AGENDA. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. Jeruël (Groenesteeg): Bidstond; 81/» uur nam. Zondag. Jeruël (Groenesteeg): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Maandag. „Zomerlpst":Tuincormert, „De Vsréenig- de Zangers" en „Orpheus". Nam. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woeqpdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg; Bioscoop- en^ Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag)Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nam. De vand-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juli a.s. tot en met Zondag 31 Juli waargenomen door de apotheek van den heer. C. B Duyster, Nieuwe-Rijn 18. telefoon 523. houden, diie niet tot de 10.000 ton-klasse behooren met 8 duimskanonnen, noch tot de 6000 tons-klasse met 6 duimsstukken. De Engelsehe delegatie, erkennende, dat dit voorstel Amerika zou laten zonder krui sers dier klasse, beschikkend over 8 duims- kanonnen, is bereid om den bouw door Amerika te aanvaarden van schepen, die de positie van Engeland en Amerika in die klasse gelijk zou maken. 5e. Alle andere kruisers zouden inge deeld worden in 2 klassen, a. kruisers van 10.000 ton, b. kleine kruisers van ten hoog ste 6000 top. met 6 duim's-kanonnen. 6e. Het aantal kruisers van 10.000 ton zal beperkt worden als volgt: Engeland en Amerika 12, Japan 8. 7e. De flottelje-leiders zullen de 1850 ton niet te boven gaan, de torpedojagers de 1500 ton, beide klassen met kanonnen van 5 duim. 8e. De duikbooten zullen verdeeld wor den in 2 klassen, a. 1800 k 1000 ton, b. maximum 600 ton. De duikbooten zullen geen kanonnen voeren boven de 5 duim. 9e. De maximum-tonnenmaat aan duik booten bedraagt voor Engeland en Ame rika 90.000 ton, voor Japan 60.000. Men zal niet meer dan 2/3 dezer tonnemaat voor de eerste klasse besteden* 10e. Behalve de beperkingen in de par. 6 en 9, zal elke- mogendheid de, totale ton nemaat kunnen gebruiken naar goed dun ken. Men ziet hieruit, dat deze voorstellen in hoofdzaak zijn een herhaling vaid. het En- gelschJapansche accoord. Geen wonder daarom, dat de Amerikanen ontevreden waren. Wat zij destijds niet aanvaardden-, konden zij ook nu niet. Hun hoofdbezwa ren waren de verdecling der kruisers in twee soorten, een van 1O.0ÖO en een van. 6000 ton, het verbod om een gedeelte der kruisers met zwaarder geschut dan zes duims kanonnen te wapenen en verder de bepaling, dat ieder der drie mogendheden boven zijn totale tonnemaat nog 25 pCt. daarvan aan oude schepen zou mogen be houden. De Amerikanen waren echter bereid, uit respeot voor het feit, dat dit voorstel het resultaat was van een week van ernstige beraadslagingen van het Britsche kabinet, hun eigen regeering nog eens haar oordeel te vragen. Bridgemann verklaarde zich bereid, 'daarop te wachten. Daar verdere onder handelingen nu geen nut meer konden heb ben, Btelde men alB volgende bijeenkomst do openbare vergadering van Maandag vast, in de verwachting, dat in dien tus- schentijd het antwoord der Amerikaansche regeering zou zijn binnen gekomen. Het behoeft geen betoog, vult de Ster- correspondent deT ,,N R.Ct." aan, dat bij dezen stand van zaken niemand iets ver wacht van dit antwoord. Het kan slechts afwijzend zijn of een onverwacht zwichten van Washington. Dit laatste is uitermate onwaarschijnlijk. De Japanners staan op het standpunt, dat het geschil tussohen Amerika en Engeland van principieelen aard is en achten zich daarom niet gerech tigd, pogingen tot bemiddeling te doen. Ziedaar de toestand zooals hij thans is. Te Genève is voorts bijeen de wereld