ONRECHTMATIG BEZIT No. 20662 MAANDAG 25 JULI Anno 1927 STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ËN SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week. A ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. TENTOONSTELLING VAN PRIJZEN VOOR DEN FOTOWEDSTRIJD „MOOI LEIDEN". Vanaf morgen tot Dinsdag 2 Aug. zullen bij de firma Sala, kunsthandel, Breestraat, de prijzen tentoongesteld worden, die de Leidsche Amateur-fotografen Vereeniging verkregen heeft, als bekroningen voor de beste inzendingen in hun Jubileum-wed strijd „Mooi Leiden". In aanmerking genomen het groote aan tal der uitgeloofde prijzen, rekent het be stuur der L. A. F. V. op ruime deelname aan dezen wedstrijd, waarvoor alle ama teurs, zoowel in als buiten Leiden, kunnen inzenden. De voorwaarden van deelneming zijn bij het secretariaat der L. A. F. V. Hooigracht 60 en bij den Fotohandel te ver krijgen. In November zullen de inzendingen ge- exposeerd worden op een tentoonstelling, waar ook de beste inzendingen voor den wedstrijd van het Leidsch Dagblad te zien zullen zijn. BELASTING-OPHAALDIENST. De 3e afrekening met den ontvanger heeft plaats gehad, overgestort is f 6293.16, welk bedrag in 4 weken is geïnd. Het aan tal aangeslotenen heeft de 1100 reeds ge passeerd en nog dagelijks melden nieuwe leden zich aan. Gezien deze cijfers behoeft het geen be toog, dat deze dienst in een werkelijk ge voelde behoefte voorziet. Naar wij vernemen zal de heer Mens, de nieuwe organist der Pieterskerk alhier, deze functie 1 October a s. aanvaarden. Voor het examen getuigschrift A Ne- derlandsche Organïsten-Vereeniging te Am sterdam is geslaagd onze stadgenoot R. Heering. Voor het examen piano L. O., afgeno men door de Kon. Ned. Tonnkunstenaarsver- eeniging slaagde mej. M. M. Velthuyzen, al hier. Onze stadgenoofe mej. A. J. Leget is te Rotterdam geslaagd voor akte Na (Nijver heidsonderwijs). Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde en Electrotechniek van de Middelbaar Tech nische School te Haarlem zijn toegelaten de heeren H. J. Bots en L. A. de Lange, alhier. Aanrijdingen waren Zaterdag en Zon dag weder aan de orde van den dag. Toen de 59-jarige metselaar G. A. T. Zaterdag middag 12.50 uur langs den Stationsweg peddelde om zoo spoedig mogelijk thuis te zijn, werd hij aangereden door een auto, be stuurd door den boterhandelaar Arie v. A. te Hazerswoude. De wielrijder kwam, door dat hij er vlug afsprong met den schrik vrij, maar het rijwiel werd zeer ernstig bescha digd. Wie de schuld had kon nog niet wor den uitgemaakt. Ooggetuigen zullen daar voor nader moeten worden gehoord. De met selaar eischte natuurlijkerwijs schadevergoe ding voor de gebroken fiets. Aan den Maresingel had Zaterdagavond een aanrijding plaats tusschen twee fiets rijders. De 15-jarige K. L. die den linkerkant van den weg hield geraakte in botsing met den 2S-jarigen bakker Sal. K. Ook deze fiets rijders kwamen er beiden goed af maar hunne voertuigen kregen eenige averij. De schuld lag in dit geval bij L., die rechts had moeten houden. Te halftien ongeveer kwam de heer F. J. B 39 jaar oud wonende te Voorburg met zijn auto met een snelheid van naar schat ting 75 K.M. de kippenbrug afrijden, langs de Boommarkt. Blijkbaar had hij het stuur niet meer voldoende in zijn macht. Hij pas seerde rakelings de huizenrij en botste ten slotte tegen een handwagen van den stal houder L. De! handwagen werd vrijwel geheel ver nield en ook de auto werd beschadigd. Da politie maakte procesverbaal op. Het bleek dat B. eenigszins onder invloed van sterken drank was. Gistermiddag te 5.20 uur had tegenover Zomerzorg aan den