KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. NED. BERT. KERK. Beroepen: Te Wassenaar: W. Lodder, te Doorn; Te Acquoy: J. Tammens, canh. te Groningen; Te Erica: J. A. Steenbakker; Te Werkendam (toez.): B. Tninstra, te Beesd; Te Maartensdijk: E. J. V. Japchen, t& Kockengen; Naar Heer-Hugowaard en Veen- huizen: ds. Was, te Oosthuizen. CHRIST. GEREF. KERK. Tweetal: Te Schiedam: A. M. Berkhoff, te Amsterdam, en W. Bijleveld, te Haarlem. Aangenomen: Naar Nieuwpoort: K. Groen, te Baarn; Naar Zaandam: H. C. Binee, te Murmerwoude. Bedankt: Voor Noordeloos: D. J. van Brammen, te Driebergen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Engwierum: J. M. Spier, cand. te 's-Gravenhage. Aangenomen: Naar EnschedéJ. van Henten, te Nieuw-Vennep. Beo ank t: Voor Heerenveen: A. J. Bouma, te Wanswerd c.a.Voor Deventer (B.): J. Hetlinga, te Wjckel en Balk. GEREF. KERK IN H. V. Aangenomen: Naar Zaandam: G. W. van Deth, cand. te BloemendaaL VOOR WOENSDAG 20 JULL Hilversum (1050 M.) 12.Politieber. 12.352.00: Lunchmuziek door het trio van restaurant de Rozenboom o. 1. v. Willem Lobolf. 2.30: de heer Henri Nolles en zijn poppenkast, uitgezonden van uit het Kur- haus te Schevenmgen. 5.007.00: Con cert door het A.N.R.O-orkest o. 1. v. Nico Treep. Soliste: Mevr. Nelly Boekweit, sopraan, Egbert Veen a. d. piano; 7.00 7.45: H.O.V.-uitzending: Variété, Arie Nol lens, Conlerencier, Emmy Hoeft, levens liedjes, J. D. Teesink, xylophonist. 7.45: Politieber. 8.15: Kurhausconcert, Het Residentie-orkest o. 1. v. prof. G. Schnee- voigt, Mischa Elman, viool. Voor de pauze werken van Brahms. 10.30: Persber. 10.3012.Dansmuziek door de Laka- tos-band uit Pavilion lüche te Schevenin- gen. Daventry (1600 M.).'— 11.20: Licht klas siek concert. Het Daventry-kwartet en so listen (contra alt, tenor, cello, piano). I.202.20: Orkestconcert. 3.15: Voorle zing uit David Copperfield. 3.20: Lezing: Revision ond examination. 4.05: Lezing: Palestine. 4.20: Daventry-kwartet en so listen (sopraan, viool). 5.35: Kinderuur. 6.20: Concertorgelbespeling. 6.40: Tuinpraatje. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Orgelbespeling (vervolg). 7.20 Lezing: The progress of the town garden. 7.36: De sonates van Beethoven. 7.45: Lezing: The problem Child. 8.05: Het Casano Octet. K. Falkner, bariton. 9.05: Chopin-programma, E. Isaacs, piano. 9.20: Weerb., nieuws. 9.40: Debat over That opera is absurd, tusschen Mr. O. Sit- well en B. Maine. 10.40: Variété (zang en voordracht). 11.2012.20: Dansmu ziek. Parijs, „Radio-Paris", (1750 M.). 10.50 II.20: Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Trioconcert (piano, viool, cello). 8.5010.50: Galaconcert. Orkest en solisten. Langenberg (469 M.), MOnster (242 M.), Dortmund (283 M.): 1.25-2.50: Orkestcon cert. 5.506.50: Orkestccncert. 8.50: Symphonieconcert, Werag-orkest, B. Mitt- mann, viool, E. Grape, piano. Daarna tot 12.20 Dansmuziek, Iseglio-kapel. KönigswUsterhausen (1250 M.) 12.20— 8.05: Lezingen en lessen. 8.50: Wals-en operette-avond, Orkest en E. MöllerLich- tenhain en Armin Faber, zang. 10.50 12.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 5.20: Dansmuziek. 6.20: Orkestconcert. 7.20: Orkestconcert. 8.50: Wals- en operette-avond (Zie Kö- nigswusterhausen). Daarna tot 10.50 Dans muziek. Brussel (509 M.) 5,206.20: Trioconcert. 