No. 20664 WOÈNSPAG 27 JULIAnno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. STORMRAMP-COMITé. Bij het Stormramp-Comité zijn nog de volgende giften ingekomen: Gecollecteerd in de Marekerk bij ds. Locher f 1.Kaartclub M. L. f 10. Dames P. f 200,M. G. B. f 5. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49 Leiden, postgiro nummer 57471. HET VROEGERE REMONSTRANTSCHE KERKJE TE BLEISWIJK IN HET STED. MUSEUM „DE LAKENHAL". Reeds vóór de Dordtsche Synode was te Bleïswijk een Remonstrantsche strooming, die in den jare 1610 uiting vond in de be noeming van Simon Episcopius, den later •zoo bekenden Leidschen hoogleeraar. Na zijn verbanning in 1620 werd de ge meente tijdelijk samengevoegd met die te Zoetermeer en door den mede uit dien tijd niet onbekenden Passchier de Fijne be diend. In 1632 stichtte men een eigen kerkje, waarin tot het midden der vorige eeuw is gepredikt. Toen de kleine gemeente verliep, werd het meubilair door de Broe^- derschap te koop aangeboden en in 1865 door de Gereformeerde gemeente aldaar aangekocht. Reeds bij de opheffing der gemeente, even voor dien tijd, was het orgel door de Remon strantsche gemeente te Nieuwkoop overge nomen en waren de psalmen- en gezangen- boeken aan de gemeente te Oude-Wetering en de kussens aan die te Boskoop geschon ken. Ook later werd nog een en ander van het interieur verkocht, doch er bleef toch nog genoeg bewaard, om een aardig geheel te vormen en een beeld te geven van de wijze, waarop vooral in den ouden tijd de eeredienst in kleine dorpsgemeenten werd uitgeoefend en hoe men zich er slaande hield ook in de verdrukking. Het was dan ook een aanwinst van belee- kenis voor het stedelijk museum „De La kenhal" toen het den directeur van dit Mu seum, mr. dr. J. G. O'vervoorde, gelukte in Februari van dit jaar op het overige inte rieur de hand te leggen, daartoe mede in staat gesteld door financieele bijdragen van belangstellende leden van de Remonstrant sche Broederschap. Een en ander is nu geplaatst in een der kleinere zalen op de eerste verdieping van het nieuwe gedeelte van het Museum en vormt met enkele voorwerpen, in het Museum reeds aanwezig, een waardig ge heel, dat ongetwijfeld de aandacht der Museumbezoekers zal wekken in het bijzon der van hen die belangstellen in de belang wekkende kerkgeschiedenis uit die dagen. Een korte beschrijving, die niet bedoelt een volledig beeld van het interrieur te geven, doch veeleer een opwekking om een bezoek aan het „kerkje" te brengen moge hier volgen een en ander ontleend aan een 'beschrijving indertijd door den heer Over- voorde er van gegeven. De oude eikenhouten preekstoel heeft een achtkante kuip, voorzien van eenvoudig paneelwerk, op een kruisvoet met een mid delstijl en vier kleinere stijlen op de hoeken van het kruis. Een eenvoudig rugstuk verbindt kuip en klankbord. De koperen lezenaar en de koperen doopbekkenhouder, die gelukkig ook gespaard bleven en hier nu tot een passend geheel bijdragen, zijn van de ge wone vormen; de aanwezige bijbel met koperen klampen en boeken vertoont de sporen van langdurig en veelvuldig gebruik. De preekstoel is geplaatst in een „tuin", waarvan de twee zijden gevormd worden door banken met boogpaneelen en met hek werk aan de voorzijde. De voorkant wordt afgesloten door een houten hekje met gepro fileerde spijlen. Op den rand daarvan zijn het jaartal 1660 en de letters I H V S en L H V S ingesneden, waarschijnlijk als monogram van de vervaardigers. Het Museum verkreeg ook een gedeelte van de tonvormige zoldering en twee 18de eeuwsche psalmbordjes, die wel uit lateren tijd dateeren dan preekstoel en tuin, doch op zichzelf aardig snijwerk