Stationsweg een aan rijding plaats tusschen de autobus van Bos koop bestuurd door H. B. en e"en tramrij tuig van de II. T. M. De chauffeur hield het oog gericht op de tram die uit de richting van de stad kwam en schonk geen genoeg zame aandacht aan hetgeen van de zijde van den Rijn^burgerweg kwam aanrijden. Persoonlijke ongelukken hadden ook hier niet plaats, maar tram en auto werden beide eenigszins beschadigd. In den afgeloopen nacht is zonder be kende oorzaak het dak ingestort van per ceel 4 aan de Kalvermarkt. Het perceel was onbewoond. Hedenmorgen werd een 5-jarig knaapje schreiend op den Stationsweg aangetroffen en door de politie naar het politieposthuis aan de Steenstraat gebracht. Het jongetje was met de'autobus uit Boskoop meegeko men. Zijn ouders, die in de Nachtegaal laan wonen, zouden hem afhalen, doch kwamen te laat. De politie heeft hem toen thuis gebracht. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 155 volwas senen en 6 kinderen, totaal 161 personen. EEN NATIONALE STUDENTENVEREEN. OPGERICHT. Ter behartiging der internationale belangen. Te Utrecht is een vergadering van stu denten jjehóuden, die beoogen de oprich ting van een nationale organisatie in aan sluiting aan het buitenlandsch verband. De heer Koek, rector van Unitas Studio. sorum Rheno Trajectina, heeft haar ge opend met een rede, waarin hij er op wees, dat de voordeden van de C. I. E. te beurt moeten vallen aan alle georgani seerde studenten. Deze vergadering, zoo zeide hij, is een reactie op de verbrokke ling der studentenwereld. De verschillen tusschen de vertegenwoordigende organisa ties zijn uit den aard der zaak zeer groot, maar ondergeschikt aan het algemeen be lang, en waar het onzen naam in het bui tenland geldt, mogen we die verschillen nfiet op den voorgrond stellen. De heer Van Baren leidde verder de ver gadering als iemand buiten de vereenigin gen staande en te dezer zake zeer des kundig. De vertegenwoordiger van den senaat van het Wageninsche Studentencorps ver klaarde niet ongenegen te zijn tot samen werking in dezen, terwijl het corps van de Vrije Universiteit een telegram van instem ming had gezonden. De heer Van Baren schetste vervolgens de geschiedenis van het verkrijgen van aan^ sluiting aan de C- L E. Daaruit blijkt, dat Nederland thans vea-tegenwoordigd is door de Algemeen© Senaten vergadering, be staande uit de corpseD van Ledden, Delft, Wageningen, Utrecht, Amsterdam, Gronin gen en Rotterdam, welke samenwerking moest zoeken met den Bond van Vrouwe lijke Studentenvereenigingen in Nederland. Een onvolkomen vertegenwoordiging uit d&n aard der zaak, speciaal doordat later de corpora van Wageningen en Rotterdam door den vertegenwoordiger der A.S.V. niet als gelijkgerechtigd erkend werden. Samenwerking tusschen deze en het niet vertegenwoordigd deel der Nederlandsche studenten lag voor de hand. Tot deze ver gadering werden dus alle algemeen bekende studentenvereenigingen uitgenoodigd. De heer Baugniet, voorzitter van de propa- ganda-commissae der C.I.E. te Brussel, was dit streven ten zeerste welgezind en ver wachtte, dat, wanneer deze samenwerking werd verkregen, een zuivere regeling ge troffen zou kunnen worden op het congres der C. I. E., dat dezen zomer te Rome gehouden zou worden. Met algemeene stemmen werd daarom besloten, een nationale studentenvereeni- ging te zullen oprichten ter behartiging van de internationale belangen der studen ten, van welke .nationale Studentenvereeni gingen lid kunnen wordenalle vereenigin- gen, wier leden zijn ingeschreven aan Ne derlandsche universiteiten en hQogescholen en bovendien voldoen aan de vólgende