No. 20677 DONDERDAG 11 AUGUSTUS Anno 1927 0FFIC1EELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH ïfÉÊÉ: DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzendjng van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. BADHUIS V. D. WERFSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de damesafdeeling van het Badhuis in de van der Werfstraat weder geopend is. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 Augustus 1927, BEZOEK VAN AMERIKAANSCHE JOURNALISTEN. Met eenige auto's arriveerden hedenmid dag op de Breesbraat de Amerikaansche journalisten die een reis door Europa maken en bij hun bezoek aan ons land niet wilden verzuimen ook Leiden te bezichtigen. Terstond na hun aankomst werden zij ontvangen ten Stadhui ze, waar de burge meester mr. A. van de Sande Bakhuyzen de gasten als volgt toesprak. Dames en Heeren. Als Burgemeester van deze stad is het mij een groot genoegen u welkom te mogen heeten in ons trotsche oude stadhuis. Wij rekenen het ons als een voorrecht en een eer u te mogen ontvangen. Wel betreuren wij het dat gij te korten lijd hebt gereser veerd om onze gasten- te zijn, doch wij zul len pogen u ook tijdens uw kortstondig ver blijf bet een en ander te laten'zien. Ik heb een programma opgemaakt, dat uwe belang stelling zal wegdragen, opdat uw bezoek aan onze stad goede herinneringen bij u moge nalaten. Leiden bezit vele interessante gebouwen, huizen, instellingen en vestigingen en onzo geschiedenis rijk aan roemruchtige feilen en gebeurtenissen, maar ons voorrecht dat wij een stad hebben van historische belang rijkheid berust op het voortreffelijke en moedige gedrag van haar burgers gedurende het befaamde beleg welke de Spanjaarden gedurende de tachtigjarigen oorlog die wij vochten tegen het Spaansche Rijk in de zestiende en zeventiende eeuwen, een strijd voor godsdienst, vrijheid en zelfbestuur. Dit beleg dat tenslotte werd opgeheven als gevolg van het feit dat de regeering van Holland toestond de heele streek om Leiden onder water te zetten, was de directe oor zaak van de stichting van de universiteit, want de beroemde Willem de Zwijger, Prins van Oranje, schonk deze aan die stad als belooning voor haar volhardend gedrag gedurende dit beleg. Slechts een faculteit was deze universi teit hij haar stichting rijk, een theologische. Theologische vraagstukken hebben steeds een bijzondere belangstelling voor ons ge had, en zij hebben dat nog. Als een voorbeeld wil ik aanhalen dat niet eerder in den tachtigjarigen oorlog e^n wapenstilstand van twaalf jaar tusschen ons en de Spanjaarden is tot stand gekomen, of het volk hier vond dat het beste gebruik dat zij van dezen rustigen tijd, aldus ver kregen kon maken, was om zich te splitsen in twee bitter tegenover elkander staande partijen aangaande enkele niet zeer belang rijke godsdienstige kwesties en de schoone rust in den strijd tegen Spanje te vullen met onderlinge burgertwisten in welke wij buiten onze stad een nogal vooraanstaande rol vervulden. Onze universiteit groeide spoedig en kreeg een vermaardheid over de geheele wereld. Thans worden alle takken van de welen- schap er beoefend en kunnen wij ons met n met de universiteiten overal ter wereld. Wij hopen u straks het oorspronkelijke gebouw te laten zien waar nu 353 jaar ge leden de hoogeschool in werd gevestigd. ProfessoY Blok, onze nationale en ik ben blij te kunnen zeggen onze plaatselijke historicus heeft het voornemen u in het ge- houw van de universiteit te ontvangen en hij zal u daar toespreken. Maar om u te bewijzen dat wij goede vorderingen heb ben gemaakt zal u tevens worden geloond een van de laboratoria van onze universiteit "waarvan gij wellicht eerder zult hebben hooren gewagen