JCet JbuMurpje is echt, Prov. Staten v. Zuid-Holland. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VOOR DE HUISKAMER. BS VLIEGENIER SCHOLTE TE ENSCHEDé GEHULDIGD. Zaterdag heeft Enschede j. b. Scholte den kranigen piloot der K. L. M.. die met Geysendorffer het toestel bestuurde, dat den heer van Lear Black naar Indië bracht en terug, op grootsche wijze gehuldigd. Vroolijk wapperden de vlaggen en in de stralen bewoog zich een groote menigte en alles werd opgewekt door het zomerzonnetje beschenen In het theehuis van het H. G. J. van Heekpark werd allereerst een druk be zochte receptie gehouden. De heer Scholte werd daartoe met zijn familieleden in een open landauer van het ouderlijk huis ge haald Namens de burgerij werd de heer Scholte door den heer dr. A. A. Smils ge huldigd voor zijn kranige prestatie. Hij bood hem een album en een krans aan. De bur gemeester van Oldenzaal sprak vervolgens hartelijke woorden namens het bestuur dier gemepnte, waar Scholte het levenslicht aan schouwde en waar hij de eerste jaren zijn levens heeft doorgebracht. Spr. bood een gedenkpenning aan. Na door nog verschil lende andere sprekers te zijn gehuldigd, dankte de heer Scholte voor de hem ge brachte hulde. Hierna begaf men zich naar buiten voor net défilé der vereenigingen. Een vlaggen- hulde werd gebracht. Nadat het défilé" was afgeloopen en het Twentsch Volkslied was gezongen, werd naar het Stadhuis gereden. De burgemeester, de heer Edo Bergsma, bracht hulde aan den koenen vlieger als zoon van de slad Enschede. Hierna werd de eerewijn rondgediend. Des avonds was Ensdhede in een .feeste lijke stemming en werd een concert gegeven. ned. bond van gemeente ambtenaren. In de onder leiding van mr. G. A. van Poelje te' Den Haag gehouden ledenvergade ring van de aid. Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren werd be handeld de agenda voor de te Leeuwarden te houden algemeene bondsvergadering. Pezen agenda gaf aanleiding tot een uitvoe rige discussie. Van de zijde der afdeeling zal worden aangedrongen op voorstellen, welke zullen leiden tot een spoedige sanee- ring der bondsfinanciën. Besloten werd het hoofdbestuur te ver zoeken meer propaganda te maken voor het rust- en vacanüe-oord. Met het door de betreffende commissie ontworpen rapport omtrent de regeling van den rechtstoestand der ambtenaren ging de vergadering accoord. tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Leeuwarden werd benoemd de heer K. de Boer, secretaris der gemeente Hardinxveld, tot diens plaatsvervanger de heer D. Fonkert, ontvanger der gemeente Oud-Beierland. Bij de rondvraag werd den voorzitter door verscheidene leden hulde gebracht voor de aangename wijze, waarop hij de vergade ringen leidt. „nederl. vereen tegen vallende ziekte". Het jaarverslag van regenten en penning meester der ,,Nederl. Vereen, tegen vallen- de ziekte ie thans in druk verschenen. Wij ontleenen daaraan het volgende: De mede da.nk zij de opnaeuw toegezegde regeeringssubsidie verbeterde finaneieele vooruitzichten stelden ons college in staat tot allerhande verbeteringen over te gaan in zake de inrichting van het gasthuis, de verpleging der patiënten en vooral ook de belangen van het verlegend personeel Op den duur zal echter de rekening toch sluitend te maken zijn, tenzij de beschik bare bedden het geheele jaar vrijwel en tegen behoorlijke vergoeding beze^ blijven. De winst- en verliesrekening per 31 Dec. 1026 geeft op een totaal bedrag van f 21.284.90 een nadeelig Baldo von f 13.748.25 Van September tot en met December werd onderwijs gegeven aan acht leerlin gen. Dit