No. 20671 DONDERDAG 4 AUGUSTUS Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT i Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 8 Augustus 1927, de9 namiddags te twee uur. De vergadering sal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Curator van het Gymnasium. (159) 2o. Benoeming van een leeraar(es) in het Hoogduitsch aan het Gymnasium. (160) 3o. Benoeming van een onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs. (161) 4o. Benoeming van een Commissaris van de Gemeentelijke Bank van Leening. (162) 5o. Benoeming van een Stads-geneesheer tot 1 Januari 1928. (163) 6o. Praeadvies op het verzoek van Prof. Dr. D. C. Hesseling, om ontslag als Curator van het Gymnasium. (164) 7o. Praeadvies op het verzoek van Mej. B. C. G .Numan. om eervol ontslag als Directrice van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (165) 8o. Praeadvies op het verzoek van A. Wisse, om eervol ontslag als leeraar aan de Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. (166) 9o. Praeadvies op het verzoek van H. W. Blote, om eervol ontslag als Stads-genees heer en als Schoolarts. (167) lOo. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (168) llo. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1926, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. (168) 12o. Suppletoire begrooting, dienst 1926, van de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Bhijngeest". (168) 13o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest." (168; 14-0. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1926, van het Grondbedrijf. (168) 15o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1926, van den Gemeentelijken Reiniging»- en Ontsmettingsdiensl. (168) 16o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van het Gemeentelijk Wasch- bureau. (168) 17o. Begrooting, dienst v 1928, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. (157) 18o. Voorstel tot aankoop van een stukje grond met transformatorgebouwtje en toe gangspad aan de Leeuwerikstraat, Sectie P no. 1457. (158) 19o. Voorstel: a. tot het doen van afstand aan de Waalsch Hervormde gemeente van de rech ten op den toren van de Waalsche kerk b. tot het doen van afstand aan de Ned. Hervormde gemeente van de rechten op den toren van de Pieterskerk en op dien van de Hooglandsche kerk; c. tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. (169) 20o. Voorstel om de Commissie van Be heer over de gestichten Endegeest, Voor geest en Rhijngeest" te machtigen de yoor de aanschaffing van nieuwe waschmachines en voor de verdere inrichting van het waschhuis benoodigde gelden te betalen uit de voor de uitbreiding van het waschhuis enz. toegestane gelden en voorts uit de mid delen van het afsrhrijvings- en vernieu wingsfonds der gestichten. (170) 21 o. Voorstel inzake het toekennen van een bijdrage aan vereenigingen voor Zie- kenhuisverpleging. (171) ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad is volgend adres gezonden: Geven eerbiedig le kennen ondergetee- ienden P. Schoondenvoerd en P. Schippers, lesp. voorzitter en secretaris der Alg. Nederl. Straatmakersbond en aanverwante vakken dat het Wegenvraagstuk en daar mede verbandhoudende wegbedekking in het teeken der algsmeene belangstelling staat en voortdurend wijzigingen met kost bare proefnemingen worden ondernomen; dat echter afdoende is gebleken bij solide uitvoering met voldoend geschoold personeel bestratingen met natuursteen, klinkers en (egels het minst gevaarlijk is voor het verkeer, de grootste levensduur heeft en daardoor het meest billijke en prac- tische wegdek vorml voor modern verkeer; dat echter bij aanbesteding en z.g. aange nomen'werk, wanneer geen voldoende waar borgen zijn gesteld, te veel zorg en aan dacht moet. worden besteed aan de kwan titeit, waardoor de kwaliteit verontacht- zaamd wordt; dat de concurrentie bij aanbesteding van straatwerk in hoofdzaak moet worden ge voerd ten koste der meterprijzen en loonen der minst draagkrachtigen, waardoor de meest ervaren krachten moeten worden uitgeschakeld of eveneens genoodzaakt de kwantiteit boven kwaliteit te stellen; dat bij de uitvoering van straatwerk con troleering van soliditeit moeilijk kan worden toegepast en eerst later de gebreken of goede hoedanigheden blijken en geheel op het