omdat het zeer goed bekend is m de wetenschappelijke kringen in uw eigen land. Ik weet dat gij Amerikanen verzot zijt op supperlatieven Wij zijn niet geheel afkee- rig daarvan en indien wij er ons op be roemen het koudste plekje c-p de aarde te bezitten moogt gij hel waardeeren daarheen geleid te worden. Het Physiseh laboratorium te Leiden onder leiding van prof. Kamer- lingh Onnes, helaas kort geleden voor de wetenschap verloren, was de eerste die de lucht in vloeibaren toestand wist te bren gen. Dit gebeurde nog slechts eenige jaren geleden. Hij slaagde er korten tijd geleden in het helium in vloeibaren toestand te bren gen. en de laagst bereikbare temperatuur te verkrijgen. Prof. Kamerling Onnes' opvolger, prof. Keêsom is zoo vriendelijk geweest zijn va- cantie te onderbreken teneinde u te ontvan gen in zijn laboratorium en u daar iets te toonen van zijn opzienbarend werk en zijn niet minder opzienbarende proeven, welke hij bezig is te verrichten met de lage tempe raturen. Ik twijfel er niet aan of gij zult zijn bereidwilligheid om u op mijn verzoek-iets te vertellen en te laten zien van de laatste wetenschappelijke vondsten op hoogen prijs stellen. Doch alvorens naar de universiteit te gaan, stel ik u voor een ander bezoek te brengen en uw kennis te verrijken over een ander belangrijk Ilollandsch belang. Ik heb u zooeven verteld van de innun- deering van een groot fleel van Holland, teneinde den vijand op een afstand te hon den, den Spaanschen vijand van vreleer. Dit zelfde water, dat wij toen door for- ceeren gebruikten om ons te helpen in onzen strijd, is een eeuwigen vijand, omdat wij er ste9ds voor op onze hoede moeten zijn. Gij weet allen, dat het belangrijkste deel van Holland ligt langs de kust en dus gelijktijdig langs de oevers van de rivieren. Het komt mg voor, dat het u zal interes seeren iets te vernemen van den eeuwig- durenden strijd, dien wij tegen het water hebben te voeren, en iets te hooren van het geheele systeem van bescherming daartegen. Het geheele bestaan van cns land berust op deze organisaties. Leiden is het middelpunt van de voor naamste, zoo niet de oudste van deze or ganisaties, genaamd Polder van Rijnland. Tot een bezoek aan den zetel van het bestuur van dezen Polder noodig ik u uit. In het fraaie, typische en oude gebouw zal de secretaris, mr. Slagter, u het een en ander van den arbeid van een polderbestuur ver tellen. Een vluchtig bezoek zullen wg daarna brengen aan een typisch Leidsch hofje. Leiden was eertijds een stad met belang rijke nijverheid, en daardoor een rijke stad. Die tijden behooren tot onze spijt tot het verleden. Maar in die vervlogen dagen waren er rijke stadgenooten die uit medelijden of als herinnering aan een overleden echtgenoot, vrouw of kind, een hofje lieten bouwen met kleine huisjes, goed ommuurd en een fonds stichtten om daarvan ouden van da gen en nooddruftigen te ondersteunen. Er bestaan hier meer dan veertig van zulke hofjes. Ik denk dat u er straks minstens een van zult kunnen zien en ik hoop u daar even te laten toeven. Er is hofje, dat gij beslist zien moet, omdat daar leefde en stierf een man die beroemd is in de geschiedenis van uw eigen groot land, John Robinson de Pil- grimfather. Wij zullen u de plaats toonen vanwaar hij met zijn volgelingen vertrok op den zeer gedenkwaardigen reis die eindigden op Plymouth Rock. Niet lang geleden heeft een van uw landgenooten mij verteld dat er nog stee is een kwestie bestaat in de Yereenigde Sta ten of het niet beter geweest zou zijn dat in plaats van de landing der pilgrimfathers op Plymouth Rock, de Plymouth Rock dt» Pilgrimfathers had begraven. Ik kan dit echter nauwelijk gelooven. De Pilgrimfathers zijn behalve vele