbetering van het plan. Nog heette de beer Simonis de vertegen woordigers van de Pers welkom en deelde hij mede dat de Commissie van de drie plaatselijke bladen de toezegging had ge kregen dat aan de deelnemers aan de win keiweek gedurende die week 10 pet. korting op de advertentie-tarieven zal worden toe gestaan. Daarna verkreeg de heer Geijtenbeek het woord, tot het voorlezen en toelichten van het plan voor de Winkelweek, zooals de commissie dat na verschillende besprekin gen heeft opgemaakt. Uit de mededeelingen van den heer Geij tenbeek bleek, dat .de Commissie van oor deel is, dat het als meest geschikte tijdvak voor het houden van de winkelweek het eind van September kan worden be schouwd. Daarom geeft de Commissie in overweging de winkelweek te houden van Donderdag 22 tot Zaterdag 1 October. De opening en de sluiting van de winkelweek zou dan geschieden in den Foyer van de Stadsgehoorzaal en de Commissie heeft de bedoeling den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen uit te noodigen de Win kelweek officieel te willen openen. De commissie is van oordeel dat het noo dig zal zijn een jury te benoemen voor de beoordeeüng der etalages. Zij stelt zich voor een jury te benoemen uit leden van de Mid denstands-Centrale voor Haarlem en omstre ken, doch uit leden die geacht kunnen wor den volkomen bevoegd te zijn de beoordee ling uit Ie spreken. Deze jury zou uitteraard geheel onpartijdig tegenover haar taak ko men te staan. Het ligt in de bedoeling der Commissie zoo mogelijk reeds op den avond van den openingsdag de prijzen bekend te maken en beschikbaar te stellen, opdat zij gedurende de winkelweek kunnen worden geëtaleerd in de winkels. Bedoeld worden beschikbaar te stellen kunstvoorwerpen en medailles, af gestaan door offioieele lichamen en perso nen en vereenigingen. De Commissie meent dat door toepassing van het z g. foutenstelsel, de belangstelling voor de etalages bij het publiek het best kan worden gewekt. Bedoeld wordt met dit stel sel, dat in iedere etalage een fout wordt ge maakt, waarvan de Commissie kennis draagt. Wie van het publiek de meeste fou ten in de etalages weet te ontdekken, wint den eersten prijs, enz. Ook voor het publiek wil de Commissie kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar stellen. Deze prijzen zouden dan in het cen trum der stad worden geëtaleerd, met ver melding van de namen der schenkers. Aan hetzelfde adres zal een bus worden geplaatst, waarin de formulieren met fouten- vermelding worden gedeponeerd. De Winkelweek zal worden gesloten op Vrijdag 30 Sept. in den Foyer der Stads gehoorzaal, alwaar tevens de uitreiking der prijzen voor het publiek zal plaats hebben. De sluiting der Winkelweek is zoo geko zen dat met het oog op den Zaterdag en 3 October-dag, de etalages zoo noodig Vrijdag nog veranderd kunnen worden. De kosten van deelname aan de Winkel week zijn: voor één etalage-raam f 2.50 en voor elk volgend i^am f 1.50 en voor elk etalage-raam wordt een deelname-kaart ver strekt. Dit is in grove trekken het Winkelweek plan, hetwelke op een onkosten-rekening van nog geen f 1000 begroot is. De Commis sie rekent op ministens 300 deelnemers, met een gemiddelde betaling van f 4, zoodat de onkosteh ruim gedekt zijn. De plannen zijn sober van opzet te noe men. Een grootsch opgezette reclamecampagne, kostbare officieele opening en sluiting zijn in dit plan niet opgenomen, terwijl toch voor de deelnemers, door de beschikbaarstelling van medailles een aanmoediging is met een extra mooie etalage voor den dag te komen, terwijl het publiek genoodzaakt wordt, wil zij een prijs winnen, elke etalage, groot of klein, in het centrum der stad of in de bui tenwijken te gaan bezichtigen. In den laatsten tijd is het in de omliggen de dorpen een mode geworden, Winkelwe ken te houden, om hun inwoners te toonen, dat het niet noodig is hun inkoopen in Lei den te doen. In onze stad is er in 3 jaar geen Winkelweek geweest, laat ons nu aan de inwoners van Leiden toonen, dat het onnoo- dig is in Den Haag te koopen, doch dat zij hier evengoed, zoo niet beter en goedkooper terecht kunnen. De commissie