H. M. PIERROT GEMENGD NIEUWS. HORLOGEMAKER OPRUIMING WEGENS MOETEN ER UIT VERBOUWING FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA RADIONIEUWS. RECHTZAKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. hel uitbrengen van een advies aan de Kroon door Ged. St. een lichaam, dat geheel buiten de zaak staat, daarover gaat interpelleeren. De heer DREES (S. D. A. P.) vroeg hoe het mogelijk is, dat de wetgever 40 jaren lang geen behoefte heeft gevoeld de Prov. Wet te wijzigen na de wijziging van de Grondwet, zelfs niet als op andere punten de Prov. Wet gewijzigd werd. Indien er tegenspraak was tusschen de Grondwet en de Prov. Wet zou dit niet wel mogelijk ge weest zijn. Volgens spr. is de redeneering zoo geweest, dat het toezicht wordt uitge oefend door Ged. St., doch dat zij verant woordelijk blijven aan de Prov. Staten. De heer de Kanter sprak over het ingewikkelde der kwesties, waarin Ged. St. betrokken worden, doch in het toezicht is verandering gekomen en de gevallen waarin de Prov. Staten interpellatierecht wenschen zijn die gevallen, waarin Ged. Staten hun politiek inzicht aan de gemeentebesturen opleggen. Het interpellatierecht kan zijn nut hebben om te toetsen of de algemeene opvattingen van Ged. Staten overeenstemmen met die van de Prov. Staten. Spr. meende, dat de geschillen tusschen Prov. Staten en meer conservatieve colleges van Ged. Staten niet vreemd zijn aan de onderhavige weiswijzi ging en betoogde, dat het van belang is, dat de Prov. Stalen, gekozen door het volk, moe ten opkomen voor hun recht om invloed uit te oefenen op het toezicht op de ge meentebesturen. De heer SCHOKKING (C. H.) betoogde, dat de grondwetswijziging van 1887 wel degelijk het toezicht op de gemeentebestu ren aan Prov. Staten heeft onlnomen. Spr. ■meende, dat ook zonder het interpellatie recht Ged. Staten wel op vragen zullen kunnen antwoorden en achtte de onderha vige wetswijziging slechls het doortrekken van de lijn, in 1887 getrokken. Een reent, dat niet behoorlijk kan worden uitgeoefend, brengt verwarring. Een aanslag op de demo cratie zag spr. niet in de wetswijziging, want hij achtte het niet in het belang der democratie, dat de bevoegdheden der ver schillende colleges niet scherp zijn afge scheiden en dat over dezelfde zaken in drie colleges gesproken kan worden. Wil men het toezicht op de gemeentebesturen aan de Prov. Staten laten, dan moet men ook con sequent zijn en in dit college geen leden van gemeentebesturen toelaten. De heer VERBROEK (V. B.j was er niet van overtuigd, dat in 1887 een belangrijke wijziging van de verhouding tusschen pro vincie en gemeente bedoeld is. Men heeft in 40 jaren nooit de behoefte gevoeld de Prov. Staten te wijzigen op dit punt en de vraag is of het nu noodig is. Het zou natuurlijk ver keerd zijn van de Staten een hof van appèl te maken voor gemeenteraadsbesluiten, maar hef is onjuist, dat de Grondwet van 1887 de onderhavige wijziging van de Pro vinciale Wet noodzakelijk maakt. De heer WEKKER dupliceerde. De heer v. BOE1JEN tripliceerde. Over de motie werd vervolgens gestemd. Zij luidde als volgt: De Stalen der Provincie Zuid-Holland, overwegende dat bij K. B. van 4 Maart 1927 een wetsontwerp bij de Staten-Gene- raal is aanhangig gemaakt, dat o.m. de schrapping van het huidige art. 161 der Prov. Wet inhoudt; overwegende, dat door deze schrapping het door Ged. Staten geoefende toezicht op de gemeentebesturen onttrokken zoude wor den aan de in art. 163 der Prov.'Wet om schreven verantwoordingsplicht van Ged. Stalen aan de Prov. Stalen; overwegende, dat onverschillig welk het staatsrechtelijke karakter moge zijn van het door Ged. Slalen op het gemeente besturen uitgeoefende toezicht behoud van dien verantwoordingsplicht gewenscht moet worden geacht; besluiten, onder vermelding harer overwe gingen bij de