bond van pleegzusters, in totaal tellende 120.000 leden. Aanwezig zijn 700 afgevaar digden uit 30 landen. Uit. Nederland is een delegatie van on geveer 10 pleegzusters aanwezig, onder, wie mevr. Meta Kehrer, presidente van Noso- komos. Het Congres zal zich voornamelijk bezig houden met het vraagstuk der prac- tiscke ziekenverpleging, waarbij eenerzijds de aandacht zal worden gevestigd op de keuzo van personen, die geroepen zijn ziph a-an deze edele taak te wijden, anderzijds gesproken zal worden over de arbeidsme- thoden, over de beste wijze van toezicht houden op de zieken en op het schriftelijk uitbrengen van verslag omtrent behandelde ziektegevallen. Tot de aangekondigde spre kers op de algemeene vergadering behoort" ook mej. F. Meyboom van het gemeentelijk ziekenhuis te Rotterdam. DUITSCHLAND. De Rijksbanier. Gisteren hebben de Katholieke leiders van de Rijksbanier vergaderd. In de eers'e plaats werd besproken, hoe zal kunnen wor den vermeden, dat de voorzitter van de Rijksbanier oplreedl op een W'ji'e, waarmede Üe een of andere in de Rijksbanici: vertegen* woordigde partij zich niet kan vereenigen. Het plan bestaat over le gaan tot het benoe men van een gemengde commissie, die in dringende gevallen zal worden geraadpleegd en wier besluiten eveneens door den voor zitter van de organisatie zouden moeten worden erkend. Een brief van Hoersing, waarin deze te kennen geeft, dat hij in de toekomst niet meer zoo zelfstandig zal optreden, heeft eveneens een goeden indruk op de katho^ lieke leiders van de-organisatie gemaakt, zoodat het incident vermoedelijk weldra tot het verleden zal behooren. Ten slotte is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin het ontslag van rijkskanselier Marx als lid van de organisa tie wordt betreurd, waarin wordt geconsta teerd, dat er voor de Katholieke organisaties geen reden bestaat om het voorbeeld van Marx te volgen en waarin de wensch wordt uitgesproken, dat in het vervolg de voorzit ter van de Rijksbanier zich niet meer ..an onvoorzichtigheden zal schuldig maken zoo als die welke aanleiding hebben gegeven tot de jongste moeilijkheden. ENGELAND. Engeland's bnitenlandsche politiek De vakvereeni- gingswet Evans naar Britsch-Indifi Uit de mijnindustrie. In het Lagerhuis heeft gisteren een debat plaats gehad over den buitenl. toestand. De oud-minister uit het kabinet-Mc. Do nald Trevelyan, zeid'e aangsande de mari tieme conferentie te Genève, dat op der gelijke conferenties, wilden zij slagen, man nen als Briand of lord Cecil de beslissing moeten kunnen nemen en niet een raad van admiraals, wier plicht het was aan oorlog te blijven gelooven en dien te blijven voor bereiden. Hij vroeg daarop of Engeland niet door een groot gebaar het goede voor beeld zou willen geven, en alle slagsche pen afschaffen op voorwaarde van belofte, dat de andere staten diit voorbeeld zouden volgen. Chamberlain antwoordde, dat het doel der conferentie was om te zien tot over eenstemming te komen over bepaalde voor stellen. Er was geen hard of onheusch woord gevallen en als geen resultaat be reikt zou worden zou men van opinie ver schillen maar als vrienden uiteengaan. Ook in zijn eigen, verklaring niets geen onvriendelijks of vijandigs. Hetzelfde is door Lord Balfour gezegd op de Conferentie van Washington en het weird er goedgekeurd. Hetzelfde is dit jaar gezegd door een Amerikaan van gezag, voorzitter der Amerikaansche vlootcommis- sie, toen hij op 4 Jan. de marinebegrooting in het Huis van Aigevaardigden indiende. Chamberlain las er het volgende uit voor: „Ons land zou afgesloten