AGENDA. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. LiesHerdenkingsfeest: Prat. Gymn. Ver. ,JR. 0. D. A." Wedstrijden om 3 uur; eereavond in Rehoboth om halfacht. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-fheaterH, Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur Scala (Den Haag): Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nanx. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Aug. tot en met Zondag 7 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. SCHEIDEN TUT WEH! In een café te Enschedé werd de hulp ingeroepen van de politie voor een Duit- scliex, die zich daar bevond en niet wenscb- te t>e betalen. De politie zette den man buiten de deur, maar toen hij ook buiten herrie begon te maken, achtte men het beter hem mee naar het bureau te nemen, waar hij ter ontnuchtering een nacht werd opgesloten. Toen hij den volgenden mor gen weer wat gekalmeerd was, werd hem gezegd, d..t hij kon vertrekken, maar hier aan wenschte de man, die blijkbaar een goede nachtrust had gehad en niets dan •waardeering koesterde voor de huisvesting der En6chedesche politie, niet te voldoen. Met vereende krachten werd hij de straat opgewerkt, maar hij stelde zich daarbij zoo te weer, dat de politie termen aanwezig achtte om proces-verbaal op te maken we gens huisvredebreuk. Daardoor kreeg de vreemdeling z'n zin en kon hij opnieuw genieten van de gastvrijheid der Ensche- desche politie. Maar huisvredebreuk in het politiebu reau... Dat zal in de geschiedenis der Ne- derlandsche criminaliteit nog wel niet vaak zijn voorgekomen 1 VERDRONKEN. Sedert Maandagmorgen werd te Gronin gen vermist de 5-jarige W Boomstra, die om 10 uur de ouderlijke woning had verla- ten en het laatst spelende werd gezien bij het Schuitendiep en daarna spoorloos was verdwenen- Gistermiddag omstreeks één uur werd het lijkje uit dit kanaal opge haald. Gisteravond wilde te Scheemda de ma chinist G. de V. Sijn 7-jarig dochtertje, dat in het kanaal was geraakt, redden. Beiden zijn eohter verdronken. Te Aduard is de werkman Sj. vén der Woude, werkzaam bij den heer Bolt, te Hoogemedum roet paard em wagen in een sloot geraakt en verdronken. Hé, man, zei de vrouw van een advo caat, zanik toch niet altijd over het eten. Voor de grootste misdadigers trek je partij, maar in huis ken je geen verzach tende omstandigheden. STATISTIEK OVER JULI 1927. Uitgesproken: Noord-Holland (excL Amsterdam) 35, Amsterdam 58, Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 28, Den Haag 25, Rotterdam 43. Utrecht 21. Gelderland 26. Noord-Brabant 22. Limburg 8. Zeeland 5. Friesland 10. Groningen 8. Drente 3. Over- ijsel 7. Totaal over Juli 298 faillissemen ten. Totaal vanaf 1 Januari 2281 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 2268 faillissementen. CREDITEURENLU3TEN. Volgens Handelsbelangen zijn gedurende de maand Juli bij de gezamenlijke griffies in Nederland 69 crediteurenlijsten gedepo neerd met 'n totaal passief van 1.548.248.91 gulden, waarvan pref. 198.633 68 gulden. Sedert 1 Januari bedroeg het totaal ge deponeerde crediteurenlijsten 1089, met een passief van 19.358 491 22. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 3 Augustus 1927. 38 Tarbot per K.G. f 1 30—f 0.95. 15 Griet per kist van 50 K G f 45-128; 1922 Ton gen per K G. (3—1 1 30. 2 Groote Schol per kisl van 50 K.G. f55—154; 4 Middelscho per kist van 50 K .G. f 18f 35; 20 Zetschol per kist van 50 K.G. f37121. 