8.20: „De Oorlog" (La guerre), oratorium in 3 acten voor soli, kwartet, solo, orkest, orgel en koor. 10.20: Sluiten. ZEILEN. HOLLANDSCHE DEELNAME AAN DE „OCEAN RACE". Op 13 Augustus vindt te Cow es (Enge land) de start plaats voor de jaarlijksche „.Occ-an-Race". welke gaat naar Fastnet Rock (Zuid-Westpunt van Ierland) en terug en waarmede meerdere dagen en nachten zijn gemoeid. Voor 't eerst zal nu ook een Hollandsch jacht deelnemen, namelijk de „Mona Lisa", van den heer J. H. Möltzer, te' Amsterdam. Wij vernemen dat hel achlmeter-jacht „Hollandia" omstreeks denzelfden tijd zal deelnemen aan de te Cowes te houden in ternationale wedstrijden. ROEIEN. OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Het resultaat der loting. De loting voor de Nationale kampioen schappen is gistermiddag gehouden. Het resultaat was: Vrijdag 22 Juli: 6.30: Skiff eerste heat: 1. Amstel (Gunlher), 2. Spaarne (Tromp). 7 uur- Oude twee eerste heat: 1. Willem III. 2. Die Leythe. 7.30: idem tweede heat: 1. Njord, 2. Amstel. 8 uur: Oude acht eerste heat: 1. Triton, 2. Laga. Zaterdag 23 .Tulï2.30: Oude vier: Laga alleen over de baan. 3 uur: Stuurmanlooze twee: Dare Devil Club alleen over de baan. 8.30: Skiff: 1. Spaarne (Cox), 2. winner eerste heat. 4 uur: Oude twee: 1. winnaar eerste heat 2. winnaar tweede heat. 4.30: Dubbelskiff: 1. De Hoop, 2. Dare Devil Club. 5 uur: Oude acht: 1. Njord, 2. winnaar eerste heat. WATERPOLO. COMPETITIE-STANDEN. De waterpolo-competitie8 zijn bijna ten einde. Ziehier de stand zooal9 die in de eerste klasse op dit oogenblik is: Afdeeling A: gsp. gew. gel. vrl TOOI teg put. gem. Het IJ 4 4 20 7 8 2.00 Maas 5 2 1 2 14 16 6 1.00 G. Z. C. 3 1 2 6 11 2 0.67 D. J. K. 4 1 3 10 16 1 0.25 Afdeeling B Dolfijn 4 4 15 6 8 2.00 L. Z. C. 5 2 1 2 11 10 5 1.00 U. Z. C. 5 2 1 2 9 10 5 1.00 Neptunus 4 i 4 14 0 0.00 LAWNTENNIS. PROFS TEGEN AMATEURS TE NOORDWIJK. Aangezien de wedstrijd van Kinsey en Kozeluh gespeeld zal worden volgens Davis Cupregels, dus tweemaal twee enkelspelen en een dubbelspel, verdeeld over drie dagen, zal er niet Zaterdag 30 doch Vrijdag 29 Juli begonnen worden. Op Zaterdag den dag van het dubbelspel, zal er nog een wedstrijd ge mengd dubbelspel gespeeld worden, vermoe delijk tusschen de twee profs, met een Hol- landsche speelster als partner. WIELRENNEN. OM HET NATIONAAL KAMPIOENSCHAP VOOR STAYERS. Hoe Snoek den titel won De kampioen en Leddy afge vaardigd naar de wereldkam pioenschappen. (Van een bijzonderen medewerker). Gisterenavond zijn na eenige keeren uit stel, op de Rijswijksdhe baan eindelijk de kampioenschappen verreden. Verschillende malen moest voor regen afgelast worden. Het publiek was niet in een erge vriende lijke stemming want toen klokslag 7 uur de motoren nog niet in den baan waren, gaven de anwezigen door fluiten €"n getrap hun misnoegen te kennen. Toen nog bleek dat Constant te dik gekleed was, was het ge fluit en gejoel niet van de lucht. De start ging volgens loting. De volgorde was als volgt: 1. J. Schlebaum (achter Mas sicot), 2. P. Dickentman (achter Jahn), 3. C. Snoek (achter Kaeser), 4. C. Blekemolen (achter Slesker), 5. F. Leddy (achter Con stant), 6. J. Storm (achter Colombatto. De start ging niet voorspoedig Massicot's motor weigerde eerst, waardoor Schlebaum al direct eenige ronden achter was. Snoek was direct op tempo en in een soepele snelheid ging hij over de baan. Leddy, die" den laatsten tijd ebg gewend is aan de cement-banen in Duitschland, had even noodig om er in te komen. Doch een maal op gang reed hij met een zekerheid, die tfeed verwachten dat hij den begeerden titel zou winnen. Doch Snoek had zijn dag en telkens