kunnen worden van de overige wereld. Er zou nochtans voedsel zijn voor ons volk, olie voor ons gebruik en grondstoffen van allerlei aard. De verbindingenter. zee zouden voor ons gedurende weken of jaren verbroken kun nen blijven, zoo noodig; toch zouden de V. St. binnen het eigen gebied hun bevolking in leven kunnen houden zonder ontberin gen en grondstoffen produceeren voor alle behoeften, die de toestand op zee zou kun nen in het leven roepen." Dit, zeide Chamberlain, is de uiteenzet ting van het Engelsehe geval door een Amerikaan. Al wat hij, Chamberlain, vraagt is dat men rekening zal houden, zonder verdraaiing van motieven, zonder verkeerde voorstelling van bedoeling, met wat deze Amerikaan in deze overtuigende woorden tot zijn eigen volk heeft gezegd. Zoo'n aanbod als van Trevelyan noemde Chamberlain een dramatisch element, waar op hij liet volgen: De dingen kunnen slechts stap voor stap vooruit komen en het is dwaas te meen en, dat het groote wereldprobleem der beper king van de bewapening ooit opgelost zal worden door een groot indrukwekkend dra matisch aanbod van een of andere natie, groot of klein. Ik meen en ik weet, dat ook lord Cecil meent, dat het meeste, dat men wil men wijs en redelijk zijn van de eerste bijeenkomst der conferentie ver wachten mag een kleine schrede voorwaarts is en dat wij een serie van dergelijke con ferenties moeten tegemoet zien, die bij elke bijeenkomst de taak, die de vorige conferentie begonnen heeft, iets verder brengen niet een plotseling besluit, dat het heele uitzicht der wereld verandert als het resultaat van een dramatische daad. Ik denk dat wij eenigo vorderingen ge maakt hebben. Indien wij volhouden, ktm- nen wij nog verder komen. Doch ik geloof, dat het noodlottig zou zijn groote drama tische veranderingen van één conferentie te verwachten. Hij eindigde natuurlijk met een aanbe veling der Engelsehe voorstellen, zie onder „De algemeene toestand." Voorts zeide Chamberlain nog, dat de Britsche politiek tegenover China niet ge wijzigd is sedert de regeeringsverklarin- gen van Dec. en Febr. j.l. De regeering is nog steeds bereid om te onderhandelen over nieuwe verdragen, in overeenstem ming met den gewijzigden toestand m China, zoodra zij zich bevinden zal tegen over een Chineesche regeering, die in staat ic haar verplichtingen na te komen. Wat Rusland betreft, zeide Chamberlain: „Wij hadden en hebben geen voornemen om ons geschil te verscherpen." De Engel sehe regéering is bereid om alle voorwaar den te bespreken, die de Sovjet-regeering zou willen opperen om de diplomatieke 'be trekkingen te hervatten, doch er moet een dergelijke verandering komen in de gees tesgesteldheid der Sovjet^regeering, dat wij kunnen gelooven dat, wanneer wij een Sovjet-missie zouden toelaten, zij zich aan de gewone diplomatieke en internationale regelen zou onderwerpen." Het Lagerhuis heeft de amendementen van het Hoogerhuri op de vabvereenigings- ivet na een bespreking van twee uren aan genomen. Worthington Evans, de Britsche minister van Oorlog, gaat in October een reis van drie maanden maken naar de Noord-Weste lijke provinciën van F.ngelsch-Indië (Kasj mir e.a.) om zich persoonlijk op de hoogte tc stellen van het leven van den Engelschen soldaat op deze buitenposten en aan de Afghaansche grenzen. De secretaris voor Schotland Sir John Gilmore zal als minister van oorlog a.i. optreden, Op het mijnwerkerscongres te Southport is een voorstel tot bestrijding van den 8- uren-dag in de mijnen met algemeene stem men aangenomen. Met een meerderheid van 0 tegen 1 werd daarentegen een