an dere dingen een aangename en zeer ste vige schakel tusschen uw land en mijn stad. Daaraan danken wij het bezoek van vele van uw landgenooten, dat ons altoos zeer. aangenaam is. Ik wilde u nog 'n ander bezoek laten af leggen hier ter^tede. En ik stel voor. ver gen hier ter slede. En ik stel voor. ver tegenwoordigers van de Pers van Amerika, om eer te bewijzen aan een van onze groole burgers, Jean Luzac. Gij zult dit zeker gaarne doen wanneer 'gij verneemt dat hij de vooruitstrevende uitgever was van de Leyden Gazette een courant die hij samenstelde om ver over onze stads- en landsgrenzen invloed te oefenen. Zijn zeer belangrijke artikel over burger vrijheid en in het bijzonder over het red*, van de onafhankelijkheid van de Vereenig- de Staten waren Washington, Adams en Jefferson van zulk een nut, dat hij hun vriend werd en van hen menig bewijs van waardeering ontving. Zooals dat helaas meer voorkomt, leed Jean Luzac voor zijn liberale ideeën en moest hij de uitgave van zijn dagblad sta ken. Hij vond den dood tijdens een groote ramp welke niet ver van zijn huis plaats greep en waarbij een groot deel van de stad werd verwoest door de explosie van een met kruid beladen schip. Gij zult nog kunnen zien de open ruimte die is overgebleven na de ramp en waar men nu een park heeft gemaakt. Een steen gewijd aan zijn nagedachtenis is op den honderdsten herinneringsdag van zijn dood door de Pilgrim Society of Phila delphia aangebracht in den gevel van het huis waar hij gewoon heeft. Hiermede bëeindigde de Burgemeester zijn rede, wayop een der Amerikanen met enkele welgekozen woorden dankte voor de ontvangst. Na afloop van het bezoek ten Stadhuize werd het Gemeenlandshuis van het hoog heemraadschap Rijnland bezocht, waar de secretaris, mr. J. Slagter, een kort over zicht heeft gegeven van de geschiedenis der opkomst van de waterschappen en de dijk- verzorgmg in Nederland en van de polder bemaling. Na in het kort te hebben aangegeven hoe het tegenwoordige Nederland ontstond uit de afzetting der groote rivieren en de wer king der naar het Noorden terugtrekkende gletchers en te hebben gewezen op de vor ming van de duinen, schetste spreker het oEtstaan van de waterkeeringen der groote rivieren, waarvan zeer veel in het duister ligt. Het is mogelijk, dat de Romeinen, wier heir weg parallel met den Rijn liep en die langs de oevers van de Po in Italië machtige dijken hadden opgeworpen, hier het voorbeeld van dgk-aanleg hebben gegeven. Zij groeven hier ook kanalen voor het transport hun ner vloten en waren dus met waterbouw kundige werken vertrouwd. Uit de eerste tien eeuwen onzer jaartelling is slechts weinig bekend omtrent de bescherming der landen tegen het overstroomingswater. Om streeks 860 hebben, na een geweldige over- Strooming door rivierwater, de inwoners van een deel van Holland een dam gemaakt in den Rgn bij Wijk bij Duurstede en een kleine zijtak van den Rgn, de Lek, aan weerszgden van een dgk voorzien om net te dwingen langs dien loop zijn weg naar zee te nemen. Reeds in de 12de en 13de eeuw zijn verschillende dgken in ons land bekend en uit dezelfde eeuwen bezitten wg de eerste teekenen van het ontstaan van ad ministratieve en technische organisaties van bepaalde landstreken tot lichamen met de taak om waterstaatswerken te bouwen en te onderhouden. Tegelijkertijd moest de vraag worden opgelost, wie de kfosten i daarvan moesten dragen. Het antwoord lag voor de hand: de eigenaren der door die werkèn beschermde landen. Er werd daarom een belasting gelegd op de landen, welke een direct en gemeenschappelijk belang bij een bepaald waterstaatswerk hadden. Reeds spoedig kregen deze lichamen een openbaar karakter en wel door het feit, dat zij