No. 20660 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 Juli Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. VRAGENRUBRIEK. ALPHEN. Raadsagenda. De Raad vergadert op Maandag 25 Juli 1927, des namiddags te 7 uur. 1. Onderzoek van de geloofsbrieven voor de nieuw gekozen raadsleden. 2. Voorstel van B en W. om bij de Kroon in beroep te gaan tegen bet besluit van Ged. Staten, waarbij zij goedkeuring onthouden op het raadsbesluit d d. 28 April 1927 tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1927. 3. Voorstel van B. en W. om den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen toepassing te verzoeken van art. 56, 2e lid de<r Lager Onderwijswet 1920. 4. Voorstel van B. en W. om adhaesie te betuigen aan het verzoek van de federatie van Vereeni- gingen voor ziekeniiuisverpleging aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen om de verpleegkosten in ae academische ziekenhuizen niet verder te verhoogen. 6 Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van het gymnastieklo kaal der Openbare School Oudshoornsche- weg aan J. P. Abbinga e.a. voor het hou den van schermoefeningen. 6. Voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen voor verandering van de speelplaats bi] de bijzondere school aan de Hooftstraat. 7. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van rooilijnen en het beschikbaar stel len van een crediet voor het maken van teekeningen daarvan. (Dit voorstel is in de vorige vergadering aangehouden). 8. Voorstel van B. en W. tot herziening van de loonen en salarissen van het gemeente- personeel. Concert te geven door het mannen koor „K. N. A." te Alphen aan den Rijn op Maandag 25 Juli e.k. des avonds te' 8 ure op de tent in de Zaalbergstraat. Programma: 1. .Recht door Zee Wettig Weisenbom; 2. Dat kwam van 't groene looverdak, Dr. F. Eirich; 3. „Herders Zon dagslied". Reuter; 4. „De lie'fste plek;'. Reu ter; 5. „Smidsliedje", J. Wijnand Balke; 6 „0 Zonnige Zomertijd". Riets; 7. „Je9U Dulcis Memoria". Kotte; 8. „Nimmer nacht" Andriesse; 9. ..Ons Holland", Zweers; 10. „Er was er eens". C. v. d. Linden; 11. „D"!9 avonds na de Veldslag", Worp. Geen Pauze. Aan de LandbouwTiuisfhoudschool al hier behaalden aan het einde van den twee den volledigen cur9us een diploma de dames M. v. Abshoven, C. v. d. Bijl, I. v. d. Boom, B. Haan. J. Jdha. M. v. d. MeulCn. G. Rij laarsdam, G. Schouten, N. van Zwieten, allen alhier en N. Ruting te Zwammerdam T. Speelman te Bodegraven en J. de Munk te Aardenburg. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. van Jacoba Kruit Aris, z. van S. Terlouw en F. Kleefman. Ondertrouwd; C. van Duuren, 25 jaar en H. Fokker, 22 jaar. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: Jacob van Dijjk, boerenknecht van Zeg veld; C. E. Kas, dienstbode van Rijnzater- woude; H. Cleveiïng, z. beroep van Leeu warden; G. H. van Harten en gezin, smid van Barwoudswaarder; N. W. Domburg en gezin,, boerenarbeider, van Barwoudswaar- der. Inmiddels vertrokken: J. de Jong. dienst bode naar Reeuwijk; W. van Hof. zonder beroep, naar Barwoudswaarder, W. Pe'ls, schipper naar Maartensdijk; M. Spaargaren, zonder beroep naar Rotterdam; L. A. Kwan ten, winkelbediende naar 's-Gravenhage. Woensdag maakten de ruim 50 leden van de Geref. KnapenveTCeniging ..Samuel" onder leiding van de heeren. Den Broeder, Batelaan, Blok en JTeekens een spoorreisje naar Nijmegen en omgeving. J 's Morgens werd met de eerste gelegenheid vertrokken, zoodat de jongens reeds voor