voorste! tot vereeniging van de communistische met de arbeiderspartij verworpen. De hoofdbestuurder Herbert Smith en Ri chardson werden herkozen. Over Cook's plaats als secretaris werd niet ge-stemd; zijn benoeming geldt voor zijn leven, of tot hij zelf ontslag neemt. Ook Horner, de communistische afgevaar digde voor Zuid-Wales, is in het bestuur herkozen. In overleg met 'de autoriteiten hebben de patroons en arbeiders in de mijnindustrie maatregelen getroffen om verdere uitbrei ding van het aantal mijnwerkers door toe loop uit andere vakken te beletten. Alleen diegenen zullen voor nieuw werk aangeno men worden, die op 1 Mei 1926 tenminste 2 jaar in de mijnindustrie werkzaam ge weest waren. Deze regel geldt echter niet voor jongen® onder 18 jaar, die in beperkt aantal mogen worden aangenomen en op geleid. RUSLAND. De strijd tegen de oppositie. Naar de Roel verneemt, heeft het centraal comité der communistische partij het voor nemen te kennen gegeven, een nie'uwe rzui- vering" der partij te doen plaats hebben. De bedoeling van deze zuivering is, zooveel mogelijk de werkeloozen, wier aantal voort durend stijgende is, uit de partij te verwij deren. Op deze wijze hoopt men blijkbaar den invloed van de oppositie te verminde ren, aangezien de werkelooze elementen, voor zoover niet tot de oppositie behoorend, toch e'en gevaar opleveren voor de partij leiding in verband met het feit, dat de op positie de werkeloosheid als een harer vooiv rxaam9te strijdmiddelen bezigt, betoogende, dat de oorzaak van den grooten omvang, dien dit euvel in de Sovjet-unie heeft aan genomen. is te zoeken in de door de hui dige machthebbers gevoerde politiek. Dit zou bevestigen, dat hij nog niet zoo geheel zeker is, dat de oppositie» zal kunnen worden gesmoord, gelijk sommige berichten, uit Rus-land doen doorschemeren. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. D° vlieger Steindorf heeft gisteren op een Rohrbach Roland toestel in de omstre ken van Berlijn vier wereldrecords ver beterd, het eerste een afstand van 1000 K.M. met 2000 K.G. .belasting in 214.8 K.M. per uur, het tweede een afstand van 1000 K.M. met een belasting van 1000 K.G. in 214.8 K.M. per uur, het derde een afstand van 500 K.M. met 2000 K.G. belasting in 215.7 K.M. per uur, het vierde een afstand van 500 K.M. met 1000 K.G. belasting even eens 215.7 K.M. per uur. 18.000 K.M. PER MOTORFIETS. De Belgische luitenant-vlieger Jabry, die 21 December 1926 van uit Luik per motor fiets naar Congo was vertrokken, is Dinsdag te Elizabeth9tad aangekomen, na een reis van zeven maanden en zes dagen. De motorrijder heeft een afstand van 17 k 18.000 kilometer moeten afleggen om zijn bestemming te bereiken. Aan de motorfiets was een zijspan gekop peld, waarin zich een opvouwbaar bed, een verbandtrommel, levensmiddelen, kaarten, een revolver met munitie, verrekijkers, een be'nzinereservoir en reservestukken voor den motor bevonden. Jabry legde de reis af via Dinant, Reims, Parijs, Marseille, vanwaar hij per boot Algiers bereikte, om dan den tocht per motor voort te zetten langs Casablanca, Casa- Dakar, Kayes, Bamako tot aan de Niger en vandaar zijn einddoel te bereiken. MIJNONGELUKKEN. In de mijn Julius in het bekken van Dombrowa (Silezië), werden vele mijnwer kers onder een Instortenden wand bedolven, Het bergingswerk is nog niet afgeloopen. Tot nog toe zijn 3 lijken en 6 zwaar gewon den geborgen. Te Nuvel in hetzelfde kolenbekken, zijn door het breken van een koppeling ca. 100 kolenwagens op een helling in beweging gekomen, waardoor 4 arbeiders, die zich niet tijdig