753 Kleine Schol per kist van 50 KG. 12616; 1 Bol per kisl van 50 K.G I 10; 22 Schar per kisl van 60 K.G 1 14—1 5 50; 13 Roggen per 20 stuks f26—19; 23 Vleoten per stuk 1213 f 1.20; 1 Groote roode Poon p. kist van 50 K.G. 1 60; 1 Middel roode Poon p. kisl van 50 K.G. 160; 2 Kleine roode Poon per kist van 50 K.G. f 87 ;26 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 116f 6; 6 Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. 146132; 20 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. 132 50—120; 78 Kleinmidde! Schelvisch p. kist van 50 KG (17.50—f 14; 299 Kleme Schelvisch per kisl van 50 K.G 111.50 f 7 50: 4 Kabeljauw per kisl van 125 K G. f 7459; 127 Gullen per kiat van 50 K.G. 11716 50; 17 Lengen per stuk f075— f0 38 67 Wijting per kisl van 50 K G. f6 f3 40, 1 Koolvlsch per stuk f0 85; 345 Makreel per kisl van 50 K.G f 11f4.90. Aangekomen 13 stoomtrawlers. DE ALGEMEENE TOESTAND. Weei wijsiginq te Genève Coolidpe en Baldwin Het I. V. V. congres. Weer verandering van situatie te Genéve ter maritieme conferentie. Van Japansche zijde is nu bemiddeling ingeluid, die blijk baar door de Amerikanen in de pen is ge geven. Gisteren verschenen de Amerikanen die hun starre afwijzende houding hebben opgegeven, onverwacht bij de Japanners, blijkbaar om over een bemiddeling te spre ken. Na een betrekkelijk kort onderhoud verdwenen zij weer, waarop de Japanners Bridgeman en Lord Robert Cecil gingen opzoeken. Uit dit alles kwamen eenige Japansche voorstellen voort met het gevolg dat de Britsche en Amerikaansche delegaties be sloten de Japansche bemiddelingsvoorstel len ter kennis harer regeeringen te brengen. Er wordt derhalve over deze nieuwe denkbeelden in het geheel niet onderhan deld, totdat antwoord uit Washington en Londen zal zijn binnengekomen. De conferentiewerkzaamheden staan thans dus wederom totaal stil en het is zelfs Twijfelachtig geworden, of de voltal lige vergadering van Donderdag wel zal plaats vinden. Omtrent de Japansche voorstellen, die heel voorzichtig nog slechts suggestie wor den genoemd, is nog zeer weinig bekend geworden. Het schijnt, dat de Japanners zich neerleggen bij het denkbeeld, dat een tienjarige conventie, die alle kwesties be treffende kruisers, torpedojagers en onder zeebooten zal regelen thans niet meer te bereiken is. Zij stellen daaïom slechts een korte vier jarige overgangsregeling tot 1931 voor, die hoofdzakelijk op kruisers betrekking heeft. De Engelschen en Japanners zullen geen 10.000 ton-kruisers meer aanbouwen ter wijl Amerika dit nog slechts zal mogen doen. totdat pariteit in deze met Engeland bereikt zal zijn. Voorts bevat het Japan sche voorstel nog een strikt geheim ge houden tweede bepaling, die waarschijnlijk op de kanonnen der kleine kruisers betrek king heeft en die vermoedelijk het groot ste struikelblok nog op de weg tot over eenstemming zal zijn. Ofschoon vermoedelijk de aanneming van het Japansche voorste] weinig beteekenen zal, daar Amerika tot 1931 toch niet npeer kruisers kan bouwen, zal het door het Ja pansche voorst») toegestane maximum voor de aanvaarding van het Japansche denk beeld wellicht een goede psychologische uitwerking hebben. Daardoor zou zoowel een verdere verbittering tusschen Amerika en Engeland kunnen vermeden worden en zou bovendien de Volkenbond gemakke lijker zijn ontwapeningspoging kunnen voortzetten dan het geval zou zijn, indien de conferentie boos uit elkander ging. Nu maar weer afwachten hoe de indruk is te Washington en