ONRECHTMATIG BEZIT No. 20677 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 11 Augustus Tweede Blad Anno 1927 GEMENGD NIEUWS. Strand-Evangelisatie te Katwijk a. Zee. De Hollandsche Waschvrou w ZEEPPOEDER UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. BEGRAFENIS VAN DE SLACHTÓFFERS VAN HET ONGELUK TE LAREN. Zooals wij reeds meldden, zijn gisteren middag de lijken van den heer A. Lisser, zijn vrouw en dochtertje op de Israëlitische begraafplaats te Diemen ter aarde besteld. Op de begraafplaats was de belangstel ling evenals langs den weg zeer groot. Gemeentepolitie en marechaussée zorgde voor de goede orde Onder de belangstel lenden merkte wij o.m. op den burge meester van Laren, jhr. H. L. M van Nispen tot Sevenaar, benevens den secre taris dier gemeente, de heer P C J. Peters. Door den heer A. Frank werd een lijk rede gehouden, waarin hij er aan herin nerde, dat deze dooden gevallen zijn als slachtoffers van een ongeval. Onze wee moed, zoo vervolgde spreker, gaat uit naar het kind, dat in léven is gebleven Wij moeten trachten dat kind het verlies van zijn" ouders en zusje te vergoeden. Nadat de drie kisten aan den schoot der aarde waren toevertrouwd en de gebeden waren gezegd, trad de burgemeester van Laren naar voren. De gemeente Laren, aldus zei deze, is diep begaan met het lot van het arme kind. wien men nog niet de waarheid heeft durven zeggen. Voorts spraken een kennis der familie Lisser en de heer Theeboom, namens de A N. D. B., waarvan de heer Lisser lid was. Tenslotte werd nog het woord gevoerd namens het Bouwfonds Handwerkets- vriendenkring, waarna de heer Alex Lisser dankte voor de bewezen belangstelling. De toestand van den 8-jarigen Nico Lis- ser, wiens linkerbeen is geamputeerd, was gisteren beteT dan zich eerst liet aanzien, en wel in die mate. dat hij er van de ernstige patiënten het gunstigst aan toe is. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft zich 3n het Statenkwartier te Den Haag een eigenaardig gecompliceerd geval voorge daan, dat zich naar wij vernamen, zegt het ,.Vad" als volgt heeft toegedragen. Op de Frederik Hendriklaan nabij het Prins Mauritsplein liep een gegradueerde cadet. Op zeker oogenblik passeerde er een soldaat per rijwiel die niet het voorgeschre- Ven militair saluut bracht en deswege door den cadet bevolen werd om af te «tappen en zich te veranwoorden. De soldaat gaf hieraan echter geen gevolg, doch zett» er meer gang in. De aanstaande officier gaf het evenmin op greep fluks een rijwiel dat bij den groentenhandel van Ten Berge voor de etalage stond en ging er den over treder op achterna. Deze opzet gelukte en weldra was de soldaat aangehouden. Zooals het in ons weinig ordelievend land meer gaat, ging toen het publiek, dat blijkbaar met den „jongen" medeliiden had, zich er mee bemoeien. Het gevolg was. dat de cadet in verdrukking kwam en eenige klappen opliep, zoodat hij zich in een passeerenden auto in veiligheid moest stellen en de arreestant de been?n nam Het weggenomen rijwiel schijnt ergens te zijn neergeworpen. Intusschen was de groentenhandel aar met .dezen gang van zaken 'ang ni°t twredan. Niet alleen ontstond er voor zijn deur een groote volksoploop, doch hij wa.