bergen konden, zijn gedood. DIEUDONNé KRIJGT GRATIE. Aan het einde van de ministerraadzit- ting van Woensdag heeft de Fransche mi nister van Justitie Barthou, verklaard, dat Dieudonné gratie krijgt. BOTSING VAN SNELTREINEN IN FRANKRIJK. De internationale trein WeenenParijs werd bij Abbeville door een defect aan de locomotief geblokkeerd; even later werd hij achterop gereden door den trein Parijs Calais. Er zouden een 10-tal gewonden zijn, van wie 2 ernstig. AUTO-ONGEV ALLEN. Donderdagmiddag reed op den Oberalp- weg tusschen den pas en Tschamut in Zwitserland een auto in een scherpe bocht door den muur langs den weg en viel van de helling van meer dan 10 M., herhaal delijk over den kop duikelend. Graaf Wald- berg uit Wurtemberg kwam onder de auto terecht en was op slag dood. Zijn vrouw, die achter het sfuur zat, kwam er met eenige schrammen af, terwijl haar zuster in den rug gewond werd. Gisteravond is een auto van den heer Anholt tengevolge van een aanrijding bij Chemnitz verongelukt. Een der inzittenden een Duitscher, werd op slag gedood, terwijl een ander inzittende, de heer Duoqué, af komstig uit Amsterdam, gewond werd. De heer Douqué is naar een der ziekenhuizen te Chemnitz vervoerd. Zijn toestand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, is bevredigend. DE OVERSTROOMINGEN IN ENGELSCH-INDIË. Wegens de verbreking der verbindingen is men zonder berichten omtrent de over stroomingen in Gujarat, maar men meent te weten, dat de toestand ernstig is. De regenstroomt zonder ophouden en de spoorweglijnen zijn op meerdere plaatsen verbroken. Er zullen verscheidene dagen noodig zijn om de te Hola gestrande reizi gers naar huis te brengen. Sedert 23 Juli is er te Almedabad 116 c.M. regen gevallen, waarvan 74 in de laatste 48 uur. Men schat dat er meer dan 1000 huizen inge stort zijn. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. EEN GEARRESTEERDE MISHANDELD. De Noorsche legatie te Washington heeft het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken om opheldering ver zocht aangaande een zekeren Ludwig Lee, een Noor, die op het oogenblik in New-York in hechtenis zit, beschuldigd van moord. Lee heeft verklaard dat de politie hem heeft gepijnigd om hem tot een bekentenis te dwingen'. Gedurende vier dagen werd het hem onmogelijk gemaakt te slapen, hij werd geslagen en mishandeld. Zijn advo caat bevestigt dit. Het departement heeft gouverneur Smith' van den staat New-York opgedragen een onderzoek in te stellen. DE MARITIEME CONFERENTIE. LONDEN, 29 Juni. (Reuter). Uit Genève verneemt Reuter dat er reden bestaat aan te nemen dat Japan de taak van bemidde laar tusschen de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië op zich zal nemen, om tot overeenstemming te kunnen komen. CRISIS OP IJSLAND. KOPENHAGEN, 29 Juli. (N.T.A. Draad- loos). Het IJslandsche telegraaf-agentschap meldt uit Rykjavik dat de IJslandsche pre mier Thorlasson het ontslag van het mi nisterie aan koning Christiaan heeft aan geboden. Dit feit wordt natuurlijk be schouwd als gevolg van het feit, dat de conservatieve regeering bij de algemeene verkiezing vijf zetels heeft verloren en dus in de minderheid is gekomen. DE NEW-YORKSCHE BANEN. NEW-YORK, 29 Juli. (Reuter). De Ge meenteraad heeft goedgekeurd dat 150 mil- lioen dollar zal worden uitgetrokken voor den aanleg van een ondergrondschen spoor weg en een nieuw systeem stads-autobussen. SACCO EN YANZETTI. BOSTON, 28 Juli. (Reuier). De directeur der strafgevangenis, waar Sacco en Van- zelti zijn gedetineerd, heeft heden aan de pers medegedeeld dat beiden nog in