DORTMUNDER I EJen enorme schare belangstellenden bezocht gisteravond de strandevangelisatie. Ds. van Baaien van Rage liet zingen Ps. 89 7 en ging daarna voor in gebed. Als onderwerp van bespreking koos deze: „Wij hebben hier geen blijvende stad. maar zoe ken de toekomende." Vervolgens werd gezongen Gez. -49 5. Daarna sprak ds. van Popta van Katen- drecht over het onderwerp: „Stervens kunst". Ten besluite werd gezongen Ps. 118 3 en dankgebed. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen te verkrijgen zijn bij de politie: een abonnement Buurtspoorweg ZeistDe Bildt ten name van den heer H. J. van Middelkoop; een odeurflacon met zilveren dop; een beursje (zilveren! met wat klein geld. NOORDWUKERHOUT. De melkboer Dusseldorp zag, vanuit Se verte, dat iemand zijn fiets weghaalde, terwijl hij zat te melken. Goede raad was duur. Onze ijverige politie was echter spoe dig op de hoogte gesteld en wist het rijwiel te ontdekken in een woonschuit, welke in de Katwijksche watering lag. Voor het M.U.L.O.-diploma A slaagde onze dorpsgenoot B. Laros, met lof. De R.-K. muziekver. „Jeanne d'Arc" gaf Dinsdagavond 'n concert in de gemeente tent, onder leiding van haar nieuwen direct, den heer C. de Haan, uit Leiden. Tal van fraaie nummers werden voor een aandach tig luisterend publiek ten gehoóre gebracht. Er was veel belangstelling, ook van de zijde der autoriteiten. NOORDWIJK. De loting voor de lichting 1928 zal alhier plaats hebben op Dinsdag 16 Aug., a.s., des namiddags 2 uur in de openbare school te Noordwijk-Binnen. 75 personen zullen aan de loting deelnemen. RIJNSBURG. Op uitnoodiging van de Chr. Oranje- Vereeniging is in de raadszaal een bijeen komst gehouden door het bestuur dier vereeniging met de hoofden der scholen, afgevaardigden van de schoolbesturen en eenige gemeenteraadsleden. Besprekingen werden gevoerd voor de feestviering op 31 Aug. a.s. Besloten is op 31 Aug. a.s. door de school kinderen een optocht te doen houden en hen daarna in de scholen te verzamelen, T^aar zij getracteerd zullen worden. Des middags zullen op het plein voor het Raadhuis en voor de Julianaschool kinder spelen worden gehouden, waaraan pl.m. 800 kinderen zullen deelnemen. Spoedig zal voor deze feestplannen de goedkeuring van B. en W. worden gevraagd. SASSENHEIM. Voor het examen handelskennis L. O. is geslaagd de heer W. Kerkhoven, alhier. VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag avond kwart voor acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. No tulen; 2. ingekomen stukken; 3. goedkeu ring der rekening 1925 van de Gezond heidscommissie te Alphen a. d. Rijn; 4. Aanbieding der gemeenterekening over het dienstjaar 1926; 5. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het Raadsbesluit van 7 Januari 1927, en het vaststellen van een verordening inzake rooilijnen en open be bouwing; 6. Begrootingswijziging 1927; 7. Bezwaarschriften tegen aanslagen school geld. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. A.s. Vrijdagavond 8 uur komt de raad bij een ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden. 3. Benoeming-commissie nazien Gemeen- j terekening 1926 enz. 4. Voorstel om in te trekken de Verorde- ningen op het beheer van de Gas-, Water- i leiding- en Badhuisbedrijven en deze on- nieuw vast te stellen. 5. Voorstel om crediet toe te slaan voor vernieuwing van de Voorstraat. 6. Suppletoir-kohier Hondenbelasting '27. 7. Voorstel tot aangaan overeenkomst met den heer A. J. Turion inzake rooilijn. 