jaar zijn verpleegd 155 patiënten met 12 329 verpleegdagen. Op 1 Januari waren aanwezig 39 patiën ten 8 mannen, 13 vrouwen en 18 kinderen Opgenomen werden 116 patiënten: 32 mannen, 45 vrouwen en 39 kinderen. Overgeplaatst naar andere inrichtingen werden 10 patiënten2 mannen, 3 vrou wen en 5 kinderen. Overleden zijn 6 patiënten: 1 man en 9 vrouwen De verpleging duurt voort op 31 Decem ber 1926 met 30 patiënten; 7 mannen, 11 Vrouwen en 12 kinderen. De exploitatiekosten bedroegen evenals andere jaren f 5.25 per patiënt en per dag. RECLAME. omdat men er geen kunstmiddeltjes bij gebruiken kan, zooala bij lang haar. Het verlangt echter eene ge regelde verzorging met Pixavon, waardoor het haar gemakkelijk eiken gcwenschten vorm kan aannemen. PHw Geen der gewone vloei- bare zeepen bezit ook jSu maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts in ge sloten origineels flee- schen) zoowel voor eigen *81 gebruik, alsook in (*en kapper tsalon. PJXAV0N)R\ i/i flac.: FL J.SO ^>*"s*"r V2 flac.FL 0,90 t 6378 De provinciale begrooting. Weer langdurige besprekingen. De zitting eindelijk gesloten. (Zitting van Zaterdag). Voortgegaan wordt met de algemeene be schouwingen over de provinciale begrooting. De heer VAN HOUDT (S. G. P.) maakt eenige opmerkingen van politieken aard. Spr. had een motie in willen dienen om openbare leeszalen niet te subsidieeren aan gezien dit niet de taak der provincie is en voorts omdat de overheid slechts de lezing van die geschriften, die niet tegen Gods woord ingaan, mag bevorderen. Hierover zou spr. echter gaarne eerst prae-advies van Pr. St. willen. Verder zou spr. t wenschen, dat vrouwen niet in ambten van openbare lichamen wor den toegelaten. Wat de electrificatie betreft vroeg spr. of het niet mogelijk is om kabels te leggen van VoornePutten naar Flakkee, zooals dat geschiedt met de kabels der telegraaf, die niet worden ingebaggerd. De heer TROUW (V.-B.) drong wat het provinciale wegenplan betreft, aan op spoe dige publicatie daarvan, opdat de publieke opinie ér zich over kan uitspreken. Hij verzette zich tegen het aanleggen van we gen over dijken, die nooit breed genoeg ge maakt kunnen worden, terwijl dijk-verbree- ding bovendien tonnen gouds kost. Mevr. COHEN TERVAERT (V.B.) wenscht In het verslag een apart hoofdstuk „Kinder bescherming" te zien opgenomen. Spr. be streed vervolgens de opvattingen van den Heer v. Houdt over het optreden van de vrouw in openbare lichamen. De heer HOFFMAN (R.-K.) bracht hulde aan Ged. St. voor het financieel beleid, doch vreesde, dat de toestand ongezond zal wor den als de provincie voortgaat groote sub sidies te verleenen. Spr. bracht ook voor het werk op het ge bied der volksgezondheid hulde aan Ged. Staten. Spr. kwam terug op hetgeen de heer Ter Laan gezegd had over de ontwapening en wees er op, dat in Weenen de socialisten zelf gewapende bevolking hebben gevormd. In de middagvergadering' drong de heer VL1ELANDER (V.-B.) aan op afschaffing van den post van f25.000 uit inning van bruggelden op de brug over de Oude Maas, nu de Wegenbelasting is ingevoerd. De heer BRAAT (PI. B.) maakte 0. m. eenige opmerkingen over de noodzakelijke- wegenverbutering langs de Gouwe. Voorts drong spr. aan op verbetering van de ver binding tusschen Rotterdam en Voorne. Putten. Hij wenschte voorts eleetrieiteits-voorzie ning voor Goeree-Overflakkee, doch niet door aansluiting aan Voome-Putten; liever door aansluiting aan de ceutrale te Dor drecht, die veel goedkooper is. Ten slotte kwam spr. op tegen de benoeming van be jaarde menschen tot burgemeester van pialelandsgemeenten. De heer ALBLAS (H.G.S.P.) bepleitte schrapping voor alle subsidiën aan specifiek Roomsche instellingen. Spr. behandelde 0. m. de z. i. diepgaande verschillen tusschen de anti-rev. en de herv. ger. Volgens spr. bestaat de rechtsche coalitie inderdaad nog; laat men zeide hij van de rechterzijde dan zoo ridderlijk zijn dit te erkennen. De heer v. EESTEREN (C.