Staten-Generaal behoud van den verantwoordingsplicht van Ged. Stalen aan de Prov. Staten ten aanzien van het door Ged Staten uitgeoefende toezicht op de gemeentebesturen voor te staan. Bij de stemming verlieten een aantal leden de zaal. Uitgebracht werden 31 stemmen, waarvan 25 tegen en 6 voor. Het vereischte aantal leden was du3 niet aanwezig. De heer MOOIJMAN (R. K.) deelde mee, dat hij hij vergissing voor had gestemd. De VOORZ. zeide het levendig te betreu ren dat, waar de Staten slechts twee maal per jaar vergaderen, bij een zoo gewichtige kweslie reeds te kwart na vijf het vereischte aantal leden niet meer aanwezig was. Dit kan niet nalaten een slechten indruk te maken. Spr verdaagde te 5.15 de vergadering tot heden 11 uur. AUTO-ONGEVAL BIJ DELFT. Twee personen ernstig gewond. Gisteravond omstreeks zeven uur is een uit Rotterdam komende auto, waarin dfi heer J. van Vliet, wonende Kiefhoekstraat daar ter slede, diens vrouw en een z°ont!e. toen de wagen op den Haagweg te Delft op de hoogte van Reijneveld een voor hem rijdende auto wilde passeeren, met groote snelheid gereden tegen een ijzeren steun paal van een graanzuiger van de fabriek der firma C. M. Verhoeff.Allen werden over den weg geslingerd. De heer en mevr. \an V. kwamen onder de auto terecht en werden zeer ernstig gewond. He^t zoontje en de chauffeur werden licht gewond, een inzit tende dame heeft geen letsel bekomen. De auto werd totaal versplinterd. Nadat de ge wonden voorloopig waren verbonden, deh zij naar het gasthuis te Delft vervoerd. Ten gevolge van den schok braken de steundraden van den graantransporteur en doordat zij op den stroomdraad van de tram vielen, ontstond kortsluiting. Het gevolg was dat de tramdraad smolt en de 1200 volt stroom van de tram op de 220 Volt leiding van do firma Verhoeff kwam te staan, waar door op verschillende plaatsen kortsluiting en een begin van brand ontstond. De technische dionst van de Deltsche pet lifio «schakelde den slroom van de tram uit in deh transformator, waardoor voorkomen werd. dat de brand zich uitbreidde. Door het afbranden van den stroomdraad stond net tramverkeer stil. Spoedig was een montage wagen ter plaatse; het euvel was omstreeks negen uur verholpen. Het autoverkeer werd aanvankelijk af geleid over de Lange Klei. De passagiers van de tram werden per autobus naar Den Haag vervoerd. VADER EN ZOON VERDRONKEN. Gisteravond is de twaalfjarige Johan Lie vere, die speelde aan dek van het beurt schip ,,De tijd zal het leeren", een vaar tuig, dat den dienst van Rotterdam op Zaandam onderhoudt en op het oogenblik in de Zuidblaak te Rotterdam ligt, over boord gevallen. De vader, de 42-jarige H. Lievers, die getuige was van het ongeval, sprong zijn zoontje onmiddellijk na. Na vijf minuten slaagden menschen, die zich op den wal bevonden en die waren komen, toeloópen, er in den jongen boven te brem gen. Toepassing van kunstmatige ademha ling mocht evenwel niet meer baten. De knaap was reeds overleden. De politie heeft een half uur gedregd naar den schip per. Ook bij dezen kon slechts de dood ge constateerd worden. De vrouw en zes kin deren van den schipper, die aan boord waren, hebben het ongeluk voor hun oogen zien gebeuren, zonder dat zij hulp konden bieden, zij waren na het ongeluk radeloos. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Gisteravond is te Rotterdam de 30-jarige uitvoerder van bouwwerken J. P. O. v. d. H., uit de Malt-heserstraat, terwijl hij per fiets op de Prins Hendrikkade reed, door den autobus van de Diergaardelaan naar öharlois overleden. De chauffeur, die het ongeluk zag aankomen, remde uit alle macht en gooide het stuur naar links om, doch kon niet verhinderen, dat het linker voorwiel v. H. over het lichaam ging. Het slachtoffer werd in het St. Franciscus- Gasthuis opgenomen, waar bleek dat hij een schedelbreuk en hersenschudding, had, terwijl eenige ribben waren gebroken. Zijn toestand is zeer zorgelijk. BRAND TE OVERSCHIE. In de voormalige fabriek van de firma Gogarn te Overschie, waarin thans is ge vestigd de timmerfabriek en zagerij van de firma P. en H. Voormolen, is gisteravond, nadat de arbeiders naar huis waren* brand ontstaan. Vermoed wordt dat zelfontbran ding van carbid de oorzaak is. Een spelend knaapje ontdekte het vuur het eerst en waarschuwde voorbijgangers, die de brand weer van Overschie alarmeerden. Toen deze met een motorspuit verscheen stonden de machinekamer en de smederij in lichte laaie Men slaagde er in het vuur tot deze ruimten die geheel uitbrandden, te beperken. De overige1 fabriek leed veel waterschade. De schade door vuur en water aangericht wordt door verzekering gedekt. ERNSTIGE ONGEVALLEN. Gisteravond zijn te Amsterdam twee jon gens door automobielen overreden. Een twaalfjarige jongen, die in de Gene raal de Wetstraat aan het spelen was, kwam op een gegeven oogenblik den dijk langs de Ringvaart afloopen en raakte on der een juist passeerende auto. De jongen werd zoo ernstig gewond, dat hij, toen hij in het Onze Lieve Vrouwegasthuis werd binnengedragen, reeds overleden was. Een andere jongen, een tienjarige, was gisteravond op het 's-Gravesandeplein aan het spelen, toen hij door een automobiel werd aangereden. Met een hersenschud ding is hij naar hetzelfde gasthuis over gebracht. Te Rotterdam is in de Brielsche laan een zesjarige jongen door een autobus overreden en gedood. Gisteren is in Velp een jongen, die op zijn fiets naar Arnhem reed en achter een auto aan fietste, t-oen de tram naderde ach ter de auto te voorschijn gekomen en door de tram gegrepen. De jongen werd over reden en door de tram een eind meege sleurd. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Het heeft maar zeer weinig gescheeld, of er waren in Zandvoort weer twee men- schenlevens te betreuren geweest, meldt „Het Volk". Op het stille Noorderstrand waren een moeder en haar kind voorbij het „Kurhaus" aan hetzwemmen, toen het tienjarig zoontje vermoedelijk wat te ver in zee ging en luide om hulp begon te roepen. Zonder aarzelen begaf de moeder zich naar de plek des onheils en wist haar kind te grijpen. Nu begon een hopelooze strijd tegen de branding. Er stond Oostenwind en de twee drenkelingen dreven, door den stroom naar zee getrokken, af. Op het hulpgegil van de vrouw kwamen drie heeren toegesneld, die te water gin gen, daar een keten vormden en het geluk mochten hebben, zoodoende de drenkelin gen op het strand te brengen. Het ventje was bewusteloos en werd door kunstmatige ademhaling weer bijgebracht. AUTO IN DE SLOOT. Tusschen Breukelen en Maarssen werd een van Utrecht komende autobus van de firma MeveTs achterop gereden door een Buick. De Buick waarin twee personen zaten, wilde de hiervoor uitwijkende bus passeerenhierbij raakte de Buick de bus echter zoodanig, dat deze laatste met het voorstuk tegen een boom gedrukt werd. De bestuurder van de Buick raakte het stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto over den berm van den weg heen de sloot in reed. Van de inzittenden der bus werd een persoon gewond; de twee personen, die in de auto zaten, kwamen er zonder letsel af. EEN MILITAIR VERDRONKEN. In de Meervelderplassen bij Barneveld is een militair uit het remonte depot te Milligen bij- het baden verdronken. Uit RECLAME. 