8. idem inzake verzoek Bestuur Christel. School om vergoeding ex art. 72 der Lager Onderwijswet. 9. idem inzake verzoek Bouwvereeniging „Onze Woning" om toestaan voorschot 10. idem tot het aanbrengen van brand- wekkers. 11. Besluiten comptabiliteit 12. Beschikking op verzoekschriften schoolgeld. Paardenmarkt. 28 Juli, de feestdags, van oudsl Al is het niet meer als voorheen, al zijn er minder kramen met lekkers, al komen er geen duizend, misschien maar vierhonderd paarden aan de lijn, toch gaat vanavond een ieder zien of de palen goed zijn neergezet, waar de woonwagens zijn geplaatst en hoe veel er al zijn. Voorschoten is aan verschil lende zijden voorzien van tollen met waar- schuwingspalen, vele inwoners hebben ter rassen voor hunne woningen gemaakt, waar morgen broodjes met koffie genuttigd kun nen worden. Voor hen, die in den loop van het jaar in deze gemeente zijn gekomen, is deze dag in het begin wat vreemd. Men trekt zijn neus op voor onaangename geuren en lawaaierig gedoe. En toch hebben dezulken ongelijk! Zij zullen het morgenavond zelf moeten be kennen. DE KAAGWEEK. De Kaag bij windstilte. „Piet Hein" wint den laat- sten slag op de Kagermeren „Windekind" wint den hoofdprijs der regenbogen. De „Admiraal de Rnyter" primus inter pares der zesmeters. (Van onzen eigen verslaggever). De laatste dag van de Kaagweek is stel lig niet de meestgeslaagde geweest al ware het alleen maar om het feit, dat het de laatste dag was. 't Gaf 's morgens al direct zoo'n wee moedig gevoel te weten, dat na dézen dag de Kaagweek 1927 weer tot het verleden zou behooren. Vijf dagenze zijn omgevlogen als waren het evenzoovele uren, maar niettemin ze zullen in onze herinne ring blijven gegrift als een helaas te kort stondige'periode van oprecht genieten, van onverstoorde zeilersvreugd en van prettig- ongegeneerd buitenleven ver van alle groot- steedsche burgerlijkheid en conventies. Alles heeft medegewerkt om dit weerga- looze watersportfeest naar wensch te doen slagen; in de eerste plaats het weer, dat met alle tradities van „KaagweekKaagveer" spotte en constant goed bleef; voorts de voortreffelijke organisatie door het wakkere Kaag-bestuur met ir. van Hoolwerff aan het hoofd; dan de goede regeling op den starttoren, waar mevr. van Hoolwerff en de heeren Jongmans, Kiewit, van Vliet en Ouwerkerk met bewonderenswaardigen ijver en nauwgezetheid het administratieve ge deelte van de wedstrijden verzorgden en last not least de voortvarendheid, waar mede alles in het werk gesteld werd om den arbeid van ons, persmenschen, zooveel mogelijk te vergemakkelijken. In dit verband brengen wij gaarne vanaf deze plaats een woord van welgemeenden dank aan het Kaag-bestuur, dat gedurende de gansche Kaagweek wederom de motor boot „Viking" tot onze beschikking stelde alsmede aan het wedstrijd-comité, de tijd opnemers, enz. op den starttoren, die altoo9 bereid werden gevonden, om wanneer wij omtrent het een of ander eens inlichtingen kwamen inwinnen, ons deze te verschaffen. - Over de wedstrijden op dezen dag kunnen wij gevoeglijk kort zijn, omdat ze met zei len eigenlijk weinig gemeen hadden en het geheel in de meeste klassen ontaardde in een drijfpartij, waaraan schier geen einde scheen te komen. Toch hadden de weerprofeten, die in de middaguren meer wind hadden voorspeld, niet geheel en al ongelijk, want toen de zesmeters de tweede ronde ingingen en de jolletjes aan de start verschenen, was wer kelijk de wind, die na de ochtendraces meer en meer tot vrijwel volkomen windstilte was afgevlakt, iets aangewakkerd. De komst en het verblijf van