-H.) prees het college van Ged. St. voor zijn beleid op het gebied der wegen. Spr. vroeg speciaal de aandacht voor het veer Dordrecht-Moerdijk, de verbinding met de eilanden en enkele wegen, w.o. den weg Gouda-Haastricht. Voorts vroeg spr. aandacht voor 't vraag stuk der gewestelijke uitbreidingsplannen. De heer v. BURINK (Comm.) merkte op, dat de alg. beschouwingen niet gereed zul len "komen. Het leek hem daarom niet noo- dig de besprekingen lang voort te zetten. Daarom stelde spr. voor de zitting om vier uur te sluiten. Spr. zeide nog meer te doen te hebben. Donderdag a s. zal zijn huisraad, dat nog geen f 30 waard is, voor een schuld van f 125 van 10 jaren oud aan de Indische regeering, verkocht worden en dan moet het schoon zijn. Donderdag kan de Chr. minister Koningsberger in zijn warm bed kruipen en bidden: ik dank u, Heer, dat ik niet ben als die communist, die nu op straat ligt. Spr. is hier gisteren geweest met een ploeg flinke jongens en hij heeft geprobeerd den Minister te spreken te krijgen, dat is hem niet gelukt. Maar als hij hem tegenkomt, zal hij het ant woord krijgen, dat een dergelijk man ver dient. De VOORZITTER meent, dat het niet aan gaat leelijke dingen van een Minister te zeggen, die bovendien niets met de zaken hier te maken hebben. Hij steunde overigens het voorstel. De heer DE KANTER wilde de algemeene beschouwingen afmaken. De heer v. KOOL (S.D.A.P.) wees er op, dat zijn motie inzake den Haastrecht9chen weg dan tot het najaar blijft liggen. De motie-v. Burink werd verworpen met 320 stemmen. De heer WERKER (V.-D.) vroeg aan Ged. St. of zij een wegenplan gemaakt hebben en of zij dit aan de Staten over willen leggen. De heer DE KANTER (V.-B.) drong o.m. aan op zuinigheid bij het geven van sub sidies. Aangaande de samenvoeging van ge meenten drong spr. er in het algemeen op aan de noodzakelijkheid daarvan onder het oog te zien. Voorts wilde spr. een regeling betreffende de subsidieering van handels onderwijs. De heer v. AALTEN (V.-D.) betoogde, dat Ged. Staten Verplicht zijn inlichtingen te geven aan de Prov. Staten, daar zij aan dit lichaam hun bevoegdheid ontleenen. Spr. slpot zich aan bij den hoer Werker. De VOORZITTER deed drie moties voor lezen: een motie-v. Staal betreffende ver betering van den weg Gouda-Oudewater, een van den heer v. Sleen (S.D.A.P.) waarin Ged. Staten worden uitgenoodigd ten be hoeve der subsidieering van het buitenge woon lager onderwijs in deze provincie een regeling te ontwerpen en dan zoo spoedig mogelijk aan de Sla'.enrier behandeling voor tc leggen; en één van den heer v. Eesteren (C.-H.), waarin Ged. St. worden uitgenoo digd in overleg te treden met de localiteit over de wegen van Alblasserdam naar Rid derkerk en van Gouda naar Haastrecht De moties zullen in de najaarszitting wor den behandeld. De VOORZITTER zegde toe, dat Ged. St aan den weg Gouda-v-Haastrecht reeds voor dien hun aandacht zullen wijden. De zitting werd te 5.10 gesloten. alkehaSe. Burgerlijke Stand. Geboren: Comelis Jacobus, z. van Theo- dorus Otto en Cornelia Helena Warmer dam. Ondertrouwd: Cornelis* Johannes Schra- rfla, jm. 28 j. en Cornelia Engel jd. 19 j. Getrouwd: Johannes van der Lee jm. 26 j. en Grietje Huizing jd. 22 j. Overleden: Cornels