vertoonen en tot de algeheele aankleeding bijdragen, evenals een aantal er bijpassende voor werpen in het Museum aanwezig, waar onder den zandlooper. die eertijds op den preekstoel stond om den voorganger den tijd aan te geven. Hedenmiddag kwamen met de Commis sie van „De Lakenhal" en den directeur, mr. dr. J. C. Overvoorde, een aantal ge- noodigden, waaronder enkele wethouders, en de kerkeraad van de Remonstrantsche gemeente in het zaaltje bijeen voor de officieele openstelling. De voorzitter der commissie, de heer A. L. Reimeringer heette de aanwezigen wel kom en deed enkele mededeelingen in ver band met den aankoop van deze nieuwe aanwinst en danktp de belangstellenden, die door een geldelijke bijdrage der Com missie den aankoop van deze aanwinst vergemakkelijkten, waarna prof. dr. G. J. Heering, hoogleeraar vanwege de Remon strantsche Broederschap, een inleidende rede hield. Wij, Remonstranten aldus ving spr. aan zijn mr. dr. Overvoorde, directeur der Lakenhal, zeer erkentelijk, dat zijn aan dacht dit interieur van het oude Remon strantsche kerkje te Bleiswijk, hetwelk sinds 1865 niet meer in onze handen was, uit den afbraak heeft gered, en dat hij ons in staat heeft gesteld, hieraan mee te helpen. Het kerkje, hoewel pas in 1632 gebouwd, herin nert ons aan twee mannen, die de Blijs- wijksche gemeente vóórdien hebben ge diend, één der schitterendste figuren onzer beweging. Episcopius, onze woordvoerder ter Dordtsche synode, èn de donkerste fi guur, Slatius, onzaliger nagedachtenis. Doch meer dan aan menschen herinnert het ons in zijn intieme beslotenheid aan de kleine dorpsgemeenten, die in tijden van onderdrukking zich staande hielden, en tegelijk in zijn strenge soberheid aan de Gereformeerde gezindheid onzer vaderen, waaraan ook de Rem.-Gereform. deel had den; een soberheid, die dwong tot zelfin keer; een soberheid die gepaard ging met persoonlijke zorg voor de afwerking van wat tot den eeredienst behoorde. Spr. acht het merkwaardig, dat deze her innering aan den ouden Remonstrantschen tijd juist in Leiden bewaard blijft, waar de plakkaten tegen de Remonstrantschen lan ger dan elders van kracht bleven en waar de gemeente zoo lang en hevig werd lastig gevallen, dat zij van 1640 tot 1667 in War mond moest gaan kerken. De Leidsche ma gistraat van dien tijd heeft niet kunnen droomen, dat in deze goede stad, de stad waar Arminius geleerd heeft en begraven ligt, dit historische monument een eere plaats zou krijgen in het stedelijk museum, zoomin als hij heeft kunnen denken, dat hier naast een vrij talrijke gemeente ook het Remonstranlsch Seminarium zou gevestigd worden, in 1873 door Tiele uit Amsterdam overgebracht. De tijden zijn veranderd, en de geloofs vrijheid, waarvoor de Remonstranten stre den, is thans in Nederland ieders deel. Prof. Heering eindigde met den wensch uit te spreken, dat dit kleine interieur de bezoekers van de Lakenhal bovenal aan twee dingen zou mogen herinneren: lste. dat Boerhaave's spreuk „simplex veri sigillum" (eenvoud is het kenmerk van het ware) ook voor den godsdienst geldt; 2de. dat de geloovige mensch, hoe moeilijk de tijden ook zijn, door niets en door nie mand zich er van laat afhouden, om met zijn geloofsgenooten Hem te vereeren, Wien alle eer toekomt. Hierna gaf mr. dr. Overvoorde nog eenige technische inlichtingen en vyerd het inte rieur door de aanwezigen bezichtigd waar mede deze eenvoudige plechtigheid werd gesloten. Ongetwijfeld zullen in de komende dagen vele belangstellenden het oude kerkinterieur tiit de 17e eeuw een bezoek waardig keuren. UNIFORME BENAMING VAN K0C7WAAR BIJ INTERN. SPOORWEGVERKEER. De IC. v, K. voor Rijnland verzoekt