een tweetal watervliegtuigen van „De Mok" bracht een welkome afleiding tusschen de weinig-inte ressante zeilwedstrijden. Tijdens de race der regenbogen, de eerste ronde der zesmeters, en gedurende de eerste middagwedstrijden was het evenwel bladstil en hieraan zijn wellicht dan ook de verrassende uitslagen te wijten. Zoo won Pluygers, die het in de voor gaande races met zijn nieuwe zesmeter- jacht „Piet Hein" nooit verder dan tot de laatste plaats had weten te brengen, glans rijk den laatsten wedstrijd; Sally eindigde op de tweede plaats, de Kemphaan op de derde, terwijl de „de Ruyter" de rij sloot. Hierbij dient evenwel niet uit het oog te worden verloren, dat Carp den hoofdprijs reeds vóór de laatste race in den zak had en zoodoende weinig belang meer had bij den uitslag, mits hij niet uitgesloten werd. In de regenboogklasse bezette de Fries Oppenhuizen met „Windekind" de., acht ste plaats; „de Laeck" dobberde het jerst over de finish, gevolgd door „Tjebbe" en „Hollandia". „Windekind" won nochtans den hoofdprijs. Opmèrkelijk, dat de „Leede", die in vo rige jaren overal de eerste prijzen behaalde, thans niet eens tot de prijswinnaars be hoorde en zelfs steeds in de achterste ge lederen verkeerde. In de Treub-klasse ging mr R. de Jong als eerste door de lijn van aankomst, doch een protest van den heer Hin maakte, dat hij werd uitgesloten, zoodat de kranige, oude heer Hin hier de overwinning be haalde. Men zie voor de uitslagen der overige wedstrijden onderstaande uitslagen. De uitslagen waren: Regenboogklasse: 1. de Laeck (st. J. van der Zwan, Scheveningen), in 2 u. 29 min. 13 sec.; 2. Tjebbe (st. ir. J. W. Maas, Den Haag), in 2 u. 31 min. 29 sec.; 3. Hollandia (st. C. van Staveren. Oudewetering), in 2 u. 37 min. 4 sec.; 4. Pieterke (st. H. Nathan, Amsterdam), in 2 u. 39 min. 12 sec.; 5. Rob (st. J. Nooteboom, Rotterdam), in 2 u. 39 min. 52 sec. Schouwen, klasse O D.: 1. Watergeus II (st. F. W. G. Metelerkamp Cappenberg, Am sterdam). in 2 u. 29 min. 12 sec. Treubklasse: 1. Treub V (st. C. N. Hin Sr. Haarlem), in 3 u. 7 min. 58 sec.; 2. Contra- mina (st. W. de Vries Lentsch, Nieuwen- dam), in 3 u. 9 min. 45 sec. Vrijbuiterklasse: 1. Paul-Jones (st. A. J. Markx Jr., Alphen a. d. Rijn), in 2 u. 51 min 52 sec 2. Sam Cornelisse (st. ir. J. Loeff. Amsterdam), in 2 u. 52 min. 6 sec. Zesmeterklasse (middagwedstrijd): 1. Piet Hein (st. H. J. Pluygers. Rotterdam), in 2 u. 18 min. 17 sec 2. Sally (st. M. de Wit. Zaandam), in 2 u. 18 min. 52 sec.; 3. Kemp haan (st ir. L. Doedes. Den Haag), in 2 u. 20 min. 22 sec.; 4. Admiraal de Ruyter (st. mr. J. R. Carp, Amsterdam) in 2 u. 20 min. 32 sec. 12-voetsjollen klasse A: 1. Twaalfvoetsjol (st. F Verkade. Zaandam), in 1 u. 8 min 29 sec 2. Pinokkio (st. P. Schoen Pzn., Zaandam), in 1 u. 9 min. 11 sec.; 3. An neke II (st. G. F. Bohré, Rotterdam), in 1 u. 9 min. 44 sec.; 4. Bern (st. B. Maas, Hilver sum), in 1 u. 10 min. 1 sec.; 5. Hella (st K. Obst, R'dam), in 1 u. 11 min. 16 sec. Scheldejollen (Wildzangprijs): Winnaar Watergeus (st. J. H. van de Stadt, Zaan dam), in 1 u. 53 min. 12-voetsjollen klasse B: 1. Pinguin (st J. Busseraaker, Bussum), in 1 u. 12 m. 18 sec.; 2. Ideaal (st. J. Karreman. Rotterdam), in 1 u. 16 min. 46 sec.; 3. Boffie (st. J. v. d. Stadt Jr., Zaandam), in 1 u. 17 min. 44 sec. 4. H 148 (st. van Vliet), in 1 u. 19 m. 57 s.; 5. Black Diamond (st. J. Barzilay, Rotter dam), in 1 u. 20 min. 50 sec. De prijzen werden als volgt behaald: Regenboogklasse: 1. Windekind (War- mond-wisselprijs 1ste prijs); 2. Hollan dia; 3. Pieterke; 4. Tjebbe; 5. de Laeck; 6. Rob; 7. Dolfijn. Schouwen, klasse O.D.: 1. Hermina. Treubklasse: 1. (tevens hoofdprijs) Treub IV; 2. Contramina; 3. Treub III en Treub V. Vrijbuiterklasse: 1. (tevens wisselprijs) Dirk Duyvel; 2. Sam Cornelisse; 3. Paul Jones. Scheldejollen (Wildzangwedstrijd) (Wild- cangprijs tevens weekprijs): Watergeus (st. J. H. v. d. Stadt. Zaandam). 