Wilhelmus Hooge- veen 63 j. BOSKOOP. De schaakclub „Inter Nos" heeft een uitnoodiging ontvangen van den heer Ober- bürgemeister van Wiesbaden om Boskoop als schaakcentrum te vertegenwoordigen m de feestschaakweek aldaar. Naar wij ver nemen overweegt het bestuur twee leden af te vaardigen om deel te nemen aan den amateurswedstrijd. Dezer dagen slaagde te Baarn voor examens le kweeker, voor de vakken tui- nierswerk, tuinarchitectuur en boomkwee- kerij. de heer M. v. Gooiwilligen allfier. Bedoelde examens worden gehouden door de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Marius, z .van A. Roest en E. Wiogelaar. Elisabeth Cornelia, d. van H. D. van Osnahrugge en A. van Oeffelen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida, d. van A. Zalm en Ir Kos ter. Hendrik, z. van H. Asschemdn en K Westdorp. Catharina Hester. d. van C. de Zeeuw en H. M. van der Heijden. De openbare aanbesteding voor het maken van 2 reinigingsputten en het dem pen van plm. 200 M. sloot, beide werken voor de woningbouwver. is gegund - m den heer W. Bakker te Bergambacht, ai.- zijnde de laagste inschrijver met resp. f 1880 en f 1874. Gevonden: een handschoen en een buigtang. Inlichtingen op het raadhuis. In een alhier gehouden vergadering van „De Hanzewerd het voorontwerp van wet op de winkelsluiting behandeld. Voorts werden lot leden van het S. A. N. T. O. S.- fonds gekozen, de heeren J. Kleiweg en B. van Os. WOUBRUGGE. De raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 4 Augustus a.s., voorm. 10 uur ter behandeling van de volgende onderwer pen: 1. opening; 2. notulen; 3. ingekomen stukken; 4. onderzoek geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden; 5. vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting 1927; 6. vaststelling vergoeding ex. art. 101 der L.O. wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1925; 7. sluiting. PILLEGOM. 1 Aan ds. Van Herksen is door iemand, die onbekend wenscht te blijven, toegezegd, dat hij de gekleurde ramen in den voorgevel van de nieuwe Geref. Kerk zal bekostigen. Verder is besloten, dat aan den toren niet twee, maar vier wijzerplaten gemaakt zullen worden. De schenker van het uurwerk neemt de grootere kosten voor zijn rekening. Het zadeldak van den toren wordt zeer waarschijnlijk veranderd in een spits. Het dak van de kerk nadert zijn voltooiing. Men w^et, dat dit dak van een bijzondere con structie is. Door B. en W. is vastgesteld, dat met ingang van heden het tarief van bestelloon voor den door het gemeentebestuur aange- stelden persoon, belast met de bestelling van bestelgoederen van het station Hillegom der Nederl. Spoorwegen is: 15 K.G. 10 cent; 6—10 K.G. 15 cent; 11—20 K.G. 25 cent; 21—30 K.G. 35 cent; 31—40 K.G. 45 cent; 4150 cent 65 cent en vervolgens voor elke 10 K.G. 5 cent meer. Geslaagd is voor de akte Handelsken nis L.O. de heer W. van Lingen, onderwijzer aan de O. L. school voor U.L.O. KATWIJK AAN ZEE. Een vechtpartij met gevolgen. Zaterdagnacht stond een groep personen op de tram te wachten die naar Leiden zou vertrekken. Dit hac^ tot resultaat dat een eerzaam, stil burger dezer gemeente met een drietal sabelhouwen huistoe ging. Van politiezijde ontvingen we de volgende mededeelingen: Een stel Leidenaars verstoorde de nacht rust, zoodat burgers in nachtgewaad naar buiten kwamen. Toen maakten eenige per sonen de levenmakers er attent op dat ze moesten doorloopen. Zekere N. v. d. p. wilde daaraan geen gevolg geven en toen hem zijn naam ge vraagd werd, wilde men tot arrestatie over gaan. waartegen v. d. p. zich verzette. Hierdoor kwamen allen op