verantwoordelijkheidsgevoel berust; dat bij lagere of te 'age meterprijzen de controle vaak in minder scherpe, mate kan worden toegepast omdat aan den voortgang en oplevering van het straatwerk groote be hoefte bestaat wegens verkeersbelemmering; dat op de meeste plaatsen de meterprijzen en loonen in bestekken zijn opgenomen of op andere wijze vastgesteld volgens de alge meen geldende of plaatselijke bepalingen m overleg tusschen werkgeversCsters) en werk nemers; dat bij gebreke van een organisatie van werkgevers in het straalmakersbedrijf geen landelijke overeenkomst bestaat en plaatse lijk geregeld diend le worden mede door de principalen of do Overheden; redenen waarom onderget. met beleefden aandrang verzoeken te willen bevorderen dat de loonen, meterprijzen e.a. arb.-voor waarden in bestekken worden opgenomen volgens bestaande verhoudingen aan Gem. werken. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lector aan de Universiteit alhier in de faculteit der geneeskunde, voor onderwijs in de neurolo gie dr. A. Gans, geneesheer van het Provinc. Ziekenhuis te Santpoort-Bloemendaal. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der infanterie met 27 Aug. tot reserve-eerste-luitenant bij hun tegen woordig korps de reserve-tweede-luitenants G. J. Otten, T. J. Veringa, A. C. A. Oomen, I. Velmans en C. Dekker van het 4de regi ment infanterie alhier. Voor het examen Engelsch L. O. is ge slaagd onze stadgenoot, de heer E. O. Boer stra. Te Den Haag is geslaagd voor het Mer- curius-diploma Engelsche Handelscorrespon dentie de hoer Fr. Knotter, alhier. Gisteren hebben de leerlingen der Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen" het uitstapje gemaakt naar Heem stede, dat hun beloofd was ter gelegenheid van de viering van het 65-jarig bestaan van de school. Om 7lU uur uit „Prediker" vertrokken, zijn de kinderen met muziek van „Athalia" voorop naar de Haven gewandeld, vanwaar zij per boot gingen naar Heemstede. Van 12 uur waren de kinderen daar en na eenige uren op het buitengoed „Meer en Berg" te hebben getoefd, werd om 5V2 uur den terug tocht aanvaard Om precies acht uur waren de kinderen, voldaan en blij over het heer lijke uitstapje, weer in Leiden terug. Men verzoekt ons nog te willen berichten dat niet de Zondagsschool „Laat de Kin derkens tot Mij komen", maar de Zondags school „Daniël" de oudste is te dezer stede. De heer P. O., uit Hazerswoude, was gistermorgen per auto in Alphen en ont moette daar zijn vriend van E. Zij zouden te zamen huiswaarts keeren, doch onder weg werd eerst een flink potje bier gebruikt Beide heeren geraakten over hun biertje en besloten toen om in plaats van naar huis te gaan, het Haagje te gaan bezoeken. Der halve ging het in vrij woeste vaart langs den Hooge Rijndijk alhier. Op de brug bij café „Ik leer nog" reed O. een hem tege moet komend motorrijtuig aan, dat geluk kig op de leuning bleef hangen, zoodat de inzittenden met den schrik vrij kwamen. De auto van O. was beschadigd en de leu ning der brug verzet. De politie alhier, gewaarschuwd door de politie uit Zoeterwoude, vond den heer O. liggende aan de Hoogewoerd. juist toen hij, nog beschonken, weer in zijn auto wilde stappen. Dit werd hem belet en O. werd ter ontnuchtering medegenomen naar het poli tiebureau alhier. Op het Rapenburg is gisteren een jongen, J. S., van een melkaulo gevallen, met het gevolg dat hij klaagde over pijn aan de beenen en een bloedende wonde aan de knie opliep. J. S. werd naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling van zijn wonden. De 11-jarige L. II. struikelde gister avond omstreeks acht uur op een voetbal veld nabij den Hooge Rijndijk. Hij werd naar het Politieposthtfis gebracht, vanwaar hij per E. H. D. op advies van jhr. dr. Von W. naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd om zijn ontwrichte elleboog te laten behandelen. De 11-jarige wielrijder C. H.. kwam gisteren in minder zachte aanraking met het spatbord van een auto, wanrdoor hij viel zonder letsel te bekomen. Alleen zijn fiets werd vernield. De heer H. de V. van hier fietste Dins dag met twee meisjes van ongeveer 7 jaar te Scheveningen] toen één der twee met' haar voet bekneld raakte tusschen de spaken van het rijwiel. Het kind is met een vrij ernstig gekwet sten voet naar huis gebracht. BENOEMINGEN