6289 MAARSNIANSSTEEG 7-14-21 - TELEFOON 630-1293 Volgende week komen de weiklieden in den ouden winkel dus de artikelen voorzorg was hem een touw om het lichaam gebonden, dat echter bij de pogingen tot redding brak. EEN SCHIP MET WERKVOLK OMGESLAGEN. Te Emmer Compascuum zijn bij het laden van een turfschip van een ploeg werkvolk, zes meisjes, door het overhellen van het schip te water geraakt. Hoewel onmiddel lijk hulp geboden werd kon men slechts vijf meisjes uit het water halen. De 11- jarige E. B. is echter verdronken. A.Het is dikwijls een heele toer om een patiënt zoolang in het leven te hou den, tot de dokter komt. Jonge dokter (zonder praktijk): Ja, maar dikwijls nog moeilijker een dokter in het leven te houden, tot een patiënt komt. NED. KOOLZUUR MAATSCHAPPIJ. In de jaarlijksche algemeen© vergade ring van aandeelhouders der Nederland- sche Koolzuur Maatschappij, gevestigd te Rotterdam, werd besloten de behaalde winst over bet boekjaar 1926 geheel af te schrijven. De financieele toestand der Maatschappij is nog steeds zeer ongustig en er zullen nog vele jaren van uiterst zuinig beheer noodig zijn, alvorens ze de geleden verlie zen te boven is. De Nederlandsche koolzuuxindustrie gaat nog altijd gebukt onder een zeer groote overproductie, die nog vergroot wordt door den invoer uit het buitenland van alle zijden, terwijl de grenzen der naburige landen voor haar door hooge rechten ge sloten zijn. De omzet der Nederlandsche Koolzuur Maatschappij blijft daardoor te gering om een winstgevend bedrijf mogelijk te maken. VOOR ZATERDAG 30 JULI. Hilversum, 1050 M.12 u.Politieber. 12.352 u.Lunchmuziek door het Trio van het restaurant *De Rozen boom" te Bussum, o.l. v. Willem Lohoff. 2—4 u. Aansluiting van de Cinema Royal te Am sterdam. Filmmuziek dbor het orkest o.l.v. Hugo de Groot. 46 u.Dansmuziek door „The Russian North Star Orchestra", o.l.v. Grégoire Nackchounian, in het Kur haus te Scheveningen. 6—7 uur: Voor avondconcert. door het A.N.R. O.-orkest. 77.30: Operafragment. De liefdesscène (le acte, 2e deel) uit de opera „Die Wal- küre", van Rich. Wagner. Greta Santha- gens—Manders, Sieglinde. Chris de Vos Siegmund. Egb. Veen, pianobegel. 7.30— 8 u.(Vervolg). Vooravondconcert. 7.45: Politieber. 10 u.Persber. 8.10: V.A. R.A.-avond. Kinderkoor „De Jonge Stem" van Dordrecht. Dir. J. Walsson. Ru Mul der, voordracht. Bert. v. Roest, red. van het „Kleine Volk", toespraak, l afd. A, B. en C. a) Vacatiefeestlied, Randwijk en Walson. b. Ons Feéstlied, Randwijk en Walson. 2. Toespraak door Bert v. Reest, over: Van en voor het kleine volk. 3 afd. A. a) Wiegedeuntje, Tusschenbroek. b) Mientjes spoorreis, A. Bon. c) Voorwaarts, v. Aalderen. 4 afd. B. a) Het voorjaar is gekomen, Dürrner. b) Zomeravondlied,, Nierop en Olman. c. Waterland, v. Meurs en Stibbe. d) Het Kikker-voetbal, Dijkstra en Moolenaar. 5. Van een Berkeboompje. Een sprookje in dichtvorm van J. Gisius (Ru Mulder). 6) afd. C. a) Naastenliefde, Brandts Buys. b) Moet je varen. Verhulst, c) Dag in Lente, de Mont en Koop. d) Zonnezang, Kroonenberg en Zwyssig. e) Slaapliedje, v. d. Mey en v. Tetters. Daventvy, 1600 M. 3.20: Internationale Athletiekwedstrijden Engeland—Frankrijk. Bronhursttrio musiceert i. d. pauzes. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Het Daventry- kwartet. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Lezing: The air race for the King's Cup. 7.20T Lezing: The South African Farmers' tour. 7.35: De liederen van Rich. Strauss. J. Armstrong, tenor. 7.50: Populair concert. H. Hopewell, bariton. Irwell Springs band. 9.20: Weerber., nieuws. 9.40: Mr. Holloway Horn leest voor uit: In the dark. 9.55: „Calling and recalling", een radio-revue. Groot orkest, koor en solisten. 10.5512 20: Dansmu- Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10-50 11.20: Concert. 12.50—2 10: Orkestcon cert. 5.055.55: Dansmuziek.* 8.50 10.50: Galaconcert. Orkest, jazzband, vo cale en instrument, solisten. Langenberg, 469 M., Munster 242 M., Dortmund, 283 M. 1.30—2.50: Kamer muziek. 4.20—5.20: Declamaties van J. Bunzi. 5.50—6.50: Orkestconcert, 9.05: „Altwestfalisehe Bauernhochzeit", volksstuk van K. Wagenfeld. Daarna tot 1.