wanneer Leddy bij hem kwam wist hij den aanval op meesterlijke wijze af te slaan. Regelmatig passeeren Snoek en Leddy de andere rijders en slechts laatst genoemde alleen vindt bij de anderen strijd. Vooral Blekemolen is van de partij en is aanleiding dat Leddy zich vreeselijk moet inspannen om achter Snoek te blijven. Maar dan is Leddy niet gelukkig. Eerst krijgt hij een lekke band en omdat er geen vergoe ding wordt gege"ven ligt hij eenige ronden achter Snoek. Even krijgt de oude rot Storm een opleving en passeert op fraaie wijze Blekemolen en Dickentman, maar daarna heeft hij al zijn kruit verschoten. Maar dan ds we'er de beurt aan Blekemolen, die even opflikkerd en voor de noodige spanning zorg draagt. Inmiddels heeft Leddy weer pech, waardoor zijn achterstand grooter wordt. Leddy geeft het ondanks den tegenslag niet op, en eenmaal weer op zijn fiets, gaat 'hij op Snoek af en onder donderend applaus haalt Leddy een ronde op Snoek in. Als daQ Snoek een lekke band krijgt, brengt Leddy zijn achterstand van 4 ronden op twee te rug. Eenige ronden daarna zijn de 100 K.M. gereden en Srïoek heeft de titel kampioen 1927 veroverd. Over den wedstrijd kunnen wij kort zijn. Het is hoofdzakelijk een wedstrijd geweest tusschen Snoek en Leddy. Laatstgenoemde die het piet erg verkroppen kon. dat Snoek wèl en hij niet voor de wereldkampioen schappen definitief was afgevaardigd, wilde toonen, dat hij in ieder geval met Snoek op één lijn was te stellen, doch ondanks dat bleek het dat Snoek sterker is in zijn wedstrijd rijden. Leddy is te veel gewend aan de buitenlandsche banen, om den baan- matador Snoek in een strijd voorbij te ko men. De overige renners waren een stuk minder. Slechts nu en dan kwam er een opleving in de gelederen van de mindere goden, doch dit was voor korten tijd. Door dit verschil van kracht was de wedstrijd om den wijdschen titel van kampioen en met de kans om afgevaardigd te worden naar de wereldkampioenschappen, niet zoo spannend, als men had verwacht. Na afloop der wedstrijden besloot het N. W. B.-bestuur Leddy als tweede man af te vaardigen naar de wereldkampioenschap pen. Wij hc-'bben nog even persoonlijk geïnfor meerd, of hij ondanks alle geruchten van zijn bedanken, toch naar Elberfeld zou gaan. In dit onderhoud verzekerde de Hage naar ons, dat hij definitief zijn benoeming aannam. De uitslag luidt: 1. Snoek in 1 uur 21 m 4rsec.; 2 Leddy op 2e ronden 180 M.; 3. Blekemolen op 6 ron den 220 Storm op 8 ronden 150 M 5 Schlebaum,op 10 ronden 60 M.; 6. Dic kentman op 10 ronden 100 M. Er werd over het algemeen snel gereden. De afgelegde afstanden en de daarover ge maakte tijden luiden: 10 K.M. 8 m. 27 2/5 sec.; 20 K.M. 16 m. 16 2/5 sec.; 30 K.M. 23 m. 47 4/5 sec.; 40 K.M. 31 m. 44 3/5 sec.; 50 K.M., 39 m. 47 3/5 sec.; 60 K.M. in 47 m. 48 1/5 sec.; 70 K.M 56 m. 05 1/5 sec.; 80 K.M. 64 m. 35 1/5 sec; 90 K.M. 72 m. 47 4/5 sec.; 100 K.M. 81 m. 41 sec. Na afloop van het motornummer had nog een koppelwedstrijd plaats Van 12 K.M. voor amateurs over 3 klassementen. Deelgeno men werd door 13 koppels. De uitslag hiervan luidt: 1. v. RossumWildschut in 16 m. 39 3/5 sec. (10 pnt.); 2. v. Dijkde Bruyn (7 pnt.); 3. Heskersde Leur (7 pnt) HOCKEY. NEDERLAND—ENGELAND. Naar wij vernemen, zegt het „Hbl.", zal het Nederlandsch elftal in November a.s. een wedstrijd spelen tegen een Vertegen woordigend Engelsch elftal. 