beveelt dit plan ten zeerste aan en rekent op volle medewerking van den geheelen Leidschen winkelstand. Tot zoover de heer Geijtenbeek. De voorzitter, het woord nemende, vroeg de aanwezigen of zij naar aanleiding van het ontwikkelde plan iets hadden op te merken of te voegen. En toen aanvankelijk niemand het woord verlangde, scheen even of de vergadering zich volkomen en voel- sioots met de plannen van de Commissie wilde vereenigen. Maar, aldus de voorzit ter, dit zou te mooi zijn, en dat wil ik dan ook niet aannemen. En inderdaad begon daarop spoedig de ge- dachtenwisseling, die geopend werd door eenige vragen van den heer Van der Blij die de week zou willen laten duren tot na 3 October. De heer Van der Heyden zou een jury wenschen bestaande uit uitsluitend étaleurs. De heer Meyers, die het plan door den heer Geijtenbeek voorgelezen, niet geheel had gehoord, vroeg of men het niet zonder jury af kon. De voorzitter en de heer G. beantwoord den de verschillende heeren en de heer Simonis maakte er de aanwezigen op attent dat ofschoon de commissie zooveel mogelijk rekening hoopt te houden met de kenbaar gemaakte wenschen het wel ondoenlijk zal blijken ieders- wenschen in te willigen. Tegen verlenging tot na 3 October bestaan bezwaren. Verder ontspon zich een uitgebreid debat, waaraan vooral de heeren Meyers, Korenhof en Brouwer deelnamen. Bepleit werd door den heer Brouwer, in deeling van de dèelnemers in groepen, niet voor het artikel maar voor de buurt, omdat aan dit systeem volgens spr. bepaalde voor- deelen zijn verbonden. De heer Meyers had vooral bezwaren te gen de uitspraak van een jury omdat daar door de aandacht wordt gevestigd op één kast. De heer Korenhof sloot zich aan bij de door den heer M. opgeworpen bezwaren en de heer Brouwer wees er nog eens met na druk op dat er moet worden gezorgd dat de étalages attractie hebben voor het publiek, de koopers, die men toch beoogt te lokken ze op straat te krijgen. Hij acht een jury geen bezwaar, maar verdedigde in plaats van het foutenstelsel een systeem waarbij het publiek één artikel m iedere etalage moet taxeeren. Nog bepleitte de heer Meyers (Nwe Rijn) een systeem te volgen, waarbij het publiek moet trachtten zijn beoordeeling, die van de jury nabij te doen komen. En ook over dit idee werd weer van gedachten gewisseld. De heer "Geijtenbeek wilde over de ver schillende voorstellen stemmen, maar de voorzitter achtte dit niet gewenscht. Hij zegde toe dat alles wat besproken werd nog eens ter dege zou worden over wogen en onder de loupe genomen en ver zocht de aanwezigen te willen propageeren voor de voorgenomen Winkelweek. Nadat de voorzitter de heer Meyers had bedankt voor het toegezegde vertrouwen in het werk der Commissie, noodigde hij de aanwezigen uit in te schrijven voor deel name aan de Winkelweek, die aldus spr., met uw en andere medewerking slagen moet. Wij vernemen nader, dat de Commissie het voorstel van den heer Meyers (Nwe Rijn) zeer waarschijnlijk zal overnemen en daarvoor het foutenstelsel zal laten varen. Vrijwel alle aanwezige winkeliers hebben zich gisteravond ter vergadering als deel nemer aan de winkelweek opgegeven. Mogen er spoedig nog velen hun voor beeld volgen I In den laatsten tftd doen hier ter stede geruchten de ronde als zou de Com missaris van Politie te Delft ernstig in aan merking komen om alhier als zoodanig te worden benoemd als opvolger van den heer P. Stapel, aan wien kort geleden op zgn verzoek eervol ontslag werd verleend. Naar wij uit de beste bron vernemen, is de Commissaris van Politie te Delft niet voornemens naar deze functie te solliciteeren, zoodat deze geruchten als zijnde onwaar, met de meeste stelligheid dienen te wordsn tegengesproken. Het ligt in de ljjn der verwachting, dat de commissaris-benoeming nog wel eenigen tjjd zal uitblijven, gelet op het feit, dat deze in den laatsten rijd over het algemeen vr\j lang op zich laten wachten. Voor het examen Fransch L. O. zftn geslaagd onze stadgenooten mej. J. C. Eggink en mej. F. C. W. van der Horst. Voor het examen Engelsch L. O. is geslaagd de heer G. Stendel, alhier. Het bestuur van de