-» ook zijn rijwiel kwijt en dit woog het zwaarst, zoo dat de politie aan het bureau Duinstraat werd gewaarschuwd. Twee rijwielagenf-m kwamen in allerijl ter assistentie, doch moesten volstaan met het verspreiden van het publiek, aangezien noch het rijwiel noch de dramatis personae in de omgeving aangetroffen werden. Den groentenhande laar werd de raad gegeven aangifte te doen van de vermissing van zijn rijwiel bij de afd. E., terwijl het nog de vraag is. of het militaire zaakje verdere gevolgen zal hebben. EEN OPLICHTER. Te Delft vervoegde zich dezer dagen een zich noemende Van Dam bij een kamerver- huurster, bij wie hij een kamer besprak. Hij gaf voor rangeerder bij de Ned Spoor wegen te zijn en dat hij van Beetsterzwaag verplaatst was Daar Delft Den volgenden ochtend vertelde hij, dat zijn vader te Beetsterzwaag een boerderij bezat en zoo goedkoop eieren kon leveren Hij wist zijn hospes te bewegen hem f 10 te geven, waar voor hij eieren bij zijn vader kon bestellen. Daarna vertrok hij om zijn koffers van het station te halen, doch hij Jceerde niet terug. Het signalement van dezen persoon stemt overeen met dat van den z:ch noe menden Bakker, die in verschillende plaat sen van het land soortgelijke delict-en heeft gepleegd. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisternacht bemerkte een agent van poli tie, dat iemand bezig was in te breken in een pand aan de Zeevischmarkt te Rotter dam. Hij volgde het spoor van den inbreker door het huis en wist den man aan te hou den in den winkel van deh boekhandel van D. Bolle. Hij bleek in het bezit te zijn van een volledig stel inbrekerswerktuigen. Nadat hij was overgebracht naar het bureau aan de Groote Paauwensteeg. bleek, dat men met een goeden bekende van de politie te doen had, nl. den 26-jarigen los-werkman P. v. d. B., die reeds een drietal vonnissen wegens inbraak achter den rug heeft. Bij een verder ingesteld onderzoek kwam aan het licht dat een tweede inbreker in hetzeifde huis aan het werk is geweest. Deze heeft echter kans gezien over het dak te ont komen. VERDUISTERING VAN f40.000. De politie te Rotterdam heeft gearres teerd den eersten kassier B. van de ge vestigde expeditie-firma V. en Co., ver dacht van verduistering van circa veertig duizend gulden ten nadeele van deze firma. De arrestant is reeds in het Huis van Bewaring ingesloten. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer L. uit Rotterdam, die tusschen de brug Reineveld en een motorboot be kneld raakte, is enkele uren na zijn aan komst in het ziekenhuis te Delft aan de bekomen verwondingen overleden. VERDRONKEN. Op het stille strand te Hoek van Hol land, is de 22-jarige J. A. Timmer, metaal- draaier, wonende Laan van Chartreuse te Utrecht bij net zwemmen verdronken. Po gingen, aangewend door G. Westerwoud, Snellemanstraat 29 en S. van Strien, Ruil- straat 81, te Rotterdam, om hem te redden mislukten. Na een half uur is hij aange spoeld en is door E.H B.O.-leden langdurig kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat, dr. Knip kon slechts den dood constateeren. Gistermiddag is te 's-Hertogenbosch de 5-jarige P Suurs in de Zuid-Willemsvaart j gevallen en verdronken Te Erp is het driejarig kindje van den brugwachter D. in het kanaal gevallen en verdronken. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg nabij Kloetinge een ongeval ge beurd. dat den 50-jarigen C. van Haveren uit Kloetinge het leven heeft gekost. Toen deze zich omstreeks half een per fiets naar zijn werk begaf, bemerkte hij niet, dat uit de richting Roosendaal de mail- trein naderde. Het armgezwaai van een oog getuige kon de opmerkzaamheid van H., die doof was, niet trekken. Van H. reed met zijn fiets tegen de loco motief op en werd vervolgens tegen een ijze ren paal geslingerd. De dood trad onmiddel lijk in Het lijk is naar de woning vervoerd. De mailtrein stopte na het gebeurde en kwam op circa 350 M. van den overweg tot stilstand. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen na. Het uitzicht op den spoorweg laat niets te wenschen. TWEEDUIZEND GULDEN GESTOLEN. Ten nadeele van den heer S. is in een café aan den Jansweg te Haarlem een be drag van f 20U0 uit zijn jaszak gestolen. In verband hiermede heeft de politie aange houden zekeren H K. die bekend heeft f 375 van het gestolen bedrag van den dader te hebben aangenomen De dader, A. B. genaamd, is voortvluchtig EEN ZELDZAME PASSAGIER. Toen de heer M. te Beverwijk dezer da gen met zijn auto van een uitstapje terug keerde. meende hij des avonds een donker voorwerp voor zijn wagen te zien. Hij stop te direct, doch kon niet ontdekken, wat dit geweest was. Den volgenden morgen echter, bij het nazien van zijn auto be merkte hij tot zijn. groote verbazing een roofvogel van flinke afmetingen, die be kneld zat tusschen een der voorspatbor den. Weldra kwam uit. dat men piet een torenvalk te doen had, die, hoewel versuft, toch oogenschijnlijk geen letsel had be komen De vogel was zeer hongerig en verorberde met graagte het hem aange boden voedsel. Het dier verblijft thans bij een vogelhandelaar, die zich met de ver zorging van den vreemden gast voorloopig belast heeft. ONVERANTWOORDELIJKE KWAJONGENSSTREKEN. Toen een 12-jarige jongen den spoorweg overgang aan de Vleutenscheweg te Utrecht wilde passeeren, werd hjj door andere jon gens aangehouden, die riepen: „Eerst laten zien, wat je in je zakken hebt"'. Toen de jongen <lat niet wilde doen, vielen de anderen hem aan met het gevolg, dat de twaalf jarige zoodanig aan den hals werd gewond, dat hij naar de Rijksklinieken aldaar moest worden overgebracht. In de Lange Elizabethstraat wilden jon gens een knaap, die achterop een wagen zat, dwingen plaats voor hen te maken. Ze sloegen hem met een stok, die echter brak. Een van de jongens nam toen een der gebroken stukken en gooide daarmee naar den jongen op den wagen. De stok trof den jongen in het oog, waardoor hij dadeljjk in het Oogljjdersgesticht ter ver- pleging moest worden opgenomen, aldus de „Tel". De politie heeft van beide gevallen de daders niet kunnen ontdekken. FLINK OPTREDEN VAN TWEE JONGENS. Twee spelende jongens bevonden zich in de nabijheid van de fabriek van de firma Hamburger aan de Riebeekstraat te Utrecht Zij zagen een man, de thans we gens vacantie gesloten fabriek binnengaan en even later weer naar buiten komen met een zak op zijn rug. De jongens vonden het zaakje verdacht en waren zoo flink naar het politiebureau te gaan, waar ze het geval vertelden en een zoo duidelijk signalement gaven van den inbreker, dat de politie dadelijk een van haar oude be kenden herkende. Deze, een woonwagen bewoner, is gearresteerd en ingesloten Het bleek, dat hij een zak lood had ontvreemd. DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. Gistermorgen begaf zekere N., wonende in 3e Hubert-astraat te Eindhoven, zich naar zijn werk, toen hij zekeren S. ont moette, die in dezelfde straat woont. N. werd door S., zonder de minste aanleiding, aangevallen en met een mes in den rug gestoken, waardoor hij vrij ernstige won den opliep. De dader is door de recherche aangehouden Hij bleek geheel overspan nen te zijn. Door een geneesheer is gecon stateerd dat hij krankzinnig is, waarop hij na-ar het krankzinnigengesticht te Vugt is overgebracht. DE OVERVAL TE WEERT. De arbeider A. M., die in verband met de inbraak en roof in de woning van den gebrekkigen H op het gehucht Vrakker te Weert (L.) was gearresteerd, is weer vrij gelaten. Thans zijn de gebroeders M. S. en A. S te Brunssum CL.), als verdacht van den overval, gevangen genomen. ONDER EEN AUTO. Op den Zutfensche straatweg nabij hotel de Roskam had gisterenmorgen omstreeks 8 uur een ernstig ongeval plaats. Uit de richting Dieren naderde een auto, bestuurd Bovenstaande foto toont ho$ ds. Bouma van Zwolle zelfs tijdens een hevigen wind en zandstorm zijn gehoor, waaronder personen van allerlei stand en leeftijd, weet te boeien. Met devote aandacht luisteren de visschersvrouwtjes naar het woord van den leeraar. door den chauffeur V. uit de Steeg, terwijl op