dag en dauw in Nijmegen waren gearriveerd Daar werden de bezienswaardigheden van de stad bezien en tochten gemaakt naar de omgeving Natuurlijk werd ook een bezoek gebracht aan Berg en Dal en van de gele genheid geprofiteerd om een voet op Duit- sohen bodem te zetten. De toestand van de beide slachtoffers van het auto-ongeval van Zaterdag, de heer en mevr. v. d. Kooy uit Rotterdam, onder ging nog weinig verandering. Beiden wor den nog steeds verpleegd in het Ziekenhuis aan de Noordzijde. Mevr. v. d Koov. die ernstige beenwonden opliep, ondervindt nog steeds veel pijn. De heer v. d. K kwam een enkele maal even tot bewustzijn, doch is meestentijds buiten bewustzijn. De toestand blijft zorgelijk. De Burgemeester van Zwam merdam en de waarn. Burg. bezocht de patiënten eenige malen. Ds. van Reencn, de emeritus-predi kant. die nu reed9 weer enkele jaren de Gereformeerde gemeente hier ter plaatse diende, is sinds enkele maanden ongesteld. Zijn ziekte verhinderd hem geheel het pree- ken. zoodat de gemeente week aan week zich met leesdienst moet behelpen. Om nu dit gebrek ee-niger mate te verhel pen is men weer aangevangen met week- diensten. Dezer dagen werd de eerste dienst gehouden, waar optrad. Ds Kok van Gouda. Ook volgende week zal dit weer geschieden. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 1 bril in etui, 1 mansbroek. 1 zilveren horloge. 1 zilveren kinderketting. 1 belastingmerk, 1 zakmes. I portemonnaie met eenig geld. idem. 1 zil veren halsketting. 1 R.-K. kerkboekje. In lichting bij de politie. Voor het examen hoofdacte slaagde de heer H den Besten, alhier. Voor het R.-K Mulo-examen in den Haag zijn de volgende leerlingen geslaagd. Mej A. v. d Kallen. Mej. N. v. d. Kallen en den heer W. Brand. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van C. Pont en S. Kou- wenhoven Anna. d. van S. Ruig en M. van Veen. In de laatste helft dezer maand zullen de gelden voor de Oranje-Vereeniging wor den gëind. Behalve een spreker op 29 of 30 Aug. zullen er ook op 31 Aug. op beschei den voet, eenige feeslelijkheden worden ge organiseerd. De loting voor de dienstplichllichting 1928 zal plaats hebben op 5 Aug. in het Raadhuis te Alphen a. d. Rijn des voormid dags 11.10 uur. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de C-hr. Muziekver eniging „Devote" (directeur J. Noorda- n-us) met veel succes een openluchfcuitvoe- ring in het Van Leeuwenpark Er was veel publiek op de been. Bij de gehouden Bakhuijsschietwed- strijden door burgerwachten in de provin cie Zuid-Holland verwierf de burgerwacht alhier niet minder dan 24 prijzen. Voor het examen Koorzang van de Ned. Toon-Kunstenaarsvereeniging slaagde de heer W. C. H. de Wijs. alhier. ZWAMME^riAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Henri Marie Beijersbergen 4? j., weduwnaar van Adriana Gerarda Meershoek, te Wassenaar, en Francisca Maria Piket, j.d. 41 j alhier. De loting voor den dienstplicht, lich ting 1928, is voor deze gemeente bepaald op Vrijdag a.s des voormiddags 11.40 in het Gemeentehuis te Bodegraven. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tel. 861 Aalnr^kt 16. v^vCftkfvlATIE 4762 AALSMEER. Hedenavond zal in hotel „De III Ko lommen" de plechtige overdracht plaats hebben van het nieuwe vaandel voor „Aalsmeers Fanfarecorps". Vervolgens zal in den tuin van dat café de slolrepetitie worden gehouden der concoursnummers, welke het corps a.s. Zondag op 't Federatie! Concours te Arnhem moet spelen in den kamp om den wisselbeker. Een knecht van den kolenhandelaar E., zekere W., had het ongeluk zich een zijner handen zoodanig te knellen tusschen een vaartuig en den wal. dat hij zich direct onder dokters behandeling moest stellen. De meisjes van de gemeentelijke naai- en knipschool, alhier, hebben in een viertal auto's een uitstapje gemaakt naar het Wassenaarsche Slag. Prachtig weer hielp mede, de meisjes een heerlijken dag te doen beleven. