Kindje's Vrindjes. BIJ MANESCHIJN. Balspel. Een Molentje van papier. Van alles wat voor de Poppenkamer. CORRESPONDENTIE. 'k Heb zulke beste vrindjes! 'k noem je een drietal maar. die zorgen onverdroten voor mij weer ieder jaar. Het koetje in de weide geeft melk mij bij het brood, het kipje zorgt voor eitjes, zoo word ik sterk eji groot. Het b ij t j e geeft mij honing, dat is een lekkernij, ze maakt mijn hartje vroolijk, mijn oogjes helder, blij. Zoo zorgon eiken morgen zij samen vcor 't ontbijt zijn dkt geen beste vrindjes? heb ik te veel gezeid HERMANN A. De spelenden scharen zich in een kring. Dan wordt er afgeteld, wie in het midden mag staan. Dat is natuurlijk een prettig plaatsje, want degene, che daar staat, mag den bal omhoog werpen en den naam roe pen van één der anderen. De geroepene moet dan trachten den bal te vangen. Is het mis, dan wordt er een ander opgeroepen, net zoo lang tot één der geroepenen den bal vangt. Dan komt deze in het midden te staan en No. 1 neemt zijn of haar plaats, in den kring in. In een vierkant stuk papier geef je een knip van de hoeken tot halverwege het middelpunt en dan buig je de vier punten naar het midden om. Daar waar die vier punten bij elkaar komen, plak je er een ander stukje papier overheen en steek je daarna alles samen vast met een stevige speld op een plat stokje. Het verdient aan beveling, de speld eerst door een plat kurkje te steken. Als je nu met dit molentje zóó in den wind loopt dat die tegen de omgevouwen punten blazen kan, zul je zien, dat het liustig draait. Je kunt aan het stokje ook nog een kruis van platte latjes bevestigen en aan elk uiteinde van dat kruis nog een molentje vastmaken. Ze zullen dan alle maal draaien. EEN MANDJE VAN EEN BLAD. Neem een groot boomblad en maak daar van een mandje, door het aan beide zijden van voren en van achteren, vast te steken met dennen aaiden. Zoek daarna een bree- den grashalm, maakt daarvan een heng- seltje, dat je ook met dennenaalden aan het mandje bevestigt, en vul het geheele mandje verder met kleine blaadjes, gras halmpjes. mos en kleine bloemtjes. Je kunt het op een schoteltje met water laten drijven en hebt op die manier een aardig bloemenmandje, dat de poppen- kamer kan op vroolijk en. IL EEN BLOEMENHANGER. Sla een gekookt e; met een mes handig en regelmatig middendoor. Als het eitje opgegeten is, neem je de halve schaal en haak je er een netje van rood garen of blauwe of rose zijde omheen, Je moet na tuurlijk zorgen, dat het netje goed om de schaal past. Haak er nu drie of vier koord jes aan en knoop de einden daarvan samen. Daaraan kan de hanger dan worden op gehangen. Ten slotte vul je hem met mos en gedroogde bloemen^ De hanger ziet er vooral aardig uit, als er allerlei fijn gras uit neerhangt. Bij maneschijn, bij maneschijn zien wij de dingen wonderlijn: een elfje glijdt er heen en weer in 't bootje rank op 't mane-meer, een sprookjes-slot, sterk en geducht, staat schitt'rend tegen d'avondlucht. Wij beidjes, ikke en broer Frans, zijn in den tuin met popje Hans wij kwamen stil ons bedje uit de maan scheen helder door de ruil hoe mooi, hoe mooi, hoe wonderfijn zien w' alles nu bij maneschijn! HERMANNA. Zooals ik wel had verwacht: een heel klein pakket brieven. Ik wist van zóóvèle kinderen, dat ze uit logeeren gingen of tochtjes maken, en dus onmogelijk raadseis konden oplossen en brieven schrijven. Hel is dus ook een gevolg van dat kleine pakket, als er geen reuzenlange correspondentie deze keer van mij komt. Als mij niet veel wordt gevraagd of verteld, kan ik ook niet veel antwoorden. Diana Kouw, misschien ben je al uit lo geeren naar je grootmama als deze kinder courant komt.' maar dan leest je zusje dit wel, en zal jou later vertellen, dat ik je briefje heb gekregen. Ik hoop dat jullie alle bei veel plezier zult hebben in Rijswijk. Jan Smit ja hoor dat was een heel eind op de fiets, flink dat je het heen en terug per fiets deed. Logeerde je daar geheel bui ten? Beppie Bots ja dat zal wel, dat het met die warme dagen heel druk en vol was op het strand in Katwijk, er kwamen zeker ook heel veel menschen baden in zee om zich te verfrisschen. Het is nu gelukkig niet be nauwd wmiT. meer. Hoe was het tochtje naar Marken? vond je nel niet bijzonder aardig? Cisca van Dam misschien ben je al in Noord-Brabant gelogeerd, als deze kinder courant komt, nu dan lees je het maar als je terugkomt, want dan kijk je zeker wel of je bij de goede oplossingen slond. Louise en Beppie Planje ik hoor later zeker wel van Louise wat ze gekregen heeft als eerste prijs bij het zwemmen Zijn jullie allebei mee geweest met dien boottocht? dat was heerlijk voor jullie. Wat is dat voor een spel schortje binden? vertel mij dat eens in het kort hoor. je behoeft er geen ellen lange beschrijving van te geven. Mijndert, Annie en Pietje Jongeleen als jullie weer terug zult zijn uit Rotterdam, dan lees je dit nog wel. Vertel mij later maar eens, wat je zoo al deed in Rotterdam, waar je bent geweest, in den Dierenlluin. of bij de Maas. Nettie en Mientje van Riessen, heerlijk dagje was dat voor jullie naar Den Haag en Scheveningen. het was zeker wel ontzettend druk op de pier met het mooie weer.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 15