honger staking zijn, doch dat nog niet getracht is hen kunstmatig te voeden. Tot dusverre is nog niels aangaande het lot der beide man nen bekend gemaakt, doch alle9 wijst er op dat gouverneur Fuller, die persoonlijk een grondig onderzoek in de zaak heeft geleid, zijn besluit binnen enkele dagen bekend zal maken. Voorloopig blijft bun terecht stelling op 10 Aug. bepaald. DE BOLSJEWISTISCHE ACTIE IN CHINA. - WARSCHAU, 29 Juli (V.D.) Naar officieel gemeld wordt, heeft Borodin uit Wladiwo- stock een ambtelijk rapport inzake den toe stand in China naar Moskou gezonden, waarin hij een zeer pessimistisch oordeel velt over de huidige situatie en de Russische regeering adviseert van verdere actie in het Oosten af te zien. UIT DE VLIEGWERELD. CLEVELAND, 29 Juli. (Reuter). De Kar mer van Koophandel heeft een prijs van 30.000 dollars geboden aan den eersten vliegenier die zonder tusschenlanding van Parijs naar Cleveland vliegt en tusschen den 6en en 28en Augustus tijdens de in- dustrieele tentoonstelling in Cleveland landt. De prijs wordt genoemd de Myron- Therrick trofee. De eerste vlieger die de vlucht volbrengt voor 1 Augustus 1928 zal een prijs van 25.000 dollars ontvangen. GROOTE RAMP OP HET MICHIGANMEER. CHICAGO, 29 Juli. (Reuter). Gistermid dag zijn op het Michigan-meer twee ple- zierbooten omgeslagen en gezonken. Ver scheidene personen, meest kinderen, moe ten verdronken zijn, doch de polfitie kan nog geen juiste opgave doen. Naar schat ting is het aantal slachtoffers 25. CHICAGO, 29 Juli. (Reuter). Uit nadere berichten omtrent het ongeluk op het Mi chigan-meer blijkt dat naar schatting een veertigtal personen, meest vrouwen en kin deren, zijn verdronken. Het ongeval dat plaats had op een pleizierboot werd hier door veroorzaakt dat de passagiers door den ontzetten den storm in een paniek stemming geraakten, waardoor zij allen zich naar een kant van de boot begaven die daardoor sterk begon over te hellen, ten slotte omsloeg en zonk Reeds haalde men 27 lijken op; de kapitein en de be manning zijn in hechtenis genomen. DE REGENS IN BRITSCH-INDIË. ALLAHABAD, 29 Juk. (Reuter). De stortbuien schijnen eenigszins te verminde ren maar door een hevigen wind zijn ver schillende andere huizen ingestort. .Volgens officieele schatting bedroeg het aantal in gestorte huizen en gebouwen 1855 en de schade 52.500 pond sterling. Zee personen zouden zijn gedood. HEVIGE BRAND TE ATHENE. LONDEN. 29 Juli (V.D.) Naar uit Athene» gemeld wordt, werd gisteren een der armste stadswijken van de Grieksche hoofdstad door een geweldigen brand geteisterd. De sterke wind en het houten bouwmateriaal begunstigden de uitbreiding van den brand. Vele honderden personen, meest Grieksche vluchtelingen uit Klein-Azie zijn dakloos geworden, terwijl er ook dooden en gewon den te betreuren zijn. De verkoolde lijken van twee kinderen zijn reeds gevonden. OMDOOPING VAN DEN „MONT BLANC".. ROME, 29 Juli (V.D.) Den bij iederen nat uurliefhebber als de schoonste der Alphen-- toppen bekenden Mont-Blanc zal een nieuwe naam gegeven worden. Begin Augustus zal de Alpenislisohe club der vereeïiiging van Italiaansche Universiteitsstudenten onder leiding van den secretaris-generaal van de Fascistische Partij Auguafn Turatf een pelgrimstocht naar den top onderno men worden, ten einde de'ze om te doopen in „Mont Mussolini". Deze „.doopplechtigheid" is bepaald op 12 Augustus en verscheidene duizenden jonge Fascistische Alpenisten zullen er aan deel nemen. Op dat tijdstip zullen zij op de Italiaansche helling van den berg een zo merkamp orgapiseeren dat later in