den weg zekere Polman, een circa 4U- jarig persoon, wonende te Arnhem, liep. De chauffeur gaf tijdig waarschuwingssignalen, waarna de man volgens getuigenverklarin gen eerst naar rechts en later naar links den weg overstak. De chauffeur kon toen een aanrijding niet meer voorkomen met het gevolg dat P. onder de aulo geraakte. Met ernstige hoofdwonden en een gebroken been werd hij er onder uilgehaald. De ge waarschuwde doctoren Portheine en War ren verleenden hulp. waarna P. per auto naar het ziekenhuis werd overgebracht. De politie stelde ter plaatse een onderzoek in. AANRIJDING. Aan den Heereweg, bij de autogarage der firma Fongers te Groningen, is de motorrijder A. Buursema uit Groningen, gereden tegen een personenauto, die ge noemde garage wilde inriiden. B werd van den motor geslingerd en met ernstige hoofd wonden naar het ziekenhuis overgebracht. Motor en auto werden vrij erg bescha digd. BRANDEN. Nabij Buitenpost is de woning van S. Dootjes een prooi der vlammen geworden. Ook kwam een schaap om. Verzekering dekt de schade. Te Hattero brandde door onbekende oor zaak een twpetal arbeiderswoningen, toe- hehoorende aan H. J. van Keulen en F. Sellies, gehpel af Van den inboedel weid niets gered. Verzekering dekt voor een gedeelte de schade. Verliefd jongmensch (tot den jeugdigen broeder vao zijn aangebedene): j'k zal je een kwartje geven, als je mij een luk van Mary's haar bezorgt. Het broertje: Maak er een gulden van, dan geef ik je den heelen toel. ik weet' precies, waar ze het hangt I RECLAME. 707 HILLEGOM. Aan de agenda der raadsvergadering van Vrijdag a.s. zijn twee punten toegevoegd, j beide rooilijnen betreffende: le een hek i van den heer L. Stassen; 2e. een nieuwe rooilijn voor de Mariastraat. De agenda bevatte reeds vier rooilijnen, zoodat er nu maar eventjes 6 zjjn vast te stellen. KATWIJK AAN ZEE. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen le bekomen over de volgende gevon den voorwerpen: een huissleutel, 1 slrand- schop, een centuur. (beige kleur). Gisteravond gaf de muziekvereeniging U. N. I. een uitvoering in de muziektent op de Boulevard Hoewel er een stevig bnejse stond was er toch nog veel belangstelling. De passage van publiek en rijverkeer werd op afdoende wijze door de politie gere geld, doch het jeugdige publiek moest voor hun gezondheid wat vroeger naar bed gestuurd worden door de ouders. Hedenmorgen zijn de strandfeesten be gonnen. Lijst van onbestelbare brieven enz. die door onjuiste adresseering of onvoldoen de frankeering hun bestemming niet bereik ten: De Standaard, Amsterdam; P. J. Ros bergen. Den Haag; Ned. Fabr. v. Melkpro ducten, Amsterdam; J. P. D. Petre Wiersma, Wija aan Zee; Fam. Roselaar, Amsterdam; Nel de Jong, Amsterdam; Logement de Kee- vaart, Amsterdam; M. de Kort, Barneveld; Fam. Reekers, Köln-Nypes; Kurp Borger- hout, Antwerpen en Kirchhoff, Roben a./O. NOOPDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 gummibal, 1 paar sandalen, 1 Bank biljet (Duitsch), 1 vulpenhouder, 2 brillen, 1 schaartje, 2 paar kinderschoenen, 2 sier spelden, 2 portemonnaies met inhoud, 2 handtasschen met inhoud, 3 kinderschoe nen, 1 kammetje, 1 portefeuille met inhoud, 1 badcostuum, 1 rijw.bel.merk, kaart wegenbelasting, 1 horloge, 1 zonnebril, 1 lipssleutel, 1 broche, 1 paarlensnoer, 1 burgerl. wetboek, 1 stel damesonderklee- ren, 1 netje met ballen en 1 paar kousen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden aan het politiebureau te Noord- wijk-Binnen verstrekt, uitsluitend Woens dag en Zaterdag van 121 uur. NOORDWIJK AAN ZEE. Doordat gisteravond de motorwagen van de tram die te 10.45 uur alhier moest arriveeren, ter hoogte van de Prins Hen drikstraat een defect aan de motorkasv bekwam, ontstond er een belangrijke ver traging in het tramverkeer, waardoor de passagiers der trams van 11 uur en 11.30 uur in de richting Leiden niet eerder kon den vertrekken dan te 12 30 uur. Naar 't Engelsch van DOROTHEA GERARD. Door Mr. G. KELLER. 