wet telijke sanctie ontvingen door een charter van een wereldlijk en somtijds geestelijk heer. In zulk een charter werd het bestaan van het lichaam erkend, uitdrukkc4ijk of stilzwijgend en werden vaak bepaalde rechten verleend, bijv. tot het maken of behouden van een dijk, een sluit ol een uitwatering, tot het heffen van een belasting of tot het houden van toezicht (schouw) over be paalde werken. De oudste bekende charters in dien zin dateeren van de 13de eeuw; dat van Rijnland is van 1255 en is gegeven door Graaf Willem II, Roomsch Koning, Mi daarin constateert deze Qraaf het bestaan van een bestuur, bestaande uit „Heemraden". Een voorbeeld van een charter van een geestelijk heer is dat van den Bisschop van Utrecht, Jan van Diest, in 1323 gegeven aan degenen, die hadden te waken voor den dgk langs de Lek (de Lekdijk Bovendamsj. Bij de toeneming der bevolking komt het vraagstuk aan de orde om de landen te ontlasten van den neerslag (regen, sneeuw, enz,), en wel in het bijzonder in het westelijk alluviaal deel van Neder land, dat voor een groot gedeelte beneden den zeestand is gelegen. Waarschijnlijk in de 14e eeuw begon men kleine stukken land te omkaden en het overtollig binnen water uit te slaan door molens, welke door de hand of door een paard worden bewogen. Zulk een stuk land noemde men een polder. In de 15e eeuw ontstonden de windmolens en de uitvinding daarvan was de aanleiding tot het op groote schaal droogmaken of inpolderen van landen of moerassen en plassen. Ook de meeste pol ders kregen al spoedig een openbaar ka rakter. In 1844 werd, niet ver van Rotter dam (Nootdorpsche Droogmakerij) voor het eerst een stoomwerktuig voor bemaling gebruikt en sindsdien is de eene na de andere molen gevaLlen om plaats te maken voor een stoommachine, een electrische installatie of een motorbemaling. Door de vaak afzichtelijke gebouwen, welke in plaats der molens kwamen, is de schoonheid van het land geschaad; spre ker wees hierbij op het streven der Ver- eeniging de Hollandsche Molen, welke naar verbetering van den windmolen en aldus tot behoud daarvan streeft, waar dit economisch mogelijk is. Vervolgens wees spreker de Amerikaan sche gasten er op, hoe het water uit de diepe polders wordt verwijderd en verder wordt getransporteerd, al of niet door mid. "del van een gemeenen boezem, naar de zee. In de laatste jaren is een nieuw vraag stuk opgekomen, dat van de kwaliteit van het water, b.v. in die streken, waaronder ook een deel van Rijnland, waar het water min of meer verzout is, hetgeen vooral schadelijk kan zijn voor de cultures van bloeiende heesters (Aalsmeer) In het kort schetste spreker daarna de juridische positie der waterschappen in ons staatsverband is cn welke buitenge wone bevoegdheden de waterschapsbestu ren, vooral in tijden van nood, bezitten. Spreker besloot met te wijzen op de grootste en moeilijkste droogmaking, welke ooit ter wereld is ondernomen, die van de Zuiderzee, tot welke vreedzame annexa' tie Nederland wel moet overgaan tenge volge van zijn overbevolking en gebrek aan cultuurland. Hier zullen onder moeilijke technische omstandigheden en met alle moderne hulpmiddelen 4 polders met een gezamenlijke oppervlakte van 232.000 H.A. worden geschapen. Ook in dit opzicht zijn wij niet meer het volk in fancy-costumes en op klompen, dat alleen in de verbeel ding van sommige buitenlanders bestaat. Bij het ter perse gaan van ons blad toef den de Amerikanen nog in onze stad. Wij hopen over het verdere gedeelte van het bezoek morgen nog het een en ander mede te deelen. Voor het examen Nijverheidsonder wijsakte N.K. is geslaagd de lieer J. J. Lankhorst alhier. Men verzoekt ons te willen berichten dat door omstandigheden de bloemendag d:e de afdeeling Leiden van den Nederlandsch .