verband met de plechtigheid zoo ver mogelijk naar den top verplaatst worden. DE MOORDZAAK TE DEN HAAG. De 40-jarige varensgezel S., verdacht van den moord op den heer v. d. Stijl in Juli 1924 le 's Gravenhage gepleegd, zal morgen in het Huis van Bewaring worden ingeslo ten. EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Tjerkgaast (Ft.) is Donderdagavond de kapitale boerderij van H. de Jong tot den grond toe afgebrand. De bewoners, die zich. ter ruste hadden begeven, konden zich met moeite redden. Slechts eenige geldswaar dige papieren kon men uit het brandende perceel medenemen. Hooibroei heeft den brand veroorzaakt. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteravond ongeveer tien uur is KeÜ raadslid de heer A, Vriens te Bergen-op- Zoom een vrij ernstig auto-ongeluk overkom men. Hij reed met een auto, waarin tevens gezeten waren zijn zoontje en zijn schoon* zuster, mevr. Vriens uit Dinteloord, van Bergen op Zoom in de richting Halsteren. Doordat een motorrijder, ondanks de her haalde signalen door den heer Vriens gege-, ven, het midden van den weg bleef houden, zag de auto-bestuurder zich plotseling ge noodzaakt zijn stuur naar link9 te gooien, waardoor hfi met een vrij groote vaart tegen een boom opreed. Zijn zoontje werd door de voorruit geslin gerd en bekwam ernstige kneuzingen. Dê heer Vriens raakte tusschen de stuurinrichr. ting bekneld en klaagde over pijn in de borst Mevrouw Vriens had een arm en een been gebroken. De dokter uit Halsteren was spoedig ter plaatse en vervoerde de gekwetsten, na hun een tijdelijk verband te hebben gelegd, naar het algem. burger-gasthuis daar ter stede. De toestand der gewonden was heden re delijk wel. De auto va nden heer Vriens werd geheet vernield. Van den motorrijder heeft men tot nu toe niets gehoord. PAKHUISBRAND TE BEVERWIJK. Hedennacht te drie uur is brand ontstaan in het pakhuis der N.V. Wikerink, gros- sierderij en koffiebranderij aan de Meer straat te Beverwijk. Het vuur breidde zich ongekend snel uit en een uur later was de nieuwe ruime opslagplaats een vlammen zee, waartegen over de brandweer vrijwel machteloos stond. Zij was dan ook hoofd* zakelijk aangewezen op het nathouden der belendende perceelen, het kantoorgebouw der Haarlemsche Bankvereeniging en hel badhuis van het Witte Kruis. De schad» aan het badhuis is zeer groot en de in* richting zal den eersten tijd zeker gesloten moeten blijven. Aan het kantoorgebouw was de schade minder. Tegen halfzes was het pakhuis, een groote puinhoop. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. ONTSPORING VAN EEN GOEDEREN WAGEN. Door te vroeg overhalen van een wissel ontspoorde hedenmorgen even buiten het station te Doetinchem een goederenwagen. De wagen sloeg om en versperde zoowel do lijn naar Ruurlo als naar Winterswijk. Het verkeer werd onderhouden door de reizigers ter plaats© te laten overstappen, waardoor belangrijke vertraging ontstond. OVERREDEN EN GEDOOD. Hedennacht omstreeks half een is de wielrijder de 25-jarige Snel, wonende te Maastricht, op den Berverstraatweg onder de gem. Amby, door een auto, die zeer hard reed, omvergereden. De auto reed door, doch keerde later terug om den jon geman te helpen. Hij is da-arna per auto van den G D. na-aT het hospitaal te Maas tricht overgebracht. Tijdens het vervoer echter overleed hij aan de bekomen ver wondingen. De bestuurder van de auto zekere B. R. uit Maastricht, is de oorzaak van dit ongeval. Er is echter nog geen proces- verbaal opgemaakt. De zaak is in onder zoek fii S"4

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2