41) Eenige oogenblikken bleef zij stil zitten, peinzend over de wijze, waarop zij het moest aanleggen, maar daarop haalde zij, altijd nog doodsbleek, maar plotseling ook zeer kalm. een blad schrijfpapier uit haar lesse naar. en begon met een reeds vaster gewor den hand te schrijven De onmogelijkheid om de zaak nog langer uit te stellen, had haar plotseling die geestkracht gegeven welke haar zoo lang had ontbroken. Zij deelde hem mede, dat zij hem zonder uitstel moest spreken en wel volstrekt alleen. Zou hij haar om drie uur willen ontmoeten op de bank naast het groote krüisbeeld in de open ruimte in het bosch een plek. welke hun beiden goed bekend was? Dat wat zij hem te zeggen had kon niet medegedeeld worden tusschen de dunne muren van de villa Olvmpia Lang voor het drie uur had geslagen op de kerkklok van Zalkiew. zat zij te wach ten op de door haar bedoelde bank. vol angst het oog gencht houdend op het smal'-e pad tusschen de bruine stammen van de denneboomen Ja daar kwam hij die een zame wandeiaar aan zijn gestalte onmid dellijk te herkennen, met snelle nasspn op haar afkomend Blijkbaar hinderdp h^m iets. Telkens keek hij ongeduldig op, en al op twintig pas afstands kon Katya zien, dat er een diepe rimpel op zijn voorhoofd lag. Zoo'n vervelende kerel I" waren de ver rassende woorden waarmee hij zijn ver loofde begroette. „Ik zou hem bijna voor een particulieren detective gehouden hebben, hoewel we hier niet in Rusland zijn. De man achtervolgt mij sinds vanmorgen in' de kerk, toen hij mij met alle geweld wilde helpen om je in de buitenlucht te brengen. Zoo'n onbe schaamde ventl Hij sluipt sindt ik mijn hotel heb verlaten al maar achter mij aan. Ik heb alle moeite gehad om aan hem te ontkomen. „Maar wat» bedoel je Tadeusz? Wie heeft je achtervolgd? vroeg Katya met verbazing. „Dal is meer dan ik je kan zeggen, lieve ling. Een lange, tanige kerel die aan een bokking doet denken, en om welke denkbare reden, kan ik niet snappen, daar ik er vol komen zeker van ben. dat ik hem geen cent schuldig ben Doch we zullen maar hopen, dat hij het spoor bijster is geworden. Denk er maar niet langer over, Katya, en vertel me eens wat je op je hart hebt. waarvoor je mij hier hebt laten komen. Weet je wel. lieve schat, dat je je kleur nog niet terug hebt gekregen l" Met innige toegenegenheid in zijn oogen, maar blijkbaar niet bewust van den ernst van het oogenblik keek hij glimlachend op haar neer Een of andere onschuldige beken tenis een vluchtige vrijage, of zoo iets ver wachtte hij te hooren. en hij gevoelde zich te zeker van haar liefde om zich door zoo'n kleinigheid van de wijs te laten brengen ..Kom er maar mee voor den dag Katval" zei hij opgewekt nadat hij haar hand aan zijn lippen had gebracht en hleef voor haar staan, in afwachting maar niet ongerust. „Wil je me geen kus geven Tadeusz?" vroeg zij bijna nederig, „we zijn alleen." Zonder dien kus, wellicht den laatsten, gevoelde" zij niet de kracht en den moed te hebben om te spreken. Gedurende een oogenblik klemde zij zich aan hem vast met een hartstocht, die hem verrastte, met hijgenden boezem en geslo ten oogen Toen zij deze weer opende, wierp zij een verbaasden blik over zijn schouder. „Tadeusz, wij zijn niet alleen, daar komt iemand aan." Hij keerde zich ijlings om en tegelijk met haar bemerkte hij een smalle donkere ge stalte, die onder de schaduwen van de denneboomen naderde op het tapijt van dennenaalden, dat alle geluid verstikte. „Alweer die particuliere detectiveI Die bliksemsche kerell Laten we verder