-n Blindenbond, Zaterdag a.s. zou houden moet worden uitgesteld tot later. Gistermorgen, omstreeks elf uur, is op den hoek van de 5e Groenesteeg en de Waaragracht J. v. d. II. met zgn auto ge botst tegen een wagentje, voortgeduwd door juffr. B. Het wagentje werd geheel ver nield; een klein kind, dat er in zat, kreeg eenige ontvellingen en een blauw oog, maar bleef voor ernstige verwonding gespaard. Op de Oranjegracht had een man, K., zgn vrouw verlaten. Hij kreeg spoedig berouw en den anderen dag keerde hij terug, maar vond het huis leeg. Zijn echtgenoote had tusschentijds al het meubilair verkocht. Daar vermoedelijk goederen van anderen mede zijn verkocht, zal de vrouw moeten ophelderen, waar zij haar huis-inventaris is kwijt geraakt. In de Koppehenksteeg is een muur- lantaarn door een onbekend gebleven auto bestuurder stukgereden. P. heeft aangifte gedaan, "dat een zekere die voor hem met \jscowagens op stap geweest was, de wagen leeg had laten thuisbrengen, maar het geld in zijn zak fehouden had. Bg de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een groote koffer. Brj den Commissaris van Politie alhier zijn inlichtingen te bekomen betreffende een klein vit hondje, soort „leeuwtje", het.velk is komen aanloooen. B. had sinds eenigen tijd eon kostgan ger, een zekeren D. Deze stond bij zijn huis baas in het krijt voor eenige huur, die hij niet betalen kon. Dit wa9 evenwel het slimste nog niet. Want erger was dat de kostganger, B. het hemd en zelfs de onderbroek van het lijf had gevraagd, en.,., gekregen. Toen B. zijn kleedingstukken terug vroeg kon hij ze niet krijgen en riep daarom de hulp in van de politie, die nu voor de moeilijke taak staat D.. de kostganger letterlijk uit te kleeden. DE NOORSCEE REIS DER KON. FAMILIE. Een telegram uit Oslo meldt, dat K.- M. de Koningin en Prinses Juliana dagelijks autotochtjes of wandelingen maken in de cmgeving van Fefor. De Koningin betuigde zeer voldaan te zijn over haar verblijf aldaar. Het weer is vourtdurenu schitterend geweest, behalve gisteren. De Koningin en de Prinses zullen tegen'het einde der week waarschijnlijk Fefor verlaten om zich naar het bergdistrict Jo- tunheimen te begeven. VERBETERING AAN DE MAAS. Een werk van 23 millioen. Betreffende de verbetering van de Maas voor groote afvoeren werd vanwege het departement van Waterstaat een onderzoek ingesteld door den hoofdingenieur van 's Rgks Waterstaat, dr. C. W. Lely, die over deze aangelegenheid in Juli 1926 een uit voerig rapport uitbracht, dat tot nader on derzoek van dit vraagstuk aanleiding gaf. Thans is over hetgeen verricht zal moeten worden, om tot vermelde oplossing te komen voldoende inzicht gerijpt om tot publiceering van het rapport van dr. Lely van 1926 over te gaan. Het nadere onderzoek inge volge dat rapport ingesteld, heeft tot de overtuiging geleid, dat voor de Maas-ver betering voorshands van de volgende be ginselen behoort te worden uitgegaan, waar omtrent voldoende overeenstemming is ver kregen 1. de verbetering van de rivier wordt beperkt tot het gedeelte benedenvaart Cuyk; 2. als grootste afvoer geldt 3200 kub. M. per sec. 3. tusschen Grave en Blauwe Sluis ver korting der rivier door bochtafsnijding; 4. een stuw beneden Lith; 5. opruiming van heggen in het werk zame deel van het winterbed 6. breedte zomerbed 100 M. met eenige verdieping; 7. geleidelijke verdere verruiming naai- mate bljjkt, dat dit zonder bezwaar kan gebieden; 8 gerekend wordt, dat standen kunnen worden toegelaten als die, waarop de dg ken thans zij a of worden ingericht; BINNENLAND. Bezoek der Amerikaansche journalisten aan Leiden en Rotterdam. (Stadsn. en Bin nenland le