London. Typisch is ongetwijfeld, dat thans in Amerika in de pers een afkeer tot uiting komt tegen de ontmoeting van Coolidge en Baldwin op de „brug der vredes". De „He rald Times" is tegen deze ontmoeting, omdat zulk een ontmoeting een geringschatting van de wederzijdsche delegaties te Genève zou lijken en omdat de Japanners er een miskenning van het beginsel van gelijkge rechtigdheid in zouden kunnen zien, het zwaarst weegt echter bij het groote New- Yorksche blad de mogelijkheid, dat ook zulk een samenkomst tot geen resultaat zou kun nen leiden en een Amerikaansch president zich niet aan een persoonlijk échec mag blootstellen. De meeste Amerikaansche bla den zijn het met deze beschouwing van de Herald eens, maar de New-York Times doet een uiterst beroep op beide delegaties om den verpletterenden indruk van een totale mislukikng op de volkeren te ontgaan „Het kan den man uit het volk weinig schelen of wij dan Engeland een .kruiser meer, of een kanon minder zullen hebben maar wat hem ten zeerste belang inboezemt, is het feit. dat hem voorgespiegeld is, dat voor deze confe rentie een eind aan den wedijver ter zee zou komen en dat hem dit in zijn porie" monnaie ten goede zou komen." Of deze laatste lezing niet de minst juiste zou zijn? Ter jaarvergadering van de I. V. V. te Parijs heeft Ossenbach het jaarverslag voor gelezen en toegelicht. Er blijkt allereerst uit, dat het aantal leden in de verschil lende aangesloten landen van rond 167» millioen in 1923 tot" 137» millioen in 1927 teruggeloopen is. De achteruitgartg is vooral in Duitschland en Hongarije sterk. Het verslag vermeldt dan de voornaam ste gebeurtenissen in de afzonderlijke lan den en wijst uitvoerig op de pogingen tot verbetering van de arbeids- en levensvoor waarden die Trrijwel in ieder land onder nomen worden. De resultaten mogen of schoon lang niet voldoende, bemoedigend genoemd worden. Wat de betrekkingen tot de communisti sche vakvereenigineen aangaat, wordt er op gewezen, dat de Internationale bond, zooals altijd, bereid is om den Centralen Raad der Russische Vakbonden onder de zelfde voorwaarden als voor andere land- bonden op te nemen, maar dat de starre houding der Russen iedere toenadering tot nu toe absoluut onmogelijk gemaakt heeft. Het verslag eindigt met een opsomming der maatregelen, die in de aangesloten landen tot bestrijding van de reactie in alle vormen, en vooral van het Fascisme, geno men zijn, en met de vermelding der maat regelen tot bevordering van de opvoeding en onderwijs van den arbeider in het al gemeen. Mertens (België) alsook Stenhuis sloten zich aan bij het protest van Jouhaux, tegen de rede van Puncell, waarin hij de Russi sche revolutie prees. ENGELAND. Het bezoek aan Canada. De prirs van Wales, prins George en het echtpaar Baldwin ie te Montreal officieel ten stadhuize ontvangen. Toespraken van verwelkoming en ver knochtheid, in het Fransch uitgesproken, werden door den prins van Wales in het Fransch beantwoord. Ook in het Engelsch werd gesproken. De prins van Wales herinnerde aan de 60 jaar, die waren verloopen sedert de Ca- nadeesche confederatie was tot stand ge komen, en aan de verbazingwekkende ont wikkeling van Canada in dat tijdsverloop. Later op den middag vond een maaltijd plaats, georganiseerd door de Canadian Luncheon Club. Baldwin was aan dien disch de voornaamste spreker. Hij had het voor al over het werk, verricht door de Empire Marketing board ter bevordering van den handel tusschen