gaan." „Laten we liever wachten tot hij voor bij is." „Als hij voorbijgaat. Hij maakt den indruk alsof hij mij wat te zeggen had." „Hij zou toch niet de onbeschaamdheid hebben om dat in mijn bijzijn te zeggen, niet waar?" ..Hij lijkt mij er best toe in staat. Laten we intusschen een praatje over het weer houden, hij kan bijna hooren wat wij zeg gen Wat denkt u er van Panna Sagorska. zouden we morgen regen krijgen?" Aldus sprak Tadeusz terwijl hij voor de bank was gaan staan en zich zoo breed mogelijk had gemaakt ten einde Katya te beschermen tpgpn dp onbescheiden blikken van den onbekende Zij gaf zon gopd mogelijk een anjwoord als haar gespannen zpnuwpn wilden ver- oorlooven terwii' zij intusschen probeerde langs hem heen tp kijken om le zien of de indringer al of niet was voorbijgegaan. „Mijn eerbiedige giroeben, Panna Mal- koffl" Haar hoofd bleef naar voren gericht, haar gestalte verroerde zich niet door een gevoel, dat niet zoozeer uit angst, als uit ongeloof voortsproot Vanwaar kwam die stem? Was het hier Zalkiew niet? Blijkbaar was zij zij nog niet bekomen van den schok van dezen morgen. Met een nijdig gebaar keerde Tadeusz zich om en toen vertoonde zich aan haar oogen de keurig gekleede maar weinig aan trekkelijke gestalte van den afvalligen Pool, die bleek van kwalijk bedwongen opwin ding en zwakjes hinnikend, terwijl hij trachtte le glimlachen steeds maar voor Katya bleef buigen. „Mijn eerbiedige groeten, Panna Mal- koff!" herhaalde hij. ditmaal elk woord een nadruk gevend, alsof het naalden waren, die hij in haar hart wilde steken. Tadeusz' rechterhand balde zich dreigend maar gedachtig aan Katya's aanwezigheid hield hij zich voldoende in om koel te zeg gen: „U vergist zich in de dame. Dit is Panna Sagorska." „Ik vermoed, dat u zich in de dame ver gist," luidde het arrogante antwoord. ..Zoolang ik haar ken heet zij altijd ge antwoord op den naam van Malkoff." De aderen op Tadeusz' slapen begonnen te zwellen Intusschen sprak hij nog even kalm als tevoren: ..Mijnheer ik './eet geen verklaring voor uw vergissing te geven zoolang ik mag aannemen dat u nuchter is Alleen zou ik kunnen onderstellen dat u wat op de mouw is gespeld door iemand, dip Pen grapje wil de maken." „Er is ongetwijfeld iemand iets op de mouw gespeld, maar mij niet. zou ik den ken," antwoordde Klobinski meesmuilend, toch blijkbaar niet volkomen op zijn ge mak, daar de hem aangeboren onbe schaamdheid ten slotte toch niet volkomen opgewassen was tegen deze hooghartigheid. „Ik onderstel, dat u mijn woord zal aan nemen. wanneeT ik u verzeker „Alleen hel woord van haar en van nie mand anders. Kijk haar eens aan. Pan Swi- gelloo ja, ik ben even goed op de de hoogte van uw naam als van den ha ren kijk haar eens aan, en vraag haar de waarheidI Laat zij mij in mijn gezicht verklaren, dat haar naam Sagorska is. dan zal ik haar gelooven, maar niet eer!" Onstuimig keerde Tadeusz zich, naar de de bank om. „Katya. wil je hem zeggen begon hij, maar toen hield hij plotseling op. Want Katya zat daar stokstijf, met groote ver dwaasde oogen Klobinski aan te staren en haar bloedlooze lippen waren opengesperd alsof de keurig geborstelde, keurig gekam de, en keurig toegeknoopte gestalte een visioen van schrik en ontzetting ware „Kijk een9 naar haar!" grinnikte Klo binski ..Ziet zij eT naar uit alsof zij het mij zal heeten liegen?" Zijn optreden werd steeds onbeschaamder doch Tadeuse lette nauwelijks op hem Hij had slechts oogen voor Kat va vprvuld met de raadselachtigheid van haar houding „Zeg je niets. Kafva?" zei hij na een knrfe noos. waarin allprlei cedachtpn en vermoedens door zijn hoofd dwarrelden, zonder dat zij zich tot een sampnhangend geheel vormden. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5