30 Oct. a.s. wordt de wedstrijd Nederland- Duitsehland gespeeld, VOETBAL. OM DEN ZILVEREN BAL. Hier en daar hebben geruchten geloopen omtrent de mogelijkheid, dat de wedsstrij- den om den Zilveren Voetbal dit jaar niet zouden doorgaan. Wij kunnen thans mede- deelen, zoo zegt het „Hbld.", dat er be sprekingen gevoerd zijn tusschen de Zil veren Voetbalcommissie en het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond, die geleid hebben tot een regeling, welke het doorgaan van de wedstrijden verzekeren; aangezien het komende voetbalsezoen in verband met de in het voorjaar eventueel te houden Olympische voetbalspelen een bij zonder karakter zal dragen, is het wensche- lijk, dal de competities spoedig geëindigd zijn. De wedstrijden om den Zilveren Voet bal zullen daarom een Zondag worden ver vroegd en aanvangen op 28 Aug. Het ligt in de bedoeling om uit te noodigen de vier Rotterdamsche eerste klasse vereenigingen, benevens D. F. C., H. V. V„ H. B. S. en Willem II. De Nederlandsche Voetbalbond zal op die Zondagen op het terrein van Sparta de vier Olympische elftallen laten spelen. Deze ploegen dingen dus niet mee om den Zil veren Bal. maar zullen in niet geringe mate de belangrijkheid van 't tournooi verhoogen. R. BRAINE BEROEPSSPELER. Zaterdag heeft de bekende Belgische in ternationaal Raymond Braine een contract gete"ekend met Clapton Orient om voor een vergoeding van 100 pond sterling negen maanden te spelen. SCHAKEN. DE LANDENWEDSTRIJD TE LONDEN. Te Londen wordt een landen wedstrijd ge houden, waaraan ook Nederland deelneemt: In de eerste ronde speelde Euwe remise te"gen Oheron, Weenink verloor van Muf- fang. Kroon verloor van Renaud, Te Kolsté maakte remise tegen Bétbeder. Hongarije behaalde 4 pnt.. Joego Slavië 0. Finland 1/2, Oostenrijk 21/2, Zwitser land 1. Engeland 3, Duitschland 21/2, Italië 11/2. Zweden 1. Denemarken 2, Bel gië 1/2, Tsjefciho-Slowakije 3 1/2. Argentinië 3 1/2, Spanje 11/2. RECLAME. Krutchen Salts maakt slank. Krutchen Salt* zorgt er voor dat alle »oor Uw lichaam overbodige en daarom ongewenachte vochtdeelen, op natuur lijke wijze worden verwijderd. Daarom zal het regelmatig gebruik van Kruechen Salt* Uw gewicht doen verminderen, en U het heerlijke gevoel geven van een atralende gezondheid. Prija: f 1.60 per Bacon. Fabr^ E. Griffith* Hughe* Ltd. Manchester Importeur*: Ro wo tree Hsodelttnij, Keizeragr. 124, A'dam 5915 ALPHEN. In aansluiting op ons bericht van Maandagavond betreffende de uitreiking der Mobilisatiekruisen kunnen wij mede- deelen dat het progTamma luidt: Na aan komst van den trein 2.11 uur, officieele ontvangst van autoriteiten en genoodigden in het Huis der Gemeente door dr. EL J. Lovink, eere-voorz. vaaa het eére-comité. 3 uur. Welkomstwoord tot de oud-gemo- biliseerden op het terrein door den voor zitter van den kring „Rijnland", den heer D. ten Cate Brouwer. Rede ds. H. Jans sen, leger- en vlootpredikant m alg. dienst. Zanguitvoering „Kunst-na Arbeid." Rede generaal Van Terwisga, voorz. van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis." 5 uur. Plechtige uitreiking der Mobili satiekruisen door Z.Exc. gen. Snijders. Tijdens de uitreiking vliegdemonstratie door een esquadrille legervliegtuigen uit Soesterberg. Motorwedstrijden. Prijsuitdee- ling aan de winnaars dier wedstrijden. Welwillende medewerking is verkregen van het fanfarecorps „Eensgezindheid" van Nieuwkoop en de Harmonie ver. „Leo XIII" alhier. Gistermiddag omstreeks 6 uur wilde het circa 15-jarige knechtje van den heer F. tusschen 2 passeerendé auto's doorglip pen in de Manderslootstraat hoek Aarkade. Het gevolg was dat hij werd aangereden, en met gekneusd been en lichte ontvellin gen werd binnengedragen bij den heer J waar hij door een inmiddels aanwezig ge neesheer werd behandeld. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De gemeenterekening alnit *met een batig saldo van i 59.000 in den gewonen en een nadeelig saldo van f 1050 in den kapitaaldienst De electrische- stroomprijs verlaagd Het af scheid der niet-herkozen raadsleden Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Kelfkens, Baan Batelaan en Hor- tensius. Na de opening met gebed en de lezing der notulen wordt een commissde benoemd, bestaande uit de heeren Beyen, C. B. Batelaan en W. Boer tot het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuw- gekozen leden. Na schorsing der vergade ring adviseert deze tot toelating, waartoe vervolgens besloten wordt. Van Ged. Staten is o.a. bericht ontvan gen dat de beslissing over het besluit tot opheffing der O. L School in de Meve ia verdaagd. De bijdrage in den keurings dienst van waren te Leiden, bedraagt f 837.01. De Mij. „Bodegravensche Waterleiding" aan wie is opgedragen het doortrekken van de waterbuizen naar de Meye, verzoekt verlenging van den termijn 1 Jan. 1927, omdat nog geen beslissing is gevallen over het groote pjan, tot voorziening van de achterliggende gemeente e<n bij later aan nemen van dit plan nieuwe buizen zouden moeten worden gelegd. B .en W, stellen voor te besluiten, dat wartneer op 15 Aug. e.k. over dat plan nog niet is besloten de termijn een half jaar zal worden verlengd. De heer Beyen laakt de houding van den adviseur der Provincie, prof. Visser, die nalaat een advies uit te brengen, waardoor de beslissing wordt uitgesteld. Aldus be sloten. Het rapport van den deskundige over de levering van het Gas wordt aan gehouden tot de volgende vergadering, op dat het door de leden kan worden bestu deerd. De vereen, voor Voorbereidend Chr. Oo- derwijs vraagt voor haar in October te openen Bewaarschool een subsidie van f 10 per leerling. Bij de begrooting zal dit adres nader worden behandeld. Het salaris van de ambtenaresse ter se cretarie, mej. A. van Benten, wordt ge bracht op f 1C00, zondor bijvergoedingen. De gemeenterekening Over 1928 wordt aangeboden. Deze sluit met een batig saldo van f 590Ó1.25Vf} op den gewonen en een nadeelig saldo van t 1052.70 op den kapi- taalsdienst. De rekening wordt in handen der financieele commissie gesteld. Waar het dienstjaar 1927 aanving met een over schot over '25 van f 1900, wordt besloten \an het batig slot 1926 f30.000 te bestem men voor den dienst 1927. Besloten wordt tot aanleg van een door loopend trottoir in de Noordstraat. Dit plan, dat reeds eenigen tijd bestond, werd verhaast, omdat de hoofdweg moet wor den opgebroken voor den electrischen hoofdkabel naar de Meye. Een overgroot deel der eigenaars was bereid hun stoepen af te 6taan voor zoover deze voor trottoir» of wegverbreeding noodig zullen zijn. Ge tracht zal worden allen tot medewerking te bewegen. Verschillende leden juichen dit plan toe, terwijl enkelen een beroep doen op de eigenaars om mee te werken aan een groote verbetering. De kosten worden geraamd op f 6 af 7COO. Bij B. en W. bestaat het plan ook de andere klei nere verkeerswegen in de gemeente zoo langzamerhand geheel over to straten en van een trottoir te voorzien. Voor dit jaar waren op de begrootitng drie straten voor verbetering uitgetrokken. Besloten wordt nu de Wiïlemstraat uit te stellen en de