plaat sing van het volgende: Bij het spoorwegtransport worden door de beambten verschillende moeilijkheden ondervonden doordat de handel, de spoor wegautoriteiten en de douanebeambten niet steeds dezelfde benaming geven aan de Ie verzenden goederen. Dat vertraging bij het transport daardoor mogelijk wordt is ver klaarbaar. De Internationale Kamer van Koophan del werkt thans samen met de Union Inter nationale des Chemins de Fer om een inter nationale dictionnaire samen te stellen Op aandringen dier Internationale Kamer wendt le Kamer van Koophandel te Leiden zich tot alle handelaren en verzenders in haar district met het verzoek haar te willen opgeven bij welke benaming men moeilijk heden heeft ondervonden of wanneer de spoorwegadministralie of de douanebeamb ten namen gebruiken, welke afwijken van die in den handel gebezigd. E-en korte omschrijving van de ondervon den hinder zal door de Kamer zeer op prijs worden gesteld. DE OPRICHTING VAN EEN MIDDEN STANDSCENTRALE TE WACHTEN? In een dezer dagen gehouden conferentie tusschen de besturen der Leidsche afdee- lmgen van de Neutrale Middenstands-Ver- eeniging, der Christelijke Middenstands- Vereeniging en der Hanze, is in principe besloten tot de oprichting van een midden standscentrale te Leiden. Binnenkort zal op een tweede vergade ring over de uitvoering van dit plan wor den gesproken. VERSLAG VAN DE PLAATSELIJKE SCHOOLCOMMISSIE OVER 1926. De Commissie bestaat uit ouders van leerlingen van openbare en bijzondere scho len, uit onderwijzers van scholen van elk dezer groepen, waarbij nog een groep van vier andere meerderjarige ingezetenen, in het geheel dus 20 personen. Hel bestuur dezer Commissie bestond uit de heeren T. S. Goslinga. voorzitter, W. Koops Azn., pl.verv. voorzitter, mr. H. F. A. Donders, seer, en D. C. Schuit, pl.verv. secretaris, Er hadden in de Commissie nog al eenige mutaties plaats. Van de heengaande leden werd in het bijzonder herdacht de heer A. J. Oostdam, in verband met de nauwge zetheid waarmede hij zijn taak niet alleen als lid maar ook als secretaris van de Com missie bij voortduring uitoefende. De werk zaamheden, werden tijdens de vacature Oostdam uitgeoefend door prof. dr. N. J. Krom. In aansluiting met deze personalea zij hier vermeld dat de heeren A. Couvee P.Jzn., S. Gaasterland en D. C. Schuit zijn benoemd als tijdelijke leden der sub-commissie voor beroepskeuze. De werkzaamheden van de Commissie, die, telkenmale voorbereid door een be stuursvergadering en totaal zeven maal bij een kwam kunnen niet bijster uitgebreid ge noemd worden, wat volgens het verslag niet wil zeggen dat er op het gebied van het la ger onderwijs in Leiden niet veel viel te beleven. B. en W. vroegen slechts in enkele, in het verslag gememoreerde gevallen het ad vies der Commissie en het is de vraag aldus het verslag of het in het belang van het onderwijs niet wenschelijk genoemd mag worden, dat het contact tusschen beide colleges wat veelvuldiger plaats heeft. Wat de algemeene toestand van het on derwijs betreft, deze mag zeker niet ongun stig worden genoemd. In verreweg de méeste gevallen heeft het onderwijs steeds zonder stoornis voortgang gehad. In de maanden November en December deed de griepepidemie zich gevoelen en daaronder hebben sommige scholen meer of minder geleden. Uit de in het verslag ver melde gegevens door de hoofden der ver schillende scholen verstrekt, stippen wij hier alleen aan dat het hoofd der school voor Buitengewoon Lager Onderwijs de aandacht vestigt op de dringende behoefte aan herha- lingsonderwijs en eenvoudig ambachtson- derwijs voor zwakzinnigen. Een aantal veranderingen in de uitwen dige inrichting