den grond te recht en werd de agent door een burger op z'n hoofd geslagen. Zekere N. v. T. begon aan den arrestant te trekken en ruide het publiek op. waarna hem een klap met den sabelrug gegeven werd. v. T. sprong ach teruit en greep naar de sabel om dien af te nemen. Daarna heeft een andere agent zijn collega met de blanke sabel ontzet, waarbij v. T. verschillende sabelhouwen heeft opgeloopen. Tot zoover het relaas van de politie. Van andere zijde wordt verklaard, dat twee agenten plotseling opgedoken, direct met den gummistok lossloegen op het troepje Leidenaars en Katwijkers, dat zich te mid dernacht voor Casa Cara ophield. De bouwondernemer W. v. d p., die op eenigen afstand stond, werd gemaand tot doorloopen, doch daar hij zich geen kwaad bewust was en niemand hinderde, bleef hij staan, met het gevolg, dat hij gearresteerd werd. Daartegen verzette hij zich en omdat men hem wilde boeien, riep hij luidkeels om hulp. welke anderen trachtten te ver leenen. De agenten trokken er toen met de blanke sabel op los, met gevolg, dat de 'heer N. v. T. eenige hakken met de scherpe sabel kreeg, zoo dat hem het bloed uit verschil lende wonden door de kleeren droop. Naar dr. Eikelenboom gebracht, heeft deze ruim twee uur noodig gehad om de wonden te hechten en verbinden. Niet min der dan een 40-tal hechtsels waren noodig om de wonden weer bij elkaar te krijgen. De patiënt lijdt veel pijn en zal op medisch advies een paar maanden rust moet houden. Hedenmorgen, is de vader van den getrof fene met drie getuigen naar Jen burgemees ter gegaan met de bebloede kleeren van zijn zoon, die te bed ligt, om. gesteund door voorloopig drie getuigen bij hem. als hulp officier van justitie een klacht tegen de agenten in te dienen. Aan het gemeentelijk Arbeidsbureau was de stand der werkloosheid 4I9 volgt: 6 losse arbeiders, 5 kuipers en 1 straatmaker, te zamen 12 personen. Om toegang te verkrijgen tot de duinen zijn in de afgeloopen maand ongeveer 500 kaarten afgehaald. Aangezien steeds regen is gevallen zijn de duinen prachtig groen en leveren zij een schoonen aanblik op. Zaterdag slaagde in Den Haag mej. M. v. d. Plas voor het M.U.L.O.-diploma. Met Arris Ouwehand. mej. J. W. Hofman en mej. M. R. Raadsveld, welke laatste voor het toelatingsexamen der Chr. Kweekschool te Leiden slaagde, zijn alle candidaten der M.U.L.O.-school alhier geslaagd.. Aan het postkantoor alhier en de res- sorteerende hulppostkantoren werd gedu rende Juli ingelegd f9117.81 en terugbe taald f 6397.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje diaagt het nummer 3885. Stortingen Postchèque- en Girodienst. 604 stortingen tot een bedrag van f 79.284.32 Uitbetaalde chèques f45.891.47. LISSE. Een vreemde geschiedenis. Een niet alledaagsch geval speelde zich alhier dezer dagen af met betrekking tot de verkiezing van leden voor den gemeente raad. Bij het stellen der candidaten en het op maken der lijsten dienaangaande, meenden de groepen Chr.-Historischen en Anti-Revo lutionairen met één lijst uit te moeten ko men, om daardoor zooveel mogelijk de zekerheid der zetels te hebben. Deze lijst werd samengesteld met 18 can didaten. No. 1 zou een Chr.-Hist. zijn; no. 2 een A.-R. en zoo vervolgens. De heer A. Verduyn Jr., welke al sedert negen jaar als no. 1 der C.