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. C. de Leeuw en N. A. Pollé. Jansje, d. yan G. Dekker en W. Verboom. Petrus Gerardus, z van P. J. Schreurs en H. C. van der Meer. Cornelia Antonia en Geertruida Maria, twee dochters van M. van der Pol en G. Struik. Roelof Cornelis, z. van M. van den Boogaard en M. Kost. Cecilia Johanna en Maria, twee dochters van Q. C. Kamp en G. Heems kerk. Petrus Cornelis Maria, d. van Th. Langeveld en Q. C. Rotteveel. Alida Jo- sina, d. van C. A. de Koning en A. C. H. van Schie. Johannes, z. van J. C. van Vliet en G A. Jongeneel. Johanna Maria, d van J. W. Mesman en M. Scheppers. Pieter, z. van L. van der Tooien en J. de Geus. Klaasje Antonia, d. van M. van Nieuwenhuizen en C. M. Houweling. Ondertrouwd: Th. P. A. Snelders 28 j en Th. Huijsmans 22 j. T. van Twist 29 j. en J. Dantuma 21 j. N. J. Dol 24 j. en J. van Beusekom 22 j. P. J. Avis -wedr. 43 j en A. de Graauw 36 j. W. C. Kamer 24 j en J. Roos 21 j J. Walkier 26 j. en H. van Roosmalen 23 j. Gehuwd: D. Hol 29 j. en J. G. van der Meer 30 j. J. Vrugt 24 j. en A. M. Je Vries 21 j. K. W. Lammens 33 j. en M. Spek 23 j. J Boot wedr. 52 j. en A. M. Brinkman 42 j. Overleden: Piefemelle Baron 70 j., ge huwd met K. E. Tanis. Levenloos geboren: kind van het man nelijk geslacht van G. van Essen en J. van Doorn. HILLEGOM. De afdeeling Hillegom van de Hanze heeft een ledenvergadering gehouden die zeer goed bezocht was. De voorzitter de hefr P. Klaver heette in hel bijzonder den G. Adv Kap. Morsch welkom. Hij bedankte de leden voor hun gelukwenschen bij zijn zilveren huwelijksfeest. alsmede voor het stoffelijk blijk van hulde, dat hij van „de Hanze" mocht ontvangen. Uit de ingeko men stukken bleek dat Hillegom voor het Santosfonds geen slecht figuur heeft ge maakt. Hierna volgden rfiededeelingen door den voorzitter oveT de viering van het a.s 4de Bondslustrum te Haarlem Een der leden merkte op, dal dit samenvalt met den eer sten dag der Hillegomsche feesten De voor zitter zal trachten de laatste verzet te krij gen. De voorloopige agenda van den Cenlralen Raad werd besproken. Tot afgevaardigde voor deze alg. verg. werd gekozen de heer G W. J. Mathót, secundus de heer F. J A J van Gennep. Het trok de aandacht, <fat op de agenda der alg. verg. vermeld stond, de benoeming eener commissie tot stichting van een fonds voor vakgenooten die zonder hun schuld het slachtoffer worden der eco nomische wetten. Betreurd werd, dat het hoofdbestuur deze hoogstbelangrijke kwestie noch met een prae-advies, noch in het orgaan belichtte. De vergadering droeg den afgevaardigde op, te stemmen vóór herkiezing der aftre dende hoofdbestuursleden Nog werd f 10 beschikbaar gesteld als steun aan het Bondsbestuur voor de viering van het 4de lustrum. De voorzitter bracht nog ter sprake de financieele regeling der organisatie, waarin verandering moet komen. Vervolgens wer den besproken de voor-ontwerpen Winkel sluitingswet en werktijdenbesluit. De toestand van den heer D. van der Kaay die Woensdag door een auto aangere den werd, is volgens