ANEKDOTES. Henny Hulsbergen Henning dank voor je mooie ansicht uit Nijmegen. Ik vind heel aardig van je, dat je op reis zijnde, aan de raadsel tante hebt gedacht. Als je later weer terug bent, dan vertel je mij maar of je veel hebt genoten. Nelie.en Lena Oostveen vriendelijk dank voor jullie groetje uit Apeldoorn Jullie hebt daar builen in die mooie streek zeker erg ge noten. Erg aardige briefkaart vond ik het, mei die 8 schimmels uit de Koninklijke stallen van het Loo Maartje en Coba Haasnootje, brief over de posi kwam verleden week te laat, ik had toen mijne correspondentie al naar Leiden verzonden. Ik zal je raadsels en anecdotes voor en na eens gebruiken, het waren sr heet wat. Zoo. gaan jullie In de vacantie al tijd liever naar de duinen, dan naar het strnnd? Bertus en Nelly Boom heeft Bertus veel plezier met den boottocht? ik begreep uit den brief dat het Bertus was, die meeging omdat er stond dat er eên strikje op zijn jas werd genaaid, en als het Nelly was geweest, dan zou er wel jurk of mantel hebben gestaan. Dirkje Hopman wat een heerlijk dagje is dal geweest 3 Augustus en zoo vroolijk 's morgens vroeg al met muziek naar de boot. Hoe lang duurde die boottocht? Van half acht tot 12 uur? of moesten jullie van de boot nog ver wandelen tot dat buiten waat je spelletjes hebt gedaan. Ploni van der Aleer wou het schrijven niet vlotten met die hitte, nu dat begrijp ik best hoor, ik kan ook niet opschieten als het zoo heel erg warm is. Neelie en Marietje Best d'at zal wel heel vroolijk zijn. als jullie zoo met een troepje vriendinnen naar de duinen gaat. Iloe komen jullie aan dal raadsel? ik vind het wel heel kunstig en slim uilgevonden, maar ik vrees dat geen enkel kind het zal vinden, hetisch niet Gerard II. den Haan, zoo was de brief zonder naam van jou. Denk er voortaan maar goed aan. je naam er bij te zetten, voor jou is het vervelend als je niet wordt vermeld en voor mij is het zoo lastig als ik brieven zonder naam krijg. Annie Habraken, ik ontving nu pas je brief met de oplossing van het prijsraadsel, het vers van het kunstige aapje, de oplossing was goed, dat wou ik je nu nog even zeggen, ai is het al vele weken te laat. Coba en Jan van den Born, zijn jullie op één dag heen en terug naar Middelburg en Vlissingen geweest? Dan vertrokken jullie 's morgens zeker voor dag en dauw en 's avonds pas heel laat thuis, anders zou- öer. jullie geen tjjd hebben gehad om in Middelburg naar de kermis te gaan en in Vïissingen naar het strand en het standbeeld van De Ruyter. Gootje Poldervaart, ik ken dat allemaal heel goed, waar jij toen bent geweest, want ik logeerde al heel dikwgls in Haarlem, in Santpoort, in Bloemendaal, enz., en nu ieder jaar, als ik in Haarlem logeer, rijd ik nog dikwijls door Santpoort en Bloemendaal en O ver veen. Vroeger als kind ging ik ook al zoograag met het bootje naar Katwijk,: ais het warm is, is het op het water veal frisscher dan in een tram. Otto Crabbendam, zoo, was je broer in Noordwrjkerhout gaan kampeeren? Het is daar mooi en bet T»as nu den laatsten tijd r.ïïgai mooi weer om zoo geheel buiten te leven, uitgezonderd wat regen- of donder buien te hebben, of hebben ze daar geen last van gehad? Groot gelijk, d3t jij later ook gaat kampeeren. Daan Baars, ja, als je aardige nieuwe raad sels weet, dan mag je ze mij wel eens sturen, als ze dan geschikt zjjn en er nog niet hebben ingestaan, dan zal ik ze voor en na eens plaatsen. Ben je nu in deze vacantie in België geweest, op al die plaatsen, die je opnoemde? Wat heb jij al veel gezien en veel genoten. Herman Zaalberg, dat vind ik heerlijk voor je, dat je een tijd naar Katwijk gaat met je moeder en kleinen Maarten. De zeelucht zal je, hoop ik, gauw weer flink en sterk maken en dikke wangen geven. Dat vond je zeker wel heel prettig zoo goed die militaire vliegtuigen te kunnen zien opgaan. Als je later weer terug bent in Leiderdorp, vertel mij dan maar of het verbljjf aan zee je goed heeft gedaan. Jasper, Arie, Coba Koevoet, gelukkig, dat Jantje weer zoo gauw beter was, maar ik begrijp best, dat hij toen nog niet mee naar Katwijk mocht gaan. Je vraagt of ik vacantie prettig vind. Ja, zie je, ik heb tegenwoordig niet bepaald vacantie meer, voor mijn lieve raadseljeugcL werk ik altijd, waar ik ook ben, maar vroeger, toen ik nog school ging of gouvernante was,- vond ik de vacanties heerlijk. Bram Lin9chooten dan hob je flink ge werkt dat je toch bent verhoogd, al had je maar 5 maanden in die klasse gezeten. Dio heel waTme dagen vond ik nu niet zoo pret tig. want ik kan heel 9lecht tegen de warmte Ileb jij die watervliegtuigen in Noord wijk ook gezien? daar las ik een anderen brief