van onderscheidene scholen aangebracht, worden in het verslag opge somd. Al deze veranderingen beteekenen verbeteringen. Talrijker evenwel dan de tot stand gebrachte verbeteringen zijn de naar voren geschoven wenschen tot wijziging in de inrichting van verschillende scholen. De drang naar bezuiniging zal wel de voor naamste oorzaak zijn geweest, dat deze wenschen niet alle bevredigd werden. Naar aanleiding van het verzoek van het hoofd der openbare lagere school Duiven- bodestraat B, om in zijn klasse het Dalton systeem le mogen invoeren, werd door B. en W. aan de Commissie verzocht niet al leen over dat verzoek advies uit le brengen, maar tevens het vraagstuk der Daltonisee- ring van het onderwijs in zijn geheelen om vang te willen bestudeeren Ten einde aan dit verzoek beter te kunnen voldoen werd de zaak voor het uitbrengen van een prae- advies verwezen naar een Commissie, be staande uit de heeren W. Koops Azn voor zitter, W. P. Melief. A. L. Boot. J. P. Mulder en D, C. Schuit. Het afwijzend praeadvies van deze sub-commissie werd uitvoerig be handeld in de vergadering van 17 Juni 1926 en na ampele discussie een definitief rap port vastgesteld en aan B en W. verzonden, die het betrokken schoolhoofd inmiddels reeds te kennen hadden gegeven geen vrij- heid te kunnen vinden het gevraagde ver lof le verleenen. Ook over den toegestanen bouw van een nieuwe openbare lagere school in de Kooi werd aan B. en W, rapport uitiebracht waarin werd geadviseerd deze school te laten volgroeien en niet kunstmatig door opheffing van een andere school vol te doen loopen. SPOORWEGONGEVAL. Alleen materieele schade. Omstreeks twee uur heeft in den afgeloo- pen nacht nabij de Gevangenlaan, ter hoogle waar de spoorlijnen van Utrecht en de groote lijn AmsterdamRotterdam elkan der ontmoeten, een botsing plaats gehad tusschen twee locomotieven. Een van de beide machines stond voor een montagewagen voor de eleclrische bovengeleiding en de andere locomotief was verbonden aan een rangeerende goederen trein. Door een verkeerden wisselstand, waarschijnlijk het gevolg van een misver stand tusschen de rangeerders en den wis selwachter, reden de beide locomotieven, die geen groole snelheid hadden, elkander in de flank aan. Een onlsporing van beide locomotieven was het onvermijdelijke gevolg van de bot sing en een stagnatie in den dienst Roller- damAmsterdam was eveneens een logisch gevolg. De lijn RotterdamAmsterdam was versperd, en de dienst op dit traject onder vond daardoor aanvankelijk groote vertra ging, die duurde lot hedenmorgen plm. half- elf toen het opruiming9werk vrijwel gereed was Ongevallen wagens waren o.a. uit Den Haag ontboden en met behulp van domme krachten en ander zwaar gereedschap ge lukte het het personeel van de Spoorwegen de baan in den belrekkelijken korten tijd van acht uren weer vrij en bruikbaar te maken. D. trein 7, de internationale trein die om negen uur van Amsterdam C.S. ver trekken moest, is heden Leiden niet gepas seerd maar via Gouda geleid, De dienst op Utrecht ondervond tenge volge van de botsing geen vertraging. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, de schade bleef beperkt tot het mate rieel. VAN MARGARINE DIE IN HET WATER VIEL. Omstreeks halfnegen is de bakfiets, een driewieler van de firma Gebrs. \V., huize Ruimzicht, terwijl de jongen die ermee zijn klanten moest bedienen en juist bij een klant op de Rijn- en Schiekade aan de deur stond, in een onbewaakt oogenblik le water gereden. De fiets, die behalve met eenige toegift artikelen, wat kopjes en schoteltjes, een broodtrommel en een paar matjes, beladen was met pl.m. 110 pond in ponds- en half- ponds-pakjes