mededeeling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden nog on veranderd. m. a. w. ernstig. KATWIJK AAN ZEE. Gisteren kwam D. B. per fiets do hoogte bi] het politiebureau afrijden met volle vaart. Plotseling 6toof hij tegen Z. v. D. uit de Kanaalstraat op, die viel en wiens kleereu het nog al ontgelden moes ten. Overigeais kwam v. D. er met eenige ontvellingen af. Van het ongeval is proces verbaal opgemaakt. Gevonden ^voorwerpen waarvan eiken werkdag inl. gegeven worden door de po litie: Een bruin glacé handschoen (heeren), een bruin leder portemonnha.ie een zwarte drto, een crème dames handschoen en een belastingmerk 1927. Gisteren had wederom een dienst der slrandevangelisatie plaats. Ds. de Waard van Rijnsburg als eerste spreker liet zingen Ps. 25' 2 en sprak daarna over het onder werp- Alle dingen moeten medewerken ten goede, nl. die naar Zijn voornemen geroe pen zijn. Na de uitwerking dezer tekst liet hij zin gen Ps. 139: 14 waarna ds. Aalbers van Ouwerkerk a d. Amstel sprak naar aanlei ding van Ps. 8: 5. ..Wat is de mensch? Ten slotte werd gedankt en na het zingen van Gez. 83: 1 en 3 ging de schare huiswaarts. De heer A. den Haan heeft bedankt als penningmeester van de Chr. Jeugdorga nisatie. NOORDWIJK. St. Lidwina-Vereeniging. Het jaarverslag van bovengenoemde ver- eeniging geeft aan een toon van dankbaar heid Het vertrouwen op milddadig Noord- wijk bleef niet onbeloond. De gewone con tributies werden weer aangevuld met extra giften. In net bijzonder werd dank gebracht aan de H. E. deken en de Noordw. Spaar bank. Er werden dit jaar verstrekt 7353 liter melk, 71 liter karnemelk. 350 eieren en 28 pond vleesch (verleden jaar 5930 1 melk, 750 eieren, 41 p. vleesch). De ver gaderingen werden bijna alle gehouden in het St. Jeroensgesticht. Hartelijk dank werd gebracht voor de ondervonden gastvrijheid. In het bestuur kwam geen verandering Wel is er een vacature ontstaan door wegens ge zondheidsredenen bedanken van mevr De Groot Faase. Aan haar wordt dank gebracht. De rekening sloot met een eindcijfer debet en credit f 1148.20, met een batig saldo van f 27. Als gevonden voorwerpen zijn aange geven: 1 paar damesschoenen, 2 broches, 1 handschoen. 1 sleutel, 1 rijwielbelasting- merk, 1 postduif (gemerkt), 2 ringen met sleutels, 1 parelsnoer, 1 handtaschje, 1 zakmesje, 1 oorknopje, 1 rijwiel en 1 vul potlood. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend des Zater dags van 121 uur. De dames E. Hoff, te Leiden. T. Note- boom te Leiden, N. Dijksman te Katwijk, D. Veerman en L. Engelen te Noordwijk. allen telefonisten, werden tijdelijk alhier op het Rijkstelefoonkantoor werkzaam gesteld in verband met de seizoendrukte. NOORDWLJKERHOUT. In plaats van mej. Timmers, die gedu rende twaalf jaren werkzaam was als col- lectante voor „De macht van het Kleine", is thans aangesteld, mej. G. Laros. Voori de suppl. kas werd alsnog f 30.82 afgedragen. NOORDWIJK AAN ZEE. Van de haringvisscherij kwam dezen week de N.W 1, schipper A. Duindam, bin nen met 30 last haring. Besomming op de markt te IJ muiden bedroeg f7500. OEGSTGEEST. Winkelweek. Door het voormalig Winkelweekcomité was een oproep gedaan tot belanghebben den om in vergadering bijeen te komen in hotel „Het Wapen van Oegstgeest", ten einde in bespreking te brengen het al of niet houden van een winkelweek. De opkomst was gisteravond niet bijzon der groot, hetgeen wij, met het voormalig comité zeker niet hadden verwacht. De voormalige voorzitter de heer G. D. Cas- pari, had