12-voetsjollen klasse A: 1. (tevens wis selprijs) Bern; 2. Anneke II; 3. Hella. 4. Wiedewiet; 5. Karekiet (st. E. R. Zweep); 6. Mamselle X; 7. Windekind II. 12-voetsjollen klasse B: 1. Black Dia mond; 2. Boffie; 3. Ideaal; 4. Daphnia; 5. Pinguin; 6. Wirito; 7. Henny. Zesmeterklasse: Wisselprijs Admiraal de Ruyter. Idem (ochtendwedstrijden): 1 Admiraal de Ruyter; 2. Kemphaan; 3. Sally; 4. Piet Hein. Idem (middagwedstrijden): 1. Admiraal de Ruyter; 2. Kemphaan; 3. Piet Hein; 4 Sally. 3 b t Rest nog te vermelden, dat in de 45-kwa- draat-kruiserklasse de heer Bon met Walta in zeven jaar tijds voor de derde maal in het „totaal-klassement" leidde en daarmede definitief beslag legde op den Van Hool- werff-wisselprijs. Alvorens in de feesttent „The Jolly Night Jazz" voor het laatst gedurende de Kaag week 1927 haar opwekkende tonen liet hooren, deelde de voorzitter van „De Kaag" de heer ir. J. C. van Hoolwerff. met een toepasselijk woord tot iederen winnaar de fraaie prijzen uit. ZWEMMEN. HET EERSTE LUSTRUM VAN „DE ZUL". De burgemeester eere-voorzitter. Aan den vooravond van de feesten ter viering van het eerste lustrum van „De Zijl" had deze vereeniging gisteren een wa terpolo-wedstrijd georganiseerd van haar eerste zevental tegen Maas II, uit Rotterdam terwijl tevens eenige andere nummers ter completeering aan het programma waren toegevoegd; zulks om onzen burgemeester, die op volgende dagen verhinderd zal zijn, in de gelegenheid te stellen eenigermate na der kennis te maken met de vereeniging en met datgene, wat haar leden presteeren. Bovendien bleek de* organisatie van dezen avond nog een ander doel te hebben. Immers toen de voorzitter, de heer Van der Mark. de talrijke belangstellenden, in het bijzonder den burgemeester en wethou der Splinter,.een harteijk welkom had toe geroepen en gewezen had op het feit dat tegenwoordig ook het politie- en havenper soneel in de Zijl zwemonderricht krijgt, richtte hij aan het slot van z'n toe-spraak het verzoek tot mr. Van de Sande Bakhuy- zen zoo vriendelijk te willen zijn om het eere-voorzitterschap der vereeniging te aan vaarden; e-en verzoek waaraan deze. naar hij in z'n antwoord verklaarde, met veel genoegen wilde voldoen! Na een interessant en keurig uitgevoerd nummer figuurzwemmen door 12 Zijl-dames floot de heer Van Senus vervolgens begin nen van den polowedstrijd. De thuisclub, die eerst het ondiepe deel van het bassin verde digde. was aanvankelijk een weinig in de minderheid als gevolg van iets grootere snelheid en beter conmbineeren van de „Maas". Edoch, de Rotterdammers waren voor het doel vrij ongevaarlijk en zoo kreeg de Zijl gelegenheid zich aan den druk te ont worstelen. Een schot van Kramp ging via de lat achter. Vervolgens zwom Van der Horst snel met den bal naar voren, werd niet tijdig genoeg aangevallen en scoorde on houdbaar. 