Neeltje Hoogerdijk had je je bezeerd, toen je van de fiets was gevalien? Kan je nu weer gaan zwemmen? Bram Linschooten, ik hoop, dat je mij in je volgenden brief goed nieuws kan ver tellen, dat je bent overgegaan. Nelly Boehmer, dat begrijp ik. dat je toen geen tijd had voor een flinken brief, toen je vader jarig was. Jeaan Boot. zoo, heb je vroeger in d« Frederik Hendriklaan gewoond; waar zoo wat? Ik woon dicht bij de Statenlaan. Drietal Van Iterson, jullie kunt alle drie genieten van heit boek, niet waar? Gaan jullie nog uit logeeren in de vacantie? Berlus en Nelly Boom, ik wensch jullie veol plezier met het feest der Zondagsschool en ik hoop, dat het dien dag van de boot tocht mooi weer zal zijn. Aagje v. d. Ham, prettig voor je, zoo'n goed rapport. Als je in Utrecht bent, kan je niet meedoen. Ja hoor, ik ken Utrecht heel goed. Michela en Lena de Vleeshouwer, je kunt natuurlijk allebei van den prijs genie ten. Dat was een mooi reisje voor Lena. Henny H. H-, ging je een dagje naar Den Haag of bleef je er logeeren? Mina Nieuwenhuis, geniet maar van je nrijs en vertel mij de volgende week hoe of het boek heet. Nelly v. d. Voet, als je niet tot raadsels en schrijven kunt komen, terwijl je neefjes bij je logeeren, dan begrijp ik dat best, hoor. Gerharda en Christiaan Eggïnk, ik hoop, dat jullie bent overgegaan. Grappige tee- kening van je slapende poesje, lief, bè, zoo'n jong diertje, speelt het graag? Alphons Delforierie, ben je zoo blij met je prijs? Schrijf er maar in. waarvoor en wanneer je het hebt gekregen, dat is aaiv dig voor later. Corry v. Stralen, als je dit leest dan ben lp haast jarig, dus ik feliciteer ja nu vast maar. Prettig dat je met zoo'n goed rapport overging Vaar de Mulo. Hoe jammer dat het zoo regende toen je met de heele school den Hortus bezocht. Ja niet waar. wat is het daar prachtig. Herman Zaalberg, ik hoop, dat als je dit leest, je al weer veel beter bent en weer uit bed mag. Als je weer een* op bed lig gende mocht schrijven, doe het dan maar met potlood, dat i9 veel gemakkelijker voor je. Ik vind aardig voor je, dat je al jonge konijntjes hebt; ik hoop dat ze alle goed zullen groeien. Beterschap! Willy de Neys, ik ben maar één keer heel kort in Nijmegen geweest, maar ik wet. dat het er heel mooi is. Bij Breda zijn mooie bosschen, dat weet je goed. Ik was in heel lang niet in Leiden. Dat raadsel heeft er al eens in gestaan. Ik hoor dan later wel of je bent overgegaan. Louisa en Corrie de Hertogh, geniet alle bei maar van den prijs van Louis. Annigje Spek, je naam stond niet in je brief, alleen op het couvert, wil je daar voorlaan aan denken. Ali Molijn, nog gefeliciteerd met je ver jaardag, je mag nu met de grooteren mee doen. Joop Aalbersberg, als je uit logeeren gaat mag je natuurlijk wel overslaan met de raadsels; geniet maar van de vacantie. Cornelis v. d. Ham. je schreef mij heel gezellig over het schoolreisje, waar je je zoo op verheugde. Ik hoor dan later wel eens of alles naar wensch is gegaan en of Te erg hebt genoten en veel moois hebt ge zien. Ik ken dat alles heel goed. waar je heen zou gaan. Nel en Lies Hagoort, dat dacht ik wel, dat je erg blij zou zijn met je prijs; jullie beiden kunt van het boek genieten. Hoe aardig alles wat je over de kuikentjes schreef. Groeien ze nu goed? S. P. Groenendijk, je mag meedoen voom taan. Lien de Graaf, ik maak van deze