ver- eischten, n.J. dat de statuten Koninklijk zijn goedgekeurd en de statuten voorschrij ven onbeperkte behartiging van de belan gen harer leden. De heeren Van Baren, Coebergh, De Rutte en Bolt werden aangewezen als leden eener commissie tot uitwerking van de re organisatievoorstellen als vijfde lid der commissie zal toetreden een vertegenwoor diger van het Wageninsche of Nijmeegsche Studentencorps. Besloten werd ©en uitnoodiging te zen den aan de Algemeene Senaten-vergadering en den Bond van Vrouwelijke Studenten vereenigingen in Nederland, tot toetreding tot d© commissie. De vertegenwoordiger van den Senaat van het Nijmeegsch Studentencorps heeft verder een woord van dank gesproken tot de heeren Koek en Van Baren, om hen te danken voor het feit, dat zij het initiatief hebbefi genomen tot het bijeenroepen van. deze in alle opzichten zeer geslaagde ver gadering. De heer Van Baren sloot daarop de ver gadering, waarop vertegenwoordigd waren U. S. R., Wageningsche Studentenkorps, de plaatselijke R.-K. Studentenvereenigin gen, Nijmeegsche Studentencorps, Rotter- damsche Studentenbond, S. S. R., U. S. A. S., B. v. L. S., John Tomes, D. S. B., Leidsche IndologenveTeeniging en R. S. G., omvattende ruim 3000 studenten. DE ZETEL VAN WIJLEN Prof. BOLLAND. In het Juli-nummer van de „Idee", or gaan van Bol land's Genootschap voer Zui vere Rede, zien we. dal het bestuur van dit genootschap zich tot den Minister van On derwijs heeft geri'hl met een verzoek, waaraan het volgende is ontleend: „dat na het overlijden van Bolland diens leerstoel is ingenomen door een geleerde voor wien de wijsbegeerte in het geestelijk leven niet de beteekenis bezit, die het Ge nootschap meent dat daaraan moet worden toegekend en voor wien mitsdien cok het wijsgeerig onderricht niet die un verseele taak kan hebben, welke daaraan in het ge heel der wetenschappen toekomt; dat verschillend? gebeurtenissen er op wijzen, dat ook in het buitenland deze uni- verseele beteekenis en taak van de wijsbe geerte in het wijsgeerig onderricht meer eii meer erkenning vinden; dat thans de leerstoel van hoogleeraar in de wijsbegeerte te Groningen vacant is; dat in verband met de vervulling van dezen leerstoel ons bestuur meent niet te mogen nalaten Uwe Excellentie te wijzen op het belang dat ingevolge zijn grondregelen door het Genootschap wqrdt voorgestaan; dat ons bestuur zich tot het doen van dezen stap te meer verplicht acht, waar. naar zijn inzicht, door de benoeming van een hoog leeraar voor wien de wijsbegeerte de betee kenis engïe taak heeft, zooals het Genoot schap deze opvat, niet het bijzonder belang van een bepaalde groep van wijsgeerig den kenden zal worden gediend, doch een alge meen belang, dat van allereerst orde is, zoowel voor de wijsbegeerte in engeren zin als voor de wetenschap; reden waarom ons bestuur zich tot Uwe Excellentie wendt met het verzoek om bij de vervulling van den vaceerenden hoog- leeraarszetel in de wijsbegeerte te Gronin gen met het door het Genootechap voorge- staane belang rekening te willen houden." A. SIJTHOFF t In aansluiting op ons bericht van Zater dag van het overlijden van den heer A. Sijthoff te Noordwijk aan Zee, zij nog medegedeeld, dat de heer Sijthoff geboren werd te Leiden op 11 October 1853. Hij be reikte dus den leeftijd van 73 jaar. Hij was de oprichter van de „Haagsche Courant", waarvan hij zijn levenswerk heeft gemaakt. Aan haar heeft hij gegeven al zijn gaven en die waren vele en groot, en ongetwijfeld is het ook daaraan toe te schrijven, om niet te vergeten zijn groote arbeidskracht dat dit Haagsche orgaan een hoogtevlucht bereikte als geschied is. Men