10. Hoewel beide doelen nog eenige malen in gevaar verkeerden werd voor de rust de stand niet meer gewijzigd. In de tweede helft werd opnieuw met groote vinnigheid gestreden tusschen twee bijkans ge-lijkwaardige ploegen. Weer toon de de Zijl zich schotvaardiger. v. d. Horst bracht met een ver schot den stand op 20 terwijl C. Snoeker het derde doelpunt voor z'n rekening nam. Juist tevoren had de Rotterdamsche midvoor, na goed combi neeren met zijn rechterbuurman, voor de „Maas" de eer weten te redden. De thuis club won dus met 31. Met een demonstratie van popduiken, schoonspringen en diverse zwemslagen door de zwemmeesters Arnoldus en Van Weeren werd tenslotte de avond besloten. Behoorlijk op tijd konden de toeschouwers huiswaarts gaan. hoewel men veel later dan het vast gestelde uur was begonnen. Laat ons hopen dat dit laatste euvel ons bij de eigenlijke jubileum-wedstrijden op heden, morgen en Zaterdag zal worden bespaard 1 En tevens dat het bestuur van „De Zijl" een richtige oplossing zal weten te vinden voor het fiet- sen-vraagsluk Want hoe men bij een druk bezoek, als Zaterdag te wachten staat, de vele rijwielen zal moeten bergen en hoe men voor en na de wedstrijden een absolute stremming der passage zal weten te voor komen is ons momenteel werkelijk niet heel duidelijk Bij de L. Z. C bracht de kwestie onlangs tal van moeilijkheden mee. Moge de Zijl er zich aan spiegelen! VERLICHTING VAN EEN ZWEMINRICHTING. In de zweminrichting „De Zijl" is men druk bezig met het aanleggen van electri- sche verlichting, hetgeen door een aantal leden gratis geschiedt. Naar wij vernemen is dit de eerste open zweminrichting in Ne derland die electrisch wordt verlicht Voor een en ander was toestemming van B. en W. gevraagd en verkregen teneinde de leden der vereeniging meerdere gelegenheid tot zwemmen te bieden, zoo bijvoorbeeld in het laatst van Augustus en September als de avonden reeds weer aanzienlijk korter zijn geworden. WATERPOLO. L. Z. G. NAAR ZAANDAM. Voor de 1ste klasse competitie speelt L. Z C. I Vrijdagavond te Zaandam tegen Neptunus. GOLF. DE GOLFWEEK TE NOORDWIJK. Het programma der wedstrijden. Naar wij vernemen, luidt het programma voor de van 4 tot en met 11 September te houden golfweek te Noordwijk als volgt: Zondag 4 September: Palace Hotel-Wissel- beker, open voor heeren, leden van Neder- landsche Golfclubs of houders van maand- of seizoenkaarten te Noordwijk, Handicap Matchplay 18 holes. Winnaar 1926: de heer G. H. del Court van Krimpen. Maandag 5 September: Mrs. Cremers Ladies-Cup, aangeboden door eenige leden van de Hilversumsche Golfclub. Open voor dames, leden van Nederlandsche Golfclubs of houdsters van maand- of seizoenkaarten te Noordwijk met handicap boven 18. Matchplay 18 holes. Winnares 1926: Mevr. Mispelblom Beyer. Dinsdag 6 September, 2 uur 30 nam.: Eclectic Medalplay, open voor dames en heeren. Woensdag 7 September, 2 uur 30 nam.: Foursomes tegen Bogey, open voor dames en heeren. Donderdag 8 September, 2 uur 30 nam.: Approach and Putting. Vrijdag 9 September, 2 u. 30 nam.: Jhr. C. Snouck Hurgronje-beker, open voor dames, leden van Nederlandsche Golfclubs of houdsters van maand- of seizoenkaarten te Noordwijk. Handicap Medalplay 18 holes. Winnares 1926: Mej. Schut. Zaterdag 10 September. 2 u. 30 nam.: Foursomes Vlaggenwedstrijd, open voor dames en heeren. Zondag 11 September, 2 u. 30 nam.: The British American Challenge Cup. open voor dames en heeren. leden van Nederlandsche Golfclubs. Medalplay (handicap max. 20). 