blad). Relletjes te Rotterdam en Amsterdam bij betoogingen voor Sacco en Vanzetti. Het Kamerlid L. de Visser gewond. (Binnenl. le blad). Verbetering van de Maas voor groole af voeren. (Binnel. le blad). Onthulling van het gedenkteeken voor dr. Schaepman te Tubbeigen. (Laatste Ber. le Wad). BUITENLAND. Vermindering der bezettingstroepen in Rijnland? (Builenl. le blad).. De Iersche oppositie haalt bakzeil. (Tel. le blad). Het vonnis tegen Sacco en Vanzetti tot 22 Aug. uitgesteld. (Buitenl. en Tel. .le blad). De moordenaar van Wojkof in de gevan- genia door een communist ernstig gewond. (Buitenl. 2e blad). Nieuwe vliegtochten naar Amerika. (Bui tenland 2e blad). 9. een eindstand te Grave van 10.80 -p, N. A. P. voor een hoogsten waterstand ter plaatse wordt op den duur bereikbaar ge acht. Met de voltooiing van de onder 3, 4 en 6 bedoelde werken wordt bereikt, dat - wanneer de Beersche Maas niet meer werkt' de hoogste standen bij een afvoer van 2600 kub .M, per sec., waarop de dgkea thans zijn of worden ingericht, niet zullen worden overschreden. Deze standen zijn: Mook 12.60, Grave 11.45, Ravenstein 10.20, Megen 9.20, Ooyen 8.55, Lith 7,85, St. Andries 7.65, Blauwe Sluis 6.60 (alle maten in meters N. A. P.) Blgkt de op deze wijze verruimde rivier zonder verhooging van de waterstanden ook in staat den afvoer van 3200 kib. M. p. sec. (Januari 1926) te beheerschen, dan kan de Beersche Maas watervrij worden afgesloten. Wenscht men daarna nog verdere ver laging van de waterstanden om tot het gewenschte peil van 10.80 M. -f- N. A. P. to Grave te geraken dan kan daartoe verdere verruiming worden aangebracht Mocht intusschen verruiming boven de 100 M. in het zomerbed blijken tot bezwaren aanleiding te geven, dan zou een afvoer van 3200 M. sec. op een rivier, ingericht voor een afvoer van 2600 kub. M. sec. standen veroorzaken boven die, welke hier boven in de cijfers zijn aangegeven, althans op enkele riviervakken. De daarbij behoo- rende djjksverhooging zal ten hoogste 40 c M. bedragen en deze maat zal hier niet' behoeven te worden overschreden. Eerst wanneer deze plaatselijke dijkverhoogingen zullen zijn aangebracht zal in dit geval tot volkomen sluiting van de Beersche Maas kunnen worden overgegaan. De in de eerste plaats uit te voeren wer ken worden geraamd op f20.000.000, latera öijksverhooging op f 3,000.000. DE AMERIKAANSCHE JOURNALISTEN TE ROTTERDAM. Gistermorgen hebben de Amerikaansche journalisten een bezoek gebracht aan Rot terdam. Tegen 10 uur arriveerde het gezel schap, bestaande uit 45 dames en heeren aan het Station D. P. In verband met le ver wachten betoogingen tegen de terechtstel ling van Sacco en Vanzetti had de politie uitgebreide maatregelen genomen en werden de uitgangen streng bewaakt. De omgeving van hel station was afgezet. Per auto bega ven de Amerikanen zich naar het stadhuis. Ook hier was een zeer groote politiemacht aanwezig. Toen de journalisten uitstapten, schreeuwde plotseling iemand uil hel pu bliek: „Redt Sacco en Vanzetti I" Op het zelfde oogenblik werd de man, die in e-n. opgewonden toestand verkeerde, bij den kraag gegrepen en overgebracht naar dpn politiepost Raadhuis. In de Burgerzaal waren ter ontvangst aanwezig de burgemeester mr. dr J. Wyle- ma, de gemeente-secretaris mr. Smeding, do waarnemend chef van het kabinet van den burgemeester mr. James, de waarnenvnd voorzitter van de K. van K. nrr. R. Mees. de president van de Nederlandsche Bank mr. G. Vissering en de Amerikaansche consul, mr. Edward Dow. Burgemeester Wytema 9prak de aanwe zigen toe. He heer Jones, van de „Nebraska Statos Journal" uit Lincoln beantwoordde de rede van den burgemeester. 9

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1