Nieuwstraat en Mauritsstraat opnieuw te bestraten, doch dan tegelijkertijd geheel van trottoirs te voorzien. Dit is ook noo dig omdat de oude waterkolken moeten worden vervangen door kolken in den trot toirrand. Aan J. Heemskerk wordt een subsidie toegestaan van f 300. voor een te openen autodienst van de Meye naar Bodegraven en terug. De heer C. B. Batelaan had be zwaren omdat niet te controleeren is of in een dergelijk bedrijf winst wordt gemaakt. Waar echter de subsidie mafir voor één jaar wordt gevraagd, wordt deze toege staan. AHe leden juichen het plan toe. Een adres van adhaesie van de Middenstands- vereenigrngen en van verschillende Meye- naars was bijgevoegd. Een ontwerptarief en dienstregeling vond geen bezwaren. Aangenomen werden verschillende wijzi gingen in het electriciteitscontract met Gouda De eenheidsprijs van den stroom werd verlaagd tot 3% cent, terwijl ook en kele andere bedragen werde® verlaagd De ontruimingstermijn voor de onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Rijnkade worat met een halfjaar verlengd, omdat het voor de bewoners moeilijk is een huis te vinden. Ingekomen is 'n schrijven van den heer Hortensius waarm hij afscheid neemt van B en W. en den Raad. De voorzitter dankt de afwezige heeren Hortensius en Kelfkens en de aanwezige heeren. Boer en Verlooy voor wat zij voor de gemeente hebben ver richt. Bij de rondvraag vraagt de beer Beyen uit naam van enkele neringdoenden of de opgraving van de Wilhelminasfcraat niet kan worden uitgesteld tot het najaar. De voorz antwoordt dat de weg breed genoeg is om het verkeer toch te doen doorgegaan en dat 't leggen der riolen moet doorgaan. De heer Boer wijst op de diepe kuilen in vele straten tengevolge van de tallooze opgravingen en op noodzakelijkheid van het schilderen de<r woningbouwhuizen aan de Noordzijde. Beide zaken zulle«n wor den voorzien. Tenslotte spreken de heer Boer en Ver looy woorden van dank en afscheid waarna deze vergadering gesloten wordt. Ljjst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zgn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand Juli. Brieven Binnenland. Mej. E. Heger, Bodegraven. Briefkaart zonder adree. Hulppostkantoor Zwammerdam. Briefkaart Binnenland. F. Griffioen, Rotterdam. BOSKOOP. Aan de Rijksüuinbouwschool, alhier, slaagdeai voor de 2e klasae A. J. Dijkhuis, H. J. Grootendorst, J. v. d. Kraate, G- Loef, A. G. Lünneman, C. B. Lünnemann, C. B. v. Nes, A. H. Schrijver, D. A. Spek en A. Vaandrager, allen te Boskoop; H. Bosch, Woerden; B. J. Hermans, Oegst- geest; J. H. v. d. Burg en O. A. M. Son- dermeijer, Rotterdam; J. H. J. v. d. Hoorn en J. E. M. v. cL Hoorn, Utrecht; L. Edie, Zeist; S. H. J. Rienwerts, Bussum; J. Th. A Braams, G Brouwer, J. F. de Bruyn, J. Douglas, N. H. Bennebroek Evertsz., H. G. Mastenbroek, J. R. C. Mulder, N. 5V. Pel, W. E. Slijboom, J. F. van Turnhout, allen te 's-Gravenhage; A. P. Bruigom, Delft; W. B. Stevens, Amsterdam; K. J. W. Schoone, Schoorl, K. A. Berkhout, Dor drecht; A. H. Krijnen, Den Helder; L. A. v. d. Berg, Zutphan; H. M Timmerman, Ommen; J. H. Akkerman, Zuidhorn; O. E. Siertsema. Hoogkerk; P. J. F. Lombarts, Zundert. Afgewezen 7 leerlingen. Ds. P. de Smit, pred. der Chr. Ger. Kerk alhier, komt voor, op 'n tweetal voor predikant te Delft. KOUDEKERK. Onze plaatsgenoot de heer H. Boer behaalde te 's-Gravenhage het diploma boekhouden. Het bouwen van een slachthuis met bijkomende werken te Hazerswoude is op gedragen aan de firma wed. H. van