zal kunnen aanvoelen hoe zwaar het hem gevallen moet zijn zich wcjens het klimmey der jaren terug te trek ken uit de dagelijksche leiding van wat hem zoo na aan 't hart lag, ook al kon hij die overlaten aan zijn beide zoons de heeren A. W. en II. C. Sijthoff. Maar de courant be hield tot het laatste toe al zijn toewijding en zijn adviezen werden voortdurend op zeer hoogen prijs gesteld. In April 1923 is de slichten ter gelegen heid van het -40-jarig bestaan van zijn levenswerk warm gehuldigd door het geza menlijk personeel. Zwaar werd de heer Sijthoff getroffen toen afgeloopen voorjaar zijn jongste zoon de heer H. C. Sijthoff, plotseling werd weg gerukt. Deze slag is hij nooit geheel te boven gekomen. En thans is deze werkzame geest zelf weggerukt; zwaar verlies voor zijn echt- genoote en overgebleven kinderen. Maar en dit kan de familie tot groote troost strek ken met hem is heengegaan een man, die heeft achtergelaten een monument dat van hem zal blijven getuigen èn van zijn noeste werkkracht èn van zijn uitnemende gaven. De crematie van het stoffelijk overschot van den overledene, die Ridder in de Oranje-Nassau-orde was, zal Woensdag a.s. op Westerveld plaats hebben. BINNENLAND. De ontvangst der Hoiland-Indi6*vliegert (2e Blad). Plannen van den heer Van Lear Black voor vliegtochten naar Amerika; de bonw van een nieuwe Fokker-machine in voor bereiding (2e Blad). Te Utrecht is een nationale Studenten- Vereeniging opgericht (Binnenland, le Blad) Bevestiging en intrede van da. Voor- steegn te Gonda (Kerk en School, (2e Blad), De zeilwedstrijden op de Kaag (Sport, 3d Blad en 1ste Blad). Successen van Timmei en mej. Aassem in de internationale lawntenniswedstrijden te Noordwijk (Sport, 3e Blad). De inschrijvingen voor de zwemwed strijden van „De Zijl"; er komen twee wereldkampioenen (Sport, 3e Blad). Gced geslaagde atletiekwedstrijden van den L. A. K. (Sport, 3e Blad). De „Njord-Acht" wint het nationale roei- kampioenschap (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De nolawisseling tnsjchen Duitschland en België (Buitenl., le Blad). Maatregelen der Iersche regeerinq ter be scherming van den Vrijstaat, (Buitenl., 3e Blad). Overwinningen van Tsjang-tso-lln in China (Buitenl., le Blad). Zondagsrede van Poincaré (Buitenland, le Blad). EEN CIRCULAIRE VAN GED. STATEN. Gedeputeerde Staten van deze provincie liebben eene circulaire gericht tot de bestu ren van de kleinere gemeenten in hun ge west, waarbij zij er op aandringen om over te gaan tot aanschaffing van eene motor spuit, voorzoover de gemeenten nog niet in het bezit daarvan zijn. Aangezien voor f2000 reeds een molorspuit te» bekomen is, meenen zij dat zonder overdrijving dezen eisch mag worden gesteld. Verder dringen zij er op aan dat voortaan, waar zulks tot heden nog niet geschiedde, minstens twee maal per jaar eene beproeving van het brandweermaterieel en eene oefening met de manschappen wordt gehouden. WERKSTAKINGEN EN UITSLUITINGEN IN 1926. Een vrij rustig jaar. Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft een overzicht van het aantal werk stakingen en uitsluitingen in 1926. Door het bureau weiden in dat jaar 212 uitgebroken conflicten geteld (209 stakingen en 3 uit sluitingen), waarbij 594 ondernemingen en 9100 9takers en uitgeslotenen betrokken waren en waardoor in totaal 236.700 ar beidsdagen verloren gingen fcv.o. 3300 in verband met uitsluitingen). Gelijk in alle voorgaande jaren (1920 uit gezonderd) het geval was, werden ook in de periode, welke begrensd wordt door begin en einde van de in 1926 uitgebroken conflicten, de nijverheidsbedrijven het zwaarst getrof fen. Er gingeh