verpakte margarine, zonk, toen even na het gebeurde een motorschuit passeerde, spoedig en verdween in de diepte. Reeds spoedig kwamen de eerste pakjes margarine aan de oppervlakte van het water en men had ze dan maar voor het grijpen. Minder gemakkelijk bleek bet de bakfiets •weer aan den wal te halen, doch een agent van politie, die met een sloep van den havendienst te hulp was gekomen, slaagde er in, geholpen door den jongen, het ding tegen tien uur op het droge te halen. Het bleek toen dal een der wielen geheel was gebogen en ontzet. De toegestroomde jeugd had veel pleizier in het gebeurde, betoonde zich hulpvaardig en hielp naar vermogen mede met schep netjes naar de pakjes margarine te vis- schen. De jeugd was heel wat hulpvaar diger dan de veerman van het overzetveer, dat de Groenhovenstraat met de Rijn- en Schiekade verbindt en die het gebeurde tot misnoegen van dé buurtbewoners van de overzijde rustig bleef aanzien zonder ook maar een hand uit te steken. Maar ook zonder zijn hVIlp heeft men gered wat er te redden viel. De margarine zal inlusschen wel voor de consumptie zijn afgekeurd. Te Utrecht slaagden voor het voorbe reidend examen voor gemeente-adminislra- lie de heeren F. J. Groot Enzerink en A. Bernard, alhier. Geslaagd is voor het examen boek houden en aanverwante vakken, afgenomen door de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, de heer H. Dingjan. Te Rotterdam slaagde voor het Mer- curius-examen Fransche Handelscorrespon dentie de heer G. W. van den Brand, alhier. Voor het examen akte Engelsch M. O. A is niet de heer, doch mejuffrouw A. van Noort, alhier, geslaagd. Bij miïiisterieele beschikking is voor het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 October d.a.v. de dagelijksche vergoeding voor niet in nalura verstrekte fourage voor Leiden vastgesteld op 95 cent. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal door de Ned. Spoorwegen een nieuw soort maandabonnement worden uitgegeven voor stalling van rijwielen aan de stations der Ned. Spoorwegen. Deze abonnementen kosten f 2 per maand en gaan den lsten of den 15en van de maand in, terwijl ook halve-maandsabonne- menten worden uitgegeven, tegen f 1. Als waarborg moet f 0.25 worden ge stort, waarvoor men een genummerde pen- ning ontvangt. Deze penning moet aan het rijwiel bevestigd worden, wanneer dit in bewaring gegeven wordt. De abonnementskaart draagt ook het nummer van de penning e® de handteeke- ning van den houder. De rijwielen moeten door de abonne mentshouders persoonlijk aan de stations bezorgd en afgehaald worden. De excursies van de plaatselijke af- deeling der Ned. Arbeiders-Reisvereeniging zoomede de door het hoofdbestuur georga niseerde reizen mogen zich in een groole belangstelling verheugen. Op Zondag a.s. is door het afdelings bestuur een bezoek voorbereid aan de ge bouwen van de A. N. R. O. le Hilversum, waarvoor de animo zoo groot blijkt te zijn, dat doorgaan van den tocht nu reeds ver zekerd is. Niet-leden kunnen eveneens aan dit interessante uitstapje deelnemen; zij moeten zich daartoe tot uiterlijk Vrijdag a.s. aanmelden bij den secretaris der afdeeling, J. J. Limburg, Frans van Mierisstraat 5, alhier. Hedenmorgen zakte de heer J. F. G. R. uil Alphen aan den Rijn. die op het sta tionsemplacement alhier op den naderen den trein stond le wachten, plotseling ineen. Nadat de nog jeugdige man in een sein- lokaal was binnengedragen en geneeskun dige hulp was ingeroepen, bleken de levens geesten reeds geweken. Gisteravond omstreeks halfnegen kwam de heer H. per motorfiets de Kraaier- straat uitrijden, terwijl op de Hoogewoerd een auto passeerde Daar de heer H. niet