EN ONTSLAG. Naar aanleiding van het aan dr. Weebers verleend eervol ontslag als curator van het gymnasium worden voor de benoeming van een opvolger door het College van Curatoren aanbevolen: lo. prof. dr. J. A. J. Barge; 2o. mr. E. J. M. H. Bolsius. Voor de benoeming van een leeraar(es) in het Hoogduitsch aan het Gymnasium wor den door Curatoren aanbevolen: le. Mej. C. M. de Haas, doctoranda in de Germaansche taal- en letterkunde, leerares aan de Rijks- Hoogere Burgerschool te Helmond; 2o. J. C. de Wilde, leeraar in dc Hoogduitsche taal en letterkunde aan de Gooische H. B, S. te Bussum. Curatoren meenen mej. De Haas als eer ste le moeten noemen, op grond van de zeer gunstige inlichtingen omtrent haar wijze van les geven en haar bekwaamheid om de orde in de klasse te handhaven en op grond dat zij een academische opleiding heeft ont vangen. Voor de benoeming van een onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs, in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer S. J. Koopmans, tot leeraar aan de H. B. S. alhier, worden voorgedragen: lo. J. H. Koers, te Almelo; 2o. F. W. Wregel te Amsterdam; 3o. W. C. Bras- sem, te Amsterdam. Voor de benoeming van commissaris der Gemeentelijke Bank van Beening wordt door B. en W. het volgend dubbeltal aangeboden: lo. Th. B. J. Wilmer (aftr.)2o. B. J. Huur man Dzn. Ter vervulling van de vacature van Stads geneesheer, ontstaan ten gevolge van het aan dr. W. Th. M. Weebers verleend eervol ontslag, bevelen B. en W. na raadpleging van de Commissie voor den geneeskundigen Dienst, aan den heer F. J. M. Niemer, Med. Docts. en Arts, alhier. In verband met het spoedig te verwachten voorstel in zake invoering van de vrije- artsenkeuze, geven zij ook thans .weder in overweging de benoeming voorloopig te doen gelden tot 1 Januari 1928. Onder overlegging van het verzoek van den heer prof. dr. D. C. IlesseLing om ont slag als curator van het Gymnasium en met verwijzing naar het daaromtrent door het College van Curatoren uitgebracht advie3, geven B. en W. den Raad in overweging hem op zijn verzoek, te rekenen met ingang van 1 Aug. 1927, eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de goede diensten, door hem als zoodanig bewezen. Tegen inwilliging van het verzoek van mej. B. C. G. Numan om ontslag bestaat bij it College ook geen bezwaar. Mitsdien geven zij in overweging aan mej. B. C. G. Numan met ingang van 1 Januari 1928 eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van directrice van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Eveneens geven B. en W. den Raad in overweging den heer A. Wisse, op zijn ver zoek, eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van leeraar in geschiedenis eu aardrijkskunde aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen alhier en zulks met ingang van den len September 1927 en wel wegens zijn benoeming tot di recteur eener zelfde inrichting te Utrecht. Eindelijk stellen B. en W. voor aan dr. H. W. Blote op diens verzoek met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekkingen van Stadsgeneesheer en schoolarts. GOEDKEURING VAN DE REKENINGEN VAN GEMEENTELIJKE INSTELLINGEN EN BEDRIJVEN. De Commissie van Financiën bericht den Raad, dat het onderzoek der navolgende stukken haar tot geene opmerkingen aan leiding heeft gegeven: lo. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van de Gemeentelijke Bank van Leening; 2o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1926, van de Stedelijke Fa brieken van Gas- en Electriciteit; 3o. Suppletoire begrooting, dienst 1926, van de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest; 4o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest; 5o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van het Grondbedrijf; 60. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926. van den Gemeentelijken Reini gings- en Ontsmettingsdienst; 7o. Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1926, van het Gemeentelijk Wasch- bureau. BEGROOTING KEURINGSDIENST VAN WAREN. B. en W. bieden den Raad de begrooting van den Keuringsdienst van Waren aan over 1928 Onder mededeeling dat de Com missie voor den Geneeskundigen Dienst en de Keuringsdienst van Waren geen bezwaar heeft, geeft het College den Raad in over weging tot vaststelling over te gaan. AANKOOP VAN EEN STUKJE GROND. Met een voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrici teit tot aankoop van een stukje grond met transformatorgebouwtje en toegangspad aan de Leeuwerikstraat kunnen B. en W. zich geheel vereenigen. Onder mededt'eling, dat de hieruit voortvloeiende uitgave voorloo pig uit de beschikbare gelden der Fabrieken kan worden bestreden, zoodat voorshands voor dezen aankoop geen nieuw kapitaal behoeft te wonden verstrekt. De prijs is f 1000. OVERDRACHT IN EIGENDOM EN BEHEER VAN KERKTORENS. Zooals bekend is worden de torens van de Waalsche Kerk, de Pieterskerk en de Hoog landsche Kerk geacht eigendom te zijn van de burgerlijke gemeente, terwijl de kerkge- gebouwen zelf aan de kerkelijke gemeenten toeböhooren. Een dergelijke toestand, waar bij kerkgebouw en toren niet in dezelfde hand zijn, verdient geen aanbeveling zeggen B. en W. Aangezien de gemeente Leiden bij het bezit van deze torens geenerlei belang heeft, integendeel zij met de zorg voor het onder houd is belast, zonder dat daartegenover voor haar eenig rechtstreeks voordeel staat, zijn B. en W. met de desbetreffende kerk besturen in overleg getreden in zake over dracht in eigendom van de torens aan de kerkgenootschappen. Zoowel het bestuur van de Waalsche Kerk als de Gemeente-Commissie van het Neder- duitsoh-Hervormd Kerkgenootschap verklaar den zich bereid aan een dergelijke trans actie mede je werken. Eerstgenoemde stelde als voorwaarde, dat le gemeente zou bijbetalen een som van f 500, welke vergoeding kan worden be schouwd als eenx afkoopsom voor den onder houdsplicht. De Gemeente-Commissie vroeg deswege voor de torens van de Pieterskerk en de Hooglandsche Kerk tel zamen een bedrag van f 44100. Met de Commissie van Fabricage is het College van B. en W. van oordeel, dat over dracht van de torens op dezên voet alleszins aannemelijk is. In het oog is toch te houden, dat de beta len bedragen moeten worden beschouwd als kapitaalsuitgave, terwijl de kerkelijke ge meenten uit de rebbe de middelen moeten vinden voor het jaarlijksche onderhoud. Speciaal wat de torens van de Pieters kerk en de Hooglandsche Kerk aangaat, merken B. en W. op, dat vooral dergelijke torens, met het oog op den aard van de te verrichten restauratiewerken, onverwachts soms groote onderhoudsuitgaven kunnen eischen. In 1925 vorderde de belangrijke herstelling van den toren der Pieterskerk een bedrag van f 4-150. Aan den toren van de Hooglandsche Kerk werd sedert tal van jaren geen belangrijk onderhoud verricht en het is daardoor niet onmogeilijk, dat deze toren binnen niet te langen tijd flink onder handen moet wor den genomen. Dit alles in aanmerking nemende, moet een uitgaaf van f 4000, die de gemeente voor altijd van het onderhoud van beide torens bevrijdt, redelijk geacht worden. En waar nu verder mag worden verwacht, dat de kerkgenootschappen voor de instand houding van de torens alle zorg zullen dra gen, daar bestaat volgens B. en W. alle reden, tot afstand in eigendom over te gaan. NIEUWE WASCHMACHINES EN VERDERE INRICHTING VAN HET WASCHHUIS BIJ DE GESTICHTEN. Onder mededeeling, dat hun College zich met het voorstel van de Commissie van Be heer over de gestichten „Endegeest", „Voor- geest" en „Rhijngeest" kan vereenigen, geven B. en W. den Raad in overweging genoemde Commissie te machtigen het voor de aanschaffing van nieuwe waschmachines en voor de verdere inrichting van het waschhuis alsnog benoodigd bedrag van f22.000, voor zoover als mogelijk zal blij ken, te betalen uit de bij raadsbesluit van 22 November 1926 voor de uitbreiding van het waschhuis en van de paviljoens E en E1 reeds toegestane gelden en, voor het meer dere, uit de middelen van het Afschrijvings- en Vernieuwingsfonds der gestichten. Bij besluit van 22 November 1926 besloot de Gemeenteraad f 100.000 ter beschikking van de Commissie te stellen voor de uit breiding van het waschhuis en van de pa viljoens E en E1 en keurde hij tevens goed, dat voor dit doel bovendien een bedrag van f 68.500 uit de aanwezige middelen van het Afschnjvings- en Vernieuwingsfonds der in richtingen werd betaald. Voor het in hoofdzaak aanschaffen van nieuwe machines en toestellen, voor let herstellen van oude en voor de electrifi- ceering van het waschbedrijf, zal boven het