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 3.10—8.05: Lezingen en lessen. 8.50: „Die Nacht von Berlin", tooneelspel. 10.50—12.50: Dansmuziek. Dr. Becce's kameT-orkest. Hamburg, 395 M 4.50: Orkestconcert, 5.35: Orke^tconcert. 6 20: Vroolijk concert. 8.20: Concert. De politiekapel van Hamburg. Daarna tot 11.10: Donsmu- ziek. Brussel, 509 M. 5.206.20: Dansmu ziek. 8.20: Orkestconcert. 9.20: Con cert in de Kurzaal Ostende. 10.5011.20: Dansmuziek in de Kurzaal Ostende. RADIO-FOTOGRAFIE IN DIENST VAN DE POLITIE. Crippen was de eerste misdadiger wiens arrestatie te danken was aan de radio- telegrafie. De eerste arrestatie door de radio-foto grafie viel onlangs aan een bankroover uit Vera-Cruz ten deel, wiens portret naar New-York was geseind. DE A.S. WERELD-RADIOCONFERENTIE. Op L October 1927 zal in Washington de 3e Internationale radio-conferentie gehou den worden, tot welker bijwoning ongeveer 100 Staten uitgenoodigd zijn. Aanwezig zul len verder zijn de vertegenwoordigers van de groote kabel- en radiomaatschappijen. Op de agenda staan c.$. 1000 punten, welker behandeling aan de gedelegeerden veel werk zullen kosten. Het vermoeden is dan ook dat de conferentie geruimen tijd zal duren. RADIO IN HET POOLGEBIED. In den laatsten tijd zijn vier Amerikaan sche expedities naar het poolgebied ver- trokken die alle voorzien zijn van een radiostation om met de beschaafde wereld in contact te blijven en onderling de ver binding te kunnen onderhouden. Een expeditie onder leiding van prof. W. H. Hobbs van de Universiteit in Michigan heeft een station op de ijskaap van Groefi- land geïnstalleerd, waarmede de weersver wachtingen over den Atlantischen Oceaan geseind worden. Een andere expeditie is op weg naar Baffinsland. Zij staat onder com mando van Capt. B. Bartlett, die destijds Peary op zijn Noordpool-expeditie heeft vergezeld. De expeditie van Bartlett zal proeven doen aan de magnetische noord pool. Aan den anderen kant van het vasteland is het Amerikaansche schip „Northland" naar de Beringzee gevaren om de scheep vaart te waarschuwen voor ijsgeyaren. Ten slotte heeft een expeditie van het Field-museum in Chicago een radiostation in Labrador opgericht om9 de omroeppro gramma's van de groote Amerikaansche en, Canadeesche stations uit te zenden. KURMUZIEK IN DEN DUITSCHEN OMROEP. Evenals wij van Hilversum de concerten van het Scheveningsche Kurhaus krijgen, heeft de Duitsche omroep zijn „Kurmusik". Door Berlijn en Königswusterhausen wor den verschillende badplaatsen aangesloten en wel op de volgende dagen. Dinsdag 2 Aug. uit Swinemünde; Zater dag 6 Aug. uit Heringsdorf; Maandag 8 Aug. uit Swinemünde; Vrijdag 12 Aug. uit He ringsdorf; Dinsdag 16 Aug. uit Swinemünde Donderdag 18 Aug. uit Ahlbeck; Zaterdag 20 Aug. uit Heringsdorf; Dinsdag 23 Aug. uit Swinemünde; Donderdag 25 Aug. uit Ahlbeck; Vrijdag 26 Aug. uit Heringsdorf; Zondag 28 Aug. uit Swinemünde; Dinsdag 30 Aug. uit Ahlbeck; Woensdag 31 Aug. uit Heringsdorf. EEN PRINCIPIEELE UITSPRAAK. Over de bevoegdheid tot het doen stoppen van anto's. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat A. Th. de G. te Arnhem reed op een avond in zijn auto op den Apel- doornschen weg. Ter hoogte van den Schelmschen weg, bij Valkenhuizen, ston den een paar kommiezen voor de rijks- wegenbelastingcontróle. Zij riepen: „Halt, rijksambtenaren 1", maar De G. reed door. Woensdagochtend had hij zich ter zake te verantwoorden voor den Arnhemsehen politierechter. De rijksadvocaat vorderde f 50 boete, subs.. 20 dagen hechtenis. Het 0. M. vroeg toewijzing van de vor dering. Verdachte had een uitvoerige pleitrede opgesteld. Hij betoogde, dat het niet aan gaat. dat een automobilist voor iedereen, die zich als rijksambtenaar aandient en niet door bepaalde distinctieven als zoo danig kenbaar is, moet stoppen. Vooral op een eenzamen weg als de