bericht van verhindering gezon den, waarom de heer B J. Averdieck de leiding op zich nam. Na een korte inleiding waarin het doel dezer vergadering werd uiteengezet, deelde sp.r mede dat van een 5-tal zakenmen- schen bericht van verhindering was inge komen tevens dat een oproep tot deze ver gadering was gedaan tot drie plaatselijke Midden standsvereenigingen. Vervolgens werden de besprekingen ge opend op het voorstel van het comité of de aanwezigen zich kunnen vereenigen met een dit jaar te houder winkelweek. Als belangstellenden waren aanwezig na mens de Chr. Middenstandsvereeniging de heeren L. van Esch en J den Ouden, wel ke vereeuiging zich, naar de heer Van Esch mededeelde, in dezen nog niet heeft uitgesproken. Een gehouden stemming wees uit, dat alle aanwezigen zich verklaarden vóór het houden van een winkelweek. Aan de orde gesteld werd danverkie zing van een comité van 5 personen, welke zich met de uitwerking zal belasten. Hierbij werd de wensch uitgesproken een geheel nieuw comité te benoemen. De voorzitter bepleitte benoeming van een comité zoo mogelijk uit de besturen van de in de gemeente bestaando Middeu- standsvereenigingen. De heer De Bruyn stelde vopr om een neutraal bestuur te kie zen van 5 personen, en dit bestuur te mach tigen medewerking te verzoeken bij de be staande Middenstandsvereenigingen. Dit voorstel werd algemeen goedgekeurd. Na een aantal stemmingen werden geko zen de heeren: B J. Averdieck, W. Over- vliet, A. F. Meijet, P. Singeling en A. J. Duy verman. De heer Overviiet bedankte voor de be noeming terwijl de heer Averdieck voor- loopig aannam en de heer Duyverman aannam onder voorbehoud. De heex Overviiet kwam sterk op tegen het nemen van een twijfelachtig besluit. Een nieuwe en herhaalde stemming in de plaats van den heer Overviiet, bracht de heer Jongeneelen in het bestuur. Van den heer Kuiper was een schrijven ingekomen waarin een aantal vragen ge steld werd. De voorzitter leest dit schrij ven voor. Enkele vragen teekenden wij aan o.a. Of de winkelweek gehouden kan worden van Vrijdag tot Woensdag; of Vrijdag, Za terdag- en Maandagavond een muzikale om gang gehouden kan worden; of een win kelweek met versierde étalages gehouden kan worden waarvoor een aantal prijzen beschikbaar gesteld wordenof een later sluitingsuur voor alle zaken kan vastge steld of verkregen wordenof de contri butie kan worden vastgesteld op f 5 voor neringdoenden en voor caféhouders op f 10 cn of het comité kan worden uitgebreid met 3 of 5 propagandisten. Deze vrage-n worden niet behandeld, doch wel in het verdere verloop enkele be sproken. De medewerking van den heer K. werd op prijs gesteld. In bespreking wordt ge bracht op welke wijze zal de winkelweek gehouden worden. Onze plaatsruimte laat niet toe, deze besprekingen waaraan alle aanwezigen deelnamen uitvoerig te beschrijven, waar om wij mededeelen, dat de winkelweek op ongeveer dezelfde wijze als het vorig jaar zal worden gehouden, in de laatste dagen van Augustus, en eindigen op het Oranje feest. Zoo mogelijk zal aan den étalagewedstrijd een tentoonstelling of iets dergelijks, ver bonden worden. Getracht zal worden het nuttige met het aangename te vereenigen en een aantal omgangen met muziek door de. gemeente te doen plaats hebben. Het bestuur verkreeg vrij mandaat om tot uit voering oveT te gaan Tevens werd het be stuur gemachtigd eenige inwoners uit de gemeente te assumceren voor uitwerking van de plannen. Aan de drie bestaand© Middenstandsver