ui. 186.220 arbeidsdagen ver- Naar 't Engelsch van DOROTHEA GERARD. Door Mr. G. KELLER, 26) Broeder en zuster schenen beide van de onderstelling uit te gaan, dat zij te Kowno woonde, en Katya zag geen reden om aan die onderstelling een einde te maken. •Als ik aan de oevers van de Njemen kon wonen, weet ik wel, welk onderwerp ik voor een schilderij zou kiezende processie. Wat een pracht van een gege ven/Natuurlijk behoef ik u niet te zeggen welke processie ik bedoel." „Natuurlijk niet," zei Katya haastig en bijna met een gevoel van schuld. Zij waren vlak bij de villa Olympia ge komen, toen Witek een vraag deed, welke reeds eenige minuten op zijn lippen zweef de en die hij ten slotte niet meer kon uit houden. „U is misschien verbaasd, dat ik het zoo druk heb over Litauen?" In den rolstoel bewoog zich iemand on rustig heen en weer, wat Katya duidelijk kon zien. „Neen, ik ben daar niet over verbaasd." „Als u de geschiedenis van ons geslacht kende „Die ken ik,''" zei Katya, strak voor zich uitziende. „Hél Maar dat spreekt toch eigenlijk van zelf, nu u in de buurt woont. Maar dan zal u miia belangstelling in het onderwerp zeker ook wel begrijpelijk vinden. Misschien kent u Lubynia ook wel? Het ligt vlak bij Kowno, heel dicht bij al loopt de rivier er tusschen." „Ja, ik ken Lubynia". De vergeet-mij-nietjes ritselden in de krampachtig samengeklemde handen van Kazimira. „Misschien zelfs wel de eigenares? Zij moet Malkoff heeten." Katya wilde liever buiten het bereik van zijn vragende oogen blijven en was een eindje achteruit gebleven. „Ik heb haar wel gezien," slaagde zij te zeggen („ik zou wel eens willen weten, of dat een leugen mag heeten," zei ze intus- schen in zichzelve. „Eigenlijk toch niet. daar ik mij dagelijks in den spiegel bekijk"). „Ze is nog erg jong, niet waar?" „Maar heusch, Witek," viel Kazimira hem nu zenuwachtig in de rede, „vindt je dat nu netjes om Panna Sagorska zoo'n examen af te nemen?" Witek lachte en gaf het voor het oogen- blik op, maar onbevredigde nieuwsgierigheid sprak er uit zijn oogen. Nog voor het nacht was had hij er voor gezorgd, dat deze ton minste voor een deel was bevredigd. Het was na het avondmaal op de waranda, toen Kazimira naar haar kamer was gegaan. Wi tek trof er Katya aan, die een laatste blik wierp op de enkel door de sterren besche nen bergen. „Litauen levert mij mijn verontschuldi ging," zeide hij, nadat hij op de vriendelijk ste wijze vergiffenis had gevraagd, dat hij haar eenzaamheid verstoorde. „Ik heb het gevoel, dat ik niet zou kunnen slapen als ik van uw vriendelijke lippen er niet meer over had gehoord. Want nu u al onze ge schiedenis kent, zal u aan den balling den aalmoes der voorlichting niet willen ont houden." „Wat zou u graag willen weten?" „Alles wat u mij vertellen kan. Voor de hongerigen zijn kruimpjes ook brood, en wij hongeren allen naar Litauenen naar Lubynia. Maar waar ik vooral belangstel lend naar ben. dat is naar de tegenwoordige eigenares. U heeft gezegd, dat u haar wel gezien had.... een nog jong meisje, ge loof ik?" Het was duidelijk, dat Witek, bevrijd van dc hem in zijn vraaglust belemmerende aan wezigheid van Kazimira, van plan was van de gelegenheid goed gebruik te maken. „Ja." „Ik vermoed, dat u niet persoonlijk be kend met haar is. Ik weet, dat de Polen allen de Russische indringers ontwijken." „Neen, natuurlijk kan geen Pool met haar persoonlijk bekend zijn." „Maar toch moet de omgeving wel het een en ander omtrent haar weten. Zij schijnt een eigenaardig karakter te hebben." „Hoe komt u daaraan?" „Nu, het besluit dat zij schijnt genomen te hebben." „Welk besluit?" Het schemerige