Leidsche Burger wacht heeft op de Zaterdagen 20 en 27 a.s. op de schietbanen te Katwijk wed strijden georganiseerd en wel voor de vol gende afdeelingen: Vrije baan, personeele baan, veteranen-afdeeling, afd. A. (schatters, die in 1925, '26 of '27 bij schietwedstrijden reeds één of meer prijzen hebben gewonnen) en afd. B. (schutters, die in 1925, '26 of '27 geen prij3 hebben gewonnen). Er wordt geschoten op schijf'BW, afstand 100 M. De vier beste schutters van de drie laatstgenoemde afdeelingen schieten bo vendien op Zaterdag 3 September om den Pijnacker Hordgk-beker. In aansluiting op het bericht van gisteren wordt ons uit Maarsbergen gemeld, dat de jonge reizigers van de Cbr. Knapen- BINNENLAND. Onderzoek naar export-mogelijkheden van boeren-Leidsche kaas (Stadsn. Ie Blad). Besluiten over een Leidsche Winkelweek in Sept. (Stadsn. Ie Blad). Nedcrlandsche vliegers zijn te Zürich! aangekomen om deel te nemen aan vlieg wedstrijden (Binnenl., 2e Blad). Bijzonderheden over den vliegtocht van luit. Koppen naar onze Oost (Binnenl. 2fl Blad). BUITENLAND. Dinsdag komt de zaak-Sacco-Vanzettl weer voor (Buitenl. en Tel. Ie Blad). Regeeringscrisis in Ierland te wachten (Buitenl. Ie Blad). Viering van den grondwetsdag in Dnitsch. land (Buitenl. Ie Blad), Mislukte aanslag op den ex-kenlng van Griekenland (Buitenl. Ie Blad). Een Poolsch generaal ls verdwenen (BuL lenl. Ie Blad). vereeniging na een uitstekende nachtrust, zich des morgens weer geheel opgefriscjjt gevoelden. Na om 8 uur ontbeten te heb ben trokken zij naar het bosoh, waar zft naar hartelust konden stoeien en alwaar eenige vossen-jachten georganiseerd werden. Omstreeks halftwaalf werd de terugtocht aan vaard en, na den inwendigen mensch te hebben versterkt, werd een voetbalwedstrijd gehouden. Het weder is heel goed, zoodat er al heel wat zweetdroppels gevallen zfjn. Morgen hopen wij weer het verslag vaa den derden dag te kunnen berichten. Op een van de grachten trof de politie in den afgeloopen nacht op hel dak een man aan. Toen men ging onderzoeken wat den man ertoe bracht in het holst van den donkeren nacht op het dak te gaan zitten, bleek, dat zijn „nood" even hoog was ala de plaats die hij gekozen had.... Op den Hooge Rijndijk is gisleren een man, de 54-jarige Hagenaar J. G. B. v. T. tijdens het uithijschen van een buffet van een vier meter hoogen zolder op straat ge- vallen. Door een arts van den E. H. D. werd geconstateerd dat hij zich alleen aan den linkerbilspieT had verwond. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bg de Arbeidsbeurs, bedroeg Woensdag j.I. in totaal 531, tegen 564 op 11 Aug. 1926. ZWEMMEN. AHNE BORG OVERTREFT ZICHZELF. Naar de „Tel." meldt is Ame Borg er in geslaagd het wereldrecord over 880 yards vrije slag, dat reeds sinds 1924 met 10 min. 43 3/5 sec. op zijn naam stond, aanzienlijk te verbeteren, en op 10 min. 27 4/5 sec. te brengen. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN Naar wij vernemen, zal de Nederlandsche Zwembond 15 personen afvaardigen naar Bologna, waar van 31 Augustus tot 4 Sep tember te Europeesche kampioenschappen zullen worden gehouden. De ploeg zal be staan uit den leider, den heer C. Minnes Jr., secretaris van den Nederlandsehen Zwem bond, vijf baanzwemsters, acht waterpolo- spelers en den trainer. Het ligt in de bedoeling om, als zich verder geen bijzondere omstandigheden voor doen. het waterpolozevental uit te zenden, dat Zondag a.s. tegen België alhier speelt» De vijf zwemsters zullen nog door de trainingscommissie worden aangewezen. Te oordeelen naar de prestaties komen o. i. hiervoor in aanmerking de dame» Baron, Den Turk, Braun, Klapwijk en Vierdag. Tot vertegenwoordiger van den Nederl. Zwembond op het F. L N. A.-congres is aangewezen de beer A. C. Slop. Dit congres wordt gehouden op 30 en 31 Augustus. ZETTEN. OM DE CUMBERLAND CUP. Hoe de „Hollandia" de laatste race verloor. (Van een bijzonderen medewerker). Ryde, 9 Augustus 1927. De beslissing voor de Cumberland Cup is sneller gevallen dan men had mogen ver onderstellen, De Iloliandia startte vandaag

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1