Apeldoornsche weg brengt dit gevaren mee voor de veilig heid van den automobilist en vooral ook voor de automobiliste. De rijksadvocaat zei, dat het argument van het ontbreken der distinctieven niet opgaat. Wanneer individuen met minder vreedzame bedoelingen de auto tot staan willen brengen, en „Halt. rijksambtenaren!" roepen, kan men van zich af spreken. Men vergt toch ook niet van den officier van justitie, dat hij in uniform is. De politierechter, dadelijk vonnis wij zende, ontsloeg verdachte van alle rechts vervolging op de overwegingen: dat art. 23 der Wegenbelastingwet zegt, wie bevoegd zijn krachtens art 15 dier wet automobielen te doen stilhouden ter con troleering van de naleving dier wet; dat dus alle andere personen niet daartoe bevoegd zijn; dat, waar alzoo auto's uitsluitend voor de in dat artikel genoemde personen tot staan behoeven te worden gebracht, dezen bij de uitoefening van dat recht voor den automobilist kenbaar moeten zijn, daar het de. bedoeling van den wetgever niet kan zijn geweest, de automobilisten te dwingen, voor ieder, die daartoe den wensch te ken nen geeft, stil te houden, waarna de auto mobilist zou kunnen "nagaan, of inderdaad degeen, die hem aanhield, .wel daartoe, be voegd was, waardoor immers de veiligheid van den automobilist totaal verdwenen zou zijn; dat nu in de dagvaarding niet Is vermeld, dat de kommiezen als zoodanig kenbaar waren; dat toch het opsteken van de hand en het roepen „Halt, rijksambtenaren 1" aller minst als zoodanig kan gelden en de auto mobilist moeilijk kan waarnemen, dat -de kommiezen een aanstelling in den zak hebben. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SIMALOER, 28 Juli v. Amst. te Batavia. RADJA, 27 Juli v. Hamburg n. Bremen. KONINGIN PER NEDERLANDEN, uitr.,; SO Juli te Colombo verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO, thuisr., 29 Juli bij Gibral tar verwacht. MODJOKERTO, thuisr., 30 Juli te Mar seille verwacht. TJERIMAI, 31 Juli v. R'dam te Batavia verwacht. INSULINDE, uitr., 31 Juli bij Perim ver wacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BOSCHD1JK, Newport News n. R'dam, was 26 Juli 9 a 35 n.m. 260 mijlen W« van Lands End. EEMDIJK, Pacific Ku8t n. R'dam, 25 Juli te Panama. JAVA—CHINA-JAP AN-LIJN. TJIKINI, 27 Juli van Shanghae n. Dairen. KONINKLIJKE HOLL. LLOYD. FLANDRIA, thuisr., 31 Juli te La6 Pal- mas verwacht. ROTTERDAM—ZÜID-AMERIKA-LIJN. ALWAKI, 28 Juli v. Hamburg te Antwer pen. HOLLAND—AFRIKA-LUN. VEENDLIK, 28 Juli v. Hamburg te Ant werpen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. CALYPSO, arr. 27 Juli te Bremen. HERCULES, 27 Juh v. Piraeus n. Smyrna IRENE, 27 Juli v. Piraeus n. Volo. HEBE, 28 Juli v. Vigo n. Amst. BF.NNEKOH, 26 Juli v. Guayaquil naar Corral. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALCOR, Kosario n. Leath, pass. 27 Juli Fernando Noronha. DUBHE, R'dam n. Archangel, was 27 Juli 230 mijlen N.W. van Bergen. FLENSBURG, 27 Juli v. Vlaardingen te Narvik. HORIZON, z.s., arr. 25 Juli te Hamburg. MIRACH, San Nicolas n. Las Palmas, was 27 Juli 100 mijlen van Fernando No ronha. NOORDWIJK, 28 JuH v. Newcastle te Santander. TENBERGKN, 27 Juli v. R'dam te Narvik. VECHT, 27 Juli v. Skelleftea n. R'dam. VREDENBURG, R'dam n. Porto Perrajo. pass. 26 Juli Gibraltar. WAAL, 27 Juli v. Kalis n. R'dam. WESTPLEIN, 27 Juli v. Lulea m R'dam. YILDUM, R'dam n. Archangel, pass. 28 Juli Noordkaap. JONGE MARIA, 27 Juli v. Algiers n. Va lencia. Wm. VAN DRIEL Sr., 27 Juli van Algiers n. Bilbao. WITTE ZEE, 27 Juli v. R'dam te Oram Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLÈN. Breestraat 154- Firma A. HILLEN, Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T- H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H.,v. d. VOOREN. H. Rijndijk 74- 2—a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6