ook al over. o, dat ia zoo'n mooi gezicht. Ik zal je raadsels eens plaatsen. Jacobus Brouwer het was een heele lange brief hoor, je had flink je best gedaan om mij allerlei te vertellen over je dagje naar buiten, de boottocht, over het vliegeren aan het strand te Katwijk. Ik heb ook al dik wijls de boottocht over de Kager- en Brase- mermeer gemaakt en vond dat altijd heer lijk. Greta de Vrie9 ik vond het natuurlijk niets erg, dat Je toen maar zoo'n klein briefje schreef, en ik zou het zelfs ook niet erg vinden, als je in dc vacantie heelemaal geen briefje schreef, als je eens uitging of een logee had. Neen ik wist nog niet, waar je precies woonde, maar nu na je brief, weet ik het beter. Kan je al goed fietsen? Willem en Jan Overduyn ja met die warme dagen 'was het wel frisch om te lee- ren zwemmen, begint Willem het al goed te leeren? Als jullie naar Katwijk gaan. mag kleine Zus dan ook mee. dan kan ze lekker in het warme zand liggen. Ik hoop dat het dagje met de Zondagsschool naar Katwijk ook prettig is geweest. Aart van .de Nadort vriendelijk dank voor je mooie ansicht uit Scheveningen, aardig hoor dat je aan mi; dacht, toen je uit was. Jo Gerhards je mooie ansicht uit Gouda in dank ontvangen. Was je daar pTeltig ge logeerd? Nu eindig ik maar weer mijn correspon dentie, ik hoop niet dat er nog brieven ko men, als ik djl al heb verzonden naar Lei den. nu dan antwoord ik er de volgende week maar op. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Millioen, als de tonnen maar groot genoeg zijn. 2. Hermanna, Herman, Anna, na. 3. Een binnenkant, een buitenkant, een predikant. 4. Een passer. 5. De tijd. 6. Berg, greb. 7. Peer, banaan. 8. Spreken is zilver, zwijgen is goud. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar Ecmpien Wassenaar. Mientje van Riessen, Nettie van Riessen. Coba van den Born. Bram Linschooten. Jan de Blanken. Herman Zaalberg. Neelie Best Marietje Best. Willem Overduyn. Jan Over duyn. Piet -van der Nat. Frans Schimmel. Ploni van der Meer. Daan Baars Otto Crab bendam. Gerard den Haan. Willy de Neys. Coot je Poldervaart. Greta de Vries. Jacobus Brouwer. Berlus Boom. Nelly Boom. Piet Nieboer Janny van der Kamp. Dirkje Hop man. Marie Tuurenhout. Lies Hagoort. Nel Hagoort. Jasper Koevoet. Arie Koevoet. Coba Koevoet. Ploni* Smits. Mijndert Jongeleen. Annie Jongeleen. Pielje Jongeleen. Matthijs van Wijk. Abram van Wijk. Margaretha Sierag. Cisca van Dam. Louise Planje. Beppie Planje. Beppie Bots. Jan van den Born. Jan Smit. Dina Kouw. Gerharda Eg- gink. Chri9liaan Eggink. Reinier den Hertog Ah den Hertog. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Beppie Bots. Welke levende haan kraait nooit?. n. Ingezonden door Jacobus Favier Met r ben ik een mooie bloem, met b ben ik kwaad, met k ben ik een jongen, met T ben ik een meisje, met d ben ik een berg-i plaats. III. Ingezonden door Ali en Catrien Fallaux. Verborgen plaatsnamen. Waar is Marie? ze is thuis. O ba Arnold wat zijn je handen weer vuil, Wat 9maakt die soes toch lekker. IV. Ingezonden door Nelly Eikelenboom. Een woord van 2 lettergrepen: mijn eerste wordt in de bierbrouwerijen gebruikt, mijn tweede wordt gebruikt om verkleinwoorden te maken en het geheel is eenex bekende Haagsche lekkernij. V. Ingezonden door Ploni van der Meer. Op welke zijde heeft een hond liet meeste haar? VI. Ingezonden door Nel en Lies Hagoort. 't Is in de vrouw, Maar niet in de man, 't Is in de kroes, Maar niet in de kan. 't Is in het varken, Maar niet in het spek, Je zult het niet raden. Al dacht je je gek. VII. Wat is eene bekende straat in Leiden van 16 letters. I, 2, 3, 4 heeft men op het hoofd. 5. 6, 7, 8, 9, 10 eene plaats in Friesland. II, 12, 14, 15, 13, 16 zit aan een dier. vni. Ingezonden door Agatha Braat. Welke stad maak je uit deze 9 letters e, i, a, n, n, h, r,'l, g. Ingezonden door Gerhard3 en Christiaan Eggink. Er is altijd baas boven baas. „Verbesla je," vertelde Karei aan Jan, „mijn oom heeft zoo'n dikke buik, hjj kan er niet ever heen kijken, hij heeft in 20 jaar zijn v< en niet gezien." „Nu," zei Jan, „dan moet je mijn tante eens zien, die is zóó klein, dat ze op oen stoel moet gaan staan om haar hoed op te zetten." „Dat is nog niks, vergeleken bij mijn mgn neef," blufte Karei er op los, „die neef is zóó allemenschelijk lang, dat hij pas verkouden wordt in December, als hij ia. Januari natte voeten heeft gehad." Ingezonden door Geertje Venhuizen. Een aardig zoontje. Zoontje: „Pa, wonen er heusoh menschen op de maan?" Vader: „Ja zeker, jongen." Zoontje: „O, Pa, wat zal het er dan een gedrang wezen, als het halve maan is."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 16