licht van den rijkbestar- den hemel van Mei was haar inderdaad tot steun. Dank zij de schaduw waarin alles was gehuld begon Katya zekere smaak in d°n toestand te krijgen. Bij het begin van haar onderneming had een onredelijke angst voor ontdekking haar geplaagd. Maar haar innerlijke onrust begon nu te verdwijnen. „Ja, ze schijnt een besluit genomen te hebberf. Ik dacht dat dit daarginds wel be kend zou zijn. Zij schijnt gemoedsbezwaren te hebben, daar zij verklaard zou hebben nooit te zullen trouwen, als zij niet door haar huwelijk het landgoed aan de recht matige eigenaars kon teruggeven." „Inderdaad een wonderlijk idee." „Ik vind het een zeer edele gedachte. Zoodra ik er van gehoord had, heb ik haar mijn volle achting geschonken." „Zool Maar is het niet volslagen onuit voerbaar?" „De onuitvoerbaarheid is een andere kwestie, natuurlijk, maar dat doet geen af breuk aan de idee." „Voor mij klinkt dat alles te mooi om waar te zijn-" „Ik vrees, dat u gelijk heeft." „Vreest u dat? Zou u dan wenschen, dat het werkelijkheid werd?" „Als het kon geschieden zonder dat de eer van het geslacht eT door werd aange tast, waarom dan niet?" „Ik zie niet in, dat de eer van het geslacht er eenige schade door zou kunnen oploo- pen." „Ik ook niet, na rijpe overweging. Maar sommige menschen hebben erg overdreven ideeën op dat punt, vind ik zelf. Want op stuk van zaken, wanneer alles voor mekaar is, ik bedoel, als twee jongelieden elkaar toevallig ontmoeten en elkaar waardeeren, zou het dan niet te dwaas zijn als zij uiteen gingen enkel en alleen omdat hun huwe- lijksvereeniging een massa moeilijkheden uit den weg zou Tuimen?" „Nu, hij is toch nog al praktisch voor *»en artist," bepeinsde Katya, terwijl een in het duister onzichtbaar glimlachje om haar lip pen speelde „U verwerpt dus het denkbeeld niet uit beginsel?" „Waarom? Altijd in de onderstelling dat alles verder in orde is. Want natuurlijk zou den zij voor elkaar moeien zorgen, en dat in de eerste plaats," liet Witek er op volgen, zich misschien wel bewust van de al to sobere beteekenis van zijn laatste woorden. Kort daarna was Katya in haar kamer en kleedde zich langzaam uit. Nog steeds lag er een glimlach op haar lippen, maar deze had een flauw, o maar een zeer flauw tikje van cynisme gekregen. Van al haar successen sedert zij haar onderneming op touw had gezet, wa9 het heden behaalde succes wel het grootste. Een keer te meer had het tooverwoord „Litauen" zijn werk verricht. Ter nauwernood aangekomen had Witek met haar reeds zitten praten als met een oude bekende. En waaraan had zij do buitengewone openhartigheid moeten toe schrijven, waarmee hij zijn hart bij haar had uitgestort? Kon iets gunstiger voor de volvoering van haar plannen zijn dan dal er openhartig gesproken werd? Onder deze omstandigheden was het bijna onvermijde lijk aan te nemen, dat haar wilde toekomst- droomen werden verwezenlijkt. Moest zij daarom niet met blijdschap worden vervuld? Waarom gevoelde zij zich dan zoo teleur gesteld, bijna verdrietig gestemd? Het schermutselen met woorden op de waranda was zeer vermakelijk geweest, maar in de eenzaamheid van haar kamer veranderde zij van inzicht. Lag het mis schien aan het gemak waarmee zij het be oogde voordeel had behaald, dat zij zich van de wijs gebracht gevoelde? Zij was er niet op voorbereid geweest te bemerken, dat haar stoute beweringen, door de schooljuffrouw overgebracht, zoo gemakkelijk zouden zijn aanvaard. Zij had veel liever gewild, zelfs al was zij er door in ongelegenheid gebracht, dat ze met meer \rdnekkigheid waren be streden. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1