18 holes. Winnaar 1926: Mr K. van Leyden. Door den heer R. Buttenvorth is een wis selbeker uitgeloofd voor den besten scratch score. In alle wedstrijden zullen eerste en tweede prijzen beschikbaar zijn. De inschrijvingen voor de wedstrijden op Zondag 4 en Maandag 5 September sluiten Zaterdag 3 September 6 uur nam. BESLISSINGSWEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Gistermiddag had te Noordwijk de be slissingswedstrijd om den Graaf L. v. Lim burg Stirum-beker plaats tusschen den heer F. J. Heister (17) en F. Noorduyn (24). De laatste, die steeds beter begint te spe len, won den wedstrijd door zijn goede drives, terwijl de eerste uit zijn vorm was. De netto scores waren 75 en 77. LAWNTENNIS. DUETSCHLAND—NEDERLAND. De jaarlijksche wedstrijd tusséhen Ne derland en Duitschland, dit jaar in Duilsch- land te houden is nader vastgesteld te Dus- seldorf en niet te Hannover, waar de ploe gen aanvankelijk zouden strijden. De data zijn: 24 Sept. de verplaatsing houdt ver band met de kortere reis voor de Neder landsche ploeg. Instede van vermindering van het aantal partijen, zooals al eenige jaren het plan is (van 21 op 17), zal er waarschijnlijk uit breiding zijn, en wel voornamelijk in de damesnummers. Zoowel bij de Duitsche als bij de Nederlandsche dames is daarvoor groote animo. Er zullen dan inplaals van vier enkelspelen van twee dames, acht enkelspelen van vier dames komen, twie dames-dubbelspelen en vier gemengd dub belspelen. WIELRENNEN. DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Snoek en Moeskops winnen. (Van onzen bijzonderen medewerker.) Uitverkocht was de baan gisteravond niet, alhoewel de belangstelling zeer goed was. Snoek begon de eerste manche tegen Leddy met een snel tempo en liep weldra 84 K.M. Leddy liet zich niet onbetuigd en na 11 ronden deed hij zijn eerste aanval. Snoek sloeg hem echter gedecideerd af. De 30ste en 31ste ronde was zeer spannend. Leddy ziet kans even langs Snoek te ko men, doch moet in het rechte gedeelte de eerste plaats weer aan Snoek afstaan. Leddy, die vecht als een leeuw, doet nog verschillende aanvallen, die echter alle door Snoek worden afgeslagen. Het bleef een levendige strijd tot het einde, waarbij Snoek zich wist te handhaven. Vijf ronden voor het einde deed Snoek, die inmiddels op Leddy was ingeloopen, een aanval op zijn tegenstander doch moest even lossen. De tweede manche was veel minder be- langrijk en veel saaier. Leddy houdt nu de eerste plaats en bleef aan het hoofd met Snoek op 50 M afstand. Snoek deed na een 10-tal ronden een aanval op Leddy en werd teruggewezen. Na 29 ronden deed Snoek den tweeden aanval, doch ook dit maal wordt Snoek teruggewezen. Er wordt nu zeer snel gereden. Als er 50 ronden gereden is komt Snoek andermaal in den rug van Leddy, doch hoe hij ook trapt, Leddy blijft aan het hoofd. Zeventien ronden voor het einde wordt er razend snel gereden en tracht Snoek Leddy andermaal van de eerste plaats tfl dringen. Weer blijft Leddy zijn tegenstan der de baas. De afstand, welke Leddy -op Snoek voor had in de tweede manche was minder dan Snoek op Leddy in de eerste, zoodat Snoek den wedstrijd wint. De sprintwedstrijd tusschen Moeskops en Michard werd een schitterend-» overwin ning van onzen Hollandschen sprinter. De laatste sprint won Michard doordat Moes kops te laat inzette en in den eindsprint met handbreedte werd geslagen. Een amateur- en tandem wed strijd vulde het programma aan. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs over 800 Meter. Ie serie: 1. N. Krens, n. g. v. Ros- 8um. Crooimans en Wildschut. 2de serie- 1. Lorice, n. g. Vos, Heskes. 3de serie: 1. De Leur, n.g. Kuis en Bakker. 4e serie: 1. Hendriks, n. g. Burgerhof, Heslinga en v. d Touw. Beslissing: 1. De Leur, tijd laatste 200 M. 13 4/5 sec.; 2. Krens, 3. Hendriks en 4 Lorice. Drie matches a deux tusschen den we reldkampioen Michard en den oud-wereld kampioen Moeskops. lste rit: 1. Moeskops, tijd laatste 200 M. 12 4/5 sec.: 2. Michard op lengte. 