tijdig remde, reed hij de auto. waarvan de treeplank verbroken werd, aan. BINNENLAND. Dc plannen voor den vliegtocht van luite nant Koppen naar Indië. (Binnenl., le blad). Het Kon. Ned. Landbonw-Comité over de bindendverklaring der collectieve arbeids overeenkomst. (Binnenland, le blad). Verhooging van den melkprijs in Znid- Holland. (Binnenland, le blad). Vergadering van Prov. Staten. (2e blad). Botsing tusschen twee locomotieven bij Leiden. Ernstige vertraging in den trein dienst. (Stadsn., le blad). Aanrijding met doodelijk gevolg te Was senaar. (Gemengd, 2e blad). De laatste nitslagen der Kaagwedstrijden. (Sport, 2e blad). Het programma voor de Noordwijksche Golfweek. (Sport, 2e blad). BUITENLAND. Spoedig hervatting der maritieme confe rentie. (Buitenl. en Tel., le blad). Het debat in het Oostenrijksche parle ment over de Weensche gebeurtenissen. (Buitenl. en Tel., le blad). De Dnitsch-Belgische notawisseling. (Bui tenl., le blad). Ook de motorfiets scheen eenigszins be schadigd te zijn. Partijen namen de zaak nogal gemoedelijk op. Bij de politie zijn inlichtingen le be komen omtrent een heerenrijwiel, dat on beheerd is gevonden op den openbaren weg. Gisteravond is de 12-jarige E. S. op dc Lange Mare bij het uitwijken vöor een auto door een ruit van perceel 37 gereden. DE TOCHT VAN LUITENANT KOPPEN i NAAR INDIË. De financieele moeilijkheden opgelost. Zooals wij reeds meldden, aldus de „Avp.", zal de luit.-vlieger Koppen uit Soes- lerberg 1 Oct. a.s van Schiphol vertrekken met een 3-motorig Fokkervliegtuig voor zijn tqcht AmsterdamBatavia en terug. Het blad verneemt thans dat de bekende filmman Willy Mullens luit. Koppen zal vergezellen en dezen tocht op de rolprent zal vastleggen. De heer Mullens zal de noodige aanwij zingen geven bij den bouw van het toestel, zoodat het voor film-opname geschikt zal zijn. Lt. Koppen zal gelegenheid geven post met dit toestel le vervoeren. De prijs der frankeerzegels bedraagt voor brieven f 10 en voor briefkaarten f 2.50. De financieele moeilijkheden zijn thans opgelost. Het ministerie van Waterstaat en de Indische Regeering stellen ieder f 12.500 beschikbaar, terwijl het verdere bedrag, groot f27.000, door particulieren is bijeen gebracht. Men kan een flauwe voorstelling beko men, welke moeite dit luitenant Koppen heeft gekost, als men weet dat hij dit be drag geheel'alleen hoeft gecollecteerd met bedragen loopende van f 50 af. De tocht zal in 2/3 van den tijd, die de H., N.A.D.P. noodig had, worden volbracht en dus ongeveer 20 dagen duren. Het vliegtuig zal zoolang in Indië blijven, dat zij, die brieven met het toeste) hebben ontvangen, den lijd hebben deze te beant woorden en mei luit. Koppen terug naar Nederland te expedieeren. BINDENDVERKLARING COLL. ARBEIDS OVEREENKOMST. Het oordeel van het Kon. Ned. Landbouw Comité. Het Kon. Nederi. Landbouw Comité heeft in een schrijven betreffende de bindendver- klaring van de collectieve arbeidsovereen komst aan den Minister van Arbeid, N. en H., als zijn meening doen kennen, dat het ten zeerste in het nadeel van den Neder- landschen Landbouw zou zijn, indien het voorontwerp van wet tot wet zou worden verheven. Hoewel de minister voorloopig van een behandeling in de Volksvertegen woordiging heeft afgezien, acht het Comilé het toch van belang, zijn standpunt te dee- len. De bij het Comilé aangesloten organi saties zijn lot deze uitspraak gekomen, na dat zij zich door het uitbrengen van advie zen van vóór- en tegenstanders en kennis neming van rapporten eener Commissie, waaraan de bestudeering van het vraagstuk was opgedragen, en waarin zoowel vóór-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1