de deelen des Rijks on- deling. De prinB van Wales en Baldwin zijn be noemd tot leden van den geheimen raad der Canadeesche regeering,. De prine is het eerste lid van de koninklijke famiKe, wien deze onderscheiding te beurt valt, èn zij is op te vatten als een hulde aan 's prin sen democratische beginselen, die gebleken zijn, toen hij Canadeeech burgerrecht had aangevraagd, na zijn aankoop van een hoeve in Albarta. Baldwin heeft omdat bet zoo warm was in zijn hemdsmouwen te Ottawa een rede gehouden, waarin hij alle profeten, die het Britsche rijk decadent hadden ver klaard, zeurkousen en onkundigen genoemd heeft. Engeland heeft nog nooit zulk een kerngezond jong geslacht bezeten, dat rich met hart en riel aan den wereldhandel en den algemeenen voorspoed wijdt Er zfjn alleen nog een groot aantal betweters en ijdeltuiten, die overal critiek op oefenen, zonder iets te praesteeren. In een humoris- tische slottirade zei Baldwin: „Mijn beroep is het ondankbaarste van alle beroepen ter weTeld, en als iemand het niet gelooft, kan hij mijn baantje graag overnemen. Dan zal hij het na een week ondervinden." OOSTENRIJK. De Weensche moeilijkheden. Het parlement ai weer op reces gegaanv Naar in toonaangevende parlementaire kringen verluidt, zal de bondRregeering in de kwestie der Weensche gemeentelijke burgerwacht een beslissing uitlokken van het constitutioneel gerechtshof, doch nog tevens een poging ondernemen om door onderhandelingen met de gezaghebbende elementen van het Weensche gemeentbe- stuur, in de eerste plaats met burgemeester Seit-z, tot een oplossing van deze moeilijke kwestie te geraken en de mogelijkheid eener tusschenkomst van den gezantenraad te voorkomen. ITALIË. Belastingverlaging. Het Kabinet Heeft de door den minister van financiën, graaf Volpi voorgestelde be lastingverlaging goedgekeurd. Zij komen reer op een vermindering van c-a. 140 mil lioen gulden» VEREENIGDE STATEN. Coolidge al? Coolidge heeft verklaard, geen candida- tuur voor het presidentschap meer te zul len aanvaarden Zijn supporters weigeren echter deze verklaring als definitief aan te nemen. Zij wijzen er op dat zij nog de deur niet dicht doet voor zijn candidaatstelling, indien de conventie hem desondanks aan wijst. CHINA. Een nieuw gevecht? Boro din als gijzelaar. In de hospitalen te Nanking Poekan etc. zouden reeds een drieduizend gewonden zijn aangekomen. Is er dan weer een veldslag tusschen Noord en Zuid gaande? 4 ..De Times" verneemt uit Shanghai, dat volgens een onbevestigd telegram uit Loyang generaal Feng Joe Shiang Borodin als gijzelaar zal vasthouden. Het schijnt dat bloedverwanten van generaal Feng door de bolsjewieken worden gevangen gehouden te Moskou, waar zij hem gedurende zijn be zoek gedurende het afgeloopen jaar hadden vergezeld. Generaal Feng wachtte reeds lang op e'en gelegenheid om zich meester te maken van een bolsjewiek van hooge rang als garan tie' voor de veiligheid zijner bloedverwan ten. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. De bekende kapitein Hinchcliffe. van de Imperial Airways Comp., is door den Ame- rikaansehen millionair Levine aangezocht om hem met de Columbia naar Amerika terug te brengen over den Allantischen Oceaan Hij werd te Croydon gepolst, maar heeft nog geen antwoord gegeven; vandaar is hij met een passagierstoestel van de Imp. Airways naar Parijs gevlogen, waar hij de zaak verder met den Amerikaan zal be spreken. Bij SI. Gaudens, In Frankrijk, is een vliegtuig neergevallen, dat in brand vloog, toen het den grond bereikte. De bestuurder en de 2 passagiers werden bijna geheel ver. koold opgenomen. NOODWEER. Voor de derde maal in zes dagen is New- York en het omliggende gebied geteisterd door buitengewoon hevige regens en eon ge weldig onweer, Tal van straten liepen on der en op een deel van het net der onder- grondsche spoorwegen moesl het verkeer tvorden stopgezel. Als voorzorgsmaatregel werd de electrische stroom een uur lang af gesneden, nadat aan de treinen gelegenheid was gegeven, het naastbijzijnde station te bereiken, met uitzondering van een trein, die midden in een tunnel moest sloppen. Ongevallen kwamen echter niet voor. Uit een tram moesten zes passagiers met een kano gered worden. De bliksem heeft het oorlogsgedenkteeken aan de Riverside Drive ernstig beschadigd. Voorts werd een tram door den bliksem getroffen, waarbij zeven.passagiers gewond werden. Het onweer bracht echter een welkome verademing na de hittegolf der laatste zes dagen, die talrijke doodelijke ongevallen had veroorzaakt. EEN MONUMENT VOOR DEN UITVINDER VAN DE BRIEFKAART. Te Weenen is een comité opgericht om de noodige fondsen te verzamelen voor de oprichting van een monument voor den uit vinder van de briefkaart, den staatsraad Emmanuel Hermann. In het begin van 1869 stelde hij aan de Oostenrijksche postadmi nistratie dit nieuwe correspondentie-middel voor en in September 1869 verschenen de eerste briefkaarten. ONMENSCHELIJKE KAPITEIN. De „Welt am Montag" vertelt het vol gende afschuwelijke feit, voorgevallen in de haven van Gdingen, op de Poolsche kust, bij Dantzig: Een boot met 12 onderwijzeressen, die op vacantia waren, sloeg om tengevolge der waterverplaatsing van de Duitsche vracht boot „Sachsen". Spett, kapitein van die boot, lette niet op de kreten van de onge- lukkigen, terwijl de passagiers hem vruch teloos smeekten, de onderwijzeressen te redden. Hij antwoordde; ,,'t Zijn Polen, laat ze maar verdrinkenl" Verscheidene getui gen hebben het gehoord. Gelukkigerwijze werden de dames gered door een Poolsche motorboot. De Poolsche overheden lieten de boot, die zich in de Poolsche wateren bevond, aan houden, en kapitein Spett werd gevangen genomen. BEDRIEGER GEARRESTEERD. Te Lemberg is de bekende grootindustrieel Nowag wegens aanzienlijke bedriegerijen gearresteerd. Bij vleeschleveranties voor legerdoeleinden zou de staat door hem groote schade geleden hebben, alsook door belastingontduiking en door het inrichten van een geheime spiritusbranderij. Men zegt. dat hij den staat voor meer dan één millioen zloty benadeeld heelt VERGIFTIGING. Te Lemberg werden ongeveer vijftig per sonen, die na het gebruiken van ijs onge steld waren geworden, naar het stadszie kenhuis vervoerd. Het medische onderzoek heeft uitgemaakt, dat aan het ijs een gif tige verfstof was toegevoegd. Twee personen zijn reeds overleden. GEVECHTEN TUSSCHEN STAKERS EN WERKLIEDEN. Te Newport in Ohio, waar al geruimen tijd een wrekstakirig gaande is in de vet- koienjnijncn, hebben een 200-tal vakver- eenigingsmarinen eenige zoogenaamde „sta kingsbrekers" aangevallen en een hunner gedood en 14 gewond. Daar er reeds her haaldelijk relletjes zijn geweest heeft Llo- nahey, de gouverneur van Ohio, zich ge wend tot Daugherty, den voorzitter van de plaatselijke mijnwerkersvereeniging, om hem aan het verstand te brengen, dat het conflict, dat geen vakvereenigingsvraagstuk doch een loonstrijd is, als zoodanig