2e rit: 1. Moeskops, tijd laatste 200 M. 13 sec.; 2. Michard op 1 wiel lengte. 3e rit: 1. Michard. tijd laatste 200 M. 131/5 sec.. 2. Moeskops op handbreedte Totaal-uitslag. 1. Moeskops (Holland) 1 1 2 4 punt; 2. Michard (Frankrijk) 2 2 1 5 punten. Tandem wedstrijd voor amateurs over 2400 M. (5 tandems). 1. de Leur—Heskes; 2. InnemeeA. Kuis. Gevallen: HendriksKuys, Burgerhof Bakker en v. RossumWildschut Uitdagingswedstrijd achter groote moto ren tusschen Snoek en Leddy over 2 X 40 Kilometer. Ie manche- 1. Snoek, tijd 30 m. 17 8/5 sec 2. F. Leddy op 215 M. 2e manche: 1. Leddy, tijd 30 m. 48 sec.; 2. Snoek op 70 M. Totaal-uitslag: 1. Snoek 1 2 3 ptn., 2. Leddy 2+1 3 ptn Snoek won doordat hij 145 M. meer heeft afgelegd den eersten prijs. KORFBAL. VITESSE NAAR HET NOORDEN. Vitesse zal met een gezelschap van 14 personen een tocht door de Noordelijke provinciën maken. De tocht* begint op 29 Juli. Op dien datum vertrekt Vitesse naar Béilen, waar 's avonds tegen Vitesse (Bei- len) wordt gespeeld. Verder omvat het programma de vol gende wedstrijden: 30 Juli te Jubbega tegen W. K.; 31 Juli: serie-wedstrijden Rood zwart (Veenhuizen); 1 Aug.: te Leeuwarden tegen Friso; 4 Aug.: te Z.-Laren tegen 5 S. S.; 5 Aug.: te Muntendam tegen Voor waarts; 7 Aug.: serie-wedstrijden W. W, M. D. te Hemrik. Op 2 en 3 Aug. is Vitesse te Drachten. Het ligt echter niet in de bedoeling op een dier dagen een wedstrijd te spelen. Op 8 Aug. aanvaardt het gezelschap de terug reis. DAMMEN. NEDERLANDSCHE DAMBOND. 'Gisteren vergaderde het bestuur van den Nederlandschen Dambond te 's-Graven- hage. De competitie 1927-'28 zal met het oog op de later te houden wedstrijden reeds begin September aanvangen. De districts bonden stellen zoo mogelijk de spelrooslers samen. Uitslagen en eventueel to beslissen hangpartijen moeten aan den bondssecre- taris worden toegezonden. Betreffende de voorwedstrijden voor den meestertitel werd besloten, dat partijen om halfacht moeten aanvangen, terwijl geen uitstel zal worden verleend bij verhindering van een der spelers. De wedstrijdleiders moeten zorgen voor een goed verloop. De Olympische centrale commissie van den Dambond zal een plan ontwerpen voor het organiseeren van „Olympische" wed strijden, welke door de vereenigingen in den lande zullen worden gehouden en welke ten spoedigste gsorganiseerd zullen worden. Na regeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden wordt de vergadering ge sloten. SCHAKEN. LANDENWEDSTRIJD TE LONDEN. De afgebroken partij van Te Kolsté tegen Nyholm uit de negende ronde won Te Kol sté, zoodat Nederland met 40 won van Zweden. Verdere resultaten van afgebroken par tijen zijn: Hongarije 3V», België V», Frank rijk 17», Tsjecho-Slowakije 2V», Engeland 2, Italië 2, Finland 1. Duitschland 3, Zwit serland 3. Spanje 1. Oostenrijk IV», Dene marken l1/». Jougo-Slavië 1, Argentinië 2. In de 11e ronde (NederlandZwitser land) van het tournooi speelde Euwe remise met Naegeli; Weenink verloor van Johner, terwijl Schelfhout remise speelde met Grob; de partij KrooneZimmerman werd afge broken. Hongarije behaalde 3 punten, Duitsch land 1, Jougo-Slavië 3, Zweden 1, Frank rijk 3, België 1. Oostenrijk 2'/», Argenti nië l1/». Engeland 17». Tsje+o-Slowakije 27». Italië 2, Denemarken 2, Spanje 7», Finland 3. RECLAME. ^vanjeij0o^ 6191 Zacht van smaak BPOUV;ePU O'OPAMJEeOOM-BOTTCPOAM 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7