gelegen-, heid gebruik om je een hartelijk groetje te zenden. Veel dank aan je moeder voor haar brief; ik vond het prettig zoo uitvoerig over je te hooren. Ik hoop voor jou, dat er nu eens veel zon zal komen om jou beter te maken. Natuurlijk had ik je nog niet ver beten en daarom vroeg ik eens naar je.. Van harte het beste. Willem Overduyn, geniet maar van je vacantie, nadat je met zoo'n goed rapport thuiskwam. Is Jan ook overgegaan? Jo Nagtegaal en Agatha Braat ik heb jul lie toch verleden week geantwoord in de correspondentie, heb je dat niet gezien? en je hebt ook beiden meegeloot. Als jullie uit logeeren bent, mag je natuurlijk wel eens overslaan. Agatha het is heel aardig dat je mij dat naaldenkokertje wou laten zien. maar het is nu heel lastig voor mij om het jou terug te sturen, jij deed het gewoon in den brief dien je op het bureau „L. D." bracht, maar iK kan het nu toch niet bij deze correspondentie doen, en ook niet in een brief over de post. Ik zal het zorgvuldig bewaren en wel eens zien hoe je het terug krijgt. Nu nog de jeugd uit het Kinderzieken huis. Ik hoor nu in de eerste weken niets van jullie omdat degene die met jullie schrijft, met vacantie is. Ik hoop dat jullie allemaal in die weken goed vooruit zult gaan en flink en sterk worden. Liesje Visser wel bedankt voor het mooie plaatje met de bloemen. Jopie Heesterman vriende lijk bedankt voor het plaatje met het gele kuikentje en de roode kersen, wat heb je dat knap gedaan. Baby wat een grappig ventje, zou hij een neusje van sukade heb ben, dat is lekker. Dag kleine Bartje en Basje Zwaan en Leentje Laman spelen jul lie prettig? Freekie Marinus staat het plantje van Moeder nog voor je bed? En waar is nu die wandelstok waar je mee schreer. Koba v. d. Tuin wat heb jij weer flink je best gedaan om mij een langen brief te schrijven en je hebt mij zooveel verteld over de kinderen die naar huis zijn en wat ieder doet Zingen jullie al veel uit het boekje? Jaap Grimm lig je nu bij Coba en praten jullie dan samen. En heb je dat mooie ding al gekregen van je vadert Jacquie v. Leeuwen dans jij maar in je bedje en zing er dan bij, dat mag wel hoor. Ger- rie v. Vegten was je moeder zoo heel erg blij met het lijstje, ze zal het nu wel goed bewaren thuis. Aafje Neuleboom zeker her inner ik mij je naam nog. Prettig dat je vlak •bij Katalin ligt, dan hebben jullie gezelschap aan elkaar en kunt samen zingen en schooltje spelen. Katalin wel jammer hè dat je vlechten er af moesten, maar je vindt het nu zeker wel gemakkelijk dat korte haar. Hoe heerlijk voor je nu een meisje bij je le hebben, dan kunnen jullie veel samendoen. Frans Choufour ben jij nu al weer naar huis en lees je dit dan thuis? Heb je daar ook de kinderkrant? Nu, lieve jeugd uit het Kin derziekenhuis, allemaal nog wel bedankt voor alle briefjes en kaarten en groetjes door de anderen voor mij geschreven. Allemaal het beste hoor, en als dan na de vacantie weer' die dame komt om jullie te helpen met de briefjes dan hoor ik wel weer eens van jullie. Allen harleüjk gegroet en denkt er de eerste weken aan, de brieven moeten er op zijn laatst Maandagsmorgens zijn, want ik ben in Kloosterzande (Zeeland). Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Rook. 2. Lei, don, Leiden. 3. De rijtuigen, die stilstaan. A. De letter K. 5. Ik houd vijf kaarsen over, al zijn het niet alle vijf brandende kaarsen. 