behan deld en opgelost moet worden. Als er ver dere geweldplegingen voorvallen, zal de gouverneur de hulp van het leger inroepen. Iqtusschen wil hij eerst pogen tusschen de beide partijen als bemiddelaar op te treden. Bij Adena heeft een brand gewoed op het terrein van een mijn van de Goodyear Rubbercy., welke voor 50.000 dollar schade aangericht heeft. Hoewel het niet vast staat, dat men met brandstichting te doen heeft, vermoedt men zulks, daar de brand uitbrak even nadat een pop met het op schrift niet-aangesloten arbeider" in een boom bij de mijn was opgehangen. COMMUNISTEN IN DEN ANTWERPSCHEN DIAMANTBEWERKERSBOND. Er zijn negen communisten benoemd in het bestuur van den diamantbewerkersbond te Antwerpen bij de hernieuwing van dit bestuur. De intrede der communisten in het be stuur zou groote veranderingen in den bond kunnen teweegbrengen. MUNITIE-ONTPLOFFING TE WOETSJANG Volgens consulaire telegrammen is het munitiedepot ln het gebouw der Amerikaan sche missie te Woetsjang in de lucht gevlo gen. Tusschen de 100 en 200 Chineesche soldaten werden hierbij gedood. OOSTENRIJK's MOEILIJKHEDEN. PARIJS. 2 Aug. (Belg. Tel. Aug.) In offi- cieele kringen wordt omtrent de zooge naamde demarche der Gezantenconferentie bij de Oostenrijksche regeering inzake de ge meentelijke wacht, verklaard, dat het slechts de interventie betreft van het plaat selijk liquidatiebureau, na overleg met de vertegenwoordigers der geallieerde mogend heden ie Weenen. DANTZIG. DANTZIG, 2 Aug. (Wolff). In den afge loopen nacht kregen drie matrozen van een Poolsche duikboot ruzie met een Dantziger arbeider. Een matroos stak daarop den ar beider met een mes. waardoor deze werd gewond. De politie slaagde er in de twee matrozen in hechtenis te nemen. De derde ontkwam. Naar verluidt zal het verblijf van Poolsche oorlogsschepen in de haven van Dantzig in de a s. zitting van den Volken bond te Geneve Ier sprake komen. HET POOLSCHE PARLEMENT. WARSCHAU, 2 Aug (Wolff). De confe rentie der fractieleiders uit het Sejm, waarop de leiders der nationale minder heden niet waren' verschenen, besloot mid den Augustus deD president der republiek te verzoeken een nieuwe zitting van het parlement bij ben te roepen, welke aanvang September zou worden geopend. POLEN EN DE SOVJETS. WARSCHAU, 2 Aug. (Pooteche Tel.* Ag.) Ministei Patek is te Warsohau aange komen en door maarschalk Pilsoedski ont vangen, wien hij verslag uitbracht over de drie conferenties, welke hij de vorige week met Tsjitsjerin en Stoponiakow heeft ge houden, met het doel do in de Sovjet-nota vervatte kwesties, inzake den moord op Tojkow, den sovjet-gezant te Warschau, te regelen. De conferenties, die in een wederzijdsche geest van goede gezindheid plaats hadden, toonden aan dat de kwestdes op weg zijn naar een gunstige oplossing, hetgeen doet veronderstellen dat Patek na een kort ver lof in Moskou bij zijn terugkeer de onder handelingen inzake een non-agressie pact zal kunnen hervatten en daarna de begin selen van een toekomstig handels verdrag zal kunnen bespreken. KONING FOEAD TE ROME. ROME, 3 Aug. (V.D.) Koning Foead van Egypte, is gisteren te Rome gearriveerd als gast van Koning Victor Emanuel. Hij werd aan het station verwelkomd door den Ko ning, Mussolini en de overige kabinetsle den en gedurend de rit naar het Quirinaal bestond er groote belangstelling van de zijde van het publiek. Naar vernomen wordt zullen binnen afzienbaren tijd tusschen Italië en Egypte onderhandelingen