eenigingen zal verzocht worden, ieder voor zich een jurylid van buiten de gemeente aan te wijzen. Na deze besprekingen neemt de heer Averdieck zijn benoeming aan. Bij de rondvraag wordt besproken het tegengaan van z.g. kooplieden van buiten de gemeente met wagens e. d., tijdens het Oranjefeest; vaststelling van het sluitings uur tijdens de winkelweekvroegtijdig vaststellen van prijzen voor den étalage- wedstrijd en het zoo mogelijk gelijktijdig openstellen van étalages op den eersten dag. De voorzitter bracht een warme hulde aan de afgetreden comitéleden voor hun vele moeiten en zorgen in het afgeloopen jaar. waarna de vergadering werd gesloten. Geslaagd is te Amsterdam voor Han denarbeid Diploma B., mej. A. C. Hoogen- doorn, alhier. RIJNSBURG. Onze plaatsgenoot de heer J. Schonfe- veld slaagde voor het examen kerkorgelspel vanwege de Nederlandsche organisten- vereeniging te Amsterdam gehouden, waar voor hem getuigschrift A werd uitgereikt. VALKENBURG. Voor het examen L. O. slaagde mej. P. A. v. d. Wal Homoet, alhier. Omtrent de opgravingen voor een onderzoek naar de Romeinsche nederzetting verneemt het „Hbld." het volgende; Op den Woerd bij Torenvliet (ongeveer 800 m. ten z. van het dorp), daar dr. A. E. Remouchamps, onder wiens leiding ook thans het werk staat, reeds de aanwezigheid van een Domeinsche legerplaats daar heeft vastgesteld, is ditmaal niet gegraven. Zooals bekpnd is zijn in het dorp zelf, dat op een kunstmatige hoogte gelegen is, ook vroeger tal van Romeinsche cultuurresten gevonden. De vraag echter of op deze terp ook een Ro meinsche nederzetting geweest is kon niet met zekerheid worden beantwoord. Ook z<»u het belangrijk zijn geweest te weten, in welke verhouding een dergelijke nederzet ting zou hebben geslaan tot de legerplaats die bij Torenvliet is gevonden. Met het doel dat tot klaarheid le brengen zijn thans in de terp enkele sleuven gegra ven Daarbij kwamen tal van Romeinsche scherven en bouwmateriaal voor den dl? Op enkele stukken roodglimmend aardewerk, het zgn terra Sigillata. waren nog de stem pels van de Romeinsche pottenbakkers te lezen; op stukken van dakpannen en tegels werden militaire slempels geconstateerd oa van de Excercitus Germania Inferioris, van het Legio XXX en van de Vexillatie Exc. Germ, lnf Doch sporen die op een nederzet ting zodden wijzen konden niet worden vastgesteld. Opmerkelijk was het dat zich tusschen het Romeinsche puin ook middeleeuwsche stukken bevonden. Een positief resultaat konden de onder zoekingen dus niet brengen. De aanwezig heid van zooveel Romeinsche cultuurresten in de Valkenburgsche terp blijft een raadsel, tenzij men mocht aannemen dat bedoelde terp is opgeworpen uit aarde, die van een naburige Romginsche nederzetting is weg gehaald; in de eerste plaats zou dan aan het caslcllum bij Torenvliet moeten worden ge dacht. VOORSCHOTEN. In hotel Deurloo had ten overstaan van notaris W. H. Hoogenstraalen de open bare verkooping plaats van de handels- kweekerij „Filiccs" aan de Papelaan, alhier De villa „Filices" met bouwterrein en tuinen werd bij de combinatie der 4 percce- len, te zamen in bod staande op f22.970 afgemijnd op f70, doch niet gegund aan den mijner, waarna lot een tweeden afslag werd overgegaan der 4 perceelen en zij wer den afgemijnd op f 50. Kooper de heer B. de Jong. le Rijswijk voor de som van f 23.020. Hierin is niet begrepen het bedrag bestemd voor overname van planten en bloemen. WARMOND. Evenals vorige jaren gaf Warmond's Fanfare