toegestaan bedrag van f168.500 alsnog een som van rond f22.000 noodig zijn. Intüsschen bestaat de verwachting, dat Tiiet het geheele bedrag van f168.500 benoodigd is en dat, onvoorziene omstandigheden voor behouden, op een overschot van pf.m. f IC.000 mag worden gerekend, zoodat slechts een bedrag van f 12.000 boven het toe gestaan bedrag van f168.500 noodig zaï zijn, aldus de Commissie in haar toelichting. BINNENLAND. Ingediend Is een wetsontwerp tot wijzi ging der Lager Onderwijswet betreffende het schoolgeld (Binnenland, 2e Blad). De voortgezette vergadering van het Ned. Onderwijzers-Genootschap (Binnenland, 2e Blad). Een roofoverval te Amsterdam (Gemengd, 2e Blad), BUITENLAND. Heden laatste zitting der maritieme con ferentie. Geen overeenstemming mogelijk? (Buitenland, le Blad). Dandet door een collega van het „Jour nal" bezocht (Buitenland, le Blad), De prins van Wales spreekt als troon opvolger in Canada (Buitenland, le Blad), Sacco en Vajazetti niet begenadigd (Tel, le Blad). Mijnramp in Amerika (Tel., le Blad), I BIJDRAGEN AAN VEREENIGINGEN VOOR ZIEKTENVERPLEGING. In de raadsvergadering van 3 Aug. 1925 werd ten fine van praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzeek van du Coöperatie „Vooruit", ter h?koming van een bedrage van fl per verpleegdag voor die leden harer aldeeling „Ziekenhuisverpleging", wier verpleegkosten, zoo zij geen lid der aldeeling waren, voor rekening van de ge meente zouden zjjn gekomen. Deze afdeeling „Ziekenhuisverpleging", opgericht 1 Juni 1925, beoogt hetzelfde doel als de „Onderlinge Vereeniging voo>r Zieken huisverpleging", aan wie reeds bjj besluit van 26 Nov. 1923 een bijdrage als boven bedoeld werd toegekend. L)eze zaak heeft lang getraineerd en do personen en corporaties, die er over ge hoord werden, bleken niet beslist in hun oordeel en hun adviezen zijn niet altijd de zelfde geweest. Een en ander wordt in het nu door B. en W. overgelegd praeadvies u't- voerig uiteengezet en een eigen oordeel gegeven. Dit samenvattende geven B. en W. in overweging lo. hun College te machtigen aan de on derlinge Vereeniging voor Ziekenhuis-ver- plegmg mede te deelen, dat, gelet op de nu reeds door haar gemaakte reserves, de bijdrage in de kosten van ziekenhuisverple ging, haar toegekend bij besluit van 26 Nov. 1923, alsnog gedurende het jaar 1927 zal worden verleend, doch dat in het vol gend jaar zal worden overwogen, of verdere subsidieering nog noodig of wenscheljjk is; 2o. aan de afdeeling Ziekenhuisverpleging van de Coöperatie „Vooruit" over het jaar 1927 een bijdrage van f 1 per patiënt en per verpleegdag toe te kennen op do wjjze als voor de sub lo. genoemde vereeniging is bepaald 3o. aan de snb lo en 2o genoemde subsidieverlening de navolgende voorgaar den te verbinden: a. dat in de statuten of reglementen is of wordi bepaald, dat de geheele winst in een reservefonds wordt gestort en dat bi) eventueel© opheffing van de vereeniging of de afdeeling uit de dan aanwezige reserves in de allereerste plaats zullen worden terug betaald de van de gemeente in den loop der jaren genoten bijdragen b. dat wijzigingen van de statuten of regiementen te dezen aanzien niet mogen plaats hebben zonder goedkeuring van B. en W.: c. dat de vereeniging en de afdeeling gehouden zjjn tot het verstrekken van alle» door B. en \V. gevraagde inlichtingen het bedrijf betreffende, tot het verleenen van inzage in de boeken en tot het inzenden van da jaarlijksche rekening, zoo spoedig mo gelijk nd I Januari 1928; 4o. aan de afdeeling van de Cooperatt® „Vooruit" alsnog een som van f1255 toe te kennen wegens het derven van de sub 2o. genoemde bijdrage over het jaar 1926; Het door den Directeur van den Genees kundigen Dienst genoemd bedrag van f1052 bet.rof hel tijdvak 1 October 19251 October 1926. 5o. op het verzoek van het Algemam Ziekenfonds voor Leiden, zooals het is lig gende, afwijzend te beschikken, doen aan het bestuur mede te deelen, dat een her nieuwd verzoek in nadere overweging zal worden genomen, bijaldien het zich bereil verklaart de geheele batige nairif van haar afd. Ziekenhuisverpleging '\d een reserve fonds te storten en ook overigens aanvaardt de voorwaarden, zooals die aan de beide anuero vereenigingen zjjn gesteld.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1