aanvan gen inzake de sluiting van een handels verdrag en dit wordt in verband gebracht met het onderhoud, dat Koning-Foead giste ren kort na zijn aankomst ten Koninklijke paleize met Mussolini gehad heeft SACCO EN VANZETTL BOSTON, 3 Aug. (Reuter). Sacco en. Vanzetti, aan wie op 10 Aug. het dood vonnis officieel zal worden voltrokken, zijn naar de cellen der ter dood veroordeelden overgebracht. De gouverneur verklaarde, dat gehandeld wordt als steeds geschiedt met gevangenen, wier uur van terechtstel* ling nadert. Volgens welingelichte zijde zal het von nis niet ten uitvoer worden gebracht, doch zal de wetgevende macht van Massachu- sests een actie bevelen tot herziening van het proces. BOSTON, 3 Aug. (N.T.A. Draadloos.) Gouverneur Fuller heeft gisteren een tweede bespreking gehad met de rechters die Sacco en VaDzetti hebben geoordeeld. Op zijn aandringen heeft de regeering aan alle Amerikaa-nsche consulaten geadviseerd op hun hoede te zijn als een beslissing nopens de veroordeeling zal zijn genomen. UIT DE PETROLEUMWERELD. NEW-YORK, 3 Aug. (Reuter). Volgen® de „Herald Tribune" heeft siT Deterding een persoonlijk schrijven gericht tot John D. Rockefeller, die aan 't hoofd der Stan dard Oilgroep staat, met verzoek alle transacties met de sovjets in te trekken. De heer Deterding zou een beroep heb ben gedaan op de belangstelling van den heqr Rockefeller voor kerken en liefdadige werken, NEW-YORK—KONSTANTINOPEL. NEW-YORK, 3 Aug. (N. T. A. Draadl.) René Fonck en luitenant Curtin zullen in September trachten een nonstop-vlucht van New-York naar Konstantinopel te maken. VLIEGONGEVALLEN, s CHICAGO, 3 Aug. (N. T. A. Draadloos). Een vliegtuig is hier tengevolge van een mo tordefect van een hoogte van 200 voet om laag gestort. De beide inzittende vliegers werden gedood. Hierdoor is het aantal slachtoffers van vliegongevallen gedurende de laatste acht dagen tot zeven gestegen. NEW-YORK, 3 Aug. (N. T. A. (Draadl.) Luitenant Schulze van het vliegkamp te Michigan werd gedood, toen hij op 1000 voet hoogte uit zijn in brand gevlogen vlieg machine sprong en zijn parachute niet openging. NIEUWE KABELS. NEW-York, 3 Aug. (N.T.A Draadloos). De president van de Western Union Tele graph Cy. heeft medegedeeld dat de Mij. plannen heeft gemaakt voor het aanleggen van nieuwe kabels tusschen Amerika en het Verre Oosten, welke 26 millioen dollar zullen kosten. HET VERTREK VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR NOORWEGEN, De Koningin en Prinses Juliana zijn he denochtend uit Amersfoort per trein van 9 uur 17 min. naar Oslo vertrokken voor de reis naar het midden van Noorwegen. Koningin en Prinses werden vergezeld door Jonkvrouwe van Swinderen, le Hof dame der Koningin, Baronesse Bentinck, Hofdame der Prinses en de Majoors Ruys en Jhr. de Jonge van Ellemeet, adjudanten van Hare Majesteit De reis naaT Oslo geschiedt in het eigen salonrijtuig der Koningin. De aankomst te Oslo zal plaats hebben Donderdagavond 4 dezer ten 21 uur 20 min. en de reis daarheen gaat via Hamburg. Sas- nitz en Traalborg. Te Oslo wordt in den eigen trein over nacht In den ochtend van Vrijdag 5 dezer ver trekken, behoudens evenlueele wijzigingen In het reisplan de Koningin en de Prinses naar Fefor. om aldaar den eersten tijd tel blijven. Daarna wordt een verblijf gevestigd fe Bygdin lol aan den terugkeer der vorste lijke personen naar Nederland tegen het einde van Augustus. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2