-H. zitting had in den raad, had schriftelijk te kennen gegeven geen candidatuur meer te zullen aanvaar den. Door de kiesvereeniging werd dit heel erg betreurd, met het oog op zijn groote capaci teiten. Bij het stellen van de candidaten werd de heer V. met algemeene" stemmen weer no. X geplaatst. Hiervan in kenni9 gesteld, meen de de heer V. echter niet van standpunt te moeten veranderen, ondanks vele verzoeken, van verschillende groepen. Tusschen beide partijen was men nu overeengekomen, dat een panüidaat, voor zoover bij de verkiezing zelve niet tot raadslid gekozen zijnde, alleen dan eventueel zitting zou nemen in den ge meenteraad, indien hij daarmee een vaca ture zou vervullen, ontstaan door het ver trek, bedanken, overlijden of anderszins van een zittend lid zijner eigen partij. De heer V. nam dus zijn benoeming niet aan; no. 2 (A.-R.), no. 3 (C.-H.), no. 4 (A.-R.) wel. No. 5 (C.-H.) bedankte, dus moest no. 6 (A.R.) volgens overeenkomst ook bedan ken. Het slot van de zaak was, dat al de C.-H. candidaten bun benoeming niet aan vaardden, waardoor ook al de A.-R. can didaten. hetgeen dan ook geschiedde; maar de laatsten lieten zich allen onder 0$ de lijst plaatsen. Het gevolg was, dat de candi- datenlijst tenslotte bestond alleen uit A.-R. candidaten. Van officieele zijde vernamen wij dezer dagen, dat ook de heer Verduyn zich onder op de lijst had laten plaatsen en hem op nieuw de benoeming als lid van den raad was toegezonden. Neemt deze thans ook weer de benoeming niet aan, dan zal een A.-R. zitting nemen. Dan zien wij hier in Lisse het feit gebeuren, dat een partij als de C.-H., welke tweemaal zooveel stemmen uitbrengt als de R.-R., één zittend lid. heeft, terwijl laatstgenoemde partij dan drie zetels zal bezetten. Met groote spanning wordt de uitslag tegemoet gezien. NOORDWIJK. De blQembollenkweekerij en -handel J. de Groot Zonen, Pickéstraat, alhier, is omgezet in een N. V. onder den naam Bloembollenkweekerij en -handel v.h. firma J. de Groot Zonen Dir.: P, de Groot Jzn., A. Geerling en J. H. J. de Groot. Maatsch. kapitaal: f75000, geheel ge plaatst en gestort. NOORDWIJKERHOUT. Bloembollencultuur. In café „De Zwaan" vergaderde Zater dagavond de afd. Noordwijkerhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur (B. B.C.) De voorzitter opende de vergadering en sprak zijn leedwezen uit over 't feit, dat van zulk een bloeiende vereeniging slechts een tiental leden aanwezig was. Slechts een punt werd behandeld. De voorzitter stelde voor, dat de bloemisten in 't vervolg van elke 100 roe goedkoope EEN VISCH-PROBLEEM. De oploksing van de opgave van Zater dag is: Kop 22.5 c.M., lichaam 90 o.M. en staart 67% c.M., totaal 170 C.M. bloembollen 8 mud zullen vernietigen, waaronder Darwin-tulpen. Na velerlei besprekingen werd bet voor stel afgestemd. D bloemisten zijn van meening, dat zij door het sluiten van allerlei contracten te veel aan banden gelegd worden. Zoo bleek 't „Snijverbod" o.a. al heel slecht te worden nagekomen. Eenige bloe misten, verkochten niettegenstaande het snijverbod voor duizenden, de boven bloe men. De bollen verkochten ze desniette min even goed, al moesten ze daarop soms 30 of 40 pCt. laten vallen, tocb maakten ze een flinke winst. Verdere punten werden niet behandeld. Zaterdag arriveerde alhier de nieuwe etoom-brandspuit, welke veel bekijks bad. De landbouwer H. kocht alhier hon derd mud Darwin-tulpen om te gebruiken voorveevoeder. De bollen zijn voor de koeien een lekkernij. OEGSTGEEST. Een reeks verkeersongevallen. Zaterdag is voor onze gemeente een dag van ongevallen geweest. Een viertal onge vallen kan althans worden aangeteekend. De politie en doctoren hadden dezen dag de handen vol werk. Na het zoo droevig ongeval des morgens, van den heer VI., reed des middags de 13- jarige P. G. uit Leiden per rijwiel van uit do Schoolstraat naar den Rijnzdcbtweg en kwam, toen hij den Rhijngeesterstraatweg bijna was gepasseerd, in aanraking met een auto, gemerkt H-35022. Deze auto reed, zonder op dit gevaarlijk punt eenig signaal te geven, geheel Links van den weg. Het gevolg was, dat de jon gen van zijn rijwiel werd geworpen en daar bij eenige niet ernstige verwondingen op liep. Het rijwiel werd deerlijk beschadigd.