Driel alhier. LEIMUIDEN. Bjj besluit van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, (Ld. 13 Juli j.l., is de heer M. Witvliet, thans R^ksveldwachter-brigadier-titulair ter stand plaats Leimuiden, benoemd tot gemeente veldwachter te dezer plaatse. Zondagmorgen reed een autobus eener Rotterdamsche Mg. tegen een hek, staande langs den openbaren weg, alhier. Het hek, dat bijzonder sterk was, werd totaal in elkaar gedrukt. Indien het hek niet zoo solide geweest was, dan waren de onge lukken niet te overzien geweest, daar de bus anders in de diep wegliggende dgksloot ge stort zou zgn. Wonder boven wonder liep alles met een vrg aanzienlijke materieele schade af. RIJNZATERWOUDE, Voor de betrekking van onderwjjzeree aan de openb. lagere school alhier hebben zich in totaal slechts zeveD sollicitanten aangemeld. Dit geringe aantal mag zeer zeker als 'n bijzonderheid beschouwd worden TER-AAR. Bij het visschen verdronken. Een hengelaarsclub uit Rotterdam, had gisteren een vischwedstrijd georganiseerd in het Ter Aarkanaal. Plotseling geraakte een der visschers, de 18-jarige J. de B. in het diepe kanaal en hoewel anderen in. zijn nabijheid waren, duurde het ongeveer een kwartier, vóór de drenkeling kon wor- den opgehaald Zijn collega's konden na melijk niet zwemmen. Hoewel onmiddellijk onder leiding van een dokter kunstmatige ademhaling werd toegepast, bleken de le vensgeesten te zijn geweken. Op de hon derden andere Amsterdamsche en Rotter damsche hengelaars, die in het kanaal aan. het visschen waren, maakte dit ongeluk een diepen indruk. De club, waarvan de getrof fene lid was, staakte den wedstrijd en keerde naar Rotterdam terug. WOUBRUGGGE. De heer H. Kammeraat behaalde te 's-Gravenhage de akte van bekwaamheid ia do administratie en controle der gemeonte- financiën en gemeente-belastingen. ZWAMMERDAM. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heere", alhier, is van plan deel te nemen aan een te houden zangconcours te Huizen (N.-H.), op Dinsdag 16 Augustus a.s. Da vereeniging zal dan zingen in de afdeeling Uitmuntendheid met als verplicht nummer „Het Koningskind" door P. M. Zgderlaan, en als vrij nummer „Van een zwarten smid", door Th. Verkley. HAARLEMMERMEER. Het groote paardensportfeest. De landelijke ruiters, die van Zevenber gen en Dubbeldam over een afstand van 80 a 100 K.M. de reis naar Hoofddorp te paard afleggen, zijn Maandagmorgen vroeg op marsch gegaan en door vriendelijke tus- schenkomst van den burgemeester van Waddinxveen des avonds aldaar bij enkeie paardenvrienden ondergebracht. Dinsdag morgen zetten zij hun tocht naar hier voort, alwaar zij door mr. Slob als voorzitter van de federatie op het raadhuis zullen worden ontvangen. Ook zijn reeds vele buitenlandsche paar den per trein uit Hilversum aangekomen met hun oppassers. Alle handen zijn in de weer om onze Koningin een waardige ontvangst te be reiden. De loge zal met groen en bloemen wor den versierd en aan de schoolkinderen zal gelegenheid worden gegeven onze Lands vrouwe toe te zingen, alvorens zij het sport terrein komt oprijden. Met bijzondere spanning wordt de afloop van den wedstrijd in het zware springcon cours tegemoet gezien. Er zijn 41 paarden ingeschreven, die 20 hindernissen moeten nemen. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddif 'oma in de afdeeling bouwkunde de heer A A Jagt alhier en in de afdeeling werktu^bouw kunde de heer P. Voeten le Hoofddorp. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6