6. Laken, hal, Lakenhal. 7. Lomp, homp, romp, pomp. 8. Pnc'm, riem, mier. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN; Coba Haasnoot, Marietje de Best, Neelie de Best, Nelly Eikelenboom. Wijntje Haas noot, Nettie van Riessen, Mientje van Ries- sen. Wily van Booma, Wiesje Vis, Heiltje Vis, Geertje Venhuizen, Jan Wassenaar, Annie de Blanken, Jan de Blanken, Kees Boer, Jeaan Boot, Marie Hereon, Ploni v. d. Meer, Bertus Boom, Nelly Boom, Piet v. d. Nat, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Aagje. v. cL Ham. Corry van Stralen, Agatha Braait, Jo Nagtegaal, Nelly Boehmer, Gerharda Eggink, Chris tiaan Eggmk, Otto Krabbendam, Nelly van der Voet, Henny Hulsbergen Ilenning. Mina Nieuwenhuis. Cornelis van der Ham, Wil- lam van der Ham, Hans Mast, Annie Molijn, Joop Aalbersberg, Gerard us van Wijk, Ge- rardus G. den Haan, Louis de Hertogh, Cor rie de Hertogh, Annigje Spek, Herman Zaal-» berg, Alphons Delforierie, Nel Hagoort, Lies Hagoort, Neeltje Iloogerdijk, Annie de l'Ecluse. Jansje Sjardijn. Beppiö de Wit, Lena Oostveen, Bram Linschooten, Jopie Maaitense, Mangaretha Sierag, Mijndert Jongeleen, Annie Jongeleen, Pietje Jonge- leen, Pietje Jongeleen, Plonia Smits. Betje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Jan Smit, Jacobus Brouwer, Annie Gerhards, Willy de Neys, Jan Evers, Johan Mulder, Frederik Mulder, Jan Cats, Louise Planje, Beppie Planje. Koos Ruygrok. Sander Ruyg- rok, Aart van de Nadotft, Henk Hering, Dirkje Hopman, Carel Hansen, Cor Broers, Beppie Harlem, Mini Metselaar, Hannie Mieloo. Jo van der Meer, Ali van Egmond, Cootje Poldervaart, Marie Schouten, Piet Nieboer, Jasper Koevoet. Ariel Koevoet, Coba Koevoet. Nico van Wijk. Jo Gerhards, Anje de Gelder, Japie Ridderikhoff, Dinie Ridderikhoff, Jan Overduyn, Willem Over duyn. Nog vele brieven uit het Kinder ziekenhuis. Nog brieven met oplossingen van het Prijsraadsel ontvangen van: H. Heykoop, Martinette Heykoop, Saartje Velt- huysen, Jacoba Dekker, Cisca van Dam, Jaantje Borreman, Jacobus Groc-'nendijk. S. P. Groenendijk. Later nog een brief van: Berlha Mulder, Lucas Mulder, Coba Mulder. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Steef Klepke. Welke is de laatste letter van het a, b, c? H. Ingezonden door Annie Molijn. Mijn geheel is een straat in Leiden van 14 letters. 1, 2, 3 is een maand, 7, 5, 6, 4 is een kleur; in een 11, 12, 13, 14 zit honig; 7, 5, 6, 9 een mooie bloem; 10, 13, 8, 4 zit in de wond. Hl. Ingezonden door Bertha v. Iterson. Aan welken boer is de oogst onverschilligT IV. Ingezonden door Annigje Spek. Een plaats in het Noorden van ons land van 12 letters. 1, 2, 3 zit aan de voor deur van een huis; 8, 9, 10 komt van het schaap; 11, 12 is een lidwoord; 5, 6 i3 een voorzetsel. V. Ingezonden door Willy Raadsen* Welke badplaats in België lees je hier uit: net does. VI. Ingezonden door Jacobus Fa vier. Met k ben ik een nuttig dier; met w spelen de kinderen graag op mij; met 1 ben ik een lichaamsdeel. 5/ VII. Ingezonden door Jan Smit Mijn woord kondigt vrede Geen bloedigen strjjd. Ik geef hier beneden Den duur van den Strjjd. Door 't hoofd te verliezen, Noem ik u gezwind, Wat altgd zal sieren De vrouw en het kind. VIH. Ingezonden door Frederik Mulder. Welke ham mag je eten, al mag je beelfr maal geen vleesch eten? -

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 18