* Na het ongeval stopte de bestuurder van de auto even, maar reed direct, zonder zich over den jongen te ontfermen, weer verder-. De gevolgen zullen echter niet uit blijven. Een personenauto met v'er inzittenden, bestuurd door J. G. uit Rotterdam, reed op den Rijnsburgerweg in de riohting Noord- wijk. Gekomen ter hoogte van de Duifhuis laan, slipte de auto over een aldaar lig gendegrinthoop, waardoor de bestuurder de maöht over het stuur verloor, en tegen een aldaar staanden telegraafpaal opreed. Door deze botsing werden twee inzitteride dames zoodanig verwond, dat zij volgens oordeel van cfcr. Lekkerkerker alhier tijde lijk woonachtig, naar het Diaconessenhuis te Leiden moesten worden vervoerd. De andere inzittenden kwamen er zonder ver wondingen af. De auto die zwaar bescha digd was, is door de firma v. d. Ameele naar haar garage vervoerd. Tijdens dit laatste ongeval werd d)e po litie, die deze zaak in onderzoek had, we derom gealarmeerd voor een volgend on geval. Het driejarig zoontje van h. B. was de ouderlijke woning ontsnapt en aan den Rhijngeesterstraatweg ter hoogte van de Duinzicht-straat op de trambaan aan het spelen. Het kind werd door de stoomtram der N.Z.H.T.Mij. aangereden em bekwam daar bij zoodanige ernstige, verwondingen aan bet hoofd, dat de inmiddels gearriveerde dr. Timmermans onmiddellijk vervoer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk achtte. Aldaar bleek de toestand zeer ernstig te zijn. Het laatste ongeval op dezen dag had wederom plaats op de beruchte kruising R ij n zichtweg—Rhij ngee ster straatweg. Mejuffrouw H., de Rijnzichtweg per rij wiel uitkomende, verzuimde als zoo velen, acht te geven op de waarschuwingsborden „Afstappen voor wielrijders", en werd door een aaito aangereden. Gedukkig kwam de juffrouw er vrij goed af, doch haar rijwiel werd deerlijk beschadigd. Voor het examen Fransch M. O. akte A is geslaagd mej. E. A. Sieburgh, alhier. VOORHOUT. Gemeenteraad. Een gunstige gemeente rekening over 1926 Prae-advies van B. en W. tot het ontwerpen van een nieuwe verordening inzake rooilijnen en open bebouwing. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden met uitzondering van de heeren J. H. v. d. Voet, (met kennisgeving) en C. Roozen. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen uit de vorige vergadering, wer den gelezen, en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de na volgende ingekomen stukken: 1. Een schrijven van Ged Staten, houden de vaststelling van de gemeenterekening 1925 en goedkeuring begrootingswijzigingcn voor den dienst 1925. 2. Idem, houdende de bijdrage in de kos ten van den keuringsdienst van waren te Leiden. Dit bedrag is voor het dienstjaar 1927 vastgesteld op f 341.40. 3. Een schrijven van de woningbouwver- eeniging „Herman Boerhaave" waarbij xzij een verslag zond over 1926 en een door de algemeene' vergadering goedgekeurde balans en winst- en verliesrekening der vereeniging sluitende in ontvangst en uitgaaf met f 48.242.89. De winst en verliesrekening met een bedrag van f3004.42. 4. Een verzoek van het R.-K. schoolbe stuur van centrale verwarming in de R.-K. Jongensschool. De kosten werden geraamd op f 22.50. 5. Een schrijven van hetzelfde schoolbe-» o2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6