aan den voor-avond van de Kaagweelc een concert onder leiding van haar directeur, den heer Bolderdijk. Niet tegenstaande het weder weinig aanlokkelijk was en de lucht met Kaagweer dreigde was er veel publiek aanwezig, waaronder ve'e zeilers, die aandachtig luisterden naar de goede muziek, welke ten gehoore werd ge bracht. Zooals ons werd medegedeeld wordt Za terdagavond a.s. door de Harmonievereeni- ging St. Matthias weder een buiten-concert gegeven, waarvan het programma a. v. luidt: 1. The Gladiators' Farewell, marsch van II. L. Blankenburg; 2. Ouverture „Solen- nelle" van A. Glazounow; 3. Au Golfe de Napels, wals van E. Larue; 4. The Stars and Stripes forever, marsch van Sousa; 5. Ballet „Sylvia" van Leo Pelibes; 6. Immer oder Nimmer, wals van Waldteufel; 7. Fan tasie „Les Saltimbanques" van G. Meister; 8 Marsch finale. Door de hier vertoevende vreemdelingen worden deze concerten ten zeerste op prijs gesteld. Het concert van heden bracht er do stemming reeds in, te hopen is het dat hel weer deze stemming niet zal bederven. WASSENAAR. De brandweer werd ter hulp geroepen bij een auto, die in de Kievit in brand was geraakt. Toen zij arriveerde was er van de wagen niet veel meer over. Naar wij vernemen zal de R K. kerk in de Kerkstraat alhier nog vóór de a s. winter van centrale verwarming worden voorzien. ZOETERWOUDE. De gemeentelijke noodslachtplaats in de Weipoort alhier wordt met ingang van 1 Augustus a s. opengesteld, zoodat vanaf genoemden datum daarheen alle in nood ge- doode en gestorven dieren moeten vervoerd worden. De loting van de dienstplichtigen der -lichting 1928 uit deze gemeente zal geschie den te Leiden op Vrijdag 19 Augustus a.s. in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Door een bestuurder van een luxe aufo werd een lantaarnpaal tegenover de kerk aan den Hooge Rijndijk aangereden, zoodat deze bij den grond afbrak. De aufo werd niet noemenswaardig beschadigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. - - j DE LEIDSCHE HOUT. Hoe zal het kind heeten, „de Hout" ol „den Hout"? 't Is waar, de naam wordt vastgesteld vóór de geboorte. Doch zou men in dit geval de belangstelling maat niet concentreeren op de laatste. 't Is zoo jammer, dat de actie telkens in slaapt en dat men het ijzer niet smeedt, terwijl het heet is. Thans is het heet, nu ieder geniet van buitan zgn en verlangt naar rustige wan delwegen. Thans is 't de tgd om actie te voeren, belangstelling en geestdrift te wekken, met schaal en inteekenlgst giften in te zamelen. Daarmede niet gewacht tot wij weer bg de kachel zitten; dèn zorgen wg weer voor gsbanen. v. d. V. Oegstgeest, 21 Juli A. v. d. K. te L. Leiden, Brug-Lcider- dorp, Groenendijk, Hazerswoude, Waddinx- veen, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonho ven. Nieuwpoort, Goudriaan, Slingeland, Schelluinen, Gorinchem, Wou^richem, Rijs wijk, Giessen, Neer- en Op-Andel, Veen, Spijk, Wijk, Aalburg, Heusden, Herpt, Haar steeg, Vlijmen^Den Bosch. Totaal 89.9 K.M. P. de W. te L. Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, den Hoorn, Schipluiden, Maasland, Maassluis, Rozenburgsche Veer, Brielsche Veer, Brielle, Nieuwenhoorn, Hellevoetsluis, Middelharnis (haven), Middelharnis, Sommelsdijk, Dirks- land, Stellendam, Goedereede. Totaal 73.6 K.M. Abonné le L. Uw schildpad kunt ge voeden met wat fijngehakt vleesch en groen ten en water In den winter eten schildpad den minder dan in den zomer.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9